О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2008 года N 62. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2010 года № 674.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2010 № 674.
В целях дополнительного привлечения инвестиций для развития отечественной автомобильной промышленности и железнодорожного транспорта Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2003 года N 1054 "Об утверждении критериев достаточной переработки товаров" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 42, ст. 440) следующие изменения и дополнение:
в критериях достаточной переработки товаров, утвержденных указанным постановлением:
строку:
"8601-8607  Железнодорожные локомотивы,  Изготовление, при котором
железнодорожные и трамвайные стоимость всех используемых
вагоны и иной подвижной      материалов не должна превышать
состав и его части           50 % цены конечной продукции"
изложить в следующей редакции:
"8601       Железнодорожные              Изготовление, при котором
локомотивы,                  стоимость всех используемых
с питанием от внешнего       материалов не должна превышать
источника                    50 % цены конечной продукции
электроэнергии, или
аккумуляторные
8602        Железнодорожные              Изготовление, при котором
локомотивы прочие;           стоимость используемых узлов
локомотивные тендеры         и деталей не должна превышать
в первый год, с даты начала
изготовления данного вида товара
95 процентов цены конечной
продукции; во второй год - 90
процентов цены конечной продукции;
в третий год - 85 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 75 процентов
цены конечной продукции;
в шестой год - 70 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения
технологических операций:
изготовление, комплектация,
сборка рамы тележки тепловоза;
изготовление, комплектация,
сборка первичных и вторичных
подвесок и их установка на
тележки; изготовление,
комплектация, сборка и установка
тормозного оборудования;
изготовление и сборка концевых
частей рамы тепловоза, торцевой
пластины, кармана автосцепки;
изготовление и сборка шкворневого
узла, балки коробчатого сечения;
изготовление и сборка центральной
части рамы тепловоза и топливного
бака, испытание топливного бака
на герметичность и объединение
центральной части рамы тепловоза
с топливным баком и двух концевых
частей рамы тепловоза;
изготовление, сборка, установка
снегоочистителя, лестниц,
поручней; установка автосцепки;
изготовление, сборка и установка
трубопроводов, кабелепроводов,
воздуховодов, аккумуляторного
ящика; изготовление, сборка,
установка кабины машиниста,
пультов машиниста и помощника
машиниста; изготовление, сборка,
установка дверей, жалюзи, настила
пола; изготовление, сборка,
установка дизельного отсека,
отсеков генератора и вентилятора
охлаждения; изготовление, сборка,
установка отсеков преобразователя
и высоковольтного оборудования;
изготовление, сборка, установка
воздушного, дополнительного,
радиаторного отсеков, отсека
динамического тормоза;
изготовление, сборка, установка
расширительного бака; обработка
оси и колесных пар тепловоза;
сборка колесно-моторных блоков;
сборка тележки; подкатка тележек
под раму тепловоза; проверка рамы
тепловоза на геометрию; установка
воздушных резервуаров; установка
дисплея в кабине, системы
обеспечения безопасности движения,
установка холодильника,
кондиционера; установка кранов
машиниста; установка электронного
оборудования, блокировок
управления; установка системы
отопления, вентиляции, охлаждения;
установка огнетушителей, туалета,
кресел машиниста; установка
осветительных приборов, защитных
экранов над радиатором; установка
воздушных компрессоров,
вентиляторов, топливного,
масляного, воздушного фильтров;
установка радиатора, масляного
теплообменника; установка панелей
управления, диффузоров,
резисторов, электронного
оборудования; установка изоляторов,
кабелей; установка топливных
шлангов, трубопроводов,
топливных насосов; сборка и
установка системы пожаротушения;
установка опоры вентиляторов,
вентиляторов охлаждения,
преобразователя, фильтров;
объединение и установка
дизельгенератора на раму
тепловоза; установка
аккумуляторных батарей; сборка
и проверка электрических цепей
и схем управления, питания,
торможения; установка приборов
безопасности; покраска узлов,
агрегатов и оборудования
тепловоза; экипировка тепловоза
топливом, маслом, водой, песком;
испытания тепловоза
8603-8607  Железнодорожные               Изготовление, при котором стоимость
и трамвайные вагоны           всех используемых материалов
и иной подвижной состав       не должна превышать 50 %
и его части                   цены конечной продукции";
строки:
"8702***,  Моторные транспортные         Изготовление, при котором
8704***    средства, предназначенные     стоимость используемых
для перевозки людей,          узлов и деталей не
включая водителя;             должна превышать в первый год,
моторные транспортные         с даты начала изготовления
средства для перевозки        данного вида товара 95 процентов
грузов                        цены конечной продукции; во второй
год - 90 процентов цены конечной
продукции;
в третий год - 80 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 70 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 60 процентов цены
конечной продукции;
в шестой год - 50 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии, что минимальный перечень
отдельных комплектующих элементов,
используемых для изготовления
средств автомобильного транспорта,
включает следующее: кузов в сборе
(в четвертой и последующие годы
с даты начала изготовления
применяется полностью разобранный
кузов с выполнением технических
операций по сварке и окраске);
двигатель с трансмиссией; радиатор;
колеса ходовые в сборе; передние
полуоси (передняя подвеска);
задняя подвеска; аккумулятор;
амортизаторы передней и задней
подвесок; выхлопная система;
комплект крепежных двигателей
8703** Автомобили легковые               1. При производстве каждой
и прочие моторные                 модели товара годовым объемом
транспортные средства,            до 25000 штук - изготовление,
предназначенные, главным          при котором используемые узлы и
образом для перевозки             детали, подвергаемые поэтапной
людей (кроме моторных             переработке, в последний раз были
транспортных средств              подвержены обработке/переработке
товарной позиции 8702),           (кумулятивный принцип), а также
включая грузопассажирские         при условии, что минимальный
автомобили-фургоны и              перечень отдельных комплектующих
гоночные автомобили               элементов, используемых для
изготовления средств автомобильного
транспорта, включает следующее:
кузов в сборе; двигатель с
трансмиссией; колеса ходовые в
сборе; задняя подвеска;
аккумулятор; выхлопная система;
рулевое колесо; воздушный фильтр;
стеклоочистители; комплект
крепежных деталей; а также:
задний мост; защита двигателя;
модуль подушки безопасности
(если данные элементы предусмотрены
конструкцией транспортного
средства).

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 қаңтардағы N 62 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 маусымдағы N 674 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.30 N 674 Қаулысымен.
Отандық автомобиль өнеркәсібін және темір жол көлігін дамыту үшін инвестицияларды қосымша тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1.»"Тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 15 қазандағы N 1054  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 42, 440-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген тауарларды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерінде:
мына:
"8601-    Темір жол              Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
8607      локомотивтері          барлық материалдардың құны
темір жол мен трамвай  түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан
вагондары, өзге де     аспауы тиіс
жылжымалы құрам және
олардың бөліктері                                    "
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"8601     Электр энергиясының    Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
сыртқы көзінен         барлық материалдардың құны
қоректенетін немесе    түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан
аккумуляторлық темір   аспауы тиіс
жол локомотивтері
8602      Өзге де темір жол      Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
локомотивтері;         тораптар мен бөлшектердің құны
локомотивтік           алғашқы жылы осы тауар түрін
тендерлер              дайындау басталатын күннен бастап,
түпкілікті өнім бағасының 95
пайызынан аспауы тиіс;
екінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 85 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 75 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті өнім
бағасының 70 пайызы, сондай-ақ
мынадай технологиялық операцияларды
орындау шартымен:
тепловоз арбасының қаңқасын
дайындау, жинақтау, құрастыру;
бастапқы және екінші аспаларды
дайындау, жинақтау, құрастыру және
оларды арбаларға орнату; тежегіш
жабдығын дайындау, жинақтау,
құрастыру және орнату; тепловоз
қаңқасының соңғы бөліктерін,
шеткі пластинасын, автоқармау ұясын
дайындау және құрастыру; шкворлық
торапты, қорапты қима белдікті
дайындау және құрастыру; тепловоз
қаңқасының орталық бөлігі мен отын
багын дайындау және құрастыру, отын
багын тұмшалыққа сынау және
тепловоздың орталық бөлігін отын
багымен және тепловоздың екі соңғы
бөлігімен біріктіру; қар
тазалағышты, сатыларды,
ұстағыштарды дайындау, құрастыру,
орнату; автоқармау орнату;
құбыржолдар, кәбіл өткізгіштер, ауа
арнасын, аккумулятор жәшігін
дайындау, құрастыру және орнату;
машинист кабинасын, машинистің
және машинист көмекшісінің пультін
дайындау, құрастыру орнату;
есіктерді, жалюздерді, еден
төсемін дайындау, құрастыру,
орнату; дизель қуысжайларын,
генератор және салқындату
желдеткішінің қуысжайларын
дайындау, құрастыру, орнату;
түрлендіргіш және жоғары вольтті
жабдықтар қуысжайларын дайындау,
құрастыру, орнату; ауа, қосымша,
радиатор қуысжайларын, динамикалық
тежегіш қуысжайын дайындау,
құрастыру, орнату; ұлғайтқыш
багын дайындау, құрастыру, орнату;
тепловоздың осін және доңғалақ
жұптарын өңдеу; доңғалақ-мотор
блоктарын құрастыру; арба
құрастыру; арбаны тепловоз
қаңқасына енгізу; тепловоз
қаңқасын геометрияға тексеру;
ауа резервуарларын орнату; кабинада
дисплей, қозғалыс қауіпсіздігін
қамтамасыз ету жүйесін орнату,
тоңазытқыш, кондиционер орнату;
машинист крандарын орнату;
электронды жабдықтарды, басқару
тосқаулын орнату;
жылу, желдеткіш, салқындатқыш
жүйелерін орнату; өрт
сөндіргіштерді, дәретхана,
машинист креслосын орнату;
жарықтандыру аспаптарын,
радиатордың үстіне қорғау
экрандарын орнату; ауа
компрессорларын, желдеткіштерін,
отын, май, ауа сүзгілерін орнату;
радиатор, майлы жылу ауыстырғыш
орнату; басқару панелдерін,
диффузорларды, резисторларды,
электронды жабдықтарды орнату;
оқшаулағыштарды, кәбілдерді орнату;
отын шлангасын, құбыржолдарды, отын
сорғыларын орнату; өрт сөндіру
жүйесін құрастыру және орнату;
желдеткіштің, салқындату
желдеткіштерінің, түрлендіргіштің,
сүзгілердің тірегін орнату;
тепловоз қаңқасына дизел-
генераторды біріктіру және орнату;
аккумулятор батареяларын орнату;
электр шынжырларын және басқару,
қоректендіру, тежеу схемаларын
құрастыру және тексеру; қауіпсіздік
құралдарын орнату; тепловоздың
тораптарын, агрегаттарын және жол
жабдықтарын сырлау; тепловозды
отынмен, маймен, сумен, құммен
жабдықтау; тепловозды сынау
8603-      Темір жол және        Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
8607-      трамвай вагондары,    барлық материалдардың құны
өзге де жылжымалы     түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан
құрам және олардың    аспауы тиіс";
бөліктері
мына:
"8702***,  Жүргізушіні қоса      Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
8704***    алғанда, адамдарды    тораптар мен детальдардың құны
тасымалдауға арналған алғашқы жылы осы тауар түрін
моторлы көлік         дайындау басталатын күннен бастап,
құралдары;            түпкілікті өнім бағасының 95
жүктерді тасымалдауға пайызынан аспауы тиіс;
арналған моторлы      екінші жылы - түпкілікті өнім
көлік құралдары       бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 80 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 70 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 60 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті өнім
бағасының 50 пайызы, сондай-ақ
автомобиль көлігі құралдарын
дайындау үшін пайдаланылатын
жекелеген жинақтаушы элементтердің
ең аз тізбесі мыналарды қамтуы
шартымен: жинақталған қорап
(дайындау басталатын күннен бастап
төртінші және кейінгі жылдары
дәнекерлеу және сырлау жөніндегі
техникалық операцияларды орындай
отырып, толық бөлшектенген қорап
қолданылады); трансмиссиялары бар
қозғалтқыш; радиатор; жинақталған
қозғалыс доңғалақтары; алдыңғы
жартылай осьтер (алдыңғы аспа);
артқы аспа; аккумулятор; алдыңғы
және артқы аспалардың
амортизаторлары; қақпақша жүйелер;
бекіткіш қозғалтқыштар жиынтығы
8703**     Жеңіл автомобильдер   1. Жылдық көлемі 25000 данаға
және негізінен        дейін тауардың әрбір моделін
адамдарды             шығару кезінде - дайындау, ол кезде
тасымалдауға арналған кезең-кезеңмен қайта өңдеуге
өзге де моторлы көлік ұшырайтын пайдаланылатын тораптар
құралдарды (8702      мен детальдар соңғы рет
тауар                 өңдеуге/қайта өңдеуге ұшыраған
позициясындағы        (кумулятивті қағидат), сондай-ақ
моторлы көлік         автомобиль көлігі құралдарын
құралдарынан басқа)   дайындау үшін пайдаланылатын
жүк-жолаушы фургон    жекелеген басқа) жинақтаушы
автомобильдерді және  элементтердің ең аз
жарыс                 тізбесінің мыналарды қамтуы
автомобильдерін       шартымен дайындау кезінде:
қоса алғанда          жинақтағы қорап;
трансмиссиясы бар қозғалтқыш;
қозғалатын жиынтықтағы доңғалақтар;
артқы аспа; аккумулятор; қақпақша
жүйесі; рульдік доңғалақ; ауа
сүзгісі; шыны тазартқыштар;
бекіткіш детальдар жиынтығы;
сондай-ақ: артқы мост;
қозғалтқышта қорғау; қауіпсіздік
жастығының модулі (егер бұл
элементтер көлік құралының
конструкциясында көзделген болса).

2. При производстве каждой модели
товара годовым объемом свыше
25000 штук - изготовление, при
котором стоимость используемых
узлов и деталей не должна превышать
70 процентов цены конечной продукции,
а также при условии выполнения
технологических операций:
сварка и окраска кузова (кабины);
установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю механизмов
управления; установка радиаторов
и подключение систем охлаждения;
установка и подключение трансмиссии;
установка передней и задней подвесок;
установка и подключение рулевого
управления; установка системы выпуска
газов; установка и подключение внешних
световых приборов; установка топливного
бака и подключение топливопровода;
установка и подключение аккумуляторной
батареи с проверкой бортовых
электрических цепей; установка ходовых
колес; заполнение тормозной и
охлаждающей жидкостями; нанесение
идентификационного номера на
табличку и автомобиль; диагностика
двигателя; проверка эффективности
тормозной системы"
изложить в следующей редакции:
"8702***, Моторные транспортные          Изготовление, при котором
8704***   средства, предназначенные      стоимость используемых узлов
для перевозки людей,           и деталей не должна превышать
включая водителя;              в первый год, с даты  начала
моторные транспортные          изготовления данного вида товара
средства для                   95 процентов цены конечной
перевозки грузов               продукции; во второй год - 90
процентов цены конечной
продукции;
в третий год - 85 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 75 процентов цены
конечной продукции;
в шестой год - 70 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операций: сварка и окраска кузова
(кабины); установка и закрепление
двигателя; подключение к двигателю
механизмов управления; установка
радиаторов и подключение систем
охлаждения; крепление амортизаторов;
подключение трансмиссии; установка
передней и задней подвесок и
полуосей; соединение рулевого
управления со ступицами передних
колес; установка и регулировка
затяжки подшипников передней
ступицы; заправка и прокачка
системы рулевого управления;
тормозной системы; гидросцепления;
установка и подключение фар;
передних и задних сигнальных
фонарей; установка глушителя и
секции выхлопного трубопровода;
установка топливного бака и
подключение топливопровода; установка
генератора и регулировка натяжения
приводного ремня; установка и
подключение аккумулятора с проверкой
работы бортовых электрических цепей;
диагностика и регулировка двигателя;
проверка эффективности тормозной
системы; консервация быстро
повреждаемых мест; установление
дефектов после сборки; нанесение
идентификационного номера на
табличку и автомобиль; обкатка
автомобиля
8703** Автомобили легковые               1. При производстве каждой модели
и прочие моторные                 товара годовым объемом до 25000
транспортные средства,            штук - изготовление, при котором
предназначенные главным           в первый год производства, после
образом, для перевозки            2007 года (независимо от даты
людей (кроме моторных             начала производства), стоимость
транспортных средств              используемых узлов и деталей
товарной позиции 8702),           не должна превышать 90 процентов
включая грузопассажирские         цены конечной продукции;
автомобили-фургоны и              во второй год - 85 процентов
гоночные автомобили               цены конечной продукции;
в третий год - 83 процента цены
конечной продукции;
с четвертого года - 80 процентов
цены конечной продукции, а также
при условии выполнения техноло-
гических операций:
установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю
механизмов управления;
установка задней подвески;
установка системы выпуска газов;
установка и подключение
аккумуляторной батареи с проверкой
бортовых электрических цепей;
установка ходовых колес;
заполнение тормозной и охлаждающей
жидкостями;
проверка эффективности тормозной
системы.

2. Жылдық көлемі 25000 данадан
астам тауардың әрбір моделін
шығару кезінде - дайындау, ол
кезде пайдаланылатын тораптар мен
детальдардың құны түпкі өнім
бағасының 70 пайызынан аспауы
тиіс, сондай-ақ мына технологиялық
операцияларды орындау шартымен:
қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және
сырлау; қозғалтқышты орнату және
бекіту, қозғалтқышқа басқару
тетіктерін қосу; радиаторларды
орнату және салқындату жүйелерін
қосу; трансмиссияны орнату және
қосу; алдыңғы және артқы аспаларды
орнату; рульдік басқаруды орнату
және қосу; газдарды шығару жүйесін
орнату; сыртқы жарық аспаптарын
орнату және қосу; жанармай багын
орнату және жанармай өткізгішті
қосу; шанақ электр тізбелерін
тексере отырып, аккумулятор
батареяларын орнату және қосу; жүру
доңғалақтарын орнату; тежегіш және
салқындату сұйықтықтарын толтыру;
табличкаға және автомобильге
сәйкестендіру нөмірін жазу;
қозғалтқыштық диагностикасы;
тежегіш жүйесінің тиімділігін
тексеру"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"8702***, Жүргізушіні қоса       Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
8704***   алғанда, адамдарды     тораптар мен бөлшектердің құны
тасымалдауға           алғашқы жылы осы тауар түрін
арналған моторлы       дайындау басталатын күннен бастап,
көлік құралдары;       түпкілікті өнім бағасының 95
жүктерді тасымалдауға  пайызынан аспауы тиіс;
арналған моторлы       екінші жылы - түпкілікті өнім
көлік құралдары        бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 85 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті
өнім бағасының 75 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті өнім
бағасының 70 пайызы, сондай-ақ
мынадай технологиялық операцияларды
орындау шартымен:
қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және
сырлау; қозғалтқышты орнату және
бекіту; басқару тетіктерін
қозғалтқышқа қосу; радиаторларды
орнату және салқындату жүйелерін
қосу; амортизаторларды бекіту;
трансмиссияны қосу; алдыңғы және
артқы аспалар мен жартылай осьтерді
орнату; рулдік басқаруды алдыңғы
доңғалақтардың күпшектерімен
жалғау; алдыңғы күпшектің
подшипниктерінің тартпаларын
орнату және реттеу; рулдік басқару
жүйесін; тежегіштік жүйені;
гидроажыратқышты түзету және тарту;
фарларды; алдыңғы және артқы
сигналдық фонарьларды орнату және
қосу; сөндіргішті және құбыр
қақпақшасының бөліктерін орнату;
отын багын орнату және отын
өткізгішті қосу; генераторды
орнату және жетекті белдіктің
тартылымын реттеу; шанақтың электр
тізбектерінің жұмысын тексере
отырып, аккумуляторды орнату
және қосу; қозғалтқышты
диагностикалау және реттеу;
тежегіштік жүйенің тиімділігін
тексеру; тез зақымдалатын орындарды
консервациялау; құрастырудан кейін
ақауларды анықтау; табличкаға және
автомобильге сәйкестендіру нөмірін
түсіру; автомобильді сыннан өткізу
8703**     Жеңіл автомобильдер   1. Жылдық көлемі 25000 данаға дейін
және ең бастысы       тауардың әрбір моделін шығару
адамдарды             кезінде - дайындау, ол кезде
тасымалдауға арналған алғашқы өндірілген
өзге де моторлы көлік жылы 2007 жылдан кейін (өндірістің
құралдарды (8702      басталған күніне қарамастан)
тауар                 пайдаланылатын тораптар мен
позициясындағы        бөлшектердің құны түпкілікті өнім
моторлы көлік         бағасының 90 пайызынан, екінші жылы
құралдарынан басқа)   құны түпкілікті өнім бағасының 85
жүк-жолаушы фургон    пайызынан, үшінші жылы құны
автомобильдерді және  түпкілікті өнім бағасының 83
жарыс                 пайызынан, төртінші жылдан құны
автомобильдерін қоса  түпкілікті өнім бағасының 80
алғанда               пайызынан аспауы тиіс, сондай-ақ
мынадай технологиялық
операцияларды орындау шартымен:
қозғалтқышты орнату және бекіту,
қозғалтқышқа басқару тетіктерін
қосу; артқы аспаны орнату;
газдарды шығару жүйесін орнату;
шанақ электр тізбектерін тексере
отырып, аккумулятор батареяларын
орнату және қосу;
жүру доңғалақтарын орнату;
тежегіш және салқындату
сұйықтықтарын толтыру;
тежегіш жүйесінің тиімділігін
тексеру.

2. При производстве каждой модели
товара годовым объемом свыше 25000
штук - изготовление, при котором
стоимость используемых узлов и
деталей не должна превышать 70
процентов цены конечной продукции,
а также при условии выполнения
технологических операций:
сварка и окраска кузова (кабины);
установка и закрепление двигателя,
подключение к двигателю механизмов
управления;
установка радиаторов и подключение
систем охлаждения;
установка и подключение трансмиссии;
установка передней и задней подвесок;
установка и подключение рулевого
управления;
установка системы выпуска газов;
установка и подключение внешних
световых приборов;
установка топливного бака и
подключение топливопровода;
установка и подключение
аккумуляторной батареи с проверкой
бортовых электрических цепей;
установка ходовых колес;
заполнение тормозной и охлаждающей
жидкостями;
нанесение идентификационного номера
на табличку и автомобиль;
диагностика двигателя;
проверка эффективности тормозной
системы;
дополнить строкой следующего содержания:
"8701 Тракторы (кроме                    Изготовление, при котором стоимость
тракторов                          используемых узлов и деталей не
товарной позиции                   должна превышать в первый год, с
8709)                              даты начала изготовления данного
вида товара 95 процентов цены
конечной продукции; во второй год
- 90 процентов цены конечной
продукции;
в третий год - 85 процентов цены
конечной продукции;
в четвертый год - 80 процентов
цены конечной продукции;
в пятый год - 75 процентов цены
конечной продукции;
в шестой год - 70 процентов цены
конечной продукции, а также при
условии выполнения технологических
операций: установка передней оси
с полурамой; установка двигателя;
установка заднего моста;
установка гидробака; сборка и
установка гидронавесок; сборка
и установка опоры с карданным
валом; сборка и установка
воздушных баллонов; установка
маслопроводов гидросистемы;
сборка и установка топливных
баков; установка рулевой тяги
с цилиндром; сборка и установка
рулевой колонки и крана
блокировки; установка кронштейнов
передних крыльев; сборка и
установка масляного и водяного
радиатора; установка гидросистемы
и гидрообъемное рулевое управление;
установка звукового сигнала;
установка глушителя; залив масла
в двигатель, задний мост и
гидробак; испытание и проверка
гидросистемы и двигателя;
установка газовых пружин, зеркал
и противосолнечного козырька;
установка фонарей и габаритных
фар передних и задних; установка
стеклоочистителей аккумуляторных
батарей; сборка и установка
задних крыльев; установка
кабины на трактор; сборка и
установка щитка приборов и жгутов
электропроводки; установка рулевой
колодки, тяги включения переднего
ведущего моста, выключения стоп;
установления шторки, рычага
стояночного тормоза, тяги, муфты
сцепления; установка передних и
задних колес; подсоединение
шлангов, отопления и установка
рулевого колеса; сборка и
установка облицовки; установка
табличек, рукояток и чехлов;
установка поликов и боковых
панелей".

2. Жылдық көлемі 25000 данадан
астам тауардың әрбір моделін
шығару кезінде - дайындау, ол
кезде пайдаланылатын тораптар мен
бөлшектердің құны түпкі өнім
бағасының 70 пайызынан аспауы
тиіс, сондай-ақ мынадай
технологиялық операцияларды
орындау шартымен:
қорапты (кабинаны) дәнекерлеу және
сырлау;
қозғалтқышты орнату және бекіту,
қозғалтқышқа басқару тетіктерін
қосу;
радиаторларды орнату және
салқындату жүйелерін қосу;
трансмиссияны орнату және қосу;
алдыңғы және артқы аспаларды
орнату;
рульдік басқаруды орнату және қосу;
газдарды шығару жүйесін орнату;
сыртқы жарық аспаптарын орнату
және қосу;
жанармай багын орнату және
жанармай өткізгішті қосу;
шанақ электр тізбектерін тексере
отырып, аккумулятор батареяларын
орнату және қосу;
жүру доңғалақтарын орнату;
тежегіш және салқындату
сұйықтықтарын толтыру;
табличкаға және автомобильге
сәйкестендіру нөмірін жазу;
қозғалтқышты диагностикалау;
тежегіш жүйесінің тиімділігін
тексеру";
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"8701      Тракторлар (8709      Дайындау, ол кезде пайдаланылатын
тауар позициясындағы  тораптар мен бөлшектердің құны
тракторлардан басқа)  алғашқы жылы осы тауар түрін
дайындау басталатын күннен бастап
түпкілікті өнім бағасының 95
пайызынан аспауы тиіс;
екінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 90 пайызы;
үшінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 85 пайызы;
төртінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 80 пайызы;
бесінші жылы - түпкілікті өнім
бағасының 75 пайызы;
алтыншы жылы - түпкілікті
өнім бағасының 70 пайызы,
сондай-ақ мынадай технологиялық
операцияларды орындау шартымен:
жартылай рамалы алдыңғы осьті
орнату; қозғалтқышты орнату; артқы
мостты орнату; гидробакті орнату;
гидроаспаларды құрастыру және
орнату; карданды білігі бар
тіректерді құрастыру және орнату;
ауа баллондарын құрастыру және
орнату; гидрожүйенің май
өткізгіштерін орнату; отын
бактерін құрастыру және орнату;
цилиндрлі рулдік тарту күшін
орнату; рулдік баған мен тосқауыл
кранын құрастыру және орнату;
алдыңғы қанаттардың кронштейндерін
орнату; май және су радиаторын
құрастыру және орнату; гидрожүйені
және гидрокөлемді рулдік басқаруды
орнату; дыбыстық белгіні орнату;
сөндіргішті орнату; қозғалтқышқа,
артқы мостқа және гидробакке май
құю; гидрожүйе мен қозғалтқышты
сынау және тексеру; газ
серіппелерін, айналар мен күнге
қарсы маңдайшаларды орнату;
фонарлар мен артқы және алдыңғы
габарит фарларды орнату;
аккумулятор батареяларының
әйнек тазартқыштарын орнату; артқы
қанаттарды құрастыру және орнату;
тракторға кабина орнату; аспаптар
қалқаншалары мен электр өткізгіштер
бұрауларын құрастыру және орнату;
рулдік колонканы, алдыңғы жетекші
мостының қосу тарту күшін, тоқтау
белгісін сөндіруді орнату;
пердешелерді, тұру тежегішінің
рычагын, тарту күшін, ажырату
муфтасын орнату; алдыңғы және
артқы доңғалақтарды орнату;
шлангілерді, жылытуды қосу және
рулдік доңғалақты орнату; қаптаманы
құрастыру және орнату;
табличкаларды, тұтқыштарды және
тыстарды орнату; төсеніштерді және
қапталдық панелдерді орнату".

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі