О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения Бориса Гиршевича Ерзаковича и Петра Васильевича Аравина
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2008 года N 750
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый план мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения видных деятелей музыкального искусства Казахстана, ученых-искусствоведов Бориса Гиршевича Ерзаковича и Петра Васильевича Аравина.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 августа 2008 года N 750
План
мероприятий по подготовке и проведению 100-летия
со   дня рождения видных деятелей музыкального
искусства   Казахстана, ученых-искусствоведов
Бориса Гиршевича Ерзаковича и Петра Васильевича Аравина
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответственные
за исполнение
Срок
испол-
нения
Источники
финанси-
рования
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книги о
жизни и научно-
творческой
деятельности
Б.Г. Ерзаковича
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017 "Издание
социально-
важных видов
литературы"
3000,0
2.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященных
100-летию со дня
рождения
Б.Г. Ерзаковича и
концерта мастеров
искусств в городе
Астане с приглаше-
нием известных
ученых из России,
Казахстана, родных
и близких
Б.Г. Ерзаковича
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сентябрь
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
3154,0
3.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященных
100-летию со дня
рождения
П.В. Аравина и
концерта мастеров
искусств в городе
Астане с приглаше-
нием известных
ученых из России
и Казахстана
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Сентябрь
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
2750,0
4.
Проведение
юбилейного вечера
и концерта мастеров
искусств в городе
Алматы, посвященных
100-летию со дня
рождения
Б.Г. Ерзаковича
Акимат
города Алматы
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
1335,0
5.
Проведение
юбилейного вечера
и концерта мастеров
искусств в городе
Алматы, посвященных
100-летию со дня
рождения
П.В. Аравина
Акимат
города Алматы
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
1335,0
6.
Выход материалов в
средствах массовой
информации о жизни
и научно-творческой
деятельности
Б.Г. Ерзаковича
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государ-
ственной
информацион-
ной политики"
250,0
7.
Выход материалов в
средствах массовой
информации о жизни,
научной, педагоги-
ческой деятельности
П.В. Аравина
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государ-
ственной
информацион-
ной политики"
250,0
8.
Создание
документального
фильма "О жизни
П.В. Аравина"
(хр. 10 мин).
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государ-
ственной
информацион-
ной политики"

Борис Гиршевич Ерзакович пен Петр Васильевич Аравиннің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 тамыздағы N 750 Қаулысы
"Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылы 28 қыркүйектегі N 1465 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанның музыка өнерінің көрнекті қайраткерлері, өнертанушы ғалымдар Борис Гиршевич Ерзакович пен Петр Васильевич Аравиннің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 тамыздағы
N 750 қаулысымен
бекітілген
Қазақстанның музыка өнерінің көрнекті қайраткерлері,
өнертанушы ғалымдар Борис Гиршевич Ерзакович пен Петр
Васильевич Аравиннің туғанына 100 жыл толуын дайындау
және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Орындалуына жауаптылар
Орындалу мерзімі
Қаржыландыру
көздері
Болжамды
шығыстар
(мың теңге)
1
2
3
4
5
6
1.
Б.Г.Ерзаковичтің өмірі мен ғылыми-шығармашылық қызметі туралы кітап шығару
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі
2008 жыл
бойы
017 "Әдебиет-
тің әлеумет-
тік маңызды
түрлерін
басып шығару"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы
3000,0
2.
Ресейден, Қазақстаннан атақты ғалымдарды, Б.Г.Ерзаковичтің туғандары мен туыстарын шақырып, Астана қаласында Б.Г.Ерзаковичтің туғанына 100 жыл толуына арналған мерейтой кешін және өнер шеберлерінің концертін өткізу
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі,
Қазақстан
Республикасы
Білім және
ғылым
министрлігі
2008
жылғы
қыркүйек
011 "Әлеумет-
тік маңызы
бар және
мәдени
іс-шаралар
өткізу"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы
3154,0
3.
Ресейден, Қазақстаннан атақты ғалымдарды шақырып, Астана қаласында П.В.Аравиннің туғанына 100 жыл толуына арналған мерейтой кешін және өнер шеберлерінің концертін өткізу
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі,
Қазақстан
Республикасы
Білім және
ғылым
министрлігі
2008
жылғы
қыркүйек
011 "Әлеумет-
тік маңызы
бар және
мәдени
іс-шаралар
өткізу"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы
2750,0
4.
Алматы қаласында Б.Г.Ерзаковичтің туғанына 100 жыл толуына арналған мерейтойлық кешті және өнер шеберлерінің концертін өткізу
Алматы
қаласының
әкімдігі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
1335,0
5.
Алматы қаласында П.В.Аравиннің туғынына 100 жыл толуына арналған мерейтойлық кешті және өнер шеберлерінің концертін өткізу
Алматы
қаласының
әкімдігі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
1335,0
6.
Б.Г.Ерзаковичтің өмірі мен ғылыми-шығармашылық қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында материалдардың шығуы
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі
2008 жыл
бойы
025 "Мемле-
кеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы
250,0
7.
П.В.Аравиннің өмірі, ғылыми, педагогикалық қызметі туралы бұқаралық ақпарат құралдарында материалдардың шығуы
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі
2008 жыл
бойы
025 "Мемле-
кеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы
250,0
8.
П.В.Аравин туралы деректі фильм түсіру (хр. 10 мин.)
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі
2008 жыл
бойы
025 "Мемле-
кеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы

800,0
9.
Издание книги
П.В. Аравина
"Даулеткерей и
казахская домбровая
музыка XIX века"
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017 "Издание
социально-
важных видов
литературы"
1000,0
Итого:
Республи-
канский
бюджет
Местный
бюджет
11204,0
2670,0

800,0
9.
П.В.Аравиннің "Дәулеткерей және XIX ғасырдағы қазақтың домбыра музыкасы" кітабын шығару
Қазақстан
Республикасы
Мәдениет және
ақпарат
министрлігі
2008 жыл
бойы
017 "Әдебиет-
тің әлеумет-
тік маңызды
түрлерін
басып шығару"
республикалық
бюджеттік
бағдарламасы
1000,0
Жиыны:
Республикалық бюджет   11204,0
Жергілікті бюджет   2670,0