О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Государственной комиссии по контролю за ходом строительства пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2007 года N 500
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Государственной комиссии по контролю за ходом строительства пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Об образовании Государственной комиссии по контролю за ходом
строительства пригородной зоны и зоны особого градостроительного
регулирования города Алматы
В целях упорядочения и целенаправленного использования земель пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Государственную комиссию по контролю за ходом строительства пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы (далее - Государственная комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Государственной комиссии;
2) состав Государственной комиссии.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__"________2007 года
N___
№
ПОЛОЖЕНИЕ
о Государственной комиссии по контролю за ходом строительства пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования
города Алматы
1. Общие положения
1. Государственная комиссия по контролю за ходом строительства пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы (далее - Государственная комиссия) является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.
2. Государственная комиссия образована в целях упорядочения и целенаправленного использования земель пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы.
3. Государственная комиссия руководствуется в своей деятельности  Конституцией , законами Республики Казахстан, актами Главы государства и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственная комиссия состоит из председателя, двух заместителей, секретаря и членов Комиссии.
5. Персональный состав Государственной комиссии утверждается Президентом Республики Казахстан.
2. Задачи, функции и полномочия Государственной комиссии

"Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 маусымдағы N 500 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағының жерін ретке келтіру мен нысаналы мақсатқа пайдалану мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше
реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік
комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Мемлекеттік комиссия туралы ереже;
2) Мемлекеттік комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2007 жылғы
N  Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын
ерекше реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы
ЕРЕЖЕ 1. Жалпы ережелер
1. Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Мемлекеттік комиссия Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағының жерін ретке келтіру мен нысаналы мақсатқа пайдалану мақсатында құрылды.
3. Мемлекеттік комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Мемлекеттік комиссия төрағадан, екі орынбасарынан, хатшыдан және Комиссия мүшелерінен тұрады.
5. Мемлекеттік комиссияның дербес құрамын Қазақстан
Республикасының Президенті бекітеді.
2. Мемлекеттік комиссияның міндеттері, функциялары мен өкілеттіктері

6. Задачей Государственной комиссии является упорядочение в целенаправленном использовании земель пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования города Алматы.
7. Государственная комиссия осуществляет следующие функции:
1) выработка и внесение Главе государства предложений по вопросам использования земель в зонах особого градостроительного регулирования;
2) рассмотрение отчетов постоянно действующей совместной комиссии акиматов Алматинской области и города Алматы по выбору земельных участков для размещения наиболее важных объектов (далее - комиссия), а также местных исполнительных органов.
8. Государственная комиссия в пределах своей компетенции вправе:
1) запрашивать от центральных государственных и местных исполнительных органов Алматинской области и города Алматы информацию, документы и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач;
2) заслушивать на своих заседаниях отчеты комиссии, а также местных исполнительных органов;
3) принимать решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
3. Организация деятельности Государственной комиссии
9. Заседания Государственной комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
10. Заседания Государственной комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа членов Государственной комиссии. Члены Государственной комиссии участвуют в ее заседаниях без права замены.
11. Решения Государственной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов комиссии голос председателя является решающим.
12. На заседания Государственной комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Государственной комиссии, а также представители общественных организаций и средств массовой информации.
13. Председатель Государственной комиссии:
1) руководит деятельностью Государственной комиссии и председательствует на ее заседаниях;
2) информирует Президента Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие о проделанной работе Государственной комиссии.
14. В отсутствие председателя его обязанности исполняет один из заместителей председателя.
15. Секретарь Государственной комиссии:
1) информирует членов Государственной комиссии о времени и месте ее заседаний;
2) организует подготовку материалов к заседаниям Государственной комиссии;
3) ведет протоколы заседаний Государственной комиссии;
4) представляет председателю Государственной комиссии подготовленный ее членами отчет о проделанной работе с оценкой своевременного и качественного исполнения принятых ею решений;

6. Мемлекеттік комиссияның міндеттері Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын ерекше реттеу аймағының жерін нысаналы мақсатқа пайдалануды ретке келтіру болып табылады.
7. Мемлекеттік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) қала құрылысын ерекше реттеу аймағының жерін пайдалану
мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлеу және Мемлекет басшысына енгізу;
2) аса маңызды объектілерді орналастыру үшін жер учаскелерін таңдау бойынша Алматы облысы мен Алматы қаласы әкімдіктерінің, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрақты жұмыс істейтін бірлескен комиссияларының (бұдан әрі - комиссия) есептерін қарау.
8. Мемлекеттік комиссия өз құзыреті шегінде:
1) өзіне жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды орталық мемлекеттік және Алматы облысы мен Алматы қаласының жергілікті атқарушы органдарынан сұратуға;
2) өз отырыстарында комиссияның, сондай-ақ жергілікті атқарушы
органдардың есептерін тыңдауға;
3) өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
3. Мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру
9. Мемлекеттік комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
10. Мемлекеттік комиссияның отырыстары Мемлекеттік комиссияның мүшелері жалпы санының үштен екісі қатысқан кезде заңды болады. Мемлекеттік комиссияның мүшелері оның отырыстарына ауысу құқығынсыз қатысады.
11. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысқа қатысушы
мүшелері жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Комиссия
мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағаның дауысы шешуші болып
табылады.
12. Мемлекеттік комиссияның отырыстарына Мемлекеттік комиссияның мүшелері болып табылмайтын лауазымды тұлғалар, сондай-ақ қоғамдық ұйымдардың және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
13. Мемлекеттік комиссияның төрағасы:
1) Мемлекеттік комиссияның қызметіне басшылық жасайды және оның отырыстарында төрағалық етеді;
2) Қазақстан Республикасының Президентін Мемлекеттік комиссияның істеген жұмысы туралы жарты жылда кемінде бір рет хабардар етеді.
14. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін төрағаның
орынбасарларының бірі атқарады.
15. Мемлекеттік комиссияның хатшысы:
1) Мемлекеттік комиссияның мүшелерін оның отырыстарының уақыты
мен орны туралы хабардар етеді;
2) Мемлекеттік комиссияның отырыстарына материалдар дайындауды ұйымдастырады;
3) Мемлекеттік комиссия отырыстарының хаттамаларын жүргізеді;
4) Мемлекеттік комиссия қабылдаған шешімдердің уақтылы және сапалы орындалуын бағалай отырып, оның төрағасына істелген жұмыс туралы оның мүшелері дайындаған есепті береді;

5) по поручению председателя Государственной комиссии осуществляет иные функции.
16. Центральные государственные и местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) обязаны оказывать содействие Государственной комиссии в выполнении возложенных на нее задач.
17. Рабочим органом Государственной комиссии является акимат города Алматы.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от "___"________2007 года
N___
СОСТАВ
Государственной комиссии по контролю за ходом строительства
пригородной зоны и зоны особого градостроительного регулирования
города Алматы
Масимов Карим Кажимканович          - Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Тасмагамбетов Имангали Нургалиевич  - аким города Алматы, заместитель председателя
Умбетов Серик Абикенович            - аким Алматинской области, заместитель председателя
Заяц Яков Игнатьевич                - заместитель акима города Алматы, секретарь
Ахметов Серик Ныгметович            - Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Искаков Нурлан Абдильдаевич         - Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан
Оразбаков Галым Избасарович         - Министр индустрии и торговли Республики Казахстан
Ергожин Даулет Едилович             - вице-министр финансов Республики Казахстан
Сапарбаев Бердыбек Машбекович       - вице-министр экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
Оспанов Бахыт Сагындыкович          - Председатель Агентства Республики Казахстан по
управлению земельными ресурсами

5) Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де
функцияларды жүзеге асырады.
16. Орталық мемлекеттік және облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары Мемлекеттік комиссияға жүктелген міндеттерді орындауында оған жәрдем көрсетуге міндетті.
17. Алматы қаласының әкімдігі Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің 2007 жылғы
N  Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Алматы қаласының қала маңы аймағы мен қала құрылысын
ерекше реттеу аймағы құрылысының барысын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссияның
ҚҰРАМЫ
Мәсімов                       - Қазақстан Республикасының Премьер-
Кәрім Қажымқанұлы               Министрі, төраға
Тасмағамбетов                 - Алматы қаласының әкімі, төрағаның
Иманғали Нұрғалиұлы             орынбасары
Үмбетов                       - Алматы облысының әкімі, төрағаның
Серік Әбікенұлы                 орынбасары
Заяц                          - Алматы қаласы әкімінің орынбасары,
Яков Игнатьевич                 хатшы
Ахметов                       - Қазақстан Республикасының Көлік және
Серік Нығметұлы                 коммуникация министрі
Ысқақов                       - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Нұрлан Әбділдәұлы               ортаны қорғау министрі
Оразбақов                     - Қазақстан Республикасының Индустрия
Ғалым Ізбасарұлы                және сауда министрі
Ерғожин                       - Қазақстан Республикасының Қаржы вице
Дәулет Еділұлы                  -министрі
Сапарбаев                     - Қазақстан Республикасының Экономика
Бердібек Мәшбекұлы              және бюджеттік жоспарлау
вице-министрі
Оспанов                       - Қазақстан Республикасы Жер
Бақыт Сағындықұлы               ресурстарын басқару агенттігінің
төрағасы