О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2008 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2007 года N 1243
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. С 1 января 2008 года осуществить повышение размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий:
1) назначенных до 1 января 2003 года, в размере наибольшей из следующих величин:
в зависимости от данных трудового стажа и среднемесячной заработной платы, исчисленных в соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 564 "О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 июня 2003 года". При этом максимальный размер среднемесячной заработной платы по видам экономической деятельности, принимаемый для исчисления повышенных размеров пенсионных выплат, не может превышать двадцатипятикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год";
на 9 (девять) процентов от размера получаемых пенсионных выплат;
2) назначенных в период с 1 января 2003 года до 1 января 2008 года, в размере наибольшей из следующих величин:
в зависимости от трудового стажа и среднемесячного дохода, представленного для исчисления пенсионных выплат. При этом максимальный размер среднемесячного дохода, принимаемого для исчисления повышенных размеров пенсионных выплат, не может превышать двадцатипятикратного месячного расчетного показателя, установленного  Законом  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год";
на 9 (девять) процентов от размера получаемых пенсионных выплат;
3) за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и противопожарной службы, которым присвоены специальные звания и на которых распространяется порядок, установленный для сотрудников органов внутренних дел, на 9 (девять) процентов от размера получаемых пенсионных выплат.
2. Установить, что:
1) размеры пенсионных выплат, повышенные в зависимости от трудового стажа и среднемесячной заработной платы, не могут превышать 75 (семьдесят пять) процентов от двадцатипятикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год";

2008 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 желтоқсандағы N 1243 Қаулысы
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін:
1) 2003 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған зейнетақы төлемдері мынадай шамалардың неғұрлым көп мөлшерінде:
"2003 жылғы 1 маусымнан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 маусымдағы N 564  қаулысына  сәйкес есептелген еңбек өтілі мен орташа айлық жалақы деректеріне қарай. Бұл ретте арттырылған зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеу үшін қабылданатын экономикалық қызмет түрлері бойынша орташа айлық жалақының ең көп мөлшері "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жиырма бес еселенген айлық есептік көрсеткіштен аспауға тиіс;
алатын зейнетақы төлемдері мөлшерінің 9 (тоғыз) пайызына;
2) 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап 2008 жылғы 1 қаңтарға дейінгі кезеңге тағайындалған зейнетақы төлемдері мынадай шамалардың неғұрлым көп мөлшерінде:
зейнетақы төлемдерін есептеу үшін ұсынылған еңбек өтілі мен орташа айлық табысына қарай. Бұл ретте арттырылған зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеу үшін қабылданатын орташа айлық табысының ең көп мөлшері "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жиырма бес еселенген айлық есептік көрсеткіштен аспауға тиіс;
алатын зейнетақы төлемдері мөлшерінің 9 (тоғыз) пайызына;
3) қызмет өткерген жылдары үшін әскери қызметшілердің, ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің, қаржы полициясы мен өртке қарсы қызмет органдарының арнайы атақтар берілген және ішкі істер органдарының қызметкерлері үшін белгіленген тәртіп қолданылатын қызметкерлерінің алатын зейнетақы төлемдері мөлшерінің 9 (тоғыз) пайызына арттыру жүзеге асырылсын.
2. Мыналар:
1) еңбек өтілі мен орташа айлық жалақыға қарай арттырылған зейнетақы төлемдерінің мөлшері "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жиырма бес еселенген айлық есептік көрсеткіштің 75 (жетпіс бес) пайызынан аспауға;

2) повышенные размеры пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, органов финансовой полиции и противопожарной службы, которым присвоены специальные звания и на которых распространяется порядок, установленный для сотрудников органов внутренних дел, не могут превышать семидесятипятикратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2008 год".
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в месячный срок подготовить разъяснение по применению настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2) қызмет өткерген жылдары үшін әскери қызметшілердің, ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің, қаржы полициясы мен өртке қарсы қызмет органдарының арнайы атақтар берілген және ішкі істер органдарының қызметкерлері үшін белгіленген тәртіп қолданылатын қызметкерлерінің алатын зейнетақы төлемдерінің арттырылған мөлшері "2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген жетпіс бес еселенген айлық есептік көрсеткіштен аспауға тиіс деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі бір ай мерзімде осы қаулының қолданылуы жөнінде түсіндірме дайындасын.
4. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі