О комплексе мер по развитию рынка биотоплива в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2007 года № 959. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1052
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.10.2010 № 1052.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 "Об утверждении Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый комплекс мер по развитию рынка биотоплива в Республике Казахстан (далее - комплекс мер).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) представлять информацию о ходе выполнения комплекса мер в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан два раза в год, к 10 января и 10 июля, по итогам полугодия.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения комплекса мер в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Руководителя Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 октября 2007 года N 959
Комплекс мер по развитию рынка биотоплива
в Республике Казахстан
Сноска. Комплекс мер с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.07.2009 N 1101 .
N
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответст-
венные
за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предполагаемые
расходы
(млн. тенге)
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания

Қазақстан Республикасында биоотын нарығын дамыту жөніндегі шаралар кешені туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 17 қазандағы N 959 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1052 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.12 № 1052 Қаулысымен.
"Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында биоотын нарығын дамыту жөніндегі шаралар кешені (бұдан әрі - шаралар кешені) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары және өзге де мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) жылына екі рет жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 10 қаңтарға және 10 шілдеге Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне шаралар кешенінің орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жылына екі рет жарты жылдықтың қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне шаралар кешенінің орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің Басшысына жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 17 қазандағы
N 959 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында биоотын нарығын дамыту
жөніндегі шаралар кешені
Ескерту. Шаралар кешеніне өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.07.20. N 1101 Қаулысымен.
Р/с
N
Іс-шара Аяқ-
талу
ны-
саны
Жа-
уапты
орын-
дау-
шылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Болжалған шығыстар
(млн. теңге)
Қар-
жы-
лан-
дыру
көз-
дері

2007
г.
2008
г.
2009
г.
2010
г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Расширение отечественной базы сырьевых ресурсов
для биотопливной промышленности Казахстана
1.
Расширение
посевных
площадей
сельскохо-
зяйственных
культур,
которые
являются
сырьем для
производ-
ства био-
топлива, в
соответ-
ствии с ре-
комендуемой
специализа-
цией облас-
тей, в том
числе за
счет ис-
пользования
залежных
земель и
земель,
выведенных
из сельско-
хозяйствен-
ного оборо-
та, не
нарушая при
этом плодо-
родия почв
и других
полезных
свойств
земли
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
2.
Стимулиро-
вание через
АО "Нацио-
нальный
управляющий
холдинг
"КазАгро"
производи-
телей сырья
для произ-
водства
биотоплива
посредст-
вом:
закупа
маслосемян
рапса;
лизинга
сельскохо-
зяйственной
техники и
оборудова-
ния для
производи-
телей сырья
используе-
мого при
производ-
стве
биотоплива;
оснащения
семеновод-
ческих
хозяйств
специализи-
рованной
техникой и
оборудова-
нием на
лизинговой
основе
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
НХ "Каз-
Агро",
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
600,0
150,0
700,0
160,0
5850,0
800,0
170,0
РБ
3.
Внесение
предложений
по стимули-
рованию
расширения
посевов
сельскохо-
зяйственных
культур,
являющихся
сырьем для
производ-
ства
биотоплива
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
МЭБП,
акимы
областей
I квар-
тал
2008-
2010
годов
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
4.
Финансиро-
вание при-
обретения
на лизинго-
вой основе
соответ-
ствующей
техники и
оборудова-
ния, для
выполнения
полного
цикла работ
по произ-
водству,
подработке
и хранению
маслосемян
рапса, для
реконструк-
ции сущест-
вующих и
строитель-
ства новых
мощностей
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
НХ "Каз-
Агро",
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
1250,0
1500,0
1750,3
РБ
5.
Внесение
предложений
по формиро-
ванию госу-
дарственных
ресурсов
маслосемян
рапса, для
оказания
помощи
сельскохо-
зяйственным
товаропро-
изводителям
в случаях
чрезвычай-
ных
ситуаций,
устойчивого
обеспечения
потребности
в семенном
материале,
проведения
сортообнов-
ления и
сортосмены
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
НХ
"КазАгро",
акимы
областей
I квар-
тал
2008-
2010
годов
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
6.
Принятие
мер по
строитель-
ству,
оснащению и
аккредита-
ции по
международ-
ным стан-
дартам
лабораторий
по анализу
качества
растение-
водческой
продукции,
являющейся
сырьем для
производ-
ства
биотоплива,
в том числе
маслосемян
рапса
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
АО "Каз-
агрэкс",
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
7.
Расширение
сети ориги-
наторов,
элитно-
семеновод-
ческих и
семеновод-
ческих
хозяйств,
определение
базового
хозяйства
по произ-
водству
маслосемян
рапса
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
НХ "Каз-
агро",
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
8.
Проведение
научных ис-
следований
по:
созданию
отечествен-
ных высоко-
урожайных,
адаптиро-
ванных к
условиям
Казахстана
сортов и
гибридов
зерновых и
масличных
культур для
производ-
ства
биотоплива;
вопросам
использова-
ния в
качестве
сырья для
производ-
ства био-
топлива
различных
видов сель-
скохозяйст-
венных
культур, а
также
отходов
(соломы,
листьев и
т.д.);
разработке
влагоресур-
сосберегаю-
щих агро-
технологий
производ-
ства сырья
для био-
топливной
промышлен-
ности, в
т.ч. на
залежных
землях
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ,
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года

2007
ж.
2008
ж.
2009
ж.
2010 ж.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1. Қазақстанның биоотын өнеркәсібі үшін шикізат ресурстарының
отандық базасын кеңейту
1.
Облыстарды
ұсынылған
мамандан-
дыруға
сәйкес,
соның
ішінде
тыңайған
жерлерді
және ауыл
шаруашылығы
айналымынан
шығарылған
жерлерді
пайдалану
есебінен
биоотын
өндірісі
үшін шикізат
болып
табылатын
ауыл
шаруашылығы
дақылдары-
ның егістік
алаңдарын,
топырақтың
құнарлылы-
ғын және
жердің басқа да
пайдалы
құрамын
бұзбастан
ұлғайту
ҚР
Үкі-
метіне
ақпа-
рат
АШМ
(жинақ
-тау),
облыс-
тар
әкімдері
25
қаң-
тар,
алдың
-ғы
жыл-
дың
қоры-
тын-
дыла-
ры
бойы-
нша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпейді
2.
"ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ
арқылы
биоотын
өндірісі
үшін шикізат
өндіруші-
лерді:
рапстың
майлы
дәндерін
сатып алу;
биоотын
өндірісінде
пайдаланы-
латын
шикізат
өндірушілері
үшін ауыл
шаруашылығы
техникасы
мен жабдық-
тарының
лизингісі;
тұқым
шаруашылығын
маманданды-
рылған
техника және
жабдықпен
лизинг
негізінде
жабдықтау
арқылы
ынталандыру
ҚР
Үкі-
метіне
ақпа-
рат
АШМ
(жинақ
-тау),
"ҚазАгро"
ҰХ,
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаң-
тар,
алдың
-ғы
жыл-
дың
қоры-
тын-
ды-
лары
бойынша
600,0
150,0
700,0
160,0
5850,0
800,0
170,0
РБ
3.
Биоотын
өндірісі
үшін шикізат
болып
табылатын
ауыл
шаруашылығы
дақылдарының
егістігін
кеңейтуді
ынталандыру
жөнінде
ұсыныстар
енгізу
ҚР
Үкі-
метіне
ұсы-
ныстар
АШМ
(жинақ
-тау),
ЭБЖМ,
облыс-
тар
әкім-
дері
2008-
2010
жыл-
дар-
дың
I
тоқ-
саны
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпейді
4.
Рапстың
майлы дәндерін
өндіру, өңдеу және
сақтау
бойынша
жұмыстардың
толық циклын
орындау үшін,
қолдағы
барын қайта
жаңарту және
жаңа қуаттарды
салу үшін
тиісті
техника мен
жабдықты
лизингтік
негізде
сатып алуды
қаржыландыру
ҚР
Үкі-
метіне
ақпа-
рат
АШМ
(жинақ
-тау),
"ҚазАгро" ҰХ,
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаң-
тар,
алдың
-ғы
жыл-
дың
қоры-
тын-
дыла-
ры
бойынша
1250,0
1500,0
1750,3
РБ
5.
Төтенше
жағдайлар,
тұқымдық
материалға
қажеттілікті
тұрақты
қамтамасыз
ету, сортты
жаңарту мен
сорт
алмастыру
жағдайларын-
да ауыл
шаруашылығы
тауар
өндірушіле-
ріне көмек
көрсету
үшін
рапстың
майлы
тұқымдарының
мемлекеттік
ресурстарын
қалыптастыру
жөнінде
ұсыныстар
енгізу
ҚР
Үкіметіне
ұсыныстар
АШМ
(жинақтау),
"ҚазАгро"
ҰХ,
облыс-
тар
әкім-
дері
2008-
2010
жыл-
дар-
дың
I
тоқсаны
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпейді
6.
Биоотын
өндіру үшін
шикізат
болып
табылатын,
оның ішінде
рапстың
майлы
дәндері,
өсімдік
шаруашылығы
өнімінің
сапасын
талдау
жөніндегі
зертхана-
ларды
халықаралық
стандарттар
бойынша
салу,
жарақтау
және тіркеу
жөнінде
шаралар
қабылдау
ҚР
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
"Қаз-
агрэкс" АҚ,
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қоры-
тын-
дыла-
ры
бойынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпейді
7.
Түпнұсқалық-
тар, элиталық-
тұқымдық
және тұқым
шаруашылық-
тарының
тораптарын
кеңейту,
рапстың
майлы
тұқымдарын
өндіру
бойынша
базалық
шаруашылықты
анықтау
ҚР
Үкіметіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау),
"ҚазАгро" ҰХ,
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаңтар,
алдыңғы
жылдың
қоры-
тын-
дыла-
ры
бойынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпейді
8.
Ғылыми
зерттеулер-
ді:
биоотын
өндіру үшін
астық және
майлы
дақылдардың
Қазақстан
жағдайларына
бейімделген,
отандық
жоғары өнімді
сорттары мен
будандарын
шығару;
биоотын
өндіру үшін
ауыл
шаруашылығы
дақылдарының
әр түрлі
түрлерін,
сонымен
қатар
қалдықтарын
(сабан,
жапырақтар
және т.б.)
шикізат
ретінде
пайдалану
мәселелері;
биоотын
өнеркәсібі
үшін, оның
ішінде
тыңайған
жерлерде
шикізат
өндірудің
ылғал
ресурсын
сақтайтын
агротехно-
логияларын
әзірлеу
бойынша
жүргізу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақпа-
рат
АШМ,
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаң-
тар,
ал-
дыңғы
жыл-
дың
қор-
ытын-
дылары бойынша

130,0
8,0
85,0
190,0
10,0
125,0
285,0
12,0
185,0
РБ
РБ
РБ
9.
Проведение
научных ис-
следований
по созданию
на основе
биотехноло-
гических
методов
сбалансиро-
ванных по
химическому
составу
линий зер-
новых и
гибридов
масличных
культур для
производ-
ства био-
бутанола и
биодизеля
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ,
МОН
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
60,0
60,0
60,0
РБ
10.
Разработка
предложений
по таможен-
но-тарифной
защите оте-
чественных
товаропро-
изводителей
и экспортеров
продукции
переработки
рапса
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
МИТ,
МЭБП,
МФ,
акимы
областей
25
января
2008
года
Не
тре-
бует
финан-
совых
затрат
11.
Проведение
разъясни-
тельной
работы среди
сельхозто-
варопроиз-
водителей о
технологиях
возделыва-
ния
сельскохо-
зяйственных
культур,
используе-
мых в
производ-
стве
биотоплива
в целях
создания
вокруг
заводов по
производ-
ству
биотоплива
сырьевых
поясов и
обеспечения
бесперебой-
ной работы
заводов
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
акимы
областей
25
января,
по
итогам
2008-
2010
годов
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
12.
Разработка
комплекса
мер по
недопущению
использова-
ния на
территории
республики
посевных
семян
генетически
модифициро-
ванных
сельскохо-
зяйственных
культур
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
13.
Проведение
анализа
обеспечен-
ности пред-
приятий,
занимающих-
ся произ-
водством,
хранением и
переработ-
кой рапса,
специалис-
тами (тех-
нологами) и
кадрами
массовых
профессий и
принятие
мер по под-
готовке и
доукомп-
лектованию
ими хо-
зяйствующих
субъектов
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
МОН,
акимы
областей
25
января,
по
итогам
преды-
дущего
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
2. Развитие и регулирование производственной деятельности
предприятий биотопливной промышленности
14.
Внесение
проекта
Закона "О
государст-
венном ре-
гулировании
производ-
ства и обо-
рота био-
топлива" в
Правитель-
ство
Республики
Казахстан
Проект
Закона
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ
(созыв),
МИТ,
МЭМР,
МООС,
МЭБП,
МФ
IV
квар-
тал
2007
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
15.
Внесение
изменений и
дополнений
в постанов-
ление Пра-
вительства
Республики
Казахстан
от 28 янва-
ря 2000
года N 137,
предусмат-
ривающих
уменьшение
ставки
акцизов на
смеси бен-
зинов и
дизельных
топлив с
добавками
биотоплива
отечествен-
ного произ-
водства
пропорцио-
нально
увеличению
их доли в
смесях
Проект
поста-
новления
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казах-
стан
МФ
(созыв),
МИТ,
МСХ,
МЭБП,
МЭМР,
МОН,
МООС
Декабрь
2008
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
16.
Внесение
изменений и
дополнений
в постанов-
ление Пра-
вительства
Республики
Казахстан
от 8 мая
2003 года
N 436 "О
некоторых
вопросах
реализации
Закона
Республики
Казахстан
"Об инвес-
тициях",
предусмат-
ривающих
включение
деятельнос-
ти по про-
изводству
биотоплива
в перечень
приоритет-
ных видов
деятельнос-
ти, по ко-
торым пре-
доставляют-
ся инвести-
ционные
преферен-
ции, уста-
новление
максималь-
ных объемов
инвестиций
и сроков
действия
инвестици-
онных нало-
говых
преференций
Проект
поста-
новления
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казах-
стан
МИТ
(созыв),
МСХ,
МЭМР,
МЭБП,
МФ, МЮ
25
января
2008
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
17.
Разработка
предложений
по стимули-
рованию
развития
производств
биотоплива
и сопут-
ствующей
продукции,
основанных
на иннова-
ционных
технологиях
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
МИТ,
МОН,
МЭБП
II
квар-
тал,
ежегод-
но на-
чиная
с 2008
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
18.
Разработка
предложений
по созданию
каналов
реализации
произведен-
ного био-
топлива и
дешевых
транспорт-
ных кори-
доров, а
также обес-
печению
специализи-
рованными
вагонами
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МЭМР
(созыв),
МИТ,
МСХ,
МТК,
МЭБП
II
квар-
тал,
ежегод-
но на-
чиная
с 2008
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
19.
Разработка
научно-
обоснован-
ной схемы
размещения
на террито-
рии респуб-
лики произ-
водственных
мощностей
по
биотопливу
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
МИТ,
МЭМР
Декабрь
2008
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
20.
Внесение
предложений
по разра-
ботке
программ
научных ис-
следований
по приори-
тетным
направле-
ниям разви-
тия био-
топливной
промышлен-
ности в
соответст-
вии с тен-
денциями
развития
мировой
науки
Предло-
жения в
Прави-
тельство
РК
МСХ
(созыв),
МИТ,
МОН,
МЭБП,
МЭМР
25
января
2008
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат

130,0
8,0
85,0
190,
0
10,0
125,0
285,0
12,0
185,0
РБ
РБ
РБ
9.
Ғылыми
зерттеулерді
биобутанол
және биодизель
өндіру үшін
биотехно-
логиялық
әдістер
негізінде
химиялық
құрамы
бойынша
теңдес-
тірілген
астық желісін
және майлы
дақылдар
будандарын
шығару
бойынша
жүргізу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақпа-
рат
АШМ,
БҒМ
25
қаң-
тар,
ал-
дыңғы
жылдың
қоры-
тынды-
лары
бой-
ынша
60,0
60,0
60,0
РБ
10.
Отандық
тауар
өндірушілер
мен рапсты
қайта өңдеу
өнімінің
экспорт-
шыларын
кеден-
тарифтік
қорғау
жөнінде
ұсыныстар
әзірлеу
ҚР
Үкі-
меті-
не ұсы-
ныс-
тар
АШМ
(жина-
қтау),
ИСМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині,
облыс-
тар
әкім-
дері
2008
жылғы
25
қаң-
тар
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
11.
Биоотын
өндіру
жөніндегі
зауыттардың
айналасында
шикізат
белдеулерін
құру және
зауыттардың
тоқтаусыз
жұмыс
істеуін
қамтамасыз
ету
мақсатында
биоотын
өндіруге
пайдала-
нылатын ауыл
шаруашылығы
дақылдарын
егу техноло-
гиялары
туралы ауыл
шаруашылығы
тауар өндіру-
шілері
арасында
түсіндіру
жұмысын
жүргізу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақпа-
рат
АШМ
(жи-
нақ-
тау), облыстар әкімдері
25
қаң-
тар,
2008-
2010
жыл-
дар-
дың
қоры-
тынды-
лары
бой-
ынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
12.
Республика
аумағында
ауыл шаруашылығы
дақылдарының
генетикалық
түрлен-
дірілген
егістік
тұқымдарын
пайдалануды
болдырмаудың
кешенді
шараларын
әзірлеу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақ-
парат
АШМ
(жи-
нақтау
),
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаң-
тар,
ал-
дыңғы
жыл-
дың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
13.
Рапсты
өндірумен,
сақтаумен
және қайта
өңдеумен
айналысатын
кәсіпорын-
дарды
мамандармен
(технолог-
тармен) және
бұқаралық
кәсіптер
мамандарымен
қамтамасыз
етілгеніне
талдау
жүргізу және
дайындау мен
шаруашылық
субъекті-
лерін
олармен
жасақтау
жөнінде
шаралар
қабылдау
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақ-
парат
АШМ
(жина-
қтау),
БҒМ,
облыс-
тар
әкім-
дері
25
қаң-
тар,
ал-
дыңғы
жыл-
дың
қоры-
тынды-
лары
бой-
ынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
2. Биоотын өнеркәсібі кәсіпорындарының өндірістік қызметін
дамыту және реттеу
14.
"Биоотын
өндірісі
және
айналымын
мемлекеттік
реттеу
туралы" Заң
жобасын
Қазақстан
Республикасы
Үкіметіне
енгізу
Қазақ-
стан
Рес-
публи-
касы
заң
жоба-
сының
тұ-
жырым- да-
масы
АШМ
(жи-
нақтау),
ИСМ,
ЭМРМ,
Қорша-
ған-
орта-
мині,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині
2007
жыл-
дың
IV
тоқ-
саны
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
15.
Бензин және
дизель
отындарының
отандық
өндірістің
биоотын
қосындыла-
рымен бірге
қоспасына
олардың
қоспадағы
үлесінің
ұлғаюына
үйлесімді
акциздердің
ставкасын
төмендетуді
ескеретін
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы
28 қаңтардағы
N 137
қаулысына
өзгерістер
мен толықтыру-
лар енгізу
Қа-
зақ-
стан
Рес-
пу-
бли-
касы-
ның
Үкі-
меті
қау-
лысы-
ның
жоба-
сы
Қаржы-
мині
(жи-
нақтау),
ИСМ,
АШМ,
ЭБЖМ,
ЭМРМ,
БҒМ,
Қорша-
ған-
орта-
мині
2008
жылғы
жел-
тоқ-
сан
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
16.
Биоотын
өндіру
жөніндегі
қызметті,
олар бойынша
инвести-
циялық
артықшы-
лықтар
берілетін
қызметтің
басым
түрлерінің
тізбесіне
кіргізуін
ескеретін
Инвести-
циялар
туралы
Қазақстан
Республи-
касының
Заңын іске
асырудың
кейбір
мәселелері
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 8
мамырдағы
N 436
қаулысына
өзгерістер
мен толық-
тырулар
енгізу
Қа-
зақ-
стан
Республика
сының
Үкі-
меті
қау-
лысы-
ның
жоба-
сы
ИСМ
(жи-
нақтау),
АШМ,
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
Қаржы-
мині,
ӘМ
2008
жылғы
25
қаң-
тар
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
17.
Инновациялық
технология-
ларға
негізделген
биоөнім
және қоса
жүретін өнім
өндірістерін
дамытуды
ынталандыру
жөнінде
ұсыныстар
әзірлеу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ұсы-
ныс-
тар
АШМ
(жи-
нақтау),
ИСМ,
БҒМ,
ЭБЖМ
II
тоқ-
сан
2008
жыл-
дан
бас-
тап
жыл
сайын
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
18.
Өндірілген
биоотынды
сататын
арналарды
және арзан
көліктік
дәліздерді
құру, сонымен
қатар арнайы
вагондармен
қамтамасыз
ету жөнінде
ұсыныстар
әзірлеу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ұсы-
ныс-
тар
ЭМРМ
(жи-
нақ-
тау),
ИСМ
АШМ,
ККМ,
ЭБЖМ
II
тоқ-
сан
2008
жыл-
дан
бас-
тап
жыл
сайын
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
19.
Республика
аумағында
биоотын
бойынша
өндірістік
қуаттарды
орналастыру-
дың ғылыми
негізделген
схемасын
әзірлеу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ұсы-
ныс-
тар
АШМ
(жи-
нақ-
тау),
ИСМ,
ЭМРМ
2008
жылғы
жел-
тоқ-
сан
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
20.
Дүниежүзілік
ғылымның
даму
үрдістеріне
сәйкес
биоотын
өнеркәсібін
дамытудың
басым
бағыттары
бойынша
ғылыми
зерттеу-
лердің
бағдарла-
маларын
әзірлеу
жөнінде
ұсыныстар
енгізу
ҚР
Үкі-
меті-
не
ұсы-
ныс-
тар
АШМ
(жи-
нақ-
тау),
ИСМ,
БҒМ,
ЭБЖМ,
ЭМРМ
2008
жылғы
25
қаң-
тар
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді

3. Интеграция в общемировую систему производства и
сбыта биотоплива
21.
Проработка
вопроса по
разработке
стандартов
на биотоп-
ливо и его
применение,
гармонизи-
рованных с
международ-
ными
стандартами
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ
(созыв),
МЭМР,
МИТ,
МООС
IV
квар-
тал
2007
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
22.
Активизация
работы
заграничных
дипломати-
ческих и
торговых
представи-
тельств
Республики
Казахстан
по расшире-
нию рынков
сбыта
биотоплива
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ
(созыв),
МИД,
МИТ,
МЭБП,
МЭМР
25
января,
по
итогам
2009-
2010
годов
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
23.
Заключение
международ-
ных догово-
ров в
области
торговли
биотоплив-
ной продук-
цией, обес-
печивающих
режим наи-
большего
благоприят-
ствования
для Казах-
станского
биотоплива
на экспорт-
ных рынках
Проекты
между-
народ-
ных
дого-
воров
МИТ
(созыв),
МИД,
МСХ,
МЭБП,
МЭМР
IV
квар-
тал
2009
года
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
24.
Формирова-
ние брэнда
казахстан-
ского био-
топлива на
международ-
ном рынке
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МСХ
(созыв),
МИД,
МИТ,
МЭБП,
МЭМР,
НХ "Каз-
Агро",
ФУР
"Қазына"
25
января,
по
итогам
2008-
2010
годов
Не
требу-
ет
финан-
совых
затрат
Итого
0,0
2683,0
2745,0
9112,3
Примечания:
Объемы расходов на 2008-2010 годы будут уточняться в соответствии с Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете" на соответствующий финансовый год.
Расшифровка аббревиатур:
РК             - Республика Казахстан
ЕврАзЭС        - Евразийское экономическое сотрудничество
МИД            - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ            - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МОН            - Министерство образования и науки Республики
Казахстан
МЭБП           - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МООС           - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МСХ            - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
МТК            - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
МФ             - Министерство финансов Республики Казахстан
АС             - Агентство Республики Казахстан по статистике
НХ "КазАгро"   - акционерное общество "Национальный управляющий
холдинг "КазАгро"
ФУР "Қазына"   - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
"Қазына"
АО "Казагрэкс" - акционерное общество "Казагрэкс"
АПК            - агропромышленный комплекс
РБ             - Республиканский бюджет

3. Биоотын өндіру мен сатудың жалпы әлемдік жүйеге ықпалдастығы
21.
Халықаралық
стандарт-
тармен
үйлестіріл-
ген биоотынға
арналған
стандарт-
тарды
әзірлеу
және оны
пайдалану
мәселесін
пысықтау
ҚР
Үкі-
меті-
не
ұсы-
ныс-
тар
АШМ
(жи-
нақ-
тау),
ЭМРМ,
ИСМ
Қорша-
ған-
орта-
мині
2007
жыл-
дың
IV
тоқ-
саны
5
5
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
22.
Қазақстан
Республи-
касының
биоотынды
сату нарықтарын
кеңейту
жөнінде
шетелдердегі
диплома-
тиялық және
сауда
өкілдік-
терінің
жұмыстарын
жандандыру
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақпа-
рат
АШМ
(жи-
нақ-
тау),
СІМ
ИСМ,
ЭБЖМ,
ЭМРМ
25
қаң-
тар,
2009-
2010
жыл-
дар-
дың
қоры-
тынды-
лары
бой-
ынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
23.
Экспорттық
нарықтарда
Қазақстандық
биоотын үшін
аса қолайлы
режимді
қамтамасыз
ететін
биоотындық
өнім саудасы
саласында
халықаралық
шарттар
жасау
Ха-
лық-
ара-
лық
шарт-
тар
жоба-
лары
ИСМ
(жи-
нақ-
тау),
СІМ,
АШМ,
ЭБЖМ,
ЭМРМ
2009
жыл-
дың
IV
тоқ-
саны
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
24.
Дүниежүзілік
нарықта
қазақстандық
биоотын
брендін
қалыптастыру
ҚР
Үкі-
меті-
не
ақ-
парат
АШМ
(жи-
нақ-
тау),
СІМ
ИСМ,
ЭБЖМ,
ЭМРМ,
"Қаз-
Агро"
ҰХ,
"Қазы-
на"
ОДҚ
25
қаң-
тар,
2008-
2010
жыл-
дар-
дың
қор-
ытын-
дыла-
ры
бой-
ынша
Қаржы
шығын-
дарын
талап
етпей-
ді
Барлығы
0,0
2683,0
2745,0
9112,
3
Ескертпе: 2008-2010 жылдарға арналған қаражат мөлшері тиісті қаржы жылына арналған»"Республикалық бюджет туралы" Заңға сәйкес нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР                              - Қазақстан Республикасы
СІМ                             - Қазақстан Республикасы Сыртқы
істер министрлігі
ИСМ                             - Қазақстан Республикасы Индустрия
және сауда министрлігі
БҒМ                             - Қазақстан Республикасы Білім және
ғылым министрлігі
ЭБЖМ                            - Қазақстан Республикасы Экономика
және бюджеттік жоспарлау
министрлігі
Қоршағанортамині                - Қазақстан Республикасы Қоршаған
ортаны қорғау министрлігі
АШМ                             - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі
ККМ                             - Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
Қаржымині                       - Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігі
СА                              - Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі
"ҚазАгро" ҰХ                    - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы
холдингі" акционерлік қоғамы
"Қазына" ОДҚ                    - "Қазына" орнықты даму қоры"
акционерлік қоғамы
"Қазагрэкс" АҚ                  - "Қазагрэкс" акционерлік қоғамы
АӨК                             - агроөнеркәсіп кешені
РБ                              - Республикалық бюджет