О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2009 года № 111. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1400 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" следующие дополнения и изменения:
в приложении 6 к указанному постановлению:
в графе 2 "Наименование профессий, должностей, категорий работников":
в строке, порядковый номер 1:
в подпункте 1) после слов "малыми и затухающими формами туберкулеза" дополнить словами ", кроме врачей, средних медицинских работников, санитарок";
в подпункте 2) после слов "в работе которых используются постоянная рентгенолучевая, (УЗИ) диагностика," дополнить словами "кроме врачей, средних медицинских работников";
в подпункте 12) после слова "Работникам" дополнить словами ", кроме врачей, средних медицинских работников, санитарок";
дополнить подпунктами 18), 19), 20), 21) следующего содержания:
"
18)
Врачам, средним меди-
цинским работникам,
санитаркам туберкулез-
ных (противотуберку-
лезных) учреждений,
диспансеров, отделений
центральных районных
больниц и других
организаций
здравоохранения за
работу с больными с
мультирезистентной
формой туберкулеза
220 % от
БДО
19)
Врачам, средним меди-
цинским работникам,
санитаркам туберкулез-
ных (противотуберку-
лезных) учреждений,
диспансеров, отделений
центральных районных
больниц и других
организаций здравоох-
ранения, санаториев,
санаториев-профилак-
ториев, лечебно-
производственных
мастерских, отделений,
палат, изоляторов для
больных туберкулезом
лечебно-профилактичес-
ких организаций,
домов-интернатов,
противотуберкулезных
кабинетов, детских
противотуберкулезных
организаций (подразде-
лений) здравоохранения
190 % от
БДО
20)
Врачам, средним
медицинским работникам
в работе которых
используется рентгено-
лучевая диагностика
80 % от
БДО
21)
Врачам, средним
медицинским работникам
в работе которых
используется ультро-
звуковая диагностика
60 % от
БДО
";
в строке, порядковый номер 6:
в подпункте 2):
абзац первый после слов "акушерско-гинекологического" дополнить словами:", неонатологического, гематологического";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"неонатолог";
в абзаце двадцать втором после слова "терапии" дополнить словами: ", медицинская сестра, осуществляющая уход за новорожденными отделений физиологии и патологии новорожденных, отделений выхаживания недоношенных";
дополнить абзацами четвертым, пятым и шестым следующего содержания:
"
медицинская сестра
хирургического профиля
50 % от
БДО
гематолог, занимаю-
щийся проведением
химиотерапии
80 % от
БДО
медицинская сестра,
осуществляющая
химиотерапию гематоло-
гическим больным
40 % от
БДО
";
в подпункте 5):
слова "общего экспертного исследования" исключить;
в графе 5:
в абзаце первом после слов "экспертизой трупов" дополнить словами "и трупными материалами";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1400 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 5 ақпандағы N 111 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1400 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 6-қосымшада :
"Қызметкерлер кәсіптерінің, лауазымдарының, санаттарының атауы" деген 2-бағанда:
реттік нөмірі 1-жолда:
1) тармақшада "Денсаулық сақтау ұйымдарының (бөлімшелерінің)" деген сөздерден кейін "дәрігерлерінен, орта медицина қызметкерлерінен, санитарларынан басқа," деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада "Денсаулық сақтау ұйымдары мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің" деген сөздерден кейін "дәрігерлерінен, орта медициналық қызметкерлерінен басқа," деген сөздермен толықтырылсын;
12) тармақшада "туберкулезге қарсы кабинеттердің" деген сөздерден кейін "дәрігерлерінен, орта медициналық қызметкерлерінен, санитарларынан басқа" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 18), 19), 20), 21) тармақшалармен толықтырылс ын:
"
18)
Туберкулез (туберкулезге қарсы) мекемелерінің, диспансерлерінің, аудандық орталық ауруханалардың және басқа да денсаулық сақтау ұйымдары бөлімшелерінің дәрігерлеріне, орта медицина қызметкерлеріне, санитарларына туберкулездің мультирезистенттік түрімен ауыратын сырқаттармен жұмыс істегені үшін
БЛЖ-дан 220 %
19)
Туберкулездік (туберкулезге қарсы) мекемелерінің, диспансерлерінің, орталық аудандық ауруханалар және басқа да денсаулық сақтау ұйымдары бөлімшелерінің, санаторийлердің, санаторий-профилакторийлердің, емдеу-өндірістік шеберханалардың, бөлімшелердің, палаталардың, емдеу-алдын алу ұйымдарының туберкулезбен ауыратындарға арналған оқшаулағыштардың, интернат-үйлерінің  туберкулезге қарсы кабинеттердің, балалар туберкулезге қарсы денсаулық сақтау ұйымдарының (бөлімшелерінің) дәрігерлеріне, орта медицина қызметкерлеріне, санитарларына
БЛЖ-дан 190 %
20)
Жұмысында рентген сәулелі диагностика пайдаланылатын дәрігерлерге, орта медицина қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 80 %
21)
Жұмысында ультродыбыстық диагностика пайдаланылатын дәрігерлерге, орта медицина қызметкерлеріне
БЛЖ-дан 60 %
";
реттік нөмірі 6-жолда:
2) тармақшада:
бірінші абзац "акушер-гинекологиялық" деген сөздерден кейін ", неонатологиялық, гематологиялық" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"неонатолог";
жиырма екінші абзацтағы "травматология" деген сөздің алдынан "нәрестелердің физиологиясы және патологиясы бөлімшелерінің, шала туған нәрестелерге күтім жасау бөлімшелерінің нәрестелерге күтім жасауды жүзеге асыратын медициналық бикесі" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы төртінші, бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"
хирургиялық бейінді медициналық бикесі
БЛЖ-дан 50%
химиялық терапия жүргізумен айналысатын гематолог
БЛЖ-дан 80%
гематологиялық сырқаттарға химиялық терапияны жүзеге асыратын медициналық бикесі
БЛЖ-дан 40%
";
5) тармақшада:
"жалпы сараптамалық зерттейтін" деген сөздер алынып тасталсын;
5-бағанда:
бірінші абзацтағы "мәйіттерді сараптаумен" деген сөздерден кейін "және мәйіт материалдарымен" деген сөздермен толықтырылсын;

в пункте 1 Примечания цифры "70 %" заменить цифрами "220 %";
в приложении 22 к указанному постановлению:
в графе "Наименование специальностей, должностей работников":
в строке, порядковый номер 1:
в подпункте 2) после слов "операционная медицинская сестра" дополнить словами ", хирургическая медицинская сестра";
в строке, порядковый номер 6:
в подпункте 1) слова "общего экспертного исследования" исключить, после слов "экспертизой трупов" дополнить словами "и трупными материалами";
дополнить строкой, порядковый номер 8, следующего содержания:
"
8
Специалисты терапевтического
профиля:
1)
Врач:
Постоянное нервно-
эмоциональное
напряжение за исход
реанимации, интенсивной
терапии и выхаживание
новорожденных, в том
числе глубоко
недоношенных с массой
тела от 500 грамм,
повышенная усталость,
связанная с дежурствами
и экстренными вызовами,
постоянная работа со
специальным
оборудованием (аппараты
искусственной вентиля-
ции легких, кювезы,
реанимационные столики)
неонатолог
2)
средний медицинский персонал:
медицинская сестра,
осуществляющая уход за
новорожденными отделений
физиологии и патологии
новорожденных
медицинская сестра,
осуществляющая уход за
новорожденными отделений
выхаживания недоношенных
3)
врач:
Постоянное нервно-
эмоциональное
напряжение за исход
проведения химиотерапии
больным со злокачест-
венными заболеваниями
крови при высокой
летальности, повышенная
усталость, связанная с
круглосуточными
дежурствами, высокий
процент осложнений,
угрожающих жизни, тре-
бующих незамедлительно-
го принятия решений
гематолог, занимающийся
проведением химиотерапии
4)
средний медицинский персонал:
медицинская сестра,
осуществляющая химиотерапию
гематологическим больным
".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

Ескертпенің 1-тармағындағы "70 %" деген сандар "220 %" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 22-қосымшада:
"Қызметкерлер мамандықтарының, лауазымдарының атауы" деген бағанда:
реттік нөмірі 1-жолда:
2) тармақшадағы "операция медициналық бикесі" деген сөздерден кейін ", хирургия медициналық бикесі" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 6-жолда:
1) тармақшадағы "жалпы сараптамалық зерттеулердің" деген сөздер алынып тасталсын, "мәйіттердің сараптамасымен" деген сөздерден кейін "және мәйіт материалдарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8-жолмен толықтырылсын:
"
8
Терапиялық бейінді мамандар:
1)
Дәрігер:
Реанимацияның, қарқынды терапия мен жаңа туған нәрестелерге, оның ішінде дене салмағы 500 грамм болатын шала туған нәрестелерге күтім жасау нәтижесі үшін тұрақты жүйке-эмоциялық күйзеліс, кезекшілікке және шұғыл шақыртуларға байланысты қатты шаршау, арнайы жабдықтармен тұрақты жұмыс істеу (өкпені жасанды желдету аппараттары, кювездер, реанимациялық үстелдер)
неонатолог
2)
орта медицина персоналы:
жаңа туған нәрестелер физиологиясы және патологиясы бөлімшелерінің жаңа туған нәрестелерге күтім жасауды жүзеге асыратын медициналық бикесі
шала туған нәрестелерге күтім жасау бөлімшелерінің жаңа туған нәрестелерге күтім жасауды жүзеге асыратын медициналық бикесі
3)
дәрігер:
Жоғары өлім болуы мүмкін қатерлі қан ауруларымен ауыратын сырқаттарға химиялық терапия жүргізу нәтижесі үшін тұрақты жүйке-эмоциялық күйзеліс, тәулік бойғы кезекшілікке, дереу шешім қабылдауды талап ететін өміріне қауіп төндіретін асқынулардың жоғары пайызына байланысты қатты шаршау
химиялық терапияны жүргізумен айналысатын гематолог
4)
орта медицина персоналы:
гематологиялық сырқаттарға химиялық терапияны жүзеге асыратын медициналық бикесі
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов