Об утверждении Типового регламента оказания государственной услуги
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 559. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2010 года N 777
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.08.2010 N 777 (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Типовой регламент оказания государственной услуги.
2. Государственным органам обеспечить утверждение регламентов оказания государственных услуг отдельно по каждой государственной услуге, входящей в его компетенцию.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2007 года N 559
Типовой регламент
оказания государственной услуги
__________________________________
полное наименование государственной услуги
1. Основные понятия
1. Определения используемых терминов и аббревиатур.
2. Общие положения
2. Определение государственной услуги:
________________________________________________________
(нормативное правовое определение государственной услуги)
3. Форма оказываемой государственной услуги:
________________________________________________________
(полностью автоматизированная, частично автоматизированная,
не автоматизированная).
4. Название, статья (пункт) и содержание статьи (пункта) нормативного
правового акта, на основании которого оказывается государственная услуга.
5. Наименование государственного органа, государственного учреждения или иных субъектов, предоставляющих данную государственную услугу:
________________________________________________________
(полное наименование)
6. Форма завершения (результат) оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель:
________________________________________________________
(справка, разрешение, лицензия, сертификат, свидетельство
и т.д)
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги устанавливаются стандартом оказания соответствующей государственной услуги.
8. Указать перечень государственных органов и иных субъектов, включенных в процесс предоставления государственной услуги:
1) _______________________________
(степень участия - согласование)
2) _______________________________
(степень участия - координация)

Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 559 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 777 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.08.03 N 777 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000
жылғы 27 қарашадағы Заңының  9-1-бабына сәйкес Қазақстан
Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі
регламенті бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар өзінің құзыретіне кіретін әрбір
мемлекеттік қызмет бойынша бөлек мемлекеттік қызмет көрсетудің
регламенттерін бекітуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап отыз
күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 30 маусымдағы
N 559 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі регламенті
_____________________________________________________________
мемлекеттік қызметтің толық атауы
1. Негізгі ұғымдар
1. Пайдаланылатын терминдер мен аббревиатуралардың анықтамалары.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің анықтамасы:
____________________________________________________________________
(мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы)
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны:
____________________________________________________________________
толық автоматтандырылған, ішінара автоматтандырылған,
автоматтандырылмаған)
4. Мемлекеттік қызмет көрсетуге негіз болатын нормативтік
құқықтық актінің атауы, бабы (тармағы) және баптың (тармақтың)
мазмұны.
5. Осы мемлекеттік қызметті ұсынатын мемлекеттік органның,
мемлекеттік мекеменің немесе өзге де субъектілердің атауы:
____________________________________________________________________
(толық атауы)
6. Тұтынушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметті аяқтау
нысаны (нәтижесі):
____________________________________________________________________
(анықтама, рұқсат, лицензия, сертификат, куәлік және т.б.)
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде уақыт бойынша шектеу
мерзімі тиісті мемлекеттік қызмет көрсету стандартымен белгіленеді.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне енгізілген
мемлекеттік органдардың және өзге де субъектілердің тізбесі
көрсетілсін:
1) ______________________________________________________
(қатысу дәрежесі - келісу)
2) ______________________________________________________
(қатысу дәрежесі - үйлестіру)

3) _______________________________
(степень участия - интеграция информационных систем)
9. Если государственная услуга оказывается с участием нескольких государственных органов и иных субъектов, то регламент оказания государственной услуги утверждается по согласованию с заинтересованными государственными органами.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
10. Порядок оформления входящей корреспонденции (в том числе электронной) и получения информации потребителем о приеме (регистрации) его запроса (заявки) на оказание государственной услуги.
11. Привести (в приложении) исчерпывающий перечень документов, форм, шаблонов, необходимых для оказания государственной услуги.
12. При необходимости указать требования к информационной безопасности:
1) __________________________________________
2) __________________________________________
13. Перечислить и описать структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги (СФЕ - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы и т.п.):
1) __________________________________________
2) __________________________________________
3) __________________________________________
14. Привести текстовое табличное описание последовательности простых действий (процедур, функций, операций) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия согласно приложению 1 к настоящему Типовому регламенту.
15. Привести диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания государственной услуги) и СФЕ в соответствии с их описаниями из пункта 14, согласно приложению 2 к настоящему Типовому регламенту.
16. Указать (в приложении) формы, шаблоны бланков и т.п., в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, включая формы уведомлений, различных писем, напоминаний и т.п.
Приложение 1
к Типовому регламенту
оказания государственной
услуги
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока
работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 3
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Действие
и его
описание
Действие
и его
описание
...
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Форма 1
Форма 2
...
5
Сроки исполнения
Время 1
Время 2
...
6
Номер следующего действия
2
3
...
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания государственной услуги.
На основании таблицы 1 строятся таблицы вариантов использования, подобные таблицам 2 и 3, в которых указывается логическая последовательность действий (взаимодействий) СФЕ или групп СФЕ.
Последовательность действий в таблицах вариантов использования должна иметь сквозную нумерацию в соответствии с порядком выполнения действий.
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1 или группа 1 СФЕ
СФЕ 2 или группа 2 СФЕ
Действие N 1
Действие N 2
Действие N 3
...
...
Примечание:
Основной процесс (основной сценарий) - это когда при переходе от одного действия к другому все вопросы (условия) получают положительное решение и выдается требуемый исходным запросом результат (справка, разрешение и т.п.)
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
или расширения
СФЕ 1 или группа 1 СФЕ
СФЕ 2 или группа 2 СФЕ
Действие N 1
Действие N 2
Действие N 3
...
...
Примечание:

3) ______________________________________________________
(қатысу дәрежесі - ақпараттық жүйелерді ықпалдастыру)
9. Егер мемлекеттік қызмет бірнеше мемлекеттік органдардың
және өзге де субъектілердің қатысуымен көрсетілсе, онда мемлекеттік
қызмет көрсету регламенті мүдделі мемлекеттік органдармен келісім
бойынша бекітіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет
(өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
10. Тұтынушының кіріс (соның ішінде электрондық) хат-хабарын
ресімдеу және мемлекеттік қызмет көрсетуге оның сауалын (өтінімін)
қабылдау (тіркеу) туралы ақпарат алу тәртібі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың толық
тізбесін, нысандарын, қалыптарын (қосымшада) көрсету.
12. Қажет болған кезде ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын
талаптарды көрсету:
1) __________________________________
1) __________________________________
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктерді (бұдан әрі - ҚФБ) санамалау және сипаттау (ҚФБ - бұл уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың кіші жүйелері және т.с.с):
1)  _______________________________
2)  _______________________________
3)  _______________________________
14. Осы Үлгі регламентке 1-қосымшаға сәйкес әрбір іс-әрекеттің
орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-да қарапайым
іс-әрекеттер (рәсімдер, функциялар, операциялар) реттілігінің
мәтіндік кестелік сипаттамасын келтіру.
15. Осы Үлгі регламентке 2-қосымшаға сәйкес 14-тармақтағы
олардың сипаттамасына сай іс-әрекеттердің қисынды реттілігі
(мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде) мен ҚФБ арасындағы өзара
байланысты көрсететін диаграммаларды көрсету.
16. Хабарлама нысандарын, түрлі хаттарды, еске түсірулерді
және т.с.с. қоса алғанда, оларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету
нәтижесі ұсынылуы тиіс нысандарды, қалыптарды, бланкілерді және
т.с.с. көрсету (қосымшада).
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
үлгі регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1.
Іс-әрекеттің (барысының,
жұмыс ағынының) N
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
1 ҚФБ
2 ҚФБ
3 ҚФБ
3.
Іс-әрекеттің (үдерістің,
рәсімнің, операцияның)
атауы және оның сипаттамасы
Іс-әрекет
және оның
сипаттамасы
Іс-әрекет
және оның
сипаттамасы
...
4.
Аяқтау нысаны (деректер,
құжат, ұйымдық-өкімгерлік
шешім)
1-нысан
2-нысан
...
5.
Орындау мерзімдері
1-уақыт
2-уақыт
...
6.
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
...
Ескертпе:
Осы кестеде аяқтау нысандары, орындау мерзімі көрсетіле
отырып және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің технологиялық
тізбегіндегі кейінгі іс-әрекеттердің нөмірлері көрсетіле отырып,
барлық ҚФБ іс-әрекеттері (функциялары, рәсімдері, операциялары)
санамаланады.
1-кестенің негізінде ҚФБ немесе ҚФБ топтары іс-әрекеттерінің
қисынды реттілігі (өзара іс-қимылы) көрсетілетін 2 және
3-кестелерге ұқсас пайдалану нұсқаларының кестелері жасалады.
Пайдалану нұсқаларының кестелерінде іс-әрекет реттілігінің
іс-әрекеттерді орындау тәртібіне сәйкес толассыз нөмірі болуға тиіс.
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыс ағыны)
1 ҚФБ немесе ҚФБ тобы
1 ҚФБ немесе ҚФБ тобы
N 1 іс-әрекет
N 2 іс-әрекет
N 3 іс-әрекет
...
...
Ескертпе:
Негізгі үдеріс (негізгі сценарий) - бір іс-әрекеттен басқа
іс-әрекетке көшкен кезде барлық мәселелер (шарттар) оң шешім алады
және бастапқы сауалмен талап етілетін нәтижесі (анықтама, рұқсат
және т.с.с.) беріледі.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыс ағыны) немесе кеңейту
1 ҚФБ немесе ҚФБ тобы
1 ҚФБ немесе ҚФБ тобы
N 1 іс-әрекет
N 2 іс-әрекет
N 3 іс-әрекет
...
...
Ескертпе:
Баламалы үдерістер (баламалы сценарийлер) - бұл шарттардың
қандай да бірі орындалмайтын (қосымша келісу, сараптама және т.с.с.
талап етіледі) және мемлекеттік қызмет көрсету басқа тәртіппен
жүзеге асырылатын, үдеріс уәжді бас тартуды берумен аяқталатын кез.