О Плане мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2007 года N 316
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2003 года N 1241 "О Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение мероприятий, определенных Планом;
2) один раз в год, к 20 января представлять в Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
3. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан один раз в год, к 10 февраля представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе выполнения мероприятий Плана.
4. Признать утратившим силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно  приложению .
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Мусина А.Е.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2007 года N 316
План мероприятий на 2007-2009 годы по реализации
Концепции экологической безопасности Республики Казахстан
на 2004-2015 годы
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
Экологизация законодательства
1.
Проведение
анализа,
систематизация
и совершенство-
вание законода-
тельства и
разработка
нормативно-
правовых актов
в сфере охраны
окружающей
среды
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МООС
(созыв),
другие
заинтересо-
ванные госу-
дарственные
органы
10 февраля,
ежегодно,
начиная с
2008 года
Экологизация общества
2.
Использование
различных форм
информирования и
усиление участия
общественности
в проводимых
природоохранных
мероприятиях
через обществен-
ные объединения
и неправительст-
венные
организации
Информация
в МООС
МКИ (созыв),
акиматы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
20 января,
ежегодно,
начиная с
2008 года
3.
Принятие мер
по внедрению
здорового образа
жизни в гармонии
с природой
Информация в
МООС
МТС
(созыв),
МЗ,
акиматы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
20 января,
ежегодно,
начиная с
2008 года
Расширение международного сотрудничества
4.
Проведение
анализа
выполнения
международных
природоохранных
договоров и
соглашений
(конвенций),
участником
которых является
Республика
Казахстан, и
обеспечение
практической их
реализации
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МООС
10 февраля,
ежегодно,
начиная с
2008 года
5.
Определение
перечня
протоколов к
Конвенции о
трансграничном
загрязнении
воздуха на
большие
расстояния,
целесообразных
для принятия
Казахстаном
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МООС
10 февраля 2008 года
Глобальные экологические проблемы
6.
Оценка потенциала
Республики
Казахстан по
сокращению
выбросов
парниковых газов
Отчет в Правительство Республики Казахстан
МООС
(созыв),
МЭМР, МИТ,
МСХ,
акиматы
областей,
городов
Астаны,
Алматы
10 февраля
2008 года
7.
Проведение оценки
состояния
биоразнообразия
для устойчивого
функционирования
экологических
систем
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ (созыв),
МООС
10 февраля,
ежегодно,
начиная с
2008 года
8.
Проведение
мероприятий по
участию
Казахстана в
Картахенском
протоколе по
биобезопасности
к Конвенции
Организации
Объединенных
Наций по
биоразнообразию
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МСХ (созыв),
МООС, МИД
III квартал
2007 года
Локальные экологические проблемы
9.
Оценка состояния
радиационной
обстановки на
территории
Республики
Казахстан и
разработка мер
по обеспечению
экологической
безопасности
энергетических
комплексов
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МООС (созыв), МЭМР, МОН,
МЗ
10 февраля
2008 года
10.
Выработка
предложений по
организации
системы учета и
контроля за
управлением
отходами и
модельной
программы по
переработке и
вторичному
использованию
отходов
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МООС
IV
квартал
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ    - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТС   - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС  - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ   - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭМР  - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МКИ   - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 апреля 2007 года N 316
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 сәуірдегі N 316 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 1241  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Жоспар да белгіленген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жылына бір рет 20 қаңтарға Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі жылына бір рет 10 ақпанға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі А.Е. Мусинге жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 19 сәуірдегі
N 316 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2004-2005 жылдарға арналған экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Орында-
луына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
Заңнаманы экологияландыру
1.
Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы заңнаманы
талдауды, жүйелендіруді
және жетілдіруді жүргізу
және нормативтік
құқықтық актілер әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қоршаған-
ортамині
(жинақ-
тау),
басқа
мүдделі
мемлекет-
тік
органдар
Жыл сайын
10 ақпан,
2008 жылдан
бастап
Қоғамды экологияландыру
2.
Ақпараттандырудың түрлі
нысандарын пайдалану
және Қоғамдық бірлестік-
тер мен үкіметтік емес
ұйымдар арқылы жұртшы-
лықтың өткізілетін
табиғат қорғау іс-шара-
ларына қатысуын арттыру
Қоршаған-
ортаминіне
ақпарат
МАМ (жинақ-
тау),
облыстар-
дың, Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкімдік-
тері
Жыл сайын
20 қаңтар,
2008 жылдан
бастап
3.
Табиғатпен үйлесімдікте
салауатты өмір салтын
енгізу жөнінде шаралар
қабылдау
Қоршаған-
ортаминіне
ақпарат
ТСМ (жинақ-
тау), ДСМ,
облыстар-
дың, Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкімдік-
тері
Жыл сайын
20 қаңтар,
2008 жылдан
бастап
Халықаралық ынтымақтастықты кеңейту
4
Қазақстан Республикасы
қатысушысы болып
табылатын халықаралық
табиғат қорғау шарттары
мен келісімдерінің
(конвенцияларының)
орындалуына талдау
жүргізу және оларды
практикада іске асыруды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қоршаған-
ортамині
Жыл сайын
10 ақпан,
2008 жылдан
бастап
5
Қазақстанның қабылдауы
үшін орынды үлкен
қашықтықта ауаны
трансшекаралық ластау
туралы конвенцияға
хаттамалар тізбесін
айқындау
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Қоршаған-
ортамині
2008 жылғы
10 ақпан
Жаһандық экологиялық проблемалар
6.
Қызған газдар шығарын-
дыларын қысқарту жөнін-
дегі Қазақстан
Республикасының
әлеуетін бағалау
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
есеп
Қоршаған-
ортамині
(жинақ-
тау), ЭМРМ, ИСМ, АШМ,
облыстар-
дың, Астана,
Алматы
қалалары-
ның
әкімдік-
тері
2008 жылғы
10 ақпан
7.
Экологиялық жүйелердің
орнықты жұмыс істеуі
үшін биоәртүрліліктің
жай-күйін бағалауды
жүргізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
АШМ,
(жинақ-
тау),
Қоршаған-
ортамині
Жыл сайын
10 ақпан,
2008 жылдан
бастап
8.
Біріккен Ұлттар
Ұйымының Биоәртүрлілік
жөніндегі конвенциясына
Биоқауіпсіздік жөнін-
дегі Картахена хаттама-
сына Қазақстанның
қатысуы жөнінде
іс-шаралар жүргізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
қаулысының
жобасы
АШМ,
(жинақ-
тау),
Қоршаған-
ортамині,
СІМ
2007 жылғы
ІІІ тоқсан
Жергілікті экологиялық проблемалар
9.
Қазақстан Республика-
сының аумағындағы
радиациялық жағдайдың
жай-күйін бағалау және
энергетикалық кешендер-
дің экологиялық қауіп-
сіздігін қамтамасыз ету
жөніндегі шараларды әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қоршаған-
ортамині
(жинақ-
тау), ЭМРМ,
БҒМ, ДСМ
2008 жылғы
10 ақпан
10.
Қалдықтарды есепке алу
және басқаруды бақылау
жүйесін және қалдықтар-
ды өңдеу мен қайталама
пайдалану жөніндегі
модельдік бағдарламаны
ұйымдастыру жөнінде
ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Қоршаған-
ортамині
2009 жылғы
IV тоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ            - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
СІМ            - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИСМ            - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ТСМ            - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
БҒМ            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
АШМ            - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭМРМ           - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
МАМ            - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»19 сәуірдегі
N 315 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі

1.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 131 "О Плане мероприятий на 2004-2006 годы по реализации Концепции экологической безопасности Республики Казахстан на 2004-2015 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 5, ст. 74).
2.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2005 года N 492 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 131" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 21, ст. 258).
3.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2006 года N 436 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 131" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 18, ст. 177).
4.  Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2007 года N 41 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 131" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 1, ст. 14).

1.   "Қазақстан Республикасының 2004-2015 жылдарға арналған
экологиялық қауіпсіздігі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2004-2006 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 131  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 5, 74-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 131 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 мамырдағы N 492  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 21, 258-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 131 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 мамырдағы N 436  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 18, 177-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 3 ақпандағы N 131 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007   жылғы 20 қаңтардағы N 41  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы,   2007 ж., N 1, 14-құжат).