О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1351
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2009 года № 375. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 617
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 617 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1351 "О некоторых вопросах ведения мониторинга сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции" следующие дополнения и изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1) после слова "приложению" дополнить цифрой "1";
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) осуществлять мониторинг сумм обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного уровня годовой инфляции по каждому вкладчику (получателю) по формуле согласно приложению 2 к настоящему постановлению;";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) ежегодно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведения о прогнозном уровне годовой инфляции на последующие 3 года.";
в приложении к указанному постановлению:
в правом верхнем углу, после слова "Приложение" дополнить цифрой "1";
в формуле расчета сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции:
цифры "12" заменить цифрами "12,...";
строку "при I n < 100 %  I n = 100 %" исключить;
дополнить приложением 2 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 марта 2009 года № 375
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года № 1351
Формула расчета сумм обязательных пенсионных взносов
вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного
уровня годовой инфляции
Сумма обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного уровня годовой инфляции рассчитывается по формуле:
Z k = Z k-1 *(1+i k )+D k *(1+i k /2), где
Z k - сумма обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного уровня инфляции в год k, в тенге;
i k - прогнозный индекс потребительских цен в год k;
D k - сумма поступлений обязательных пенсионных взносов за год k, в тенге;
k - прогнозируемый год.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1351 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 наурыздағы N 375 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 617 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 617 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларына инфляция деңгейін ескере отырып мониторинг жүргізудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1351 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшадағы "қосымшаға" деген сөздің алдынан "1-" деген санмен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес формула бойынша әрбір салымшы (алушы) бойынша жылдық инфляцияның болжамды деңгейін ескере отырып, салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналарының сомаларына мониторингті жүзеге асырсын;";
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі (келісім бойынша) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне келесі 3 жылға арналған жылдық инфляцияның болжамды деңгейі туралы мәліметтерді ұсынсын.";
көрсетілген қаулыға қосымшада:
оң жақтағы жоғары бұрышындағы "Қосымша" деген сөз "1-қосымша" деген сөзбен ауыстырылсын;
"12" деген сандар "12,..." деген сандармен ауыстырылсын;
"І n < 100% болған кезде І n = 100%" деген жол алып тасталсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 20 наурыздағы
N 375 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1351 қаулысына
2-қосымша
Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары сомаларын жылдық инфляцияның болжамды деңгейін ескере отырып есептеу формуласы
Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналарының сомасы инфляцияның жылдық болжамды деңгейі ескеріле отырып:
Z k =Z k-1 *(1+і k )+D k *(1+і k /2) формуласы бойынша есептеледі, мұнда
Z k - салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналарының k жылдағы инфляцияның болжамды деңгейі ескерілген сомасы, теңгемен;
і k - тұтыну бағаларының k жылдағы болжамды индексі;
D k - k жылдағы міндетті зейнетақы жарналары түсімдерінің сомасы, теңгемен;
k - болжамды жыл.