О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года № 817
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2007 года № 619. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 964
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.08.2011 № 964.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 817 "Об утверждении Правил ведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 33, ст. 354) следующие дополнения и изменения:
в  Правилах ведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Настоящие Правила не распространяются на подзаконные нормативные правовые акты или отдельные их части, содержащие государственные секреты и (или) служебную информацию.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Мониторинг подзаконных актов ведется на постоянной основе структурными подразделениями и (или) ведомствами уполномоченного органа (далее - подразделения) в отношении подзаконных актов, разработанных и (или) принятых соответствующим уполномоченным органом (в том числе по ранее принятым актам, реализацию которых осуществляет уполномоченный орган).";
в подпункте 1) пункта 7 слова "применяемые ими" заменить словами "принятые соответствующим уполномоченным органом (в том числе ранее принятые акты, реализацию которых осуществляет уполномоченный орган)";
в пункте 12 после слова "ведут" дополнить словом "отдельные";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В уполномоченных органах регистры ведутся юридической службой.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Регистры представляют собой журналы.";
пункт 18 исключить;
в абзаце первом пункта 21 после слов "к настоящим Правилам" дополнить словами ", и сведения, указанные в подпункте 3) пункта 7 настоящих Правил";
приложение 2 к Правилам ведения мониторинга подзаконных нормативных правовых актов, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 июля 2007 года N 619
Приложение 2
к Правилам ведения
мониторинга подзаконных
нормативных правовых актов
Форма N 1
Результаты мониторинга _______________________________________
(название вида подзаконного нормативного правового акта)
______________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
(отражается количественная информация)
N
п/п
Результаты мониторинга Количество
нормативных
правовых
актов
1.
Действующие подзаконные нормативные
правовые акты
2.
Подзаконные нормативные правовые акты,
требующие  приведения в соответствие
с действующим законодательством, как
противоречащие  законодательству:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 817 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 шілдедегі N 619 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 964 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.08.25 № 964 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.»"Заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерге мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 817  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 33, 354-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерге мониторинг жүргізу ережесінде:
2-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Осы Ереже мемлекеттік құпияларды және (немесе) қызметтік ақпаратты қамтитын заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерге немесе олардың жекелеген бөліктеріне қолданылмайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Заңға тәуелді кесімдерге мониторингті тиісті уәкілетті орган (оның ішінде іске асыруды уәкілетті орган жүзеге асыратын бұрын қабылданған кесімдер бойынша) әзірлеген және (немесе) қабылдаған заңға тәуелді кесімдерге қатысты уәкілетті органның құрылымдық бөлімшелері және (немесе) ведомстволары (бұдан әрі - бөлімшелер) тұрақты негізде жүргізеді.";
7-тармақтың 1) тармақшасындағы»"олар әзірлеген және (немесе) қолданып жүрген" деген сөздер»"тиісті уәкілетті орган әзірлеген және (немесе) қабылдаған (оның ішінде іске асыруды уәкілетті орган жүзеге асыратын бұрын қабылданған кесімдер)" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтағы»"кесімдер" деген сөз»"кесімдердің жекелеген" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Уәкілетті органдарда тіркелімдерді заң қызметі жүргізеді.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Тіркелімдер журналдарды білдіреді.";
18-тармақ алынып тасталсын;
21-тармақтың бірінші абзацындағы»"нысан бойынша" деген сөздерден кейін»"және осы Ереженің 7-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген мәліметтерді" деген сөздермен толықтырылсын;
Заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерге мониторинг жүргізу ережесіне 2-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»23   шілдедегі
N 619 қаулысына
қосымша
Заңға тәуелді нормативтік
құқықтық кесімдерге
мониторинг жүргізу ережесіне
2-қосымша
1 нысан
Мониторинг нәтижелері___________________________________
(заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесім түрінің атауы)
_______________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
(сандық аппарат көрсетіледі)
Р/с
N
Мониторинг
нәтижелері
Нормативтік
құқықтық
кесімдердің
саны
1.
Қолданыстағы заңға
тәуелді нормативтік
құқықтық кесімдер
2.
Заңға  қайшы  келетін
ретінде қолданыстағы
заңнамаға сәйкес
келтіруді  талап ететін
заңға тәуелді
нормативтік құқықтық
кесімдер:

1) внесения изменений и дополнений
2) признания утратившими силу
3) приостановления действия (или
отдельной нормы)
4) отмены
3.
Неэффективно  реализуемые в
правоприменительной практике
подзаконные нормативные правовые акты,
требующие:
1)   внесения изменений и дополнений
2) признания утратившими силу
4.
Подзаконные нормативные правовые акты,
требующие  приведения в соответствие
с действующим законодательством, как
устаревшие :
1) внесения изменений и дополнений
2) признания утратившими силу
5.
