О мерах по ликвидации последствий наводнения и восстановлению объектов социального назначения и жилых домов в Южно-Казахстанской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2008 года N 280
В целях оперативного решения вопросов ликвидации последствий наводнения и восстановления объектов социального назначения и жилых домов, пострадавших от наводнения в Сарыагашском, Ордабасинском районах, городе Арысь с сельскими округами Южно-Казахстанской области Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый План мероприятий по восстановлению объектов, пострадавших от наводнения в Южно-Казахстанской области (далее - План мероприятий).
2. Выделить Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2008 год на неотложные затраты, 3 000 000 000 (три миллиарда) тенге для перечисления акиму Южно-Казахстанской области целевых текущих трансфертов на строительство жилых домов, взамен пострадавших в результате наводнения в Сарыагашском, Ордабасинском районах, городе Арысь с сельскими округами Южно-Казахстанской области.
3. Рекомендовать акиматам областей, городов Астаны и Алматы, за исключением акиматов Алматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей, в установленном законодательством порядке перечислить государственному коммунальному предприятию на праве хозяйственного ведения «Дирекция по ликвидации и восстановлению последствий чрезвычайных ситуаций» акимата Южно-Казахстанской области (далее - Дирекция) по 200 000 000 (двести миллионов) тенге за счет средств резервов соответствующих местных исполнительных органов на неотложные затраты, предусмотренных в местных бюджетах на 2008 год, для приобретения товаров, работ и услуг по локализации, и (или) ликвидации последствий чрезвычайной ситуации в Южно-Казахстанской области.
4. Согласиться с предложениями об оказании помощи по ликвидации последствий наводнения и восстановлению объектов социального назначения и жилых домов в Южно-Казахстанской области акционерного общества «Казахстанский холдинг по управлению государственными активами «Самрук» в сумме 790 000 000 (семьсот девяносто миллионов) и акционерного общества «Национальная Атомная Компания «Казатомпром» в сумме 200 000 000 (двести миллионов) тенге.
5. Рекомендовать акционерному обществу «Национальный холдинг «КазАгро» производить в установленном законодательством порядке выдачу кредитов для обеспечения сельскохозяйственных работ в соответствии с Планом мероприятий.

Оңтүстік Қазақстан облысындағы су тасқынының салдарларын жою және әлеуметтік мақсаттағы объектілерді және тұрғын үйлерді қалпына келтіру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 наурыздағы N 280 Қаулысы
Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш, Ордабасы аудандарында, Арыс қаласының ауылдық округтарымен бірге су тасқынының салдарларын жою және су тасқынынан зардап шеккен әлеуметтік мақсаттағы объектілер мен және тұрғын үйлерді қалпына келтіру мәселелерін жедел шешу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Оңтүстік Қазақстан облысындағы су тасқынынан зардап шеккен объектілерді қалпына келтіру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс шаралар) мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне Оңтүстік Қазақстан облысының Сарыағаш, Ордабасы аудандарындағы, Арыс қаласының ауылдық округтарымен бірге су тасқынының салдарынан зардап шеккен тұрғын үйлерді салуға, алмастыруға ағымдағы нысаналы трансферттерді Оңтүстік Қазақстан облысының әкіміне аудару үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген резервінен 3 000 000 000 (үш миллиард) теңге бөлінсін.
3. Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстарын қоспағанда, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктеріне заңнамада белгіленген тәртіппен Оңтүстік Қазақстан облысындағы төтенше жағдайлардың салдарларын тоқтату және (немесе) жою жөніндегі тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін 2008 жылға арналған жергілікті бюджеттерде көзделген, шұғыл шығысында жергілікті тиісті атқарушы органдар резервтерінің қаражаты есебінен Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Төтенше жағдайлардың салдарларын жою және қалпына келтіру жөніндегі дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнына (бұдан әрі - Дирекция) 200 000 000 (екі жүз миллион) теңгеден аудару ұсынылсын.
4. "Самұрық" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамының 790 000 000 (жеті жүз тоқсан миллион) және "Қазатомөнеркәсіп" Ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының 200 000 000 (екі жүз миллион) теңге сомасында Оңтүстік Қазақстан облысындағы су тасқынының салдарларын жою әлеуметтік мақсаттағы объектілер мен тұрғын үйлерді қалпына келтіру жөнінде көмек көрсету туралы ұсыныстарымен келісілсін.
5. "ҚазАгро" Ұлттық холдингі" акционерлік қоғамына Іс-шаралар жоспарына сәйкес ауыл шаруашылығы жұмыстарын қамтамасыз ету үшін кредит беруді заңнамада белгіленген тәртіппен жүргізу ұсынылсын.

6. Приобретение товаров, работ и услуг для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайной ситуации в Южно-Казахстанской области, вытекающее из настоящего постановления, осуществлять на основании подпункта 28) пункта 1  статьи 4 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках».
7. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 марта 2008 года № 280
План мероприятий по восстановлению объектов, пострадавших
от наводнения в Южно-Казахстанской области на 2008 год
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.07.2008  N 686 .
п/ п
Наименование
объектов
Место-
нахож-
дение
Мощность
Резуль-
таты
обсле-
дования
Сроки
окончания
строи-
тельства
Сумма
финан-
сирован ия
(в млн.
тенге)
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1. Объекты образования и здравоохранения
1
Школа им.
Б. Онтаева
г.Арысь
сельский
округ
Монтай-
тас
1200
ученичес-
ких мест
Капиталь-
ный
ремонт
1 сентября
2008 г.
412,5
Средства
АО
«Самрук»,
НАК
«Каз-
атомпром»
2
Школа им.
Жуантобе
Сарыагаш
-
ский
район
село
Амирова
сельский
округ
Бирлесу
624
ученичес-
ких мест
Капиталь-
ный ремонт
1 сентября
2008 г.
200,0
Средства
АО «Самрук»,
НАК «Казатом-
пром»
3
Сельская
врачебная
амбулатория
"Кокбулак"
Населенный
пункт Кокбулак
Актюбинского
сельского
округа
Сарыагашского
района
60 посе-
щений в
смену
Новое
строи-
тельство
1
октября
2008
года
55,0
Средства АО
"Самрук",
НАК
"Казатом-
пром"
4
Сельская
врачебная
амбулатория
"Бозсу"
Населенный
пункт Бозсу
Актюбинского
сельского
округа
Сарыагашского
района
60 посе-
щений в
смену
Новое
строи-
тельство
1
октября
2008
года
55,0
Средства АО
"Самрук",
НАК
"Казатом-
пром"
5
Сельская
врачебная
амбулатория
"Абдихан"
Населенный
пункт Абдихан
Ошактинского
сельского
округа
Сарыагашского
района
60 посе-
щений в
смену
Новое
строи-
тельство
1
октября
2008
года
55,0
Средства АО
"Самрук",
НАК
"Казатом-
пром"
6
Сельская
врачебная
амбулатория
"Коммуна"
Населенный
пункт Коммуна
Кошкаратинского
сельского
округа
Сарыагашского
района
60 посе-
щений в
смену
Новое
строи-
тельство
1
октября
2008
года
55,0
Средства АО
"Самрук",
НАК
"Казатом-
пром"
Итого:
832,5
млн.
тенге
2. Жилищное строительство
1
Одноквартир-
ный жилой
дом площадью
60 м 2
Сарыагаш-
ский,
Ордаба-
синский районы и
г. Арысь

6. Осы қаулыдан туындайтын, Оңтүстік Қазақстан облысындағы төтенше жағдайлардың салдарларын тоқтату және (немесе) жою үшін тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңының  4-бабы 1-тармағының 28) тармақшасы негізінен жүзеге асырсын.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 21 наурыздағы
N 280 қаулысымен
мақұлданған
Оңтүстік Қазақстан облысындағы су тасқынынан
зақымданған объектілерді қалпына келтіру жөніндегі
2008 жылға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.07.15.  N 686 Қаулысымен.
N
р/с
Объекті-
нің атауы
Мекен-
жайы
Қуаты
Тексеру
нәтиже-
лері
Құры-
лыстың
аяқта-
лу мерзі-
мі
Қаржы-
ландыру
сомасы
(млн.
теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Білім беру және денсаулық сақтау объектілері
1
Б. Онтаев
атындағы
мектеп
Арыс қа-
ласы,
Монтай-
тас се-
лолық
округы
1200 оқушы-
лық
орын
Күрделі жөндеу
2008
жылғы
1 қыр-
күйек
412,5
"Самұрық"
АҚ-ның,
"Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның қа-
ражаты
2
Жуантөбе
атындағы
мектеп
Сарыағаш
ауданы,
Әміров
селосы,
Бірлесу
селолық
округы
624 оқушы-
лық
орын
Күрделі
жөндеу
2008
жылғы
1 қыр-
күйек
200,0
"Самырұқ"
АҚ-ның,
"Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның қа-
ражаты
3
Көкбұлақ
ауылдық
дәрі-
герлік
амбулато-
риясы
Сарыағаш
ауданы
Ақтөбе
ауылдық
окру-
гінің
Көкбұлақ
елді
мекені
Ауы-
сымын-
да 60
адам
қабыл-
дайтын
Жаңадан
құрылыс
салу
2008
жылғы
1 қазан
55,0
"Самұрық"
АҚ-ның "Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның
қаражаты
4
Бозсу
ауылдық
дәрігерлік
амбулато-
риясы
Сарыағаш
ауданы
Ақтөбе
ауылдық
окру-
гінің
Бозсу
елді
мекені
Ауы-
сымын-
да 60
адам
қабыл-
дайтын
Жаңа-
дан
құры-
лыс
салу
2008
жылғы
1
қазан
55,0
"Самұрық"
АҚ-ның "Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның
қаражаты
5
Әбдіхан
ауылдық
дәрігерлік
амбулато-
риясы
Сарыағаш
ауданы
Ошақты
ауылдық
окру-
гінің
Әбдіхан
елді
мекені
Ауы-
сымын-
да 60
адам
қабыл-
дайтын
Жаңадан
құрылыс
салу
2008
жылғы
1
қазан
55,0
"Самұрық"
АҚ-ның "Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның
қаражаты
6
Коммуна
ауылдық
дәрігерлік
амбулато-
риясы
Сарыағаш
ауданы
Қошқар
ата
ауылдық
окру-
гінің
Коммуна
елді
мекені
Ауы-
сымын-
да 60
адам
қабыл-
дайтын
Жаңадан
құрылыс
салу
2008
жылғы
1
қазан
55,0
"Самұрық"
АҚ-ның "Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның
қаражаты
Жиыны:                                  832,5 млн.теңге
2. Тұрғын үй құрылысы
1
Алаңы
60 м бір
пәтерлі
тұрғын үй
Сарыа-
ғаш, Ор-
дабасы
ауданда-
ры және
Арыс қа-
ласы

196
Новое
строитель-
ство
1 сентября
2008 г.
514,7
Средства
АО
«Самрук»,
НАК
«Казатом-
пром»,
средства
местных
исполни-
тельных
органов
2
Одноквартир-
ный жилой
дом площадью
80 м 2
Сарыагаш-
ский,
Ордаба-
синский
районы и
г. Арысь
169
Новое
строитель-
ство
1 сентября
2008 г.
560,3
Средства
местных
исполни-
тельных
органов
3
Одноквартир-
ный жилой
дом площадью
100 м 2
Сарыагаш-
ский,
Ордаба-
синский
районы и
г. Арысь
1113
Новое
строитель-
ство
1 сентября
2008 г.
4482,5
Резерв
Прави-
тельства
Респуб-
лики
Казах-
стан,
средства
местных
исполни-
тельных
органов
Итого:
5 557,5
млн.
тенге
3. Кредиты
1
Кредиты для
обеспечения
сельскохоз-
яйственных
работ
Сарыагаш-
ский
Ордаба-
синский
район и
г. Арысь
2346 семей
1 мая
2008 г.
469,2
АО «НХ
«КазАгро»
(Фонд
поддержки
сельского
хозяйства)
Итого:
469,2
млн.
тенге
Всего:
6 859,2
млн.
тенге
Итого: из средств резерва Правительства - 3000,000 млн. тенге;
Из средств областей, г.г. Астаны и Алматы (кроме Алматинской,
Жамбылской, Кызылординской и ЮКО)- 2400,0 млн. тенге;
кредиты - 469,2 млн. тг;
за счет собственных средств национальных компаний и
других юридических лиц - 990,0 млн. тенге;
Всего: 6 859,2 млн. тенге При этом общая сумма затрат за счет домовладельцев по строительству и ремонту жилых домов составляет 315,8 млн. тенге.
Примечание:
АО «Самрук» - акционерное общество «Казахстанский холдинг по управлению государственными активами «Самрук»,
НАК «Казатомпром» - национальная атомная компания «Казатомпром»,
АО «НХ «КазАгро» - акционерное общество «Национальный Холдинг «КазАгро».

196
Жаңа
құрылыс
2008
жылғы
1 қыр-
күйек
514,7
"Самрұқ"
АҚ-ның,
"Қазатом-
өнеркәсіп"
ҰАК-ның қа-
ражаты, жер-
гілікті ат-
қарушы ор-
гандардың
қаражаты
2
Алаңы 80 м 2
бір пәтерлі
тұрғын үй
Сарыа-
ғаш, Ор-
дабасы ауданда-
ры және
Арыс қа-
ласы
169
Жаңа
құрылыс
2008
жылғы
1 қыр-
күйек
560,3
Жергілікті
атқарушы органдардың
қаражаты
3
Алаңы 100 м 2
бір пәтерлі
тұрғын үй
Сарыа-
ғаш, Ор-
дабасы ауданда-
ры және
Арыс қа-
ласы
1113
Жаңа
құрылыс
2008
жылғы
1 қыр-
күйек
4482,5
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
резерві
жергілікті
атқарушы
органдардың
қаражаты
Жиыны:                                       5 557,5 млн.теңге
3. Кредиттер
1
Ауыл
шаруашы-
лығы жұ-
мыстарын
қамтамасыз
етуге
арналған
кередиттер
Сарыа-
ғаш, Ор-
дабасы ауданда-
ры және
Арыс қа-
ласы
2346
отбасы
2008
жылғы
1 мамыр
469,2
"ҚазАгро"
ҰХ-і АҚ-ы
(Ауыл
шаруашылығын
қолдау қоры)
Жиыны:                                       469,2 млн.теңге
Барлығы:                                     6859,2 млн.теңге
Жиыны: Үкімет резервінің қаражаты - 3000,000 млн. теңге;
облыстардың (Алматы, Жамбыл, Қызылорда және Оңтүстік
Қазақстан облыстарын қоспағанда), Астана және Алматы қалалары
қаражаты - 2400,0 млн. теңге;
кредиттер - 469,2 млн. теңге;
ұлттық компаниялар мен басқа да заңды тұлғалардың өз қаражаты
- 790,0 млн. теңге;
Барлығы: 6 859,2 млн. теңге
Бұл ретте, тұрғын үйлерді салу және жөндеу бойынша үй иелерінің есебінен шығындардың жалпы сомасы 315,8 млн. теңгені құрайды.
Ескерту:
"Самрұқ" АҚ - "Самырұқ" мемлекеттік активтерді басқару жөніндегі қазақстандық холдингі" акционерлік қоғамы,
"Қазатомөнеркәсіп" АҚ" АҚ -»"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы,
"ҚазАгро" ҰХ" АҚ -»"ҚазАгро" Ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы.