Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы (I этап) по реализации Государственной программы развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года N 758
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 20 июня 2007 года N 348 "О Государственной программе развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2007-2009 годы (I этап) по реализации Государственной программы развития науки Республики Казахстан на 2007-2012 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам ответственным за выполнение Плана:
1) принять меры по выполнению Плана;
2) представлять два раза в год, к 20 января и 20 июля, информацию о ходе выполнения Плана в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2007 года N 758
План мероприятий на 2007-2009 годы (I этап) по реализации
Государственной программы развития науки Республики Казахстан
на 2007-2012 годы
N п/п
Наименование
мероприятия
Форма заверше-
ния
Ответст-
венные
за выпол-
нение
Срок исполне-
ния
Предполага-
емые расходы (тыс.тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Совершенствование системы управления научно-технической сферой
1.
Разработать
и одобрить
национальные
приоритеты
научно-
технического
развития
страны
Протокол ВНТК
МОН
1 квартал
2007 года
Не требуются
2.
Разработать
и одобрить
Положение о
работе Между-
народного
экспертного
совета при
ВНТК
Протокол ВНТК
МОН
3 квартал
2007 года
Не требуются
3.
Организовать
проведение
государствен-
ной научно-
технической
экспертизы
объектов
научной и
научно-
технической
деятельности
Заключе-
ния ГНТЭ
МОН
в течение
2007-2009 годов
248905.0,   в т.ч. по годам:
2007 - 78569.0; 2008 - 82688.0; 2009 - 87648.0
Республиканский бюджет
4.
Обеспечить
функциониро-
вание Между-
народного
экспертного
совета для
определения
приоритетов
научных
исследований
Информа-
ция в Прави-
тельство Республи-
ки Казахстан
МОН
4 квартал
2007 года
2007 год -
130000.0
Республиканский бюджет
5.
Выработать
предложения
по разработке
научно-
технических
программ в
рамках
приоритетных
научных
направлений
Предложе-
ния в ВНТК
МОН, за-
интересо-
ванные государ-
ственные
органы
В течение
2007-2009
годов
Не требуются

Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған (І кезең) іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 758 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 маусымдағы N 348  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың 2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған (І кезең) іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарды орындауға жауапты орталық атқарушы органдар:
1) Жоспарды орындау жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жылына екі рет, 20 қаңтарға және 20 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне Жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынылсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жарты жылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет 25 қаңтарға және 25 шілдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 тамыздағы
N 758 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ғылымын дамытудың
2007-2012 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске
асыру жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған (І кезең)
іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның
атауы
Аяқтау
нысаны
Жауап-ты
орын-
даушы-лар
Орын-
дау
мерзі-
мі
Болжамды
шығыстар
(мың
теңге)
Қаржы-
ланды-
ру
көзі
1 2 3 4 5 6 7
1. Ғылыми-техникалық саланы басқару жүйесін жетілдіру
1.
Елдің ғылыми-
техникалық дамуының ұлттық басымдықтарын әзірлеу және мақұлдау
ЖҒТК хатта-
масы
БҒМ
2007 жылғы 1-тоқ-
сан
Талап етілмейді
2.
ЖҒТК жанындағы Халықаралық сараптамалық кеңестің жұмысы туралы ереже әзірлеу және мақұлдау
ЖҒТК хатта-
масы
БҒМ
2007 жылғы 2-тоқ-
сан
Талап етілмейді
3.
Ғылыми және
ғылыми-техникалық қызмет объектіле-
рінің мемлекеттік
ғылыми-техникалық сараптамасын жүргізуді ұйымдастыру
МҒТС
қорыт-
ынды-
лары
БҒМ
2007 -
2009
жылдар
ішінде
248905.0, оның ішін-
де жылдар бойынша:
2007-
78569.0;
2008-
82688.0;
2009-
87648.0
Респуб-
ликалық
бюджет
4.
Ғылыми зерттеулер-
дің басымдығын анықтау үшін Халықаралық сарап-
тамалық кеңестің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне ақпарат
БҒМ
2007 жылғы 4-тоқ-
сан
2007 жыл - 130000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
5.
Басым ғылыми бағыттар шеңберін-
де ғылыми-техника-
лық бағдарламалар-
ды әзірлеу бойынша
ұсыныстар дайындау
ЖҒТК ұсыныс
-тар
БҒМ, мүд-
делі
мем-
лекет-
тік орган-
дар
2007 -
2009 жылдар
ішінде
Талап етілмейді

2. Модернизация научно-технической инфраструктуры
6.
Оснастить
современным
оборудованием
мирового
стандарта
пять
национальных
научных
лабораторий
коллективного
пользования
по
приоритетам
научно-техно-
логического
развития
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2008 года
2008 год -
2000000.0
Республиканский бюджет
7.
Оснастить
современным
оборудованием
мирового
стандарта
пятнадцать
научных
лабораторий
инженерного
профиля при
ВУЗах по
приоритетам
научно-техно-
логического
развития
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2007-2008 годов
3000000.0,  в т.ч. по годам:
2007 -
2000000.0; 2008 -
1000000.0
Республиканский бюджет
8.
Обеспечить
проведение
капитального
ремонта
зданий
научных
организаций
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2007-2008 годов
656821.0,   в т.ч. по годам:
2007 - 420000.0; 2008 - 236821.0
Республиканский бюджет
9.
Обеспечить
оснащение
научных
организаций
современной
техникой,
оборудованием
и приборами
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2007-2009 годов
1419248.0,  в т.ч. по годам:
2007 - 445800.0;
2008 - 472548.0;
2009 - 500900.0
Республиканский бюджет
10.
Выработать
предложения
по внедрению
GLP-техноло-
гий и системы
менеджмента
качества -
GMP
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
4 квартал
2008 года
Не требуются
11.
Внедрить
отечественные
стандарты
менеджмента
научно-иссле-
довательской
деятельности,
соответству-
ющие между-
народным
требованиям
GLP, GMP
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2009 года
Не требуются
3. Подготовка высококвалифицированных научных инженерных кадров и их
стимулирование к исследовательской деятельности
12.
Обеспечить
присуждение
государствен-
ной премии в
области
науки,
техники,
литературы и
искусства,
именных
премий в
области
науки, госу-
дарственных
стипендий для
ученых и
специалистов,
внесших
выдающийся
вклад в
развитие
науки и
техники и
талантливых
молодых
ученых
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2007-2009 годов
119072.8, в  т.ч. по годам:
2007 -
43389.0;
2008 -
29156.0;
2009 - 46527.8
Республиканский бюджет
13.
Организовать
повышение
уровня знаний
английского
языка ученых,
участвующих в
реализации
приоритетных
научных
направлений
Приказ МОН
МОН
В течение
2007-2009
годов
30000.0, в т.ч. по годам:
2007 - 10000.0;
2008 -
10000.0;
2009 - 10000.0
Республиканский бюджет
14.
Организовать
краткосрочные
стажировки
казахстанских
ученых за
рубежом, в
том числе
талантливых
молодых
ученых в
зарубежных
научных
центрах
Приказ МОН
МОН
В течение
2007-2009
годов
30000.0, в т.ч. по годам:
2007 - 10000.0;
2008 -
10000.0;
2009 - 10000.0
Республиканский бюджет
15.
Обеспечить
реализацию
казахстанских
научных
проектов с
привлечением
иностранных
ученых,
организаций и
международных
программ,
проектов, в
т.ч. с
привлечением
представите-
лей казахской
диаспоры за
рубежом
Научно-
техничес-
кие отчеты
МОН
4 квартал
2008-2009
годов
309000.0, в т.ч. по годам:
2008 - 150000.0;
2009 -
159000.0;
300000.0, в т.ч. по годам:
2008 - 150000.0;
2009 - 150000.0
Республиканский бюджет
Международные
организации и фонды
16.
Обеспечить
выполнение
прикладных
исследований
в рамках
международно-
го сотрудни-
чества, в
том числе в
области
физики
высоких
энергий и
космических
лучей
Научно-
техничес-
кие отчеты
МОН
4 квартал
2007-2009
годов
1114916.0, в
т.ч. по годам:
2007 -

2. Ғылыми-техникалық инфрақұрылымды жаңғырту
6.
Ғылыми-технология-
лық даму басымдық-
тары бойынша ұжым-
дық пайдаланудағы бес ұлттық ғылыми зертхананы әлемдік
стандарттағы
қазіргі заманғы
жабдықпен
жарақтандыру
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2008 жылғы 4-тоқ-
сан
2008 жыл - 2000000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
7.
Ғылыми-технология-
лық даму басымдық-
тары бойынша жоғары оқу орында-
ры жанындағы инженерлік бейінді
он бес ғылыми зертхананы әлемдік
стандарттағы
қазіргі заманғы
жабдықпен
жарақтандыру
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2007 -
2008
жылдар
4-тоқ-
сан
3000000.0,
оның ішінде
жылдар бойынша:
2007-
2000000.0;
2008-
1000000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
8.
Ғылыми ұйымдардың ғимараттарына күрделі жөндеу жүргізуді қамтамасыз ету
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2007 -
2008
жылдар
4-тоқ-
сан
65821,0, оның ішінде
жылдар
бойынша:
2007-
420000.0;
2008-
236821.0
Респуб-
ликалық
бюджет
9.
Ғылыми ұйымдарды қазіргі заманғы техникамен, жабдық
-пен және аспаптар
-мен жарақтанды-
руды қамтамасыз
ету
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2007 -
2009
жылдар
4-тоқ-
сан
1419248.0,
оның ішінде
жылдар
бойынша:
2007 -
445800.0;
2008 -
472548.0
2009 -
500900.0
Респуб-
ликалық
бюджет
10.
GLP-технологиялары
мен GMP-сапа менед
-жменті жүйесін енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ
2008
жылдар
4-тоқ-
сан
Талап етілмейді
11.
GLP, GMP халықара-
лық талаптарына сәйкес ғылыми-зер-
ттеу қызметі мене-
джментінің отандық
стандарттарын
енгізу
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2009
жылдар
4-тоқ-
сан
Талап етілмейді
3. Біліктілігі жоғары ғылыми және инженерлік кадрларды даярлау және оларды зерттеу қызметіне ынталандыру
12.
Ғылым, техника,
әдебиет және өнер
саласында мемлекет
-тік сыйлықтарды, ғылым саласындағы атаулы сыйлықтарды
, ғылым мен техни-
каны дамытуға зор
үлес қосқан ғалым-
дар мен мамандар
және талантты жас
ғалымдарға арнал-
ған мемлекеттік
стипендияларды
тағайындауды қам-
тамасыз ету
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2007-
2009
жылдар
4-тоқ-
сан
119072.8, оның ішінде
жылдар
бойынша:
2007 -
43389.0;
2008 - 29156.0;
2009 - 46527.8
Респуб-
ликалық
бюджет
13.
Басым ғылыми бағы-
ттарды іске асыру-
ға қатысатын ғалымдардың ағылшын тілін білуі деңгейін арттыруды ұйымдастыру
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2007-
2009
жылдар ішінде
30000.0,
оның ішінде
жылдар бойынша:
2007 - 10000.0;
2008 -
10000.0;
2009 -
10000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
14.
Қазақстандық ғалым
-дардың, оның ішін
-де талантты жас
ғалымдардың шетел-
дік ғылыми орталық
-тардағы қысқа мер
-зімді тағылымдама
ларын ұйымдастыру
БҒМ бұйрығы
БҒМ
2007-
2009
жылдар ішінде
30000.0,
оның ішінде
жылдар бойынша:
2007 -
10000.0;
2008 - 10000.0;
2009 -
10000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
15.
Шетелдік ғалымдар-
ды, ұйымдарды және
халықаралық бағдар
-ламаларды, жоба- ларды, оның ішінде
шетелдегі диаспора
-сы өкілдерін тарта отырып, қазақстандық ғылы-
ми жобалардың іске
асырылуын қамтама-
сыз ету
Ғылыми-техни
-калық
есептер
БҒМ
2008-
2009
жылдар 4-тоқ-
сан
309000.0,
оның ішінде
жылдар бойынша:
2008 -
150000.0;
2009 -
159000.0
300000.0,
оның ішінде
жылдар бойынша:
2008 -
150000.0;
2009 -
150000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
Халықара
-лық
ұйымдар
мен қор-
лар
кестенің жалғасы
16.
Халықаралық ынты-
мақтастық шеңбер-
інде, оның ішінде
жоғары энергия-
лар физикасы мен ғарыш сәулелері
саласындағы қолданбалы зерттеулердің орындалуын қамтамасыз ету
Ғылыми-техни
-калық
есептер
БҒМ
2007-
2009
жылдар 4-тоқ-
сан
1114916.0,
оның ішінде
жылдар бойынша:
2007 -

492638.0;
2008 -
354770.0;
2009 - 267508.0
Республиканский бюджет
17.
Выработать
предложения
по повышению
социального
статуса
работников
науки
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН, МТСЗН
2 квартал
2009 года
Не требуются
4. Совершенствование системы финансирования
научно-технической сферы
18.
Выработать
предложения
по базовому
и проектному
финансирова-
нию научных
исследований
Предложе-
ния в Прави-
тельство
МОН
4 квартал
2008 года
Не требуются
19.
Обеспечить
выполнение
фундаменталь-
ных научных
исследований
Научные отчеты
МОН
4 квартал
2007-2009 годов
8541375.0, в
т.ч. по годам:
2007 -
2674529.0;
2008 -
2861746.0;
2009 - 3005100.0
Республиканский бюджет
20.
Обеспечить
выполнение
опытно-кон-
структорских
работ через
акционерное
общество
"Фонд науки"
Информа-
ция в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
4 квартал
2007 года
2007 год -
1873791.0,
Республиканский бюджет
21.
Обеспечить
выполнение
инициативных
и рисковых
исследований
на грантовой
основе
Научно-
техничес-
кие отчеты
МОН
4 квартал
2008-2009 годов
1198000.0, в
т.ч. по
годам:
2008 -
599000.0;
2009 -
599000.0
Республиканский бюджет
22.
Выработать
предложения
по софинанси-
рованию
бизнес-
структурами
реализации
НИОКР
проектов,
финансируемых
за счет
средств
респуб-
ликанского
бюджета
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
2 квартал
2009 года
Не требуются
23.
Обеспечить
выполнение
совместно с
национальными
компаниями
прорывных
научно-
технических
проектов
Научно-
техничес-
кие отчеты
МОН, МЭМР
4 квартал
2009 года
2009 год -
275000.0
2009 год -
200000.0
Республиканский бюджет
Заинтересован-
ные компании
5. Совершенствование нормативной правовой базы
научно-технической деятельности
24.
Выработать
предложения
по совершен-
ствованию
нормативной и
правой базы,
регулирующей
отношения по
обеспечению
охраны и
использованию
объектов
интеллекту-
альной собст-
венности,
которые спо-
собствовали
бы стимулиро-
ванию
создания,
оценки и
использования
объектов
интеллек-
туальной
собственности
в научно-
технической
сфере
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН, МЮ
4 квартал
2008 года
Не требуются
25.
Выработать
предложения
по стимулиро-
ванию
предпринима-
тельского
сектора в
развитии
науки
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
2 квартал
2009 года
Не требуются
6. Формирование информационной среды, благоприятной
для развития науки
26.
Выработать
предложения
по созданию
национального
научного
портала
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
2 квартал
2008 года
Не требуются
27.
Разработать
методики
оценки
развития оте-
чественного
научно-
технического
потенциала
Приказ МОН
МОН
2 квартал
2009 года
Не требуются
28.
Выработать
предложения
по
рейтинговой
оценке
научной и
научно-
технической
деятельности
Предложе-
ния в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
4 квартал
2009 года
Не требуются
29.
Обеспечить
проведение
форсайтных
исследований
для
определения
национальных
приоритетов
научно-
технического
развития
Информа-
ция в Прави-
тельство
Республи-
ки
Казахстан
МОН
4 квартал
2008-2009 годов
309000.0, в т.ч. по
годам:
2008 - 150000.0; 2009 -

492638.0;
2008 -
354770.0;
2009 -
267508.0
Респуб-
ликалық
бюджет
17.
Ғылым қызметкері-
нің әлеуметтік
мәртебесін артты-
ру жөнінде ұсыныс
-тар әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ,
Еңбек
мині
2007-
2009
жылдар ішінде
Талап етілмейді
Респуб-
ликалық
бюджет
4. Ғылыми-техникалық саланы қаржыландыру жүйесін жетілдіру
18.
Ғылыми зерттеулер
-ді базалық және жобалық қаржылан-
дыру жөнінде ұсы-
ныстар әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ
2008
жылғы  4-тоқ-
сан
Талап етілмейді
19.
Іргелі ғылыми зерттеулердің орындалуын қамтамасыз ету
Ғылыми
есептер
БҒМ
2007-
2009
жылдар
4-тоқ-
сан
8 541375.0,
оның ішінде
жылдар
бойынша:
2007 -
2674529.0;
2008 -
2 861746.0;
2009 -
3005100.0
Респуб-
ликалық
бюджет
20.
"Ғылым қоры" ак-
ционерлік қоғамы арқылы тәжірибе-
лі-к-конструктор-
лық жұмыстардың
орындалуын қамтамасыз ету
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ақпарат
БҒМ
2007 жылғы
4-тоқ-
сан
2007 жыл - 1 873791.0,
Респуб-
ликалық
бюджет
21.
Гранттық негізде
бастамашылық және
тәуекелдік зерт-
теулердің орында-
луын қамтамасыз ету
Ғылыми-техни
-калық
есептер
БҒМ
2008-
2009
жылдар 4-тоқ-
сан
1198000.0, оның ішінде
жылдар
бойынша:
2008 -
599000.0;
2009 -
599000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
22.
Республикалық
бюджет қаражаты
есебінен
қаржыландырылатын ҒЗТКЖ жобаларын іске асыруды бизнес-құрылымдар -дың бірлесіп қаржыландыруы жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ
2009
жылғы
2-тоқ-
сан
Талап етілмейді
23.
Ұлттық компания-
лармен бірлесіп, серпінді ғылыми-
техникалық жобалардың орындалуын қамтамасыз ету
Ғылыми-техни
-калық
есептер
БҒМ,
ЭМРМ
2009
жылғы
4-тоқ-
сан
2009 жыл - 275000.0
2009 жыл -
200000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
Мүдделі
ұлттық компания
5. Ғылыми-техникалық қызметтің нормативтік құқықтық
базасын жетілдіру
24.
Ғылыми-техникалық
саладағы зияткер-
лік меншік объек-
тілерін құруды,
бағалау мен пай-
далануды ынталан-
дыруға ықпал ететін зияткерлік
меншік объектіле-
рін қорғауды қам-
тамасыз ету және
пайдалану жөнін-
дегі қатынастарды
реттейтін нормативтік және
құқықтық базаны
жетілдіру жөнінде
ұсыныстар әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ,
Әділетмині
2008
жылғы
4-тоқ-
сан
Талап етілмейді
25.
Ғылымды дамытуға
кәсіпкерлік секторды ынталан-
дыру жөнінде ұсы-
ныстар әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ
2009
жылғы
2-тоқ-
сан
Талап етілмейді
6. Ғылымды дамыту үшін қолайлы ақпараттық орта қалыптастыру
26.
Ұлттық ғылыми
портал құру жөнінде ұсыныстар
әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ақпарат
БҒМ
2008
жылғы
2-тоқ-сан
Талап етілмейді
27.
Отандық ғылыми портал құру жөнінде ұсыныстар
әзірлеу
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009
жылғы
2-тоқ-
сан
Талап етілмейді
28.
Ғылыми және ғылыми-техникалық
қызметті рейтинг-
тік бағалау жөні-
нде ұсыныстар
әзірлеу
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ұсыныс
-тар
БҒМ
2009
жылғы
4-тоқ-
сан
Талап етілмейді
29.
Ғылыми-техникалық
дамудың ұлттық
басымдықтарын
айқындау үшін
форсайттық зерт-
теулер жүргізуді қамтамсыз ету
Қазақ-
стан
Респуб
-лика-
сының
Үкімет
-іне
ақпарат
БҒМ
2008-
2009
жылдар 4-тоқ-
сан
309000.0,
оның ішінде
жылдар
бойынша:
2008 -
150000.0;
2009 -

159000.0
Республиканский бюджет
30.
Обеспечить
переход
национальных
научных
лабораторий
на междуна-
родные
стандарты
надлежащей
научной
практики
(Good
Scientific
Practice)
Приказ МОН
МОН
4 квартал
2009 года
2009 год -
53000.0
Республиканский бюджет
Итого:
Республиканский
бюджет
21578128.8, в т.ч. по годам:
2007 -
8268716.0; 2008 - 8046729.0; 2009 -
5262683.8
500000.0, в т.ч. по годам:
2008 - 150000.0;
2009 -
350000.0
Внебюджетные
средства
Объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского бюджета, будут ежегодно уточняться при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год.
Примечание:
расшифровка буквенных аббревиатур:
ВНТК - Высшая научно-техническая комиссия при Правительстве Республики Казахстан
ГНТЭ - государственная научно-техническая экспертиза
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

159000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
30.
Ұлттық ғылыми зертханалардың тиісті ғылыми практика халық-
аралық стандарт-
тарына (Good Scientific Practice) ауысуын қамтамасыз ету
БҒМ
бұйрығы
БҒМ
2009
жылғы
4-тоқ-
сан
2009 жыл - 53000.0
Респуб-
ликалық
бюджет
ЖИЫНЫ:
Республикалық
бюджет
Бюджеттен тыс
қаражат
21578128.8,
оның ішінде
жылдар
бойынша:
2007 -
8268716.0;
2008 -
8046729.0;
2009 -
5262683.8
500000.0,
оның ішінде
жылдар
бойынша:
2008 -
150000.0;
2009 -
350000.0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемдері тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады.
Ескертпе :
әріптік аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖҒТК - Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссия
БҒМ - Қазақстан Респубикасы Білім және ғылым министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
МҒТС - мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама