О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2008 года N 752
В целях обеспечения эффективной деятельности социально-предпринимательских корпораций Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 августа 2008 года N 752
Изменения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 января 2007 года N 22 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 января 2007 года N 274" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 1, ст. 10):
1) в пункте 2 слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному подпунктом 1) пункта 5 настоящего постановления" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";
2) подпункт 1) пункта 5 исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2007 года N 192 "Об утверждении Меморандума об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 8, ст. 91):
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2007 года N 376 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 320" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 14, ст. 168):
1) в пункте 2 слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному подпунктом 1) пункта 4 настоящего постановления" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 тамыздағы N 752 Қаулысы
Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың тиімді қызметін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 тамыздағы
N 752 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 қаңтардағы N 274 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 қаңтардағы N 22 қаулысында (Қазақстан Республикасы Үкіметінің ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 1, 10-құжат):
1) 2-тармақтағы "осы қаулының 5-тармағының 1) тармақшасында бекітілген пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемінің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 5-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын.
2. "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 14 наурыздағы N 192 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 8, 91-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын.
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 320 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 мамырдағы N 376 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 14, 168-құжат):
1) 2-тармақтағы "осы қаулының 4-тармағының 1) тармақшасында бекітілген пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемінің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;

2) подпункт 1) пункта 4 исключить.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2007 года N 392 "Об утверждении меморандумов об основных принципах деятельности акционерных обществ "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Epтіc", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік":
1) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Epтіc", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";
2) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";
3) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Оңтүстік", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2007 года N 818 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2007 года N 407":
1) в пункте 2 слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному подпунктом 1) пункта 5 настоящего постановления" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";
2) подпункт 1) пункта 5 исключить.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 октября 2007 года N 970 "Об утверждении меморандумов об основных принципах деятельности акционерных обществ "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий", "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс":

2) 4-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын.
4. "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамдары қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 мамырдағы N 392 қаулысында :
1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылы 17 қыркүйектегі N 407 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 18 қыркүйектегі N 818 қаулысында :
1) 2-тармақтағы "осы қаулының 5-тармағының 1) тармақшасында бекітілген пайдалы қазбалардың түрлерінің және қорлары көлемінің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 5-тармақтағы 1) тармақшасы алынып тасталсын.
6. "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы", "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамдары қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумдарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 қазандағы N 970 қаулысында :

1) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";
2) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран";
3) в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальная компания "Социально-предпринимательская корпорация "Батыс", утвержденном указанным постановлением:
в абзаце первом раздела 1. "Цель создания" слова "согласно перечню видов и объемов запасов полезных ископаемых, утвержденному Правительством Республики Казахстан" заменить словами "за исключением следующих полезных ископаемых: газ (кроме метана, добываемого из угольных пластов), нефть, уран".

1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Батыс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы қызметінің негізгі қағидаттары туралы меморандумда:
"Құру мақсаты" деген 1-бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен пайдалы қазбалар түрлері мен қорлары көлемнің тізбесіне сәйкес" деген сөздер "мынадай пайдалы қазбаларды: газды (көмір қабаттарынан өндірілетін метаннан басқа), мұнайды, уранды қоспағанда," деген сөздермен ауыстырылсын.