Об утверждении Правил выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2008 года № 27. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 октября 2011 года № 1211
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.10.2011 № 1211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 января 2008 года N 27
Правила
выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с
предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных,
концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения,
пропагандой классического, народного, музыкального и
хореографического искусства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выделения бюджетных субсидий на покрытие убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 декабря 2006 года "О культуре" и определяют порядок субсидирования убытков, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства.
2. Бюджетные субсидии предназначаются для процентного покрытия убытков (удешевления стоимости услуг) государственных театров, концертных и культурно-досуговых организаций, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для населения, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан .

Тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қаңтардағы N 27 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 27 қазандағы № 1211 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.27 № 1211 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
"Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1 . Қоса беріліп отырған Тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 18 қаңтардағы
N 27 қаулысымен
бекітілген
Тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс
іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және
хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды
жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды жабуға бюджеттік субсидиялар бөлу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 15 желтоқсандағы Заңына сәйкес әзірленді және тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды жабуға субсидиялар бөлу тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттік субсидиялар Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты мемлекеттік театр, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарының шығынын пайыздық өтеуге (қызметтердің құнын арзандатуға) арналады.

2. Порядок получения бюджетных субсидий на покрытие убытков,
связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности
театральных, концертных и культурно-досуговых мероприятий для
населения, пропагандой классического, народного, музыкального
и хореографического искусства
3. Выделение бюджетных субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии с планом финансирования и соответствующим паспортом бюджетной программы, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан .
Выделение субсидий из местного бюджета производится в соответствии с планом финансирования и соответствующим паспортом бюджетной программы, утвержденным местным исполнительным органом.
4. Распределение бюджетных субсидий из государственного бюджета осуществляется путем направления суммы на покрытие стоимости текущих расходов государственных театров, концертных и культурно-досуговых организаций, за минусом стоимости покрываемой самими государственными театрами, концертными и культурно-досуговыми организациями за счет собственных средств. При этом размер субсидий не должен превышать 80 % от суммы общих текущих расходов государственных театров, концертных и культурно-досуговых организаций.
5. Администратор бюджетной программы:
1) определяет размер бюджетных субсидий;
2) в течение пятнадцати рабочих дней после утверждения уполномоченным органом по исполнению бюджетов сводного плана финансирования доводит до государственных театров, концертных и культурно-досуговых организации сведения об объемах выделяемых бюджетных субсидий;
3) ежемесячно, для выделения бюджетных субсидий представляет в территориальное подразделение казначейства реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате.
6. Ответственность за достоверность документов представляемых в территориальное подразделение казначейства несет администратор бюджетной программы.
7. Бюджетные субсидии, получаемые государственными театрами, концертными и культурно-досуговыми организациями зачисляются на текущий счет, открываемый ими в банках второго уровня и расходуются строго по целевому назначению.
8. Государственные театры, концертные и культурно-досуговые организации для получения бюджетных субсидий администратору бюджетной программы:
1) ежегодно, не позднее 30 декабря текущего года, на основании полученных объемов бюджетных субсидий представляют утвержденные расчеты доходов и расходов по оказываемым услугам на предстоящий год, по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, представляют расчеты покрытия убытков на предстоящий месяц по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

2. Тұрғындар үшін театр, концерттік және мәдени-демалыс
іс-шараларына қол жетімділікті қамтамасыз ету жөніндегі
қызметтерді көрсетуге, классикалық, халықтық, музыкалық
және хореографиялық өнерді насихаттауға байланысты шығындарды
жабуға бюджеттік субсидиялар алу тәртібі
3. Республикалық бюджеттен бюджеттік субсидиялар бөлу қаржыландыру жоспарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген тиісті бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес жүргізіледі.
Жергілікті бюджеттен субсидиялар бөлу қаржыландыру жоспарына және жергілікті атқару органы бекіткен тиісті бюджеттік бағдарлама паспортына сәйкес жүргізіледі.
4. Мемлекеттік бюджеттен бюджеттік субсидиялар бөлу сомаларды мемлекеттік театрлардың, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарының өздері өз қаражаттары есебінен жабатын құнды шегергендегі мемлекеттік театрлардың, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарының ағымдағы шығыстарының құнын жабуға жіберу жолымен жүзеге асырылады. Бұл ретте субсидиялардың мөлшері мемлекеттік театрлардың, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарының жалпы ағымдағы шығыстары сомасының 80%-ынан аспауға тиіс.
5. Бюджеттік бағдарлама әкімшісі:
1) бюджеттік субсидиялардың мөлшерін анықтайды;
2) бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті орган қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекіткеннен кейін он бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік театрлар, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарына бөлінетін бюджеттік субсидиялар көлемі туралы мәліметтерді жеткізеді;
3) ай сайын бюджеттік субсидиялар бөлу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне төлем шот тізілімінің екі данасын және төлем шоттарды береді.
6. Аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ұсынылатын құжаттардың дұрыстығына бюджеттік бағдарлама әкімшісі жауапты болады.
7. Мемлекеттік театрлар, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдар алатын бюджеттік субсидиялар екінші деңгейлі банктерде өздері ашатын ағымдағы шотқа есепке алынады және қатаң түрде мақсатты жұмсалады.
8. Мемлекеттік театрлар, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдары бюджеттік субсидиялар алу үшін бюджеттік бағдарлама әкімшісіне:
1) жыл сайын ағымдағы жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірмей осы Ережеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша алынған бюджеттік субсидиялар көлемінің негізінде алдағы жылға арналған көрсетілетін қызметтер бойынша кірістер мен шығыстардың бекітілген есебін;
2) ай сайын айдың 25-күнінен кешіктірмей осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдағы айдың шығындарын жабу есептерін береді.

9. Государственные театры, концертные и культурно-досуговые организации несут ответственность за достоверность и правильное составление расчетов, обеспечивают их своевременное представление администратору бюджетных программ.
10. Ответственность за эффективное, результативное и целевое использование бюджетных средств, выделенных на бюджетные субсидии государственным театрам, концертным и культурно-досуговым организациям несут Министерство культуры и информации Республики Казахстан, местные исполнительные органы.
Приложение 1
к Правилам
План доходов
_____________________________________________
(наименование юридического лица)
за 20_____ год
N
п/п
Количество
спектаклей,
концертов
(шт.)
Количество
зрителей
(тыс. чел)
Доходы (тыс. тенге)
Приме-
чание
От реали-
зации
билетов
Аренда
Прочие
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к Правилам
План расходов
_____________________________________________
(наименование юридического лица)
за 20_____ год
тыс. тенге
N
п/п
Наименование показателей
Сумма
Примечание
1
2
3
4
Приложение 3
к Правилам
Расчет покрытия убытков государственных театров,
концертных и культурно-досуговых организаций
_____________________________________________
(наименование юридического лица)
на ________ месяц 20_ года
тыс. тенге
Стоимость реализуемых
услуг
Сумма собственных
доходов
Сумма субсидий
1
2
3

9. Мемлекеттік театрлар, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдары есептердің дұрыстығына және дұрыс жасалуына жауапты болады, олардың бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне уақтылы ұсынылуын қамтамасыз етеді.
10. Мемлекеттік театрларға, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарына бюджеттік субсидияларға бөлінген бюджеттік қаражаттың тиімді, нәтижелі және мақсатты пайдаланылуына Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі, жергілікті атқарушы органдар жауапты болады.
Ережеге
1-қосымша
_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы
кіріс жоспары
Р/с
N №
Спектакль-
дердің,
концерттер-
дің саны
(дана)
Көрер-
мен-
дердің
саны
(мың
адам)
Кірістер
(мың теңге)
Ескертпе
Билет сату-
дан
Жалға беру-
ден
Өзге
де
1 2 3 4 5 6 7
Ережеге
2-қосымша
_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы
шығыс жоспары
мың теңге
Р/с
N№
Көрсеткіштердің атауы Сомасы Ескертпе
1 2 3 4
Ережесіне
3-қосымша
_______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы ____ айындағы
мемлекеттік театрларының, концерттік және
мәдени-демалыс ұйымдарының шығындарын жабу есебі
мың теңге
Іске асырылатын
қызметтердің
құны
Меншікті
кірістерінің
сомасы
Субсидиялардың
сомасы
1 2 3