Об увеличении годовых плановых назначений соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств 2008 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 2009 года № 389
В соответствии со статьями 104 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Увеличить годовые плановые назначения соответствующих бюджетных программ за счет остатков бюджетных средств 2008 года согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 2) цифры "3 175 298 064" заменить цифрами "3 177 558 934";
в подпункте 5) цифры "- 571 364 125" заменить цифрами "- 573 624 995";
в подпункте 6) цифры "571 364 125" заменить цифрами "573 624 995";
в подпункте 2) пункта 6:
цифры "17)," исключить;
слова "пункта 4" заменить словами "пункта 3";
в пунктах 9, 11 слова "пункта 4" заменить словами "пункта 3";
в абзаце втором пункта 12:
слова "указанных в подпунктах 3), 5), 6), 7), 8), 9) пункта 4" заменить словами "указанном в подпункте 3) пункта 3";
в приложении 1 к указанному постановлению:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
цифры "14 454 048" заменить цифрами "14 683 019";
по администратору 217 "Министерство финансов Республики Казахстан":
цифры "8 721 770" заменить цифрами "8 950 741";
в программе 026 "Строительство объектов таможенного контроля и таможенной инфраструктуры":
цифры "1 624 246" заменить цифрами "1 644 097";
после строки "в том числе на инвестиционные проекты" дополнить строками следующего содержания:
"Актюбинская область
Строительство инфраструктуры таможенного поста       19 851";
"Каргалы" Актюбинской области
в программе 030 "Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан":
цифры "128 100" заменить цифрами "183 772";
в строке "Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан":
цифры "128 100" заменить цифрами "183 772";
в программе 040 "Строительство центров приема и обработки информации налоговых органов":
цифры "459 723" заменить цифрами "613 171";
в строке "Строительство центров обработки информации Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан":
цифры "459 723" заменить цифрами "613 171";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":

2008 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындауларын ұлғайту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 24 наурыздағы N 389 Қаулысы
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104 және 111 -баптарына және "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2008 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен тиісті бюджеттік бағдарламалардың жылдық жоспарлы тағайындаулары ұлғайтылсын.
2. "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
2) тармақшадағы "3 175 298 064" деген сандар "3 177 558 934" деген сандармен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы "- 571 364 125" деген сандар "-573 624 995" деген сандармен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы "571 364 125" деген сандар "573 624 995" деген сандармен ауыстырылсын;
6-тармақтың 2) тармақшасында:
"17)," деген сандар алынып тасталсын;
"4-тармағының" деген сөздер "3-тармағының" деген сөздермен ауыстырылсын;
9, 11-тармақтардағы "4-тармағының" деген сөздер "3-тармағының" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың екінші абзацында:
"4-тармақтың 3), 5), 6), 7), 8), 9) тармақшаларында" деген сөздер "4-тармақтың 3) тармақшасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
"14 454 048" деген сандар "14 683 019" деген сандармен ауыстырылсын;
217 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі" әкімшісі бойынша:
"8 721 770" деген сандар "8 950 741" деген сандармен ауыстырылсын;
026 "Кедендік бақылау және кедендік инфрақұрылым объектілерін салу" бағдарламасында:
"1 624 246" деген сандар "1 644 097" деген сандармен ауыстырылсын;
"оның ішінде инвестициялық жобаларға" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Ақтөбе облысы
Ақтөбе облысы "Қарғалы" кедендік бекетінің             19 851";
инфрақұрылымын салу
030 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту" бағдарламасында:
"128 100" деген сандар "183 772" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту" деген жолда:
"128 100" деген сандар "183 772" деген сандармен ауыстырылсын;
040 "Салық органдарының ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарын салу" бағдарламасында:
"459 723" деген сандар "613 171" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің ақпаратты қабылдау және өңдеу орталықтарын құру" деген жолда:
"459 723" деген сандар "613 171" деген сандармен ауыстырылсын;
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:

цифры "18 734 452" заменить цифрами "18 784 573";
по администратору 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
цифры "4 630 755" заменить цифрами "4 680 876";
в программе 006 "Развитие информационных систем":
цифры "2 065 598" заменить цифрами "2 070 050";
в строке "Автоматизированная информационно-поисковая система "Контроль":
цифры "169 353" заменить цифрами "173 805";
в программе 007 "Строительство, реконструкция объектов общественного порядка и безопасности":
цифры "2 290 464" заменить цифрами "2 291 100";
в строке "Строительство ангаров по досмотру большегрузного автотранспорта "Рубеж-наркотики":
цифры "140 464" заменить цифрами "141 100";
после программы "008 Модернизация и развитие спутниковой сети передачи данных и телефонии" дополнить программой следующего содержания:
"009 Государственный проект 3                       45 033";
в функциональной группе 04 "Образование":
цифры "103 222 896" заменить цифрами "103 410 774";
по администратору 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
цифры "102 189 397" заменить цифрами "102 250 937";
в программе 005 "Строительство и реконструкция объектов образования и науки":
цифры "18 866 393" заменить цифрами "18 927 933";
в строке "Строительство Межрегионального профессионального центра по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для машиностроительной отрасли на 700 ученических мест в городе Усть-Каменогорске Восточно-Казахстанской области":
цифры "1 022 677" заменить цифрами "1 039 114";
в строке "Строительство Межрегионального профессионального центра по подготовке и переподготовке кадров технического и обслуживающего труда для обрабатывающей отрасли на 700 мест в городе Шымкенте Южно-Казахстанской области":
цифры "865 985" заменить цифрами "911 088";
по администратору 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
цифры "60 813" заменить цифрами "187 151";
в программе 026 "Строительство и реконструкция объектов образования":
цифры "60 813" заменить цифрами "187 151";
после строки "г. Астана" дополнить строкой следующего содержания:
"Расширение и реконструкция Казахской              126 338";
государственной медицинской академии
по улице Бейбитшилик в городе Астане
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
цифры "87 044 125" заменить цифрами "88 004 826";
по администратору 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
цифры "87 044 125" заменить цифрами "88 004 826";
в программе 016 "Строительство и реконструкция объектов здравоохранения":

"18 734 452" деген сандар "18 784 573" деген сандармен ауыстырылсын;
201 "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі" әкімшісі бойынша:
"4 630 755" деген сандар "4 680 876" деген сандармен ауыстырылсын;
006 "Ақпараттық жүйені дамыту" бағдарламасында:
"2 065 598" деген сандар "2 070 050" деген сандармен ауыстырылсын;
"Бақылау" автоматтандырылған ақпараттық-іздестіру жүйесі" деген жолда:
"169 353" деген сандар "173 805" деген сандармен ауыстырылсын;
007 "Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу, реконструкциялау" бағдарламасында:
"2 290 464" деген сандар "2 291 100" деген сандармен ауыстырылсын;
"Шет-есірткілер" ауыр жүкті автокөлікті бақылау жөніндегі анғарларды салу" деген жолда:
"140 464" деген сандар "141 100" деген сандармен ауыстырылсын;
"008 Деректер берудің спутниктік желісі мен телефонияны жаңғырту және дамыту" бағдарламасынан кейін мынадай мазмұндағы бағдарламамен толықтырылсын:
"009 Мемлекеттік жоба 3                        45 033";
04 "Білім беру" функционалдық тобында:
"103 222 896" деген сандар "103 410 774" деген сандармен ауыстырылсын;
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" әкімшісі бойынша:
"102 189 397" деген сандар "102 250 937" деген сандармен ауыстырылсын;
005 "Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасында:
"18 866 393" деген сандар "18 927 933" деген сандармен ауыстырылсын;
"Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қаласында 700 орындық машина жасау саласы үшін техникалық қызмет көрсету және өңдеу саласындағы қызметкерлерді даярлау мен қайта даярлауға арналған өңіраралық кәсіби орталық салу" деген жолда:
"1 022 677" деген сандар "1 039 114" деген сандармен ауыстырылсын;
"Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласында өңдеу саласы үшін қызмет көрсететін және техникалық мамандарды даярлауға және қайта даярлауға арналған 700 орындық өңіраралық кәсіби орталық салу" деген жолда:
"865 985" деген сандар "911 088" деген сандармен ауыстырылсын;
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" әкімшісі бойынша:
"60 813" деген сандар "187 151" деген сандармен ауыстырылсын;
026 "Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасында:
"60 813" деген сандар "187 151" деген сандармен ауыстырылсын;
"Астана қаласы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Астана қаласындағы Бейбітшілік көшесіндегі Қазақ     126 338";
мемлекеттік медициналық академиясын кеңейту және
реконструкциялау
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
"87 044 125" деген сандар "88 004 826" деген сандармен ауыстырылсын;
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" әкімшісі бойынша:
"87 044 125" деген сандар "88 004 826" деген сандармен ауыстырылсын;
016 "Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасында:

цифры "13 036 652" заменить цифрами "13 965 633";
после строки "г. Алматы" дополнить строками следующего содержания:
"Корректировка и проведение государственной          4 900;
вневедомственной экспертизы проектно-сметной
документации проекта строительства спального
корпуса Республиканского детского
реабилитационного центра "Балбулак" на 125
коек в городе Алматы
Разработка ПСД и проведение вневедомственной         45 035";
государственной экспертизы на строительство
многопрофильной больницы на 300 коек при РГКП
"Казахский национальный медицинский университет
имени С.Д. Асфендиярова" в городе Алматы
после строки "г. Астана" дополнить строкой следующего содержания:
"Разработка ПСД и проведение вневедомственной        40 035";
государственной экспертизы на строительство
многопрофильной больницы на 300 коек при РГКП
"Казахская государственная медицинская академия"
в городе Астане
в строке "Строительство Республиканского диагностического центра на 500 посещений в смену в городе Астане":
цифры "722 710" заменить цифрами "1 530 990";
после строки "Карагандинская область" дополнить строкой следующего содержания:
"Разработка ПСД и проведение вневедомственной        15 383";
государственной экспертизы на строительство
многопрофильной больницы на 300 коек при РГКП
"Карагандинская государственная медицинская
академия"
после строки "Южно-Казахстанская область" дополнить строкой следующего содержания:
"Разработка ПСД и проведение вневедомственной        15 348";
государственной экспертизы на строительство
многопрофильной больницы на 300 коек при РГКП
"Южно-Казахстанская государственная
медицинская академия"
в программе 019 "Создание информационных систем здравоохранения":
цифры "1 047 926" заменить цифрами "1 079 646";
в строке "Создание единой информационной системы здравоохранения Республики Казахстан":
цифры "570 678" заменить цифрами "602 398";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
цифры "63 762 716" заменить цифрами "63 795 730";
по администратору 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
цифры "58 499 300" заменить цифрами "58 501 374";
в программе 044 "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики":
цифры "824 842" заменить цифрами "826 916";
в подпрограмме 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета":
цифры "363 752" заменить цифрами "365 826";
в строке "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики":
цифры "363 752" заменить цифрами "365 826";
по администратору 234 "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан":

"13 036 652" деген сандар "13 965 633" деген сандармен ауыстырылсын;
"Алматы қаласы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Алматы қаласындағы 125 төсекке арналған "Балбұлақ"     4 900";
республикалық балаларды оңалту орталығының жататын
корпусы құрылысы жобасының жобалау-сметалық
құжаттамасын түзету және ведомстводан тыс мемлекеттік
сараптама жүргізу
Алматы қаласындағы "С.Д. Асфендияров атындағы "Қазақ   45 035";
ұлттық медициналық университеті" РМКК жанынан 300
төсекке арналған көп бейінді аурухана салуға арналған
ЖСҚ әзірлеу және ведомстводан тыс мемлекеттік
сараптама жүргізу
"Астана қаласы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Астана қаласындағы "Қазақ мемлекеттік медициналық     40 035";
академиясы" РМКК жанынан 300 төсекке арналған көп
бейінді аурухана салуға арналған ЖСҚ әзірлеу
және ведомстводан тыс мемлекеттік сараптама жүргізу
"Астана қаласындағы ауысымда 500 адам қабылдайтын диагностикалық орталық құрылысы" деген жолда:
"772 710" деген сандар "1 530 990" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қарағанды облысы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қарағанды мемлекеттік медициналық академиясы" РМКК    15 383";
жанынан 300 төсекке арналған көп бейінді аурухана салуға
арналған ЖСҚ әзірлеу және ведомстводан тыс мемлекеттік
сараптама жүргізу
"Оңтүстік Қазақстан облысы" деген жолдан кейін мынадай жолмен толықтырылсын:
"Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік медициналық академиясы" 15348";
РМКК жанынан 300 төсекке арналған коп бейінді аурухана
салуға арналған ЖСҚ әзірлеу және ведомстводан тыс
мемлекеттік сараптама жүргізу
019 "Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін құру" бағдарламасында "1 047 926" деген сандар "1 079 645" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының Бірыңғай денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйесін құру" деген жолда:
"570 678" деген сандар "602 398" деген сандармен ауыстырылсын;
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
"63 762 716" деген сандар "63 795 730" деген сандармен ауыстырылсын;
212 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министірлігі" әкімшісі бойынша:
"58 499 300" деген сандар "58 501 374" деген сандармен ауыстырылсын;
044 "Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту" бағдарламасында:
"824 842" деген сандар "826 916" деген сандармен ауыстырылсын
016 "Республикалық бюджетпен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен" кіші бағдарламасында:
"363 752" деген сандар "365 826" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын көбейту" деген жолда:
"363 752" деген сандар "365 826" деген сандармен ауыстырылсын;
234 "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі" әкімшісі бойынша:

цифры "5 263 416" заменить цифрами "5 294 356";
в программе 004 "Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды":
цифры "2 310 560" заменить цифрами "2 341 500";
в строке "Строительство комплекса полной биологической очистки сточных вод в городе Тараз Жамбылской области":
цифры "2 310 560" заменить цифрами "2 341 500";
в функциональной группе 13 "Прочие":
цифры "77 727 326" заменить цифрами "78 418 715";
по администратору 694 "Управления делами Президента Республики Казахстан":
цифры "22 249 973" заменить цифрами "22 941 362";
в программе 008 "Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан":
цифры "22 249 973" заменить цифрами "22 941 362";
после строки "в том числе инвестиционные проекты" дополнить строками следующего содержания:
"Акмолинская область
Разработка проектно-сметной документации проекта      11 500;
"Очистка водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу)
Щучинско-Боровской курортной зоны Акмолинской
области
Алматинская область
Реконструкция и расширение санатория "Алматы" в       1 270";
Карасайском районе Алматинской области
после строки "г. Астана" дополнить строками следующего содержания:
"Строительство 316 квартирного жилого дома для        8 900;
работников Администрации Президента и Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
в городе Астане
Строительство детского сада на 240 мест в жилом       160 000;
комплексе "Караоткель" в городе Астане
Проектирование и строительство котельной для          7 612";
детского сада на 240 мест в городе Астане
в строке "Клинико-реабилитационный комплекс Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан":
цифры "12 176 041" заменить цифрами "12 211 041";
в строке "Сельскохозяйственный кластер по производству, переработке и реализации продукции животноводства на территории села Красноярка) Целиноградского района Акмолинской области":
цифры "1 248 410" заменить цифрами "1 712 548";
в строке "Расширение и реконструкция санатория "Казахстан" в городе Ессентуки (Российская Федерация):
цифры "960 000" заменить цифрами "962 969".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан

"5 263 416" деген сандар "5 294 356" деген сандармен ауыстырылсын;
004 "Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасында:
"2 310 560" деген сандар "2 341 500" деген сандармен ауыстырылсын;
"Жамбыл облысы Тараз қаласындағы ағынды суларды толық биологиялық тазарту кешенін салу" деген жолда:
"2 310 560" деген сандар "2 341 500" деген сандармен ауыстырылсын;
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
"77 727 326" деген сандар "78 418 715" деген сандармен ауыстырылсын;
694 "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы" әкімшісі бойынша:
"22 249 973" деген сандар "22 941 362" деген сандармен ауыстырылсын;
008 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау" бағдарламасында:
"22 249 973" деген сандар "22 941 362" деген сандармен ауыстырылсын;
"оның ішінде инвестициялық жобаларға" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Ақмола облысы
"Ақмола облысы Щучье-Бурабай курорттық аймағының су    11 500;
қоймаларын (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазалау"
жобасының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу
Алматы облысы
Алматы облысының Қарасай ауданындағы "Алматы"          1 270";
санаторийін реконструкциялау және кеңейту
"Астана қаласы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"Астана қаласында Қазақстан Республикасы Президентінің   8 900;
Әкімшілігі мен Премьер-Министрі Кеңсесінің
қызметкерлеріне 316 пәтерлі тұрғын үй салу
Астана қаласындағы "Қараөткел" тұрғын үй кешенінде     160 000;
240 орынға арналған балабақша салу
Астана қаласындағы 240 орынға арналған балабақша үшін   7 612";
қазандықты жобалау және салу
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасы Медициналық орталығының клиникалық-оңалту кешені" деген жолда:
"12 176 041" деген сандар "12 211 041" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ақмола облысы, Целиноград ауданы, Красноярка аулының аумағында мал шаруашылығы өнімдерін өндіру, қайта өңдеу және сату бойынша ауыл шаруашылығы кластері" деген жолда:
"1 248 410" деген сандар "1 712 548" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ессентуки қаласындағы (Ресей Федерациясы) "Қазақстан" санаториясын қайта жаңарту және кеңейту" деген жолда:
"960 000" деген сандар "962 969" деген сандармен ауыстырылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов