Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2009 года № 291. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 636
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 636 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 236
В соответствии со статьей 41 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила разработки и выполнения государственного задания.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2009 года № 291
Правила
разработки и выполнения государственного задания
Настоящие Правила разработки и выполнения государственного задания (далее - Правила) разработаны в соответствии со статьей 41 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года (далее - Кодекс) и определяют порядок разработки и выполнения государственного задания.
Глава 1. Общие положения
1. Государственным заданием является заказ юридическим лицам с участием государства в уставном капитале, организациям, входящим в группу Фонда национального благосостояния, Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан и ее организациям, определяемым Правительством Республики Казахстан, автономным организациям образования и их организациям, определяемый Правительством Республики Казахстан, на оказание отдельных государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов и выполнение других задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
2. Выделение бюджетных средств юридическим лицам с участием государства в уставном капитале на выполнение государственного задания осуществляется без увеличения уставного капитала этих юридических лиц.
Глава 2. Порядок разработки государственного задания
3. Разработка государственного задания включает подготовку предложений и обоснований на оказание государственных услуг, реализацию бюджетных инвестиционных проектов или выполнения других задач в форме государственного задания.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 06.03.2012 № 296.

Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 12 наурыздағы N 291 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 10 тамыздағы № 636 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 10.08.2015 № 636 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 41-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 12 наурыздағы
N 291 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау
ережесі
Осы Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 41-бабына сәйкес әзірленді және мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау тәртібін айқындайды.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға, Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйымдарға, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын оның ұйымдарына, бірлесіп дербес білім беру ұйымдарына және олардың Қазақстан Республикасының Үкiметi айқындайтын ұйымдарына жекелеген мемлекеттiк қызметтер көрсетуге, бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға және мемлекеттiң әлеуметтiк-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған басқа да мiндеттердi орындауға, тапсырыс мемлекеттiк тапсырма болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
2. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға мемлекеттік тапсырманы орындауға бюджет қаражатын бөлу осы заңды тұлғалардың жарғылық капиталы ұлғайтылмай жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу тәртібі
3. Мемлекеттiк тапсырманы әзiрлеу мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтер көрсетуге, бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыруға немесе басқа да мiндеттердi орындауға арналған ұсыныстар мен негiздемелер дайындауды қамтиды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 296 Қаулысымен.

4. Администратор республиканских бюджетных программ при разработке республиканского бюджета вместе с проектом стратегического плана и бюджетной заявкой представляет в центральный уполномоченный орган по государственному планированию предложение на оказание государственных услуг или реализацию бюджетных инвестиционных проектов в форме государственного задания.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Предложение предоставляется по форме согласно приложению к настоящим Правилам и должно содержать:
1) наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
2) описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
3) наименование юридического лица с участием государства в уставном капитале или организации, входящей в группу Фонда национального благосостояния, или Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, или ее организаций, определяемые Правительством Республики Казахстан или автономной организации образования, или ее организации, ответственного за выполнение государственного задания;
4) наименование республиканской бюджетной программы, в рамках
которой предлагается выполнение государственного задания, и сумму
бюджетных средств, планируемых на его выполнение;
5) срок выполнения государственного задания;
6) обоснование необходимости реализации государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта именно в форме государственного задания.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 06.03.2012 № 296; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
6. Перечень государственных услуг и бюджетных инвестиционных проектов, планируемых к выполнению в форме государственного задания, вносится на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии вместе с проектами стратегических планов государственных органов, бюджетными заявками администраторов республиканских бюджетных программ.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 06.03.2012 № 296.
7. Бюджетные инвестиционные проекты, планируемые к реализации в форме государственного задания, проходят все процедуры планирования бюджетных инвестиционных проектов, установленные бюджетным законодательством Республики Казахстан .
8. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию на основании закона о республиканском бюджете и с учетом предложений Республиканской бюджетной комиссии формирует перечень государственных заданий с указанием администраторов республиканских бюджетных программ и юридических лиц, ответственных за выполнение государственных заданий (далее – перечень государственных заданий).
Перечень государственных заданий должен содержать:

4. Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiсi республикалық бюджеттi әзiрлеу кезiнде стратегиялық жоспардың жобасымен және бюджеттiк өтiнiммен бiрге мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi органға мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтер көрсетуге немесе бюджеттік инвестициялық жобаларды iске асыруға ұсыныс жасайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Ұсыныс осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша берiледi
және мыналарды:
1) мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауын;
2) мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасын;
3) мемлекеттiк тапсырманың орындалуына жауапты жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаның немесе Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйымның немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын оның ұйымдарының немесе дербес бiлiм беру ұйымының немесе оның ұйымының атауын;
4) шеңберiнде мемлекеттiк тапсырманы орындау ұсынылатын республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауын және оны орындауға жоспарланып отырған бюджет қаражатының сомасын;
5) мемлекеттiк тапсырманы орындау мерзiмiн;
6) атап айтқанда мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтi немесе бюджеттік инвестициялық жобаны iске асыру қажеттiгiнiң негiздемесiн қамтуы тиiс.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.03.2012 № 296 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
6. Мемлекеттiк тапсырма нысанында орындау жоспарланып отырған мемлекеттiк қызметтер мен бюджеттiк инвестициялық жобалардың тiзбесi мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларының жобаларымен, республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк өтiнiмдерiмен бiрге Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгiзiледi.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 296 Қаулысымен.
7. Мемлекеттік тапсырма нысанында іске асыру жоспарланып отырған бюджеттік инвестициялық жобалар бюджеттік инвестициялық жобаларды жоспарлаудың Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген барлық рәсімдерінен өтеді.
8. Мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган республикалық бюджет туралы заңның негiзiнде және Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарын ескере отырып, республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi және мемлекеттiк тапсырмаларды орындауға жауапты заңды тұлғаларды көрсете отырып, мемлекеттiк тапсырмалардың тiзбесiн (бұдан әрi – мемлекеттiк тапсырмалар тiзбесi) қалыптастырады.
Мемлекеттiк тапсырмалар тiзбесi:

1) наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта, осуществляемых в форме выполнения государственного задания;
2) краткое описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
3) наименование администратора республиканской бюджетной программы и юридического лица, ответственных за выполнение государственного задания;
4) наименование республиканской бюджетной программы с указанием кода Единой бюджетной классификации, в рамках которой выполняется государственное задание;
5) суммы бюджетных средств, необходимых на выполнение государственного задания.
Описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта должно быть кратким и ясным и должно отражать суть государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта.
Перечень государственных заданий утверждается в форме приложения к постановлению Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 06.03.2012 № 296; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. В течение финансового года в случае необходимости безотлагательного решения задач, направленных на обеспечение социально-экономической стабильности государства, Правительством Республики Казахстан с учетом предложений Республиканской бюджетной комиссии могут быть внесены дополнения в Перечень государственных заданий в пределах республиканских бюджетных программ, утвержденных в республиканском бюджете.
Глава 3. Порядок выполнения государственного задания
10. Выполнение государственного задания осуществляется в рамках реализации утвержденных республиканских бюджетных программ путем заключения гражданско-правовой сделки между администратором республиканских бюджетных программ и исполнителем государственного задания с указанием в нем показателей результатов (далее - договор).
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 06.03.2012 № 296.
11. Договор должен содержать показатели прямых и конечных результатов, при необходимости - показатели качества и эффективности выполнения государственного задания, сроки выполнения, ответственность юридического лица, получившего и использующего бюджетные средства, за недостижение показателей выполнения государственного задания, предусмотренную законами Республики Казахстан .
12. Выполнение государственного задания осуществляется без соблюдения конкурсных процедур, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о государственных закупках .

1) мемлекеттiк тапсырма нысанында жүзеге асырылатын мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттiк инвестициялық жобаның атауын;
2) мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның қысқаша сипаттамасын;
3) мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi мен заңды тұлғаның атауын;
4) шеңберiнде мемлекеттiк тапсырма орындалатын Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаманың кодын көрсете отырып, республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауын;
5) мемлекеттiк тапсырманы орындауға қажеттi бюджет қаражатының сомасын қамтуы тиiс.
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы қысқа әрi нақты болуы және мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның мәнiн көрсетуге тиiс.
Мемлекеттiк тапсырмалар тiзбесi республикалық бюджет туралы заңды iске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысына қосымша нысанда бекiтiледi.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 296 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге бағытталған міндеттерді кейінге қалдырмай шешу қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының Үкіметі қаржы жылы ішінде Республикалық бюджет комиссиясының ұсыныстарын ескере отырып, республикалық бюджетте бекітілген республикалық бюджеттік бағдарламалар шегінде Мемлекеттік тапсырмалар тізбесіне толықтырулар енгізуі мүмкін.
3-тарау. Мемлекеттік тапсырманы орындау тәртібі
10. Мемлекеттік тапсырманы орындау бекітілген республикалық бюджеттік бағдарламаларды республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі мен мемлекеттік тапсырманы орындаушы арасында азаматтық-құқықтық мәміле (бұдан әрі - шарт) жасау арқылы іске асыру шеңберінде нәтижелер көрсеткіштері көрсетіле отырып, жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 296 Қаулысымен.
11. Шарт мемлекеттік тапсырманы орындаудың тікелей және түпкілікті нәтижелерінің көрсеткіштерін, қажет болған кезде сапа мен тиімділік көрсеткіштерін, мемлекеттік тапсырманы орындау мерзімін, бюджет қаражатын алған және пайдаланып отырған заңды тұлғаның мемлекеттік тапсырманы орындау көрсеткіштеріне қол жеткізібегені үшін Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жауаптылығы қамтуы тиіс.
12. Мемлекеттік тапсырманы орындау Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында көзделген конкурстық рәсімдер сақталмай жүзеге асырылады.

13. Юридическое лицо с участием государства в уставном капитале или организация, входящая в группу Фонда национального благосостояния, или Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан или ее организации, определяемые Правительством Республики Казахстан или автономная организация образования, или ее организация, ответственное за выполнение государственного задания, представляет администратору республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполняется государственное задание, отчет о ходе его выполнения в сроки, установленные договором.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
Приложение
к Правилам разработки и
выполнения
государственного задания
Предложение
на оказание государственных услуг или реализацию бюджетных
инвестиционных проектов в форме государственного задания
________________________________________________________________
(наименование администратора республиканских бюджетных программ)
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 06.03.2012 № 296.
Наименование
государственной
услуги или бюджетного
инвестиционного проекта
Описание государственной
услуги или бюджетного
инвестиционного проекта
Наименование юридического
лица с участием государства
в уставном капитале или
организации,
входящей в
группу Фонда национального
благосостояния, или
автономной организации
образования, или ее
организации, ответственного
за выполнение
государственного задания
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование
республиканской
бюджетной программы,
в рамках которой
предлагается
выполнение
государственного
задания
Сумма бюджетных
средств,планируемая
на выполнение
государственного
задания
Срок выполнения
государственного
задания
Обоснование для
оказания
государственной
услуги или
реализации
бюджетного
инвестиционного
проекта в форме
государственного
задания
5
6
7
8

13. Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға немесе Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйым немесе Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын оның ұйымдары, дербес білім беру ұйымы немесе оның ұйымы шеңберінде мемлекеттiк тапсырма орындалатын республикалық бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiне шартта белгiленген мерзiмде оның орындалу барысы туралы есеп бередi.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
Мемлекеттік тапсырманы
әзірлеу және орындау
ережесіне қосымша
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012 жылғы 6 наурыздағы № 296 Қаулысымен.
Мемлекеттік тапсырма нысанындағы мемлекеттiк қызметтердi
көрсетуге немесе бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске
асыруға арналған ұсыныс
__________________________________________________
(республикалық бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң атауы)
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаның немесе Ұлттық әл-ауқат қоры тобына енетін ұйымның немесе дербес бiлiм беру ұйымының немесе оның ұйымының атауы
Шеңберiнде мемлекеттiк тапсырманы орындау ұсынылатын республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жоспарланатын бюджет қаражатының сомасы
Мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi
Мемлекеттiк тапсырма нысанында мемлекеттiк қызметтi көрсету немесе бюджеттік инвестициялық жобаны iске асыру үшiн негiздеме
1
2
3
4
5
6
7
8