Подзаконные нормативные правовые акты,
приведенные  в соответствие с
действующим законодательством, как
противоречащие  законодательству:
1) внесены изменения и дополнения
2) признаны утратившими силу
3) приостановлены действия (или отдельной нормы)
4) отменены
6.
Неэффективно  реализуемые в
правоприменительной практике подзаконные
нормативные правовые акты,  приведенные
в соответствие с законодательством:
1) внесены изменения и дополнения
2) признаны утратившими силу
3) приостановлены действия (или
отдельной нормы)
7.
Подзаконные нормативные правовые акты,
приведенные в соответствие с действующим
законодательством, как  устаревшие :
1) внесены изменения и дополнения
2) признаны утратившими силу
Примечание:
в строке 1 отражается количество основных актов (без учета
изменений и/или дополнений).
Руководитель уполномоченного органа ___________________
(Ф.И.О.)
"___" ___________ 200_ года               _____________
подпись
Форма N 2
Информация по выявленным ______________________,
(вид подзаконного акта)
противоречащим законодательству
и о принятых или предпринимаемых мерах по ним
____________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
(отражается описательная информация)
N
п/п
Вид,
дата
приня-
тия,
регис-
тра-
цион-
ный
номер
и
назва-
ние
под-
закон-
ного
норма-
тивного
право-
вого
акта
Дата и
номер
государ-
ственной
регистра-
ции
подзакон-
ных
норматив-
ных
правовых
актов в
органах
юстиции
Часть,
абзац,
пункт,
статья,
вид,
дата
принятия,
регистра-
ционный
номер и
название
акта,
которому
не
соответ-
ствует
подзакон-
ный
норматив-
ный
правовой
акт
Предпринимаемые меры
название
проекта
акта по
внесению
изменений
и (или)
дополне-
ний,
стадия
согласо-
вания
назва-
ние
проекта
акта
по
призна-
нию
утра-
тившими
силу,
стадия
согла-
сования
назва-
ние
проекта
акта
по
приос-
танов-
лению
дейст-
вия,
стадия
согла-
сования
назва-
ние
проекта
акта
по
отмене,
стадия
согла-
сования
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Принятые меры
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
внесению
изменений
и (или)
дополне-
ний
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
признанию
утратив-
шими
силу
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
приоста-
новлению
действия
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
отмене
9
10
11
12
Руководитель уполномоченного органа ___________________
(Ф.И.О.)
"___" ___________ 200_ года               _____________ подпись
Форма N 3
Информация по оценке эффективности реализации ___________________
(вид подзаконного акта)
и принятых по ним мерах
_______________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
(отражается описательная информация)
N
п/п
Вид,
дата
приня-
тия,
регис-
тра-
цион-
ный
номер
и
назва-
ние
норма-
тивного
право-
вого
акта
Дата и
номер
государ-
ственной
регист-
рации
норма-
тивного
право-
вого
акта в
органах
юстиции
Обосно-
вание
оценки о
неэффек-
тивной
реализа-
ции
под-
закон-
ного
норма-
тивного
право-
вого
акта в
право-
приме-
нитель-
ной
практике
(реали-
зуется
или
нет)
Предпринимаемые меры
название
проекта
акта по
внесению
изменений
и (или)
дополне-
ний,
стадия
его
согласо-
вания
назва-
ние
проекта
акта
по
призна-
нию
утра-
тившими
силу,
стадия
его
согла-
сования
назва-
ние
проекта
акта
по
приос-
танов-
лению
дейст-
вия,
стадия
его
согла-
сования
название
проекта
акта по
исключению
из
вышестоящих
нормативных
правовых
актов
компетенции
на принятие
подзакон-
ного
норматив-
ного
правового
акта,
нереализу-
емого в
правоприме-
нительной
практике,
стадия его
согласова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Принятые меры
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
внесению
изменений
и (или)
дополне-
ний
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
признанию
утратив-
шими
силу
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
приоста-
новлению
действия
Вид, дата
принятия,
название
акта по
исключению
из
вышестоящих
нормативных
правовых
актов
компетенции
на принятие
подзаконного
нормативного
правового
акта,
нереализуе-
мого в
правоприме-
нительной
практике
9
10
11
12
Примечание :
при заполнении данной формы вносится информация только по
выявленному нормативному правовому акту, признанный неэффективным
и принятых по нему мерах.
Руководитель уполномоченного органа ___________________
(Ф.И.О.)
"___" ___________ 200_ года               _____________ подпись
Форма N 4
Информация по выявленным ______________, содержащим устаревшую норму
(вид подзаконного акта)
и о принятых или предпринимаемых мерах по ним
_______________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
(отражается описательная информация)
N
п/п
Вид,
дата
приня-
тия,
регис-
тра-
цион-
ный
номер
и
назва-
ние
под-
закон-
ного
норма-
тивного
право-
вого
акта
Дата и
номер
государ-
ственной
регистра-
ции
подзакон-
ных
норматив-
ных
правовых
актов в
органах
юстиции
Абзац,
пункт,
содержа-
щий
устарев-
шую
норму
Предпринимаемые
меры
Принятые меры
название
проекта
акта по
внесению
измене-
ний
и (или)
дополне-
ний,
стадия
его
согла-
сования
назва-
ние
проекта
акта
по
призна-
нию
утра-
тившими
силу,
стадия
его
согла-
сования
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
внесению
изменений
и (или)
дополне-
ний,
стадия
его
согла-
сования
Вид,
дата
принятия,
регист-
рационный
номер и
название
акта по
признанию
утратив-
шими
силу,
стадия
его
согла-
сования
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель уполномоченного органа ___________________
(Ф.И.О.)
"___" ___________ 200_ года               _____________ подпись

1) өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
2) күші жойылды деп
тану
3) қолданылуын тоқтату
(немесе жекелеген
нормамен)
4) жою
3
Мыналарды  талап
ететін  құқық қолдану
практикасында  тиімсіз
іске асырылатын заңға
тәуелді нормативтік
құқықтық кесімдер;
1) өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
2) күші жойылды деп
тану
4
Ескірген ретінде
қолданыстағы заңнамаға
сәйкес келтіруді  талап
ететін  заңға тәуелді
нормативтік құқықтық
кесімдер;
1) өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
2) күші жойылды деп
тану
5
Заңға  қайшы  келетін
ретінде қолданыстағы
заңнамаға сәйкес
келтірілген заңға
тәуелді нормативтік
құқықтық кесімдер:
1) өзгерістер мен
толықтырулар енгізілген
2) күші жойылды деп
танылған
3) қолданылуы
тоқтатылған (немесе
жекелеген нормамен)
4) жойылған
6
Заңнамаға сәйкес
келтірілген құқық
қолдану практикасында
тиімсіз  іске
асырылатын заңға
тәуелді нормативтік
құқықтық кесімдер:
1) өзгерістер мен
толықтырулар енгізілген
2) күші жойылды деп
танылған
3) қолданылуы
тоқтатылған (немесе
жекелеген нормамен)
7
Ескірген  ретінде
қолданыстағы заңнамаға
сәйкес келтірілген
заңға тәуелді
нормативтік құқықтық
кесімдер:
1) өзгерістер мен
толықтырулар енгізілген
2) күші жойылды деп
танылған
Ескертпе:
1-жолда негізгі кесімдердің (өзгерістерді және/немесе толықтыруларды есептемей) саны көрсетіледі.
Уәкілетті органның басшысы ___________________________
(Т.А.Ә)
200__ жылғы __________ _______________            _____________
(қолы)
N 2 нысан
Заңнамаға қайшы келетін анықталған_____________________________
(заңға тәуелді кесімнің түрі)
жөніндегі және олар бойынша _______________________________________
(уәкілетті органның атауы)
қабылданған немесе қабылдайтын шаралар туралы ақпарат
(сипаттама ақпарат көрсетіледі)
Р/с
N
Заңға
тәуелді
норматив-
тік
құқықтық
кесімнің
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркелген
нөмірі
және
атауы
Заңға
тәуелді
норматив-
тік
құқықтық
кесімдер-
дің
әділет
органда-
рында
мемлекет-
тік
тіркелген
күні және
нөмірі
Заңға
тәуелді
норматив-
тік
құқықтық
кесімге
сәйкес
келмей-
тін
кесімнің
бөлігі,
абзацы,
тармағы,
бабы,
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркеу
нөмірі
және
атауы
Қабылданатын
шаралар
өзгерістер
мен
(немесе)
толықты-
рулар
енгізу
жөніндегі
кесім
жобасының
атауы,
келісу
сатысы
күші
жойылды
деп тану
жөніндегі
кесім
жобасының
атауы,
келісу
сатысы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қабылданатын
шаралар
Қабылданған шаралар
қол-
даны-
луын
тоқ-
тата
тұру
жө-
нін-
дегі
кесім
жоба-
сының
атауы,
келісу
сатысы
жою
жөнінде-
гі
кесім
жобасы-
ның
атауы,
келісу
сатысы
өзге-
рістер
мен
(немесе)
толық-
тырулар
енгізу
жөнінде-
гі
кесімнің
түрі,
қабыл-
данған
күні,
тіркел-
ген
нөмірі
және
атауы
күші
жойылды
деп тану
жөніндегі
кесімнің
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркелген
нөмірі
және атауы
қолданы-
луын тоқ-
тата тұру
жөніндегі
кесімнің
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркелген
нөмірі
және атауы
жою
жөнінде-
гі
кесімнің
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркелген
нөмірі
және атауы
7
8
9
10
11
12
N 3 нысан
________________________ іске асыру тиімділігін бағалау жөніндегі
(заңға тәуелді түрі)
және олар бойынша _______________________________ қабылданған
(уәкілетті органның атауы)
шаралар туралы ақпарат
(сипаттама ақпарат көрсетіледі)
Р/с
N
Норма-
тивтік
құқықтық
кесімнің
түрі,
қабыл-
данған
күні,
тіркел-
ген
нөмірі
және
атауы
Норма-
тивтік
құқықтық
кесімнің
әділет
органда-
рында
мемлекет-
тік
тіркелген
күні
және
нөмірі
Заңға
тәуелді
құқықтық
кесімнің
құқық
қолдану
практика-
сында
тиімсіз
іске
асырылуы
туралы
бағалаудың
негізде-
месі
(іске
асырылады
немесе
жоқ)
Қабылданатын шаралар
өзгерістер
мен
(немесе)
толықты-
рулар
енгізу
жөніндегі
кесім
жобасының
атауы,
оны келісу
сатысы
күші
жойылды
деп тану
жөніндегі
кесім
жобасының
атауы,
оны
келісу
сатысы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қабылданатын
шаралар
Қабылданған шаралар
қол-
даны-
луын
тоқ-
тата
тұру
жө-
нін-
дегі
кесім
жоба-
сының
атауы,
оны
келісу
сатысы
құқық
қолдану
практи-
касында
іске
асырыл-
майтын
заңға
тәуелді
норма-
тивтік
құқықтық
кесімді
қабыл-
дауға
арналған
құзырет-
ті
жоғары
тұрған
норма-
тивтік
құқықтық
кесім-
дерден
алып
тастау
жөнін-
дегі
кесім
жобасы-
ның
атауы,
оны
келісу
сатысы
өзгеріс-
тер мен
(немесе)
толықты-
рулар
енгізу
жөнінде-
гі
кесімнің
түрі,
қабыл-
данған
күні,
тіркел-
ген
нөмірі
және
атауы
күші
жойылды
деп тану
жөніндегі
кесімнің
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркелген
нөмірі
және атауы
қолданы-
луын
тоқтата
тұру
жөніндегі
кесімнің
түрі,
қабылдан-
ған күні,
тіркелген
нөмірі
және
атауы
құқық
қолдану
практика-
сында іске
асырыл-
майтын
заңға
тәуелді
норматив-
тік
құқықтық
кесімді
қабылдау-
ға
арналған
құзыретті
жоғары
тұрған
норматив-
тік
құқықтық
кесімдер-
ден алып
тастау
жөніндегі
кесім
жобасының
түрі,
қабылдан-
ған күні,
атауы
7
8
9
10
11
12
Ескертпе:
осы нысанды толтырған кезде тек тиімсіз деп танылған және ол бойынша шаралар қабылданған анықталған нормативтік құқықтық кесім бойынша ақпарат енгізіледі
Уәкілетті органның басшысы __________________________________
(Т.А.Ә.)
200_ жылғы "__"__________
N 4 нысан
ескірген норманы қамтитын анықталған _________________________
(заңға тәуелді кесімнің түрі)
жөніндегі және олар бойынша __________________________________
(уәкілетті органның атауы)
қабылданған немесе қабылдайтын шаралар туралы ақпарат
(сипаттама ақпарат көрсетіледі)
Р/с
N
Заңға
тәуелді
норма-
тивтік
құқықтық
кесімнің
түрі,
қабыл-
данған
күні,
тіркел-
ген
нөмірі
және
атауы
Заңға
тәуелді
норматив-
тік
құқықтық
кесімдер-
дің
әділет
органда-
рында
мемлекет-
тік
тіркелген
күні және
нөмірі
Ескірген
норма бар
абзац,
тармақ
Қабылданатын шаралар
өзгерістер
мен
(немесе)
толықты-
рулар
енгізу
жөніндегі
кесім
жобасының
атауы,
оны
келісу
сатысы
күші
жойылды
деп тану
жөніндегі
кесім
жобасының
атауы,
оны
келісу
сатысы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Қабылданған шаралар
өзгерістер мен (немесе)
толықтырулар енгізу
жөніндегі кесімнің
түрі, қабылданған күні,
тіркелген нөмірі және
атауы, оны келісу
сатысы
күші жойылды деп тану
жөніндегі кесімнің
түрі, қабылданған күні,
тіркелген нөмірі және
атауы, оны келісу сатысы
7
8
Уәкілетті органның басшысы __________________________________
(Т.А.Ә.)
200_жылғы "__"__________                     __________ қолы