Об утверждении Плана мероприятий по снятию административных барьеров для бизнеса, ускорению и упрощению прохождения товаров и транспортных средств через таможенную границу Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2008 года N 455
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый  План мероприятий по снятию административных барьеров для бизнеса, ускорению и упрощению прохождения товаров и транспортных средств через таможенную границу Республики Казахстан (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2008 года N 455
План
мероприятий по снятию административных барьеров для бизнеса,
ускорению и упрощению прохождения товаров и транспортных
средств через таможенную границу Республики Казахстан
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
Финанси-
рование
1
2
3
4
5
6
Раздел 1. Мероприятия, направленные на
совершенствование законодательства
1.
Разработка и внесение
в Правительство
Республики Казахстан
законопроекта,
направленного на
передачу контрольных
функций в
автомобильных пунктах
пропуска через
Государственную
границу Республики
Казахстан таможенным
органам
Проект
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
(созыв),
МСХ, МЗ,
МТК, МЮ
Май 2008
года
Не
требует
2.
Сокращение количества
разрешительных доку-
ментов, необходимых
для экспорта/импорта
и сроков их рассмот-
рения до 10 дней, за
исключением разреше-
ний требующих
транзитного согласо-
вания со службами
других государств на
транзитный провоз
грузов (до 30 дней)
и прохождения
карантина живых
животных (до 60 дней)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв),
МСХ, МЗ,
МВД,
МООС, МФ
Май 2008
года
Не
требует
Раздел 2. Организационные мероприятия
1.
Решение вопроса о
финансировании
мероприятий по снятию
административных
барьеров для бизнеса,
ускорению и упрощению
прохождения товаров и
транспортных средств
через таможенную
границу Республики
Казахстан
Решение РБК
МЭБП
До 20 мая
2008
года
Не
требует
2.
Создание структурного
подразделения в
Комитете таможенного
контроля Министерства
финансов для
обеспечения работы
ЦОУ КТК МФ
Приказ
МФ
Май 2008
года
Не
требует
3.
Разработка порядка
взаимодействия госу-
дарственных органов
при проведении
контроля с использо-
ванием ЦОУ КТК МФ
Совместный
приказ
МФ
(созыв),
МСХ, МЗ,
МВД, МТК
Сентябрь
2008
года
Не
требует
4.
Проведение организа-
ционных мероприятий
по выдаче разреши-
тельных документов
на экспорт и импорт
через центры обслужи-
вания населения (ЦОН)

Бизнес үшін әкімшілік кедергілерді жою, Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарлар мен көлік құралдарының өтуін жылдамдату мен оңайлату жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 13 мамырдағы N 455 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бизнес үшін әкімшілік кедергілерді жою, Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы тауарлар мен көлік құралдарының өтуін жылдамдату мен оңайлату жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 13 мамырдағы
N 455 қаулысымен
бекітілген
Бизнес үшін әкімшілік кедергілерді жою, тауарлар мен
көліктік құралдарының Қазақстан Республикасының кедендік
шекарасы арқылы өтуін жеделдету мен оңайлату жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара Аяқталу
нысаны
Орында-
луы үшін
жауапты-
лар
Орында-
лу
мерзімі
Қаржы-
ланд ыру
1 2 3 4 5 6
1-бөлім. За ң наманы жетілдіруге ба ғ ыттал ғ ан іс-шаралар
1.
Қазақстан Республи-
касының Мемлекеттік
шекарасы арқылы ав-
томобильдік өткізу
пункттерінде бақы-
лау функцияларын
кеден органдарына
беруге бағытталған
заң жобасын әзірлеу
және Қазақстан Рес-
публикасының
Үкіметіне енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
Қаржымині
(жинақтау),
АШМ, ДСМ,
ККМ,
Әділетмині
2008
жылғы
мамыр
Талап
етпейді
2.
Жүктерді транзиттік
алып өтуге (30 күнге дейін) және
тірі жануарлардың
карантиннен өтуіне
(60 күнге дейін)
басқа мемлекеттер-
дің қызметтерімен
транзиттік келісуді
талап ететін рұқсат
берулерді қоспаған-
да, экспорт/импорт
үшін қажетті рұқсат
беру құжаттарының
санын және оларды
қарау мерзімін 10
күнге дейін қысқарту
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
ИСМ
(жинақтау),
АШМ, ДСМ,
ІІМ,
Қоршаған-
ортамині,
Қаржымині
2008
жылғы
мамыр
Талап
етпейді
2-бөлім. Ұйымдастырушылық іс-шаралар
1.
Бизнес үшін әкімші-
лік кедергілерді
жою, тауарлар мен
көліктік құралдары-
ның Қазақстан Рес-
публикасының кеден-
дік шекарасы арқылы
өтуін жеделдету мен
оңайлату жөніндегі
іс-шараларды қаржы-
ландыру туралы
мәселені шешу
РБК шешімі
ЭБЖМ
2008
жылғы 20
мамырға
дейін
Талап
етпейді
2.
Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау
комитетінде Қаржы-
мині КБК ЖБО жұмы-
сын қамтамасыз ету
үшін құрылымдық
бөлімше құру
бұйрық
Қаржымині
2008
жылғы
мамыр
Талап
етпейді
3.
Қаржымині КБК ЖБО
пайдалана отырып
бақылау жүргізу
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара
іс-қимылының тәрті-
бін әзірлеу
Бірлескен
бұйрық
Қаржымині
(жинақтау),
АШМ, ДСМ,
ІІМ, ККМ
2008
жылғы
қыркүйек
Талап
етпейді
4.

с 1 января 2009 года
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЮ
(созыв)
МИТ, МФ,
МСХ, МЗ,
МВД, МООС
Декабрь
2008
года
Требует
Раздел 3. Информационно-технические мероприятия
1.
Реконструкция ЦОУ КТК
МФ с целью создания
дополнительных
рабочих мест для
других контролирующих
органов и приобрете-
ние необходимого
оборудования (мебель,
оргтехника и т.д.)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
Сентябрь
2008
года
Требуется
2.
Техническое оснащение
пунктов пропуска и
мест таможенного
оформления (компьюте-
ры, сканеры и т.д.)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
Декабрь
2008
года
Требуется
3.
Расширение имеющихся
каналов связи
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
Сентябрь
2008
года
Требуется
4.
Подготовка точек
доступа к Единой
транспортной среде
государственных
органов, обеспечение
средств защиты
информации
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АИС
(созыв),
МФ, МСХ,
МЗ, МВД,
МТК, МЮ,
НБ (по
согласо-
ванию),
АО "НИТ"
Сентябрь
2008
года
Не
требует
5.
Обеспечение подключе-
ния рабочих термина-
лов ЦОУ к информа-
ционным системам
министерств и
ведомств, разработка
программного
обеспечения обработки
и передачи информации
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
(созыв)
МСХ, МЗ,
МВД, МТК,
НБ (по
согласо-
ванию)
Ноябрь
2008
года
Требуется
6.
Расширение серверного
центра КТК МФ (закуп
оборудования и прове-
дение строительно-
монтажных работ)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МФ
Сентябрь
2008
года
Требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ       - Министерство юстиции Республики Казахстан
МИТ      - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭБП     - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МСХ      - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МВД      - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ       - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТК      - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ       - Министерство финансов Республики Казахстан
МООС     - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
НБ       - Национальный Банк Республики Казахстан
АИС      - Агентство по информатизации и связи Республики Казахстан
КТК МФ   - Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики
Казахстан
АО "НИТ" - акционерное общество "Национальные информационные технологии"
ЦОУ      - Центр оперативного управления

2009 жылғы 1 қаң-
тардан бастап
экспортқа және им-
портқа рұқсат беру
құжаттарын Халыққа
қызмет көрсету ор-
талықтары (ХҚО)
арқылы беру жөнін-
дегі ұйымдастырушы-
лық іс-шаралар
өткізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Әділетмині
(жинақтау),
ИСМ, Қаржы-
мині, АШМ,
ДСМ, ІІМ,
Қоршаған-
ортамині
2008
жылғы
желтоқ-
сан
Талап
етіледі
3-бөлім. Ақпараттық-техникалық іс-шаралар
1.
Басқа бақылаушы
органдар үшін
қосымша жұмыс
орындарын құру
мақсатында Қаржымині
КБК ЖБО-ны қайта
құру және қажетті
жабдықтарды сатып
алу (жиһаз,
ұйымдастыру техни-
касы және т.б.)
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
2008
жылғы
қыркүйек
Талап
етіледі
2.
Өткізу пункттерін
және кедендік
ресімдеу орындарын
техникалық жарақ-
тандыру (компьютер-
лер, сканерлер және
т.б.)
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
2008
жылғы
желтоқ-
сан
Талап
етіледі
3.
Қолда бар байланыс
арналарын кеңейту
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
2008
жылғы
қыркүйек
Талап
етіледі
4.
Мемлекеттік орган-
дардың Бірыңғай
көліктік ортаға қол
жеткізу нүктелерін
дайындау, ақпаратты
қорғау құралдарын
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
АБА
(жинақтау),
Қаржымині,
АШМ, ДСМ,
ІІМ, ККМ,
Әділетмині,
ҰБ (келісім
бойынша),
"ҰАТ" АҚ
2008
жылғы
қыркүйек
Талап
етпейді
5.
ЖБО-ның жұмыс тер-
миналдарын министр-
ліктер мен ведомс-
тволардың ақпараттық
жүйелеріне қосуды
қамтамасыз ету,
ақпаратты өңдеуді
және беруді
бағдарламалық қам-
тамасыз етуді
әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
(жинақтау),
АШМ, ДСМ,
ІІМ, ККМ,
ҰБ
(келісім
бойынша)
2008
жылғы
қараша
Талап
етіледі
6.
Қаржымині КБК-нің
серверлік орталығын
кеңейту (жабдықтар
сатып алу және
құрылыс монтаждау
жұмыстарын жүргізу)
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат
Қаржымині
2008
жылғы
қыркүйек
Талап
етіледі
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
Қаржымині КБК - Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
"ҰАТ" АҚ - Ұлттық ақпараттық технологиялар акционерлік қоғамы
ЖБО - Жедел басқару орталығы