О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1317
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2008 года N 338. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 520.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.06.2010 № 520 (вводится в действие с 10.07.2010).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1317 "О Таможенном тарифе и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., N 50, ст. 610) следующие дополнения и изменения:
в Таможенном тарифе и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в Ставках таможенных пошлин на товары, ввозимых на территорию Республики Казахстан:
в разделе II "Продукты растительного происхождения":
в группе 12 "Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно; лекарственные растения и растения для технических целей; солома и фураж":
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "1212 99 300 0 - - - плоды рожкового дерева - " дополнить цифрой "5";
в разделе IV "Готовые пищевые продукты; алкогольные и безалкогольные напитки и уксус; табак и его заменители":
в группе 18 "Какао и продукты из него":
в графе "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "1801 00 000 0 Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или жареные - " цифру "5" заменить цифрой "0";
в группе 20 "Продукты переработки овощей, фруктов, орехов или прочих частей растений":
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "2005 91 000 0 - - побеги бамбука - " дополнить словами "15, но не менее 0,075 евро за кг";
в разделе VI "Продукция химической и связанных с ней отраслей промышленности":
в группе 28 "Продукты неорганической химии; соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов":
в графе "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "2844 30 110 0 - - - металлокерамика - " слова "кг U" заменить цифрой "5";
в графе "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "2844 30 190 0 - - - прочие - " слова "кг U" заменить цифрой "5";
в разделе IX "Древесина и изделия из нее; древесный уголь; пробка и изделия из нее; изделия из соломы, альфы или из прочих материалов для плетения; корзиночные и другие плетеные изделия":
в группе 44 "Древесина и изделия из нее; древесный уголь":

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1317 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 14 сәуірдегі N 338 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 520 Қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.07 № 520 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1317  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 50, 610-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасында:
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға кедендік баждардың ставкаларында:
"Өсімдік тектес өнімдер" деген II бөлімде:
"Майлы тұқымдар мен жемістер; өзге де тұқымдар, жемістер және астық; дәрілік өсімдіктер мен техникалық мақсаттарға арналған өсімдіктер; сабан және жемшөп" деген 12-топта:
"1212 99 300 0 ---мүйізше ағаштың жемістері - " жолының "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген баған "5" деген санмен толықтырылсын;
"Дайын тамақ өнімдері; алкогольді және алкогольсіз ішімдіктер және сірке суы; темекі және оның алмастырғыштары" деген IV бөлімде:
"Какао және одан жасалған өнімдер" деген 18-топта:
"1801 00 000 0 Какао-бұршақтары, тұтас немесе уатылған, шикі немесе қуырылған - " жолының "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген бағанында "5" деген сан "0" деген санмен ауыстырылсын;
"Көкөністердің, жемістердің, жаңғақтардың немесе өсімдіктердің өзге де бөліктерінен өңделген өнімдер" деген 20-топта:
"2005 91 000 0 -- бамбуктың өркені - " деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген баған "15, бірақ 1 кг үшін 0,075 евродан кем емес" деген сөздермен толықтырылсын;
"Химиялық және онымен байланысты өнеркәсіп салаларының өнімдері" деген VI бөлімде:
"Органикалық емес химия өнімдері; органикалық емес немесе органикалық қымбат бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивтік элементтердің немесе изотоптардың қосылыстары" деген 28-топта:
"2844 30 110 0 --- металл керамикасы - " деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген бағанында "кг U" деген сөздер "5" деген санмен ауыстырылсын;
"2844 30 190 0 өзгелері - " деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген бағанында "кг U" деген сөз "5" деген санмен ауыстырылсын;
"Сүрек және одан жасалған бұйымдар; сүрек көмірі; тығын және одан жасалған бұйымдар; сабаннан, альфадан немесе тоқуға арналған өзге материалдардан жасалған бұйымдар; себеттік және басқа да тоқыма бұйымдар" деген IX бөлімде:
"Сүрек және одан жасалған бұйымдар; сүрек көмірі" деген 44-топта:

графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "4418 60 000 0 - стойки и балки - " дополнить цифрой "10";
в разделе XIII "Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов; керамические изделия; стекло и изделия из него":
в группе 68 "Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов":
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "6802 93 100 0 - - - полированный, декорированный или прошедший прочую обработку, кроме резного, нетто-массой 10 кг или более - " дополнить цифрой "10";
в группе 70 "Стекло и изделия из него":
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "7010 90 910 0 - - - - - - из бесцветного стекла шт" дополнить цифрой "5";
в разделе XVI "Машины, оборудование и механизмы; электротехническое оборудование; их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности":
в группе 84 "Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части":
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "8486 30 600 0 - - аппаратура для физического осаждения распылением на подложки жидкокристаллических устройств шт" дополнить цифрой "5";
в группе 85 "Электрические машины и оборудование, их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука, их части и принадлежности":
графу "Ставка пошлины (в процентах от таможенной стоимости либо в евро)" строки "8543 70 900 1 - - - аппаратура, позволяющая вычислительным машинам и их блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты); наборы для модернизации вычислительных машин и их блоков, предназначенные для розничной продажи, состоящие как минимум из громкоговорителей и/или микрофона и электронного модуля, позволяющего вычислительной машине и ее блокам обрабатывать аудиосигналы (звуковые карты) шт" дополнить цифрой "0";
в разделе XVIII "Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; часы всех видов; музыкальные инструменты; их части и принадлежности":
в группе 90 "Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, прецизионные, медицинские или хирургические; их части и принадлежности":

"4418 60 000 0 - білік пен баған - " деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген баған "10" деген санмен толықтырылсын;
"Тастан, гипстен, цементтен, асбестен, слюдадан немесе керамикалық бұйымдар; ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар; шыны және одан жасалған бұйымдар" деген ХІІІ бөлімде:
"Тастан, гипстен, цементтен, асбестен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар" деген 68-топта:
"6802 93 100 0 --- нетто-массасы 10 кг немесе одан да көп жылтыратылған, сәндендірілген немесе кесуден басқа, басқа да өңдеуден өткен - " деген баған "10" деген санмен толықтырылсын:
"Шыны және одан жасалған бұйымдар" деген 70-топта:
"7010 90 910 0 ------ түссіз шыныдан жасалғандар дана" деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген баған "5" деген санмен толықтырылсын;
"Машиналар, жабдықтар және тетіктер; электротехникалық жабдықтар; олардың бөліктері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппараттар, телевизиялық бейнені және дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппараттар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары" деген XVI бөлімде:
"Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар мен механикалық құрылғылар; олардың бөліктері" деген 84-топта:
"8486 30 600 0 -- сұйық кристалды қондырғылардың табан астына себе отырып физикалық тұндыруға арналған аппаратура дана" деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген баған "5" деген санмен толықтырылсын;
"Электр машинкалары мен жабдықтар, олардың бөліктері; дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппараттар, телевизиялық бейне мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппараттар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары" деген 85-топта:
"8543 70 900 1 --- есептегіш машиналар мен оның блоктарына аудиосигналдарды (дыбыс карталарын) өңдеуге мүмкіндік беретін аппаратура; бөлшек саудаға арналған, есептегіш машина мен оның блоктарына аудиосигналдарды (дыбыс карталарын) өңдеуге мүмкіндік беретін, кемінде дауыс зорайтқыштар мен/немесе микрофоннан және электрон модульден тұратын, есептегіш машиналар мен олардың блоктарын жаңартуға арналған жиынтықтар дана" деген жолдың "Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)" деген баған "0" деген санмен толықтырылсын;
"Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, дәл өлшеу, медициналық немесе хирургиялық құрал-жабдықтар мен аппараттар; барлық түрдегі сағаттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары" деген XVIII бөлімде:
"Оптикалық, фотографиялық, кинематографиялық, өлшеу, бақылау, дәл өлшеу, медициналық немесе хирургиялық құрал-жабдықтар мен аппараттар; олардың бөліктері мен керек-жарақтары" деген 90-топта:

5601 29 000 0
- - прочие
-
0
действует
до
1 января
2009 года
5601 30 000 0
- пух и пыль
текстильные и узелки
-
0
действует
до
1 января
2009 года
"
после строки:
"
7005 30 000 0
- стекло армированное
м 2
0
действует
до
1 октября
2008 года
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
7217
Проволока из железа
или нелегированной
стали:
7217 20
- оцинкованная:
- - содержащая менее
0,25 мас. % углерода:
7217 20 300 0
- - - с максимальным
поперечным размером
0,8 мм или более
-
0
действует
до
1 января
2009 года
";
в Ставках ввозных таможенных пошлин, применяемых на основе наименования товаров:
в графе "Код ТН ВЭД" строки "из 1512 19 910 поставляемое наливом для промышленной переработки, с 1 апреля по 30 сентября - 5, но не менее 0,03 евро за 1 кг" цифры "1512 19 910" заменить цифрами "1512 19 900";
в графе "Код ТН ВЭД" строки "из 1512 19 910 поставляемое наливом для промышленной переработки, с 1 октября по 31 марта - 15, но не менее 0,09 евро за 1 кг" цифры "1512 19 910" заменить цифрами "1512 19 900";
в Ставках вывозных таможенных пошлин, применяемых на временной основе в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан:
перед строкой:
"
2710 19 410 0 -
2710 19 490 0
Тяжелые дистилляты:
газойли для прочих
целей
(дизельное топливо)
-
130 евро
за
1 000 кг
с 15
февраля по
15 октября
ежегодно
"
дополнить строками следующего содержания:
"
1205
Семена рапса, или
кользы, дробленые
или недробленые:
1205 10
- семена рапса, или
кользы, с низким
содержанием
эруковой кислоты:
1205 10 100 0
- - для посева
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
1205 10 900 0
- - прочие
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
1205 90 000
- прочие:
1205 90 000 1
- - для посева
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
1205 90 000 9
- - прочие
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
".
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить и двухнедельный срок Секретариат Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах по регулированию внешнеторговой деятельности.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан             К. Масимов

5601 29 000 0
--өзгелері
-
0
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады
5601 30 000 0
-тоқыма түбіті мен шаңы және түйіндері
-
0
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады";
мына:
"7005 30 000 0
-арқауланбаған
шыны
м 2
0
2008 жылғы
1 қазанға дейін
қолданылады"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"7217
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған сым:
7217 20
-мырышталған:
---0,25 мас.
%-дан кем
көміртегі:
7217 20 300 0
---0,8 мм-ден
немесе одан
астам ең
жоғары
көлденең
көлемді
-
0
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады";
Тауарлар атаулары негізінде қолданылатын әкелінетін кедендік баждардың ставкаларында:
"СЭҚ ТН коды" деген бағанда "1512 19 910-нан 1 сәуірден бастап 30 қыркүйекті қоса алғанда, өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін құйылып жеткізілетіндер 5, бірақ 1 кг үшін 0,03 евродан кем емес" деген жолдың "1512 19 910" деген сандары "1512 19 900" деген сандармен ауыстырылсын;
"СЭҚ ТН коды" деген бағанда "1512 19 910-нан 1 қазаннан бастап 31 наурызды қоса алғанда, өнеркәсіптік қайта өңдеу үшін құйылып жеткізілетіндер 15, бірақ 1 кг үшін 0,09 евродан кем емес" деген жолдың "1512 19 910" деген сандары "1512 19 900" деген сандармен ауыстырылсын;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сәйкес уақытша негізде қолданылатын әкету кедендік баж ставкаларында:
мына:
"2710 19 410 0
2710 19 490 0
-Ауыр дистилляттар:
өзге де мақсаттар үшін газойлдер
(дизель отыны)
-
1000 кг
үшін
130 евро
жыл сайын
15ақпан-
15қазан аралығында"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"1205
Рапс, немесе
кользаның
тұқымдары,
ұсатылған
немесе
ұсатылмаған:
1205 10
-аз эрук
қышқылы бар
рапс, немесе
кользаның
тұқымдары:
1205 10 100 0
--егіс үшін
-
15, бірақ 1000 кг үшін 40 евродан кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады
1205 10 900 0
--өзгелері
-
15, бірақ 1000 кг үшін 40 евродан кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады
1205 90 000
-өзгелері:
1205 90 000 1
--егіс үшін
-
15, бірақ 1000 кг үшін 40 евродан кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады
1205 90 000 9
--өзгелері
-
15, бірақ 1000 кг үшін 40 евродан кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға дейін
қолданылады".
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразия экономикалық қоғамдастығы Интеграциялық Комитетінің Хатшылығын Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу жөніндегі шаралар туралы хабардар етсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов