Об утверждении Комплексного плана мероприятий по приведению системы действующего права в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2008 года N 355
В целях реализации  пункта 3 распоряжения Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 июня 2007 года N 166-р Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план мероприятий по приведению системы действующего права в соответствие с нормами Конституции Республики Казахстан (далее - План мероприятий).
2. Первым руководителям центральных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию), обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение Плана мероприятий.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан             К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2008 года N 355
Комплексный план
мероприятий по приведению системы действующего права в соответствие
с нормами Конституции Республики Казахстан
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Испол-
нитель
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Разработать и внести в
Мажилис Парламента Республики
Казахстан проект Закона,
предусматривающий закрепление
оснований и порядка содержания
граждан, находящихся в
нетрезвом состоянии в
медицинских вытрезвителях,
центрах временной изоляции,
адаптации и реабилитации
несовершеннолетних,
приемниках-распределителях, а
также лиц, подвергнутых
принудительному лечению от
алкоголизма, наркомании и
токсикомании, лиц подвергнутых
административному аресту в
специальных приемниках
Постановление
Правительства
МВД
(созыв),
МЮ, МЗ,
МОН
4 квартал
2008 г.
2.
Разработать и внести в
Мажилис Парламента Республики
Казахстан проект Закона "О
внесении изменений и
дополнений в Закон Республики
Казахстан "О государственных
социальных пособиях по
инвалидности, по случаю потери
кормильца и по возрасту в
Республике Казахстан" в целях
гармонизации законодательства
в части социальной защиты
граждан
Постановление
Правительства
МТСЗН
(созыв),
МЗ,
МООС, МЮ
4 квартал
2009 г.
3.
Обеспечить проведение
внутригосударственных процедур
по ратификации Протокола о
внесении изменений и
дополнений в Договор аренды
комплекса "Байконур" между
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Российской Федерации от 10
декабря 1994 года, в части
обеспечения гарантий прав
граждан Республики Казахстан,
подписанного в г. Алматы

Қолданыстағы құқық жүйесін Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру жөніндегі кешенді іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 сәуірдегі N 355 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 15 маусымдағы N 166-ө өкімінің 3-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қолданыстағы құқық жүйесін Қазақстан Республикасы Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру жөніндегі кешенді іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың бірінші басшылары (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 сәуірдегі
N 355 қаулысымен
бекітілген
Қолданыстағы құқық жүйесін Қазақстан Республикасы
Конституциясының нормаларына сәйкес келтіру
жөніндегі кешенді іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара Аяқтау
нысаны
Орындаушы Орындау
мерзімі
1 2 3 4 5
1.
Медициналық айықтырғыштар-
да, кәмелетке толмағандарды
уақытша оқшаулау, бейімдеу
және оңалту орталықтарында,
қабылдау-таратушыларда мас
күйіндегі азаматтарды,
сондай-ақ алкогольден,
нашақорлықтан және
уытқұмарлықтан мәжбүрлеп
емдеудегі адамдарды,
әкімшілік қамауға алынған
адамдарды арнайы қабылдау
орындарында ұстау негіздері
мен тәртібін бекітуді
көздейтін Заң жобасын
әзірлеу және Қазақстан
Республикасы Парламентінің
Мәжілісіне енгізу
Үкімет
қаулысы
ІІМ (жи-
нақтау),
Әділет-
мині, ДСМ,
БҒМ
2008
жылғы
4-тоқсан
2.
Азаматтарды әлеуметтік
қорғау бөлігінде заңнаманы
үйлестіру мақсатында
"Қазақстан Республикасында
мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айырылу
жағдайы бойынша және жасына
байланысты берілетін
мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар туралы"
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Заңның жобасын әзірлеу
және Қазақстан Республикасы
Парламентінің Мәжілісіне
енгізу
Үкімет
қаулысы
Еңбекмині,
(жинақ-
тау), ДСМ,
Қоршаған-
ортамині,
Әділетмині
2009
жылғы
4-тоқсан
3.

20 февраля 2008 года
Постановление
Правительства
МЮ
(созыв),
МИД
3 квартал
2008 г.
4.
Разработать проект
постановления Правительства,
предусматривающий закрепление
положений об обязательности
учета решений Конституционного
Совета при разработке
государственными органами
проектов нормативных правовых
актов и планов законопроектных
работ
Постановление
Правительства
МЮ
3 квартал
2008 г.
5.
Выработка предложений по
решению проблемы разночтения
текстов законодательных актов
на государственном и русском
языках
Информация в
Правительство
МКИ,
заинте-
ресован-
ные
государ-
ственные
органы
май
2008 г.
6.
Организация специальных
мероприятий, направленных на
формирование уважения к
Основному закону с проведением
соответствующих совещании,
научно-практических
конференций и заседаний
"круглых столов"
Информация в
Администрацию
Президента
МКИ,
акимы
гг.
Астаны,
Алматы и
областей
В течение
2008-
2009 гг.
Информа-
ция в
Админис-
трацию
Прези-
дента по
итогам
кварталов
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД   - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ    - Министерство юстиции Республики Казахстан
МЗ    - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан
МООС  - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МИД   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ   - Министерство культуры и информации Республики Казахстан

2008 жылғы 20 ақпанда
Алматы қаласында қол
қойылған Қазақстан
Республикасының Үкіметі мен
Ресей Федерациясының
Үкіметі арасындағы 1994
жылғы 10 желтоқсандағы
"Байқоңыр" кешенін жалға
беру шартына Қазақстан
Республикасы азаматтарының
құқықтарына кепілдіктерді
қамтамасыз ету бөлігінде
өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы хаттаманы
ратификациялау бойынша
мемлекетішілік рәсімдерді
жүргізуді қамтамасыз ету
Әділетмині
(жинақ-
тау), СІМ
2008
жылғы
3-тоқсан
4.
Мемлекеттік органдардың
нормативтік құқықтық
актілер жобаларын және заң
жобалау жұмыстарының
жоспарларын әзірлеу кезінде
Конституциялық Кеңестің
шешімдерін міндетті түрде
есепке алуы туралы
ережелерді бекітіп беруді
көздейтін Үкімет қаулысы
жобасын әзірлеу
Үкімет
қаулысы
Әділетмині
2008
жылғы
3-тоқсан
5.
Заңнамалық акті мәтіндері-
нің мемлекеттік және орыс
тілдеріндегі әр түрлі оқылу
проблемасын шешу жөнінде
ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке
ақпарат
МАМ, мүд-
делі мем-
лекеттік
органдар
2008
жылғы
мамыр
6.
Тиісті кеңестер, ғылыми-
практикалық конференциялар
мен»дөңгелек үстелдер
отырыстарын өткізіп,
негізгі заңды құрметтеуді
қалыптастыруға бағытталған
арнайы іс-шаралар
ұйымдастыру
Президент
Әкімшілі-
гіне
ақпарат
МАМ,
Астана,
Алматы
қалалары-
ның және
облыстар-
дың әкім-
дері
2008 -
2009
жылдар
ішінде.
Прези-
дент
Әкімші-
лігіне
тоқсан-
дар
қорытын-
дылары
бойынша
ақпарат
Ескертпе :   аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ              - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі
Әділетмині       - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ДСМ              - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
БҒМ              - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
Еңбекмині        - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
СІМ              - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
МАМ              - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлігі