Об утверждении Плана мероприятий по развитию фондового рынка и повышению инвестиционной активности населения на фондовом рынке на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2007 года N 1219. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 165
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.02.2009 № 165.
В целях реализации пункта 11.1 Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по развитию фондового рынка и повышению инвестиционной активности населения на фондовом рынке на 2008 год (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию):
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) два раза в год, к 10 января и 10 июля, по итогам полугодия представлять информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство финансов Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 декабря 2007 года N 1219
План мероприятий по развитию фондового рынка и
повышению инвестиционной активности населения на
фондовом рынке на 2008 год
N
п/
п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответст-
венные за
исполнение
Сроки
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
Источ-
ник
финан-
сирова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
1. Совершенствование законодательства,
регулирующего рынок ценных бумаг
1
Разработать
Программу
развития рынка
ценных бумаг
Республики
Казахстан на
2008 год
Нормативный
правовой
акт
МЭБП
(созыв),
МФ, АФН
(по согла-
сованию),
НБ (по
согласова-
нию)
Февраль
2008
года
Не
требуют-
ся
2
Проанализиро-
вать норматив-
ные правовые
акты, регули-
рующие вопросы
обращения
ценных бумаг
организаций
с участием
государства в
уставном
капитале, а
также дочерних
и зависимых
организаций
национальных
холдингов и
национальной
управляющей
компании
на фондовом
рынке, а также
приобретения
ценных бумаг
населением
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
МФ, МЮ,
АФН (по
согласова-
нию),
АРДРФЦА
(по согла-
сованию),
Союз
"Атамекен"
(по согла-
сованию)
Февраль
2008
года
Не
требуют-
ся
3
Разработать и
внести измене-
ния и дополне-
ния в дейст-
вующее законо-
дательство
Республики
Казахстан по
вопросам
рынка ценных
бумаг и
приобретения
их населением
Нормативные
правовые
акты
АФН (по
согласова-
нию)
(созыв),
МФ, МЭБП,
МЮ,
АРДРФЦА
(по согла-
сованию),
Союз
"Атамекен"
(по согла-
сованию)
Март
2008
года
Не
требуют-
ся
4
Внести
изменения и
дополнения в
нормативные
акты, регули-
рующие участие
социально-
предпринима-
тельских
корпораций в
реализации
инвестиционных
проектов
Нормативные
правовые
акты
МИТ
(созыв),
МЭБП, МФ,
МЮ, Союз
"Атамекен"
(по согла-
сованию)
Март
2008
года
Не
требуют-
ся

Қор нарығын дамыту және қор нарығындағы халықтың инвестициялық белсенділігін арттыру жөніндегі 2008 жылға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 желтоқсандағы N 1219 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 165 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 165 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысымен бекітілген Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарының 11.1-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қор нарығын дамыту және қор нарығындағы халықтың инвестициялық белсенділігін арттыру жөніндегі 2008 жылға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жылына екі рет, 10 қаңтарға және 10 шілдеге жарты жылдықтың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жылына екі рет, 25 қаңтарға және 25 шілдеге жарты жылдықтың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 11 желтоқсандағы
N 1219 қаулысымен
бекітілген
Қор нарығын дамыту және қор нарығындағы халықтың инвестициялық белсенділігін арттыру жөніндегі 2008 жылға арналған іс-шаралар жоспары
Р/сN Іс-шара Аяқталу
нысаны
Орындауға
жауаптылар
Орында-
лу мер-
зімдері
Болжам-
ды шы-
ғыстар
Қаржы-
ланды-
ру көзі
1 2 3 4 5 6 7
1. Бағалы қағаздар нарығын реттейтін заңнаманы жетілдіру
1
2008-2010
жылдарға ар-
налған Қаза-
қстан Респу-
бликасының
бағалы қаға-
здар нарығын
дамыту бағ-
дарламасын
әзірлеу
Норматив-
тік құ-
қықтық акт
ЭБЖМ (жинақтау),ҚҚА,ӨҰБ (келісім
бойынша),
Қаржымині
2008
жылғы
ақпан
Талап
етілмей-
ді
2
Жарғылық ка-
питалына ме-
млекет қаты-
сатын ұйым-
дардың, сон-
дай-ақ ұлт-
тық холдинг-
тер мен ұлт-
тық басқару-
шы компания-
ның еншілес
және тәуел-
ді ұйымдары
бағалы қаға-
здарының айналымы, сондай-ақ халықтың ба-
ғалы қағаз-
дарды сатып
алу мәселе-
лерін рет-
тейтін нор-
мативтік құ-
қықтық акті-
лерді талдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ЭБЖМ (жинақтау),
Қаржымині,
Әділетмині,
ҚҚА (келі-
сім бойын-
ша), АӨҚОҚРА
(келісім
бойынша),»
"Атамекен"
Одағы
(келісім
бойынша)
2008
жылғы
ақпан
Талап
етілмей-
ді
3
Қазақстан
Республика-
сының қолда-
ныстағы заң-
намасына ба-
ғалы қағаз-
дар нарығы
және халық-
тың бағалы
қағаздарды
сатып алу
мәселелері
бойынша өз-
герістер мен
толықтыру-
ларды әзір-
леу және ен-
гізу
Норматив-
тік
құқықтық
актілер
ҚҚА (келісім
бойынша),
(жинақтау),
Қаржымині
ЭБЖМ,
Әділетмині,
АӨҚОҚРА
(келісім
бойынша)
"Атамекен"
Одағы (ке-
лісім
бойынша)
2008
жылғы
наурыз
Талап
етілмей-
ді
4
Инвестиция-
лық жобалар-
ды іске асы-
руда әлеуме-
ттік-кәсіп-
керлік кор-
порациялар-
дың қатысуын
реттейтін нормативтік
актілерге
өзгерістер
мен толықты-
рулар енгізу
Норматив-
тік
құқықтық
актілер
ИСМ
(жинақтау),
ЭБЖМ,
Қаржымині,
Әділетмині,
"Атамекен"
Одағы (ке-
лісім
бойынша)
2008
жылғы
наурыз
Талап
етілмей-
ді

2. Подготовительный этап продажи ценных бумаг
организации с участием государства в уставном капитале,
а также дочерних и зависимых организаций национальных
холдингов и национальной управляющей компании
5
Определить
потребность
рынка в ценных
бумагах для
эффективного
функционирова-
ния фондового
рынка, в
частности:
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АФН (по
согласова-
нию)
(созыв),
МЭБП, МФ,
Январь
2008
года
Не
требуют-
ся
в общем объеме
фондового
рынка в
разрезе
отдельных
инструментов
(акций,
облигаций и
т.д.);
в уровне
спроса на
фондовом
рынке;
в других
особенностях
внутреннего
рынка
АРДРФЦА
(по согла-
сованию)
6
Провести
анализ
планируемых
инвестиционных
проектов
организации с
участием
государства в
уставном
капитале, а
также дочерних
и зависимых
организаций
национальных
холдингов и
национальной
управляющей
компании
на фондовом
рынке, и по
результатам
внести
предложения по
финансированию
каждого
отдельного
проекта за
счет заимство-
вания на
фондовом рынке
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
уполномо-
ченные
государ-
ственные
органы,
националь-
ные
холдинги,
националь-
ная
управляю-
щая
компания,
националь-
ные
компании
Март
2008
года
Не
требуют-
ся
7
Рассмотреть
вопрос
капитализации
организации с
участием
государства
в уставном
капитале, а
также дочерних
и зависимых
организаций
национальных
холдингов и
национальной
управляющей
компании путем
привлечения
средств через
фондовый рынок
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МЭБП
(созыв),
уполномо-
ченные
государ-
ственные
органы,
националь-
ные
холдинги,
националь-
ная
управляю-
щая
компания
Март
2008
года
Не
требуют-
ся
8
Рассмотреть
возможность
приватизации
государствен-
ных пакетов
акций
акционерных
обществ,
находящихся в
коммунальной
собственности
через фондовый
рынок
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Акимы
областей,
гг. Астана
и Алматы
Март
2008
года
Не
требуют-
ся
9
Провести
листинговые
мероприятия
по включению
в официальные
списки
фондовых
площадок
организаций,
указанных в
приложении 2
к Плану
мероприятий
Информация
в МФ
Уполномо-
ченные
государ-
ственные
органы
Июль,
ноябрь
2008
года
Не
требуют-
ся
10
Размещать в
СМИ информацию
о продаже
ценных бумаг
организации
с участием
государства
в уставном
капитале, а
также дочерних
и зависимых
организаций
национальных
холдингов и
национальной
управляющей
компании на
фондовом рынке
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ,
националь-
ные
холдинги,
националь-
ная
управляю-
щая
компания,
акимы
областей,
гг. Астаны
и Алматы
В
уста-
новлен-
ные
законо-
датель-
ством
сроки
Требуют-
ся
Средства
республи-
канского
и местных
бюджетов,
нацио-
нальных
холдингов,
нацио-
нальной
управляю-
щей
компании
11
Осуществить
реализацию
ценных бумаг
организации
с участием
государства в
уставном
капитале
через фондовый
рынок согласно
приложению 1
к Плану
мероприятий
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ
1
полуго-
дие
2008
года
Требуют-
ся
Средства
республи-
канского
бюджета
и АО
Примечание: расшифровка аббревиатур :
МФ         - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП       - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЮ         - Министерство юстиции Республики Казахстан
АРДРФЦА    - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города
Алматы
АФН        - Агентство Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых организаций
СМИ        - средства массовой информации
АО         - акционерное общество
Союз
"Атамекен" - Объединение юридических лиц "Национальная
экономическая палата Казахстана "Союз Атамекен"
Приложение 1
к Плану мероприятий по развитию
фондового рынка и повышению
инвестиционной активности
населения на фондовом рынке
на 2008 год
Перечень организаций с государственным участием,
ценные бумаги которых реализуются через фондовый рынок
N
п/
п
Наименование
организации
Размер
государ-
ственного
пакета
акций, %
Ответст-
венные
за испол-
нение
(реализа-
цию)
Мероприя-
тие
Срок
исполнения
(реализации)
1
2
3
4
5
6
1
АО "Казахстанская
ипотечная компания"
(г. Алматы)

2. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұйымдардың, сондай-ақ ұлттық холдингтердің және ұлттық басқару компаниясының еншілес және тәуелді ұйымдарының бағалы қағаздарын сатудың дайындық кезеңі
5
Қор нарығы-
ның тиімді
жұмыс істеуі
үшін нарық-
тың бағалы
қағаздарға
мұқтаждығын
анықтау, атап айтқан-
да: жеке құ-
ралдар бөлі-
нісінде (ак-
циялар, об-
лигациялар
және т.б.)
қор нарығы-
ның жалпы көлемінде;
қор нарығын-
дағы сұраныс
деңгейінде;
ішкі нарық-
тың басқа да
ерекшелікте-
рінде
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ҚҚА
(келісім
бойынша),
(жинақтау),
ЭБЖМ,
Қаржымині,
АӨҚОҚРА
(келісім
бойынша
2008
жылғы
қаңтар
Талап
етілмей-
ді
6
Жарғылық ка-
питалына ме-
млекет қаты-
сатын ұйым-
дардың, сон-
дай-ақ ұлт-
тық холдинг-
тер мен ұлт-
тық басқару-
шы компания-
ның еншілес
және тәуел-
ді ұйымдары-
ның қор на-
рығындағы
жоспарлы ин-
вестициялық
жобаларына
талдау жүр-
гізу және нәтижелері
бойынша қор нарығында қарыз алу есебінен әр-
бір жеке жо-
баны қаржы-
ландыру бой-
ынша ұсыныс-
тар енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ЭБЖМ
(жинақтау),
уәкілетті
мемлекеттік
органдар,
ұлттық хол-
дингтер, ұлттық бас-
қарушы ком-
пания, ұлт-
тық компа-
ниялар
2008
жылғы
наурыз
Талап
етілмей-
ді
7
Қор нарығы арқылы қара-
жат тарту жолымен жар-
ғылық капи-
талына мем-
лекет қаты-
сатын ұйым-
дардың, сон-
дай-ақ ұлт-
тық холдинг-
тер мен ұлт-
тық басқару-
шы компания-
ның еншілес
және тәуелді
ұйымдарын
капиталдан-
дыру мәселе-
сін қарау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
ЭБЖМ
(жинақтау),
уәкілетті
органдар,
ұлттық хол-
дингтер, ұлттық бас-
қарушы ком-
пания
2008
жылғы
наурыз
Талап
етілмей-
ді
8
Қор нарығы арқылы ком-
муналдық ме-
ншіктегі ак-
ционерлік қоғамдар ак-
цияларының
мемлекеттік
пакеттерін
жекешеленді-
ру мүмкінді-
гін қарау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметінеақпарат
Облыстар-
дың, Аста-
на және
Алматы қа-
лаларының
әкімдері
2008
жылғы
наурыз
Талап
етілмей-
ді
9
Қор алаңда-
рының ресми
тізімдеріне
Іс-шаралар
жоспарына 2-
қосымшада
көрсетілген
ұйымдарды енгізу жөні-
ндегі листи-
нгтік іс-ша-
раларды жүр-
гізу
Қаржыми-
ніне ақ-
парат
Уәкілетті
мемлекеттік
органдар
2008
жылғы
шілде,
қараша
Талап
етілмей-
ді
10
БАҚ-та жар-
ғылық капи-
талына мем-
лекет қаты-
сатын ұйым-
дардың, сон-
дай-ақ ұлт-
тық холдин-
гтер мен ұл-
ттық басқа-
рушы компа-
нияның енші-
лес және тәуелді ұйымдарының
бағалы қаға-
здарын қор нарығын сату
туралы ақпа-
рат орналас-
тыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметінеақпарат
Қаржымині,
ұлттық хол-
дингтер, ұлттық бас-
қарушы ком-
пания, об-
лыстардың,
Астана және
Алматы қа-
лаларының
әкімдері
Заңнама-
да бел-
гіленген
мерзімде
Талап
етілмей-
ді
Респуб-
ликалық
және же-
ргілікті
бюджет-
тердің,
ұлттық
холдинг-
тердің,
ұлттық
басқару-
шы ком-
панияның
қаражаты
11
Іс-шаралар
жоспарына 1-қосымшаға сәйкес жар-
ғылық капи-
талына мем-
лекет қаты-
сатын ұйым-
дардың ба-
ғалы қағаз-
дарын қор нарығы арқы-
лы сатуды жүзеге асыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметінеақпарат
Қаржымині
2008
жылғы
1-жарты-
жылдық
Талап
етілмей-
ді
Респуб-
ликалық
бюджет
және АҚ
қаражаты
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ                     - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
Әділетмині               - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
АӨҚОҚРА                  - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қызметін
реттеу агенттігі
ҚҚА                      - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен
қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау
агенттігі
БАҚ                      - бұқаралық ақпарат құралдары
АҚ                       - акционерлік қоғамдар
"Атамекен" Одағы»        - "Атамекен Одағы" Қазақстан ұлттық
экономикалық палатасы" заңды тұлғалар
бірлестігі
Қор нарығын дамыту және
қор нарығындағы халықтың
инвестициялық белсенділігін
арттыру жөніндегі
2008 жылға арналған
іс-шаралар жоспарына
1-қосымша
Бағалы қағаздары қор нарығы арқылы сатылатын мемлекет қатысатын ұйымдардың тізбесі
Р/сN Ұйымның
атауы
Акцияла-
рының ме-
млекеттік
пакетінің
мөлшері, %
Орында-
луына (іске асыры-
луына)
жауапты-
лар
Іс-шара Орындалу
(іске асырылу)
мерзімі
1
"Қазақстан
ипотекалық
компаниясы"
АҚ (Алматы
қаласы)

100
МФ,
АРДРФЦА
Размещение
до 10 %
акций
дополни-
тельной
эмиссии
I квартал
2008 года
2
Компания "ENRC" PLC
(Великобритания)
24,865
МФ, АФН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета
акций
(до 0,8 %
от устав-
ного
капитала)
II квартал
2008 года
Приложение 2
к Плану мероприятий по развитию
фондового рынка и повышению
инвестиционной активности
населения на фондовом рынке
на 2008 год
Перечень организаций с государственным участием,
которые должны пройти листинговые процедуры в 2008 году
N
п/
п
Наименование
организации
Размер
государ-
ственного
пакета
акций, %
Ответствен-
ные за
исполнение
(реализацию)
Мероприятие
1
2
3
4
5
1
АО "Специализированное
охранное подразделение
"Кузет" (г. Алматы)
100
МВД,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
2
АО "Медицинская служба
транспорта"
(г. Алматы)
34
МЗ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 34 % от
уставного
капитала)
3
АО "Казахский
университет между-
народных отношений и
мировых языков им.
Абылай хана"
(г. Алматы)
35
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 35 % от
уставного
капитала)
4
АО "Казахский
гуманитарный юридичес-
кий университет"
(г. Астана)
35
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 35 % от
уставного
капитала)
5
АО "Казахвзрывпром"
(г. Алматы)
100
МИТ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
6
АО "Национальный центр
"Курылысконсалтинг"
(г. Астана)
49
МИТ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 49 % от
уставного
капитала)
7
АО "КазАвтоТранс"
(г. Астана)
100
МТК, АФН,
АРДРФЦА
Выпуск
облигаций на
сумму до 3,5
млрд. тенге
8
АО "Казахская
академия спорта и
туризма" (г. Алматы)
20
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 20 % от
уставного
капитала)
9
АО "НК "СПК
"Сары-Арка"
(г. Астана)
100
МИТ, АФН,
АРДРФЦА
Выпуск
облигаций на
сумму до
5 млрд. тенге
10
АО "Жезказганский
университет
им. Байконурова"
(г. Жезказган)
35
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 35 % от
уставного
капитала)
11
АО "Казахская
академия транспорта
и коммуникаций
им. М. Тынышпаева"
(г. Алматы)
35
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 35 % от
уставного
капитала)
12
АО "Казахская
головная архитектурно-
строительная академия"
(г. Алматы)
35
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 35 % от
уставного
капитала)
13
АО "Алматинский
институт энергетики
и связи" (г. Алматы)
33,65
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 33,65 % от
уставного
капитала)
14
АО "Женис"
(Карагандинская обл.
п. Тугускен)

100
Қаржымині,АӨҚОҚРА
Қосымша эмис-
сияның 10%-ына
дейінгі акция-
ларын орнала-
стыру
2008
жылғы
I тоқсан
2
"ENRC" PLC
компаниясы
(Ұлыбрита-
ния)
24,865
Қаржымині,ҚҚА,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемлекеттік па-
кетін сату (жа-
рғылық капита-
лының 0,8%-ына
дейін)
2008
жылғы
ІІ тоқсан
Қор нарығын дамыту және
қор нарығындағы халықтың
инвестициялық белсенділігін
арттыру жөніндегі
2008 жылға арналған
іс-шаралар жоспарына
2-қосымша
2008 жылы листингтік рәсімдерден өтуі тиіс мемлекет қатысатын ұйымдардың тізбесі
Р/сN Ұйымның атауы Акция-
ларының
мемле-
кеттік
па-
кетінің
мөлшері, %
Орындалуы-
на (іске
асырылуы-
на) жауап-
тылар
Іс-шара
1
"Күзет»маманданды-
рылған күзет бөлі-
мшесі" АҚ (Алматы қаласы)
100
ІІМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату
(жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
2
"Медициналық көлік
қызметі" АҚ
(Алматы қаласы)
34
ДСМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату
(жарғылық капиталы-
ның 34 %-ына дейін)
3
"Абылай хан атын-
дағы Қазақ халы-
қаралық катынастар
және әлем тілдері университеті" АҚ
(Алматы қаласы)
35
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату
(жарғылық капиталы-
ның 35 %-ына дейін)
4
"Қазақ гуманитар-
лық заң универси-
теті" АҚ (Астана қаласы)
35
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату
(жарғылық капиталы-
ның 35 %-ына дейін)
5
"Қазақжарылысөнер-
кәсіп" АҚ (Алматы қаласы)
100
ИСМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
6
"Құрылысконсал-
тинг" ұлттық орта-
лығы" АҚ (Астана қаласы)
49
ИСМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 49%-ына дейін)
7
"ҚазАвтоКөлік" АҚ (Астана каласы)
100
ККМ, ҚҚА, АӨҚОҚРА
3,5млрд. теңгеге дейінгі сомаға обли-
гациялар шығару
8
"Қазақ спорт және туризм академия-
сы" АҚ (Алматы қаласы)
20
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 20 %-ына дейін)
9
"Сарыарқа" ӘКК" ҰК" АҚ (Астана қаласы)
100
ИСМ, ҚҚА, АӨҚОҚРА
5млрд.теңгеге дейі-
нгі сомаға облига-
циялар шығару
10
"Байқоңыров атын-
дағы Жезқазған университеті" АҚ (Жезқазған қаласы)
35
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 35 %-ына дейін)
11
"М.Тынышпаев атын-
дағы Қазақ көлік және коммуникация академиясы" АҚ (Алматы қаласы)
35
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық калиталы-
ның 35 %-ына дейін)
12
"Қазақ бас сәулет -құрылыс академи-
ясы" АҚ (Алматы қаласы)
35
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 35 %-ына дейін)
13
"Алматы энергети-
ка және байланыс институты" АҚ (Алматы қаласы)
33,65
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 33,65 %-ына дейін)
14
"Жеңіс" АҚ (Қара-
ғанды облысы, Түгіскен кенті)

28,72
МСХ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 28,72 %
от уставного
капитала)
15
АО "Лесной питомник"
(Алматинская обл-ть)
100
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
16
АО "Карагандинская
полиграфия"
(г. Караганда)
49
МКИ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 49 % от
уставного
капитала)
17
АО "Санаторий Арман"
(ЮКО, п. Коктерек)
100
МВД,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
18
АО "Академия
гражданской авиации"
(г. Алматы)
89,7
МОН,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 89,7 % от
уставного
капитала)
19
АО "Санаторий Арка"
(г. Астана)
100
МВД,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
20
АО "Авиакомпания
"Жезказган Эйр"
(г. Жезказган)
90
МФ, АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 90 % от
уставного
капитала)
21
АО "Қазақ әуендері"
(г. Астана)
100
МКИ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
22
АО "Управление по
обслуживанию диплома-
тического корпуса"
(г. Алматы)
100
МИД,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
23
АО "Баспалар үйі"
(г. Алматы)
100
МКИ,
АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 100 % от
уставного
капитала)
24
АО "Казахстанский
фонд гарантирования
ипотечных кредитов"
(г. Алматы)
75
МФ, АРДРФЦА
Продажа
госпакета акций
(до 75 % от
уставного
капитала)
Примечание: расшифровка аббревиатур :
МФ      - Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ     - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН     - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИТ     - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТСЗН   - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МВД     - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД     - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ     - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МЗ      - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МООС    - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК     - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
АРДРФЦА - Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города
Алматы
АФН     - Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
АО      - акционерное общество
НК      - национальная компания
СПК     - социально-предпринимательская корпорация

28,72
АШМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 28,72 %-ына дейін)
15
"Орман питомнигі" АҚ (Алматы облысы)
100
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
16
"Қарағанды полиг-
рафиясы" АҚ (Қара-
ғанды қаласы)
49
МАМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 49 %-ына дейін)
17
"Арман санато-
рийі" АҚ (Оңтүстік
Қазақстан облысы,
Көктерек кенті)
100
ІІМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
18
"Азаматтық авиация
академиясы" АҚ (Алматы қаласы)
89,7
БҒМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 89,7 %-ына дейін)
19
"Арқа санаторийі"
АҚ (Астана қаласы)
100
ІІМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
20
"Жезқазған Эйр" авиакомпаниясы" АҚ
(Жезқазған қаласы)
90
Қаржымині,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 90 %-ына дейін)
21
"Қазақ әуендері"
АҚ (Астана қаласы)
100
МАМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
22
"Дипломатиялық корпусқа қызмет көрсету жөніндегі басқарма" АҚ (Алматы қаласы)
100
СІМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
23
"Баспалар үйі" АҚ (Алматы қаласы)
100
МАМ,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 100 %-ына дейін)
24
"Қазақстандық ипо-
текалық кредиттер-
ге кепілдік беру қоры" АҚ (Алматы қаласы)
75
Қаржымині,
АӨҚОҚРА
Акцияларының мемле-
кеттік пакетін сату (жарғылық капиталы-
ның 75 %-ына дейін)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині                 - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
АШМ                       - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
БҒМ                       - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ИСМ                       - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Еңбекмині                 - Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ІІМ                       - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі
СІМ                       - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
МАМ                       - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлігі
ДСМ                       - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
Қоршағанортамині          - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
ККМ                       - "Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
АӨҚОҚРА                   - Қазақстан Республикасы Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының қызметін
реттеу агенттігі
ҚҚА                       - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен
қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау
агенттігі
АҚ                        - акционерлік қоғамы
ҰК                        - ұлттық компания
ӘКК                       - әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация