Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 703. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 802
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.12.2018 № 802.
В соответствии с подпунктами 4) и 5) пункта 1 статьи 150 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 23.09.2013 № 993 (вводится в действие с 01.01.2013).
1. Утвердить прилагаемые перечни товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальных экономических зон.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан 13 апреля 2006 года № 279 "Некоторые вопросы специальной экономической зоны "Оңтүстік" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 14, ст. 124).
2) постановление Правительства Республики Казахстан 17 мая 2006 года № 415 "Об утверждении перечня товаров собственного производства (работ, услуг) по видам деятельности, соответствующим целям создания специальной экономической зоны "Парк информационных технологий" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 18, ст. 170).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
oт 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям создания
специальной экономической зоны "Национальный
индустриальный нефтехимический технопарк"

Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өздері өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы N 703 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 802 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 04.12.2018 № 802 қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексiнiң 150-бабы 1-тармағының 4) және 5) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 23.09.2013 № 993 қаулысымен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгiзiледi).
1. Қоса беріліп отырған Арнайы экономикалық аймақтар құру мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өздері өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 13 сәуірдегі N 279 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 14, 124-құжат).
2) "Ақпараттық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағын құру мақсаттарына сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өздері өндіретін тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 мамырдағы N 415 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 18, 170-құжат).
3. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
N 703 қаулысымен
бекітілген
"Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы
экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетін қызмет
түрлері бойынша өзі өндіретін тауарлардың (жұмыстардың,
қызметтердің) тізбесі

20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов
неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.11.9
Услуги в области производства газов
промышленных
20.11.99
Услуги в области производства газов
промышленных
20.12
Производство красителей и пигментов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины
и их производные; вещества красящие, не
включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические
синтетические и составы на их основе;
продукты органические синтетические
используемые в качестве веществ
флуоресцентных отбеливающих или
люминофоров; лаки красочные и составы на
их основе

20.11.12
Көміртек диоксиді және өзге де органикалық емес оттегінің металл еместерінің қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.11.9
Өнеркәсіп газдарын өндіру саласындағы қызметтер
20.11.99
Өнеркәсіп газдарын өндіру саласындағы қызметтер
20.12
Бояғыш заттар мен пигменттер жасау
20.12.2
Илеу немесе бояу сығындылары; таниндер мен олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық және олардың негізіндегі құрамды бояғыш заттар; флуоресцент ағартушы заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояғыш лактар және олардың негізіндегі құрамдар

20.12.22
Экстракты дубильные растительного
происхождения; танины и их соли, эфиры
простые и сложные и производные прочие;
вещества красящие растительного или
животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и
синтетические; вещества дубильные
неорганические; составы дубильные;
мягчители
20.12.24
Вещества красящие, не включенные в другие
группировки; неорганические продукты,
применяемые в качестве люминофоров

20.12.22
Өсімдіктерден алынған илеу сығындылары; таниндер және олардың тұздары, қарапайым және күрделі әрі өзге де туынды эфирлер; өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар
20.12.23
Органикалық және синтетикалық илеу заттары; органикалық емес илеу заттары; илеу құрамдары; жұмсартқыштар
20.12.24
Басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар; люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық емес өнімдер

20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные
фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные
технические; кислоты карбоновые и их
производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические
монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые,
циклановые, цикленовые или
циклотерпеновые, кислоты ациклические
поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и
карбоновые с дополнительными
кислородсодержащими функциональными
группами; их производные кроме
салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с
азотосодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной
группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие
кислородсодержащую функциональную группу,
кроме лизиновой и глютаминовой кислоты

20.14.24
Фенолдар, фенолспирттер және фенол туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.32
Қаныққан ациклді монокарбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қаныққан, цикланды, цикленді немесе циклотерпенді қышқылдар, ациклді поликарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.34
Хош иісті поликарбон және құрамында оттегі бар қосымша функционалдық топтармен бірге карбон қышқылдары; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа, олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар функционалдық топтармен бірге органикалық қоспалар
20.14.41
Аминдік функционалдық топпен қосылыстар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар функционалдық топты қамтитын аминоқосылыстар

20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими
функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и
органо-неорганические прочие; соединения
гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и
органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не
включенные в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и
кислот неорганических прочих (кроме,
эфиров сложных кислоты галоидоводородной)
и их соли; их производные
галогенированные, сульфированные,
нитрированные, нитрозированные

20.14.44
Өзге де құрамында азот бар функционалдық топтармен бірге қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-органикалық емес қосылыстар; өзге де гетероцикликалық қосылыстар
20.14.51
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-органикалық емес қосылыстар
20.14.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген гетероцикликалық қосылыстар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдардың және өзге де органикалық емес қышқылдардың күрделі эфирлері (галоидті сутек қышқылының күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенденген, сульфирленген, нитрирленген, нитрозирленген туындылары

20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов
галогенированных прочих в первичных
формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов
галогенированных прочих в первичных
формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и
смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные,
полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в
первичных формах

20.16.2
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлері
20.16.20
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлері
20.16.3
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефин полимерлері
20.16.30
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефин полимерлері
20.16.4
Бастапқы нысандардағы спирттің полиацеталилері, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидті шайырлар, өзге де полиаллилэфирлер мен полиэфирлер

20.30
Производство красок, лаков и аналогичных
красящих веществ, типографской краски и
мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров,
диспергированные или растворенные в
водной среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных
полиэфиров, акрилов или виниловых
полимеров, диспергированные или
растворенные в неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты
прочие; краска для художников и краска
типографская

20.30
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыш заттар, типографиялық бояулар мен мастикалар жасау
20.30.1
Полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерітілген полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.12
Судан басқа ортада ыдыратылған немесе ерітілген күрделі полиэфирлер, акрилдер немесе винилді полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнімдер; суретшілерге арналған бояу және баспаханалық бояулар

20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые,
эмали и глазури стекловидные, ангобы,
глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые
художниками, учащимися или для оформления
вывесок; красители оттеночные, краски для
досуга и продукты аналогичные в наборах,
таблетках, тюбиках, банках, флаконах,
лотках или в аналогичных формах или
упаковках
20.30.24
Краски типографские

20.30.21
Пигменттер, күнгірттендіргіштер және дайын бояулар, эмальдар мен шыны тәрізді әйнекшер, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшілер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды ресімдеу үшін сурет салуға арналған бояулар; бос уақытта пайдалануға арналған реңк беретін бояғыштар және жинақтағы таблеткалардағы, тюбиктердегі, банкалардағы, түтіктегі ұяшықтардағы немесе ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы ұқсас өнімдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар

20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные
(антидетонаторы); присадки для масел
минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические;
антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие,
ускоряющие крашение или фиксирующие
красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических
поверхностей; ускорители вулканизации
каучука, пластификаторы и стабилизаторы
для резины и пластмасс; катализаторы, не
включенные в другие группировки;
алкилбензолы и алкилнафталины смешанные

20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнімдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтары; антифриздер мен мұз еріткіштер
20.59.5
Өзге де химиялық өнімдер
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояйтын, бояуды тездететін құралдар немесе бекітуші бояулар және ұқсас өнімдер
20.59.56
Металл заттардың бетін улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткіштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгізілмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер

20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или
стержней; продукты химические и
остаточные смежных производств, не
включенные в другие группировки
20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные
в другие группировки
20.59.9
Услуги в области производства продуктов
химических прочих, не включенных в другие
группировки
20.59.99
Услуги в области производства продуктов
химических прочих, не включенных в другие
группировки

20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгізілмеген аралас өндірістердің химиялық және қалдық өнімдері
20.59.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдерді өндіру саласындағы қызметтер
20.59.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдерді өндіру саласындағы қызметтер

20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные
некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из
полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие,
одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические
линейной плотности не менее 67 децитекс и
нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные
некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна
вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие,
одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента
и изделия аналогичные из материалов
текстильных искусственных
20.60.9
Услуги в области производства волокон
химических
20.60.99
Услуги в области производства волокон
химических
22.11
Производство резиновых покрышек и камер;
восстановление резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для
мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для
автобусов или автомобилей грузовых, для
авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые
прочие (для машин сельского и лесного
хозяйства, машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или
подушечные, протекторы сменные и ленты ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин
резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические
восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические
восстановленные
22.11.9
Услуги в области производства шин и камер
резиновых, восстановление и капитальный
ремонт шин резиновых
22.11.99
Услуги в области производства шин и камер
резиновых, восстановление и капитальный
ремонт шин резиновых
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных
формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных
формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из
него; резина, (кроме эбонита), в виде
нити, корда, пластин, листов, полос,
стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из
него; резина, (кроме эбонита), в виде
нити, корда, пластин, листов, полос,
стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины
(кроме эбонита)

20.60
Жасанды талшықтар өндіру
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут және кардотүтілмеген және таралып түтілмеген синтетикалық штапельді талшықтар
20.60.12
Полиамидтерден және полиэфирлерден жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаментті жіптер
20.60.14
Жолақты тығыздығы кемінде 67 децитекс монофиламентті синтетикалық жіптер және таспа синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут және кардотүтілмеген және таралып түтілмеген штапельді жасанды талшықтар
20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.23
Өзге де жеке филаментті жасанды жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған лента мен ұқсас бұйымдар
20.60.9
Химиялық талшықтар өндіру саласындағы қызметтер
20.60.99
Химиялық талшықтар өндіру саласындағы қызметтер
22.11
Резеңке дөңгелекқап мен камералар жасау; резеңке дөңгелекқаптарды қалпына келтіру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдер немесе велосипедтерге арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобильдеріне, авиацияға арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.14
Өзге де резеңке пневматикалық жаңа шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, өзге өндірістік машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, тығыз немесе жастықшалы шиналар, ауысымды протекторлар және шеңберлі ленталар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтіруге арналған дайындамалар
22.11.2
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.20
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.9
Резеңке шиналар мен камералар жасау, резеңке шиналарды қалпына келтіру және күрделі жөндеу саласындағы қызметтер
22.11.99
Резеңке шиналар мен камералар жасау, резеңке шиналарды қалпына келтіру және күрделі жөндеу саласындағы қызметтер
22.19
Өзге де резеңке бұйымдар жасау
22.19.1
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.10
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішіндер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, жеңдер мен шлангілер

22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в
другие группировки; эбонит во всех формах
и изделия из него; покрытия напольные и
маты из пористой резины
22.19.9
Услуги в области производства изделий из
резины прочих
22.19.99
Услуги в области производства изделий из
резины прочих
22.21
Производство пластмассовых листов, камер
для шин и профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения
более 1 мм; прутки, стержни и профили из
пластмасс

22.19.73
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған бұйымдар; барлық нысандардағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуекті резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.19.9
Резеңкеден жасалған өзге бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
22.19.99
Резеңкеден жасалған өзге бұйымдарды өндіру саласындағы қызметтер
22.21
Пластмасса табақтар, шиналар мен пішімдерге арналған камералар жасау
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер

22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения
более 1 мм; прутки, стержни и профили из
пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их
фитинги из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина
отверженного или материалов целлюлозных,
трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из
пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из
пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс, неармированные или
некомбинированные с материалами прочими

22.21.10
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер
22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, айрықтар мен шлангілер және олардың фитингілері
22.21.21
Ығыстырылған протеиннен немесе целлюлозды материалдардан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, айрықтар, қатты шлангілер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтіктер, шлангілер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар

22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс, неармированные или
некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы
из пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы
из пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы
из пластмасс непористые
22.21.9
Услуги в области производства трубок,
рукавов, шлангов и фитингов из пластмассы
22.21.99
Услуги в области производства трубок,
рукавов, шлангов и фитингов из пластмассы
22.22
Производство пластиковых упаковок для
товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из
полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из
полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия
из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из
пластмасс аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.22.9
Услуги в области производства изделий
упаковочных из пластмасс
22.22.99
Услуги в области производства изделий
упаковочных из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых
изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс;
линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из
пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы
и крышки, бачки смывные и изделия
санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости
аналогичные вместимостью более 300
литров, из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы
оконные, пороги для дверей, ставни,
жалюзи и изделия аналогичные и их части
из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия
типа винила, линолеума и т.д.
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие,
не включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из
пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из
пластмасс
22.23.9
Услуги в области производства изделий
строительных из пластмасс
22.23.99
Услуги в области производства изделий
строительных из пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая
перчатки, из пластмасс

22.21.30
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.9
Пластмассадан жасалған түтіктер, жеңдер, шлангілер мен фитингілер жасау саласындағы қызметтер
22.21.99
Пластмассадан жасалған түтіктер, жеңдер, шлангілер мен фитингілер жасау саласындағы қызметтер
22.22
Тауарларға арналған пластикалық орамдар жасау
22.22.1
Пластмассадан жасалған орам бұйымдары
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерінен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшіктер, тор тесікті ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Шөлмектер, шишалар, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де орам бұйымдары
22.22.9
Пластмассадан жасалған орам бұйымдарын жасау саласындағы қызметтер
22.22.99
Пластмассадан жасалған орам бұйымдарын жасау саласындағы қызметтер
22.23
Пластикалы құрылыс бұйымдарын жасау
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсеніштері
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түріндегі пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелері және пластмассадан жасалған өзге де санитарлық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден астам ыдыстар
22.23.14
Есіктер, терезелер, есіктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есік табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектері
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түріндегі созылмалы еден төсеніштері және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.9
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдарын жасау саласындағы қызметтер
22.23.99
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдарын жасау саласындағы қызметтер
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар жасау
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім-кешектер мен оның аксессуарлары

22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая
перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные
в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка,
фольга в рулонах или плоской формы из
пластмасс, шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка,
фольга и прочие плоские формы,
самоклеящиеся из пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые,
кухонные, туалетные и прочие из пластмасс

22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Ені 20 см-ден аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ нысандағы ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга
22.29.22
Пластмассадан жасалған, өздігінен желімденетін ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга және өзге де жалпақ нысандар
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын асханалық, ас үйлік, дәретхана заттары және өзгелері

22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной,
указатели светящиеся и изделия
аналогичные из пластмасс, не включенные в
другие группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из
пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных
средств, статуэтки и украшения прочие из
пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
22.29.9
Услуги в области производства деталей и
изделий из пластмассы прочих; услуги в
области производства изделий из пластмасс
прочих

22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектері, жарқырайтын көрсеткіштер және басқа топтамаларға енгізілмеген ұқсас бұйымдар
22.29.25
Пластмассадан жасалған кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлік құралдарына арналған фурнитура, мүсіндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластиктен жасалған өзге де бұйымдар
22.29.9
Пластмассадан жасалған өзге де бөлшектер мен бұйымдар жасау саласындағы қызметтер; пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар жасау саласындағы қызметтер

22.29.91
Услуги в области производства деталей и
изделий из пластмассы прочих
22.29.99
Услуги в области производства изделий из
пластмасс прочих
23.99
Производство прочей неметаллической
минеральной продукции, не включенной в
другие группировки
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов
аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах
каменных природных или искусственных,
битуме нефтяном, асфальте природном или
связанных с ними субстанциях

22.29.91
Пластмассадан жасалған өзге де бөлшектер мен бұйымдар жасау саласындағы қызметтер
22.29.99
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдар жасау саласындағы қызметтер
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге металл емес минералды өнім өндіру
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды тас материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битум қоспалары

32.99.42
Части зажигалок; сплавы пирофорные;
изделия из материалов горючих
32.99.43
Баллончики для зажигалок запасные с
топливом жидким или газом сжиженным
емкостью не более 300 куб. см
72
Научные исследования и разработки
72.1
Научные исследования и экспериментальные
разработки в области естественных наук и
инженерии
72.19
Прочие исследования и разработки в
области естественных наук и инженерии
72.19.14
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в области
химии

32.99.42
Оттықтардың бөлшектері; пирофорлы қорытпалар; жанғыш материалдардан жасалған бұйымдар
32.99.43
Сыйымдылығы 300 текше см-ден аспайтын қосалқы сұйық немесе сұйытылған газ отыны бар оттыққа арналған баллондар
72
Ғылыми зерттеулер және әзірлемелер
72.19
Жаратылыстану ғылымдары мен инженерия саласындағы өзге де зерттеулер мен әзірлемелер
72.1
Жаратылыстану ғылымдары мен инженерия саласындағы ғылыми зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер
72.19.14
Химия саласындағы зерттеулер және эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер

72.19.15
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в области
земельных и связанных с ними
экологических наук
72.19.2
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в области
технических наук и технологий, кроме
биотехнологий
72.19.29
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам прочие в
области технических наук и технологий,
кроме биотехнологий
Примечание:
расшифровка аббревиатур:

72.19.15
Жер және онымен байланысты экология ғылымдары саласындағы зерттеулер және эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.2
Биотехнологиядан басқа, техника ғылымдары мен технологиялар саласындағы зерттеулер және эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.29
Биотехнологиядан басқа, техника ғылымдары мен технологиялар саласындағы өзге де зерттеулер және эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:

ОКЭД - общий классификатор видов экономической деятельности, утвержден и введен в действие приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од
КПВЭД - классификатор продукции по видам экономической деятельности, утвержден и введен в действие приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 646-од
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям создания
специальной экономической зоны "Бурабай"

ЭҚЖЖ - экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 683-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген.
ЭҚТӨЖ - экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуіші, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 646-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
N 703 қаулысымен
бекітілген
"Бурабай" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес
келетін қызмет түрлері бойынша өзі өндіретін тауарлардың
(жұмыстардың, қызметтердің) тізбесі

55.10.1
Услуги по предоставлению помещений для
проживания посетителей с ежедневной
уборкой и сменой постельного белья
(кроме помещений приобретаемых на
курортах для ежегодного использования в
течение фиксированного периода времени)
55.10.10
Услуги по предоставлению помещений для
проживания посетителей с ежедневной
уборкой и сменой постельного белья
(кроме помещений приобретаемых на
курортах для ежегодного использования в
течение фиксированного периода времени)
55.20
Предоставление жилья на выходные и
прочие периоды краткосрочного проживания
55.20.1
Услуги по предоставлению помещений на
выходные и прочие периоды краткосрочного
проживания
55.20.11
Услуга по предоставлению помещений для
проживания посетителей в молодежных
туристических лагерях и домиках для
отдыха

55.10.1
Күн сайын тазаланатын және төсек-орны ауыстырылатын келушілердің тұруы үшін үй-жай (шипажайларда белгіленген уақыт кезеңі ішінде жыл сайын пайдалану үшін сатып алынатын үй-жайлардан басқа) ұсыну жөніндегі қызметтер
55.10.10
Күн сайын тазаланатын және төсек-орны ауыстырылатын келушілердің тұруы үшін үй-жай (шипажайларда белгіленген уақыт кезеңі ішінде жыл сайын пайдалану үшін сатып алынатын үй-жайлардан басқа) ұсыну жөніндегі қызметтер
55.20
Демалыс күндеріне және өзге қысқа мерзімді тұру кезеңдеріне тұрғын үй ұсыну
55.20.1
Демалыс және өзге қысқа мерзімді тұру кезеңіне үй-жайлар ұсыну жөніндегі қызметтер
55.20.11
Жастар туристік лагерьлеріне және демалуға арналған үйшіктерге келушілердің тұруы үшін үй-жайлар ұсыну жөніндегі қызметтер

55.20.12
Услуги по предоставлению помещений для
проживания на курортах на основе
приобретенного права на их использование
ежегодно в течение фиксированного
периода времени
55.20.19
Услуги по предоставлению помещений
прочих для проживания посетителей без
ежедневной уборки и смены постельного
белья
55.30
Туристические лагеря, парки отдыха и
развлечений
55.30.1
Услуги лагерей туристических, стоянок
для передвижных дач и автомобилей для
загородного отдыха

55.20.12
Шипажайларда жыл сайын белгіленген уақыт кезеңі ішінде үй-жайды пайдалануға сатып алынған құқық негізінде тұру үшін үй-жайлар ұсыну жөніндегі қызметтер
55.20.19
Күн сайын тазаламайтын және төсек-орны ауыстырылмайтын келушілердің тұруы үшін өзге де үй-жайлар ұсыну жөніндегі қызметтер
55.30
Туристік лагерлер, демалыс және ойын-сауық саябақтары
55.30.1
Туристік лагерьлердің, жылжымалы саяжайларға арналған тұрақтардың және қала сыртындағы демалысқа арналған автомобильдердің қызметтері

Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 29.12.2016 № 916 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4
15.11
Дубление и выделка кожи; выделка и окрашивание меха
15.11.1
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.10
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.2
Замша (включая замшу композиционную); кожа лаковая и лаковая ламинированная; кожа металлизированная
15.11.21
Замша (включая замшу композиционную)
15.11.22
Кожа лаковая и лаковая ламинированная; кожа металлизированная
15.11.31
Кожа из шкур целых крупного рогатого скота без волосяного покрова
15.11.32
Кожа из шкур не целых крупного рогатого скота без волосяного покрова
15.11.33
Кожа из шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова
15.11.4
Кожа из шкур овечьих, козьих или свиных без волосяного покрова
15.11.41
Кожа из шкур овечьих без волосяного покрова
15.11.42
Кожа из шкур козьих без волосяного покрова
15.11.43
Кожа свиная без волосяного покрова
15.11.5
Кожа животных прочих; кожа композиционная с основой из кожи натуральной
15.11.51
Кожа животных прочих без волосяного покрова
15.11.52
Кожа композиционная с основой из кожи натуральной или волокон кожевенных, в пластинах, листах или полосе (ленте), в рулонах или не в рулонах
15.11.9
Услуги в области производства кожи дубленой и выделанной; меха выделанного и окрашенного
15.11.99
Услуги в области производства кожи дубленой и выделанной; меха выделанного и окрашенного
15.12
Производство багажных сумок, дамских сумочек и т.п., шорных изделий и сбруи
15.12.1
Изделия шорно-седельные; чемоданы, саквояжи, сумки, портфели и изделия аналогичные; изделия кожаные прочие
15.12.11
Изделия шорно-седельные и упряжь для животного любого из материалов различных
15.12.12
Чемоданы, саквояжи, сумки, портфели, изделия кожгалантерейные мелкие и аналогичные из кожи натуральной или композиционной, пластмассы, текстильных материалов, волокна вулканизированного или картона; наборы дорожные для личной гигиены, шитья или чистки одежды или обуви
15.12.13
Ремешки, ленты и браслеты для часов наручных и их части, неметаллические
15.12.19
Изделия прочие из кожи натуральной или композиционной, используемые в машинах и устройствах механических или для прочих технических целей, не включенные в другие группировки
15.20
Производство обуви
15.20.1
Обувь, кроме спортивной и защитной и ортопедической
15.20.11
Обувь водонепроницаемая с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви с подноском защитным металлическим

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 916 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
15.11
Былғарыны илеу және өңдеу; үлбірді өңдеу және бояу
15.11.1
Иленген немесе өңделген үлбір терілер
15.11.10
Иленген немесе өңделген үлбір терілер
15.11.2
Күдері (композициялық күдеріні қоса алғанда); лакталған және лакталған ламинацияланған былғары; металдандырылған былғары
15.11.21
Күдері (композициялық күдеріні қоса алғанда)
15.11.22
Лакталған және лакталған ламинацияланған былғары; металдандырылған былғары
15.11.31
Түксіз, ірі қара малдың тұтас терісінен жасалған былғары
15.11.32
Түксіз, ірі қара малдың тұтас емес терісінен жасалған былғары
15.11.33
Түксіз, жылқы тұқымдас жануарлардың терісінен жасалған былғары
15.11.4
Түксіз қой, ешкі және шошқа терісінен жасалған былғары
15.11.41
Түксіз, ешкі терісінен жасалған былғары
15.11.42
Түгі жоқ, ешкі терісінен жасалған былғары
15.11.43
Түгі жоқ, шошқа терісі
15.11.5
Өзге де жануарлардың терісі; негізінде табиғи былғары бар композициялы былғары
15.11.51
Түгі жоқ өзге де жануарлардың терісі
15.11.52
Негізінде табиғи былғары немесе былғары талшықтары бар, пластина, парақ немесе жолақтардағы (таспа), орамда немесе орамда емес композициялы былғары
15.11.9
Иленген және өңделген былғарыны; өңделген және боялған аң терілерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
15.11.99
Иленген және өңделген былғарыны; өңделген және боялған аң терілерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
15.12
Жүк сөмкелерін, әйелдерге арналған сөмкелерді және т.с.с, қайыс бұйымдарын және әбзелдер жасау
15.12.1
Әбзелдік ер-тұман бұйымдары; чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер және ұқсас бұйымдар, өзге де былғары бұйымдары
15.12.11
Әртүрлі материалдардан кез келген жануарға және арналған әбзелдік ер-тұман бұйымдары
15.12.12
Чемодандар, саквояждар, сөмкелер, портфельдер, былғары галантереялық ұсақ және табиғи былғарыға ұқсас немесе композициялы бұйымдар, пластмассалар, тоқыма материалдар, қатты қағаз және вулкандалған талшықтар; жеке гигиена, тігуге және тазалыққа арналған жол жиынтықтары
15.12.13
Қол сағаттарға арналған баулар, ленталар мен білезіктер және олардың металл емес бөліктері
15.12.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, машиналарда және механикалық қондырғыларда немесе өзге техникалық мақсаттар үшін пайдаланылатын, табиғи немесе композициялы былғарыдан жасалған өзге де бұйымдар
15.20
Аяқ киім өндірісі
15.20.1
Спорттық, қорғайтын және ортопедиялықтан басқа, аяқ киім
15.20.11
Металл қорғаныш тұмсығы бар аяқ киімдерден басқа, табаны бар және үсті резеңке мен полимерлі материалдардан жасалған су өткізбейтін аяқ киім

15.20.13
Обувь с верхом из кожи, кроме спортивной обуви, обуви с подноском защитным металлическим и обуви специальной разной
15.20.14
Обувь с верхом из материалов текстильных, кроме обуви спортивной
15.20.2
Обувь спортивная
15.20.29
Обувь спортивная прочая, кроме ботинок лыжных и коньков
15.20.3
Обувь защитная и прочая, не включенная в другие группировки
15.20.31
Обувь с подноском защитным металлическим
15.20.4
15.20.40
Детали обуви кожаной; стельки вынимаемые, подушечки под пятку и изделия аналогичные; гетры, гамаши и изделия аналогичные и их компоненты
15.20.99
Услуги в области производства обуви
19.10
Производство продукции коксовых печей
19.10.1
19.10.10
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
19.10.2
19.10.20
Смолы (смеси, состоящие из ароматических и алифатических составляющих), получаемые путем перегонки из угля каменного, лигнита или торфа
19.10.3
19.10.30
Пек и кокс пековый
19.10.9
Услуги в области производства кокса и продукции коксовых печей прочей
19.10.99
Услуги в области производства кокса и продукции коксовых печей прочей
19.20
Производство продуктов нефтепереработки
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и дистилляты нефтяные
19.20.23
Продукты перегонки нефти легкие прочие, дистилляты нефтяные легкие, не включенные в другие группировки
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.27
Продукты перегонки нефти средние прочие, дистилляты нефтяные средние, не включенные в другие группировки
19.20.28
Топливо нефтяное (мазут), не включенное в другие группировки
19.20.29
Дистилляты нефтяные тяжелые, не включенные в другие группировки
19.20.3
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие, кроме газа природного
19.20.31
Пропан и бутан, сжиженные
19.20.32
Газы очищенные, включая этилен, пропилен, бутилен, бутадиен и газы нефтяные прочие
19.20.4
Продукты переработки нефти прочие
19.20.41
Вазелин нефтяной; парафин; озокерит
19.20.42
Кокс нефтяной; битум нефтяной и остатки от переработки нефти или нефтепродуктов прочие
19.20.9
Услуги в области производства нефтепродуктов
19.20.99
Услуги в области производства нефтепродуктов
20.11
Производство промышленных газов
20.11.1
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.11.9
Услуги в области производства газов промышленных

15.20.13
Спорттық аяқ киімдерден басқа, үсті былғарыдан жасалған аяқ киімдер, металл қорғаныш тұмсығы бар аяқ киімдер және әртүрлі арнайы аяқ киімдер
15.20.14
Спорттық аяқ киімдерден басқа, үсті тоқыма материалдардан жасалған аяқ киімдер
15.20.2
Спорттық аяқ киімдер
15.20.29
Шаңғы және коньки бәтеңкелерінен басқа, өзге де спорттық аяқ киімдер
15.20.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де қорғайтын аяқ киімдер
15.20.31
Металл қорғаныш тұмсығы бар аяқ киімдер
15.20.4
15.20.40
Былғары аяқ киімдердің бөлшектері; алынатын ұлтарақтар, өкшеге арналған жастықшалар және ұқсас бұйымдар; гетрлар, гамаштар және ұқсас бұйымдар мен олардың компоненттері
15.20.99
Аяқ киім өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
19.10
Коксты пештердің өнімдері
19.10.1
19.10.10
Тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір
19.10.2
19.10.20
Тас көмірді, лигнитті немесе шымтезекті қайта айдау жолымен алынатын шайырлар (құрамында хош иісті және алифитиялық құрамдастары бар қоспалар)
19.10.3
19.10.30
Пек және пекті кокс
19.10.9
Кокс және өзге де коксты пеш өнімдерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
19.10.99
Кокс және өзге де коксты пеш өнімдерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
19.20
Мұнайды қайта өңдеу өнімдері
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және мұнай дистилляттары
19.20.23
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де қайта айдалған жеңіл мұнай өнімдері, жеңіл мұнай дистиляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин типтес реактивті отын
19.20.27
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де қайта айдалған орташа мұнай өнімдері, орташа мұнай дистиляттары
19.20.28
Басқа топтамаларға енгізілмеген, мұнай отыны (мазут)
19.20.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген, ауыр мұнай дистиляттары
19.20.3
Мұнай газдары және табиғи газдан басқа, өзге де газ тәрізді көмірсутектер
19.20.31
Сұйытылған пропан және бутан
19.20.32
Этилен, пропилен, бутилен, бутадиен және өзге де мұнай газдарын қосқанда, тазартылған газдар
19.20.4
Өзге де мұнайды қайта өндіру өнімдері
19.20.41
Мұнай вазелині; парафин; озокерит
19.20.42
Мұнай коксы; мұнай битумы және мұнайды қайта өңдеуден немесе өзге де мұнай өнімдерінен қалған қалдықтар
19.20.9
Мұнай өнімдерін өңдеу саласында көрсетілетін қызметтер
19.20.99
Мұнай өнімдерін өңдеу саласында көрсетілетін қызметтер
20.11
Өнеркәсіп газдары
20.11.1
Өнеркәсіп газдары
20.11.11
Сутегі, аргон, бағалы (инертті) газдар, азот және оттегі
20.11.12
Көміртек диоксиді және өзге де бейорганикалық оттекті бейметалдардың қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.11.9
Өнеркәсіп газдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер

20.11.99
Услуги в области производства газов промышленных
20.12
Производство красителей и пигментов
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические, используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.12.22
Экстракты дубильные растительного происхождения; танины и их соли, эфиры простые и сложные и производные прочие; вещества красящие растительного или животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и синтетические; вещества дубильные неорганические; составы дубильные; смягчители
20.12.24
Вещества красящие, не включенные в другие группировки; неорганические продукты, применяемые в качестве люминофоров
20.12.9
Услуги в области производства красителей и пигментов
20.12.99
Услуги в области производства красителей и пигментов
20.13
Производство прочих основных неорганических химических веществ
20.13.2
Элементы химические, не включенные в другие группировки; кислоты и соединения неорганические
20.13.23
Металлы щелочные и щелочноземельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий; ртуть
20.13.24
Водород хлорид; олеум; ангидрид фосфорный; кислоты неорганические прочие; диоксид кремния и серы
20.13.25
Оксиды, гидроксиды и пероксиды; гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли
20.13.3
Галогениды металлов; гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.31
Галогениды металлов
20.13.32
Гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.4
Сульфиды и сульфаты; нитраты, фосфаты и карбонаты
20.13.41
Сульфиды, сульфиты и сульфаты
20.13.42
Фосфинаты, фосфонаты, фосфаты, полифосфаты и нитраты (кроме калия)
20.13.43
Карбонаты
20.13.5
Соли металлов прочих
20.13.51
Соли кислот оксометаллических и пероксометаллических, коллоиды металлов драгоценных
20.13.52
Соединения неорганические, не включенные в другие группировки, включая воду дистиллированную, амальгамы, кроме амальгамы металлов драгоценных
20.13.6
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.61
Изотопы, не включенные в другие группировки, и их соединения (включая воду тяжелую (оксид дейтерия))

20.11.99
Өнеркәсіп газдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.12
Бояғыштар және пигменттер
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді және пероксиді, титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын, мыс оксиді мен пероксиді
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сығындылар; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі қоспалар; ағартушы флуоресценттік заттар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі қоспалар
20.12.22
Өсімдіктен алынған илеу сығындылар; таниндер және олардың тұздары, жай, күрделі және өзге де туынды эфирлер; өсімдіктерден немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар
20.12.23
Органикалық синтетикалық иленген заттар; бейорганикалық илегіш заттар; илегіш қоспалар; жұмсартқыштар
20.12.24
Басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар; люминофор ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
20.12.9
Бояғыштар мен пигменттерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.12.99
Бояғыштар мен пигменттерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.13
Өзге де негізгі химиялық бейорганикалық заттар
20.13.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық элементтер; қышқылдар және бейорганикалық қосылыстар
20.13.23
Сілтілік және сілтілік жерде кездесетін металдар; жерде сирек кездесетін металдар, скандий және иттрий; сынап
20.13.24
Сутегі хлориді; олеум; фосфорлы ангидрид; өзге де бейорганикалық қышқылдар; кремний және күкірт диоксиді
20.13.25
Тотықтар, пероксидтер және гидроксидтер; гидразин және гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары
20.13.3
Металдардың галогенидтері; гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.31
Металдардың галогенидтері
20.13.32
Гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.4
Сульфидтер және сульфаттар; нитраттар, фосфаттар және карбонаттар
20.13.41
Сульфидтер, сульфиттер және сульфаттар
20.13.42
Фосфинаттар, фосфонаттар, фосфаттар, полифосфаттар және нитраттар (калийден басқа)
20.13.43
Карбонаттар
20.13.5
Өзге де металл тұздары
20.13.51
Оксометалды және пероксометалды қышқыл тұздары, бағалы металл коллоидтері
20.13.52
Бағалы металдардың амальгамаларынан басқа, амальгамаларды, тазартылған суларды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгізілмеген, бейорганикалық қосылыстар
20.13.6
Өзге де негізгі химиялық бейорганикалық заттар
20.13.61
Басқа топтамаларға енгізілмеген изотоптар және олардың қосылыстары (ауыр суды қоса алғанда (дейтерий оксиді))

20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот прочих
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды; силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.9
Услуги в области производства основных неорганических химических веществ прочих
20.13.99
Услуги в области производства основных неорганических химических веществ прочих
20.14
Производство прочих основных органических химических веществ
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные, галогенированные или негалогенированные
20.14.19
Производные углеводородов прочие
20.14.2
Спирты, фенолы, фенолоспирты и их галогенизированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные производные; спирты жирные технические
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты многоатомные, спирты циклические и их производные
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические; кислоты карбоновые и их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные, кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислот
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие функциональные карбоксимидные группы; соединения, содержащие функциональные нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие; соединения гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие

20.13.62
Цианидтер, цианид оксидтері және кешенді цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқылдардың немесе перокси қышқылдардың өзге де
20.13.63
Сутек пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Жерде сирек кездесетін металдардың, иттрийдің және скандийдің немесе осы металдардың қоспаларының қосылыстары
20.13.66
Сублимацияланған, тұндырылған жәнеколоидтіден басқа тазартылған күкірт
20.13.67
Күйдірілген темір пириті
20.13.9
Негізгі бейорганикалық химиялық заттарды өндіру саласында өзге де көрсетілетін қызметтер
20.13.99
Негізгі бейорганикалық химиялық заттарды өндіру саласында өзге де көрсетілетін қызметтер
20.14
Өзге де химиялық, органикалық, негізгі заттар
20.14.1
Көмірсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Циклсіз көмірсутектер
20.14.12
Циклдік көмірсутектер
20.14.13
Циклсіз көмірсутектердің галоидті туындылары
20.14.14
Сульфидтелген, нитриттелген немесе нитрозаланған, галогенделген немесе галогенделмеген көмірсутектердің туындылары
20.14.19
Өзге де көмірсутек туындылары
20.14.2
Спирт, фенол, фенолоспирт және олардың галогенделген, сульфидтелген, нитриттелген немесе нитрозаланған туындылары; техникалық майлы спирт;
20.14.21
Техникалық майлы спирт
20.14.22
Бір атомды спирт
20.14.23
Гликоль (екі атомды спирт: диолдар), көп атомды спирттер, циклдік спирттер және олардың туындылары
20.14.24
Фенол, фенолоспирт және фенол туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Монокарбонды қанған циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қанған, цикланды, цикленді немесе циклотерпендік қышқылдар, поликарбонды циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Поликарбонды және құрамында қышқыл бар қосымша функционалдық топтары бар карбонды хош иісті қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтардан тұратын органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар аминоқосылыстар
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимид топтары бар қосылыстар; функционалдық нитрил топтары бар қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Құрамында азот бар өзге де функционалдық топтардан тұратын қосылыстар
20.14.5
Сераорганикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар; өзге де гетероциклді қосылыстар
20.14.51
Сераорганикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар

20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и кислот неорганических прочих (кроме, эфиров сложных кислоты галоидоводородной) и их соли; их производные галогенированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали; соединения органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали и их производные
20.14.64
Ферменты и соединения органические прочие
20.14.7
Продукты химические органические основные различные
20.14.71
Производные продуктов растительных или смол
20.14.72
Уголь древесный, включая агломерированный
20.14.73
Масла и продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы прочие и продукты аналогичные
20.14.8
Остатки щелочные от производства целлюлозы, кроме масла таллового
20.14.80
Остатки щелочные от производства целлюлозы, кроме масла таллового
20.14.9
Услуги в области производства веществ химических органических основных прочих
20.14.99
Услуги в области производства веществ химических органических основных прочих
20.15
Производство удобрений и азотосодержащих смесей
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты
20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.34
Соли двойные и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями
20.15.39
Удобрения азотные и их смеси прочие
20.15.4
Удобрения фосфорные, минеральные или химические
20.15.41
Суперфосфаты
20.15.49
Удобрения фосфорные прочие
20.15.5
Удобрения калийные, минеральные или химические
20.15.51
Хлорид калия
20.15.52
Сульфат калия
20.15.59
Удобрения калийные прочие
20.15.6
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.60
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.7
Удобрения, не включенные в другие группировки
20.15.71
Удобрения, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
20.15.72
Гидроортофосфат диаммония (диаммоний фосфат)

20.14.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген гетероциклді қосылыстар; нуклеин қышқылдары мен олардың тұздары
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдар мен өзге де бейорганикалық қышқылдардың (галоидосутек қышқылының күрделі эфирлерінен басқа) күрделі эфирлері және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфидтелген, нитриттелген, нитрозаланған туындылары
20.14.6
Жай эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар; өзге де органикалық қосылыстар
20.14.61
Альдегидті функциялы қосылыстар
20.14.62
Кетонды функциялы және хинонды функциялы қосылыстар
20.14.63
Жай эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар және олардың туындылары
20.14.64
Ферменттер және өзге де органикалық қосылыстар
20.14.7
Түрлі негізгі органикалық химиялық өнімдер
20.14.71
Өсімдік өнімдерінің немесе шайырлардың туындылары
20.14.72
Агломерацияланған түрін қоса алғанда, ағаш көмір
20.14.73
Тас көмір шайырын жоғары температурада айдаудан алынған майлар мен өзге де өнімдер және ұқсас өнімдер
20.14.8
Целлюлоза өндірісінен қалған сілтілік қалдықтар, талл майынан басқа
20.14.80
Целлюлоза өндірісінен қалған сілтілік қалдықтар, талл майынан басқа
20.14.9
Өзге де негізгі химиялық органикалық заттарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.14.99
Өзге де негізгі химиялық органикалық заттарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.15
Тыңайтқыштар мен азотты қосылыстар
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.20
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.3
Азотты, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.34
Қос тұздар және кальций нитраты мен аммоний нитратының қоспалары
20.15.35
Тыңайтқыш болып табылмайтын, кальций карбонаты немесе өзге де бейорганикалық заттары бар аммоний нитратының қоспалары
20.15.39
Азотты тыңайтқыштар және олардың өзге де қоспалары
20.15.4
Фосфорлы, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.41
Суперфосфаттар
20.15.49
Өзге де фосфорлы тыңайтқыштар
20.15.5
Калий, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.51
Калий хлориді
20.15.52
Калий сульфаты
20.15.59
Өзге де калий тыңайтқыштары
20.15.6
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.60
Салмағы аспайтын таблеткадағы, қалыптағы немесе соған ұқсас орауыштағы тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты
20.15.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген тыңайтқыштар
20.15.71
Үш қоректік элемент: азот, фосфор және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.72
Диаммоний гидроортофосфаты (диаммоний фосфат)

20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Удобрения, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
20.15.75
Удобрения, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
20.15.76
Нитрат калия
20.15.79
Удобрения минеральные или химические, содержащие не менее двух элементов (нитраты, фосфаты), не включенные в другие группировки
20.15.8
Удобрения животного и растительного происхождения
20.15.80
Удобрения животного и растительного происхождения
20.15.9
Услуги в области производства удобрений и соединений азотных
20.15.99
Услуги в области производства удобрений и соединений азотных
20.16
Производство пластмасс в первичной форме
20.16.1
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.10
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие; пластмассы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых сложных прочих и полимеры виниловые прочие в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы прочие, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.16.59
Пластмассы прочие в первичных формах
20.16.9
Услуги в области производства пластмасс в первичных формах
20.16.99
Услуги в области производства пластмасс в первичных формах
20.17
Производство синтетического каучука в первичной форме
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.9
Услуги в области производства каучука синтетического в первичных формах
20.17.99
Услуги в области производства каучука синтетического в первичных формах
20.20
Производство пестицидов и прочей агрохимической продукции
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие

20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Екі қоректік элемент: азот және фосфордан тұратын тыңайтқыштар
20.15.75
Екі қоректік элемент: фосфор және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.76
Калий нитраты
20.15.79
Басқа топтамаларға енгізілмеген, кем дегенде екі элементтен (нитрат, фосфат) тұратын минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.8
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.15.80
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.15.9
Азотты тыңайтқыштар мен қосылыстарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.15.99
Азотты тыңайтқыштар мен қосылыстарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.16
Бастапқы пішіндегі пластмасса өндірісі
20.16.1
Бастапқы пішіндегі этилен полимерлері
20.16.10
Бастапқы пішіндегі этилен полимерлері
20.16.2
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері
20.16.20
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері
20.16.3
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.30
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.4
Бастапқы пішіндегі өзге де спирттің полиацеталдары, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі өзге де поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.40
Бастапқы пішіндегі өзге де спирттің полиацеталдары, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі өзге де поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы пішіндегі өзге де пластмассалар; ионалмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы пішіндегі өзге де пропиленнің немесе олефиндердің полимерлері
20.16.52
Бастапқы пішіндегі винилацетаттың немесе өзге де винилді күрделі эфирлердің полимерлері және өзге де винилді полимерлер
20.16.53
Бастапқы пішіндегі полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы пішіндегі полиамидтер
20.16.55
Бастапқы пішіндегі карбидті, тиомочевинді және меламинді шайырлар
20.16.56
Бастапқы пішіндегі өзге де аминошайырлар, фенольды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы пішіндегі силикондар
20.16.59
Бастапқы пішіндегі өзге де пластмассалар
20.16.9
Бастапқы пішіндегі пластмасса өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.16.99
Бастапқы пішіндегі пластмасса өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.17
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук өндірісі
20.17.1
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.17.9
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучукты өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.17.99
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучукты өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.20
Пестицидтерді және басқа агрохимиялық өнімдерді өндіру
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер

20.20.11
Инсектициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфицирующие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические прочие
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных полиэфиров, акрилов или виниловых полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты прочие; краска для художников и краска типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.30.9
Услуги в области производства красок, лаков и покрытий аналогичных, красок типографских и мастики
20.30.99
Услуги в области производства красок, лаков и покрытий аналогичных, красок типографских и мастики
20.41
Производство мыла и моющих, чистящих и полирующих средств
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.20
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.3
Мыло, средства моющие и чистящие
20.41.31
Мыло, вещества и препараты поверхностно-активные органические для использования в качестве мыла; бумага, ватная набивка, войлок, фетр и материалы нетканые, пропитанные или покрытые мылом и моющими средствами

20.20.11
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған инсектицидтер
20.20.12
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған басқа гербицидтер
20.20.13
Өскіндерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өсімдіктердің өсуін реттеуіштер
20.20.14
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және басқа агрохимиялық өнімдер
20.30
Бояулар, лактар және осыған ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар және мастиктер
20.30.1
Полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерітілген полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.12
Сулы емес ортада ыдыратылған немесе ерітілген күрделі полиэфирлер, акрилдер немесе винилді полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнімдер; суретшілерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, сөндіргіштер және дайын бояулар, шыны тәрізді эмальдар мен жылтыратпалар, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен өзге де лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшілер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындау үшін пайдаланылатын суретшілер бояуы; реңктік бояғыштар, бос уақытқа арналған бояғыштар мен жиынтықтардағы, таблеткалардағы, тюбиктерде, банкаларда, құтылардағы, тартпалардағы немесе ұқсас қалыптардағы немесе орамдардағы ұқсас өнімдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.30.9
Бояулар, лактар мен ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар мен мастиктер өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.30.99
Бояулар, лактар мен ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар мен мастиктер өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.41
Сабын және жуғыш құралдарын, тазалағыш және жылтыратқыш құралдар
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Сабыннан басқа, беттік-белсенді органикалық заттар
20.41.20
Сабыннан басқа, беттік-белсенді органикалық заттар
20.41.3
Сабын, жуғыш және тазартқыш құралдар
20.41.31
Сабын және сабын ретінде пайдалануға арналған беттік-белсенді органикалық заттар; қағаз, мақта тығыздамалар, киіз, фетр және тоқылмаған, сабын және жуғыш құралдар сіңдірілген немесе жабылған материалдар

20.41.32
Средства моющие
20.41.4
Вещества душистые и воски
20.41.41
Средства ароматизирующие и дезодорирующие для помещений, включая составы душистые, используемые при отправлении религиозных обрядов
20.41.42
Воски искусственные и готовые
20.41.43
Составы полирующие и кремы для обуви, мебели, полов, кузовов автомобилей легковых, стекла или металла
20.41.44
Пасты чистящие, порошки и средства чистящие прочие
20.5
Производство прочих химических продуктов
20.52
Производство клея
20.52.1
Клеи
20.52.10
Клеи
20.52.9
Услуги в области производства клеев
20.52.99
Услуги в области производства клеев
20.53
Производство эфирных масел
20.53.1
Масла эфирные
20.53.10
Масла эфирные
20.53.9
Услуги в области производства масел эфирных
20.53.99
Услуги в области производства масел эфирных
20.59
Производство прочих химических продуктов, не включенных в другие категории
20.59.1
Фотопластинки и фотопленки; пленки для фотографии моментальной; составы химические и продукты несмешанные, используемые в фотографии
20.59.11
Фотопластинки и фотопленки; пленки для фотографии моментальной светочувствительные, неэкспонированные; фотобумага
20.59.12
Фотохимикаты, кроме лаков, клеев и адгезивов; продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных долях или упакованные для торговли розничной в готовом к использованию виде
20.59.2
Жиры и масла животные или растительные химически измененные; смеси не пищевые масел или жиров животных или растительных
20.59.20
Жиры и масла животные или растительные химически измененные; смеси не пищевые масел или жиров животных или растительных
20.59.3
Чернила для письма или рисования и чернила прочие
20.59.30
Чернила для письма или рисования и чернила прочие
20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки для масел минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические; антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.51
Пептоны и их производные; вещества белковые прочие и их производные, не включенные в другие группировки (включая глутелины и проламины, глобулины, глицилин, кератиты, нуклепротеиды, изоляторы белковые)
20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и материалы на гипсовой основе, используемые в зубоврачебной практике, прочие; среды культурные для выращивания микроорганизмов; реагенты диагностические или лабораторные, не включенные в другие группировки

20.41.32
Жуатын құралдар
20.41.4
Хош иісті заттар мен балауыздар
20.41.41
Діни әдет-ғұрыптарды өткізуде қолданылатын хош иісті құралдарды қоса алғанда, үй-жайларға арналған хош иістендіргіш және дезодорант құралдар
20.41.42
Жасанды және дайын балауыз
20.41.43
Аяқ киім, жиһаз, еден, жеңіл автомобиль шанақтарына, шыны немесе металдарға арналған жылтырату құралдары мен кремдер
20.41.44
Тазалағыш пасталар, ұнтақтар және басқа тазартқыш құралдар
20.5
Басқа химиялық өнімдер өндірісі
20.52
Желімдер өндірісі
20.52.1
Желімдер
20.52.10
Желімдер
20.52.9
Желімдер өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.52.99
Желімдер өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.53
Эфир майлары өндірісі
20.53.1
Эфир майлары
20.53.10
Эфир майлары
20.53.9
Эфир майларын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.53.99
Эфир майларын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.1
Фотопластинкалар мен фотопленкалар; жылдам фотосуреттерге арналған пленкалар; суретке түсіруде пайдаланылатын химиялық құрамдар және араласпаған өнімдер
20.59.11
Фотопластинкалар мен фотопленкалар; жылдам фотосуреттерге арналған жарыққа сезімтал, экспонацияланбаған пленкалар; фотоқағаз
20.59.12
Лактар, желімдер мен адгезивтерден басқа фотохимикаттар; өлшеулі үлестерде ұсынылған немесе пайдалануға дайын күйінде бөлшек сауда үшін оралған, фотографиялық мақсаттарда қолданылатын араласпаған өнімдер
20.59.2
Тоң майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары; майлар немесе жануарлар не өсімдік тоң майларының тағамдық емес қоспалары
20.59.20
Тоң майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары; майлар немесе жануарлар не өсімдік тоң майларының тағамдық емес қоспалары
20.59.3
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.30
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.4
Майлау материалдары; жапсырмалар; антифриздер
20.59.41
Майлау материалдары
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнімдерге арналған жапсырмалар
20.59.43
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтары; антифриздер мен антимұздатқыштар
20.59.5
Өзге де химиялық өнімдер
20.59.51
Пептондар және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де ақуыз заттары мен олардың туындылары (глутелин мен проламиндер, глобулин, глицилин, кератит, нуклепротеид, ақуызды оқшаулағыштарды қоса алғанда)
20.59.52
Жапсыруға арналған пасталар; тіс дәрігерлік балауызы және тіс дәрігерлік тәжірибеде қолданылатын гипс негізіндегі материалдар, өзгелер; микроорганизмдерді өсіруге арналған дақылдық орталар; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер

20.59.53
Элементы химические легированные, используемые в электронике
20.59.54
Уголь активированный
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашение или фиксирующие красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки; алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или стержней; продукты химические и остаточные смежных производств, не включенные в другие группировки
20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные в другие группировки
20.59.6
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.59.9
Услуги в области производства продуктов химических прочих, не включенных в другие группировки
20.59.99
Услуги в области производства продуктов химических прочих, не включенных в другие группировки
20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотности не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
20.60.9
Услуги в области производства волокон химических
20.60.99
Услуги в области производства волокон химических
21.10
Продукты фармацевтические основные
21.10.1
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их соли и эфиры сложные
21.10.10
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их соли и эфиры сложные
21.10.2
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды; амиды, их производные и соли
21.10.20
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды; амиды, их производные и соли
21.10.3
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения гетероциклические только с гетероатомами азота, содержащими неконденсированное пиразольное кольцо, пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо, неконденсированное триазиновое кольцо или фенотиазиновую

20.59.53
Электроникада қолданылатын химиялық қоспалаған элементтер
20.59.54
Белсенділендірілген көмір
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояу, бояуды тездететін құралдар немесе бекітуші бояғыш заттар және ұқсас өнімдер
20.59.56
Металл заттардың бетін улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды тездеткіштер, резеңкелер мен пластмассаларға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгізілмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптар немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтарға енгізілмеген аралас өндірістердің химиялық және қалдық өнімдері
20.59.59
Өзге топтарға енгізілмеген басқа химиялық өнімдер
20.59.6
Альбуминді қоса алғанда, желатиндер және желатин туындылары
20.59.60
Альбуминді қоса алғанда, желатиндер және желатин туындылары
20.59.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.59.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.60
Химиялық талшықтар
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді синтетикалық талшықтар
20.60.12
Полиамид пен полиэфирден жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаментті жіптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес монофиламентті синтетикалық жіптер және таспалы синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді жасанды талшықтар
20.60.22
Вискоза талшықтан жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.23
Өзге де жеке жасанды филаментті жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған таспалар мен ұқсас бұйымдар
20.60.9
Химиялық талшықтар өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
20.60.99
Химиялық талшықтар өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
21.10
Негізгі фармацевтикалық өнімдер
21.10.1
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.10
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.2
Лизин, глютамин қышқылы және олардың тұздары; төрттік тұздар және аммоний гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары мен тұздары
21.10.20
Лизин, глютамин қышқылы және олардың тұздары; төрттік тұздар және аммоний гидроксиды; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары мен тұздары
21.10.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген лактондар; конденсацияланбаған пиразольды сақинадан, пиримидті сақинадан, пиперазинді сақинадан, конденсацияланбаған триазинді сақинадан немесе фенотиазинді сақинадан тұратын азоттың гетероатомдары ғана бар гетероциклдік қосылыстар

21.10.31
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения гетероциклические только с гетероатомами азота, содержащими неконденсированное пиразольное кольцо, пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо, неконденсированное триазиновое кольцо или фенотиазиновую
21.10.32
Сульфонамиды
21.10.4
Сахара, химически чистые, не включенные в другие группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли, не включенные в другие группировки
21.10.40
Сахара, химически чистые, не включенные в другие группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли, не включенные в другие группировки
21.10.5
Провитамины, витамины и гормоны; гликозиды, алкалоиды растительные, их соли; антибиотики
21.10.51
Провитамины, витамины и их производные
21.10.52
Гормоны, их производные; стероиды, используемые преимущественно как гормоны, прочие
21.10.53
Гликозиды, алкалоиды растительные, их соли, эфиры простые и сложные и их производные
21.10.54
Антибиотики
21.10.6
Железы и органы прочие; их экстракты и прочие вещества человека или животного, не включенные в другие группировки
21.10.60
Железы и органы прочие; их экстракты и прочие вещества человека или животного, не включенные в другие группировки
21.20
Препараты фармацевтические
21.20.1
Лекарства
21.20.11
Лекарства, содержащие пенициллин или антибиотики прочие
21.20.12
Лекарства, содержащие гормоны, но не антибиотики
21.20.13
Лекарства, содержащие алкалоиды или их производные, но не гормоны или антибиотики
21.20.2
Препараты фармацевтические прочие
21.20.21
Сыворотки и вакцины иммунные
21.20.22
Препараты химические противозачаточные, основанные на гормонах или спермицидах
21.20.23
Реагенты диагностические и препараты фармацевтические прочие
21.20.24
Материалы перевязочные клейкие, кетгут и материалы аналогичные, аптечки первой помощи
22.11
Производство резиновых покрышек и камер, восстановление резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для автобусов или автомобилей грузовых, для авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие (для машин сельского и лесного хозяйства, машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или подушечные, протекторы сменные и ленты ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых

21.10.31
Басқа топтамаларға енгізілмеген лактондар; конденсацияланбаған пиразольды сақинадан, пиримидті сақинадан, пиперазинді сақинадан, конденсацияланбаған триазинді сақинадан немесе фенотиазинді сақинадан тұратын азоттың гетероатомдары ғана бар гетероциклдік қосылыстар
21.10.32
Сульфонамид
21.10.4
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары
21.10.40
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары
21.10.5
Провитаминдер, витаминдер және гармондар; өсімдік гликозидтері, алкалоидтары, олардың тұздары; антибиотиктер
21.10.51
Провитаминдер, витаминдер және олардың туындылары
21.10.52
Гормондар, олардың туындылары; гормон ретінде айрықша қолданылатын стероидтар, өзгелер
21.10.53
Гликозидтер, өсімдік алкалоидтары, олардың тұздары, жай және күрделі эфирлер және олардың туындылары
21.10.54
Антибиотиктер
21.10.6
Бездер және өзге де органдар; олардың сығындылары және басқа топтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар
21.10.60
Бездер және өзге де органдар; олардың сығындылары және басқа топтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар
21.20
Фармацевтикалық препараттар
21.20.1
Дәрілер
21.20.11
Құрамында пенициллин бар дәрілер немесе өзге де антибиотиктер
21.20.12
Құрамында гормондар бар дәрілер, бірақ антибиотиктер емес
21.20.13
Құрамында алколоидтер бар дәрілер немесе олардың туындылары, бірақ гормондар немесе антибиотиктер емес
21.20.2
Өзге де фармацевтикалық препараттар
21.20.21
Қан сарысуы және иммундық вакциналар
21.20.22
Гормондар немесе спермицидтерге негізделген жүктілікке қарсы химиялық препараттар
21.20.23
Диагностикалық реагенттер және өзге де фармацевтикалық препараттар
21.20.24
Желімді таңу материалдары, кетгут және ұқсас материалдар, алғашқы жәрдемнің дәрі қобдишалары
22.11
Резеңке шиналар мен камералар; резеңке шиналарды қалпына келтіру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдер немесе велосипедтерге арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобильдеріне, авиацияға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.14
Өзге де жаңа пневматикалық резеңке шиналар, ауыл және орман шаруашылығы машиналарына арналған шиналар
22.11.15
Резеңке камералар, көлемді немесе жастықшалы шиналар, ауыстырмалы протекторлар және жиек таспалар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтіруге арналған дайындаулар

22.11.2
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.11.9
Услуги в области производства шин и камер резиновых, восстановление и капитальный ремонт шин резиновых
22.11.99
Услуги в области производства шин и камер резиновых, восстановление и капитальный ремонт шин резиновых
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина (кроме эбонита) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина (кроме эбонита) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки; эбонит; изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины вулканизированной, кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в другие группировки; эбонит во всех формах и изделия из него; покрытия напольные и маты из пористой резины
22.19.9
Услуги в области производства прочих изделий из резины
22.19.99
Услуги в области производства изделий из резины прочих
22.21
Производство пластмассовых листов, камер для шин и профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс

22.11.2
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.20
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.9
Резеңке шиналар мен камераларды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер, резеңке шиналарды қалпына келтіру және күрделі жөндеу
22.11.99
Резеңке шиналар мен камераларды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер, резеңке шиналарды қалпына келтіру және күрделі жөндеу
22.19
Өзге де резеңке өнімдер
22.19.1
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.10
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластиналар, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, тармақтар мен шлангілер
22.19.30
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, тармақтар мен шлангілер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.5
Арқаннан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.50
Арқаннан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.6
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киім-кешек және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киім-кешек және оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген резеңкеден жасалған бұйымдар; эбонит; эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Емізіктерді қоса алғанда, эбониттен басқа, резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектіден басқа вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсеніштері жұмсақ мен төсеніштер
22.19.73
Басқа топтамаларға енгізілмеген резеңкеден жасалған бұйымдар; барлық нысандардағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуекті резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.19.9
Резеңкеден жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.19.99
Резеңкеден жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.21
Пластмасса тақталар, табақтар, құбырлар мен профильдер
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшері асатын моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен профильдер
22.21.10
Көлденең қимасының мөлшері асатын моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен профильдер

22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс непористые
22.21.9
Услуги в области производства трубок, рукавов, шлангов и фитингов из пластмассы
22.21.99
Услуги в области производства трубок, рукавов, шлангов и фитингов из пластмассы
22.22
Производство пластиковых упаковок для товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.22.9
Услуги в области производства изделий упаковочных из пластмасс
22.22.99
Услуги в области производства изделий упаковочных из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки, бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные вместимостью более 300 литров, из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс

22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, түтік құбырлар мен шлангілер және олардың фитингтері
22.21.21
Шеттетілген протеиннен немесе целлюлоза материалдарынан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, түтік құбырлар мен қатты шлангілер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтіктер, шлангілер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен арматураланбаған немесе құрамдастырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр мен кесінділер
22.21.30
Өзге материалдармен арматураланбаған немесе құрамдастырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр мен кесінділер
22.21.4
Пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.9
Пластмассадан жасалған түтіктер, тармақтар, шлангілер мен фитингтерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.21.99
Пластмассадан жасалған түтіктер, тармақтар, шлангілер мен фитингтерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.22
Пластмассадан жасалған буып-түйетін бұйымдар
22.22.1
Пластмассадан жасалған буып-түйетін бұйымдар
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықтарды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерінен басқа, өзге де полимерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықтарды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшіктер, тор тесікті ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Үлкен бөтелкелер, бөтелкелер, құтылар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де буып-түйетін бұйымдар
22.22.9
Пластмассадан жасалған буып-түйетін бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.22.99
Пластмассадан жасалған буып-түйетін бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.23
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және иілімді еден төсеніштері
22.23.11
Орам немесе тақталар түріндегі пластмассадан жасалған еден, қабырға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелері және пластмассадан жасалған басқа санитарлық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын сыйымдылықтар
22.23.14
Есіктер, терезелер, есіктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есік табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектері

22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила, линолеума и т.д.
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие, не включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.9
Услуги в области производства изделий строительных из пластмасс
22.23.99
Услуги в области производства изделий строительных из пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах или плоской формы из пластмасс, шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые, кухонные, туалетные и прочие из пластмасс
22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной, указатели светящиеся и изделия аналогичные из пластмасс, не включенные в другие группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных средств, статуэтки и украшения прочие из пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
22.29.9
Услуги в области производства прочих деталей и изделий из пластмассы; услуги в области производства прочих изделий из пластмасс
22.29.91
Услуги в области производства прочих деталей и изделий из пластмассы
22.29.99
Услуги в области производства прочих изделий из пластмасс
23.11
Производство листового стекла
23.11.1
Стекло листовое
23.11.11
Стекло литое и прокатное, тянутое или выдувное, листовое или профилированное, но не обработанное другим способом
23.11.12
Стекло-флоат и стекло со шлифованной или полированной поверхностью листовое, но не обработанное другим способом
23.11.9
Услуги в области производства стекла листового
23.11.99
Услуги в области производства стекла листового
23.12
Формование и обработка листового стекла
23.12.1
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.11
Стекло листовое гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или оправу

22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түріндегі созылмалы еден төсеніштері және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.23.9
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.23.99
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар өндірісі
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім- кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім- кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Ені аспайтын, пластмассадан жасалған орамдар немесе жазық форма түріндегі таспалар, тақталар, кесінділер, табақтар, үлдір, жұқалтыр
22.29.22
Пластмассадан жасалған өздігінен желімденетін таспалар, тақталар, кесінділер, табақтар, үлдір, жұқалтыр және өзге де жазық формалар, өзгелер
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайданалатын асханалық, ас үйлік, дәретхана заттары және өзгелері
22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектері, жарқырайтын көрсеткіштер және басқа топтамаларға енгізілмеген ұқсас бұйымдар
22.29.25
Пластмассадан жасалған кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлік құралдарына арналған фурнитура, мүсіндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластикадан жасалған өзге де бұйымдар
22.29.9
Пластмассадан жасалған өзге де бөлшектер мен бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер; пластмассадан жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.29.91
Пластмассадан жасалған өзге де бөлшектер мен бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
22.29.99
Пластмассадан жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.11
Табақты шыны өндірісі
23.11.1
Табақты шыны
23.11.11
Құйылған және жұқартылған, тартылған немесе үрленген, табақты немесе пішінделген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.12
Шыны-флоат және беті тегістелген немесе жылтыратылған, табақты, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.9
Табақты шыныны өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.11.99
Табақты шыныны өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.12
Табақты шыныны қалыптау және өңдеу
23.12.1
Қалыпталған және өңделген табақты шыны
23.12.11
Иілген, қырланған, оюланған, бұрғымен тесілген, эмальданған немесе өзге де тәсілмен өңделген, бірақ рамаға немесе жиектемеге қойылмаған табақты шыны

23.12.12
Стекло безосколочное
23.12.13
Изделия изолирующие многослойные из стекла; зеркала стеклянные
23.12.9
Услуги в области производства стекла листового обработанного
23.12.99
Услуги в области производства стекла листового обработанного
23.13
Производство полых стеклянных изделий
23.13.1
Стекло полое
23.13.11
Бутылки, банки, флаконы и прочая тара из стекла, кроме ампул; пробки, крышки и средства укупорочные прочие из стекла
23.13.12
Сосуды для питья (бокалы), кроме стеклокерамики
23.13.13
Изделия стеклянные, используемые для сервировки стола, для кухни, принадлежности туалетные и канцелярские, украшения интерьеров и изделия аналогичные
23.13.14
Колбы стеклянные для сосудов Дьюара и сосудов вакуумных прочих
23.13.9
Услуги по обработке стекла полого; услуги в области производства стекла полого
23.13.92
Услуги по обработке сосудов стеклянных (бутылок для пищевых продуктов, медицинских и косметических препаратов)
23.13.99
Услуги в области производства стекла полого
23.14
Производство стекловолокна
23.14.1
Стекловолокно
23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей
23.14.9
Услуги в области производства стекловолокна
23.14.99
Услуги в области производства стекловолокна
23.19
Производство и обработка прочих стеклянных изделий
23.19.1
23.19.11
Стекло в массе в виде шаров (кроме микросфер), стержней или трубок, необработанное
23.19.12
Блоки для мощения, кирпичи, плитки и изделия прочие из стекла прессованного или отформованного, витражи и изделия аналогичные; стекло многоячеистое или пеностекло в блоках, плитах или формах аналогичных
23.19.2
Стекло техническое и прочее
23.19.21
Колбы стеклянные открытые для ламп электрических, трубок электронно-лучевых или изделий аналогичных
23.19.22
Стекла для часов или очков, не подвергнутые оптической обработке; сферы полые и их сегменты для производства такого стекла
23.19.23
Изделия стеклянные лабораторные, гигиенические или фармацевтические; ампулы стеклянные
23.19.24
Части стеклянные ламп и арматуры осветительной, иллюминированных знаков и изделий аналогичных
23.19.25
Изоляторы стеклянные электрические для электрических машин и оборудования и принадлежностей к ним
23.19.26
Изделия из стекла, не включенные в другие группировки
23.19.9
Услуги по обработке изделий стеклянных прочих, включая изделия стеклянные технические; услуги в области производства изделий стеклянных прочих, включая изделия стеклянные технические

23.12.12
Жарықшақсыз шыны
23.12.13
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулаушы бұйымдар; шыны айналар
23.12.9
Өңделген табақты шыныларды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.12.99
Өңделген табақты шыныларды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.13
Қуыс шыны
23.13.1
Қуыс шыны
23.13.11
Бөтелкелер, банкалар, флакондар және ампуладан басқа шыныдан жасалған өзге де ыдыстар; шыныдан жасалған тығындар, қақпақтар және өзге де тығындау құралдары
23.13.12
Шыны керамикадан басқа сусынға арналған ыдыстар (бокалдар)
23.13.13
Үстелді жабдықтау, ас үйге арналған шыны бұйымдар, дәретхана және кеңсе заттары, интерьер әшекейлері және ұқсас бұйымдар
23.13.14
Дьюар ыдыстарына және өзге де вакуумдық ыдыстарға арналған шыны колбалар
23.13.9
Қуыс шыныны өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер; қуыс шыны өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.13.92
Шыны ыдыстарды (тамақ өнімдеріне, медициналық және косметикалық препараттарға арналған бөтелкелер) өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
23.13.99
Қуыс шыны өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.14
Шыныталшық өндірісі
23.14.1
Шыныталшық
23.14.11
Шыныталшықтан кесілген таспалар, созба, иірімжіп пен ширатылған жіп
23.14.12
Шыны матадан басқа, шыныталшықтан жасалған бетперделер, жөкелер, торлар, маттар, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.14.9
Шыныталшық өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.14.99
Шыныталшық өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.19
Техникалық шыны бұйымдарды қоса алғанда, шыныдан жасалған өзге де бұйымдар
23.19.1
23.19.11
Шар (микросферадан басқа), өзек немесе түтікшелер түріндегі өңделмеген массадағы шыны
23.19.12
Сығымдалған немесе қалыпқа салынған шыныдан жасалған тас төсеуге арналған блоктар, кірпіштер, тақталар және өзге де бұйымдар, әшекей әйнектер мен ұқсас бұйымдар; көп ұяшықты шыны немесе блоктардағы, тақталардағы немесе ұқсас қалыптардағы көбікті шыны
23.19.2
Техникалық және өзге де шыны
23.19.21
Электр шамдарына, электронды-сәуле түтікшелеріне немесе ұқсас бұйымдарға арналған ашық шыны колбалар
23.19.22
Оптикалық өңдеуге түспеген сағаттарға немесе көзілдіріктерге арналған шыны; қуыс сфералар және олардың сондай шыны өндіруге арналған сегменттері
23.19.23
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық шыны бұйымдар; шыны ампулалар
23.19.24
Шамдар мен жарықтандыру арматураларының, жарықпен әрленген және ұқсас бұйымдардың шыны бөлшектері
23.19.25
Электр машиналары мен жабдықтарына және олардың керек-жарақтарына арналған шыны электр оқшаулағыштар
23.19.26
Басқа топтамаларға енгізілмеген, шыныдан жасалған бұйымдар
23.19.9
Техникалық шыны бұйымдарын қоса алғанда, өзге де шыны бұйымдарын өңдеу бойынша қызметтер; техникалық шыны бұйымдарын қоса алғанда, өзге де шыны бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер

23.19.91
Услуги по обработке изделий стеклянных прочих, включая изделия стеклянные технические
23.19.99
Услуги в области производства изделий стеклянных прочих, включая изделия стеклянные технические
23.20
Производство огнеупорных изделий
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия керамические прочие (включая плиты, панели, полые брикеты, цилиндры, трубы) из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и материалы строительные керамические огнеупорные аналогичные, кроме материалов из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.13
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и составы аналогичные, не включенные в другие группировки
23.20.14
Изделия керамические огнеупорные необожженные; изделия керамические огнеупорные технические, не включенные в другие группировки
23.20.9
Услуги в области производства изделий огнеупорных
23.20.99
Услуги в области производства изделий огнеупорных
23.31
Производство керамических покрытий и плит
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.31.9
Услуги в области производства плиток и плит керамических
23.31.99
Услуги в области производства плиток и плит керамических
23.32
Производство кирпича, черепицы и прочих строительных изделий из обожженной глины
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для полов, блоки несущие или блоки заполнения и изделия аналогичные керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных, украшения архитектурные и изделия керамические строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб, керамические
23.32.9
Услуги в области производства кирпичей, плиток и изделий строительных из глины обожженной
23.32.99
Услуги в области производства кирпичей, плиток и изделий строительных из глины обожженной
23.41
Производство керамических бытовых и декоративных изделий
23.41.1
Изделия керамические бытовые и декоративные
23.41.9
Услуги в области производства изделий керамических бытовых и декоративных
23.41.99
Услуги в области производства изделий керамических бытовых и декоративных
23.42
Производство керамического гигиенического сантехнического оборудования
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические

23.19.91
Техникалық шыны бұйымдарын қоса алғанда, өзге де шыны бұйымдарын өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
23.19.99
Техникалық шыны бұйымдарын қоса алғанда, өзге де шыны бұйымдарды өндіру саласында қызметтер
23.20
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.1
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.11
Кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан алынған кірпіштер, блоктар, тақталар және өзге де керамикалық бұйымдар (тақталар, панельдер, қуыс брикеттер, цилиндрлер, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді керамикалық кірпіштер, блоктар, тақталар және шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған материалдардан басқа, отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары
23.20.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен оған ұқсас құрамдар
23.20.14
Отқа төзімді күйдірілмеген керамикалық бұйымдар; басқа топтарға енгізілмеген отқа төзімді керамикалық техникалық бұйымдар
23.20.9
Отқа төзімді бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.20.99
Отқа төзімді бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.31
Керамика тақтайшалар мен тақталар
23.31.1
Керамика тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Керамика тақтайшалар мен тақталар
23.31.9
Керамика тақтайшалар мен тақталар өндіру саласында көрсетілетін көрсетілетін қызметтер
23.31.99
Керамика тақтайшалар мен тақталар өндіру саласында көрсетілетін көрсетілетін қызметтер
23.32
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, жабынқыштар және құрылыс бұйымдары
23.32.1
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, жабынқыштар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Керамика құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтергіш блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзімсіз ұқсас керамика бұйымдар
23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын керамика жабынқыш, дефлекторлар, мұржалар мен тарту құбырларының қаптамалары, сәулет әшекейлері мен өзге де керамика құрылыс бұйымдары
23.32.13
Құбырларға арналған керамика түтіктер, құбырлар, су бұрғыштар мен фитингтер
23.32.9
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақталар мен құрылыс бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.32.99
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақталар мен құрылыс бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.41
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдар
23.41.1
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдар
23.41.9
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.41.99
Тұрмыстық және сәндік керамикалық бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.42
Санитарлық-техникалық керамикалық гигиеналық жабдық өндірісі
23.42.1
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар

23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Производство керамических электроизоляторов и изолирующей арматуры
23.43.1
Изоляторы электрические и изолирующая керамическая арматура для электрических машин, устройств и оборудования
23.43.10
Изоляторы электрические и изолирующая керамическая арматура для электрических машин, устройств и оборудования
23.43.9
Услуги в области производства электрических изоляторов и изолирующей керамической арматуры
23.43.99
Услуги в области производства изоляторов электрических и арматуры изолирующей керамических
23.44
Производство прочих технических керамических изделий
23.44.1
Изделия керамические технические прочие
23.44.11
Изделия керамические лабораторного, химического или прочего технического назначения из фарфора
23.44.12
Изделия керамические лабораторного, химического или прочего технического назначения, кроме изделий из фарфора
23.49
Производство прочих керамических изделий
23.49.1
Изделия керамические прочие
23.49.11
Изделия керамические, используемые в сельском хозяйстве и для транспортировки и упаковки товаров
23.49.12
Изделия керамические нестроительные прочие
23.51
Производство цемента, включая клинкеры
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.51.9
Услуги в области производства цемента
23.51.99
Услуги в области производства цемента
23.52
Производство извести и строительного гипса
23.52.1
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.9
Услуги в области производства извести и гипса
23.52.99
Услуги в области производства извести и гипса
23.61
Производство строительных изделий из бетона
23.61.1
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.11
Плитки, плиты, кирпичи и изделия аналогичные из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.12
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.2
Конструкции строительные сборные из бетона
23.61.20
Конструкции строительные сборные из бетона
23.61.9
Услуги в области производства изделий из бетона для строительных целей
23.61.99
Услуги в области производства изделий из бетона для строительных целей
23.62
Производство изделий из гипса для строительных целей
23.62.1
Изделия из гипса для строительных целей

23.42.10
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.43
Электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы керамикалық арматура өндірісі
23.43.1
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы керамикалық арматура
23.43.10
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы керамикалық арматура
23.43.9
Электр оқшаулағыштары мен оқшаулаушы керамика арматураны өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.43.99
Электр оқшаулағыштары мен оқшаулаушы керамика арматураны өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.44
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар өндіру
23.44.1
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар
23.44.11
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.44.12
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе өзге техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.49
Өзге де керамикалық бұйымдар өндіру
23.49.1
Өзге де керамикалық бұйымдар
23.49.11
Ауыл шаруашылығында қолданылатын және тауарларды тасымалдауға және орауға арналған керамикалық бұйымдар
23.49.12
Өзге де құрылыстық емес керамикалық бұйымдар
23.51
Цемент өндірісі
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цемент клинкерлері
23.51.12
Портландцемент, балшық-топырақты цемент, қож цементі және гидравликалық ұқсас цемент
23.51.9
Цемент өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.51.99
Цемент өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.52
Әк және гипс
23.52.1
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Кальцийлендірілген немесе агломератталған доломит
23.52.30
Кальцийлендірілген немесе агломератталған доломит
23.52.9
Әк және ғаныш өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.52.99
Әк және ғаныш өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.61
Бетоннан жасалған құрылыс бұйымдары
23.61.1
Құрылыс мақсатына арналған бетоннан жасалған бұйымдар
23.61.11
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған тақтайшалар, тақталар, кірпіштер мен ұқсас бұйымдар
23.61.12
Құрылысқа, оның ішінде азаматтық құрылысқа арналған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрама конструкция элементтері
23.61.2
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
23.61.20
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
23.61.9
Құрылыс мақсатына арналған бетоннан жасалған бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.61.99
Құрылыс мақсатына арналған бетоннан жасалған бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.62
Құрылыс мақсатына арналған ғаныштан жасалған бұйымдар
23.62.1
Құрылыс мақсатына арналған ғаныштан жасалған бұйымдар

23.62.10
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.9
Услуги в области производства изделий из гипса для строительных целей
23.62.99
Услуги в области производства изделий из гипса для строительных целей
23.63
Производство бетона, готового для использования
23.63.1
Бетон товарный
23.63.10
Бетон товарный
23.63.9
Услуги в области производства бетона товарного
23.63.99
Услуги в области производства бетона товарного
23.64
Производство сухих бетонных смесей
23.64.1
Растворы строительные
23.64.10
Растворы строительные
23.64.9
Услуги в области производства растворов строительных
23.64.99
Услуги в области производства растворов строительных
23.65
Производство изделий из асбестоцемента и волокнистого цемента
23.65.1
Изделия из фиброцемента
23.65.11
Панели, плиты, доски, бруски, блоки и изделия аналогичные из волокон растительных, соломы или отходов древесных, агломерированных с веществами связующими минеральными
23.65.12
Изделия из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы или из цементов аналогичного типа
23.69
Производство прочих изделий из бетона, строительного гипса и цемента
23.69.1
Изделия из гипса, бетона или цемента прочие
23.69.11
Изделия из гипса или смеси на основе гипса, не включенные в другие группировки
23.69.19
Изделия из цемента, бетона или камня искусственного, используемые для нестроительных целей
23.69.9
Услуги в области производства изделий из гипса, бетона или цемента прочих
23.69.99
Услуги в области производства изделий из гипса, бетона или цемента прочих
23.91
Производство абразивных изделий
23.91.1
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или зерно на основе тканевой, бумажной, картонной или прочей
23.91.9
Услуги в области производства изделий абразивных
23.91.99
Услуги в области производства изделий абразивных
23.99
Производство прочей неметаллической минеральной продукции, не включенной в другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из таких смесей или асбеста; материал фрикционный для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях

23.62.10
Құрылыс мақсатына арналған ғаныштан жасалған бұйымдар
23.62.9
Құрылыс мақсатына арналған ғаныштан жасалған бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.62.99
Құрылыс мақсатына арналған ғаныштан жасалған бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.63
Тауарлық бетон өндірісі
23.63.1
Тауарлық бетон
23.63.10
Тауарлық бетон
23.63.9
Тауарлық бетонды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.63.99
Тауарлық бетонды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.64
Құрған цемент ерітінділерінің өндірісі
23.64.1
Құрылыс ерітінділері
23.64.10
Құрылыс ерітінділері
23.64.9
Құрылыс ерітінділерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.64.99
Құрылыс ерітінділерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.65
Асбетстоцементтен және талшықты цементтен бұйымдар өндіру
23.65.1
Фиброцементтен жасалған бұйымдар
23.65.11
Өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе агломератталған минералды байланыстырушы заттары бар ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайшалар, кесектер, блоктар және ұқсас бұйымдар
23.65.12
Целлюлоза талшықтары бар асбестцементтен, фиброцементтен немесе ұқсас типті цементтен жасалған бұйымдар
23.69
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар өнідрісі
23.69.1
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар
23.69.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген ғаныштан жасалған бұйымдар немесе ғаныш негізіндегі қоспалар
23.69.19
Құрылыстан тыс мақсаттарға қолданылатын цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
23.69.9
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.69.99
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.91
Абразивті бұйымдар өндірісі
23.91.1
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе мата, қағаз, қатты қағаз немесе өзге де негізіндегі түйір
23.91.9
Абразивті бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.91.99
Абразивті бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өзге де бұйымдар
23.99.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өзге де бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегіштерге, муфталарға және құрастырылмаған түрдегі ұқсас типті бұйымдарға арналған фрикциялық материал
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битум қоспалары

23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не включенные в другие группировки
23.99.9
Услуги в области производства изделий минеральных неметаллических прочих, не включенных в другие группировки
23.99.99
Услуги в области производства изделий минеральных неметаллических прочих, не включенных в другие группировки
24.10
Производство чугуна, стали и ферросплавов
24.10.1
Первичные материалы черной металлургии
24.10.11
Чугун передельный, литейный или зеркальный в чушках, болванках или в виде форм первичных прочих
24.10.12
Ферросплавы
24.10.13
Металлопродукты, полученные путем прямого восстановления железа; железо губчатое прочее, в кусках, окатышах или формах аналогичных; железо, имеющее минимальную чистоту в весе 99,94 % в кусках, окатышах и формах аналогичных
24.10.14
Гранулы и порошки из чугуна передельного, чугуна зеркального, стали
24.10.2
Сталь нерафинированная
24.10.21
Сталь нелегированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали углеродистой (нелегированной)
24.10.22
Сталь нержавеющая в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали нержавеющей
24.10.23
Сталь легированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали легированной
24.10.3
Прокат плоский из стали горячекатаный без дальнейшей обработки
24.10.31
Прокат плоский из стали нелегированной, горячекатаный без дальнейшей обработки, шириной >=
24.10.32
Прокат плоский из стали нелегированной, горячекатаный без дальнейшей обработки, шириной менее
24.10.33
Прокат плоский из стали нержавеющей, горячекатаный без дальнейшей обработки, шириной >=
24.10.34
Прокат плоский из стали нержавеющей, горячекатаный без дальнейшей обработки, шириной менее
24.10.35
Прокат плоский из стали легированной прочей, горячекатаный без дальнейшей обработки, шириной >=
24.10.36
Прокат плоский из стали легированной прочей, горячекатаный без дальнейшей обработки, шириной < (кроме продукции из кремнистой электростали)
24.10.4
Прокат плоский из стали, холоднокатаный без дальнейшей обработки, шириной >=
24.10.41
Прокат плоский из стали нелегированной, холоднокатаный без дальнейшей обработки, шириной >=
24.10.42
Прокат плоский из стали нержавеющей, холоднокатаный без дальнейшей обработки, шириной >=

23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізінде жасалған өнімдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өнімдер
23.99.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де металл емес минералды бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
23.99.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де металл емес минералды бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.10
Негізгі қара металдар: темір, шойын, болат және ферроқорытпалар
24.10.1
Қара металлургияның бастапқы материалдары
24.10.11
Металл құймалардағы, кесектердегі немесе өзге де бастапқы пішіндегі қайта балқытылған, құйылған немесе жалтыр шойын
24.10.12
Ферроқорытпалар
24.10.13
Темірді тікелей тотықсыздау арқылы алынған металл өнімдер; кесек, шекемтастар немесе ұқсас пішіндердегі кеуекті темір; кесек, шекемтастар немесе ұқсас пішіндердегі, 99,94% салмағында ең аз мөлшерге ие темір
24.10.14
Қайта балқытылған шойыннан, жалтыр шойыннан, болаттан жасалған түйіршіктер мен ұнтақтар
24.10.2
Тазартылмаған болат
24.10.21
Құйма кесектердегі немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспаланбаған болат және көміртекті (қоспаланбаған) болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.22
Құйма кесектердегі немесе өзге де бастапқы пішіндегі тоттанбайтын болат және тоттанбайтын болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.23
Құйма кесектердегі немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспаланған болат және қоспаланған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.3
Болаттан жасалған ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.31
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.32
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.33
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.34
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.35
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.36
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай иеліктеліп одан әрі өңделмеген жазық илек (кремнийлі электр болаттан жасалған өнімнен басқа)
24.10.4
Болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.41
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.42
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек

24.10.43
Прокат плоский из стали легированной прочей, холоднокатаный без дальнейшей обработки, шириной >=
24.10.5
Прокат плоский из стали плакированной, с гальваническим или прочим покрытием и прокат плоский из кремнистой электростали и стали быстрорежущей
24.10.51
Прокат плоский из стали нелегированной, шириной >=600 мм, плакированной, с гальваническим или прочим покрытием
24.10.52
Прокат плоский из стали легированной прочей, шириной >=600 мм, плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.10.53
Прокат плоский из кремнистой электростали, шириной >=600 мм
24.10.54
Прокат плоский из кремнистой электростали, шириной <
24.10.55
Прокат плоский из стали быстрорежущей, шириной менее
24.10.6
Стержни и прутки горячекатаные
24.10.61
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нелегированной
24.10.62
Стержни и прутки прочие из стали штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.63
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нержавеющей
24.10.64
Прутки и стержни прочие из стали нержавеющей штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.65
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали легированной прочей
24.10.66
Стержни и прутки прочие из стали легированной прочей штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.67
Стержни и прутки пустотелые
24.10.7
Профили открытые горячекатаные из стали, пакетированные листы из стали и материалы строительные для путей железнодорожных или трамвайных из стали
24.10.71
Профили открытые из стали нелегированной горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.72
Профили открытые из стали нержавеющей горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.73
Профили открытые из стали легированной прочей горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.74
Профили сварные и конструкции шпунтовые из стали
24.10.75
Изделия из черных металлов для железнодорожных путей
24.10.9
Услуги в области производства металлов черных основных
24.10.99
Услуги в области производства металлов черных основных
24.20
Производство труб, трубопроводов, профилей, фитингов из стали

24.10.43
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.5
Болаттан жасалған гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек, кремнийлі электр болаттан және жылдам кескіш болаттан жасалған жазық илек
24.10.51
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек
24.10.52
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек
24.10.53
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені >= 600 мм жазық илек
24.10.54
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені <600 мм жазық илек
24.10.55
Жылдам кескіш болаттан жасалған ені 600 мм кем жазық илек
24.10.6
Ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.61
Қоспаланбаған болаттан жасалған бос оралған ыстықтай илектілген шыбықтар
24.10.62
Штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымданған (илектелген соң ширатылғанды қоса алғанда) болаттан жасалған өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.63
Тоттанбайтын болаттан жасалған бос оралған ыстықтай илектелген орамда өзектер мен шыбықтар
24.10.64
Тоттанбайтын, болаттан жасалған штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымданған (илектелген соң ширатылғанды қоса алғанда) басқа өзектер мен шыбықтар
24.10.65
Өзге де қоспаланған болаттан жасалған бос оралған ыстықтай иеленген өзектер мен шыбықтар
24.10.66
Өзге де қоспаланған болаттан жасалған штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымданған бірақ одан әрі өңделмеген (илектелген соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.67
Ішкі қуыс өзектер мен шыбықтар
24.10.7
Болаттан жасалған ыстықтай илектелген ашық профильдер, болаттан жасалған пакеттелген табақтар және теміржол немесе трамвай жолдарына арналған құрылыс материалдары
24.10.71
Кейінгі өңдеусіз ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай престелген қоспаланған болаттан жасалған ашық профильдер
24.10.72
Кейінгі өңдеусіз ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай престелген тот баспайтын болаттан жасалған ашық профильдер
24.10.73
Кейінгі өңдеусіз ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай престелген қоспаланған болаттан жасалған басқа ашық профильдер
24.10.74
Болаттан жасалған дәнекерлеу профильдері және шпунт конструкциялар
24.10.75
Теміржолдарға арналған қара металдан жасалған бұйымдар
24.10.9
Негізгі қара металдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.10.99
Негізгі қара металдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.20
Түрлі диаметрлі құбырлар, болаттан жасалған түрлі диаметрлі құбырларға арналған қуыс профильдер мен фитингтер

24.20.1
Трубы разных диаметров, профили полые бесшовные из стали
24.20.11
Трубы для нефте- и газопроводов бесшовные стальные
24.20.12
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, бесшовные, стальные
24.20.13
Трубы и трубки прочие круглого сечения стальные
24.20.14
Трубы и трубки некруглого сечения и профили пустотелые стальные
24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.22
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм, стальные
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения, сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепанные или соединенные аналогичным способом, круглого сечения с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.31
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.32
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.33
Трубы и трубки прочие, сварные, круглого сечения с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или соединенные аналогичным способом, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.9
Услуги в области производства труб, трубок, профилей и фитингов для труб стальных
24.20.99
Услуги в области производства труб, трубок, профилей и фитингов для труб стальных
24.31
Холодное волочение
24.31.1
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.10
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.2
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.20
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.3
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нержавеющей

24.20.1
Болаттан жасалған түрлі диаметрлі құбырлар, жіксіз қуыс профильдер
24.20.11
Мұнай-газ құбырларына арналған болаттан жасалған жіксіз құбырлар
24.20.12
Мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған, жіксіз, болаттан жасалған сорғылы-сығымдауыш және бұрғылау, қондыру құбырлары
24.20.13
Өзге де дөңгелек қималы болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.14
Дөңгелек емес қималы болат құбырлар мен түтікшелер және қуыс профильдер
24.20.2
Сыртқы диаметрі жоғары дөңгелек қималы болат дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.21
Сыртқы диаметрі жоғары, мұнай-газ құбырларына арналған болаттан жасалған дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.22
Мұнай жане газ ұңғымаларын бұрғылау үшін сыртқы диаметрі астам жағалауыш және бұрғылағыш, жалғанған болат құбырлар
24.20.23
Сыртқы диаметрі жоғары, өзге де дөңгелек қималы, дәнекерленген болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.24
Сыртқы диаметрі жоғары, ашық жікті немесе тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген, дөңгелек қималы өзге де болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.3
Сыртқы диаметрі аспайтын болат дәнекерлеу құбырлары мен түтікшелері
24.20.31
Сыртқы диаметрі аспайтын, мұнай-газ құбырларына арналған дәнекерленген болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.32
Мұнай жане газ ұңғымаларын бұрғылау үшін сыртқы диаметрі аспайтын жағалауыш және бұрғылағыш, жалғанған болат құбырлар
24.20.33
Сыртқы диаметрі аспайтын дәнекерленген, дөңгелек қималы өзге де болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.34
Сыртқы диаметрі аспайтын, дөңгелек емес қималы, дәнекерленген өзге де болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.35
Сыртқы диаметрі аспайтын, ашық жікті немесе тойтарылған немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген өзге де болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.4
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингтер
24.20.40
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингтер
24.20.9
Болат құбырлар, түтікшелер, профильдер мен құбырларға арналған фитингтерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.20.99
Болат құбырлар, түтікшелер, профильдер мен құбырларға арналған фитингтерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.31
Суықтай тарту
24.31.1
Қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай тартылған шыбықшалар (өзектер) мен профильдер (көміртекті)
24.31.10
Қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай тартылған шыбықшалар (өзектер) мен профильдер (көміртекті)
24.31.2
Тоттанбайтын болаттан басқа қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай тартылған шыбықшалар (өзектер) мен профильдер
24.31.20
Тоттанбайтын болаттан басқа қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай тартылған шыбықшалар (өзектер) мен профильдер
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай тартылған шыбықшалар (өзектер) мен профильдер

24.31.30
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нержавеющей
24.31.9
Услуги в области производства прутков (стержней) холоднотянутых стальных
24.31.99
Услуги в области производства прутков (стержней) холоднотянутых стальных
24.32
Холодная прокатка лент и узких полос
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, без покрытия, стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, без покрытия, стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.32.9
Услуги в области производства полос узких холоднокатаных стальных
24.32.99
Услуги в области производства полос узких холоднокатаных стальных
24.33
Холодная формовка или фальцовка
24.33.1
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.11
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.12
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.3
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.9
Услуги в области производства изделий, полученных холодной штамповкой или гибкой
24.33.99
Услуги в области производства изделий, полученных холодной штамповкой или гибкой
24.34
Производство проволоки путем холодного вытягивания
24.34.1
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.11
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали нелегированной (углеродистой)
24.34.12
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали нержавеющей
24.34.13
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали легированной прочей
24.34.9
Услуги в области производства проволоки путем холодного вытягивания
24.34.99
Услуги в области производства проволоки путем холодного вытягивания
24.42
Производство алюминия
24.42.1
Алюминий необработанный; оксид алюминия
24.42.11
Алюминий необработанный
24.42.12
Оксид алюминия, кроме корунда искусственного
24.42.22
Прутки, стержни и профили из алюминия
24.42.23
Проволока алюминиевая
24.42.24
Плиты, листы, полосы и лента из алюминия, толщиной более 0,2 мм
24.42.25
Фольга алюминиевая толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
24.42.26
Трубы, трубки и фитинги к ним из алюминия

24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай тартылған шыбықшалар (өзектер) мен профильдер
24.31.9
Суықтай тартылған болат шыбықтарды (өзектерді) өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.31.99
Суықтай тартылған болат шыбықтарды (өзектерді) өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.32
Таспалар мен жіңішке кесінділерді жолақтарда суықтай илектеу
24.32.1
Ені кем, суықтай илектелген, жабындысыз болат жалпақ илек
24.32.10
Ені кем, суықтай илектелген, жабындысыз болат жалпақ илек
24.32.2
Гальваникалық немесе өзге де жабындысы бар, ені кем, суықтай илектелген жалпақ илек
24.32.20
Гальваникалық немесе өзге де жабындысы бар, ені кем, суықтай илектелген жалпақ илек
24.32.9
Суықтай илектелген жіңішке болат кесінділерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.32.99
Суықтай илектелген жіңішке болат кесінділерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.33
Суықтай пішіндеу немесе бүктеу
24.33.1
Суықтай немесе икемді штамптаумен алынған болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.11
Суықтай немесе икемді штамптаумен алынған қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.12
Суықтай немесе икемді штамптаумен алынған тоттанбайтын болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.2
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.20
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.3
Қапталған болат табақтан жасалған сэндвич панельдер
24.33.30
Қапталған болат табақтан жасалған сэндвич панельдер
24.33.9
Суықтай немесе икемді штамптаумен алынған бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.33.99
Суықтай немесе икемді штамптаумен алынған бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.34
Суықтай созу арқылы алынған сым
24.34.1
Суықтай созу арқылы алынған сым
24.34.11
Қоспаланған (көміртекті) болаттан суықтай созу арқылы алынған сым
24.34.12
Тоттанбайтын болаттан суықтай созу арқылы алынған сым
24.34.13
Өзге де қоспаланған болаттан суықтай созу арқылы алынған сым
24.34.9
Суықтай созу арқылы сым өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.34.99
Суықтай созу арқылы сым өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.42
Алюминий өндірісі
24.42.1
Өңделмеген алюминий; алюминий оксиді
24.42.11
Өңделмеген алюминий
24.42.12
Жасанды корундтан басқа алюминий оксиді
24.42.22
Алюминийден жасалған шыбықтар, өзектер мен профильдер
24.42.23
Алюминий сым
24.42.24
Қалыңдығы артық, алюминийден жасалған тақталар, табақтар, кесінділер мен ленталар
24.42.25
Қалыңдығы (негізін санамағанда) артық емес алюминий жұқалтыр
24.42.26
Құбырлар, түтікшелер мен оларға арналған алюминийден жасалған фитингілер

24.42.9
Услуги в области производства алюминия и изделий алюминиевых
24.42.99
Услуги в области производства алюминия и изделий алюминиевых
24.43
Производство свинца, цинка и олова
24.43.1
Свинец, цинк, олово необработанные
24.43.11
Свинец необработанный
24.43.12
Цинк необработанный
24.43.13
Олово необработанное
24.43.2
Полуфабрикаты из свинца, цинка и олова и их сплавы
24.43.21
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из свинца; порошки и чешуйки свинцовые, кроме порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок, электропровода изолированного
24.43.22
Пыль, порошки и чешуйки цинковые, кроме гранул, порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок, электропровода изолированного
24.43.23
Прутки, стержни, профили и проволока цинковые; плиты, листы, полосы, лента и фольга цинковые
24.43.24
Прутки, стержни, профили и проволока оловянные
24.44
Производство меди
24.44.1
Медь необработанная; штейн медный; медь цементационная
24.44.11
Штейн медный; медь цементационная, кроме порошков
24.44.12
Медь нерафинированная (включая медь черновую); аноды медные для рафинирования электролитического, кроме меди для плакировки, анодов для нанесения покрытия электролитического
24.44.13
Медь рафинированная и сплавы медные, необработанные; лигатуры на основе меди
24.44.2
Полуфабрикаты из меди и сплавов медных
24.44.21
Порошки и чешуйки медные, кроме меди цементационной, порошков и красок, используемых при приготовлении красок ("бронзы" или "золота"), дроби
24.44.22
Прутки, стержни и профили из меди, кроме стержней и прутков, полученных литьем или спеканием заготовок для производства проволоки
24.44.23
Проволока медная
24.44.24
Плиты, листы, полосы и лента из меди и сплавов медных толщиной более , кроме листа просечно-вытяжного, полосы электроизолированной
24.44.25
Фольга медная толщиной не более
24.44.26
Трубы большого и малого диаметров из меди или фитинги для них
24.45
Производство прочих цветных металлов
24.45.1
Никель необработанный; продукты промежуточные металлургии никеля
24.45.11
Никель необработанный
24.45.12
Штейн никелевый, агломераты оксидов никеля, продукты промежуточные прочие металлургии никеля, включая оксиды никеля и ферроникель загрязненные, шпейзы никелевые
24.45.2
Полуфабрикаты из никеля или сплавов никелевых
24.45.21
Порошки и чешуйки никелевые, кроме агломератов оксидов никеля

24.42.9
Алюминий және алюминий бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.42.99
Алюминий және алюминий бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
24.43
Қорғасын, мырыш және қалайы өндірісі
24.43.1
Өңделмеген қорғасын, мырыш және қалайы
24.43.11
Өңделмеген қорғасын
24.43.12
Өңделмеген мырыш
24.43.13
Өңделмеген қалайы
24.43.2
Қорғасын, мырыш, қалайыдан жасалған жартылай фабрикаттар және олардың қорытпалары
24.43.21
Қорғасыннан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, таспалар және фольга; бояулар мен бояғыштар, оқшауланған электр сымдары ретінде қолдануға арналған, ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа, қорғасын ұнтақтары мен қабыршақтары
24.43.22
Бояулар мен бояуғыштар, оқшауланған электр сымдары ретінде қолдануға арналған түйіршіктер, ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа, мырыш тозаңдары, ұнтақтары мен қабыршақтары
24.43.23
Мырыш шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар; мырыш тақталар, табақтар, тақташалар, таспалар мен фольга
24.43.24
Қалайы шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар
24.44
Мыс өндірісі
24.44.1
Өңделмеген мыс; мыс штейн; цементациялық мыс
24.44.11
Мыс штейн; ұтақтардан басқа цементтелмеген мыс
24.44.12
Тазартылмаған мыс (таза емес мысты қоса алғанда); электролиттік қабатты жағуға арналған плакировкаға арналған мыстан басқа, электролиттік мысты тазартуға арналған мыс анодтар
24.44.13
Өңделмеген тазартылған мыс және мыс қорытпалары; мыс негізіндегі лигатуралар
24.44.2
Мыс пен мыс қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.44.21
Цементтеу мысынан бояулар ("қола" немесе "алтын"), бытыра дайындауда пайдаланылатын ұнтақтар мен бояулардан басқа, мыс ұнтақтары мен қабыршақтары
24.44.22
Сым өндіруге арналған дайындамаларды құю немесе біріктіру арқылы алынған өзектер мен шыбықтардан басқа, мыстан жасалған шыбықтар, өзектер мен профильдер
24.44.23
Мыс сым
24.44.24
Електен өткізу-сору табақтарынан басқа мыс және мыс қорытпаларынан жасалған қалыңдығы 0,15 мм асатын, электр, тақталар, табақтар, жолақтар және таспалар оқшауланған жолақтар
24.44.25
Қалыңдығы 0,15 мм аспайтын мыс фольга
24.44.26
Мыстан жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингілер
24.45
Басқа түсті металдар өндіру
24.45.1
Өңделмеген никель; никель металлургиясындағы аралық өнімдер
24.45.11
Өңделмеген никель
24.45.12
Никельді штейн, никель оксидтерінің агломераттары, никель оксиді мен ластанған ферроникельді, никельді шпейзаларды қоса алғанда, никель металлургиясындағы өзге де аралық өнімдер
24.45.2
Никельден немесе никель қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.45.21
Никель оксидтерінің агломераттарынан басқа, никель ұнтақтары мен қабыршақтары

24.45.22
Прутки, стержни, профили и проволока из никеля, кроме стержней, прутков и профилей, предназначенных для использования в конструкциях, стержней и проволоки изоляционной, проволоки эмалированной
24.45.23
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из никеля, кроме листа просечно-вытяжного
24.45.24
Трубы большого и малого диаметров из никеля или фитинги для них
24.45.3
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола и остатки, содержащие металлы или соединения металлов
24.45.30
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола и остатки, содержащие металлы или соединения металлов
24.46
Переработка ядерного топлива
24.46.1
Уран природный и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты керамические и смеси, содержащие уран природный или его соединения
24.46.10
Уран природный и его соединения; сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), продукты керамические и смеси, содержащие уран природный или его соединения
24.51
Литье чугуна
24.51.2
Трубы большого и малого диаметров; профили пустотелые из чугуна литейного
24.51.20
Трубы большого и малого диаметров; профили пустотелые из чугуна литейного
24.51.3
Трубы и фитинги литые для труб из чугуна литейного
24.51.30
Трубы и фитинги литые для труб из чугуна литейного
24.52
Литье стали
24.52.1
Услуги по литью стали
24.52.10
Услуги по литью стали
24.52.2
Трубы большого и малого диаметров из стали, отлитые центробежным способом
24.52.20
Трубы большого и малого диаметров из стали, отлитые центробежным способом
24.52.3
Трубы и фитинги литые для труб из стали литейной
24.52.30
Трубы и фитинги литые для труб из стали литейной
24.53
Литье легких металлов
24.53.1
Услуги по литью металлов легких и их сплавов
24.53.10
Услуги по литью металлов легких и их сплавов
24.54
Литье прочих цветных металлов
24.54.1
Услуги по литью металлов цветных прочих и их сплавов
24.54.10
Услуги по литью металлов цветных прочих и их сплавов
25.11
Производство строительных металлических конструкций и изделий
25.11.1
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.10
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.2
Металлоконструкции и их части

24.45.22
Конструкцияларда қолдануға арналған өзектер, шыбықтар мен пішімдерден басқа шыбықтар, өзектер профильдер мен никельден жасалған сымдар, эмальданған сымдарға арналған өзектер, пішімдер мен сымдар және оқшаулар
24.45.23
Електен өткізу-сору табақтарынан басқа, никельден жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, таспа мен фольга
24.45.24
Никельден жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингілер
24.45.3
Басқа түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдардан немесе металл қосылыстарынан тұратын керметтер, күл мен қалдықтар
24.45.30
Басқа түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдардан немесе металл қосылыстарынан тұратын керметтер, күл мен қалдықтар
24.46
Ядролық отынды қайта өңдеу
24.46.1
Табиғи уран және оның қосылыстары; қорытпалар, дисперсиялар (металлокерамиканы қоса алғанда), табиғи уран немесе оның қосылыстарынан тұратын керамикалық өнімдер мен қоспалар
24.46.10
Табиғи уран және оның қосылыстары; қорытпалар, дисперсиялар (металлокерамиканы қоса алғанда), табиғи уран немесе оның қосылыстарынан тұратын керамикалық өнімдер мен қоспалар
24.51
Шойын құю
24.51.2
Үлкен және кіші диаметрлі құбырлар; құйма шойыннан жасалған іші қуыс профильдер
24.51.20
Үлкен және кіші диаметрлі құбырлар; құйма шойыннан жасалған іші қуыс профильдер
24.51.3
Құйма шойыннан құйылған құбырлар және құбырларға арналған фитингілер
24.51.30
Құйма шойыннан құйылған құбырлар және құбырларға арналған фитингілер
24.52
Болат құю
24.52.1
Болат құю бойынша көрсетілетін қызметтер
24.52.10
Болат құю бойынша көрсетілетін қызметтер
24.52.2
Сыртқа тебу тәсілімен болаттан құйылған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар
24.52.20
Сыртқа тебу тәсілімен болаттан құйылған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар
24.52.3
Құбырлар және құйма болаттан жасалған құбырларға арналған құйма фитингтер
24.52.30
Құбырлар және құйма болаттан жасалған құбырларға арналған құйма фитингтер
24.53
Жеңіл металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша көрсетілетін қызметтер
24.53.1
Жеңіл металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша көрсетілетін қызметтер
24.53.10
Жеңіл металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша көрсетілетін қызметтер
24.54
Өзге де түсті металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша қызметтер
24.54.1
Өзге де түсті металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша көрсетілетін қызметтер
24.54.10
Өзге де түсті металдар мен оның қорытпаларын құю бойынша көрсетілетін қызметтер
25.11
Құрылыс металл конструкциялары мен бұйымдар өндірісі
25.11.1
Құрама құрылыс металл конструкциялары
25.11.10
Құрама құрылыс металл конструкциялары
25.11.2
Металл конструкциялар мен олардың бөліктері

25.11.21
Мосты и секции мостов из металлов черных
25.11.22
Башни и мачты решетчатые из металлов черных
25.11.23
Конструкции прочие, части конструкций, плиты, прутки, уголки, профили и изделия аналогичные из металлов черных или алюминия
25.11.9
Услуги в области производства металлоконструкций и их частей
25.11.99
Услуги в области производства металлоконструкций и их частей
25.12
Производство металлических дверей и окон
25.12.1
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.12.10
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.21
Производство радиаторов и котлов центрального отопления
25.21.1
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.11
Радиаторы для центрального отопления, без нагрева электрического, из металлов черных
25.21.12
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с низким давлением
25.21.13
Части котлов центрального отопления
25.29
Производство прочих металлических цистерн, резервуаров и контейнеров
25.29.1
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.11
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичного типа (кроме емкостей для газов сжатых или сжиженных) из металлов черных или алюминия вместимостью не менее 300 л, не оснащенные оборудованием механическим или тепловым
25.29.12
Емкости для газов сжатых или сжиженных из металлов черных или алюминия
25.29.9
Услуги в области производства цистерн, баков, резервуаров и емкостей металлических
25.29.99
Услуги в области производства цистерн, баков, резервуаров и емкостей металлических
25.30
Производство паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
25.30.1
Парогенераторы и их части
25.30.11
Котлы паровые или парогенерирующие прочие; котлы, работающие на воде перегретой
25.30.12
Установки вспомогательные для использования вместе с котлами; конденсаторы для установок пароводяных или паросиловых прочих
25.30.13
Части парогенераторов
25.30.2
Реакторы ядерные и их части
25.30.21
Реакторы ядерные, кроме сепараторов изотопных
25.30.22
Части реакторов ядерных, кроме сепараторов изотопных
25.30.9
Услуги в области производства парогенераторов, кроме котлов центрального отопления
25.30.99
Услуги в области производства парогенераторов, кроме котлов центрального отопления
25.50
Ковка, прессование, штамповка и профилирование листового металла роликами и профилировка листового металла на роликовой листогибочной машине; порошковая металлургия

25.11.21
Қара металдардан жасалған көпірлер мен көпір секциялары
25.11.22
Қара металдан жасалған мұнаралар мен торлы діңгектер
25.11.23
Қара металдан немесе алюминийден жасалған өзге де конструкциялар, конструкциялар бөліктері, тақталар, шыбықтар, бұрыштар, профильдер мен ұқсас бұйымдар
25.11.9
Металл конструкциялар мен олардың бөліктерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.11.99
Металл конструкциялар мен олардың бөліктерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.12
Металл есіктер мен терезелер өндірісі
25.12.1
Металл есіктер және есік табалдырықтары, терезелер мен олардың жақтаулары
25.12.10
Металл есіктер және есік табалдырықтары, терезелер мен олардың жақтаулары
25.21
Орталық жылыту радиаторлары мен бу қазандықтары өндірісі
25.21.1
Радиаторлар мен орталық жылу қазандықтары
25.21.11
Қара металдардан жасалған, электрлік қызусыз орталық жылу радиаторлары
25.21.12
Төмен қысымды ыстық су немесе бу шығаруға арналған орталық жылу қазандықтары
25.21.13
Орталық жылу қазандықтарының бөліктері
25.29
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер өндірісі
25.29.1
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер
25.29.11
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы кем емес қара металл немесе алюминийден жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар мен осыған ұқсас типтегі сыйымдылықтар (қысылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтардан басқа)
25.29.12
Қара металдан немесе алюминийден жасалған қысылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
25.29.9
Металл цистерналар, бактар, резервуарлар мен сыйымдылықтарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.29.99
Металл цистерналар, бактар, резервуарлар мен сыйымдылықтарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.30
Орталықтан жылытудың су қазандықтарынан басқа бу генераторлары өндірісі
25.30.1
Бу генераторлары мен олардың бөліктері
25.30.11
Бу немесе өзге де бу шығарушы қазандықтар; өте қыздырылған сумен жұмыс істейтін қазандықтар
25.30.12
Қазандықтармен бірге қолдануға арналған қосалқы қондырғылар; өзге де булы су немесе булы күш қондырғыларына арналған конденсаторлар
25.30.13
Бу генераторларының бөліктері
25.30.2
Ядролық реакторлар және олардың бөліктері
25.30.21
Изотоптық сепараторлардан басқа, ядролық реакторлар
25.30.22
Изотоптық сепараторлардан басқа, ядролық реакторлардың бөліктері
25.30.9
Орталықтан жылыту қазандықтарынан басқа, бу генераторларын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.30.99
Орталықтан жылыту қазандықтарынан басқа, бу генераторларын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.50
Табақша металды роликпен соғу, сығымдау, қалыптау және пішіндеу роликті қаңылтыр игіш машинамен табақша металды белгілі бір қалыпқа келтіру; ұнтақ металлургия

25.61
Обработка металлов и нанесение покрытий на металлы
25.61.1
Услуги по нанесению покрытий на металл
25.61.11
Услуги по нанесению покрытий металлических
25.61.12
Услуги по нанесению покрытий неметаллических
25.61.2
Услуги по прочим видам обработки металлов
25.61.21
Услуги по обработке термической металла, кроме нанесения покрытий металлических и покрытий из пластмасс
25.61.22
Услуги по обработке поверхностной металлов прочие
25.62
Машинная обработка; обработка и покрытие металлов
25.62.1
Услуги по токарной обработке металлоизделий
25.62.10
Услуги по токарной обработке металлоизделий
25.62.2
Услуги по механической обработке прочие
25.62.20
Услуги по механической обработке прочие
25.71
Производство прочих металлических изделий
25.71.1
Изделия ножевые
25.71.11
Ножи с кромками режущими, пилообразные и простые, кроме ножей для машин, ножницы, а также лезвия для них
25.71.12
Бритвы и лезвия бритвенные, включая заготовки полосовые лезвий для бритв
25.71.13
Изделия ножевые прочие; инструменты маникюрные или педикюрные и их наборы
25.71.14
Ложки, вилки, половники, шумовки, лопатки для пирога, ножи для рыбы, ножи для масла, щипцы для сахара и приборы кухонные или столовые аналогичные
25.71.15
Шпаги, кортики, штыки, копья и аналогичное оружие и части к нему
25.72
Производство замков, петель и шарниров
25.72.1
Замки и петли
25.72.11
Замки висячие, замки, предназначенные для установки в транспортных средствах, и замки, предназначенные для установки в мебели, из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.72.12
Замки для зданий из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.72.13
Шпингалеты и рамы со шпингалетами, снабженные замками; части замков
25.72.14
Петли, арматура монтажная, крепления и изделия аналогичные для автотранспортных средств, дверей, окон, мебели, из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.73
Производство инструментов
25.73.1
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.10
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.2
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.20
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.3
Инструмент ручной прочий

25.61
Металдарды өңдеу және оларға қаптамалар жалату бойынша қызметтер
25.61.1
Металдарға қаптамалар жалату бойынша көрсетілетін қызметтер
25.61.11
Металл қаптамаларды жалату бойынша көрсетілетін қызметтер
25.61.12
Металл емес қаптамаларды жалату бойынша көрсетілетін қызметтер
25.61.2
Металдарды өңдеудің өзге де түрлері бойынша көрсетілетін қызметтер
25.61.21
Металл қаптамалар мен пластмассадан жасалған қаптамаларды жалатудан басқа, металды термиялық өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
25.61.22
Металдарды үстіртін өңдеу бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
25.62
Машина жасаудың негізгі технологиялық процестері саласында қызметтер
25.62.1
Металл бұйымдарын токарьлық өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
25.62.10
Металл бұйымдарын токарлық өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
25.62.2
Механикалық өңдеу бойынша өзге де көрсетілетін көрсетілетін қызметтер
25.62.20
Механикалық өңдеу бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
25.71
Басқа металл бұйымдар өндіру
25.71.1
Пышақ бұйымдары
25.71.11
Машиналарға арналған пышақтардан басқа, кесу жиектері бар, ара тәріздес және қарапайым пышақтар, қайшылар, сондай-ақ оларға арналған өткір жүздер
25.71.12
Ұстараларға арналған жолақты жүздердің дайындамаларын қоса алғанда, ұстаралар мен ұстара жүздері
25.71.13
Басқа пышақ бұйымдары; маникюр немесе педикюр аспаптары және олардың жиынтықтары
25.71.14
Қасық, шанышқы, шөміш, кепсер, бәлішке арналған қалақша, балыққа арналған пышақтар, майға арналған пышақ, қантқа арналған қысқыштар және асүй немесе асханалық құралдар
25.71.15
Сапы, кездік, найза, сүңгі және соған ұқсас басқа қарулар және олардың бөлшектері
25.72
Құлыптар, ілгектер және топсалар өндірісі
25.72.1
Құлыптар мен ілгектер
25.72.11
Аспалы құлыптар, көлік құралдарына орнатуға арналған құлыптар және бағалы емес (қымбат емес) металдардан жасалған жиһаздарға орнатуға арналған құлыптар
25.72.12
Бағалы емес (қымбат емес) металдардан жасалған ғимараттарға арналған құлыптар
25.72.13
Сұқпа тиектер және құлыппен жабдықталған сұқпа тиекті жақтаулар; құлып бөлшектері
25.72.14
Ілмектер, құрастыру, бекіту арматурасы және автокөлік құралдарына, бағалы емес (қымбат емес) металдардан жасалған есік, терезе, жиһаздарға арналған ұқсас бұйымдар
25.73
Аспап өндірісі
25.73.1
Ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында қолдануға арналған қол құрал-сайманы
25.73.10
Ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында қолдануға арналған қол аспаптары
25.73.2
Қол аралары; аралардың барлық түрлеріне арналған кенеп
25.73.20
Қол аралары; аралардың барлық түрлеріне арналған кенеп
25.73.3
Басқа құрал-сайман

25.73.30
Инструмент ручной прочий
25.73.4
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.40
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.5
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс
25.73.50
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс
25.73.6
Инструмент прочий
25.73.60
Инструмент прочий
25.73.9
Услуги в области производства инструментов
25.73.99
Услуги в области производства инструментов
25.91
Производство металлических бочек и аналогичных емкостей
25.91.1
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.11
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью 50-300 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.91.12
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики (кроме заваренных и запаянных) и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью менее 50 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.91.9
Услуги в области производства барабанов стальных и емкостей аналогичных
25.91.99
Услуги в области производства барабанов стальных и емкостей аналогичных
25.92.12
Бочки, барабаны, банки, ящики, емкости аналогичные из алюминия для веществ любых (кроме газа), вместимостью менее
25.92.13
Пробки корончатые и заглушки, колпачки и крышки из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.93
Производство изделий из проволоки, цепей и пружин
25.93.1
Изделия из проволоки
25.93.11
Провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из металлов черных, без изоляции электрической
25.93.12
Проволока колючая из металлов черных; провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из меди или алюминия, без изоляции электрической
25.93.13
Ткань, решетки, сетки и ограждения из проволоки стальной или медной; сетки металлические из металлов черных или меди

25.73.30
Басқа құрал-сайман
25.73.4
Механикалық жетекпен жабдықталған немесе жабдықталмаған құрал-саймандарын немесе станоктарға арналған ауыстырмалы бөлшектер
25.73.40
Механикалық жетекпен жабдықталған немесе жабдықталмаған құрал-саймандарын немесе станоктарға арналған ауыстырмалы бөлшектер
25.73.5
Құймасауыттар мен құймақалыптар; құю тұғырлары мен моделдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдарды, резеңкені немесе пластмассаны құюға арналған пішіндер
25.73.50
Құймасауыттар мен құймақалыптар; құю тұғырлары мен моделдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдарды, резеңкені немесе пластмассаны құюға арналған пішіндер
25.73.6
Өзге де құрал-саймандар
25.73.60
Өзге де құрал-саймандар
25.73.9
Құрал-саймандар өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.73.99
Құрал-саймандар өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.91
Болат барабандар және осыған ұқсас сыйымдылықтар өндірісі
25.91.1
Болат барабандар және осыған ұқсас сыйымдылықтар өндірісі
25.91.11
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 50- қара металдардан жасалған кез келген заттарға (газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер мен ұқсас сыйымдылықтар
25.91.12
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы кем қара металдардан жасалған кез-келген заттарға (газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер (пісіріп бітелгенінен және дәнекерленгенінен басқа) мен ұқсас сыйымдылықтар
25.91.9
Болат барабандар мен осыған ұқсас сыйымдылықтар жасау саласында көрсетілетін қызметтер
25.91.99
Болат барабандар мен осыған ұқсас сыйымдылықтар жасау өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.92.12
Сыйымдылығы 300 л дейін қара металдардан жасалған кез-келген заттарға (газдан басқа) арналған алюминийден жасалған бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және ұқсас ыдыстар
25.92.13
Бағалы емес (қымбат емес) металдардан жасалған тәж тәрізді тығындар мен бұқтырмалар, қалпақтар мен қақпақтар
25.93
Сымнан жасалған бұйымдар, шынжырлар мен серіппелер
25.93.1
Сымнан жасалған бұйымдар, шынжырлар мен серіппелер
25.93.11
Электр оқшаулаусыз қара металдардан жасалған көп желілі сым, арқан сымдар, арқандар, өрілген баулар және осыған ұқсас бұйымдар
25.93.12
Қара металдан жасалған тікенек сым; электр оқшаулаусыз мыстан немесе алюминийден жасалған көп желілі сым, арқан сымдар, арқандар, өрілген баулар және осыған ұқсас бұйымдар
25.93.13
Темір, болат немесе мыс сымнан жасалған тоқыма, керегетор, тор және қоршаулар; қара металдан немесе мыстан жасалған металл торлар

25.93.14
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы и изделия аналогичные
25.93.15
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды с покрытием или с сердечником из материала флюсового
25.93.16
Пружины и листы для пружин из металлов черных; пружины медные
25.93.17
Цепи, кроме цепей шарнирных, и их части
25.93.18
Иглы швейные, спицы вязальные, шила, крючки вязальные, проколки для вышивания и изделия аналогичные для работы ручной, железные или стальные; булавки английские и булавки прочие из железа или стали, не включенные в другие группировки
25.93.9
Услуги в области производства изделий из проволоки, цепей и пружин
25.93.99
Услуги в области производства изделий из проволоки, цепей и пружин
25.94
Производство крепежных изделий
25.94.1
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанной
25.94.11
Изделия с резьбой нарезанной из металлов черных, не включенные в другие группировки
25.94.12
Изделия крепежные ненарезные из металлов черных прочие
25.94.13
Изделия с резьбой нарезанной, изделия крепежные ненарезные, медные
25.94.9
Услуги в области производства изделий крепежных, изделий с резьбой нарезной
25.94.99
Услуги в области производства изделий крепежных, изделий с резьбой нарезной
25.99
Производство прочих готовых металлических изделий, не включенных в другие категории
25.99.1
Металлоизделия для ванной и кухни
25.99.11
Раковины, мойки, ванны, изделия санитарно-технические прочие и их части из металлов черных, меди или алюминия
25.99.12
Изделия столовые, кухонные или бытовые и их части из металлов черных, меди или алюминия
25.99.2
Изделия металлические из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.99.21
Сейфы бронированные или армированные, включая сейфы и двери банковских кладовых, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов из металлов недрагоценных
25.99.22
Шкафы картотечные, ящики для бумаг деловых, картотек, для хранения печатей, лотки и подставки для бумаг и оборудование аналогичное конторское из металлов недрагоценных, кроме мебели офисной
25.99.23
Арматура для скоросшивателей или папок, принадлежности канцелярские и скобы в виде полос, из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.99.26
Винты гребные судов и их лопасти
25.99.29
Изделия металлические из металлов неблагородных (недрагоценных), не включенные в другие группировки

25.93.14
Шеге, бүркеншік шегелер, сызу бүркеншік шегелері, қапсырма шегелер және ұқсас бұйымдар
25.93.15
Флюстік материалдан жасалған қаптамасы немесе өзекшесі бар сым, шыбық, құбыр, пластина, электродтар
25.93.16
Қара металдан жасалған серіппелер мен серіппеғе арналған табақтар; мыс серіппелер
25.93.17
Топсалы шынжырлардан басқа шынжырлар және олардың бөлшектері
25.93.18
Темір немесе болат тігін инелері, тоқу сымдары, біздер, тоқу ілмектері, кестелеуге арналған проколкалар және қолмен жұмыс істеуге арналған ұқсас бұйымдар; басқа топтарға енгізілмеген, темірден немесе болаттан жасалған ағылшын түйреуіштері және басқа түйреуіштер
25.93.9
Сымнан жасалған бұйымдарды, шынжырлар мен серіппелерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.93.99
Сымнан жасалған бұйымдарды, шынжырлар мен серіппелерді өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.94
Бекіту бұйымдары, кескіш бұрандасы бұйымдар
25.94.1
Бекіту бұйымдары, кескіш бұрандасы бар бұйымдар
25.94.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қара металдардан жасалған кескіш бұрандасы бар бұйымдар
25.94.12
Қара металдардан жасалған өзге де кеспейтін бекіту бұйымдары
25.94.13
Мыс кескіш бұрандасы бар бұйымдар, кеспейтін бекіту бұйымдары
25.94.9
Бекіту бұйымдарын, кескіш бұрандасы бар бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.94.99
Бекіту бұйымдарын, кескіш бұрандасы бар бұйымдарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.99
Басқа санаттарға енгізілмеген дайын металл бұйымдар өндірісі
25.99.1
Ванна мен ас үйге арналған металл бұйымдар
25.99.11
Қара металл, мыс немесе алюминийден жасалған раковиналар, қол жуғыштар, ванналар, басқа санитариялық-техникалық бұйымдар және олардың бөлшектері
25.99.12
Қара металл, мыс немесе алюминийден жасалған асхана, асүйлік немесе тұрмыстық бұйымдар мен олардың бөлшектері
25.99.2
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған металл бұйымдар
25.99.21
Бағалы емес металдардан жасалған арнайы ақша мен құжаттарды сақтауға арналған сейфтер, банк қоймаларының есіктерін, жәшіктерді қоса алғанда, броньдалған немесе арматураланған сейфтер
25.99.22
Кеңсе жиһазынан басқа, бағалы емес металдардан жасалған, картотекалық шкафтар, іскерлік қағаздарға арналған жәшіктер, мөрлерді сақтауға арналған картотекалар, қағаздарға арналған тартпалар мен тіреулер және осыған ұқсас кеңселік жабдықтар
25.99.23
(Асыл емес) бағалы емес металдардан жасалған құжат тігетін папкаларға арналған арматура, кеңсе заттары мен жолақтар түріндегі қапсырма шегелер
25.99.26
Кемелердің ескек бұрандалары және олардың қалақтары
25.99.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген қарапайым бағалы емес (асыл емес) металдардан жасалған өзге де металл бұйымдар

25.99.9
Услуги в области производства металлоизделий готовых прочих, не включенных в другие группировки
25.99.99
Услуги в области производства металлоизделий готовых прочих, не включенных в другие группировки
27.1
Производство электромоторов, генераторов, трансформаторов и электрораспределительной и контрольной аппаратуры
27.51
Производство электробытовых приборов
27.51.1
Холодильники и морозильники; машины стиральные; одеяла электрические; вентиляторы
27.51.11
Холодильники и морозильники бытовые
27.51.12
Машины посудомоечные бытовые
27.51.13
Машины стиральные и машины для сушки одежды бытовые
27.51.14
Одеяла электрические
27.51.15
Вентиляторы и шкафы вытяжные или рециркуляционные бытовые
27.51.2
Приборы бытовые электрические прочие, не включенные в другие группировки
27.51.21
Приборы электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем
27.51.22
Бритвы и машинки для стрижки волос со встроенным электродвигателем
27.51.23
Приборы электротермические для укладки и завивки волос, сушки волос или рук; утюги электрические
27.51.24
Приборы электронагревательные бытовые прочие
27.51.25
Водонагреватели электрические и приборы водонагревательные быстрого или продолжительного нагрева и нагреватели воды погружные
27.51.26
Электрообогреватели помещений или почвы
27.51.27
Печи микроволновые
27.51.28
Печи прочие; котлы варочные, плиты кухонные, жаровни; грили, ростеры
27.51.29
Сопротивления электрические нагревательные
27.51.3
Части приборов электрических бытовых
27.51.30
Части приборов электрических бытовых
27.51.9
Услуги в области производства приборов бытовых электрических
27.51.99
Услуги в области производства приборов бытовых электрических
28.11
Производство двигателей и турбин, кроме авиационных, автомобильных и мотоциклетных двигателей
28.11.1
Двигатели, кроме двигателей авиационных, автомобильных и мотоциклетных
28.11.11
Двигатели судовые подвесные
28.11.12
Двигатели судовые (кроме подвесных) с искровым зажиганием; двигатели прочие
28.11.13
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия прочие
28.11.2
Турбины
28.11.21
Турбины, работающие на водяном паре, и турбины паровые прочие
28.11.22
Турбины гидравлические и колеса водяные
28.11.23
Турбины газовые (кроме двигателей турбореактивных и турбовинтовых)
28.11.24
Турбины ветряные
28.11.3
Части турбин
28.11.31
Части турбин, работающих на водяном паре, и турбин паровых прочих
28.11.32
Части турбин гидравлических и колес водяных, включая регуляторы

25.99.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де дайын металл бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
25.99.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де дайын металл бұйымдарын өндіру саласында көрсетілетінқызметтер
Электр қозғалтқыштар, генераторлар, трансформаторлар және электр таратушы және реттеуші аппаратура
27.51
Тұрмыстық электр аспаптар
27.51.1
Тоңазытқыштар мен мұздатқыштар; кір жуғыш машиналар; электр көрпелер; желдеткіштер
27.51.11
Тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
27.51.12
Тұрмыстық ыдыс жуғыш машиналар
27.51.13
Тұрмыстық кір жуғыш машиналар мен киімдерді кептіруге арналған машиналар
27.51.14
Электр көрпелер
27.51.15
Тұрмыстық желдеткіштер мен ауа сорғыш немесе рециркуляциялық шкафтар
27.51.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген тұрмыстық электр құралдары
27.51.21
Қоса салынған электр қозғалтқышы бар тұрмыстық электромеханикалық құралдар
27.51.22
Қоса салынған электр қозғалтқышы бар ұстаралар мен шаш алуға арналған машинкалар
27.51.23
Шашты әсемдеуге, бұйралауға, қолды кептіруге арналған электротермиялық құралдар; электр үтіктер
27.51.24
Тұрмыстық электр жылыткерамика өзге де құралдар
27.51.25
Электр су жылытқыштар және тез немесе ұзақ жылытатын су жылыту құралдары мен батырмалы су жылытқыштары
27.51.26
Үй-жайларға немесе топыраққа арналған электр жылытқышар
27.51.27
Қысқа толқынды пештер
27.51.28
Өзге де пештер; пісіру қазандары, ас үй плиталары, табалар; грильдер, тостерлер
27.51.29
Электр жылыту кедергілері
27.51.3
Тұрмыстық электр құралдарының бөліктері
27.51.30
Тұрмыстық электр құралдарының бөліктері
27.51.9
Тұрмыстық электр құралдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
27.51.99
Тұрмыстық электр құралдарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.11
Авиациялық, автомобильдік және мотоциклдік қозғалтқыштардан басқа қозғалтқыштар мен турбиналар өндірісі
28.11.1
Авиациялық, автомобильдік және мотоциклдік қозғалтқыштардан басқа қозғалтқыштар
28.11.11
Кемедегі аспалы қозғалтқыш
28.11.12
Ұшқынмен тұтанатын кеме қозғалтқыштары (аспалы қозғалтқыштан басқа); өзге де қозғалтқыштар
28.11.13
Өзге де қысымнан тұтанатын піспекті іштен жану қозғалтқыштары
28.11.2
Турбиналар
28.11.21
Су буымен жұмыс істейтін турбиналар және өзге де бу турбиналары
28.11.22
Гидравликалық турбиналар және су доңғалақтары
28.11.23
Газ турбиналары (турбореактивті және турбобұрандалы қозғалтқыштардан басқа)
28.11.24
Жел турбиналары
28.11.3
Турбина бөліктері
28.11.31
Су буымен жұмыс істейтін турбиналар және өзге бу турбиналарының бөліктері
28.11.32
Гидравликалық турбиналардың және реттеушілерді қоса алғанда, су доңғалақтарының бөліктері

28.11.33
Части турбин газовых, кроме частей для двигателей турбореактивных и турбовинтовых
28.11.4
Части двигателей
28.11.41
Части двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием (кроме авиационных двигателей)
28.11.42
Части для дизельных двигателей внутреннего сгорания
28.11.9
Услуги в области производства двигателей и турбин, кроме двигателей авиационных, автомобильных и мотоциклетных
28.11.99
Услуги в области производства двигателей и турбин, кроме двигателей авиационных, автомобильных и мотоциклетных
28.12
Производство гидравлического оборудования
28.12.1
Оборудование гидравлическое силовое, кроме частей
28.12.11
Двигатели и установки силовые гидравлические и пневматические линейного действия (цилиндры)
28.12.12
Двигатели гидравлические и пневматические вращающиеся
28.12.13
Насосы гидравлические
28.12.14
Клапаны гидравлические и пневматические
28.12.15
Гидроагрегаты
28.12.16
Системы гидравлические
28.12.2
Части оборудования гидравлического силового
28.12.20
Части оборудования гидравлического силового
28.12.9
Услуги в области производства оборудования гидравлического силового
28.12.99
Услуги в области производства оборудования гидравлического силового
28.13
Производство прочих насосов, компрессоров, пробок и клапанов
28.13.1
Насосы для перекачки жидкостей; подъемники жидкостей
28.13.11
Насосы для перекачки жидкостей
28.13.12
Насосы поршневые объемные возвратно-поступательные для перекачки жидкостей, кроме бетона
28.13.13
Насосы ротационные объемные для перекачки жидкостей
28.13.14
Насосы центробежные для перекачки жидкостей; насосы прочие
28.13.2
Насосы воздушные или вакуумные; компрессоры воздушные или газовые прочие
28.13.21
Насосы вакуумные
28.13.22
Насосы воздушные ручные или ножные
28.13.23
Компрессоры для холодильного оборудования
28.13.24
Компрессоры воздушные, установленные на колесных шасси для буксировки, производительностью более 2 куб.м/мин
28.13.25
Турбокомпрессоры
28.13.26
Компрессоры поршневые
28.13.27
Компрессоры центробежные объемные одновальные или многовальные
28.13.28
Компрессоры прочие
28.13.3
Части насосов и компрессоров
28.13.31
Части насосов для жидкостей и подъемников жидкостей
28.13.32
Части насосов воздушных или вакуумных, компрессоров воздушных или газовых, вентиляторов, шкафов вытяжных
28.13.9
Услуги в области производства насосов и компрессоров прочих

28.11.33
Турбореактивті және турбобұрандалы қозғалтқыштарға арналған бөлшектерден басқа, газ турбиналарының бөліктері
28.11.4
Қозғалтқыштар бөліктері
28.11.41
Ұшқыннан тұтанатын іштен жану қозғалтқыштарының (авиациялық қозғалтқыштардан басқа) бөліктері
28.11.42
Іштен жанатын дизельді двигательдер үшін бөлшектер
28.11.9
Авиация, автомобиль және мотоцикл қозғалтқыштарынан басқа, қозғалтқыштар мен турбиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.11.99
Авиация, автомобиль және мотоцикл қозғалтқыштарынан басқа, қозғалтқыштар мен турбиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.12
Гидравликалық күш беретін жабдықтар өндірісі
28.12.1
Бөліктерден басқа, гидравликалық күш беретін жабдықтар
28.12.11
Желілік әрекет ететін гидравликалық күш беретін және пневматикалық қозғалтқыштар мен құрылғылар (цилиндрлер)
28.12.12
Гидравликалық және пневматикалық айналмалы қозғалтқыштар
28.12.13
Гидравликалық сорғылар
28.12.14
Гидравликалық және пневматикалық қақпақтар
28.12.15
Гидроагрегаттар
28.12.16
Гидравликалық жүйелер
28.12.2
Гидравликалық күш беретін жабдықтардың бөліктері
28.12.20
Гидравликалық күш беретін жабдықтардың бөліктері
28.12.9
Гидравликалық күш беретін жабдықтарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.12.99
Гидравликалық күш беретін жабдықтарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.13
Компрессорлар, тығындар, клапондар және басқа да сорғылар өндірісі
28.13.1
Сұйықтық айдауға арналған сорғылар; сұйықтық көтергіштер
28.13.11
Сұйықтық айдауға арналған сорғылар
28.13.12
Бетоннан басқа, сұйықтықтарды айдауға арналған қайтарымды -үдемелі көлемді піспекті сорғылар
28.13.13
Сұйықтық айдауға арналған көлемді ротациялық сорғылар
28.13.14
Сұйықтық айдауға арналған орталықтан тепкіш сорғылар; өзге де сорғылар
28.13.2
Ауа немесе вакуумдық сорғылар; өзге де ауа немесе газдық сығымдағыштар
28.13.21
Вакуумды сорғылар
28.13.22
Қол немесе аяқпен жұмыс істейтін ауа сорғылары
28.13.23
Тоңазыткерамика жабдықтарына арналған сығымдағыштар
28.13.24
Өнімділігі 2 куб.м/мин асатын, сүйретуге арналған доңғалақ шассилерге құрылған ауа сығымдағыштары
28.13.25
Турбо сығымдағыштар
28.13.26
Піспекті сығымдағыштар
28.13.27
Бір білікті немесе көп білікті орталықтан тепкіш көлемді сығымдағыштар
28.13.28
Өзге де сығымдағыштар
28.13.3
Сорғылар мен сығымдағыштардың бөліктері
28.13.31
Сұйықтық сорғыларының және сұйықтық көтергіштерінің бөліктері
28.13.32
Ауа немесе вакуумдық сорғылардың, ауа немесе газ сығымдағыштарының, желдеткіштердің, ауа соратын шкафтардың бөліктері
28.13.9
Өзге де сорғылар мен сығымдағыштар өндіру саласында көрсетілетін қызметтер

28.13.99
Услуги в области производства насосов и компрессоров прочих
28.14
Производство прочих кранов и вентилей
28.14.1
Краны, вентили, клапаны и арматура аналогичная для трубопроводов, корпусов котлов, цистерн, баков и емкостей аналогичных
28.14.11
Клапаны редукционные, регулирующие, контрольные и предохранительные
28.14.12
Краны, вентили, клапаны для раковин, моек, биде, унитазов, ванн и арматура аналогичная; вентили для радиаторов центрального отопления
28.14.13
Клапаны распределительные, затворы шиберные, клапаны шаровые и прочие
28.14.2
Части кранов и клапанов и арматуры аналогичной
28.14.20
Части кранов и клапанов и арматуры аналогичной
28.15
Производство подшипников, шестеренок, элементов зубчатых передач и приводов
28.15.1
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.10
Подшипники шариковые или роликовые
28.15.2
Подшипники, колеса и передачи зубчатые и элементы приводов прочие
28.15.21
Цепи роликовые и шарнирные из металлов черных
28.15.22
Валы трансмиссионные (включая кулачковые и коленчатые) и кривошипы
28.15.23
Корпуса подшипников и подшипники скольжения
28.15.24
Колеса и передачи зубчатые; винты ходовые шариковые; коробки передач и переключатели скоростей прочие
28.15.25
Маховики и шкивы, включая полиспасты
28.15.26
Муфты и соединения шарнирные, включая универсальные
28.15.3
Части подшипников, передач зубчатых и элементов приводов
28.15.31
Шарики, иглы и ролики; части подшипников шариковых или роликовых
28.15.32
Части цепей шарнирных из металлов черных
28.15.39
Части подшипников и элементов приводов, не включенные в другие группировки
28.15.9
Услуги в области производства подшипников, колес зубчатых, передач зубчатых и элементов приводов
28.15.99
Услуги в области производства подшипников, колес зубчатых, передач зубчатых и элементов приводов
28.21
Производство плит, печей и печных горелок
28.21.1
Печи, горелки печные и их части
28.21.11
Горелки печные; топки механические и решетки колосниковые; устройства механические для удаления золы и устройства аналогичные
28.21.12
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические; оборудование нагревательное индукционное или диэлектрическое
28.21.13
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические; оборудование нагревательное индукционное или диэлектрическое
28.21.14
Части топок печных и печей

28.13.99
Өзге де сорғылар мен сығымдағыштар өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.14
Басқа крандар мен шұралар өндіру
28.14.1
Су құбырларына, қазандық корпустарына, цистерналар, бактар мен ұқсас ыдыстарға арналған крандар, вентилдер, қақпақтар және ұқсас арматура
28.14.11
Редукциялық, реттеуші, бақылау және сақтандырғыш қақпақтар
28.14.12
Раковиналар, жуғыштар, биде, унитаз, ванналарға арналған крандар, вентилдер, қақпақтар және ұқсас арматура; орталық жылу радиаторларына арналған вентилдер
28.14.13
Таратушы қақпақтар, сұқпажап керамика қақпақтар, шар қақпақтар және басқалар
28.14.2
Крандар мен қақпақтардың және ұқсас арматураның бөлшектері
28.14.20
Крандар мен қақпақтардың және ұқсас арматураның бөлшектері
28.15
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар мен берілістер және жетек элементтерінің өндірісі
28.15.1
Шарикті немесе роликті мойынтіректер
28.15.10
Шарикті немесе роликті мойынтіректер
28.15.2
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар мен берілістер және өзге жетек элементтері
28.15.21
Қара металдан жасалған роликті және топсалы шынжырлар
28.15.22
Трансмиссиялық біліктер (жұдырықшалы және иінді біліктерді қоса алғанда) және айналшақтар
28.15.23
Мойынтірек корпустары және сырғанау мойынтіректері
28.15.24
Тісті доңғалақтар мен берілістер; жүрісті шарикті бұрамалар; өзге де берілістер қорабы және жылдамдықтарды ауыстырып қосқыштар
28.15.25
Шкив блоктарын қоса алғанда, тегершіктер мен шкивтер
28.15.26
Әмбебап түрлерін қоса алғанда, муфталар мен топсалы қосылыстар
28.15.3
Мойынтіректер, тісті берілістер мен жетек элементтерінің бөліктері
28.15.31
Шариктер, инелер мен роликтер; шарикті немесе роликті мойынтіректердің бөліктері
28.15.32
Қара металдардан жасалған топсалы шынжыр бөліктері
28.15.39
Басқа топтамаларға енгізілмеген мойынтіректер мен жетек элементтерінің бөліктері
28.15.9
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар, тісті берілістер мен жетек элементтерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.15.99
Мойынтіректер, тісті доңғалақтар, тісті берілістер мен жетек элементтерін өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.21
Плиталарды, пештерді және оттықтарды өндіру
28.21.1
Пештер мен пеш шілтерлері және олардың бөлшектері
28.21.11
Пеш шілтерлері; механикалық оттықтар және масақты торлар; күлді жоюға арналған механикалық құрылғылар және ұқсас құрылғылар
28.21.12
Электрлік өнеркәсіптік немесе лабораториялық пештері мен камералар;индукционды немесе бейэлектрлі жылытқыш құрылғылар
28.21.13
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештері мен камералар; индукциялық немесе диэлектрлік қыздыру жабдықтары
28.21.14
Пеш оттықтары мен пеш бөлшектері

28.22
Производство подъемного и транспортировочного оборудования
28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его части
28.22.11
Тали и подъемники, не включенные в другие группировки
28.22.12
Лебедки установок шахтных подъемных надшахтного размещения; лебедки специальные для работы под землей; лебедки прочие и кабестаны
28.22.13
Домкраты; механизмы для поднятия транспортных средств
28.22.14
Деррик-краны; краны подъемные; фермы подъемные подвижные, транспортеры стоечные и автомобили-мастерские с краном подъемным
28.22.15
Автопогрузчики с вилочными захватами, погрузчики прочие; тракторы для использования на перронах железнодорожных станций
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов
28.22.18
Оборудование подъемно-транспортное, погрузочное или разгрузочное прочее
28.22.19
Части оборудования подъемно-транспортного и погрузочно-разгрузочного
28.22.2
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов подъемных, экскаваторов, машин и механизмов аналогичных
28.22.20
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для кранов подъемных, экскаваторов, машин и механизмов аналогичных
28.22.9
Услуги в области производства оборудования подъемно-транспортного
28.22.99
Услуги в области производства оборудования подъемно-транспортного
28.23
Производство офисной техники и оборудования (за исключением компьютеров и периферийного оборудования)
28.23.1
Машины пишущие, машины для обработки текста, машины вычислительные
28.23.13
Машины бухгалтерские, аппараты кассовые, аппараты для франкирования отправлений почтовых, машины билетные и машины аналогичные с устройствами счетными прочие
28.23.2
Оборудование офисное и его части
28.23.21
Машины фотокопировальные с системой оптической или типа контактного и аппараты термокопировальные
28.23.22
Машины для печати офсетной листовые офисные
28.23.23
Оборудование офисное прочее
28.23.24
Части и принадлежности машин пишущих и вычислительных
28.23.25
Части и принадлежности оборудования офисного прочего
28.23.26
Части и принадлежности машин фотокопировальных с системой оптической или контактного типа, машины термокопировальные
28.23.9
Услуги в области производства оборудования офисного и машин бухгалтерских; услуги в области производства машин и оборудования офисного (кроме компьютеров и периферийного оборудования)
28.23.91
Услуги в области производства оборудования офисного и машин бухгалтерских (кроме компьютеров и периферийного оборудования)

28.22
Көтергіш-көлік жабдықтары өндірісі
28.22.1
Көтергіш-көлік жабдықтары мен оның бөліктері
28.22.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген талдар мен көтергіштер
28.22.12
Шахта үстінде орналастырылған шахталық көтергіш қондырғылардың жүкшығырлары; жер астында жұмыс істеуге арналған арнайы жүкшығырлар; өзге де жүкшығырлар мен кабестандар
28.22.13
Домкраттар; көлік құралдарын көтеруге арналған тетіктер
28.22.14
Деррик-крандар; көтергіш крандар; жылжымалы көтергіш фермалар, тіреуіш транспортерлер және көтергіш краны бар автомобиль-шеберханалар
28.22.15
Айырлы қармауыштары бар автотиегіштер, өзге де тиегіштер; темір жол станцияларындағы перрондарда қолдануға арналған тракторлар
28.22.16
Лифтілер, скиптік көтергіштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргінші жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдардың үздіксіз қозғалысына арналған пневматикалық көтергіштер мен өзге де конвейерлер
28.22.18
Көтергіш-көлік жабдығы, өзге де тиеу немесе түсіру жабдықтары
28.22.19
Көтергіш-көлік және жүкті тиеу-түсіру жабдықтарының бөліктері
28.22.2
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған қармаулар
28.22.20
Шөміштер, қауғалар, грейферлер және көтергіш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған қармаулар
28.22.9
Көтергіш-көлік жабдықтарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.22.99
Көтергіш-көлік жабдықтарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.23
Кеңсе жабдықтары мен техникалары (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа)
28.23.1
Жазу машиналары, мәтінді өңдеу машиналары, есептеуіш машиналар
28.23.13
Бухгалтерлік машиналар, касса аппараттары, почта жөнелтімдерін франкілеу аппараттары, билет машиналары және өзге де есептеуіш құрылғыларына ұқсас машиналар
28.23.2
Кеңсе жабдығы және оның бөліктері
28.23.21
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типтегі фотокөшіргіш машиналар мен термокөшіргіш аппараттар
28.23.22
Офсеттік баспаға арналған парақты кеңсе машиналары
28.23.23
Өзге де кеңсе жабдықтары
28.23.24
Жазу және есептеуіш машиналардың бөліктері мен керек-жарақтары
28.23.25
Өзге де кеңсе жабдықтарының бөліктері мен керек-жарақтары
28.23.26
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшіргіш машиналар мен термокөшіргіш аппараттардың бөліктері мен құралдары
28.23.9
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер; кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.23.91
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) өндіру саласында көрсетілетін қызметтер

28.23.99
Услуги в области производства машин и оборудования офисного (кроме компьютеров и периферийного оборудования)
28.24
Производство ручных электрических инструментов
28.24.1
Инструменты ручные электромеханические; инструменты ручные пневматические с двигателем встроенным неэлектрическим прочие
28.24.11
Инструменты электромеханические ручные со встроенным электродвигателем
28.24.12
Инструменты ручные пневматические с двигателем встроенным неэлектрическим прочие
28.24.2
Части инструментов ручных электромеханических и пневматических
28.24.21
Части инструментов электромеханических ручных со встроенным электродвигателем
28.24.22
Части инструментов ручных электромеханических и пневматических прочие
28.24.9
Услуги в области производства инструментов ручных электромеханических и пневматических
28.24.99
Услуги в области производства инструментов ручных электромеханических и пневматических
28.25
Производство промышленного холодильного и вентиляционного оборудования
28.25.1
Устройства теплообменные; оборудование холодильное и оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.11
Устройства теплообменные и машины для сжижения воздуха или газов прочих
28.25.12
Оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.13
Оборудование холодильное и морозильное и насосы тепловые (кроме оборудования бытового)
28.25.14
Оборудование и аппараты для фильтрования или очистки газов, не включенные в другие группировки
28.25.2
Вентиляторы, кроме настольных, напольных, настенных, оконных, потолочных или кровельных
28.25.20
Вентиляторы, кроме настольных, напольных, настенных, оконных, потолочных или кровельных
28.25.3
Части оборудования холодильного и морозильного и насосов тепловых
28.25.30
Части оборудования холодильного и морозильного и насосов тепловых
28.25.9
Услуги в области производства оборудования холодильного и вентиляционного промышленного небытового назначения
28.25.99
Услуги в области производства оборудования холодильного и вентиляционного промышленного небытового назначения
28.29
Производство прочих машин и оборудования общего назначения, не включенных в другие группировки
28.29.1
Газогенераторы, аппараты для дистилляции, фильтрования или очистки
28.29.11
Генераторы для получения газа генераторного или водяного; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные им; установки для дистилляции или очистки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки жидкостей
28.29.13
Фильтры масляные, бензиновые и всасывающие воздушные для двигателей внутреннего сгорания
28.29.2
Оборудование для мойки, заполнения, упаковывания или обертывания бутылок или емкостей прочих; огнетушители, устройства распылительные, машины пароструйные или пескоструйные; прокладки из металла листового

28.23.99
Кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифириялық жабдықтардан басқа) өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.24
Электр-механикалық және пневматикалық қол құрал-саймандары өндірісі
28.24.1
Электр-механикалық қол құрал-саймандары; өзге де электрлі емес қозғалтқышы бар пневматикалық қол құрал-сайманы
28.24.11
Электр қозғалтқышы бар электр-механикалық қол құрал-саймандары
28.24.12
Электрлі емес қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол құрал-саймандары
28.24.2
Электр-механикалық және пневматикалық қол құрал-саймандарының бөліктері
28.24.21
Электр қозғалтқышы бар электр-механикалық қол құрал-саймандарының бөліктері
28.24.22
Электр-механикалық және пневматикалық қол құрал-саймандарының бөліктері
28.24.9
Электр-механикалық және пневматикалық қол құрал-саймандарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.24.99
Электр-механикалық және пневматикалық қол құрал-саймандарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.25
Өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтары
28.25.1
Жылу алмастыру құрылғысы; тоңазытқыш жабдығы және ауаны баптауға арналған жабдық
28.25.11
Жылу алмастыру құрылғысы және ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған өзге де машиналар
28.25.12
Ауаны баптауға арналған жабдық
28.25.13
Тоңазытқышжәне мұздатқыш жабдықтары және жылу сорғылары (тұрмыстық жабдықтардан басқа)
28.25.14
Басқа топтамаларға енгізілмеген газды сүзу немесе тазартуға арналған жабдықтар мен аппараттар
28.25.2
Үстелге, еденге қоятын, қабырғаға, терезеге, төбеге немесе шатырға ілетіндерден басқа желдеткіштер
28.25.20
Үстелге, еденге қоятын, қабырғаға, терезеге, төбеге немесе шатырға ілетіндерден басқа желдеткіштер
28.25.3
Тоңазытқышжәне мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөліктері
28.25.30
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөліктері
28.25.9
Тұрмыстық емес өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.25.99
Тұрмыстық емес өнеркәсіптік тоңазытқыш және желдеткіш жабдықтарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де жалпы пайдаланылатын жабдықтар өндірісі
28.29.1
Газгенераторлары, дистилляциялауға, сүзуге немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.11
Генераторлық немесе су газын алуға арналған генераторлар; ацетилен және оларға ұқсас газ генераторлары; дистилляциялау немесе тазартуға арналған қондырғылар
28.29.12
Сұйықтықтарды сүзу мен тазартуға арналған жабдық
28.29.13
Іштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлы, жанармай және ауаны сіңіретін сүзгілер
28.29.2
Бөтелкелерді немесе өзге де ыдыстарды жуу, толтыруға, буып-түюге немесе орауға арналған жабдықтар; өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар; табақ металдан жасалған төсемдер

28.29.21
Оборудование для мойки, заполнения, упаковывания или обертывания бутылок или емкостей прочих
28.29.22
Огнетушители, устройства распылительные, машины пароструйные или пескоструйные и устройства механические аналогичные (кроме устройств для использования в сельском хозяйстве)
28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из металла листового в сочетании с материалами прочими
28.29.3
Оборудование для взвешивания и измерения прочее бытовое и для промышленных целей
28.29.31
Оборудование взвешивающее для промышленных целей; весы для непрерывного взвешивания товаров на конвейерах; весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, сбрасывающие вес определенной массы
28.29.32
Оборудование для взвешивания людей и весы бытовые
28.29.39
Оборудование для взвешивания и измерения прочее
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.42
Каландры или машины валковые (роликовые) прочие, кроме машин валковых (роликовых) для металлов или стекла
28.29.43
Автоматы торговые
28.29.5
Машины посудомоечные промышленные
28.29.50
Машины посудомоечные промышленные
28.29.6
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с использованием процессов, включающих изменение температуры
28.29.60
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с использованием процессов, включающих изменение температуры
28.29.7
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.70
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.8
Части оборудования общего назначения прочего, не включенного в другие группировки
28.29.81
Части газогенераторов или генераторов газа водяного
28.29.82
Части центрифуг; части машин и аппаратов для фильтрования или очистки жидкостей или газов
28.29.83
Части каландров или машин валковых (роликовых) прочих; части оборудования распылительного, разновесы оборудования для взвешивания
28.29.84
Части машин, не содержащие электрических соединителей, не включенные в другие группировки
28.29.85
Части машин посудомоечных и машин для чистки, наполнения емкостей, упаковывания или укупоривания
28.29.86
Части оборудования неэлектрического для пайки и сварки; машин и аппаратов для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.9
Услуги в области производства оборудования общего назначения прочего, не включенного в другие группировки

28.29.21
Бөтелкелерді немесе өзге де ыдыстарды жууға, толтыруға, буып-түюге немесе орауға арналған жабдықтар
28.29.22
Өрт сөндіргіштер, бүріккіш құрылғылар, бу өткізу немесе құм өткізу машиналары және осыған ұқсас механикалық құрылғылар (ауыл шаруашылығында қолдануға арналған құрылғылардан басқа)
28.29.23
Өзге де материалдармен үйлесімде табақты металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас тығыздағыштар
28.29.3
Тұрмыстық және өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары
28.29.31
Өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары, конвейерлердегі тауарларды тұрақты өлшеп отыруға арналған таразылар; тұрақты салмаққа келтірілген таразылар және белгілі салмақтағы жүкті алып тастап отыратын таразылар
28.29.32
Адамдарды өлшеуге арналған жабдықтар және тұрмыстық таразылар
28.29.39
Өлшеуге арналған өзге де жабдықтар
28.29.4
Үйірткілер, каландрлар және сауда автоматтары
28.29.42
Металдар мен шыныға арналған білікті (роликті) машиналардан басқа, өзге де каландрлар мен білікті (роликті) машиналар
28.29.43
Сауда автоматтары
28.29.5
Өнеркәсіптік ыдыс жуу машиналары
28.29.50
Өнеркәсіптік ыдыс жуу машиналары
28.29.6
Басқа топтамаларға енгізілмеген температурасы өзгеріп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.60
Басқа топтамаларға енгізілмеген температурасы өзгеріп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.7
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электрлі емес жабдықтар және олардың бөліктері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.70
Балқытып біріктіру мен дәнекерлеуге арналған электрлі емес жабдықтар және олардың бөліктері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.8
Басқа топтамаларға енгізілмеген жалпы мақсаттағы жабдықтардың бөліктері
28.29.81
Газ генераторлары немесе сулы газ генераторларының бөліктері
28.29.82
Үйірткі бөліктері; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзу немесе тазартуға арналған машиналар мен аппараттардың бөліктері
28.29.83
Каландрлар немесе білік (роликті) машиналардың бөліктері; бүріккіш жабдықтардың бөліктері, өлшеуге арналған жабдықтың ұсақ гірлері
28.29.84
Басқа топтарға енгізілмеген электр қосылыстары жоқ машина бөлшектері
28.29.85
Ыдыс жуу машиналарының және ыдыстарды тазалау, толтыру, орау немесе тығындауға арналған машина бөлшектері
28.29.86
Балқытып біріктіру мен дәнекерлеуге арналған электр емес жабдықтар және олардың бөлшектері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де жабдықтарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер

28.29.99
Услуги в области производства оборудования общего назначения прочего, не включенного в другие группировки
28.30
Производство сельскохозяйственной и лесохозяйственной техники
28.30.1
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с дистанционным управлением
28.30.10
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с дистанционным управлением
28.30.2
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.21
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя не более 37 кВт
28.30.22
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя более 37 кВт, но не более 59 кВт
28.30.23
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя более 59 кВт
28.30.3
Машины для сельского и лесного хозяйства, используемые для подготовки или культивации почвы
28.30.31
Плуги
28.30.32
Бороны, рыхлители, культиваторы, пропалыватели и мотыги
28.30.33
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные
28.30.34
Навозоразбрасыватели и устройства для разбрасывания удобрений минеральных
28.30.39
Почвообрабатывающие машины прочие
28.30.4
Сенокосилки, косилки для газонов, парков или спортивных площадок
28.30.40
Сенокосилки, косилки для газонов, парков или спортивных площадок
28.30.5
Машины уборочные
28.30.51
Косилки, включая косилки, смонтированные на тракторе, не включенные в другие группировки
28.30.52
Машины сеноуборочные
28.30.53
Прессы для соломы или сена, включая пресс-подборщики
28.30.54
Машины по уборке корнеплодов и клубнеплодов
28.30.59
Машины уборочные и молотилки, не включенные в другие группировки
28.30.6
Устройства механические для разбрасывания или распыления жидкостей или порошков, используемые в сельском хозяйстве или садоводстве
28.30.60
Устройства механические для разбрасывания или распыления жидкостей или порошков, используемые в сельском хозяйстве или садоводстве
28.30.7
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся, используемые в сельском хозяйстве
28.30.70
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или саморазгружающиеся, используемые в сельском хозяйстве
28.30.8
Машины для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.81
Машины для очистки, сортировки или выбраковки яиц, фруктов или продуктов прочих, за исключением семян, зерна или культур бобовых сухих
28.30.82
Машины доильные

28.29.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, жалпы мақсаттағы өзге де жабдықтарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.30
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникасы өндірісі
28.30.1
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.10
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.2
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар
28.30.21
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.22
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт жоғары, бірақ 59 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.23
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 59 кВт жоғары өзге де жаңа тракторлар
28.30.3
Топырақты дайындау немесе қопсыту үшін қолданылатын ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.31
Соқалар
28.30.32
Тырмалар, қопсытқыштар, культиваторлар, отауыштар мен кетпендер
28.30.33
Сепкіштер, отырғызғыштар мен көшет отырғызу машиналары
28.30.34
Көң шашқыштар және минералды тыңайтқыштарды шашуға арналған құрылғылар
28.30.39
Өзге де топырақ өңдеу машиналары
28.30.4
Шалғылар, көгалдарға, саябақтарға немесе спорттық алаңдарға арналған шалғылар
28.30.40
Шалғылар, көгалдарға, саябақтарға немесе спорттық алаңдарға арналған шалғылар
28.30.5
Жинағыш машиналар
28.30.51
Тракторға құрастырылған шалғыларды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгізілмеген шалғылар
28.30.52
Шөп жинайтын машиналар
28.30.53
Сабан немесе шөпке арналған тығыздағыштар мен жинағыштар
28.30.54
Түйнектілер мен тамырлы жемістерді жинайтын машиналар
28.30.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген жинау машиналары мен бастырғыштар
28.30.6
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашуға немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.60
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.7
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзі тиелетін немесе түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
28.30.70
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзі тиелетін немесе түсіретін тіркемелер мен жартылай тіркемелер
28.30.8
Ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де машиналар
28.30.81
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақты дақылдарды қоспағанда, жұмыртқаларды, жемістерді немесе өзге де өнімдерді тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.30.82
Сауу машиналары

28.30.83
Машины для приготовления кормов для животных
28.30.84
Инкубаторы и брудеры для птицеводства
2.30.85
Машины для птицеводства
28.30.86
Машины для лесного и сельского хозяйства (садоводства, птицеводства, пчеловодства, шелководства), прочие
28.30.9
Части машин для сельского и лесного хозяйства; услуги в области производства машин для сельского и лесного хозяйства (кроме тракторов)
28.30.91
Части машин уборочных и молотилок, не включенные в другие группировки
28.30.92
Части почвообрабатывающих машин
28.30.93
Части машин сельскохозяйственных прочих
28.30.94
Части аппаратов доильных и оборудования для молочной промышленности, не включенных в другие группировки
28.41
Производство оборудования для обработки металлов давлением
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и станки аналогичные; центры обрабатывающие и аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления материала при помощи лазера, ультразвука ианалогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные для обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные и фрезерные; станки металлорежущие резьбонарезные или гайконарезные, не включенные в другие группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки заточные, шлифовальные, и оборудование для прочих видов обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы механические и оборудование для прочих видов резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные, правильные для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы дыропробивные или вырубные для обработки металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные; прессы гидравлические и прессы для обработки металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала, не включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.9
Услуги в области производства станков металлообрабатывающих
28.41.99
Услуги в области производства станков металлообрабатывающих

28.30.83
Жануарлар үшін азық дайындауға арналған машиналар
28.30.84
Құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
28.30.85
Құс шаруашылығына арналған машиналар
28.30.86
Ауыл шаруашылығына және орман шаруашылығына (бау шаруашылығы, құс шаруашылығы, омарта шаруашылығы, жібек құрты шаруашылығы) арналған өзге де машиналар
28.30.9
Орман және ауыл шаруашылығына арналған машиналардың бөлшектері; орман және ауыл шаруашылығына арналған машиналарды (тракторлардан басқа) өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.30.91
Басқа топтамаларға енгізілмеген жинау мен бастырғыштар машиналардың бөлшектері
28.30.92
Топырақ өңдеу машиналарының бөлшектері
28.30.93
Өзге де ауыл шаруашылығы машиналарының бөлшектері
28.30.94
Басқа топтамаларға енгізілмеген сауу аппараттары мен сүт шаруашылығына арналған жабдықтардың бөлшектері
28.41
Металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және осыған ұқсас станоктар; өңдеу орталықтары және осыған ұқсас орталықтар
28.41.11
Материалды лазердің, ультрадыбыстың көмегімен және осыған ұқсас тәсілдермен жою арқылы металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бір бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Токарьлық, кеңейжону, бұрғылау және жоңғылау станоктары
28.41.21
Металл кескіш токарьлық станоктар
28.41.22
Металл кескіш бұрғылау, кеңейжону және жоңғылау станоктары; басқа топтамаларға енгізілмеген бұранда кесетін немесе сомын кесетін металл кескіш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастайтын станоктар, қайрағыш, ажарлағыш станоктар және металдарды өңдеудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.24
Кесу, сүргілеу-аралау станоктары, механикалық аралар және металдарды кесудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған иетін, жиегін иетін, түзеу машиналары мен престер
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесік қоятын немесе шабатын машиналар мен престер
28.41.33
Соғатын немесе қалыптайтын машиналар мен престер және тоқпақтар; басқа топтамаларға енгізілмеген гидравликалық престер және металдарды өңдеуге арналған өзге де престер
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды жоймай металдарды немесе металл-керамикалық өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен керек-жарақтар
28.41.9
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.41.99
Металл өңдеу станоктарын өндіру саласында көрсетілетін қызметтер

28.49
Производство прочих металлообрабатывающих станков
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и материалов твердых аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики, бетона и материалов аналогичных или для холодной обработки стекла
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, пластмасс твердых или материалов твердых аналогичных; оборудование для гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки дерева, пробки, камня, эбонита и материалов твердых аналогичных
28.49.9
Услуги в области производства станков прочих
28.49.99
Услуги в области производства станков прочих
28.91
Производство машин и оборудования для металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов прокатных; части станов прокатных
28.91.9
Услуги в области производства машин для металлургии
28.91.99
Услуги в области производства машин для металлургии
28.92
Производство техники для горнодобывающей промышленности, подземной разработки и строительства
28.92.1
Машины для горнодобывающей промышленности
28.92.11
Подъемники и конвейеры непрерывного действия для подземных работ
28.92.12
Комбайны выемочные для добычи угля и горных пород и машины туннеле-проходческие; машины бурильные и проходческие прочие
28.92.2
Машины и оборудование прочие для передвижения материалов, калибровки, выравнивания, скреперных работ, экскавации, трамбовки, уплотнения или выемки породы, минералов или руд (включая бульдозеры, экскаваторы одноковшовые механические и катки дорожные)
28.92.21
Бульдозеры, включая универсальные, самоходные
28.92.22
Грейдеры (автогрейдеры) и планировщики самоходные
28.92.23
Скреперы самоходные
28.92.24
Машины трамбовочные и катки дорожные самоходные
28.92.25
Погрузчики одноковшовые фронтальные самоходные
28.92.26
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и погрузчики ковшовые с поворотом кабины на 360 градусов (машины полноповоротные) (кроме погрузчиков одноковшовых фронтальных)

28.49
Өзге де металл өңдейтін станоктар өндірісі
28.49.1
Тасты, ағашты және осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, қышты, бетонды және осыған ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар
28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальваникалық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөліктері мен керек-жарақтар
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұранда кесетін бастиектер
28.49.22
Өңделетін бөлшектерге арналған ұстағыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға арналған өзге де арнайы керек-жарақтар
28.49.24
Ағашты, тығынды, тасты, эбонитті және осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктардың бөліктері мен құралдары
28.49.9
Өзге де станоктарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.49.99
Өзге де станоктарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.91
Металлургияға арналған машиналар мен жабдықтар өндірісі
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөліктері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер, қалыптар және құю машиналары; илектеу орнақтары
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөліктері; илемдік орнақтарға арналған біліктер; илектеу орнақтарының бөліктері
28.91.9
Металлургияға арналған машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.91.99
Металлургияға арналған машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.92
Тау-кен өңдеу өнеркәсібіне, жерасты қазба жұмыстары мен құрылысқа арналған техника өндірісі
28.92.1
Тау-кен өнеркәсібіне арналған машиналар
28.92.11
Жерасты жұмыстарына арналған үздіксіз жұмыс істейтін көтергіштер мен конвейерлер
28.92.12
Көмір мен тау жыныстарын өндіруге арналған шұңқырлау комбайндары және туннельден өту машиналары; бұрғылау және басқа өту машиналары
28.92.2
Материалдарды жылжытуға, кен жыныстарын, минералдар мен кендерді іріктеуге, тегістеуге, бекіту жұмыстарына, экскавацияға, таптауға, тығыздауға немесе алып шығуға арналған машиналар мен басқа жабдықтар (бульдозерлер, бір шөмішті механикалық экскаваторлар мен жол таптауыштарды қоса алғанда)
28.92.21
Әмбебап, өздігінен жүретін және шынжыр табансыз бульдозерлер
28.92.22
Грейдерлер (автогрейдерлер) және өздігінен жүретін тегістеуіштер
28.92.23
Өздігінен жүретін жер тегістегіштер
28.92.24
Тегістегіш машиналар және өздігінен жүретін жол таптауыштар
28.92.25
Өздігінен жүретін бір шөмішті фронтальды тиегіштер
28.92.26
Бір шөмішті механикалық, өздігінен жүретін экскаваторлар және 360 градусқа бұрылу кабинасы бар шөмішті тиегіштер (толық бұрылысты машиналар) (алдыңғы шөмішті тиегіштерден басқа)

28.92.27
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и погрузчики ковшовые неполноворотные; машины самоходные для горнодобывающей промышленности прочие
28.92.28
Отвалы бульдозеров, включая универсальные
28.92.29
Автомобили-самосвалы для использования в условиях бездорожья
28.92.3
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения грунта, машины для общественных работ, строительства и аналогичных работ; снегоочистители
28.92.30
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения грунта, машины для общественных работ, строительства и аналогичных работ; снегоочистители
28.92.4
Машины для сортировки, дробления, смешивания и аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.40
Машины для сортировки, дробления, смешивания и аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.5
Тракторы гусеничные
28.92.50
Тракторы гусеничные
28.92.6
Части машин для горнодобывающей промышленности, разработки карьеров и строительства
28.92.61
Части машин буровых или проходческих или машин для выемки грунта; части кранов
28.92.62
Части машин для сортировки, дробления или прочей обработки грунта, камня и материалов аналогичных
28.93
Производство оборудования для производства и переработки продуктов питания, напитков и табачных изделий
28.93.1
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков и изделий табачных, кроме ее частей
28.93.11
Сепараторы молочные центробежные
28.93.12
Оборудование для обработки и переработки молока
28.93.13
Оборудование для измельчения или обработки зерна или овощей сушеных, не включенное в другие группировки
28.93.14
Прессы и оборудование аналогичное для производства вина, сидра, соков фруктовых и напитков аналогичных
28.93.15
Печи хлебопекарные неэлектрические; оборудование небытовое для приготовления или подогрева пищи
28.93.16
Сушилки для продуктов сельскохозяйственных
28.93.17
Оборудование для промышленного приготовления или производства продуктов пищевых или напитков, в том числе жиров или масел, не включенное в другие группировки
28.93.19
Оборудование для производства изделий табачных, не включенное в другие группировки
28.93.2
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.93.20
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.93.3
Части машин для обработки продуктов пищевых, напитков и табака

28.92.27
Бір шөмішті механикалық, өздігінен жүретін экскаваторлар және толық бұрылмайтын шөмішті тиегіштер; кен өндіру өнеркәсібіне арналған басқа да өздігінен жүретін машиналар
28.92.28
Әмбебапты қоса алғанда, бульдозерлер қайырмасы
28.92.29
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған автомобиль-самосвалдар
28.92.3
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған басқа да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.30
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған басқа да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.4
Топырақты, тасты, кенді және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.40
Топырақты, тасты, кенді және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.5
Шынжыр табан тракторлар
28.92.50
Шынжыр табан тракторлар
28.92.6
Кен өндіру өнеркәсібіне, карьерлерді игеруге және салуға арналған машиналардың бөлшектері
28.92.61
Бұрғылау немесе қазба жүргізу машиналарының немесе жерді оюға арналған машиналардың бөлшектері; крандардың бөлшектері
28.92.62
Топырақты, тасты және ұқсас материалдарды сұрыптауға, ұсақтауға немесе басқа да өңдеуге арналған бөлшектер
28.93
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өндіруге және қайта өңдеуге арналған жабдық өндірісі
28.93.1
Тағам, сусын өнімдерін және темекі бұйымдарын өңдеуге арналған жабдық, оның бөлшектерінен басқа
28.93.11
Орталықтан тепкіш сүт сепараторлары
28.93.12
Сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
28.93.13
Бидайды немесе басқа топтамаларға енгізілмеген кептірілген көкөністерді ұсатуға немесе өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.14
Шарап, сидр, жеміс шырындары мен ұқсас сусындарды өндіруге арналған ұқсас тығыздауыш пен жабдық
28.93.15
Электрлік емес нан пісіретін пештер; тағамды дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық емес жабдықтар
28.93.16
Ауыл шаруашылығы өнімдеріне арналған кептіргіштер
28.93.17
Тағам өнімдерін немесе сусындарды, соның ішінде басқа топтамаларға енгізілмеген, тоң майлар мен майларды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдықтар
28.93.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген темекі бұйымдарын өндіруге арналған жабдықтар
28.93.2
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.20
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.3
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған машиналардың бөлшектері

28.93.31
Части машин для обработки напитков
28.93.32
Части оборудования для обработки продуктов пищевых
28.93.33
Части оборудования для обработки табака
28.93.34
Части машин для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.94
Производство оборудования для изготовления текстильных, швейных, меховых и кожаных изделий
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон текстильных, прядения, ткачества и вязания изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резки материалов текстильных искусственных; машины для подготовки волокон текстильных
28.94.15
Оборудование вспомогательное для совместного применения с машинами по обработки материаловтекстильных; оборудование для нанесения рисунка на ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной промышленности, включая машины швейные, прочее
28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима, сушки, утюжки, влажно-тепловой обработки, крашения, наматывания и подобной обработки пряжи текстильной и тканей; оборудование для обработки фетра; оборудование для производства покрытий напольных
28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для сухой чистки; машины сушильные емкостью свыше 10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных бытовых)
28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий прочих
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и машин прядильных и части машин для производства изделий текстильных и швейных прочих и для обработки кожи
28.94.52
Части машин для производства изделий текстильных и швейных прочих и для обработки кожи
28.94.9
Услуги в области производства машин для текстильной, швейной и кожевенной промышленности
28.94.99
Услуги в области производства машин для текстильной, швейной и кожевенной промышленности
28.95
Производство техники для изготовления бумаги и картона
28.95.1
Оборудование для производства бумаги и картона и его части
28.95.11
Оборудование для производства бумаги и картона, кроме частей к нему
28.95.12
Части оборудования для производства бумаги и картона
28.96
Производство оборудования для переработки резины, пластмасс и других полимерных материалов

28.93.31
Сусындарды өңдеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.93.32
Тағам өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтың бөлшектері
28.93.33
Темекіні өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектері
28.93.34
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналардың бөлшектері
28.94
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.1
Тоқыма, иіруге, тоқыма талшықтарын дайындауға және тоқыма бұйымдарын тоқуға арналған жабдық
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын бөлуге, созуға, текстуралауға немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.15
Тоқыма материалдарын өңдеу жөніндегі машиналармен бірге қолдануға арналған көмекші жабдық; матаға сурет салуға арналған жабдық
28.94.2
Тігін машиналарын, өзгелерін қоса алғанда, тоқыма және тігін өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.21
Тоқыма және мата иірімжіптерін жууға, тазалауға, кептіруге, үтіктеуге, ылғалды-жылумен өңдеуге, бояуға, орауға және осыған ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрді өңдеуге арналған жабдық; еден жапқыштар өндірісі үшін құралдар
28.94.22
Кір жуатын орынға арналған кір жуғыш машиналар; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы жоғары кептіру машиналары
28.94.23
Киімге арналған орталықтан тепкіш кептіргіштер
28.94.24
Тігін машиналары (түптеу және тұрмыстық тігін машиналарынан басқа)
28.94.3
Аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге, аяқ киімді және өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған машиналар
28.94.30
Аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге, аяқ киімді және өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған машиналар
28.94.5
Тоқу станоктарының және иіру машиналарының бөліктері мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94.52
Тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94.9
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.94.99
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.95
Қағазды және қатырма қағазды дайындауға арналған техника өндірісі
28.95.1
Қағазды және қатырма қағазды дайындауға арналған техника өндірісі және оның бөлшектері
28.95.11
Қағазды және қатырма қағазды дайындауға арналған техника өндірісі және оның бөлшектерінен басқа
28.95.12
Қағазды және қатырма қағазды дайындауға арналған жабдықтың бөлшектері
28.96
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған жабдық өндірісі

28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для производства продукции из этихматериалов, не включенное в другие группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
28.96.9
Услуги в области производства оборудования для обработки пластмасс и резины
28.96.99
Услуги в области производства оборудования для обработки пластмасс и резины
28.99
Производство прочих машин и оборудования специального назначения, не включенных в другие группировки
28.99.1
Машины печатные и переплетные
28.99.11
Машины переплетные, включая брошюровочные
28.99.12
Машины, аппараты и оборудование для набора, подготовки или изготовления форм и пластин печатных
28.99.13
Машины для офсетной печати, кроме офисного типа
28.99.14
Оборудование печатное прочее, не включенное в другие группировки
28.99.2
Машины и приспособления, используемые исключительно или преимущественно для изготовления печатных плат полупроводниковых, устройств полупроводниковых, интегральных схем электронных или панелей индикаторных
28.99.20
Машины и приспособления, используемые исключительно или преимущественно для изготовления печатных плат полупроводниковых, устройств полупроводниковых, интегральных схем электронных или панелей индикаторных
28.99.3
Оборудование специального назначения прочее, не включенное в другие группировки
28.99.31
Сушилки для древесины, целлюлозы, бумаги или картона; сушилки промышленные, не включенные в другие группировки
28.99.39
Оборудование взлетно-посадочное; устройства для взлета самолетов; устройства палубные тормозные или устройства аналогичные; оборудования для балансировки шин; машины специального назначения, не включенные в другие группировки
28.99.4
Части машин печатных и переплетных
28.99.40
Части машин печатных и переплетных
28.99.5
Части машин и приспособлений, используемых исключительно или преимущественно для изготовления полупроводниковых печатных плат, полупроводниковых устройств, электронных интегральных схем или индикаторных панелей; части машин специального назначения прочих
28.99.51
Части машин и приспособлений, используемых исключительно или преимущественно для изготовления полупроводниковых печатных плат, полупроводниковых устройств, электронных интегральных схем или индикаторных панелей

28.96.1
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған өнімдерді өндіруге арналған жабдық
28.96.10
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған өнімдерді өндіруге арналған жабдық
28.96.2
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
28.96.20
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
28.96.9
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.96.99
Пластмасса мен резеңкені өңдеуге арналған жабдықты өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де арнайы мақсаттағы машиналар мен жабдықтардың өндірісі
28.99.1
Баспа және түптеу машиналары
28.99.11
Кітапшалауды қоса алғанда түптеу машиналары
28.99.12
Баспа үлгілері мен пластиналарын жинауға, дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппараттар және жабдық
28.99.13
Кеңселік типтегіден басқа офсеттік баспаға арналған машиналар
28.99.14
Басқа топтамаларға енгізілмеген, басқа да баспа жабдықтары
28.99.2
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларды, электронды интегралды схемалар немесе индикаторлар панелін дайындауға арналған машиналар мен керек-жарақтар
28.99.20
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларды, электронды интегралды схемалар немесе индикаторлар панелін дайындауға арналған машиналар мен керек-жарақтар
28.99.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де арнайы мақсаттағы жабдық
28.99.31
Ағашқа, целлюлозаға, қағазға немесе қатырма қағазға арналған кептіргіштер; басқа топтамаларға енгізілмеген өнеркәсіп кептіргіштері
28.99.39
Ұшу-қондыру жабдығы; ұшақтардың ұшуына арналған құрылғылар; палубалық тежеуіш құрылғылары немесе ұқсас құрылғылар; шиналарды теңгерімдеуге арналған жабдықтар; басқа топтамаларға енгізілмеген арнайы мақсаттағы машиналар
28.99.4
Баспа және түптеу машиналарының бөліктері
28.99.40
Баспа және түптеу машиналарының бөліктері
28.99.5
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларды, электронды кестелер немесе индикаторлар панелін жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектері; басқа да арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектері
28.99.51
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелін жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектері

28.99.52
Части машин специального назначения, не включенных в другие группировки
28.99.9
Услуги в области производства машин специального назначения, не включенных в другие группировки
28.99.99
Услуги в области производства машин специального назначения, не включенных в другие группировки
30.11
Строительство кораблей и плавучих конструкций
30.11.1
Корабли военные
30.11.10
Корабли военные
30.11.2
Суда и средства плавучие прочие для перевозки пассажиров и грузов
30.11.21
Суда круизные, экскурсионные и суда подобные для перевозки пассажиров; паромы всех видов
30.11.22
Танкеры для транспортировки нефти неочищенной, нефтепродуктов, веществ химических, газа сжиженного
30.11.23
Суда рефрижераторные, за исключением танкеров
30.11.24
Суда сухогрузные
30.11.3
Суда промысловые и суда специализированные прочие
30.11.32
Буксиры, суда-толкачи и буксиры-толкачи рейдовые и портовые морские, речные и озерные
30.11.4
Платформы плавучие и погружные для бурения или эксплуатации скважин морские
30.11.40
Платформы плавучие и погружные для бурения или эксплуатации скважин морские
30.11.5
Средства плавучие прочие (включая плоты, баки плавучие, коффердамы, пристани плавучие, буи и маяки)
30.11.50
Средства плавучие прочие (включая плоты, баки плавучие, коффердамы, пристани плавучие, буи и маяки)
30.11.9
Услуги по модернизации и реконструкции судов, платформ и конструкций плавучих и установке оборудования на них; услуги в области производства судов и конструкций плавучих
30.11.91
Услуги по модернизации и реконструкции судов, платформ и конструкций плавучих
30.11.92
Услуги по установке оборудования на судах, платформах и конструкциях плавучих
30.11.99
Услуги в области производства судов и конструкций плавучих
33.15
Ремонт, техническое обслуживание кораблей и лодок
33.15.1
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию судов и лодок
33.15.10
Услуги по ремонту и техническому обслуживанию судов и лодок
38.31
Ликвидация отходов
38.31.1
Услуги по демонтажу после аварий
38.31.11
Услуги по разрезке старых судов на металлолом
38.31.12
Услуги по демонтажу после аварий, кроме аварий судов и плавучих конструкций

28.99.52
Басқа топтамаларға кірмеген арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектері
28.99.9
Басқа топтамаларға енгізілмеген арнайы мақсаттағы машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
28.99.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген арнайы мақсаттағы машиналарды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
30.11
Кемелер және өзге де жүзу құралдарын салу
30.11.1
Әскери кемелер
30.11.10
Әскери кемелер
30.11.2
Жолаушылар мен жүктерді тасымалдауға арналған кемелер мен өзге де қалқымалы құралдар
30.11.21
Жолаушыларды тасымалдауға арналған круиз, саяхат кемелері және осыған ұқсас кемелер; паромның барлық түрлері
30.11.22
Тазартылмаған мұнайды, мұнай өнімдерін, химиялық заттарды, сұйытылған газды тасымалдауға арналған танкерлер
30.11.23
Танкерлерден басқа рефрижераторлық кемелер
30.11.24
Құрғақ жүк кемелері
30.11.3
Кәсіпшілік кемелер және өзге де мамандандырылған кемелер
30.11.32
Рейдтік және порттық теңіз, өзен және көл буксирлері, кеме-итергіштер және буксир-итергіштер
30.11.4
Теңіз ұңғымаларын бұрғылауға немесе пайдалануға арналған қалқымалы және батырма платформалар
30.11.40
Теңіз ұңғымаларын бұрғылауға немесе пайдалануға арналған қалқымалы және батырма платформалар
30.11.5
Өзге де қалқымалы құралдар (салдарды, қалқымалы бактарды, коффердамаларды, қалқымалы айлақтарды, буй және шамшырақтарды қоса алғанда)
30.11.50
Өзге де қалқымалы құралдар (салдарды, қалқымалы бактарды, коффердамаларды, қалқымалы айлақтарды, буй және шамшырақтарды қоса алғанда)
30.11.9
Кемелерді, платформаларды және қалқымалы конструкцияларды жаңғырту және реконструкциялау және оларға жабдықтарды орнату жөнінде көрсетілетін қызметтер; кемелерді және қалқымалы конструкцияларды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
30.11.91
Кемелерді, платформаларды және қалқымалы конструкцияларды жаңғырту және реконструкциялау жөнінде көрсетілетін қызметтер
30.11.92
Кемелерде, платформаларды және қалқымалы конструкцияларды орнату жөнінде көрсетілетін қызметтер
30.11.99
Кемелерді және қалқымалы конструкцияларды өндіру саласында көрсетілетін қызметтер
33.15
Кемелер мен қайықтарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету
33.15.1
Кемелер мен қайықтарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтер
33.15.10
Кемелер мен қайықтарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша көрсетілетін қызметтер
38.31
Қалдықтарды жою
38.31.1
Авариядан кейін бөлшектеу бойынша көрсетілетін қызметтер
38.31.11
Ескі кемелерді металл сынығына кесу бойынша қызметтер
38.31.12
Кемелер мен қалқымалы конструкциялар аварияларынан басқа авариялардан кейін бөлшектеу бойынша көрсетілетін қызметтер

52.10
Складирование и хранение груза
52.10.1
Услуги по хранению и складированию
52.10.11
Услуги по хранению охлажденных грузов
52.10.12
Услуги по хранению жидких или газообразных грузов
52.10.13
Услуги по хранению зерна
52.10.19
Услуги по хранению и складированию прочие
52.21
Услуги в области сухопутного транспорта
52.21.1
Услуги в области железнодорожного транспорта
52.21.11
Услуги железнодорожного транспорта маневровые и буксировочные
52.21.19
Услуги вспомогательные для железнодорожного транспорта прочие
52.21.3
Услуги в области транспортировки по трубопроводам
52.21.30
Услуги вспомогательные по транспортировке по трубопроводам
52.22
Услуги в области водного транспорта
52.22.1
Услуги в области водного транспорта
52.22.11
Услуги по эксплуатации портов и водных путей, кроме обработки грузов, в морских и прибрежных водах
52.22.13
Услуги лоцманские и услуги по постановке судов к причалу в морских и прибрежных водах
52.22.15
Услуги по спасению и подъему затонувших судов в морских и прибрежных водах
52.22.19
Услуги вспомогательные для водного транспорта прочие
52.24
Транспортная обработка грузов
52.24.1
Услуги по обработке грузов
52.24.11
Услуги по обработке контейнеров в портах
52.24.12
Услуги по обработке контейнеров прочие
52.24.13
Услуги по обработке грузов прочие в портах

52.10
Сақтау және қоймаға қою
52.10.1
Сақтау және қоймаға қою бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.11
Тоңазытылған жүктерді сақтау бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.12
Сұйық немесе газ тәрізді жүктерді сақтау бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.13
Астық сақтау бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.19
Сақтау және қоймаға қою бойынша көрсетілетін өзге де қызметтер
52.21
Құрлық көлігі саласында көрсетілетін қызметтер
52.21.1
Темір жол көлігі саласында көрсетілетін қызметтер
52.21.11
Темір жол көлігінің маневрлеу және буксирлеу қызметтері
52.21.19
Темір жол көлігіне арналған өзге де қосалқы қызметтер
52.21.3
Құбырлар бойынша тасымалдау саласында көрсетілетін қызметтер
52.21.30
Құбырлар бойынша тасымалдау саласында көрсетілетін қызметтер
52.22
Су көлігі саласында көрсетілетін қызметтер
52.22.1
Су көлігі саласында көрсетілетін қызметтер
52.22.11
Порттар мен су жолдарын пайдалану бойынша қызметтер, теңіз және жағалау суларындағы жүктерді өңдеуден басқа
52.22.13
Лоцмандық көрсетілетін қызметтер мен теңіз және жағалау суларындағы айлаққа кемелерді қою бойынша көрсетілетін қызметтер
52.22.15
Теңіз және жағалау суларында батып кеткен кемелерді құтқару және көтеру бойынша көрсетілетін қызметтер
52.22.19
Су көлігіне арналған өзге де қосалқы көрсетілетін қызметтер
52.24
Жүктерді көліктік өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.24.1
Жүктерді өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.24.11
Порттарда контейнерлерді өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.24.12
Контейнерлерді өңдеу бойынша көрсетілетін өзге де қызметтер
52.24.13
Порттарда жүктерді өңдеу бойынша көрсетілетін өзге де қызметтер

26.20.11
Машины вычислительные цифровые
портативные массой не более 10 кг
(лэптопы, ноутбуки, органайзеры и
т.п.); машины цифровые и
аналогичные
26.20.12
Терминалы торговые, автоматы
торговые и машины аналогичные,
связанные с машинами
вычислительными или сетью
26.20.13
Машины вычислительные цифровые,
содержащие в одном корпусе, по
крайней мере, центральный
процессор и устройство ввода и
вывода, комбинированные или
размещенные в отдельных блоках
26.20.14
Машины цифровые для
автоматизированной обработки
данных, представленные в виде
систем
26.20.15
Машины цифровые прочие для
автоматизированной обработки
данных, содержащие или не
содержащие в одном и том же
корпусе одно или два из устройств
следующих типов: устройства
запоминающие, устройства ввода или
вывода

26.20.11
Салмағы 10 кг-нан аспайтын портативті цифрлы есептеу машиналары (лэптоптар, ноутбуктер, органайзерлер және т.б.); цифрлы және ұқсас машиналар
26.20.12
Есептеу машиналарымен немесе желімен байланысты сауда терминалдары, сауда автоматтары және ұқсас машиналар
26.20.13
Бір корпуста, кемінде, араласқан немесе жекелеген блоктарға орналастырылған орталық процессор және енгізу, шығару құрылғысы бар цифрлы есептеу машиналары
26.20.14
Жүйелер түрінде берілген деректерді автоматтандырылған өңдеуге арналған цифрлы машиналар
26.20.15
Бір ғана корпуста мынадай типтердегі бір немесе екі құрылғыдан: есте сақтау құрылғысы, енгізу немесе шығару құрылғысы болатын немесе болмайтын деректерді автоматтандырылған өңдеуге арналған цифрлы өзге де машиналар

26.51.65
Приборы и аппаратура для
автоматического регулирования или
управления; гидравлические или
пневматические
26.51.66
Приборы, инструменты и машины для
измерения или контроля, не
включенные в другие группировки
26.51.7
Термостаты, маностаты и приборы и
аппаратура для автоматического
регулирования или управления
прочие
26.51.70
Термостаты, маностаты и приборы и
аппаратура для автоматического
регулирования или управления
прочие
26.51.8
Части и принадлежности
оборудования для измерения,
тестирования и навигации
26.51.81
Части оборудования
радиолокационного и аппаратуры
радионавигационной
26.51.82
Части и принадлежности приборов и
аппаратуры, относящихся к
группировкам 26.51.12, 26.51.32,
26.51.33, 26.51.4 и 26.51.5;
микрометры; части, не включенные в
другие группировки

26.51.65
Автоматты реттеу немесе басқаруға арналған; гидравликалық немесе пневматикалық аспаптар мен аппаратура
26.51.66
Басқа топтарға енгізілмеген, өлшеуге және бақылауға арналған аспаптар, құралдар мен машиналар
26.51.7
Термостаттар, маностаттар және автоматты реттеу немесе басқаруға арналған басқа аспаптар мен аппаратура
26.51.70
Термостаттар, маностаттар және автоматты реттеу немесе басқаруға арналған басқа аспаптар мен аппаратура
26.51.8
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтардың бөлшектері мен құралдары
26.51.81
Радиолокациялық жабдықтар мен радионавигациялық аппараттардың бөлшектері
26.51.82
26.51.12, 26.51.32, 26.51.33, 26.51.4 және 26.51.5 топтарына жататын аспаптар мен аппараттардың бөлшектері мен керек-жарақтары; микрометрлер; басқа топтарға енгізілмеген бөлшектер

26.51.83
Части и принадлежности микроскопов
(кроме оптических) и части и
принадлежности аппаратуры
дифракционной
26.51.84
Части и принадлежности изделий,
относящихся к группировкам
26.51.63; 26.51.64
26.51.85
Части и принадлежности приборов и
аппаратуры, относящихся к
группировкам 26.51.65, 26.51.66 и
26.51.70
26.51.86
Части и принадлежности приборов и
аппаратуры, относящихся к
группировкам 26.51.11 и 26.51.62
26.51.9
Услуги в области производства
оборудования для измерения,
тестирования и навигации

26.51.83
Микроскоптардың (оптикалықтан басқа) бөлшектері мен керек-жарақтары және дифракциялық аппараттардың бөлшектері мен керек-жарақтары
26.51.84
26.51.63; 26.51.64 топтарға жататын бұйымдардың бөлшектері мен керек-жарақтары
26.51.85
26.51.65, 26.51.66 және 26.51.70 топтарға жататын аспаптар мен аппараттардың бөлшектері мен керек-жарақтары
26.51.86
26.51.11 және 26.51.62 топтарға жататын аспаптар мен аппараттардың бөлшектері мен керек-жарақтары
26.51.9
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтарды жасау саласындағы қызметтер

26.51.99
Услуги в области производства
оборудования для измерения,
тестирования и навигации
26.70
Производство оптических приборов и
фотографического оборудования
26.70.1
Фотооборудование и его части
26.70.11
Объективы фотокамер, кинокамер,
проекторов, фотоувеличителей или
фотоуменьшителей
26.70.12
Фотокамеры для подготовки пластин
или цилиндров печатных; фотокамеры
для съемки документов на
микропленку, микрофиши и изделия
аналогичные

26.51.99
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтарды жасау саласындағы қызметтер
26.70
Оптикалық аспаптары мен фотографиялық құрал-жабдықтар жасау
26.70.1
Фотожабдықтар мен олардың бөлшектері
26.70.11
Фотокамералардың, кинокамералардың, проекторлардың, фотоұлғайтқыштардың немесе фотокішірейткіштердің объективтері
26.70.12
Баспа пластиналарын немесе цилиндрларын дайындауға арналған фотокамералар; құжаттарды микропленкаға түсіруге арналған фотокамералар, микрофиштер және ұқсас бұйымдар

26.70.2
Приборы оптические прочие и их
части
26.70.21
Листы, пластины из материала
поляризационного; объективы,
призмы, оптические зеркала и
элементы оптические прочие (кроме
стекол, не подвергнутых оптической
обработке), установленные или нет,
кроме камер, проекторов или
фотоувеличителей или
фотоуменьшителей
26.70.22
Бинокли, монокли и телескопы
оптические прочие; приборы
астрономические прочие; микроскопы
оптические
26.70.23
Устройства на кристаллах жидких;
лазеры (кроме диодов лазерных);
приборы и аппараты оптические
прочие, не включенные в другие
группировки
26.70.24
Части и принадлежности биноклей,
моноклей и телескопов оптических
прочих; приборов астрономических
прочих; микроскопов оптических

26.70.2
Басқа оптикалық аспаптар және олардың бөлшектері
26.70.21
Полярланған материалдан алынған табақтар, пластиналар; камералардан, проекторлардан немесе фотоұлғайтқыштардан немесе фотокішірейткіштерден басқа, орнатылған немесе орнатылмаған объективтер, призмалар, оптикалық айналар және басқа оптикалық элементтер (оптикалық өңдеуге ұшырамағын шынылардан басқа)
26.70.22
Дүрбілер, монокльдер және басқа оптикалық телескоптар; басқа астрономиялық аспаптар; оптикалық микроскоптар
26.70.23
Сұйық кристалдан тұратын құрылғылар; лазерлер (лазер диодтарынан басқа); басқа топтарға енгізілмеген басқа оптикалық аспаптар мен аппараттар
26.70.24
Дүрбілердің, монокльдер мен басқа оптикалық телескоптардың; басқа астрономиялық аспаптардың; оптикалық микроскоптардың бөлшектері мен керек-жарақтары

27.11.1
Электродвигатели мощностью не
более 37,5 Вт; электродвигатели
постоянного тока прочие;
генераторы постоянного тока
27.11.10
Электродвигатели мощностью не
более 37,5 Вт; электродвигатели
постоянного тока прочие;
генераторы постоянного тока
27.11.2
Электродвигатели универсальные
переменного и постоянного тока
мощностью свыше 37,5 Вт;
электродвигатели переменного тока
прочие; генераторы переменного
тока
27.11.21
Электродвигатели универсальные
переменного и постоянного тока
мощностью свыше 37,5 Вт
27.11.22
Электродвигатели переменного тока
однофазные
27.11.23
Электродвигатели переменного тока
многофазные мощностью не более 750
Вт
27.11.24
Электродвигатели переменного тока
многофазные мощностью более
0,75 кВт, но не более 75 кВт
27.11.25
Электродвигатели переменного тока
многофазные мощностью свыше 75 кВт
27.11.26
Генераторы переменного тока
синхронные
27.11.3
Установки электрогенераторные и
преобразователи вращающиеся
электрические
27.11.31
Установки электрогенераторные с
двигателем внутреннего сгорания
поршневым с воспламенением от
сжатия
27.11.32
Установки электрогенераторные с
двигателем поршневым с искровым
зажиганием, установки
электрогенераторные прочие;
преобразователи электрические
вращающиеся

27.11.1
Қуаттылығы 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштар; басқа тұрақты ток электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.10
Қуаттылығы 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштар; басқа тұрақты ток электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.2
Қуаттылығы 37,5 Вт жоғары айнымалы және тұрақты ток әмбебап электр қозғалтқыштар; басқа айнымалы ток электр қозғалтқыштары; айнымалы ток генераторлары
27.11.21
Қуаттылығы 37,5 Вт жоғары айнымалы және тұрақты ток әмбебап электр қозғалтқыштар;
27.11.22
Бір фазалық айнымалы ток электр қозғалтқыштары
27.11.23
Қуаттылығы 750 Вт аспайтын көп фазалық айнымалы ток электр қозғалтқыштары
27.11.24
Қуаттылығы 0,75 кВт жоғары, бірақ 75 кВт аспайтын көп фазалық айнымалы ток электр қозғалтқыштары
27.11.25
Қуаттылығы 75 кВт жоғары айнымалы және тұрақты ток әмбебап электр қозғалтқыштар
27.11.26
Синхронды айнымалы ток генераторлары
27.11.3
Электрлі генераторлы қондырғылар және айналмалы электрлі түрлендіргіштер
27.11.31
Қысылудан тұтанатын поршенді іштен жану қозғалтқышы бар электрлі генераторлы қондырғылар
27.11.32
Ұшқынмен аталатын поршенді қозғалтқышы бар электрлі генераторлы қондырғылар, басқа электрлі генераторлы қондырғылар; айналмалы электрлі түрлендіргіштер

27.20.21
Аккумуляторы электрические
свинцово-кислотные для запуска
поршневых двигателей
27.20.22
Аккумуляторы электрические
свинцово-кислотные, кроме
аккумуляторов свинцово-кислотных
для запуска поршневых двигателей
27.20.23
Аккумуляторы электрические
никель-кадмиевые,
никель-гидридные, литиево-ионные,
литиево-полимерные,
никель-железные и прочие
27.20.24
Части аккумуляторов электрических,
включая сепараторы
27.20.9
Услуги в области производства
батарей и аккумуляторов

27.20.21
Поршенді қозғалтқыштарды іске қосуға арналған қорғасынды-қышқылды электр аккумуляторлары
27.20.22
Поршенді қозғалтқыштарды іске қосуға арналған қорғасынды-қышқылды электр аккумуляторларынан басқа, қорғасынды-қышқылды электр аккумуляторлары
27.20.23
Никель-кадмийлі, никель-гидридті, литий-ионды, литий-полимерлі, никель-темір және басқа электр аккумуляторлары
27.20.24
Сепараторларды қоса алғанда, электр аккумуляторларының бөлшектері
27.20.9
Батареялар мен аккумуляторлар жасау саласындағы қызметтер

27.51.9
Услуги в области производства
приборов бытовых электрических
27.51.99
Услуги в области производства
приборов бытовых электрических
27.90
Производство прочего
электрического оборудования
27.90.1
Оборудование электрическое прочее
и его части
27.90.11
Машины и аппаратура электрические
специализированного назначения
27.90.12
Изоляторы электрические; арматура
изоляционная для электрических
машин; трубки электроизоляционные
27.90.2
Панели индикаторные с
жидкокристаллическими устройствами
или диодами светоизлучающими;
электрооборудование звуковое или
световое сигнализационное
27.90.20
Панели индикаторные с
жидкокристаллическими устройствами
или диодами светоизлучающими;
электрооборудование звуковое или
световое сигнализационное
27.90.3
Оборудование электрическое для
пайки и сварки, машины и аппараты
электрические для нанесения
металлов или спеченных карбидов
металлов в горячем состоянии
27.90.31
Оборудование электрическое для
пайки и сварки; машины и аппараты
электрические для нанесения
металлов или спеченных карбидов
металлов в горячем состоянии
27.90.32
Части оборудования электрического
для пайки и сварки; машин и
аппаратов электрических для
нанесения металлов или спеченных
карбидов металлов в горячем
состоянии
27.90.33
Части электрооборудования прочего;
электродетали машин или
оборудования, не включенные в
другие группировки
27.90.4
Электрооборудование прочее, не
включенное в другие группировки
(включая электромагниты; муфты,
сцепления и тормоза
электромагнитные; приспособления
электромагнитные подъемные;
ускорители частиц электрические;
генераторы сигналов электрические)
27.90.40
Электрооборудование прочее, не
включенное в другие группировки
(включая электромагниты; муфты,
сцепления и тормоза
электромагнитные; приспособления
электромагнитные подъемные;
ускорители частиц электрические;
генераторы сигналов электрические)
27.90.5
Конденсаторы электрические
27.90.51
Конденсаторы постоянной емкости
для цепей электрических с частотой
50/60 Гц, рассчитанные на мощность
реактивную не менее 0,5 кВА
27.90.52
Конденсаторы электрические
постоянной емкости
27.90.53
Конденсаторы электрические
переменной и регулируемой емкости
27.90.6
Резисторы электрические, кроме
нагревательных резисторов
27.90.60
Резисторы электрические, кроме
нагревательных резисторов
27.90.7
Электросигнализация, оборудование
для обеспечения безопасности или
управления транспортными потоками
для железных дорог, трамвайных
путей, дорог, внутренних водных
путей, стоянок для автомобилей,
портовых сооружений или летных
полей
27.90.70
Электросигнализация, оборудование
для обеспечения безопасности или
управления транспортными потоками
для железных дорог, трамвайных
путей, дорог, внутренних водных
путей, стоянок для автомобилей,
портовых сооружений или летных
полей

27.51.9
Тұрмыстық электр құралдарын жасау саласындағы қызметтер
27.51.99
Тұрмыстық электр құралдарын жасау саласындағы қызметтер
27.90
Басқа электр жабдықтарын жасау
27.90.1
Басқа электр жабдықтары және олардың бөлшектері
27.90.11
Мамандандырылған мақсаттағы электр машиналары мен аппаратура
27.90.12
Электр оқшаулағыштар; электр машиналарына арналған оқшаулағыш арматура; электр оқшаулағыш түтікшелер
27.90.2
Сұйық кристалл құрылғылары немесе жарық шығаратын диодтары бар индикаторлық панелдер; дыбыс немесе сигнализациялы электр жабдықтары
27.90.20
Сұйық кристалл құрылғылары немесе жарық шығаратын диодтары бар индикаторлық панелдер; дыбыс немесе сигнализациялы электр жабдықтары
27.90.3
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электр жабдықтар, металдарды немесе металдардың пісірілген карбидін ыстық күйінде жағуға арналған электр машиналары мен аппараттары
27.90.31
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электр жабдықтары, металдарды немесе металдардың пісірілген карбидін ыстық күйінде жағуға арналған машиналар мен электр аппараттар
27.90.32
Пісіру мен дәнекерлеуге арналған электр жабдықтар, металдарды немесе металдардың пісірілген карбидін ыстық күйінде жағуға арналған электр машиналары мен аппараттарының бөлшектері
27.90.33
Басқа электр жабдықтарының бөлшектері; басқа топтарға енгізілмеген машиналар немесе жабдықтардың электр бөлшектері
27.90.4
Басқа топтарға енгізілмеген электр жабдықтары (электромагниттерді; муфталарды, электромагнитті ілініс пен тежегіштерді; электромагнитті көтеру құралдарын; электр бөлшектердің жылдамдатқыштарын; электр сигналдарының генераторларын қоса алғанда)
27.90.40
Басқа топтарға енгізілмеген электр жабдықтары (электромагниттерді; муфталарды, электромагнитті ілініс пен тежегіштерді; электромагнитті көтеру құралдарын; электр бөлшектердің жылдамдатқыштарын; электр сигналдарының генераторларын қоса алғанда)
27.90.5
Электр конденсаторлары
27.90.51
Кемінде 0,5 кВА реактивті қуаттылыққа есептелген, жиілігі 50/60 Гц электр тізбектеріне арналған тұрақты сыйымдылық конденсаторлары
27.90.52
Тұрақты сыйымдылық электр конденсаторлары
27.90.53
Айнымалы және реттелетін сыйымдылық электр конденсаторлары
27.90.6
Қыздыру резисторларынан басқа, электр резисторлары
27.90.60
Қыздыру резисторларынан басқа, электр резисторлары
27.90.7
Электр сигнализациясы, теміржол, трамвай жолдары, жолдар, ішкі су жолдары, автомобильдерге арналған тұрақтар, порттық құрлықтар немесе жазғы алаңдар үшін көлік ағындары қауіпсіздігін немесе басқаруды қамтамасыз етуге арналған жабдықтар
27.90.70
Электр сигнализациясы, теміржол, трамвай жолдары, жолдар, ішкі су жолдары, автомобильдерге арналған тұрақтар, порттық құрлықтар немесе жазғы алаңдар үшін көлік ағындары қауіпсіздігін немесе басқаруды қамтамасыз етуге арналған жабдықтар

28.23.1
Машины пишущие, машины для
обработки текста, машины
вычислительные
28.23.11
Машины пишущие и машины для
обработки текста
28.23.12
Калькуляторы и карманные машины
записи, воспроизведения и
визуального представления данных с
функциями калькулятора
28.23.13
Машины бухгалтерские, аппараты
кассовые, аппараты для
франкирования отправлений
почтовых, машины билетные и машины
аналогичные с устройствами
счетными прочие
28.23.2
Оборудование офисное и его части
28.23.21
Машины фотокопировальные с
системой оптической или типа
контактного и аппараты
термокопировальные
28.23.22
Машины для печати офсетной
листовые офисные
28.23.23
Оборудование офисное прочее
28.23.24
Части и принадлежности машин
пишущих и вычислительных
28.23.25
Части и принадлежности
оборудования офисного прочего
28.23.26
Части и принадлежности машин
фотокопировальных с системой
оптической или контактного типа,
машины термокопировальные
28.23.9
Услуги в области производства
оборудования офисного и машин
бухгалтерских; услуги в области
производства машин и оборудования
офисного (кроме компьютеров и
периферийного оборудования)
28.23.91
Услуги в области производства
оборудования офисного и машин
бухгалтерских (кроме компьютеров и
периферийного оборудования)
28.23.99
Услуги в области производства
машин и оборудования офисного
(кроме компьютеров и периферийного
оборудования)
28.99
Производство прочих машин и
оборудования специального
назначения, не включенных в другие
группировки
28.99.2
Машины и приспособления
используемые исключительно или
преимущественно для изготовления
печатных плат полупроводниковых,
устройств полупроводниковых,
интегральных схем электронных или
панелей индикаторных
28.99.20
Машины и приспособления
используемые исключительно или
преимущественно для изготовления
печатных плат полупроводниковых,
устройств полупроводниковых,
интегральных схем электронных или
панелей индикаторных
28.99.5
Части машин и приспособлений
используемых исключительно или
преимущественно для изготовления
полупроводниковых печатных плат,
полупроводниковых устройств,
электронных интегральных схем или
индикаторных панелей; части машин
специального назначения прочих

28.23.1
Жазу машиналары, мәтінді өңдеу машиналары, есептеу машиналары
28.23.11
Жазу машиналары және мәтінді өңдеу машиналары
28.23.12
Калькуляторлар мен калькулятор функциясы бар деректерді жазу, көрсету көрнекі ұсыну қалта машиналары
28.23.13
Бухгалтерлік машиналар, кассалық аппараттар, почта жөнелтімдерін франкілеу аппараттары, билет машиналары және есептеуіш құрылғыларға ұқсас басқа машиналар
28.23.2
Кеңсе жабдығы және оның бөлшектері
28.23.21
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшірме машиналары және термокөшірме аппараттары
28.23.22
Офсеттік баспаға арналған парақты кеңсе машиналары
28.23.23
Басқа кеңсе жабдықтары
28.23.24
Жазу және есептеуіш машиналардың бөлшектері мен керек-жарақтары
28.23.25
Басқа кеңсе жабдықтарының бөлшектері мен керек-жарақтары
28.23.26
Оптикалық жүйесі бар немесе контактілі типті фотокөшірме машиналарының бөлшектері мен құралдары, термокөшірме машиналары
28.23.9
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналар жасау саласындағы қызметтер; кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) жасау саласындағы қызметтер
28.23.91
Кеңсе жабдығы мен бухгалтерлік машиналарды (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) жасау саласындағы қызметтер
28.23.99
Кеңсе машиналары мен жабдықтарын (компьютерлер мен перифериялық жабдықтардан басқа) жасау саласындағы қызметтер
28.99
Баска топтарға енгізілмеген арнайы мақсатқа арналған басқа машиналар мен жабдықтарды жасау
28.99.2
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды интегралды схемалар немесе индикаторлар панелін дайындауға арналған машиналар мен керек-жарақтар
28.99.20
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды интегралды схемалар немесе индикаторлар панелін дайындауға арналған машиналар мен керек-жарақтар
28.99.5
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткізгіш баспа платаларын, жартылай өткізгіш құрылғыларын, электронды интегралды схемалар немесе индикаторлар панелін дайындауға арналған машиналар мен керек-жарақтардың бөлшектері; басқа да арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектері

71.20.11
Услуги по проверке и анализу
чистоты и состава воздуха и
различных веществ
71.20.13
Услуги по испытаниям и анализу
комплексных электромеханических
систем
71.20.12
Услуги по испытаниям и анализу
физических свойств
71.20.19
Услуги по испытаниям и анализу
техническим прочие
72.19
Прочие исследования и разработки
в области естественных наук и
инженерии
72.19.1
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области естественных наук прочих
72.19.11
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области математики
72.19.12
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области информатики
72.19.13
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области физико-математических наук
72.19.19
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области естественных наук прочих
72.19.2
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области технических наук и
технологий, кроме биотехнологий
72.19.21
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам в
области нанотехнологий
72.19.29
Услуги по исследованиям и
экспериментальным разработкам
прочие в области технических наук
и технологий, кроме биотехнологий
72.19.5
Услуги по исследованиям и
углубленным разработкам в области
естественных наук и инженерии,
кроме биотехнологий

71.20.11
Ауа мен әртүрлі заттардың тазалығы мен құрамын тексеру және талдау жөніндегі қызметтер
71.20.13
Кешенді электромеханикалық жүйелерді сынау және талдау жөніндегі қызметтер
71.20.12
Физикалық қасиеттерін сынау және талдау жөніндегі қызметтер
70.20.19
Техникалық сынаулар және талдау жөніндегі басқа қызметтер
72.19
Жаратылыстану ғылымдары мен инженерия саласындағы басқа да зерттеулер мен әзірлемелер
72.19.1
Баска жаратылыстану ғылымдары саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.11
Математика саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.12
Информатика саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.13
Физика-математика ғылымдары саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.19
Басқа жаратылыстану ғылымдары саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.2
Техника ғылымдары және биотехнологиялардан басқа, технологиялар саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.21
Нанотехнологиялар саласындағы зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.29
Техника ғылымдары және биотехнологиялардан басқа, технологиялар саласындағы басқа да зерттеулер мен эксперименталды әзірлемелер жөніндегі қызметтер
72.19.5
Жаратылыстану ғылымдары және биотехнологиялардан басқа, инженерия саласындағы зерттеулер мен тереңдетілген әзірлемелер жөніндегі қызметтер

72.19.50
Услуги по исследованиям и
углубленным разработкам в области
естественных наук и инженерии,
кроме биотехнологий
85.42
Услуги в области высшего
образования
85.42.1
Услуги в области высшего
образования
85.42.11
Услуги в области первого этапа
высшего образования,
предоставляемые через Интернет
85.42.12
Услуги в области первого этапа
высшего образования
85.42.13
Услуги в области второго этапа
высшего образования,
предоставляемые через Интернет
85.42.14
Услуги в области второго этапа
высшего образования
85.42.15
Услуги в области третьего этапа
высшего образования,
предоставляемые через Интернет
85.42.16
Услуги в области третьего этапа
высшего образования
85.59
Услуги в области образования
прочие, не включенные в другие
группировки
85.59.1
Услуги в области образования
прочие, не включенные в другие
группировки
85.59.13
Услуги в области профессионального
образования прочие, не
включенные в другие группировки
85.59.19
Услуги образовательные, не
включенные в другие группировки
Примечание :
расшифровка аббревиатур :
ОКЭД - общий классификатор видов экономической деятельности, утвержден и введен в действие приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од

72.19.50
Жаратылыстану ғылымдары және биотехнологиялардан басқа, инженерия саласындағы зерттеулер мен тереңдетілген әзірлемелер жөніндегі қызметтер
85.42
Жоғары білім беру саласындағы қызметтер
85.42.1
Жоғары білім беру саласындағы қызметтер
85.42.11
Интернет арқылы ұсынылатын жоғарғы білім берудің бірінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.12
Жоғарғы білім берудің бірінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.13
Интернет арқылы ұсынылатын жоғарғы білім берудің екінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.14
Жоғарғы білім берудің екінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.15
Интернет арқылы ұсынылатын жоғарғы білім берудің үшінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.42.16
Жоғарғы білім берудің үшінші кезеңі саласындағы қызметтер
85.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім саласындағы басқа қызметтер
85.59.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім саласындағы басқа қызметтер
85.59.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген кәсіптік білім беру саласындағы өзге қызметтер
85.59.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген білім беру қызметтері
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚЖЖ - экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 683-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген.

КПВЭД - классификатор продукции по видам экономической деятельности, утвержден и введен в действие приказом Комитета по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 646-од
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг) по видам
деятельности, соответствующим целям создания специальной
экономической зоны "Астана – новый город"

ЭҚТӨЖ - экономикалық қызмет түрлері бойынша өнімнің жіктеуіші, Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 646-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Астана - жаңа қала" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына
сәйкес келетін қызмет түрлері бойынша өзі өндіретін
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) тізбесі

10.13.12
Говядина и телятина, соленая, сушеная или
копченая
10.13.13
Мясо и субпродукты, мясные пищевые прочие,
соленые, в рассоле, сушеные или копченые
(исключая свинину, мясо крупного рогатого
скота); мука пищевая и порошок из мяса или
субпродуктов мясных
10.13.15
Продукты готовые и консервированные из мяса,
субпродуктов мясных или крови животных
прочие, кроме полуфабрикатов готовых из мяса
и субпродуктов мясных

10.13.12
Тұздалған, кептірілген немесе сүрленген сиыр және бұзау еті
10.13.13
Тұздалған, тұздықтағы, кептірілген немесе сүрленген ет және етті қосалқы өнімдер (шошқа етін, ірі қара мал етін қоспағанда); еттен немесе етті қосалқы өнімдерден жасалған тағамдық ұн және ұнтақ
10.13.15
Еттен және етті қосалқы өнімдерден жасалған дайын жартылай фабрикаттардан басқа, еттен, етті қосалқы өнімдерден немесе малдың қанынан жасалған дайын және консервіленген өзге де өнімдер

17.12.59
Картон немелованный прочий
17.12.6
Пергамент растительный, бумага
жиронепроницаемая, калька и пергамин и
бумага лощеная прозрачная или полупрозрачная
прочая
17.12.60
Пергамент растительный, бумага
жиронепроницаемая, калька и пергамин и
бумага лощеная прозрачная или полупрозрачная
прочая
17.12.7
Бумага и картон обработанные
17.12.71
Бумага и картон многослойные, немелованные и
не пропитанные
17.12.72
Бумага и картон крепированные,
гофрированные, тисненые или перфорированные,
не включенные в другие группировки
17.12.73
Бумага и картон мелованные, используемые для
письма, печати, графических или прочих
целей, с покрытием каолином или веществами
неорганическими прочими
17.12.74
Крафт-бумага мелованная (кроме используемой
для письма, печати и прочих графических
целей) с покрытием каолином или веществами
неорганическими прочими
17.12.75
Картон мелованный (кроме используемого для
письма, печати и прочих графических целей) с
покрытием каолином или веществами
неорганическими прочими

17.12.59
Борланбаған өзге де картон
17.12.6
Өсімдік пергаменті, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және жылтыр мөлдір немесе жартылай мөлдір өзге де қағаз
17.12.60
Өсімдік пергаменті, май өткізбейтін қағаз, калька және пергамин және жылтыр мөлдір немесе жартылай мөлдір өзге де қағаз
17.12.7
Өңделген қағаз және картон
17.12.71
Көп қабатты, борланбаған және сіңдірілмеген қағаз және картон
17.12.72
Басқа топтамаларға енгізілмеген крепирленген, гофраланған, батырылып бедерленген немесе перфорацияланған қағаз және картон
17.12.73
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатын, борланған қағаз және картон
17.12.74
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған крафт-қағаз (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатындардан басқа)
17.12.75
Каолин немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған картон (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатындардан басқа)

17.12.76
Бумага копировальная, самокопировальная или
переводная в рулонах или листах шириной
более 36 см
17.12.77
Бумага, картон, вата целлюлозная и полотно
из волокна целлюлозного с покрытием или
пропиткой, окрашенные или с печатным
рисунком в рулонах или листах
17.12.78
Картон мелованный, серый (кроме
используемого для письма, печати и
графических целей прочих) с покрытием
каолином или веществами неорганическими
прочими

17.12.76
Ені 36 см-ден астам орамдардағы немесе парақтардағы көшіру, өздігінен көшіру немесе аудару қағазы
17.12.77
Қағаз, картон, целлюлоза мақтасы, жабындысы бар немесе сіңдірілген целлюлоза талшықтарынан жасалған және орамдардағы немесе парақтардағы боялған немесе басылған суреті бар жайма қағаз
17.12.78
Каолинмен немесе өзге де бейорганикалық заттар жағылған, борланған сұр картон (хат, баспа және өзге де графикалық мақсаттарға пайдаланылатындардан басқа)

20.12.21
Вещества красящие органические синтетические
и составы на их основе; продукты
органические синтетические, используемые в
качестве веществ флуоресцентных отбеливающих
или люминофоров; лаки красочные и составы
на их основе
20.12.22
Экстракты дубильные растительного
происхождения; танины и их соли, эфиры
простые и сложные и производные прочие;
вещества красящие растительного или
животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и
синтетические; вещества дубильные
неорганические; составы дубильные; мягчители

20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі құрамдар; ағартушы флуоресцентті заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі қоспалар
20.12.22
Өсімдіктен алынған иленген сығындылар; таниндер және олардың тұздары, жай, күрделі және өзге де туынды эфирлер; өсімдік немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар
20.12.23
Органикалық синтетикалық иленген заттар; бейорганикалық илегіш заттар; илегіш қоспалар; жұмсартқыштар

20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и
их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические
монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые,
циклановые, цикленовые или циклотерпеновые,
кислоты ациклические поликарбоновые и их
производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и
карбоновые с дополнительными
кислородсодержащими функциональными
группами; их производные кроме салициловой
кислоты и ее солей

20.14.31
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Монокарбонды қанық циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қанық, цикланды, цикленді немесе циклотерпендік қышқылдар, поликарбонды циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Поликарбонды және құрамында қышқыл бар қосымша функционалдық топтары бар карбонды хош иісті қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары

20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими
функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие
кислородсодержащую функциональную группу,
кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие
функциональные карбоксимидные группы;
соединения, содержащие функциональные
нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими
функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-
неорганические прочие; соединения
гетероциклические прочие

20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтардан тұратын органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар аминді қосылыстар
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимидті топтардан тұратын қосылыстар; функционалдық нитрильді топтардан тұратын қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Құрамында азот бар өзге де функционалдық топтардан тұратын қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар; өзге де гетероциклді қосылыстар

20.14.51
Соединения сераорганические и органо-
неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные
в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и
кислот неорганических прочих (кроме, эфиров
сложных кислоты галоидоводородной) и их
соли; их производные галогенированные,
сульфированные, нитрированные,
нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические,
эпоксиды, ацетали и полуацетали; соединения
органические прочие

20.14.51
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар
20.14.52
Басқа топтарға енгізілмеген гетероциклді қосылыстар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдар мен өзге де бейорганикалық қышқылдардың (галоидті сутек қышқылының күрделі эфирлерінен басқа) күрделі эфирлері және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфидтелген, нитрленген, нитрозаланған туындылары
20.14.6
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталдар және жартылай ацеталдар; өзге де органикалық қосылыстар

20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали
и глазури стекловидные, ангобы, глянцы
жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые
художниками, учащимися или для оформления
вывесок; красители оттеночные, краски для
досуга и продукты аналогичные в наборах,
таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках
или в аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские

20.30.21
Пигменттер, сөндіргіштер және дайын бояулар, эмальдар мен жылтырартпалар, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшiлер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындау үшiн пайдаланылатын суретшiлер бояуы; реңктік бояғыштар, бос уақытқа арналған рең беретiн бояғыштар мен жиынтықтарда, таблеткада, тюбиктерде, банкаларда, құтыларда, тартпаларда немесе ұқсас қалыптарда немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар

20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы);
присадки для масел минеральных и продуктов
аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические; антифризы
и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие,
ускоряющие крашение или фиксирующие
красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических
поверхностей;
ускорители вулканизации каучука,
пластификаторы и стабилизаторы для резины и
пластмасс; катализаторы, не
включенные в другие группировки;
алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или
стержней;
продукты химические и остаточные смежных
производств, не включенные в другие
группировки
20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные в
другие группировки
21.1
Производство основных фармацевтических
продуктов
21.10
Производство основных фармацевтических
продуктов
21.10.1
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их
соли и эфиры сложные
21.10.10
Кислота салициловая, О-ацетилсалициловая; их
соли и эфиры сложные
21.10.2
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли
четвертичные и гидроксиды аммония;
фосфоаминолипиды; амиды, их производные и
соли
21.10.20
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли
четвертичные и гидроксиды аммония;
фосфоаминолипиды;
амиды, их производные и соли
21.10.3
Лактоны, не включенные в другие группировки;
соединения гетероциклические только с
гетероатомами азота, содержащими
неконденсированное пиразольное кольцо,
пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо,
неконденсированное триазиновое кольцо или
фенотиазиновую систему неконденсированных
колец кислоты; нуклеиновые и их соли;
гидантоин и его производные
21.10.31
Лактоны, не включенные в другие группировки;
соединения гетероциклические только с
гетероатомами азота, содержащими
неконденсированное пиразольное кольцо,
пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо,
неконденсированное триазиновое кольцо или
фенотиазиновую систему неконденсированных
колец кислоты; нуклеиновые и их соли;
гидантоин и его производные

20.59.4
Майлайтын материалдар; қосымдар; антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнiмдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегiш сұйықтықтары; антифриздер мен мұзеріткіштер
20.59.5
Өзге де химиялық өнiмдер
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояйтын, бояуды тездететiн құралдар немесе бекiтушi бояулар және ұқсас өнiмдер
20.59.56
Металл заттардың бетiн улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткiштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген аралас өндiрiстердiң химиялық және қалдық өнiмдерi
20.59.59
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де химиялық өнiмдер
21.1
Негізгі фармацевтикалық өнімдер өндірісі
21.10
Негізгі фармацевтикалық өнімдер өндірісі
21.10.1
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.10
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил; олардың тұздары және күрделі эфирлер
21.10.2
Лизин, глютамит қышқылы және олардың тұздары; аммонийдің төрттік тұздары және гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары және тұздары
21.10.20
Лизин, глютамит қышқылы және олардың тұздары; аммонийдің төрттік тұздары және гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары және тұздары
21.10.3
Басқа топтарға енгізілмеген лактондар; жетілмеген пиразоль сақинасы, пиримидон сақинасы, пиперазин сақинасы жетілмеген триазин сақинасы немесе гидантоин және жетілмеген сақиналардың фенотиазин жүйесі бар тек азоттың гетеатомдарымен гетероциклдік қосылыстар; нуклеиндік қышқылдар және олардың тұздары; гидантоин және оның туындылары
21.10.31
Басқа топтарға енгізілмеген лактондар; жетілмеген пиразоль сақинасы, пиримидон сақинасы, пиперазин сақинасы жетілмеген триазин сақинасы немесе жетілмеген сақиналардың гидантоин және фенотиазин жүйесі бар тек азоттың гетеатомдарымен гетероциклдік қосылыстар; нуклеиндік қышқылдар және олардың тұздары; гидантоин және оның туындылары

21.10.32
Сульфонамиды
21.10.4
Сахара, химически чистые, не включенные в
другие группировки, эфиры сахаров простые и
сложные и их соли, не включенные в другие
группировки
21.10.40
Сахара, химически чистые, не включенные в
другие группировки, эфиры сахаров простые и
сложные и их соли, не включенные в другие
группировки
21.10.5
Провитамины, витамины и гормоны; гликозиды,
алкалоиды растительные, их соли; антибиотики

21.10.32
Сульфонамидтер
21.10.4
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары
21.10.40
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары
21.10.5
Провитаминдер, витаминдер және гормондар; өсімдік гликозидтері, алкалоидтары, олардың тұздары; антиобиотиктер

21.10.51
Провитамины, витамины и их производные
21.10.52
Гормоны, их производные; стероиды,
используемые преимущественно как гормоны,
прочие
21.10.53
Гликозиды, алкалоиды растительные, их соли,
эфиры простые и сложные и их производные
21.10.54
Антибиотики
21.10.6
Железы и органы прочие; их экстракты и
прочие вещества человека или животного, не
включенные в другие группировки
21.10.60
Железы и органы прочие; их экстракты и
прочие вещества человека или животного, не
включенные в другие группировки
21.2
Производство фармацевтических препаратов
21.20
Производство фармацевтических препаратов
21.20.1
Лекарства
21.20.11
Лекарства, содержащие пенициллин или
антибиотики прочие
21.20.12
Лекарства, содержащие гормоны, но не
антибиотики
21.20.13
Лекарства, содержащие алкалоиды или их
производные, но не гормоны или антибиотики
21.20.2
Препараты фармацевтические прочие
21.20.21
Сыворотки и вакцины иммунные
21.20.22
Препараты химические противозачаточные,
основанные на гормонах или спермицидах
21.20.23
Реагенты диагностические и препараты
фармацевтические прочие
21.20.24
Материалы перевязочные клейкие, кетгут и
материалы аналогичные, аптечки первой помощи
22.11.
Производство резиновых покрышек и камер;
восстановление резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для
мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для
автобусов или автомобилей грузовых, для
авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие
(для машин сельского и лесного хозяйства,
машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или
подушечные, протекторы сменные и ленты
ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические
восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические
восстановленные
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах
или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах
или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из
него; резина, (кроме эбонита), в виде нити,
корда, пластин, листов, полос, стержней и
профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из
него; резина, (кроме эбонита), в виде нити,
корда, пластин, листов, полос, стержней и
профилей

21.10.51
Провитаминдер, витаминдер және олардың туындылары
21.10.52
Гормондар, олардың туындылары; гормон ретінде айрықша қолданылатын стероидтар, басқалар
21.10.53
Гликозидтер, өсімдік алкалоидтары, олардың тұздары, жай және күрделі эфирлер және олардың туындылары
21.10.54
Антиобиотиктер
21.10.6
Бездер және өзге де органдар; олардың сығындылары және басқа топтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар
21.10.60
Бездер және өзге де органдар; олардың сығындылары және басқа топтарға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар
21.2
Фармацевтикалық препараттар өндірісі
21.20
Фармацевтикалық препараттар өндірісі
21.20.1
Дәрі-дәрмек
21.20.11
Құрамында пенициллин бар дәрілер немесе өзге де антибиотиктер
21.20.12
Құрамында гормондар бар дәрілер, бірақ антибиотиктер емес
21.20.13
Құрамында алколоидтер бар дәрілер немесе олардың туындылары, бірақ гормондар немесе антибиотиктер емес
21.20.2
Өзге де фармацевтикалық препараттар
21.20.21
Қан сарысуы және иммундық вакциналар
21.20.22
Гормондарға немесе спермицидтерге негізделген жүктілікке қарсы химиялық препараттар
21.20.23
Диагностикалық реагенттер және өзге де фармацевтикалық препараттар
21.20.24
Желімді таңу материалдары, кетгут және ұқсас материалдар, алғашқы жәрдемнің дәрі қобдишалары
22.11
Резеңке шиналар дөңгелекқап пен камералар өндіру; резеңке дөңгелекқаптарды қалпына келтіру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдерге немесе велосипедтерге арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобильдерiне, авиацияға арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.14
Өзге де резеңке пневматикалық жаңа шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, өзге де өндiрiстiк машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, тығыз немесе жастықшалы шиналар, ауысымды протекторлар және шеңберлі ленталар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтіруге арналған дайындамалар
22.11.2
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.11.20
Қалпына келтірілген пневматикалық резеңке шиналар
22.19
Өзге де резеңке бұйымдар жасау
22.19.1
Бастапқы нысандағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.10
Бастапқы нысандағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішімдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішіндер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)

22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита,
гигиенические или фармацевтические, включая
соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины
вулканизированной, кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в
другие группировки; эбонит во всех формах и
изделия из него; покрытия напольные и маты
из пористой резины
22.21
Производство пластмассовых листов, камер для
шин и профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения
более 1 мм; прутки, стержни и профили из
пластмасс

22.19.71
Емізіктерді қоса алғанда эбониттен басқа резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектіден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.19.73
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған өзге де бұйымдар; барлық нысандағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуекті резеңкеден жасалған еден төсеніштері мен жұмсақ төсеніштер
22.21
Пластмасса табақтар, шиналар мен пішімдерге арналған камералар жасау
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пішімдер

22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс, неармированные или
некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из
пластмасс непористые
22.22
Производство пластиковых упаковок для
товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из
полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из
полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из
пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из
пластмасс аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых
изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум
и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из
пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и
крышки, бачки смывные и изделия санитарно-
технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости
аналогичные вместимостью более 300 литров,
из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы
оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и
изделия аналогичные и их части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия
типа винила, линолеума и т.д.
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие, не
включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из
пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из
пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая
перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая
перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в
другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга
в рулонах или плоской формы из пластмасс,
шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга
и прочие плоские формы, самоклеящиеся из
пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые,
кухонные, туалетные и прочие из пластмасс

22.21.30
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.22
Тауарларға арналған пластикалық орамдар жасау
22.22.1
Пластмассадан жасалған орам бұйымдары
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерінен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшіктер, тор тесікті ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Шөлмектер, шишалар, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де орам бұйымдар
22.23
Пластикалы құрылыс бұйымдарын жасау
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсеніштері
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түріндегі пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелері және пластмассадан жасалған өзге де санитарлық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын ыдыстар
22.23.14
Есіктер, терезелер, есіктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есік табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектері
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түріндегі созылмалы еден төсеніштері және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар жасау
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Ені 20 см-ден аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ нысандағы ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга
22.29.22
Пластмассадан жасалған өздігінен желімденетін ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга және өзге де жалпақ нысандар
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын, ас үйлік, дәретхана заттары және өзгелері

23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели
и изделия прочие из стекловолокна, кроме
стеклотканей
23.19
Производство и обработка прочих стеклянных
изделий
23.19.1
Стекло полуобработанное, прочее
23.19.11
Стекло в массе в виде шаров (кроме
микросфер), стержней или трубок,
необработанное
23.19.12
Блоки для мощения, кирпичи, плитки и изделия
прочие из стекла прессованного или
отформованного, витражи и изделия
аналогичные; стекло многоячеистое или
пеностекло в блоках, плитах или формах
аналогичных

23.14.12
Шыны матадан басқа, шыны талшықтан жасалған бетперделер, кішкентай жөкелер, торлар, жұмсақ төсеніштер, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.19
Өзге де шыны бұйымдарын өндіру және өңдеу
23.19.1
Жартылай өңделген шыны, өзгелері
23.19.11
Шар (микросферадан басқа), өзек немесе түтікшелер түріндегі өңделмеген массадағы шыны
23.19.12
Бастырылған немесе қалыпқа салынған шыныдан жасалған қалыңдатуға арналған блоктар, кірпіштер, тақталар және өзге де бұйымдар, витраждар мен ұқсас бұйымдар; көп ұяшықты шыны немесе блоктардағы, табақтардағы немесе ұқсас қалыптардағы көбікті шыны

23.19.2
Стекло техническое и прочее
23.19.21
Колбы стеклянные открытые для ламп
электрических, трубок электронно-лучевых или
изделий аналогичных
23.19.22
Стекла для часов или для очков, не
подвергнутые оптической обработке; сферы
полые и их сегменты для производства такого
стекла
23.19.23
Изделия стеклянные лабораторные,
гигиенические или фармацевтические; ампулы
стеклянные
23.19.24
Части стеклянные ламп и арматуры
осветительной, иллюминированных знаков и
изделий аналогичных
23.19.25
Изоляторы стеклянные электрические для
электрических машин и оборудования и
принадлежностей к ним
23.19.26
Изделия из стекла, не включенные в другие
группировки

23.19.2
Техникалық және өзге шыны
23.19.21
Электр шамдарына, электронды-сәуле түтікшелеріне немесе ұқсас бұйымдарға арналған ашық шыны колбалар
23.19.22
Оптикалық өңдеуге түспеген сағаттарға немесе көзілдіріктерге арналған шыны; шұғыл сфералар және олардың сондай шыны өндіруге арналған сегменттері
23.19.23
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық шыны бұйымдар; шыны ампулалар
23.19.24
Шамдар мен жарықтандыру арматураларының, жарықпен әрленген және ұқсас бұйымдардың шыны бөлшектері
23.19.25
Электр машиналары мен жабдықтарына және олардың керек-жарақтарына арналған шыны электр оқшаулағыштар
23.19.26
Басқа топтамаларға енгізілмеген, шыныдан жасалған бұйымдар

23.20
Производство огнеупорных изделий
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия
керамические прочие (включая плиты, панели,
полые брикеты, цилиндры, трубы)
из муки каменной кремнеземистой или земель
диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки,
плитки и материалы строительные керамические
огнеупорные аналогичные, кроме материалов из
муки каменной кремнеземистой или земель
диатомитовых

23.20
Отқа төзiмдi бұйымдар өндiру
23.20.1
Отқа төзiмдi бұйымдар
23.20.11
Шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған кірпіштер, блоктар, тақталар және өзге де керамикалық бұйымдар (тақталар, панельдер, щұңғыл брикеттер, цилиндрлер, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді керамикалық кірпіштер, блоктар, тақталар және шақпақ тасты ұннан немесе диатомитті жерлерден алынған материалдардан басқа, отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары

23.20.13
Цементы огнеупорные, растворы строительные,
бетоны и составы аналогичные, не включенные
в другие группировки
23.20.14
Изделия керамические огнеупорные
необожженные; изделия керамические
огнеупорные технические, не включенные в
другие группировки
23.31
Производство керамических покрытий и плит
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.32
Производство кирпича, черепицы и прочих
строительных изделий из обожженной глины
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из
глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для
полов, блоки несущие или блоки заполнения и
изделия аналогичные керамические
неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная
кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов
и труб вытяжных, украшения архитектурные и
изделия керамические строительные прочие

23.20.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен оған ұқсас құрамдар
23.20.14
Отқа төзімді күйдірілмеген керамикалық бұйымдар; басқа топтамаларға енгізілмеген отқа төзімді керамикалық техникалық бұйымдар
23.31
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар өндірісі
23.31.1
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Керамикалық тақтайшалар мен тақталар
23.32
Кірпіш, черепица және күйдірілген саздан жасалған өзге құрылыс материалдары өндірісі
23.32.1
Күйдiрiлген сазбалшықтан жасалған кiрпiштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Керамикалық құрылыс кiрпiштерi, еден блоктары, тасымалданатын блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзiмсiз керамикалық ұқсас бұйымдар
23.32.12
Отқа төзiмсiз төбе жабатын керамикалық черепица, дефлекторлар, түтiндiктер мен тарту мұржаларын қаптауыштар, сәулет әшекейлерi мен өзге керамикалық құрылыс бұйымдары

23.70.11
Мрамор, травертин, алебастр, обработанные
для памятников, отделки и строительства и
изделия из них (кроме брусчатки, бордюрных
камней, плит каменных, черепицы и изделий
аналогичных); гранулы искусственно
окрашенные, щебенка и порошок из мрамора,
травертина
23.70.12
Камень обработанный прочий для памятников,
отделки и строительства и изделия из него;
гранулы и порошки из камня природного
прочего, искусственно окрашенного;
изделия из сланца агломерированного
23.91
Производство абразивных изделий
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные
и изделия аналогичные без обрамления для
шлифовки и их части из камня природного,
материалов абразивных агломерированных
природных или искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный
абразивный или зерно на основе тканевой,
бумажной, картонной или прочей
23.99
Производство прочей неметаллической
минеральной продукции, не включенной в
другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие,
не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на
основе асбеста и карбоната магния; изделия
из таких смесей или асбеста; материал
фрикционный для тормозов, муфт и изделий
аналогичного типа в несмонтированном
состоянии

23.70.11
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген мәрмәр, травертин, алебастр және олардан жасалған бұйымдар (кеспе, жиек тастар, тас тақталар, черепица және ұқсас бұйымдардан басқа); жасанды түрде боялған гранулалар, мәрмәрден, травертиннен және алебастрдан жасалған қиыршық тас пен ұнтақ
23.70.12
Ескерткiштер, әрлеу және құрылыс үшiн өңделген басқа тастар және олардан жасалған бұйымдар; табиғи, жасанды түрде боялған тастан жасалған киыршық тас пен гранулалар; агломерленген сланецтен жасалған бұйымдар
23.91
Абразивтi бұйымдар өндiрісі
23.91.1
Абразивтi бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, табиғи немесе жасанды агломерленген абразивтi материалдардан, немесе қыштан жасалған диiрмен тастар, қайрақ тастар, тегiстеу шеңберлерi және тегiстеуге арналған жиектеусiз бұйымдар
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивтi ұнтақ немесе мата, қағаз, қатырма қағаз немесе өзге де материалдар негiзiндегi ұнтақ
23.99
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге металл емес минералды өнiм өндiрісі
23.99.1
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негiзiндегi қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегiштерге, муфталарға және құрастырылмаған қалыптағы ұқсас типтi бұйымдарға арналған фрикциялық материал

23.99.12
Изделия из асфальта или материалов
аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах
каменных природных или искусственных, битуме
нефтяном, асфальте природном или связанных с
ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или
полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей
механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не
включенные в другие группировки

23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негiзделген битум қоспалары
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негiзiнде жасалған өнiмдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге металл емес минералды өнiмдер

24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с
наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с
наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.22
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин
нефтяные и газовые, сварные, с наружным
диаметром свыше 406,4 мм, стальные
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения,
сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм
стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или
клепанные или соединенные аналогичным
способом, круглого сечения с наружным

24.20.2
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам шеңбер қималы дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.21
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, мұнай және газ құбырларына арналған болат дәнекерленген құбырлар мен түтікшелер
24.20.22
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған тігіссіз болат, орнықты және бұрғылау құбырлары
24.20.23
Сыртқы диаметрі 406,4 мм астам, басқа шеңбер қималы болаттан жасалған дәнекерлеу құбырлары мен түтікшелері
24.20.24

диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром
не более 406,4 мм, стальные
24.20.31
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с
наружным диаметром не более 406,4 мм,
стальные
24.20.32
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин
нефтяных и газовых, сварные, с наружным
диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.33
Трубы и трубки прочие, сварные, круглого
сечения с наружным диаметром не более 406,4
мм, стальные

Сыртқы диаметрі 406,4 мм-астам, ашық тігісті немесе шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген шеңбер қималы болат құбырлар және түтікшелер
24.20.3
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын дәнекерленген болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.31
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай-газ құбырларына арналған дәнекерленген болат құбырлар
24.20.32
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған тігіссіз орнықты және бұрғылау болат құбырлары
24.20.33
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын дәнекерленген басқа болат құбырлар мен түтікшелер

24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения, сварные,
с наружным диаметром не более 406,4 мм,
стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или
клепаные или соединенные аналогичным
способом, с наружным диаметром не более
406,4 мм, стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные, не литые
24.3
Производство прочих стальных изделий путем
первичной обработки
24.31
Производство прочих стальных изделий путем
первичной обработки
24.31.1
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали нелегированной (углеродистой)
24.31.10
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали нелегированной (углеродистой)
24.31.2
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.20
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.3
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали нержавеющей
24.31.30
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из
стали нержавеющей
24.32
Холодная прокатка лент и узких полос
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный без покрытия, стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный без покрытия, стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный, плакированный, с
гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм
холоднокатаный, плакированный, с
гальваническим или прочим покрытием
24.33
Холодная формовка или фальцовка
24.33.1
Профили и уголки, полученные холодной
штамповкой или из стали гибкой
24.33.11
Профили и уголки, полученные холодной
штамповкой или гибкой из стали
нелегированной (углеродистой)
24.33.12
Профили и уголки, полученные холодной
штамповкой или гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной
(углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной
(углеродистой)
24.33.3
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.34
Производство проволоки путем холодного
вытягивания
24.34.1
Проволока, полученная путем холодного
вытягивания
24.34.11
Проволока, полученная путем холодного
вытягивания, из стали нелегированной
(углеродистой)
24.34.12
Проволока, полученная путем холодного
вытягивания, из стали нержавеющей
24.34.13
Проволока, полученная путем холодного
вытягивания, из стали легированной прочей
24.4
Производство основных благородных и цветных
металлов
24.41
Производство благородных (драгоценных)
металлов
24.41.1
Серебро, необработанное и полуобработанное,
или в виде порошка

24.20.34
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, қимасы шеңбер қималы емес дәнекерленген басқа болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.35
Сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, ашық тігісті немесе шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген басқа болат құбырлар мен түтікшелер
24.20.4
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингілер
24.20.40
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингілер
24.3
Бастапқы өңдеу арқылы өзге де болат бұйымдар өндіру
24.31
Бастапқы өңдеу арқылы өзге де болат бұйымдар өндірісі
24.31.1
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.10
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.2
Тоттанбайтын болаттан басқа, легирленген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.20
Тоттанбайтын болаттан басқа, легирленген (көміртекті) болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған салқындай тартылған шыбықтар (өзектер) мен пішімдер
24.32
Таспаларды және енсіз жолақтарды суықтай басу
24.32.1
Ені 600 мм дейін салқындай илектелген, жабындысыз болат жазық илек
24.32.10
Ені 600 мм кем салқындай басылған, жабындысыз болат жазық илек
24.32.2
Гальвандық немесе басқа жабындысы бар ені 600 мм кем салқындай басылған жазық илек
24.32.20
Гальвандық немесе баска жабындысы бар ені 600 мм дейін салқындай басылған жазық илек
24.33
Салқын қалыптау немесе бектеу
24.33.1
Салқын немесе икемді штамптау арқылы алынған болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.11
Суықтай немесе икемді штамптау арқылы алынған легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.12
Суықтай немесе икемді штамптау арқылы алынған тоттанбайтын болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.2
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.20
Легирленбеген (көміртекті) болаттан жасалған қырлы табақтар
24.33.3
Қапталған болат табақтан жасалған панель сэндвичі
24.33.30
Қапталған болат табақтан жасалған панель сэндвичі
24.34
Сымдарды салқындай созу өндірісі
24.34.1
Салқындай созу арқылы алынған сым
24.34.11
Легирленбеген (көміртекті) болаттан салқындай созу арқылы алынған сым
24.34.12
Тоттанбайтын болаттан салқындай созу арқылы алынған сым
24.34.13
Өзге де легирленбеген болаттан салқындай созу арқылы алынған сым
24.4
Негізгі бағалы және түсті металдарды өндіру
24.41
Асыл (қымбат бағалы) металдар өндірісі
24.41.1
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі күміс

24.41.10
Серебро, необработанное и полуобработанное,
или в виде порошка
24.41.2
Золото, необработанное или полуобработанное,
или в виде порошка
24.41.20
Золото, необработанное или полуобработанное,
или в виде порошка
24.41.3
Платина и металлы драгоценные прочие,
необработанные или полуобработанные, или в
виде порошка
24.41.30
Платина и металлы драгоценные прочие,
необработанные или полуобработанные, или в
виде порошка
24.41.4
Металлы неблагородные (недрагоценные) или
серебро полуобработанные, плакированные
золотом, без дальнейшей обработки
24.41.40
Металлы неблагородные (недрагоценные) или
серебро полуобработанные, плакированные
золотом, без дальнейшей обработки
24.41.5
Металлы неблагородные (недрагоценные),
полуобработанные, плакированные серебром,
без дальнейшей обработки; металлы
неблагородные (недрагоценные), серебро или
золото, полуобработанные, плакированные
платиной, без дальнейшей обработки

24.41.10
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі күміс
24.41.2
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.20
Өңделмеген және жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.3
Платина және өңделмеген және жартылай өңделген, немесе ұнтақ түріндегі өзге де бағалы металдар
24.41.30
Платина және өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түріндегі өзге де бағалы металдар
24.41.4
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, алтын жалатылған күміс
24.41.40
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, алтын жалатылған күміс
24.41.5
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, күміс жалатылған металдар; бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз, жартылай өңделген платина жалатылған күміс немесе алтын

24.41.50
Металлы неблагородные (недрагоценные),
полуобработанные, плакированные серебром,
без дальнейшей обработки; металлы
неблагородные (недрагоценные), серебро или
золото, полуобработанные, плакированные
платиной, без дальнейшей обработки
24.42.2
Полуфабрикаты из алюминия или сплавов
алюминиевых
24.42.21
Порошки и чешуйки алюминиевые, кроме
порошков и чешуек, предназначенных для
использования в качестве красителей и
красок

24.41.50
Бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз жартылай өңделген, күміс жалатылған металдар; бағалы емес (қымбат емес) металдар немесе кейінгі өңдеусіз, жартылай өңделген платина жалатылған күміс немесе алтын
24.42.2
Алюмийден немесе алюминий қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.42.21
Бояғыштар мен бояулар ретінде қолдануға арналған, ұнтақтар мен қабыршықтардан басқа, алюминий ұнтақтар мен қабыршықтар

24.42.22
Прутки, стержни и профили из алюминия
24.42.23
Проволока алюминиевая
24.42.24
Плиты, листы, полосы и лента из алюминия,
толщиной более 0,2 мм
24.42.25
Фольга алюминиевая толщиной (не считая
основы) не более 0,2 мм
24.42.26
Трубы диаметров большого и малого или
фитинги для труб из алюминия
24.43
Производство свинца, цинка и олова
24.43.2
Полуфабрикаты из свинца, цинка и олова и их
сплавы
24.43.21
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из
свинца; порошки и чешуйки свинцовые, кроме
порошков и чешуек, предназначенных для
использования в качестве красителей
и красок, электропровода изолированного
24.43.22
Пыль, порошки и чешуйки цинковые, кроме
гранул, порошков и чешуек, предназначенных
для использования в качестве красителей и
красок, электропровода изолированного
24.43.23
Прутки, стержни, профили и проволока
цинковые; плиты, листы, полосы, лента и
фольга цинковые
24.43.24
Прутки, стержни, профили и проволока
оловянные
24.44
Производство меди
24.44.2
Полуфабрикаты из меди и сплавов медных
24.44.21
Порошки и чешуйки медные, кроме меди
цементационной, порошков и красок,
используемых при приготовлении
красок ("бронзы" или "золота"), дроби
24.44.22
Прутки, стержни и профили из меди, кроме
стержней и прутков, полученных литьем или
спеканием заготовок для производства
проволоки
24.44.23
Проволока медная
24.44.24
Плиты, листы, полосы и лента из меди и
сплавов медных толщиной более 0,15 мм, кроме
листа просечно-вытяжного, полосы
электроизолированной

24.42.22
Алюминийден жасалған шыбықтар, өзектер мен пішімдер
24.42.23
Алюминий сым
24.42.24
Жуандығы 0,2 мм астам, алюминийден жасалған тақталар, табақтар, жолақтар мен таспалар
24.42.25
Жуандығы (негізін санамағанда) 0,2 мм аспайтын алюминий фольга
24.42.26
Алюминийден жасалған үлкен және шағын диаметрлі құбырлар немесе құбырларға арналған фитингілер
24.43
Қорғасын, мырыш, және қалайы өндірісі
24.43.2
Қорғасыннан, мырыштан және қалайыдан жасалған жартылай фабрикаттар және олардың қорытпалары
24.43.21
Қорғасыннан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, таспа және фольга; бояғыштар мен бояулар, оқшау электр өткізгіш ретінде қолдануға арналған, ұнтақтар мен қабыршықтардан басқа, қорғасын ұнтақтар мен қабыршықтар
24.43.22
Бояғыштар мен бояулар, оқшау электр ретінде қодануға арналған, гранулалар, ұнтақтар мен қабыршықтардан басқа, мырыш тозаңы, ұнтақтары мен қабыршықтары
24.43.23
Мырыш шыбықтар, өзектер, пішімдер мен сымдар; мырыш тақталар, табақтар, жолақтар, таспа мен фольга
24.43.24
Қалайы шыбықтар, өзектер, пішімдер және сымдар
24.44
Мыс өндіру
24.44.2
Мыстан және мыс қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.44.21
Бояулар ("қола" немесе "алтын"), бытыра дайындауда қолданылатын ұнтақтар мен қабыршақтардан, цементациялық мыстан басқа, мыс ұнтақтар мен қабыршықтар
24.44.22
Сым өндіруге арналған дайындамаларды құю немесе біріктіру арқылы алынған өзектер мен шыбықтардан басқа, мыстан жасалған шыбықтар, өзектер мен пішімдер
24.44.23
Мыс сым
24.44.24
Електен өткізу-сору табақтарынан, электр оқшауланған жолақтардан басқа, жуандығы 0,15 мм асатын мыс және мыс қорытпаларынан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар және таспа

27.11
Электродвигатели, генераторы и
трансформаторы
27.11.1
Электродвигатели мощностью не более 37,5 Вт;
электродвигатели постоянного тока прочие;
генераторы постоянного тока
27.11.10
Электродвигатели мощностью не более 37,5 Вт;
электродвигатели постоянного тока прочие;
генераторы постоянного тока
27.11.2
Электродвигатели универсальные переменного и
постоянного тока мощностью свыше 37,5 Вт;
электродвигатели переменного тока прочие;
генераторы переменного тока

27.11
Электр қозғалтқыштар, генераторлар, трансформаторлар
27.11.1
Қуаттылығы 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштары; өзге де тұрақты ток электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.10
Қуаттылығы 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштары; өзге де тұрақты ток электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.2
Қуаттылығы 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштары; өзге де тұрақты ток электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары

27.11.21
Электродвигатели универсальные переменного и
постоянного тока мощностью свыше 37,5 Вт
27.11.22
Электродвигатели переменного тока однофазные
27.11.23
Электродвигатели переменного тока
многофазные мощностью не более 750 Вт
27.11.24
Электродвигатели переменного тока
многофазные мощностью более 0,75 кВт, но не
более 75 кВт
27.11.25
Электродвигатели переменного тока
многофазные мощностью свыше 75 кВт
27.11.26
Генераторы переменного тока синхронные
27.11.3
Установки электрогенераторные и
преобразователи вращающиеся электрические
27.11.31
Установки электрогенераторные с двигателем
внутреннего сгорания поршневым с
воспламенением от сжатия
27.11.32
Установки электрогенераторные с двигателем
поршневым с искровым зажиганием, установки
электрогенераторные прочие; преобразователи
электрические вращающиеся
27.11.4
Трансформаторы электрические
27.11.41
Трансформаторы с жидким диэлектриком
27.11.42
Трансформаторы прочие малой мощности
(не более 16 кВА)
27.11.43
Трансформаторы прочие большой мощностью
(более 16 кВА)
27.11.5
Сопротивления балластные для ламп или трубок
газоразрядных; преобразователи статические;
катушки индуктивности прочие
27.11.50
Сопротивления балластные для ламп или трубок
газоразрядных; преобразователи статические;
катушки индуктивности прочие
27.11.6
Части электродвигателей, генераторов и
трансформаторов
27.11.61
Части электродвигателей и генераторов
27.11.62
Части трансформаторов электрических, катушек
индуктивности и преобразователей статических
27.12
Производство электрораспределительной и
регулирующей аппаратуры
27.12.1
Аппаратура для отключения, переключения или
защиты электрических цепей на напряжение
свыше 1000 В (аппаратура высоковольтная)
27.12.10
Аппаратура для отключения, переключения или
защиты электрических цепей на напряжение
свыше 1000 В (аппаратура высоковольтная)
27.12.2
Аппаратура для отключения, переключения или
защиты электрических цепей на напряжение не
более 1000 В (аппаратура низковольтная)
27.12.21
Плавкие предохранители на напряжение не
более 1000 В
27.12.22
Выключатели автоматические на напряжение не
более 1000 В (низковольтные)
27.12.23
Аппаратура защиты электрических цепей, не
включенная в другие группировки, на
напряжение не более 1000 В
27.12.24
Реле на напряжение не более 1000 В
27.12.3
Щиты распределительные
27.12.31
Щиты распределительные и панели прочие,
оборудованные аппаратурой для отключения,
переключения или защиты электрических цепей
на напряжение не более 1000 В
27.12.32
Щиты распределительные и панели прочие,
оборудованные аппаратурой для отключения,
переключения или защиты электрических цепей
на напряжение свыше 1000 В

27.11.21
Қуаттылығы 37,5 Вт жоғары айнымалы және тұрақты ток әмбебап электр қозғалтқыштар
27.11.22
Бір фазалық айнымалы ток электр қозғалтқыштары
27.11.23
Қуаттылығы 750 Вт аспайтын көп фазалық айнымалы ток электр қозғалтқыштары
27.11.24
Қуаттылығы 0,75кВт жоғары, бірақ 75 кВт аспайтын көп фазалық айнымалы ток электр қозғалтқыштары
27.11.25
Қуаттылығы 75кВт жоғары айнымалы және тұрақты ток әмбебап электр қозғалтқыштар
27.11.26
Синхронды айнымалы ток генераторлары
27.11.3
Электр генераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.31
Қысылудан тұтанатын ішкі поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар
27.11.32
Ұшқындап от алатын поршеньді қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар, басқа электр генераторлық қондырғылар; айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.4
Электр трансформаторлар
27.11.41
Сұйық диэлектригі бар трансформаторлар
27.11.42
Қуаттылығы аз (16кВт аспайтын) өзге де трансформаторлар
27.11.43
Қуаттылығы көп (16кВт аспайтын) өзге де трансформаторлар
27.11.5
Газ разрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статистикалық түрлендіргіштер; басқа индукция орамдары
27.11.50
Газ разрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статистикалық түрлендіргіштер; басқа индукция орамдары
27.11.6
Электроқозғалтқыштар, генераторлар мен трансформаторлардың бөлшектері
27.11.61
Электр қозғалтқыштар, генераторларлардың бөлшектері
27.11.62
Электр қозғалтқыштар трансформаторларының, индукция орамдары мен статистикалық түрлендіргіштердің бөлшектері
27.12
Электр таратушы және реттеуші аппаратура өндірісі
27.12.1
1000 В жоғары кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.10
1000 В жоғары кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.2
1000 В жоғары кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратура (төмен вольтты аппаратура)
27.12.21
1000 В аспайтын кернеуге арналған балқығыш сақтандырғыштар
27.12.22
1000 В аспайтын қуатты автоматты айырғыштар (төмен вольтты)
27.12.23
Басқа топтарға енгізілмеген, 1000 В аспайтын электр тізбектерін қорғайтын аппаратура
27.12.24
1000 В аспайтын кернеуге арналған реле
27.12.3
Тарату қалқандары
27.12.31
1000 В аспайтын кернеуге арналған электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған тарату қалқандары және басқа панельдер
27.12.32
1000 В аспайтын қуатты электр тізбектерін сөндіру, қайта қосу немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған тарату қалқандары және басқа панельдер

27.51.30
Части приборов электрических бытовых
27.90.7
Электросигнализация, оборудование для
обеспечения безопасности или управления
транспортными потоками для железных дорог,
трамвайных путей, дорог, внутренних
водных путей, стоянок для автомобилей,
портовых сооружений или летных полей
27.90.70
Электросигнализация, оборудование для
обеспечения безопасности или управления
транспортными потоками для железных дорог,
трамвайных путей, дорог, внутренних
водных путей, стоянок для автомобилей,
портовых сооружений или летных полей

27.51.30
Тұрмыстық электр құралдарының бөлшектерi
27.90.7
Электр дабыл, қауіпсіздікті немесе теміржол, трамвай жолдары, жолдар, ішкі су жолдары, автомобильдерге арналған тұрақтар, порттық жайлар немесе жазғы алаңдарда көлік ағындарын басқаруды қамтамасыз етуге арналған жабдықтар
27.90.70
Электр дабыл, қауіпсіздікті немесе теміржол, трамвай жолдары, жолдар, ішкі су жолдары, автомобильдерге арналған тұрақтар, порттық жайлар немесе жазғы алаңдарда көлік ағындарын басқаруды қамтамасыз етуге арналған жабдықтар

28.22.14
Деррик-краны; краны подъемные; фермы
подъемные подвижные, транспортеры стоечные и
автомобили-мастерские с краном подъемным
28.22.15
Автопогрузчики с вилочными захватами,
погрузчики прочие; тракторы для
использования на перронах железнодорожных
станций
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и
дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и
конвейеры непрерывного действия для товаров
или материалов

28.22.14
Деррик-крандар; көтергiш крандар; жылжымалы көтергiш фермалар, тiреуiш транспортерлер және көтергiш краны бар автомобиль-шеберханалар
28.22.15
Айырлы қармауыштары бар автотиегiштер, басқа тиегiштер; темiржол станцияларындағы перрондарда қолдануға арналған тракторлар
28.22.16
Лифтiлер, скиптiк көтергiштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргiншi жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдардың үздiксiз қозғалысына арналған пневматикалық көтергiштер мен басқа конвейерлер

28.22.18
Оборудование подъемно-транспортное,
погрузочное или разгрузочное прочее
28.22.19
Части оборудования подъемно-транспортного и
погрузочно-разгрузочного
28.22.2
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для
кранов подъемных, экскаваторов, машин и
механизмов аналогичных
28.22.20
Ковши, черпаки, грейферы и захваты для
кранов подъемных, экскаваторов, машин и
механизмов аналогичных
28.23
Производство офисной техники и оборудования
(за исключением компьютеров и периферийного
оборудования)

28.22.18
Көтергiш-көлiк жабдығы, өзге де тиеу немесе түсiру жабдықтары
28.22.19
Көтергiш-көлiк және жүк тиеу-түсiру жабдықтарының бөлшектерi
28.22.2
Шөмiштер, қауғалар, грейфеолер және көтергiш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.22.20
Шөмiштер, қауғалар, грейферлер және көтергiш крандар, экскаваторлар, машиналар мен ұқсас механизмдерге арналған ұстау құралдары
28.23
Офистiк техниканы және жабдықты өндiру (компьютерлерден және перифериялық жабдықтан басқа)

28.23.1
Машины пишущие, машины для обработки текста,
машины вычислительные
28.23.11
Машины пишущие и машины для обработки текста
28.23.12
Калькуляторы и карманные машины записи,
воспроизведения и визуального представления
данных с функциями калькулятора
28.23.13
Машины бухгалтерские, аппараты кассовые,
аппараты для франкирования отправлений
почтовых, машины билетные и машины
аналогичные с устройствами счетными прочие
28.23.2
Оборудование офисное и его части
28.23.21
Машины фотокопировальные с системой
оптической или типа контактного и аппараты
термокопировальные
28.23.22
Машины для печати офсетной листовые офисные
28.23.23
Оборудование офисное прочее
28.23.24
Части и принадлежности машин пишущих и
вычислительных
28.23.25
Части и принадлежности оборудования офисного
прочего
28.23.26
Части и принадлежности машин
фотокопировальных с системой оптической или
контактного типа, машины термокопировальные
28.24
Производство ручных электрических
инструментов
28.24.1
Инструменты ручные электромеханические;
инструменты ручные пневматические с
двигателем встроенным неэлектрическим прочие
28.24.11
Инструменты электромеханические ручные со
встроенным электродвигателем
28.24.12
Инструменты ручные пневматические с
двигателем встроенным неэлектрическим прочие
28.24.2
Части инструментов ручных
электромеханических и пневматических
28.24.21
Части инструментов электромеханических
ручных со встроенным электродвигателем
28.24.22
Части инструментов ручных
электромеханических и пневматических прочие
28.25
Производство промышленного холодильного и
вентиляционного оборудования
28.25.1
Устройства теплообменные; оборудование
холодильное и оборудование для
кондиционирования воздуха
28.25.11
Устройства теплообменные и машины для
сжижения воздуха или газов прочих
28.25.12
Оборудование для кондиционирования воздуха
28.25.13
Оборудование холодильное и морозильное и
насосы тепловые (кроме оборудования
бытового)

28.23.1
Жазу машиналары, мәтiндi өңдеу машиналары, есептеу машиналары
28.23.11
Жазу машиналары және мәтiндi өңдеу машиналары
28.23.12
Калькуляторлар мен калькулятор функциясы бар деректердi жазу, көрсету көрнекi ұсыну қалта машиналалары
28.23.13
Бухгалтерлiк машиналар, касса аппараттары, почта жөнелтiмдерiн франкiлеу аппараттары, билет машиналары және есептеуiш құрылғыларға ұқсас өзге де машиналар
28.23.2
Кеңсе жабдығы және оның бөлшектерi
28.23.21
Оптикалық жүйесi бар немесе контактiлi типтi фотокөшiрме машиналары және термокөшiрме аппараттары
28.23.22
Офсеттiк баспаға арналған парақты кеңсе машиналары
28.23.23
Өзге де кеңсе жабдықтары
28.23.24
Жазу және есептеуiш машиналардың бөлшектерi мен құралдары
28.23.25
Басқа кеңсе жабдықтарының бөлшектерi мен құралдары
28.23.26
Оптикалық жүйесi бар немесе контактiлi типтi фотокөшiрме машиналары және термокөшiрме аппараттарының бөлшектерi мен құралдары
28.24
Қол электрлi құралдарын өндiру
28.24.1
Электр механикалық қол аспаптары; электрлi емес құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.11
Электрлiк емес құрылған қозғалтқышы бар электромеханикалық қол аспаптары
28.24.12
Электрлiк емес құрылған қозғалтқышы бар өзге де пневматикалық қол аспабы
28.24.2
Электр механикалық және пневматикалық қол аспабының бөлшектерi
28.24.21
Құрылған электр қозғалтқышы бар электр механикалық қол аспабының бөлшектерi
28.24.22
Электр механикалық және пневматикалық қол аспабының өзге де бөлшектерi
28.25
Өнеркәсiптiк тоңазыту және желдету жабдығын өндiру
28.25.1
Жылу алмастыру құрылғысы; тоңазытқыш жабдығы және ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.11
Жылу алмастыру құрылғысы және ауаны немесе газдарды сұйылтуға арналған өзге машиналар
28.25.12
Ауаны желдетуге арналған жабдық
28.25.13
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтары және жылу сорғылары (тұрмыстық жабдықтардан басқа)

28.25.14
Оборудование и аппараты для фильтрования или
очистки газов, не включенные в другие
группировки
28.25.2
Вентиляторы, кроме настольных, напольных,
настенных, оконных, потолочных или
кровельных
28.25.20
Вентиляторы, кроме настольных, напольных,
настенных, оконных, потолочных или
кровельных
28.25.3
Части оборудования холодильного и
морозильного и насосов тепловых
28.25.30
Части оборудования холодильного и
морозильного и насосов тепловых
28.29
Производство прочих машин и оборудования
общего назначения, не включенных в другие
группировки
28.29.1
Газогенераторы, аппараты для дистилляции,
фильтрования или очистки
28.29.11
Генераторы для получения газа генераторного
или водяного; газогенераторы ацетиленовые и
аналогичные им; установки для дистилляции
или очистки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки
жидкостей
28.29.13
Фильтры масляные, бензиновые и всасывающие
воздушные для двигателей внутреннего
сгорания
28.29.2
Оборудование для мойки, заполнения,
упаковывания или обертывания бутылок или
емкостей прочих; огнетушители, устройства
распылительные, машины пароструйные или
пескоструйные; прокладки из металла
листового
28.29.21
Оборудование для мойки, заполнения,
упаковывания или обертывания бутылок или
емкостей прочих
28.29.22
Огнетушители, устройства распылительные,
машины пароструйные или пескоструйные и
устройства механические аналогичные (кроме
устройств для использования в сельском
хозяйстве)

28.25.14
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, газды сүзу немесе тазартуға арналған жабдықтар мен аппараттар
28.25.2
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткiштер
28.25.20
Үстелге, еденге қоятын, терезе, төбеге немесе жабындықтардан басқа желдеткiштер
28.25.3
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөлшектерi
28.25.30
Тоңазытқыш және мұздатқыш жабдықтардың және жылу сорғыларының бөлшектерi
28.29
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жалпы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндiру
28.29.1
Газ генераторлар, дистилляциялау, сүзу немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.11
Генераторлық немесе су газын алуға арналған генераторлар; ацетилен және оларға ұқсас газ генераторлар; дистилляциялау немесе тазартуға арналған құрылғылар
28.29.12
Дистилляциялау немесе тазартуға арналған аппараттар
28.29.13
Iштен жанатын қозғалтқыштарға арналған майлы, жанармай және ауаны сiңiретiн сүзгiлер
28.29.2
Бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар; өрт сөндiргiштер, бүрiккiш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар; табақ металдан жасалған төсемдер
28.29.21
Бөтелкелердi немесе басқа ыдыстарды жуу, толтыру, буып-түю немесе орауға арналған жабдықтар
28.29.22
Өрт сөндiргiштер, бүрiккiш құрылғылар, бу ағынды немесе құм ағынды машиналар және ұқсас механикалық құрылғылар (ауыл шаруашылығында қолдануға арналған құрылғылардан басқа)

28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из
металла листового в сочетании с материалами
прочими
28.29.3
Оборудование для взвешивания и измерения
прочее бытовое и для промышленных целей
28.29.31
Оборудование взвешивающее для промышленных
целей; весы для непрерывного взвешивания
товаров на конвейерах; весы,
отрегулированные на постоянную массу и весы,
сбрасывающие вес определенной массы
28.29.32
Оборудование для взвешивания людей и весы
бытовые

28.29.23
Өзге материалдармен үйлесiмде табақ металдан жасалған төсемдер мен ұқсас тығызданулар
28.29.3
Тұрмыстық және өнеркәсiптiк мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары
28.29.31
Өнеркәсiптiк мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары, конвейерлердегi тауарларды тұрақты өлшеп отыруға арналған таразылар; тұрақты салмаққа келтiрiлген таразылар және белгiлi салмақтағы жүктi алып тастап отыратын таразылар
28.29.32
Адамдарды өлшеуге арналған жабдықтар және тұрмыстық таразылар

28.29.60
Оборудование, не включенное в другие
группировки, для обработки материалов с
использованием процессов, включающих
изменение температуры
28.29.7
Оборудование неэлектрическое для пайки и
сварки и части к нему; машины и аппараты для
поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.70
Оборудование неэлектрическое для пайки и
сварки и части к нему; машины и аппараты для
поверхностного отпуска, работающие на газе

28.29.60
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, температураны өзгертiп отыратын процестердi қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.7
Пiсiру мен дәнекерлеуге арналған электрлiк емес жабдықтар және олардың бөлшектерi; газбен жұмыс iстейтiн, үстiне жiберiлетiн машиналар мен аппараттар
28.29.70
Пiсiру мен дәнекерлеуге арналған электрлiк емес жабдықтар және олардың бөлшектерi; газбен жұмыс iстейтiн, үстiне жiберiлетiн машиналар мен аппараттар

28.29.8
Части оборудования общего назначения
прочего, не включенного в другие группировки
28.29.81
Части газогенераторов или генераторов газа
водяного
28.29.82
Части центрифуг; части машин и аппаратов для
фильтрования или очистки жидкостей или газов
28.29.83
Части каландров или машин валковых
(роликовых) прочих; части оборудования
распылительного, разновесы оборудования для
взвешивания
28.29.84
Части машин, не содержащие электрических
соединителей, не включенные в другие
группировки

28.29.8
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жалпы мақсаттағы жабдық бөлшектерi
28.29.81
Газ генераторлар немесе сулы газ генераторларының бөлшектерi
28.29.82
Центрифуга бөлшектерi; сұйықтықтарды немесе газдарды сүзу немесе тазартуға арналған машиналар мен аппараттардың бөлшектерi
28.29.83
Каландрлар немесе бiлiк (роликтi) машиналардың бөлшектерi; бүрiккiш жабдықтардың бөлшектерi, өлшеуге арналған жабдықтың ұсақ кiрлерi
28.29.84
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, электр қосылыстары жоқ машина бөлшектерi

28.29.85
Части машин посудомоечных и машин для
чистки, наполнения емкостей, упаковывания
или укупоривания
28.29.86
Части оборудования неэлектрического для
пайки и сварки; машин и аппаратов для
поверхностного отпуска, работающие на газе
28.30
Производство сельскохозяйственной и
лесохозяйственной техники
28.30.1
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с
дистанционным управлением
28.30.10
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с
дистанционным управлением

28.29.85
Ыдыс жуу машиналарының және ыдыстарды тазалау, толтыру, орау немесе тығындауға арналған машина бөлшектерi
28.29.86
Пiсiру мен дәнекерлеуге арналған электр емес жабдықтар және олардың бөлшектерi; газбен жұмыс iстейтiн, үстiне жiберiлетiн машиналар мен аппараттар
28.30
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы техникасын өндiру
28.30.1
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.10
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар

28.30.2
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие
28.30.21
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие новые мощностью двигателя не более 37
кВт
28.30.22
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие новые с мощностью двигателя более 37
кВт, но не более 59 кВт
28.30.23
Тракторы для сельского и лесного хозяйства
прочие новые с мощностью двигателя более 59
кВт
28.30.3
Машины для сельского и лесного хозяйства,
используемые для подготовки или культивации
почвы

28.30.2
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар
28.30.21
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.22
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 37 кВт жоғары, бiрақ 59 кВт аспайтын өзге де жаңа тракторлар
28.30.23
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған қозғалтқыш қуаты 59 кВт жоғары өзге де жаңа тракторлар
28.30.3
Топырақты дайындау немесе қопсыту үшiн қолданылатын ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына арналған машиналар

28.30.54
Машины по уборке корнеплодов и клубнеплодов
28.30.59
Машины уборочные и молотилки, не включенные
в другие группировки
28.30.6
Устройства механические для разбрасывания
или распыления жидкостей или порошков,
используемые в сельском хозяйстве или
садоводстве
28.30.60
Устройства механические для разбрасывания
или распыления жидкостей или порошков,
используемые в сельском хозяйстве или
садоводстве
28.30.7
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или
саморазгружающиеся, используемые в сельском
хозяйстве

28.30.54
Түйнектiлер мен тамырлы жемiстердi жинайтын машиналар
28.30.59
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жинау машиналары мен бастырғыштар
28.30.6
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.60
Ауыл шаруашылығында немесе бау-бақша шаруашылығында қолданылатын сұйықтықтарды немесе ұнтақтарды шашу немесе бүркуге арналған механикалық құрылғылар
28.30.7
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзi тиелетiн немесе түсiретiн тiркемелер мен жартылай тiркемелер

28.30.70
Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся или
саморазгружающиеся, используемые в сельском
хозяйстве
28.30.8
Машины для сельского и лесного хозяйства
прочие
28.30.81
Машины для очистки, сортировки или
выбраковки яиц, фруктов или продуктов
прочих, за исключением семян, зерна или
культур бобовых сухих
28.30.82
Машины доильные
28.30.83
Машины для приготовления кормов для животных
28.30.84
Инкубаторы и брудеры для птицеводства
28.30.85
Машины для птицеводства
28.30.86
Машины для лесного и сельского хозяйства
(садоводства, птицеводства, пчеловодства,
шелководства), прочие
28.30.9
Части машин для сельского и лесного
хозяйства
28.30.91
Части машин уборочных и молотилок, не
включенные в другие группировки
28.30.92
Части почвообрабатывающих машин
28.30.93
Части машин сельскохозяйственных прочих
28.30.94
Части аппаратов доильных и оборудования для
молочной промышленности, не включенных в
другие группировки
28.41
Производство оборудования для обработки
металлов давлением

28.30.70
Ауыл шаруашылығында қолданылатын өзi тиелетiн немесе түсiретiн тiркемелер мен жартылай тiркемелер
28.30.8
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.81
Тұкымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақты дақылдарды қоспағанда, жұмыртқаларды, жемiстердi немесе өзге де өнiмдердi тазалауға, сұрыптауға немесе iрiктеуге арналған машиналар
28.30.82
Сауу машиналары
28.30.83
Жануарлар үшiн жем дайындауға арналған машиналар
28.30.84
Құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
28.30.85
Құс шаруашылығына арналған машиналар
28.30.86
Ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығына (бау шаруашылығы, құс шаруашылығы, омарта шаруашылығы, жiбек шаруашылығы) арналған өзге де машиналар
28.30.9
Орман және ауыл шаруашылығына арналған машиналардың бөлшектерi
28.30.91
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, жинау мен бастырғыш машиналардың бөлшектерi
28.30.92
Топырақ өңдеу машиналарының бөлшектерi
28.30.93
Өзге де ауыл шаруашылығы машиналарының бөлшектерi
28.30.94
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, сауу аппараттары мен сүт шаруашылығына арналған жабдықтардың бөлшектерi
28.41
Металдарды қысыммен өңдеуге арналған жабдық өндiру

28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и
станки аналогичные; центры обрабатывающие и
аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления
материала при помощи лазера, ультразвука и
аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные
однопозиционные и многопозиционные для
обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и
фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные
и фрезерные; станки металлорежущие
резьбонарезные или гайконарезные, не
включенные в другие группировки

28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және ұқсас станоктар; өңдеу және ұқсас орталықтар
28.41.11
Материалды лазердiң, ультрадыбыстың көмегiмен және ұқсас тәсiлдермен жою арқылы өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бiр бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Токарлық, қашау, бұрғылау және фрезерлiк станоктар
28.41.21
Токарлық металлкескiш станоктар
28.41.22
Бұрғылау, қашау және фрезерлiк металлкескiш станоктар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген бұрандаойықты немесе сомынойықты металлкескiш станоктар

28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки
заточные, шлифовальные, и оборудование для
прочих видов обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы
механические и оборудование для прочих видов
резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные,
правильные для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы
дыропробивные или вырубные для обработки
металлов

28.41.23
Қабыршақтарды алып тастайтын станоктар, қайрау, тегiстеу, жылтыратқыш станоктар және металдарды өңдеудiң өзге түрлерiне арналған жабдықтар
28.41.24
Кесу, жону-кесу станоктары, механикалық аралар және металдарды кесудiң басқа түрлерiне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған бүгу, жиегiн майыстыру, дұрыс машиналар мен престер
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесу немесе шабу машиналары мен престерi

28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные;
прессы гидравлические и прессы для обработки
металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или
металлокерамики без удаления материала, не
включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам
металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам
металлообрабатывающим
28.49
Производство прочих металлообрабатывающих
станков
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и
материалов твердых аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики, бетона
и материалов аналогичных или для холодной
обработки стекла

28.41.33
Соғу немесе штамптау машиналары мен балғалары; гидравликалық престер және металдарды өңдеуге арналған өзге де престер
28.41.34
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, материалды алмай металдарды немесе металокерамиканы өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.49
Өзге металл өңдейтiн станоктар өндiру
28.49.1
Тасты, ағашты және ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, керамиканы, бетон мен ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны салқын өңдеуге арналған станоктар

28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости,
эбонита, пластмасс твердых или материалов
твердых аналогичных; оборудование для
гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и
самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к
станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для
обработки дерева, пробки, камня, эбонита и
материалов твердых аналогичных
28.91
Производство машин и оборудования для
металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части

28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйектi, эбониттi, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальвандық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөлшектерi мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекiтуге арналған құралдар және өздiгiнен ашылатын бұрандалы бастиектер
28.49.22
Өндiрiлетiн бөлшектердi ұстағыштар
28.49.23
Бөлгiш бастиектер және станоктарға арналған арнайы өзге құралдар
28.49.24
Ағашты, тығынды, сүйектi, эбониттi, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктарға бөлшектер мен құралдар
28.91
Металлургияға арналған машиналар мен жабдық өндiру
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөлшектерi

28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины
разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для
станов прокатных; части станов прокатных
28.92
Производство техники для горнодобывающей
промышленности, подземной разработки и
строительства
28.92.1
Машины для горнодобывающей промышленности
28.92.11
Подъемники и конвейеры непрерывного
действия, для подземных работ
28.92.12
Комбайны выемочные для добычи угля и горных
пород и машины туннеле-проходческие; машины
бурильные и проходческие прочие

28.91.11
Конвертерлер, шөмiштер, қалыптар және құю машиналары; прокат станы
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөлшектерi; прокат стандарына арналған бiлiктер; прокат стандарының бөлшектерi
28.92
Тау-кен өңдеу өнеркәсiбiне, жер асты қазба жұмыстары мен құрылысқа арналған техника өндiру
28.92.1
Тау-кен өнеркәсiбiне арналған машиналар
28.92.11
Жер асты жұмыстарына арналған тоқтаусыз жұмыс iстейтiн көтергiштер мен конвейерлер
28.92.12
Көмiр мен тау жыныстарын өндiруге арналған шұңқырлау комбайндары және туннелден өту машиналары; бұрғылау және басқа өту машиналары

28.92.2
Машины и оборудование прочие для
передвижения материалов, калибровки,
выравнивания, скреперных работ, экскавации,
трамбовки, уплотнения или выемки породы,
минералов или руд (включая бульдозеры,
экскаваторы одноковшовые механические и
катки дорожные)
28.92.21
Бульдозеры, включая универсальные,
самоходные
28.92.22
Грейдеры (автогрейдеры) и планировщики
самоходные
28.92.23
Скреперы самоходные
28.92.24
Машины трамбовочные и катки дорожные
самоходные
28.92.25
Погрузчики одноковшовые фронтальные
самоходные
28.92.26
Экскаваторы одноковшовые механические
самоходные и погрузчики ковшовые с поворотом
кабины на 360 градусов (машины
полноповоротные) (кроме погрузчиков
одноковшовых фронтальных)
28.92.27
Экскаваторы одноковшовые механические
самоходные и погрузчики ковшовые
неполноворотные; машины самоходные
для горнодобывающей промышленности прочие

28.92.2
Материалдарды жылжытуға, кен жыныстарын, минералдар мен рудаларды iрiктеуге, тегiстеуге, бекiту жұмыстарына, экскавация, таптау, тығыздау немесе алып шығуға арналған машиналар мен басқа жабдықтар (бульдозерлер, бiр шөмiштi механикалық экскаваторлар мен жол катогын қоса алғанда)
28.92.21
Әмбебап, өздiгiнен жүретiн және шынжыр табансыз бульдозерлер
28.92.22
Грейдерлер (автогрейдерлер) және өздiгiнен жүретiн тегiстеуiштер
28.92.23
Өздiгiнен жүретiн жер тегiстегiштер
28.92.24
Тегiстегiш машиналар және өздiгiнен жүретiн жол таптауыштар
28.92.25
Өздiгiнен жүретiн бiр шөмiштi фронталды тиегiштер
28.92.26
Бiр шөмiштi механикалық өздiгiнен жүретiн экскаваторлар және 360 градусқа бұрылу кабинасы бар шөмiштi тиегiштер (толық бұрылысты машиналар) (алдыңғы шөмiштi тиегiштерден басқа)
28.92.27
Бiр шөмiштi механикалық өздiгiнен жүретiн экскаваторлар және толық бұрылмайтын шөмiштi тиегiштер; кен өндiру өнеркәсiбiне арналған басқа да өздiгiнен жүретiн машиналар

28.92.28
Отвалы бульдозеров, включая универсальные
28.92.29
Автомобили-самосвалы для использования в
условиях бездорожья
28.92.3
Машины прочие для выемки, трамбования или
уплотнения грунта, машины для общественных
работ, строительства и аналогичных работ;
снегоочистители
28.92.30
Машины прочие для выемки, трамбования или
уплотнения грунта, машины для общественных
работ, строительства и аналогичных работ;
снегоочистители

28.92.28
Бульдозерлер қайырмасы, әмбебапты қоса
28.92.29
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған автомобиль-самосвалдар
28.92.3
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған басқа да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар
28.92.30
Жерді оюға, таптауға немесе тығыздауға арналған баска да машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазалауыштар

28.92.4
Машины для сортировки, дробления, смешивания
и аналогичной обработки грунта, камня, руды
и веществ минеральных прочих
28.92.40
Машины для сортировки, дробления, смешивания
и аналогичной обработки грунта, камня, руды
и веществ минеральных прочих
28.92.5
Тракторы гусеничные
28.92.50
Тракторы гусеничные
28.92.6
Части машин для горнодобывающей
промышленности, разработки карьеров и
строительства
28.92.61
Части машин буровых или проходческих или
машин для выемки грунта; части кранов
28.92.62
Части машин для сортировки, дробления или
прочей обработки грунта, камня и материалов
аналогичных
28.93
Производство оборудования для производства и
переработки продуктов питания, напитков и
табачных изделий

28.92.4
Топырақты, тасты, кендi және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.40
Топырақты, тасты, кендi және басқа да минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.5
Шынжыр табан тракторлар
28.92.50
Шынжыр табан тракторлар
28.92.6
Кен өндiру өнеркәсiбiне, карьерларды дайындауға және салуға арналған машиналардың бөлшектерi
28.92.61
Бұрғылау немесе қазба жүргiзу машиналарының немесе жердi оюға арналған машиналардың бөлшектерi; крандардың бөлшектерi
28.92.62
Топырақты, тасты және ұқсас материалдарды сұрыптауға, ұсақтауға немесе басқа да өңдеуге арналған бөлшектер
28.93
Тамақ өнiмдерiн, сусындарды және темекi өнiмдерiн өндiруге және қайта өңдеуге арналған жабдықты өндiру

28.93.1
Оборудование для обработки продуктов
пищевых, напитков и изделий табачных, кроме
ее частей
28.93.11
Сепараторы молочные центробежные
28.93.12
Оборудование для обработки и переработки
молока
28.93.13
Оборудование для измельчения или обработки
зерна или овощей сушеных, не включенное в
другие группировки
28.93.14
Прессы и оборудование аналогичное для
производства вина, сидра, соков фруктовых и
напитков аналогичных

28.93.1
Тағам, сусын өнiмдерiн және темекi бұйымдарын өңдеуге арналған жабдық, оның бөлшектерiнен басқа
28.93.11
Орталықтан тепкiш сүт сепараторлары
28.93.12
Сүттi өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.13
Бидайды немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген кептiрiлген көкөнiстердi ұсатуға немесе өңдеуге арналған жабдықтар
28.93.14
Шарап, сидра, жемiс шырындары мен ұқсас сусындарды өндiруге арналған ұқсас тығыздауыш пен жабдықтар

28.93.15
Печи хлебопекарные неэлектрические;
оборудование небытовое для приготовления или
подогрева пищи
28.93.16
Сушилки для продуктов сельскохозяйственных
28.93.17
Оборудование для промышленного приготовления
или производства продуктов пищевых или
напитков, в том числе жиров или масел, не
включенное в другие группировки
28.93.19
Оборудование для производства изделий
табачных, не включенное в другие группировки

28.93.15
Электрлiк емес нан пiсiретiн пештер; тағамды дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық емес жабдықтар
28.93.16
Ауыл шаруашылық өнiмдерiне арналған кептiргiштер
28.93.17
Тағам өнiмдерiн немесе сусындарды, соның iшiнде басқа топтамаларға енгiзiлмеген, тондар мен майларды өнеркәсiптiк дайындауға немесе өндiруге арналған жабдықтар
28.93.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, темекi бұйымдарын өндiруге арналған жабдықтар

28.93.2
Машины для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна или культур бобовых
сухих
28.93.20
Машины для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна или культур бобовых
сухих
28.93.3
Части машин для обработки продуктов пищевых,
напитков и табака
28.93.31
Части машин для обработки напитков
28.93.32
Части оборудования для обработки продуктов
пищевых
28.93.33
Части оборудования для обработки табака
28.93.34
Части машин для очистки, сортировки или
калибровки семян, зерна или культур бобовых
сухих

28.93.2
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.20
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
28.93.3
Тағам өнiмдерiн, сусындар мен темекiнi өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.93.31
Сусындарды өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi
28.93.32
Тағам өнiмдерiн өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектерi
28.93.33
Темекiнi өңдеуге арналған жабдықтардың бөлшектерi
28.93.34
Тұқымдарды, бидайды немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналардың бөлшектерi

28.94
Производство оборудования для изготовления
текстильных, швейных, меховых и кожаных
изделий
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон
текстильных, прядения, ткачества и вязания
изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования,
вытягивания, текстурирования или резки
материалов текстильных искусственных; машины
для подготовки волокон текстильных
28.94.12
Прядильные машины; машины крутильные,
мотальные или намоточные
28.94.13
Станки ткацкие
28.94.14
Машины вязальные; машины прошивные и
аналогичные; машины чесально-вязальные
28.94.15
Оборудование вспомогательное для совместного
применения с машинами по обработке для
материалов текстильных; оборудование для
нанесения рисунка на ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной
промышленности, включая машины швейные,
прочее

28.94
Тоқыма, тiгiн, үлбiр және былғары бұйымдарын дайындауға арналған жабдық өндiру
28.94.1
Тоқыма талшықтарын, өру, тоқымашылық және тоқыма бұйымдарын тоқуды дайындауға арналған жабдықтар
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын экструдирлеуге, созуға, текстурирлеуге немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.12
Тоқу машиналары; айналдыру, орау немесе орауыш машиналары
28.94.13
Тiгiн станоктары
28.94.14
Тоқу машиналары; тiгу және ұқсас машиналар; тарау-тоқу машиналары
28.94.15
Тоқыма материалдар үшін өңдеу бойынша машиналармен бiрге қолдануға арналған көмекшi жабдық матаға сурет салуға арналған жабдықтар
28.94.2
Тiгiн, өзге де машиналарды қоса алғанда, тоқыма және тiгiн өнеркәсiбiне арналған жабдықтар

28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима,
сушки, утюжки, влажно-тепловой обработки,
крашения, наматывания и подобной обработки
пряжи текстильной и тканей; оборудование для
обработки фетра; оборудование
для производства покрытий напольных
28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для
сухой чистки; машины сушильные емкостью
свыше 10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных
бытовых)

28.94.21
Тоқыма және тiгiн иiрiлген жiбiн жууға, тазалауға, сығуға, кептiруге, үтiктеуге, ылғалды-жылу өңдеуге, бояуға, орауға және ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрдi өңдеуге арналған жабдықтар; еден жабындыларын өндiруге арналған жабдықтар
28.94.22
Кiр жуатын үйге арналған кiр жуу машиналары; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы 10 кг-нан артық кептiру машиналары
28.94.23
Киiмге арналған орталықтан тепкiш кептiргiштер
28.94.24
Тiгiн машиналары (түптеу және тiгiн тұрмыстықтан басқа)

28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи или
выделанной кожи для изготовления или ремонта
обуви и изделий прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи или
выделанной кожи для изготовления или ремонта
обуви и изделий прочих
28.94.4
Машины швейные бытовые
28.94.40
Машины швейные бытовые
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и
машин прядильных и части машин для
производства изделий текстильных и швейных
прочих и для обработки кожи

28.94.3
Аяқ киiмдi және өзге де бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терiсiн, былғарыны немесе иленген терiнi өңдеуге арналған машиналар
28.94.30
Аяқ киiмдi және басқа да бұйымдарды жасауға немесе жөндеуге арналған аң терiсiн, былғарыны немесе иленген терiнi өңдеуге арналған машиналар
28.94.4
Тұрмыстық тiгiн машиналары
28.94.40
Тұрмыстық тiгiн машиналары
28.94.5
Тiгiн станоктарының және иiру машиналарының бөлшектерi мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тiгiн бұйымдарын өндiруге және терiнi өңдеуге арналған машиналардың бөлшектерi

28.96
Производство оборудования для переработки
резины, пластмасс и других полимерных
материалов
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и
резины или для производства продукции из
этих материалов, не включенное в другие
группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и
резины или для производства продукции из
этих материалов, не включенное в другие
группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и
резины или для производства изделий из этих
материалов, не включенного в другие
группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и
резины или для производства изделий из этих
материалов, не включенного в другие
группировки
28.99
Производство прочих машин и оборудования
специального назначения, не включенных в
другие группировки
28.99.1
Машины печатные и переплетные
28.99.11
Машины переплетные, включая брошюровочные
28.99.12
Машины, аппараты и оборудование для набора,
подготовки или изготовления форм и пластин
печатных
28.99.13
Машины для офсетной печати, кроме офисного
типа
28.99.14
Оборудование печатное прочее, не включенное
в другие группировки
28.99.2
Машины и приспособления, используемые
исключительно или преимущественно для
изготовления печатных плат
полупроводниковых, устройств
полупроводниковых, интегральных схем
электронных или панелей индикаторных
28.99.20
Машины и приспособления, используемые
исключительно или преимущественно для
изготовления печатных плат
полупроводниковых, устройств
полупроводниковых, интегральных схем
электронных или панелей индикаторных
28.99.3
Оборудование специального назначения прочее,
не включенное в другие группировки
28.99.31
Сушилки для древесины, целлюлозы, бумаги или
картона; сушилки промышленные, не включенные
в другие группировки
28.99.32
Карусели, качели, тиры и аттракционы
ярмарочные прочие
28.99.39
Оборудование взлетно-посадочное; устройства
для взлета самолетов; устройства палубные
тормозные или устройства аналогичные;
оборудования для балансировки шин; машины
специального назначения, не включенные в
другие группировки

28.96
Резеңкенi, пластмассаларды және басқа полимер бұйымдарды қайта өңдеуге арналған жабдықты өндiру
28.96.1
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген осы материалдардан өнiм өндiруге арналған жабдықтар
28.96.10
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген, осы материалдардан өнiм өндiруге арналған жабдықтар
28.96.2
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген, осы материалдардан бұйымдарды өндiруге арналған жабдық бөлшектерi
28.96.20
Пластмассаны және резеңкенi өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгiзiлмеген осы материалдардан бұйымдарды өндiруге арналған жабдық бөлшектерi
28.99
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, арнайы мақсаттағы өзге машиналар мен жабдықтарды өндiру
28.99.1
Баспа және түптеу машиналары
28.99.11
Кiтапшалауды қоса алғанда түптеу машиналары
28.99.12
Баспа үлгiлерi мен қабаттарын жинауға, дайындауға немесе жасауға арналған машиналар, аппараттар және жабдықтар
28.99.13
Кеңселiк типтегiден басқа офсеттiк баспаға арналған машиналар
28.99.14
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, басқа да баспа жабдықтар
28.99.2
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылар
28.99.20
Тек қана немесе басымдылықпен жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылар
28.99.3
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өзге де арнайы мақсаттағы жабдық
28.99.31
Сүрек, целлюлоза, қағаз немесе картон қағазға арналған кептiргiштер; басқа топтамаларға енгiзiлмеген, өнеркәсiп кептiргiштерi
28.99.32
Әткеншектер, алтыбақандар, тирлар және басқа да жәрмеңке аттракциондар
28.99.39
Ұшу-қону жабдығы; ұшақтардың ұшуына арналған құрылғылар; палубалық тежеуiш құрылғылары немесе ұқсас құрылғылар; шиналарды теңгеруге арналған жабдықтар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген, арнайы мақсаттағы машиналар

28.99.4
Части машин печатных и переплетных
28.99.40
Части машин печатных и переплетных
28.99.5
Части машин и приспособлений, используемых
исключительно или преимущественно для
изготовления полупроводниковых печатных
плат, полупроводниковых устройств,
электронных интегральных схем или
индикаторных панелей; части машин
специального назначения прочих
28.99.51
Части машин и приспособлений, используемых
исключительно или преимущественно для
изготовления полупроводниковых печатных
плат, полупроводниковых устройств,
электронных интегральных схем или
индикаторных панелей

28.99.4
Баспа және түптеу машиналарының бөлшектерi
28.99.40
Баспа және түптеу машиналарының бөлшектерi
28.99.5
Тек қана немесе көбінесе жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектерi; басқа да арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектерi
28.99.51
Тек қана немесе көбінесе жартылай өткiзгiш баспа платаларын, жартылай өткiзгiш құрылғыларын, электронды кестелер немесе индикаторлар панелiн жасауға арналған машиналар мен құрылғылардың бөлшектерi

28.99.52
Части машин специального назначения, не
включенных в другие группировки
29.1
Производство автотранспортных средств
29.10
Производство автотранспортных средств
29.10.1
Двигатели внутреннего сгорания для
автомобилей
29.10.11
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с
искровым зажиганием (карбюраторные) для
автомобилей, с объемом цилиндра не более
1000 куб. см
29.10.12
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с
искровым зажиганием (карбюраторные) для
автомобилей, с объемом цилиндра свыше 1000
куб. см
29.10.13
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с
воспламенением от сжатия (дизельные и
полудизельные) для автомобилей

28.99.52
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, арнайы мақсаттағы машиналардың бөлшектерi
29.1
Автокөлік құралдарын жасау
29.10
Автокөлік
29.10.1
Автокөліктерге арналаған іштен жану қозғалтқыштары
29.10.11
Цилиндрінің көлемі 1000 куб. см астам емес автокөліктерге арналған ұшқындал от алатын карбюраторлық поршеньді іштен жану қозғалтқыштары
29.10.12
Цилиндрінің көлемі 1000 куб. см жоғары автокөліктерге арналған ұшқынмен от алатын карбюраторлық поршеньді іштен жану қозғалтқыштары
29.10.13
Автокөліктерге арналған қысымнан жалын шығаратын поршенді іштен жану қозғалтқыштары (дизельдік және жартылай дизелдік)

29.10.2
Автомобили легковые пассажирские
29.10.21
Автомобили новые с двигателями внутреннего
сгорания с искровым зажиганием
(карбюраторными), с объемом
цилиндра не более 1500 куб. см
29.10.22
Автомобили легковые новые с карбюраторным
двигателем внутреннего сгорания, с объемом
цилиндра свыше 1500 куб. см.
29.10.23
Автомобили легковые новые с дизельными или
полудизельными двигателями внутреннего
сгорания
29.10.24
Автомобили легковые специальные

29.10.2
Жеңіл жолаушылар автокөліктері
29.10.21
Цилиндрінің көлемі 1500 куб. см астам емес, ұшқындал от алатын іштен жану қозғалтқышы бар (карбюраторлық) жаңа автомобильдер
29.10.22
Цилиндрінің көлемі 1500 куб. см жоғары, іштен жанатын карбюраторлық қозғалтқышы бар жаңа жеңіл автокөліктер
29.10.23
Іштен жану дизельдік немесе жартылай дизельдік қозғалтқыштары бар жаңа жеңіл автокөліктер
29.10.24
Жеңіл арнайы автокөліктер

29.20.3
Части прицепов, полуприцепов и средств
транспортных прочих, не оснащенных
двигателями
29.20.30
Части прицепов, полуприцепов и средств
транспортных прочих, не оснащенных
двигателями
29.3
Производство частей и принадлежностей
автотранспортных средств и их двигателей
29.31
Производство частей и принадлежностей
автотранспортных средств и их двигателей
29.31.1
Комплекты проводов для свечей зажигания и
комплекты проводов прочие, применяемые в
транспортных средствах, летательных
аппаратах или судах
29.31.10
Комплекты проводов для свечей зажигания и
комплекты проводов прочие, применяемые в
транспортных средствах, летательных
аппаратах или судах

29.20.3
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де автокөлік құралдарының бөлшектері
29.20.30
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де автокөлік құралдарының бөлшектері
29.3
Автокөлік құрамдарының бөлшектері мен керек-жарақтарын, және олардың қозғалтқыштарын жасау
29.31
Автокөлік құрамдарының бөлшектері мен керек-жарқтарын, және олардың қозғалтқыштарын жасау
29.31.1
Көлік құралдарында, ұшу аппараттарында және кемелерде қолданылатын оталдыру білтесіне арналған сымдар жиынтығы және басқа да сымдар жиынтығы
29.31.10
Көлік құралдарында, ұшу аппараттарында және кемелерде қолданылатын тұтату шамдарына арналған сымдар жиынтығы мен басқа да сымдар жиынтығы

29.31.2
Оборудование электрическое прочее для
автомобилей и его части
29.31.21
Свечи зажигания; магнето; генератор-магнето;
магнитные маховики; распределители; катушки
зажигания
29.31.22
Стартеры, включая работающие как
стартеры-генераторы; генераторы прочие и
оборудование прочее
29.31.23
Электрооборудование для транспортных средств
прочее:
осветительное, сигнализационное,
стеклоочистители, стеклообогреватели,
антиобледенители и противозапотеватели

29.31.2
Автокөліктерге және оның бөлшектеріне арналған өзге де электр жабдықтар
29.31.21
Тұтату оттықтары; магнето; генератор-магнето; магнит маховиктер; бөлгіштер; тұтату катушкасы
29.31.22
Стартер-генераторлар тәрізді жұмыс істеуін қамтығандағы стартерлер; өзге де генераторлар және өзге де жабдықтар
29.31.23
Көлік құралдарына арналған өзге де; жарықтандырғыш, дабылберу, шыны тазартқыш, шыны жылытқыш, күңгірттенуге қарсы және булануға қарсы электр жабдықтар

30.20.13
Локомотивы железнодорожные прочие и тендеры
локомотивов
30.20.2
Вагоны железнодорожные самоходные и вагоны
трамвайные, автомотрисы и автодрезины (кроме
транспортных средств для ремонта и
технического обслуживания)
30.20.20
Вагоны железнодорожные самоходные и вагоны
трамвайные, автомотрисы и автодрезины (кроме
транспортных средств для ремонта и
технического обслуживания)
30.20.3
Состав подвижной прочий
30.20.31
Средства транспортные для ремонта и
технического обслуживания железнодорожных и
трамвайных путей
30.20.32
Вагоны железнодорожные и трамвайные
несамоходные пассажирские, багажные и
специального назначения

30.20.13
Өзге де темір жол локомотивтері және локомотивтер тендерлері
30.20.2
Өздігінен жүретін темір жол вагондары және трамвай вагондары, автомотристер және автодерзиналар (жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарынан басқа)
30.20.20
Өздігінен жүретін темір жол вагондары және рамвай вагондары, автомотристер және автодерзиналар (жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарынан басқа)
30.20.3
Өзге де жылжымалы құрам
30.20.31
Темір жол және трамвай жолдарын жөндеуге және техникалық қызмет көрсетуге арналаған көлік құралдары
30.20.32
Өздігінен жүрмейтін жолаушы, жүк және арнайы мақсаттағы темір жол және трамвай вагондары

30.20.33
Вагоны грузовые несамоходные
30.20.4
Части локомотивов железнодорожных,
трамвайных моторных вагонов и подвижного
состава, включая крепежные изделия
и арматуру; оборудования механическое для
управления движением
30.20.40
Части локомотивов железнодорожных,
трамвайных моторных вагонов и подвижного
состава, включая крепежные изделия
и арматуру; оборудования механическое для
управления движением
30.3
Производство воздушных и космических
летательных аппаратов

30.20.33
Өздігінен жүрмейтін жүк вагондары
30.20.4
Бекіту бұйымдары мен арматураны қоса алғанда, темір жол локомотивтерінің, трамвайдың моторлы вагондарының және жылжымалы құрамының бөлшектері; қозғалысты басқаруға арналған механикалық жабдықтар
30.20.40
Бекіту бұйымдары мен арматураны қоса алғанда, темір жол локомотивтерінің, трамвайдың моторлы вагондарының және жылжымалы құрамының бөлшектері; қозғалысты басқаруға арналған механикалық жабдықтар
30.3
Әу және ғарышта ұшу аппараттарын жасау

41.00.20
Здания нежилые
41.00.3
Работы строительные по возведению жилых
зданий (домов) (новое строительство, ремонт,
реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.30
Работы строительные по возведению жилых
зданий (домов) (новое строительство, ремонт,
реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.4
Работы строительные по возведению нежилых
зданий (новое строительство, ремонт,
реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.40
Работы строительные по возведению нежилых
зданий (новое строительство, ремонт,
реконструкция, работы по восстановлению)
42.11
Дороги и автомагистрали; работы строительные
по сооружению дорог и автомагистралей
42.11.1
Автомагистрали (кроме надземных), дороги,
улицы, дороги автомобильные и пешеходные
прочие, полосы взлетно-посадочные на
аэродромах
42.11.10
Автомагистрали (кроме надземных), дороги,
улицы, дороги автомобильные и пешеходные
прочие, полосы взлетно-посадочные на
аэродромах

41.00.20
Тұрғын емес үй ғимараттары
41.00.3
Тұрғын үй ғимараттарын (үйлерді) тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, ғимараттарды жөндеу, қайта салу және қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.30
Тұрғын үй ғимараттарын (үйлерді) тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, ғимараттарды жөндеу, қайта салу және қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.4
Тұрғын емес үй ғимараттарын салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңарту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
41.00.40
Тұрғын емес үй ғимараттарын салу бойынша құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, қайта жаңарту, қалпына келтіру бойынша жұмыстар)
42.1
Жолдар мен темір жолдар; жолдар мен темір жолдар салу бойынша құрылыс жұмыстары
41.11
Автомагистральдар мен жолдар; автомагистральдар мен жолдар құрылысы бойынша құрылыс жұмыстары
42.11.1
Автомагистральдар (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары
42.11.10
Автомагистральдар (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары

42.11.2
Работы строительные по сооружению
автомагистралей (кроме надземных), дорог,
улиц, дорог автомобильных и пешеходных
прочих, полос взлетно-посадочных на
аэродромах
42.11.20
Работы строительные по сооружению
автомагистралей (кроме надземных), дорог,
улиц, дорог автомобильных и пешеходных
прочих, полос взлетно-посадочных на
аэродромах
42.13
Мосты и тоннели; работы строительные по
возведению мостов и тоннелей

42.11.2
Автомагитальдер (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары құрылысы бойынша жұмыстар
42.11.20
Автомагистральдар (жер үстіден басқа), жолдар, көшелер, автомобиль және жүргіншілер жолдары және басқа да әуеайлақтардағы ұшу-қону жолақтары құрылысы бойынша жұмыстар
42.13
Көпірлер мен тоннельдер; көпірлер мен тоннельдерді салу жөніндегі құрылыс жұмыстары

42.21.13
Системы орошения (каналы); водопроводы;
установки по обработке воды, установки по
переработке сточных вод и станции насосные
42.21.2
Работы строительные по возведению сооружений
инженерных для распределения жидкостей
42.21.21
Работы строительные по прокладке
трубопроводов магистральных
42.21.22
Работы строительные по прокладке
трубопроводов местных, включая работы
вспомогательные
42.21.23
Работы строительные по возведению систем
орошения (каналов); водопроводов; установок
по обработке воды, установок по переработке
сточных вод и станций насосных

42.21.13
Жер суару (арналар) жүйелері; су құбырлары; суды өңдеу қондырғылары, ағын суларды қайта өңдеу қондырғылары және сорғы станциялары
42.21.2
Сұйықтарды бөлуге арналған инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.21
Магистральды құбыржолдарды төсеу бойы құрылыс жұмыстары
42.21.22
Көмекші жұмыстарды қоса алғанда, жергілікті құбыржолдар төсеу бойынша құрылыс жұмыстары
42.21.23
Жер суару (арналар) жүйелерін; су құбырларын; су өңдеу қондырғыларын, ағын суларды қайта өңдеу қондырғыларын және сорғы станцияларын тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары

42.22.21
Работы строительные по прокладке линий
электропередачи и линий связи магистральных
42.22.22
Работы строительные по прокладке линий
электропередачи и линий связи местных
42.22.23
Работы строительные по возведению
электростанций
42.91
Работы строительные по возведению сооружений
водных
42.91.1
Сооружения береговые и портовые, дамбы,
шлюзы и связанные с ними сооружения
гидромеханические
42.91.10
Сооружения береговые и портовые, дамбы,
шлюзы и связанные с ними сооружения
гидромеханические
42.91.2
Работы строительные по возведению сооружений
береговых и портовых, дамб, шлюзов и
связанных с ними сооружений
гидромеханических

42.22.21
Электр беру желілері және магистральды байланыс желілерін төсеу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.22
Электр жеткізгіш желілері және жергілікті байланыс желілерін төсеу бойынша құрылыс жұмыстары
42.22.23
Электр станцияларды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91
Су құрылыстарын тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.91.1
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстар
42.91.10
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстар
42.91.2
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары

42.91.20
Работы строительные по возведению сооружений
береговых и портовых, дамб, шлюзов и
связанных с ними сооружений
гидромеханических
42.99
Работы строительные по возведению объектов
инженерных прочих, не включенных в другие
группировки
42.99.1
Сооружения гражданские инженерные прочие
42.99.11
Предприятия и сооружений для горнодобывающей
и обрабатывающей промышленности
42.99.12
Сооружения спортивные и места отдыха

42.91.20
Жағалау және порт құрылыстары, дамбылар мен шлюз және оларға байланысты гидромеханикалық құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге инженерлік объектілерді тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.1
Өзге де азаматтық инженерлік құрылыстар
42.99.11
Кен өндіруге және өңдеу өнеркәсібіне арналған кәсіпорындар мен құрылыстар
42.99.12
Спорт құрылыстары және демалыс орындары

42.99.19
Сооружения гражданские инженерные прочие, не
включенные в другие группировки
42.99.2
Работы строительные по возведению сооружений
гражданских инженерных прочих
42.99.21
Работы строительные по возведению
предприятий и сооружений для горнодобывающей
и обрабатывающей промышленности
42.99.22
Работы строительные по сооружению стадионов
открытых и площадок спортивных
42.99.29
Работы строительные по возведению сооружений
гражданских инженерных, не включенных в
другие группировки
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ОКЭД - общий классификатор видов экономической деятельности.
КПВЭД - классификатор продукции по видам экономической деятельности.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям создания
специальной экономической зоны "Павлодар"

42.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген азаматтық инженерлік құрылыстар
42.99.2
Өзге де азаматтық инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.21
Кен өндіруге және өңдеу өнеркәсібіне арналған кәсіпорындар мен құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.22
Ашық стадиондар мен спорт алаңдарын салу бойынша құрылыс жұмыстары
42.99.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген азаматтық инженерлік құрылыстарды тұрғызу бойынша құрылыс жұмыстары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚЖЖ - экономикалық қызмет түрлерiнiң жалпы жiктеуiшi.
ЭҚТӨЖ - экономикалық қызмет түрлерi бойынша өнiмнiң
жiктеуiшi.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес
келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн тауарлардың
(жұмыстардың, қызметтердiң)
тiзбесi

Сноска. Постановление дополнено перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 23.09.2013 № 993 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 29.12.2016 № 916 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 06.10.2017 № 624.
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4
19
Производство кокса и продуктов нефтепереработки
19.10
Производство продукции коксовых печей
19.10.1
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
19.10.10
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный
19.10.2
Смолы (смеси, состоящие из ароматических и алифатических составляющих), получаемые путем перегонки из угля каменного, лигнита или торфа
19.10.20
Смолы (смеси, состоящие из ароматических и алифатических составляющих), получаемые путем перегонки из угля каменного, лигнита или торфа
19.10.3
Пек и кокс пековый
19.10.30
Пек и кокс пековый
19.2
Продукты переработки нефти
19.20
Производство продуктов нефтепереработки
19.20.1
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого
19.20.11
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из угля каменного
19.20.12
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из лигнита
19.20.13
Брикеты, шарики и аналогичные виды топлива твердого, полученные из торфа
19.20.2
Топливо нефтяное (мазут) и газойли (топливо дизельное); дистилляты нефтяные
19.20.23
Продукты перегонки нефти легкие прочие, дистилляты нефтяные легкие, не включенные в другие группировки
19.20.24
Керосин
19.20.25
Топливо реактивное типа керосина
19.20.26
исключена постановлением Правительства РК от 06.10.2017 № 624
19.20.27
Продукты перегонки нефти средние прочие, дистилляты нефтяные средние, не включенные в другие группировки
19.20.28
Топливо нефтяное (мазут), не включенное в другие группировки
19.20.29
Дистилляты нефтяные тяжелые, не включенные в другие группировки
19.20.3
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие, кроме газа природного
19.20.31
Пропан и бутан, сжиженные
19.20.32
Газы очищенные, включая этилен, пропилен, бутилен, бутадиен и газы нефтяные прочие
19.20.4
Продукты переработки нефти прочие
19.20.41
Вазелин нефтяной; парафин; озокерит
19.20.42
Кокс нефтяной; битум нефтяной и остатки от переработки нефти или нефтепродуктов прочие
20
Производство продуктов химической промышленности
20.1
Производство основных химикатов, удобрений и азотных соединений, пластмасс и синтетического каучука в первичных формах
20.11
Производство промышленных газов

Ескерту. Қаулы тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2013 № 993 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 916 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 06.10.2017 № 624 қаулыларымен.
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
19
Кокс және мұнайды қайта өңдеу өнімдері өндірісі
19.10
Кокс пештері өнімдерінің өндірісі
19.10.1
Тас көмір, лигнит немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір
19.10.10
Тас көмір, лигнит немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір
19.10.2
Тас көмір, лигнит немесе шымтезекті қайта айдау жолымен алынатын шайырлар (құрамында хош иісті және алифатиялық құрамдастары бар қоспалар)
19.10.20
Тас көмір, лигнит немесе шымтезекті қайта айдау жолымен алынатын шайырлар (құрамында хош иісті және алифатиялық құрамдастары бар қоспалар)
19.10.3
Пек және пекті кокс
19.10.30
Пек және пекті кокс
19.2
Мұнайды қайта өңдеу өнімдері
19.20
Мұнайды қайта өңдеу өнімдері өндірісі
19.20.1
Кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.11
Тас көмірден алынған кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.12
Лигниттен алынған кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.13
Шымтезектен алынған кесектер, түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
19.20.2
Мұнай отыны (мазут) және газойлидер (дизельді отын); мұнай дистилляттары
19.20.23
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қайта айдалған жеңіл мұнай өнімдері, жеңіл мұнай дистиляттары
19.20.24
Керосин
19.20.25
Керосин типтес реактивті отын
19.20.27
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де қайта айдалған орташа мұнай өнімдері, орташа мұнай дистиляттары
19.20.28
Басқа топтамаларға енгізілмеген мұнай отыны (мазут)
19.20.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген ауыр мұнай дистиляттары
19.20.3
Мұнай газдары және табиғи газдан басқа, өзге де газ тәрізді көмірсутектер
19.20.31
Сұйытылған пропан және бутан
19.20.32
Этилен, пропилен, бутилен, бутадиен және өзге де мұнай газдарын қосқанда, тазартылған газдар
19.20.4
Өзге де мұнайды қайта өңдеу өнімдері
19.20.41
Мұнай вазелині; парафин; озокерит
19.20.42
Мұнай коксы; мұнай битумы және мұнайды немесе өзге де мұнай өнімдерін қайта өңдеуден қалған қалдықтар
20
Химиялық заттар және химиялық өнімдер өндірісі
20.1
Негізгі химиялық заттар, тыңайтқыштар және азотты қосындылар, пластмасса және бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.11
Өнеркәсіп газдарының өндірісі

20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды; силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.68
Кварц пьезоэлектрический; камни драгоценные или полудрагоценные искусственные или восстановленные необработанные
20.14
Производство прочих основных органических химических веществ
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов
ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные,
галогенированные или негалогенированные
20.14.19
Производные углеводородов
20.14.2
Спирты, фенолы, фенолоспирты и их галогенизированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные производные; спирты жирные технические
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты многоатомные, спирты циклические и их производные
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические; кислоты карбоновые и их производные
20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие функциональные карбоксимидные группы; соединения, содержащие функциональные нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сероорганические и органо-неорганические прочие; соединения
гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сероорганические и органо-неорганические прочие

20.13.62
Цианидтер, цианид оксидтері және құрама цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқыл тұздары немесе өзге де пероксиқышқылдар
20.13.63
Сутек пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Сирек жерлі металл, иттрий және скандий қосындылары немесе осы металдардың қосындылары
20.13.66
Сублимирленген, тұндырылған және колоидтіден басқа күкірт
20.13.67
Күйдірілген темір пириті
20.13.68
Пьезоэлектрлі кварц; өзге де өңделмеген жасанды немесе қайта қалпына келтірілген бағалы немесе жартылай бағалы тастар
20.14
Өзге де негізгі органикалық химиялық заттар өндірісі
20.14.1
Көмірсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Циклсіз көмірсутектер
20.14.12
Циклді көмірсутектер
20.14.13
Циклсіз көмірсутектердің галоидті туындылары
20.14.14
Сульфидтелген, нитрленген немесе нитрозаланған, галогенделген немесе галогенделмеген көмірсутектердің туындылары
20.14.19
Өзге де көмірсутек туындылары
20.14.2
Спирт, фенол, фенолоспирт және олардың галогенделген, сульфидтелген, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары; техникалық майлы спирт
20.14.21
Техникалық майлы спирт
20.14.22
Бір атомды спирт
20.14.23
Гликоль (екі атомды спирт: диолдар), көп атомды спирттер, циклдік спирттер және олардың туындылары
20.14.24
Фенол, фенолоспирт және фенол туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.31
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар және олардың туындылары
20.14.32
Монокарбонды қанық циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қанық, цикланды, цикленді немесе циклотерпендік қышқылдар, поликарбонды циклсіз қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Поликарбонды және құрамында қышқыл бар қосымша функционалдық топтары бар карбонды хош иісті қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтардан тұратын органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.42
Лизинді және глютаминді қышқылдан басқа, құрамында оттегі бар аминді қосылыстар
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимидті топтардан тұратын қосылыстар; функционалдық нитрильді топтардан тұратын қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Құрамында азот бар өзге де функционалдық топтардан тұратын қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар; өзге де гетероциклді қосылыстар
20.14.51
Күкіртті органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосылыстар

20.15.76
Нитрат калия
20.15.79
Удобрения минеральные или химические, содержащие не менее двух элементов (нитраты, фосфаты), не включенные в другие группировки
20.15.8
Удобрения животного и растительного происхождения
20.15.80
Удобрения животного и растительного происхождения
20.16
Производство пластмасс в первичной форме
20.16.1
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.10
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в
первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и
смолы эпоксидные в первичных формах;
поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие;
смолы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в
первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых сложных прочих и полимеры виниловые прочие в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.16.59
Пластмассы прочие в первичных формах
20.17
Производство синтетического каучука в первичной форме
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.2
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфицирующие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий

20.15.76
Калий нитраты
20.15.79
Басқа топтамаларға енгізілмеген, кем дегенде екі элементтен (нитрат, фосфат) тұратын минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.8
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.15.80
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.16
Бастапқы нысандардағы пластмасса
20.16.1
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
20.16.10
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлері
20.16.2
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлері
20.16.20
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлері
20.16.3
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтің немесе галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.30
Бастапқы нысандардағы винилхлоридтің немесе галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.4
Бастапқы нысандардағы өзге де спирттің полиацеталдары, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі өзге де поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.40
Бастапқы нысандардағы өзге де спирттің полиацеталдары, полиэфирлері және эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі өзге де поликарбонаттар, алкидті шайырлар, полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар; ионалмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы нысандардағы өзге де пропиленнің немесе олефиндердің полимерлері
20.16.52
Бастапқы пішіндегі винилацетаттың немесе өзге де винилді күрделі эфирлердің полимерлері және өзге де винилді полимерлер
20.16.53
Бастапқы нысандардағы полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы нысандардағы полиамидтер
20.16.55
Бастапқы нысандардағы карбидті, тионесепнәрлі және меламинді шайырлар
20.16.56
Бастапқы нысандардағы өзге де аминошайырлар, фенольды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы нысандардағы силикондар
20.16.59
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар
20.17
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук өндірісі
20.17.1
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.2
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған инсектицидтер
20.20.12
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербицидтер
20.20.13
Өскіндерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған өсімдіктердің өсуін реттеушілер
20.20.14
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары

20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические прочие
20.3
Производство красок, лаков и аналогичных
красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных
красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных полиэфиров, акрилов или виниловых полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты
прочие; краска для художников и краска типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.4
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие, средства парфюмерные и косметические
20.41
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.20
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.3
Мыло, средства моющие и чистящие
20.41.31
Мыло и вещества и препараты поверхностно-активные органические для использования в качестве мыла; бумага, ватная набивка, войлок, фетр и материалы нетканые, пропитанные или покрытые мылом и моющими средствами
20.41.32
Средства моющие
20.41.4
Вещества душистые и воски
20.41.41
Средства ароматизирующие и дезодорирующие для помещений, включая составы душистые, используемые при отправлении религиозных обрядов
20.41.42
Воски искусственные и готовые
20.41.43
Составы полирующие и кремы для обуви, мебели, полов, кузовов автомобилей легковых, стекла или металла
20.41.44
Пасты чистящие, порошки и средства чистящие
20.5
Продукция химическая прочая
20.42
Парфюмерия и средства туалетные
20.42.1
Парфюмерия и средства туалетные
20.42.12
Средства косметические для макияжа губ и средства для макияжа глаз
20.42.13
Составы косметические для маникюра и педикюра

20.20.15
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрінде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.3
Бояулар, лактар және ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар және мастика өндірісі
20.30
Бояулар, лактар және ұқсас жабындар, баспаханалық бояулар және мастика өндірісі
20.30.1
Полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.12
Сулы емес ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген күрделi полиэфирлер, акрилдер немесе винилдi полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнiмдер; суретшiлерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, сөндіргіштер және дайын бояулар, эмальдар мен жылтыратпалар, ангобалар, сұйық жылтырақтар, шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшiлер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындау үшiн пайдаланылатын суретшiлер бояуы; реңктік бояғыштар, бос уақытқа арналған рең беретiн бояғыштар мен жиынтықтарда, таблеткада, тюбиктерде, банкаларда, құтыларда, тартпаларда немесе ұқсас қалыптарда немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.4
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және өңдеу құралдары, парфюмериялық және косметикалық құралдар
20.41
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және өңдеу құралдары
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Сабыннан басқа, беттік-белсендi органикалық заттар
20.41.20
Сабыннан басқа, беттік-белсендi органикалық заттар
20.41.3
Сабын, жуғыш және тазартқыш құралдар
20.41.31
Сабын және сабын ретiнде пайдалануға арналған беттік-белсендi органикалық заттар; қағаз, мақта тығыздамалар, киiз, фетр және тоқылмаған, сабынмен және жуғыш құралдармен сiңдірiлген немесе жабылған материалдар
20.41.32
Жуатын құралдар
20.41.4
Хош иiстi заттар мен балауыздар
20.41.41
Діни әдет-ғұрыптарды өткізуде қолданылатын хош иісті құралдарды қоса алғанда, үй-жайларға арналған хош иістендіргіш және дезодорант құралдар
20.41.42
Жасанды және дайын балауыз
20.41.43
Аяқ киім, жиһаз, еден, жеңіл автомобиль шанақтарына, шыны немесе металдарға арналған өңдеу құралдары мен кремдер
20.41.44
Тазалағыш пасталар, ұнтақтар және басқа тазалағыш құралдар
20.42
Парфюмерия және дәретханалық құралдар
20.42.1
Парфюмерия және дәретханалық құралдар
20.42.12
Ерін макияжына арналған косметикалық құралдар және көз макияжына арналған құралдар
20.42.13
Маникюр және педикюрге арналған косметикалық құралдар

20.42.14
Пудра косметическая и туалетная, включая компактную
20.42.15
Средства косметические или средства для ухода за кожей (кроме лекарственных), включая средства против загара или для загара, кроме средств для макияжа губ и глаз, маникюра и педикюра, пудры
20.42.16
Шампуни, лаки для волос, препараты для завивки или укладки
20.42.17
Лосьоны и средства для волос, кроме шампуней, лаков и средств для перманентной завивки
20.42.18
Средства гигиены полости рта и зубов, включая порошки фиксирующие для зубных протезов
20.42.19
Средства для бритья; дезодоранты и средства от пота; составы для принятия ванн; средства парфюмерные, косметические и туалетные прочие, не включенные в другие группировки
20.51
Вещества взрывчатые
20.51.1
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки
20.51.11
Пороха пропеллентные и вещества взрывчатые готовые
20.51.12
Шнуры бикфордовы; шнуры детонирующие; капсюли-детонаторы; запалы; электродетонаторы
20.51.13
Фейерверки
20.51.14
Ракеты сигнальные, ракеты дождевые и изделия пиротехнические прочие, кроме фейерверков
20.51.2
Спички
20.51.20
Спички
20.5
Производство прочих химических продуктов
20.52
Производство клея
20.52.1
Клей
20.52.10
Клей
20.53
Производство эфирных масел
20.53.1
Масла эфирные
20.53.10
Масла эфирные
20.59
Производство прочих химических продуктов, не включенных в другие категории
20.59.2
Жиры и масла животные или растительные химически измененные;
20.59.20
Жиры и масла животные или растительные химически измененные; смеси не пищевые масел или жиров животных или растительных
20.59.3
Чернила для письма или рисования и чернила
20.59.30
Чернила для письма или рисования и чернила
20.59.4
Материалы смазочные; присадки; антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки для масел минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические;
антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.51
Пептоны и их производные; вещества белковые прочие и их производные, не включенные в другие группировки (включая глутелины и проламины, глобулины, глицилин, кератиты, нуклепротеиды, изоляторы белковые)
20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и материалы на гипсовой основе, используемые в зубоврачебной практике, прочие; среды культурные для выращивания микроорганизмов; реагенты диагностические или лабораторные, не включенные в другие группировки

20.42.14
Тұтас опаны қоса алғанда, косметикалық және туалеттік опа
20.42.15
Косметикалық құралдар немесе ерін мен көз макияжына, маникюр мен педикюрге арналған құралдардан басқа, күнге күюден қорғайтын немесе күнге күюге арналған құралдарды қоса алғанда, теріге күтім жасау құралдары (дәрілік құралдардан басқа), опалар
20.42.16
Сабынсулар, шашқа арналған лактар, шашты бұйралауға немесе сәндеуге арналған құралдар
20.42.17
Сабынсулар, лактар мен перманентті бұйралау құралдарынан басқа лосьондар мен шашқа арналған құралдар
20.42.18
Тіс протездерін бекітуге арналған ұнтақтарды қоса алғанда, ауыз қуысы мен тіс гигиенасы құралдары
20.42.19
Қырынуға арналған құралдар; дезодоранттар мен терлеуге қарсы құралдар; ванна қабылдау жиынтықтары; басқа топтамаларға енгізілмеген парфюмериялық, косметикалық және өзге де туалеттік құралдар
20.51
Жарылғыш заттар
20.51.1
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; оталдырғыштар; жарғыштар және тұтандыру баулары; электротұтандырғыштар; отшашулар
20.51.11
Пропелленттік оқ-дәрілер мен дайын жарылғыш заттар
20.51.12
Бикфорд баулары; тұтандыру баулары; капсюльдер-детонаторлар; оталдырғыштар; электродетонаторлар
20.51.13
Отшашулар
20.51.14
Сигнал беру ракеталары, жауын ракеталары және отшашулардан басқа, өзге де пиротехникалық бұйымдар
20.51.2
Сіріңке
20.51.20
Сіріңке
20.5
Өзге химиялық өнімдер өндірісі
20.52
Желiм өндірісі
20.52.1
Желiм
20.52.10
Желiм
20.53
Эфир майларының өндірісі
20.53.1
Эфир майлары
20.53.10
Эфир майлары
20.59
Басқа санаттарға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.2
Тоң майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары
20.59.20
Тоң майлар және химиялық өзгертілген жануарлар немесе өсімдік майлары; майлар немесе жануарлар не өсімдік тоң майларының тағамдық емес қоспалары
20.59.3
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.30
Жазу немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.4
Майлайтын материалдар; қосымдар; антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Антидетонаторлық құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнiмдерге арналған қосымдар
20.59.43
Гидравликалық тежегiш сұйықтықтары; антифриздер мен мұзеріткіштер
20.59.5
Өзге де химиялық өнiмдер
20.59.51
Пептондар және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де ақуыз заттары мен олардың туындылары (глутелин мен проламиндер, глобулин, глицилин, кератит, нуклепротеид, ақуыз оқшаулағыштарды қоса алғанда)
20.59.52
Жапсыруға арналған пасталар; тіс дәрігерлік балауызы және тіс дәрігерлік тәжірибеде қолданылатын ғаныштан тұратын материалдар, өзгелер; микроорганизмдерді өсіруге арналған дақылдар ортасы; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер

20.59.53
Элементы химические легированные, используемые в электронике
20.59.54
Уголь активированный
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашения или фиксирующие красители, и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки;
алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества, связующие для литейных форм или стержней; продукты химические и остаточные смежных производств
20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные в другие группировки
20.59.6
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.6
Волокна химические
20.60
Волокна химические
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотности не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
22.19
Продукция резиновая прочая
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Резина невулканизированная и изделия из нее; вулканизированная резина (кроме твердой резины) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Резина невулканизированная и изделия из нее; вулканизированная резина (кроме твердой резины) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины

20.59.53
Электроникада қолданылатын химиялық қоспалаған элементтер
20.59.54
Активтелген көмір
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояйтын, бояуды тездететiн құралдар немесе бекiтушi бояулар және ұқсас өнiмдер
20.59.56
Металл заттардың бетiн өңдеу құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткiштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген аралас өндiрiстердiң химиялық және қалдық өнiмдерi
20.59.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.6
Альбуминдерді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.59.60
Альбуминдерді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.6
Химиялық талшықтар
20.60
Химиялық талшықтар
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді синтетикалық талшықтар
20.60.12
Полиамид пен полиэфирден жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаментті жіптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес монофиламентті синтетикалық жіптер және ленталы синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут пен кардотүтілмеген және тарақпен түтілмеген штапельді жасанды талшықтар
20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзімділігі жоғары филаментті жіптер
20.60.23
Өзге де жеке жасанды филаментті жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған ленталар мен ұқсас бұйымдар
22.19
Өзге де резеңке өнімдер
22.19.1
Бастапқы қалыптағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.10
Бастапқы қалыптағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтірілген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған резеңке және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пішіндер түріндегі вулканизацияланған резеңке (қатты резеңкеден басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған резеңке және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақшалар жолақтар, өзектер мен пішіндер түріндегі вулканизацияланған резеңке (қатты резеңкеден басқа)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, тармақтар мен шлангілер
22.19.30
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтікшелер, тармақтар мен шлангілер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлік (тасымалдаушы) ленталар мен келтіргіш баулар

22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки; эбонит; изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины вулканизированной, кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в другие группировки; эбонит во всех формах и изделия из него; покрытия напольные и маты из пористой резины
22.2
Изделия из пластмасс
22.21
Плиты, листы, трубы и профили пластмассовые
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс прочие
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс прочие пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс прочие непористые
22.22
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс

22.19.5
Арқаннан басқа, резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.50
Арқаннан басқа, резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.6
Эбониттен басқа, резеңкеден жасалған киім бөлшектері мен оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа, резеңкеден жасалған киім бөлшектері мен оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған бұйымдар; эбонит; эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Эбониттен басқа, емізіктерді қоса алғанда, резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектіден басқа, вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсемдері мен маттар
22.19.73
Басқа топтамаларға енгізілмеген, резеңкеден жасалған өзге де бұйымдар; барлық қалыптағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуекті резеңкеден жасалған еден төсемдері мен маттар
22.2
Пластмассадан жасалған бұйымдар
22.21
Пластмасса тақталар, табақтар, құбырлар мен бейіндер
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм асатын моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен бейіндер
22.21.10
Көлденең қимасының мөлшері 1 мм асатын моножіптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен бейіндер
22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, түтік құбырлар мен шлангілер және олардың фитингтері
22.21.21
Шеттетілген протеиннен немесе целлюлоза материалдарынан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, түтік құбырлар мен қатты шлангілер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтіктер, шлангілер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен арматураланбаған немесе құрамдастырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр мен жолақтар
22.21.30
Өзге материалдармен арматураланбаған немесе құрамдастырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.22
Пластмассадан жасалған буып-түйетін бұйымдар
22.22.1
Пластмассадан жасалған буып-түйетін бұйымдар
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықтарды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерінен басқа, өзге де полимерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықтарды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшіктер, торлы ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Бөтелкелер, шөлмектер, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де буып-түйетін бұйымдар

22.23
Изделия строительные из пластмасс
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки, бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные вместимостью более 300 литров из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила, линолеума и т.д.
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие, не включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.29
Изделия пластиковые прочие
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах или плоской формы из пластмасс шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые, кухонные, туалетные и прочие из пластмасс
22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной, указатели светящиеся и изделия аналогичные из пластмасс, не включенные в другие группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных средств, статуэтки и украшения прочие из пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
23.14
Стекловолокно
23.14.1
Стекловолокно
23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей
23.19
Изделия из стекла прочие, включая изделия стеклянные технические
23.19.1
Стекло полуобработанное, прочее
23.19.11
Стекло в массе в виде шаров (кроме микросфер), стержней или трубок, необработанное

22.23
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсемдері
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түріндегі пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелері және пластмассадан жасалған өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден асатын ыдыстар
22.23.14
Есіктер, терезелер, есіктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есік табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектері
22.23.15
Винил, линолеум және басқалар түріндегі созылмалы еден төсеніштері және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассадан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім бөлшектері мен аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тігілген киім бөлшектері мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Ені 20 см аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ таспалар, тақталар, жолақтар, табақтар, үлбір, жұқалтыр
22.29.22
Пластмассадан жасалған өздігінен желімденетін таспалар, тақталар, жолақтар, табақтар, үлбір, жұқалтыр және өзге де жалпақ нысандар, өзгелер
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын асханалық, ас үйлік, дәретхана заттары және өзгелері
22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектері, жарқырайтын көрсеткіштер және басқа топтамаларға енгізілмеген, ұқсас бұйымдар
22.29.25
Пластмассадан жасалған кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлік құралдарына арналған фурнитура, мүсіндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластикадан жасалған өзге де бұйымдар
23.14
Шыны талшық
23.14.1
Шыны талшық
23.14.11
Шыны талшықтан кесілген ленталар, тегістегіш, иірімжіп пен ширатылған жіп
23.14.12
Шыны матадан басқа, шыны талшықтан жасалған бетперделер, жөкелер, торлар, маттар, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.19
Техникалық шыны бұйымдарды қоса алғанда, шыныдан жасалған өзге де бұйымдар
23.19.1
Жартылай өңделген шыны, өзгелер
23.19.11
Шар (микросферадан басқа), өзек немесе түтікшелер түріндегі өңделмеген массадағы шыны

23.19.12
Блоки для мощения, кирпичи, плитки и изделия прочие из стекла прессованного или отформованного, витражи и изделия аналогичные; стекло многоячеистое или пеностекло в блоках, плитах или формах аналогичных
23.19.2
Стекло техническое и прочее
23.19.21
Колбы стеклянные открытые для ламп электрических, трубок электронно-лучевых или изделий аналогичных
23.19.22
Стекла для часов или для очков, не подвергнутые оптической обработке; сферы полые и их сегменты для производства такого стекла
23.19.23
Изделия стеклянные лабораторные, гигиенические или фармацевтические; ампулы стеклянные
23.19.24
Части стеклянные ламп и арматуры осветительной, иллюминированных знаков и изделий аналогичных
23.19.25
Изоляторы стеклянные электрические для электрических машин и оборудования и принадлежностей к ним
23.19.26
Изделия из стекла, не включенные в другие группировки
23.20
Изделия огнеупорные
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия керамические прочие (включая плиты, панели, полые брикеты, цилиндры, трубы) из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и материалы строительные керамические огнеупорные аналогичные, кроме материалов из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.13
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и составы аналогичные, не включенные в другие группировки
23.20.14
Изделия керамические огнеупорные необожженные; изделия керамические огнеупорные технические, не включенные в другие группировки
23.31
Плитки и плиты керамические
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.32
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для полов, блоки несущие или блоки заполнения и изделия аналогичные керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных, украшения архитектурные и изделия керамические строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб керамические
23.42
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических

23.19.12
Сығымдалған немесе қалыпқа салынған шыныдан жасалған тас төсеуге арналған блоктар, кірпіштер, тақталар және өзге де бұйымдар, әшекей әйнектер мен ұқсас бұйымдар; көп ұяшықты шыны немесе блоктардағы, тақталардағы немесе ұқсас қалыптардағы көбікті шыны
23.19.2
Техникалық және өзге де шыны
23.19.21
Электр шамдарына, электронды-сәуле түтіктеріне немесе ұқсас бұйымдарға арналған ашық шыны құтылар
23.19.22
Оптикалық өңдеуге түспеген сағаттарға немесе көзілдіріктерге арналған шыны; қуыс сфералар және олардың сондай шыны өндіруге арналған сегменттері
23.19.23
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық шыны бұйымдар; шыны ампулалар
23.19.24
Шамдар мен жарықтандыру арматураларының, иллюминатталған белгілер және ұқсас бұйымдардың шыны бөлшектері
23.19.25
Электр машиналары мен жабдықтарына және олардың керек-жарақтарына арналған шыны электр оқшаулағыштар
23.19.26
Басқа топтамаларға енгізілмеген, шыныдан жасалған бұйымдар
23.20
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.1
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.11
Кремнеземдік тасты ұнтақтан немесе диатомитті топырақтан жасалған кірпіштер, блоктар, тақталар және өзге де қыш бұйымдар (тақталар, панельдер, қуыс брикеттер, цилиндрлер, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді қыш кірпіштер, блоктар, тақталар және шақпақ тасты ұнтақтан немесе диатомитті жерлерден алынған материалдардан басқа, отқа төзімді қыш құрылыс материалдары
23.20.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, отқа төзімді цементтер, құрылыс ерітінділері, бетондар мен оған ұқсас құрамдар
23.20.14
Отқа төзімді күйдірілмеген қыш бұйымдар; басқа топтамаларға енгізілмеген отқа төзімді техникалық қыш бұйымдар
23.31
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.1
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.32
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.1
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Қыш құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтергіш блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзімсіз қыш ұқсас бұйымдар
23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын қыш жабынқыш, дефлекторлар, түтіндіктер мен тарту құбырларын қаптамалар, сәулет әшекейлері мен өзге де қыш құрылыс бұйымдары
23.32.13
Құбырларға арналған қыш түтіктер, құбырлар, су бұрғыштар мен фитингілер
23.42
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.1
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.10
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.43
Электр оқшаулағыштар және оқшаулаушы қыш арматура
23.43.1
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштар және оқшаулаушы қыш арматура

23.43.10
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.44
Изделия керамические технические прочие
23.44.1
Изделия керамические технические прочие
23.44.11
Изделия керамические лабораторного, химического или прочего технического назначения из фарфора
23.44.12
Изделия керамические лабораторного, химического или прочего технического назначения, кроме изделий из фарфора
23.49
Изделия керамические прочие
23.49.1
Изделия керамические прочие
23.49.11
Изделия керамические, используемые в сельском хозяйстве и для транспортировки и упаковки товаров
23.49.12
Изделия керамические нестроительные прочие
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.52
Известь и гипс
23.52.1
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Изделия из фиброцемента
23.65.11
Панели, плиты, доски, бруски, блоки и изделия аналогичные из волокон растительных, соломы или отходов древесных, агломерированных с веществами связующими минеральными
23.65.12
Изделия из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы или из цементов аналогичного типа
23.69
Изделия из гипса, бетона или цемента прочие
23.69.1
Изделия из гипса, бетона или цемента прочие
23.69.11
Изделия из гипса или смеси на основе гипса, не включенные в другие группировки
23.69.19
Изделия из цемента, бетона или камня искусственного, используемые для нестроительных целей
23.91
Изделия абразивные
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и изделия аналогичные без обрамления для шлифовки и их части из камня природного, материалов абразивных агломерированных природных или искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или зерно на основе тканевой, бумажной, картонной или прочей
23.99
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из таких смесей или асбеста; материал фрикционный для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных

23.43.10
Машиналарға, электр қондырғылары мен жабдықтарына арналған электр оқшаулағыштар және оқшаулаушы қыш арматура
23.44
Өзге де техникалық қыш бұйымдар
23.44.1
Өзге де техникалық қыш бұйымдар
23.44.11
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттағы қыш бұйымдар
23.44.12
Фарфордан жасалған бұйымдардан басқа, зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық бағыттағы қыш бұйымдар
23.49
Өзге де қыш бұйымдар
23.49.1
Өзге де қыш бұйымдар
23.49.11
Ауыл шаруашылығында тауарларды тасымалдауға да, буып-түюге де қолданылатын қыш бұйымдар
23.49.12
Өзге де құрылыстық емес қыш бұйымдар
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цемент клинкерлері
23.51.12
Портландцемент, балшық-топырақты цемент, қож цементі және гидравликалық ұқсас цемент
23.52
Әк және гипс
23.52.1
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Кальцийленген немесе агломератталған доломит
23.52.30
Кальцийленген немесе агломератталған доломит
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Фиброцементтен жасалған бұйымдар
23.65.11
Өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе агломератталған минералды байланыстырушы заттары бар ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайшалар, кесектер, блоктар және ұқсас бұйымдар
23.65.12
Целлюлоза талшықтары бар асбестоцементтен, фиброцементтен немесе ұқсас типті цементтен жасалған бұйымдар
23.69
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар
23.69.1
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар
23.69.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген гипстен жасалған бұйымдар немесе гипс негізіндегі қоспалар
23.69.19
Құрылыстан тыс мақсатта қолданылатын цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
23.91
Абразивті бұйымдар
23.91.1
Абразивті бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, табиғи немесе жасанды агломератталған абразивті материалдардан немесе қыштан жасалған диірмен тастар, қайрайтын тастар, тегістейтін дөңгелектер және тегістеуге арналған жиектері жоқ бұйымдар мен олардың бөлшектері
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе мата, қағаз, картон немесе өзге де негіздегі түйіршік
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өзге де бұйымдар
23.99.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өзге де бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегіштерге, муфталарға және құрастырылмаған түрдегі ұқсас типті бұйымдарға арналған фрикциялық материал
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар

23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не включенные в другие группировки
24.10
Металлы черные основные: железо, чугун, сталь и ферросплавы
24.10.2
Сталь нерафинированная
24.10.23
Сталь легированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали легированной
24.10.6
Прутки и стержни горячекатаные из стали
24.10.61
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нелегированной
24.10.62
Стержни и прутки прочие из стали штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.63
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нержавеющей
24.10.64
Прутки и стержни прочие из стали нержавеющей штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.65
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали легированной прочей
24.10.66
Стержни и прутки прочие из стали легированной прочей штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.67
Стержни и прутки пустотелые
24.10.7
Профили открытые горячекатаные из стали, пакетированные листы из стали и материалы строительные для путей железнодорожных или трамвайных из стали
24.10.71
Профили открытые из стали нелегированной горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.72
Профили открытые из стали нержавеющей горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.73
Профили открытые из стали легированной прочей горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.74
Профили сварные и конструкции шпунтовые из стали
24.10.75
Изделия из стали, используемые для железнодорожных или трамвайных путей
24.20
Трубы разных диаметров, профили полые и фитинги для труб разных диаметров из стали

23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битум қоспалары
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізінде жасалған өнімдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген, металл емес минералды өнімдер
24.10
Негізгі қара металдар: темір, шойын, болат және ферроқорытпалар
24.10.2
Тазартылмаған болат
24.10.23
Құйма кесектердегі немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспаланған болат және қоспаланған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.6
Болаттан жасалған ыстықтай илектелген шыбықшалар мен өзектер
24.10.61
Қоспаланбаған болаттан жасалған, бос оралған орамдарда ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.62
Болаттан жасалған штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған (илектеуден кейін ширатуды қоса алғанда) бірақ одан әрі өңделмеген, өзектер мен өзге де шыбықтар
24.10.63
Тоттанбайтын болаттан жасалған, бос оралған орамдарда ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.64
Тоттанбайтын болаттан жасалған штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымданған (илектеуден кейін ширатуды қоса алғанда) одан әрі өңделмеген, өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.65
Өзге де қоспаланған болаттан жасалған, бос оралған орамдарда ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.66
Өзге де қоспаланған болаттан жасалған штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымданған, бірақ бұдан әрі өңделмеген (илектеуден кейін ширатуды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.67
Ішкі қуыс өзектер мен шыбықтар
24.10.7
Болаттан жасалған ыстықтай илектелген ашық профильдер, болаттан жасалған пакеттелген табақтар және темір жол немесе трамвай жолдарына арналған болаттан жасалған құрылыс материалдары
24.10.71
Ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған қоспаланбаған болаттан жасалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.72
Ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығындалған тоттанбайтын болаттан жасалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.73
Ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған өзге де қоспаланған болаттан жасалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.74
Болаттан жасалған дәнекерлеу профильдері және шпунтты конструкциялар
24.10.75
Теміржол немесе трамвай жолдары үшін қолданылатын болаттан жасалған бұйымдар
24.20
Түрлі диаметрлі құбырлар, болаттан жасалған түрлі диаметрлі құбырларға арналған іші қуыс профильдер мен фитингтер

24.20.1
Трубы разных диаметров, профили полые бесшовные из стали
24.20.11
Трубы для нефте- и газопроводов бесшовные стальные
24.20.12
Трубы обсадные, насосно-компрессорные и бурильные для бурения нефтяных или газовых скважин, бесшовные, из стали
24.20.13
Трубы и трубки прочие круглого сечения стальные
24.20.14
Трубы и трубки некруглого сечения и профили пустотелые стальные
24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов, сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.22
Трубы обсадные и насосно-компрессорные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин, сварные, круглого сечения, с внешним диаметром более 406,4 мм, из стали
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения, сварные, с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепанные или соединенные аналогичным способом, круглого сечения с наружным диаметром свыше 406,4 мм стальные
24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.31
Трубы для нефте и газопроводов, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.32
Трубы обсадные и насосно-компрессорные, используемые при бурении нефтяных или газовых скважин, сварные, круглого сечения, с внешним диаметром не более 406,4 мм, из стали
24.20.33
Трубы и трубки прочие, сварные, круглого сечения с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или соединенные аналогичным способом, с наружным диаметром не более 406,4 мм, стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные, не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные, не литые
24.31
Прутки (стержни) холоднотянутые стальные
24.31.1
Прутки (стержни) и неполые профили, холоднотянутые из нелегированной стали
24.31.10
Прутки (стержни) и неполые профили, холоднотянутые из нелегированной стали
24.31.2
Прутки (стержни) и неполые профили, холоднотянутые из легированной стали (кроме нержавеющей)
24.31.20
Прутки (стержни) и неполые профили, холоднотянутые из легированной стали (кроме нержавеющей)
24.31.3
Прутки (стержни) и неполые профили, холоднотянутые, из нержавеющей стали

24.20.1
Болаттан жасалған түрлі диаметрлі құбырлар, іші қуыс жіксіз профильдер
24.20.11
Мұнай-газ құбырларына арналған болаттан жасалған жіксіз құбырлар
24.20.12
Мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған, жіксіз, болаттан жасалған сорғылы-сығымдауыш және бұрғылау, шегендік құбырлары
24.20.13
Өзге де қимасы дөңгелек болат құбырлар мен түтік
24.20.14
Қимасы дөңгелек емес болат құбырлар мен түтіктер және іші қуыс профильдер
24.20.2
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық болат құбырлар мен түтіктер
24.20.21
Дәнекерленген сыртқы диаметрі 406,4 мм артық, мұнай-газ құбырларына арналған болат құбырлар
24.20.22
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек сыртқы диаметрі 406,4 мм артық, мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылау кезенде қолданылатын болаттан жасалған сорғылы-сығымдауыш және шегендік құбырлар
24.20.23
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек сыртқы диаметрі 406,4 мм артық, өзге де шегендік болат құбырлар мен түтіктер
24.20.24
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық құбырлар мен түтікшелер
24.20.3
Дәнекерленген сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын болат құбырлар мен түтіктер
24.20.31
Дәнекерленген сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай-газ құбырларына арналған болат құбырлар
24.20.32
Мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылау барысында қолданылатын дәнекерленген қимасы дөңгелек сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, болаттан жасалған сорғылы-сығымдауыш және шегендеу құбырлары
24.20.33
Дәнекерленген қимасы дөңгелек сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.34
Дәнекерленген қимасы дөңгелек емес сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.35
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.4
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингілер
24.20.40
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингілер
24.31
Суықтай созылған болат шыбықтар (өзектер)
24.31.1
Қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен толық емес профильдер
24.31.10
Қоспаланбаған болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен толық емес профильдер
24.31.2
Қоспаланған болаттан (тоттанбайтыннан басқа) жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен толық емес профильдер
24.31.20
Қоспаланған болаттан (тоттанбайтыннан басқа) жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен толық емес профильдер
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен толық емес профильдер

24.31.30
Прутки (стержни) и неполые профили, холоднотянутые, из нержавеющей стали
24.32
Полосы узкие холоднокатаные стальные
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, без покрытия, стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, без покрытия, стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный, плакированный, с гальваническим или прочим покрытием
24.33
Изделия, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.1
Профили и уголки полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.11
Профили и уголки полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.12
Профили и уголки полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.3
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич панели из покрытого стального листа
24.34
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.1
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.11
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали нелегированной (углеродистой)
24.34.12
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали нержавеющей
24.34.13
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали легированной прочей
24.42
Алюминий и изделия алюминиевые
24.42.1
Алюминий необработанный; оксид алюминия
24.42.11
Алюминий необработанный
24.42.12
Оксид алюминия, кроме корунда искусственного
24.42.2
Полуфабрикаты из алюминия или сплавов алюминиевых
24.42.21
Порошки и чешуйки алюминиевые, кроме порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок
24.42.22
Прутки, стержни и профили из алюминия
24.42.23
Проволока алюминиевая
24.42.24
Плиты, листы, полосы и лента из алюминия, толщиной более 0,2 мм
24.42.25
Фольга алюминиевая толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
24.42.26
Трубы, трубки и фитинги к ним, из алюминия
25.11
Металлоконструкции и части конструкций
25.11.1
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.10
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.2
Металлоконструкции и их части
25.11.21
Мосты и секции мостов из металлов черных
25.11.22
Башни и мачты решетчатые из металлов черных
25.11.23
Конструкции прочие, части конструкций, плиты, прутки, уголки, профили и изделия аналогичные из металлов черных или алюминия

24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен толық емес профильдер
24.32
Суықтай илектелген енсіз болат кесінділер
24.32.1
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жабындысыз болат жалпақ илек
24.32.10
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жабындысыз болат жалпақ илек
24.32.2
Суықтай илектелген ені 600 мм кем, жалатылған гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалпақ илек
24.32.20
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалпақ илек
24.33
Болаттан жасалған суықтай немесе июмен алынған бұйымдар
24.33.1
Болаттан жасалған суықтай немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.11
Қоспаланбаған суықтай немесе июмен алынған (көміртекті) болаттан жасалған профильдер мен бұрыштар
24.33.12
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.2
Қоспаланбаған (көміртекті) болаттан жасалған қырланған табақтар
24.33.20
Қоспаланбаған (көміртекті) болаттан жасалған қырланған табақтар
24.33.3
Қапталған болат табақтан жасалған сэндвич-панельдер
24.33.30
Қапталған болат табақтан жасалған сэндвич-панельдер
24.34
Суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.1
Суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.11
Қоспаланбаған (көміртекті) болаттан суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.12
Тоттанбайтын болаттан суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.13
Өзге де қоспаланған болаттан жасалған суықтай созу жолымен алынған сым
24.42
Алюминий және алюминий бұйымдар
24.42.1
Өңделмеген алюминий; алюминий оксиді
24.42.11
Өңделмеген алюминий
24.42.12
Жасанды корундтан басқа, алюминий оксиді
24.42.2
Алюминийден немесе алюминий қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.42.21
Бояғыштар мен бояулар ретінде пайдалануға арналған, ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа, алюминий ұнтақтары мен қабыршақтар
24.42.22
Алюминийден жасалған шыбықтар, өзектер мен профильдер
24.42.23
Алюминий сым
24.42.24
Алюминийден жасалған қалыңдығы 0,2 мм артық тақталар, табақтар, жолақтар мен таспа
24.42.25
Қалыңдығы (негізді есептемегенде) 0,2 мм аспайтын алюминий
24.42.26
Алюминийден жасалған құбырлар, түтіктер мен фитингілер
25.11
Металл конструкциялар мен конструкция бөліктері
25.11.1
Құрастырмалы құрылыс металл конструкциялары
25.11.10
Құрастырмалы құрылыс металл конструкциялары
25.11.2
Металл конструкциялар мен олардың бөліктері
25.11.21
Қара металдардан жасалған көпірлер мен көпірлердің секциялары
25.11.22
Қара металдан жасалған мұнаралар мен торлы діңгектер
25.11.23
Қара металдан немесе алюминийден жасалған өзге де конструкциялар, конструкциялардың бөліктері, тақталар, шыбықтар, бұрыштар, профильдер мен ұқсас бұйымдар

25.21
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.1
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.11
Радиаторы для центрального отопления, без нагрева электрического, из металлов черных
25.21.12
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с низким давлением
25.21.13
Части котлов центрального отопления
25.29
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.1
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.11
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичного типа (кроме емкостей для газов сжатых или сжиженных) из металлов черных или алюминия вместимостью не менее 300 л, не оснащенные оборудованием механическим или тепловым
25.29.12
Емкости для газов сжатых или сжиженных из металлов черных или алюминия
25.30
Парогенераторы, кроме котлов водяных центрального отопления
25.30.1
Парогенераторы и их части
25.30.11
Котлы паровые или парогенерирующие прочие; котлы, работающие на воде перегретой
25.30.12
Установки вспомогательные для использования вместе с котлами; конденсаторы для установок пароводяных или паросиловых прочих
25.30.13
Части парогенераторов
25.91
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.1
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.11
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью 50-300 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.91.12
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики (кроме заваренных и запаянных) и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью менее 50 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.92
Емкости металлические легкие
25.92.1
Емкости металлические легкие
25.92.11
Банки консервные из черных металлов, закрываемые пайкой или отбортовкой, вместимостью менее 50 литров
25.92.12
Бочки, барабаны, банки, ящики емкости аналогичные из алюминия для веществ любых (кроме газа) вместимостью менее 300 л
25.92.13
Пробки корончатые и заглушки, колпачки и крышки из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.93
Изделия из проволоки, цепи и пружины
25.93.1
Изделия из проволоки, цепи и пружины
25.93.11
Провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из металлов черных без изоляции электрической

25.21
Радиаторлар мен орталықтан жылыту қазандықтары
25.21.1
Радиаторлар мен орталықтан жылыту қазандықтары
25.21.11
Қара металдардан жасалған, электрмен қыздырылмайтын, орталықтан жылыту радиаторлары
25.21.12
Ыстық су немесе төмен қысымды бу өндіруге арналған орталықтан жылыту қазандықтары
25.21.13
Орталықтан жылыту қазандықтарының бөліктері
25.29
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер
25.29.1
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер
25.29.11
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 300 л кем емес қара металл немесе алюминийден жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар мен осыған ұқсас типтегі сыйымдылықтар (қысылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтардан басқа)
25.29.12
Қара металдан немесе алюминийден жасалған қысылған немесе сұйытылған газға арналған сыйымдылықтар
25.30
Орталықтан жылытудың су қазандықтарынан басқа бу генераторлары
25.30.1
Бу генераторлары мен олардың бөліктері
25.30.11
Бу немесе өзге де бу шығарушы қазандықтар; өте қыздырылған сумен жұмыс істейтін қазандықтар
25.30.12
Қазандықтармен бірге пайдалануға арналған қосалқы қондырғылар; өзге де булы су немесе буды күшейтетін қондырғыларға арналған конденсаторлар
25.30.13
Бу генераторларының бөліктері
25.91
Болат барабандар және осыған ұқсас сыйымдылықтар
25.91.1
Болат барабандар және осыған ұқсас сыйымдылықтар
25.91.11
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 50-300 л қара металдардан жасалған кез келген заттарға (газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер мен ұқсас сыйымдылықтар
25.91.12
Механикалық немесе жылу жабдықтарымен жабдықталмаған, сыйымдылығы 50 л кем қара металдардан жасалған кез келген заттарға (газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер (дәнекерленген және пісірілгендерден басқа) мен ұқсас сыйымдылықтар
25.92
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.1
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.11
Сыйымдылығы 50 л кем дәнекерлеумен немесе жиектеумен жабылған қара металдан жасалған консерві банкілері
25.92.12
Сыйымдылығы 300 л кем алюминийден жасалған кез келген заттарға (газдан басқа) арналған бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар
25.92.13
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған үшкір тығындар мен бұқтырмалар, қалпақтар мен қақпақтар
25.93
Сымнан жасалған бұйымдар, шынжырлар мен серіппелер
25.93.1
Сымнан жасалған бұйымдар, шынжырлар мен серіппелер
25.93.11
Электрлі оқшаулаусыз қара металдардан жасалған көп тінді сым, арқан сымдар, арқандар, өрілген баулар және осыған ұқсас бұйымдар

25.93.12
Проволока колючая из металлов черных; провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из меди или алюминия без изоляции электрической
25.93.13
Ткань, решетки, сетки и ограждения из проволоки железной, стальной или медной; сетки металлические из металлов черных или меди
25.93.14
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы и изделия аналогичные
25.93.15
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды с покрытием или с сердечником из материала флюсового

25.93.12
Қара металдан жасалған тікенек сым; электр оқшаулаусыз мыстан немесе алюминийден жасалған көп тінді сым, арқан сымдар, арқандар, өрілген баулар және осыған ұқсас бұйымдар
25.93.13
Темір, болат немесе мыс сымнан жасалған тоқыма, керегетор, тор және қоршаулар; қара металдан немесе мыстан жасалған металл торлар
25.93.14
Шегелер, жапсырма шегелер, сызба жапсырма шегелері, қапсырма шегелер және осыған ұқсас бұйымдар
25.93.15
Қаптамасы немесе флюстық материалдан жасалған өзекшесі бар сымдар, шыбықтар, құбырлар, пластиналар, электродтар

25.93.16
Пружины и листы для пружин из металлов черных; пружины медные
25.93.17
Цепи, кроме цепей шарнирных, и их части
25.93.18
Иглы швейные, спицы вязальные, шила, крючки вязальные, проколки для вышивания и изделия аналогичные для работы ручной, железные или стальные; булавки английские и булавки прочие из железа или стали, не включенные в другие группировки
25.94
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанной

25.93.16
Қара металдардан жасалған серіппелерге арналған серіппелер мен табақтар; мыс серіппелер
25.93.17
Топсалы шынжырлардан басқа шынжырлар және олардың бөліктері
25.93.18
Темір немесе болат тігін инелері, тоқу сымдары, біздер, тоқу ілмектері, кестелеуге арналған түйреулер және қолмен жұмыс істеуге арналған осыған ұқсас бұйымдар; басқа топтамаларға енгізілмеген, темірден немесе болаттан жасалған ағылшын түйреуіштері және өзге де түйреуіштер
25.94
Бекітпе бұйымдары, кесілген бұрандасы бар бұйымдар

Сноска. Постановление дополнено перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 23.09.2013 № 993 (вводится в действие с 01.01.2013).
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
20
Производство продуктов химической промышленности
20.11
20.11.1
Газы промышленные
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.12
Красители и пигменты
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.12.22
Экстракты дубильные растительного происхождения; танины и их соли, эфиры простые и сложные и производные прочие; вещества красящие растительного или животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и синтетические; вещества дубильные неорганические; составы дубильные; мягчители
20.13
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.2
Элементы химические, не включенные в другие группировки; кислоты и соединения неорганические
20.13.21
Металлоиды
20.13.22
Соединения неметаллов галогенные или серные
20.13.23
Металлы щелочные и щелочноземельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий; ртуть
20.13.24
Водород хлорид; олеум; ангидрид фосфорный; кислоты неорганические прочие; диоксид кремния и серы
20.13.25
Оксиды, гидроксиды и пероксиды; гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли
20.13.3
Галогениды металлов; гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.31
Галогениды металлов
20.13.32
Гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.4
Сульфиды и сульфаты; нитраты, фосфаты и карбонаты
20.13.41
Сульфиды, сульфиты и сульфаты
20.13.42
Фосфинаты, фосфонаты, фосфаты, полифосфаты и нитраты (кроме нитрата калия)
20.13.43
Карбонаты
20.13.5
Соли металлов прочих
20.13.51
Соли кислот оксометаллических и пероксометаллических, коллоиды металлов драгоценных
20.13.52
Соединения неорганические, не включенные в другие группировки, включая воду дистиллированную, амальгамы, кроме амальгамы металлов драгоценных

Ескерту. Қаулы тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2013 № 993 қаулысымен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгiзiледi).
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
20
Химиялық өнеркәсіп өнімдерін өндіру
20.11
Өнеркәсіптік газдар
20.11.1
Өнеркәсіптік газдар
20.11.11
Сутегі, аргон, асыл (инертті) газдар, азот және оттегі
20.11.12
Көміртегі диоксиді және бейметалдардың бейорганикалық оттекті өзге де қосылыстары
20.11.13
Сұйық және сығылған ауа
20.12
Бояғыш заттар және пигменттер
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді мен пероксиді; титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксидтері мен пероксидтері
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сірінділер; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Бояғыш органикалық синтетикалық заттар және олардың негізіндегі құрамдар; флуоресцентті ағартқыш заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояғыш лактар және олардың негізіндегі құрамдар
20.12.22
Өсімдіктен алынған илегіш сірінділер; таниндер және олардың тұздары, жай және күрделі эфирлер және өзге де туындылар; өсімдіктен немесе жануарлардан алынатын бояғыш заттар
20.12.23
Илегіш органикалық және синтетикалық заттар; илегіш бейорганикалық заттар; илегіш құрамдар; жұмсатқыштар
20.13
Өзге де химиялық бейорганикалық негізгі заттар
20.13.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық элементтер; қышқылдар мен бейорганикалық қосылыстар
20.13.21
Металлоидтар
20.13.22
Бейметалдардың галогенді немесе күкіртті қосылыстары
20.13.23
Сілтілік және сілтілікжер металдар; сирек кездесетін металдар, скандий және иттрий; сынап
20.13.24
Хлорид сутегі; олеум; фосфор ангидриді; өзге де бейорганикалық қышқылдар; кремний және күкірт диоксиді
20.13.25
Оксидтер, гидроксидтер және пероксидтер; гидразин және гидроксиламин және олардың бейорганикалық тұздары
20.13.3
Металл галогенидтері; гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.31
Металл галогенидтері
20.13.32
Гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.4
Сульфидтер, сульфаттар; нитраттар, фосфаттар және карбонаттар
20.13.41
Сульфидтер, сульфиттер, сульфаттар
20.13.42
Фосфинаттар, фосфонаттар, фосфаттар және полифосфаттар және нитраттар (калий нитратынан басқа)
20.13.43
Карбонаттар
20.13.5
Өзге де металл тұздары
20.13.51
Оксометалдық және пероксиметалдық қышқылдардың тұздары, бағалы металл коллоидтары
20.13.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген бейорганикалық қосылыстар, дистильденген суды, амальгамдарды қоса, бағалы металдардың амальгамаларынан басқа

20.13.6
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.61
Изотопы, не включенные в другие группировки, и их соединения (включая воду тяжелую (оксид дейтерия))
20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот прочие
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды; силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.68
Кварц пьезоэлектрический; камни драгоценные или полудрагоценные искусственные или восстановленные необработанные прочие
20.14
Вещества химические, органические, основные прочие
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные, галогенированные или негалогенированные
20.14.2
Спирты, фенолы, фенолоспирты и их галогенизированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные производные; спирты жирные технические
20.14.21
Спирты жирные технические
20.14.22
Спирты одноатомные
20.14.23
Гликоли (спирты двухатомные: диолы), спирты многоатомные, спирты циклические и их производные
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические; кислоты карбоновые и их производные
20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные технические и их производные
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотсодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие функциональные карбоксимидные группы; соединения, содержащие функциональные нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие; соединения гетероциклические прочие

20.13.6
Өзге де бейорганикалық химиялық негізгі қосылыстар
20.13.61
Басқа топтамаларға енгізілмеген изотоптар және олардың қосылыстары (ауыр суды қоса (дейтерий оксиді))
20.13.62
Цианидтер, цианидтер оксидтері және кешенді цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксиқышқылдардың өзге де тұздары
20.13.63
Сутегі пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Сирек кездесетін металдардың, иттрийдің және скандийдің немесе осы металл қоспаларының қосылыстары
20.13.66
Сублимацияланған, тұндырылған және коллоидтыдан басқа тазаланған күкірт
20.13.67
Күйдірілген темір пириттері
20.13.68
Пьезоэлектрлік кварц; бағалы немесе жартылай бағалы жасанды немесе қалпына келтірілген өңделмеген өзге де тастар
20.14
Химиялық, органикалық, негізгі өзге де заттар
20.14.1
Көмірсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Циклді емес көмірсутектер
20.14.12
Циклды көмірсутектер
20.14.13
Циклды емес көмірсутектердің галоидтуындылары
20.14.14
Көмірсутектердің сульфитталған, нитрленген немесе нитрозаланған галогенделген немесе галогенделмеген туындылары
20.14.2
Спирттер, фенолдар, фенолспирттер және олардың галогенделген, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары; майлы техникалық спирттер
20.14.21
Майлы техникалық спирттер
20.14.22
Біратомды спирттер
20.14.23
Гликольдар (екіатомды спирттер: диолдар), көпатомды спирттер, циклдық спирттер және олардың туындылары
20.14.24
Фенолдар, фенолспирттер және фенолдардың туындылары
20.14.3
Майлы өнеркәсіптік монокарбон қышқылдары; карбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.31
Майлы техникалық монокарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.32
Қаныққан циклды емес монокарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.33
Қаныққан монокарбон, циклан, циклен немесе циклотерпен қышқылдары, циклды емес поликарбон қышқылдары және олардың туындылары
20.14.34
Оттекті қосымша функционалдық топтары бар хош иісті поликарбон және карбон қышқылдары; олардың салицил қышқылы және оның тұздарынан басқа туындылары
20.14.4
Азотты функционалдық топтары бар органикалық қосылыстар
20.14.41
Аминдік функционалдық тобы бар қосылыстар
20.14.42
Оттекті функционалдық топты қамтитын аминқосылыстары, лизин және глютамин қышқылынан басқа
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимид топтары бар қосылыстар; функционалдық нитрил топтары бар қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Өзге де азотты функционалдық топтары бар қосылыстар
20.14.5
Күкіртті органикалық және органо-бейорганикалық өзге де қосылыстар; гетероциклдық өзге де қосылыстар

20.14.51
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и кислот неорганических прочих (кроме эфиров сложных кислоты галоидоводородной) и их соли; их производные галогенированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали; соединения органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали и их производные
20.14.7
Продукты химические органические основные различные
20.14.71
Производные продуктов растительных или смол
20.14.73
Масла и продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы прочие и продукты аналогичные
20.14.8
Остатки щелочные от производства целлюлозы, кроме масла таллового
20.14.80
Остатки щелочные от производства целлюлозы, кроме масла таллового
20.15
Удобрения и соединения азотные
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты
20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.31
Мочевина
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.34
Соли двойные и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями
20.15.39
Удобрения азотные и их смеси прочие
20.15.4
Удобрения фосфорные, минеральные или химические
20.15.41
Суперфосфаты
20.15.49
Удобрения фосфорные прочие
20.15.5
Удобрения калийные, минеральные или химические
20.15.51
Хлорид калия
20.15.52
Сульфат калия
20.15.59
Удобрения калийные прочие
20.15.6
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.60
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.7
Удобрения, не включенные в другие группировки
20.15.71
Удобрения, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
20.15.72
Гидроортофосфат диаммония (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Удобрения, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
20.15.75
Удобрения, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий

20.14.51
Күкіртті органикалық және органикалық-бейорганикалық өзге де қосылыстар
20.14.52
Басқа топтамаларға енгізілмеген гетероциклдық қосылыстар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдардың және бейорганикалық өзге де қышқылдардың күрделі эфирлері (галоидсутекті қышқылдың күрделі эфирлерінен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенделген, сульфиттелген, нитрленген, нитрозаланған туындылары
20.14.6
Жай эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацетальдар және жартылай ацетальдар; өзге де органикалық қосылыстар
20.14.61
Альдегидті функциясы бар қосылыстар
20.14.62
Кетондық функциясы және хиноиндық функциясы бар қосылыстар
20.14.63
Жай эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацетальдар және жартылай ацетальдар және олардың туындылары
20.14.7
Химиялық органикалық негізгі әртүрлі өнімдер
20.14.71
Өсімдік өнімдерінің немесе шайырлардың туындылары
20.14.73
Тас көмір шайырын жоғары температурада айдаудан алынған майлар мен өзге де өнімдер және ұқсас өнімдер
20.14.8
Целлюлоза өндірісінен қалған сілтілік қалдықтар, талл майынан басқа
20.14.80
Целлюлоза өндірісінен қалған сілтілік қалдықтар, талл майынан басқа
20.15
Тыңайтқыштар және азоттық қосылыстар
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориды; нитриттар
20.15.20
Аммоний хлориды; нитриттар
20.15.3
Минералды немесе химиялық азотты тыңайтқыштар
20.15.31
Несепнәр
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.34
Қос тұздар және кальций нитраты мен аммоний нитратының қоспалары
20.15.35
Кальций карбонатымен немесе тыңайтқыштар болып табылмайтын өзге де бейорганикалық заттармен аммоний нитратының қоспалары
20.15.39
Азотты тыңайтқыштар және олардың өзге де қоспалары
20.15.4
Минералды немесе химиялық фосфорлы тыңайтқыштар
20.15.41
Суперфосфаттар
20.15.49
Өзге де фосфорлы тыңайтқыштар
20.15.5
Минералды немесе химиялық калийлі тыңайтқыштар
20.15.51
Калий хлориді
20.15.52
Калий сульфаты
20.15.59
Өзге де калийлі тыңайтқыштар
20.15.6
Салмағы 10 кг аспайтын таблеткадағы, қалыптағы немесе ұқсас орауыштағы тыңайтқыштардан басқа, натрий нитраты
20.15.60
Салмағы 10 кг аспайтын таблеткадағы, қалыптағы немесе ұқсас орауыштағы тыңайтқыштардан басқа, натрий нитраты
20.15.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген тыңайтқыштар
20.15.71
Құрамында үш қоректік элемент: азот, фосфор және калий бар тыңайтқыштар
20.15.72
Диаммоний гидроортофосфаты (фосфат диаммоний)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Құрамында екі қоректік элемент: азот және фосфор бар тыңайтқыштар
20.15.75
Құрамында екі қоректік элемент: фосфор және калий бар тыңайтқыштар

20.15.76
Нитрат калия
20.16
Пластмассы в первичных формах
20.16.1
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.10
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых сложных прочих и полимеры виниловые прочие в первичных формах
20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы прочие, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.17
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.2
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Инсектициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфекционные, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические прочие
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров

20.15.76
Калий нитраты
20.16
Бастапқы пішіндегі пластмассалар
20.16.1
Бастапқы пішіндегі этилен полимерлері
20.16.10
Бастапқы пішіндегі этилен полимерлері
20.16.2
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері
20.16.20
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері
20.16.3
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе өзге де галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.30
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе өзге де галогенденген олефиндердің полимерлері
20.16.4
Спирттердің өзге полиацетальдары, полиэфирлері және бастапқы пішіндегі эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі поликарбонаттар, алкид шайырлары, өзге де полиаллилэфирлер және полиэфирлер
20.16.40
Спирттердің өзге полиацеталдары, полиэфирлері және бастапқы пішіндегі эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі поликарбонаттар, алкид шайырлары, өзге де полиаллилэфирлер және полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы пішіндегі өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы пішіндегі өзге де пропилен немесе олефиндер полимерлері
20.16.52
Бастапқы пішіндегі винилацетат полимерлері немесе өзге де күрделі винилді эфирлер және өзге де винилді полимерлер
20.16.53
Бастапқы пішіндегі полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы пішіндегі полиамидтер
20.16.55
Бастапқы пішіндегі карбидті, тионесепнәрлі және меламинді шайырлар
20.16.56
Бастапқы пішіндегі өзге де аминшайырлар, фенолды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы пішіндегі силикондар
20.17
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.17.1
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.20
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған инсектицидтер
20.20.12
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербицидтер
20.20.13
Өскіндерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған өсімдіктердің өсуін реттеушілер
20.20.14
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнімдер
20.30
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыштар, баспаханалық бояулар және мастикалар
20.30.1
Полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар

20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты прочие; краска для художников и краска типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или в аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.41
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.20
Вещества поверхностно-активные органические, кроме мыла
20.41.3
Мыло, средства моющие и чистящие
20.41.31
Мыло и вещества и препараты поверхностно-активные органические для использования в качестве мыла; бумага, ватная набивка, войлок, фетр и материалы нетканые, пропитанные или покрытые мылом и моющими средствами
20.41.32
Средства моющие
20.41.4
Вещества душистые и воски
20.41.42
Воски искусственные и готовые
20.41.43
Составы полирующие и кремы для обуви, мебели, полов, кузовов автомобилей легковых, стекла или металла
20.41.44
Пасты чистящие, порошки и средства чистящие прочие
20.51
Вещества взрывчатые
20.51.1
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки
20.51.11
Пороха пропеллентные и вещества взрывчатые готовые
20.51.12
Шнуры бикфордовы; шнуры детонирующие; капсюли-детонаторы; запалы; электродетонаторы
20.51.14
Ракеты сигнальные, ракеты дождевые и изделия пиротехнические прочие, кроме фейерверков
20.51.2
Спички
20.51.20
Спички
20.52
Клей
20.52.1
Клей
20.52.10
Клей
20.53
Масла эфирные
20.53.1
Масла эфирные
20.53.10
Масла эфирные
20.59
Продукты химические прочие, не включенные в другие группировки
20.59.1
Фотопластинки и фотопленки; пленки для фотографии моментальной; составы химические и продукты несмешанные, используемые в фотографии
20.59.11
Фотопластинки и фотопленки; пленки для фотографии моментальной светочувствительные, неэкспонированные; фотобумага
20.59.3
Чернила для письма или рисования и чернила прочие
20.59.30
Чернила для письма или рисования и чернила прочие

20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерітілген полимерлер негізіндегі бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнімдер; суретшілерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, сөндіргіштер және дайын бояулар, шыны тәрізді эмальдар мен жылтыратпалар, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшілер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларды дайындауға арналған суретшілер бояуы; реңктік бояғыштар, бос уақытқа арналған бояулар және жиынтықтардағы, таблеткалардағы, тюбиктердегі, банкалардағы, құтылардағы, науалардағы немесе ұқсас қалыптардағы не орауыштардағы ұқсас өнімдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.41
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және жылтыратқыш препараттар
20.41.1
Глицерин
20.41.10
Глицерин
20.41.2
Сабыннан басқа, беттік-белсенді органикалық заттар
20.41.20
Сабыннан басқа, беттік-белсенді органикалық заттар
20.41.3
Сабын, жуғыш және тазалағыш құралдар
20.41.31
Сабын және сабын ретінде пайдалануға арналған беттік-белсенді органикалық заттар және препараттар; сабынмен және жуу құралдарымен сіңдірілген немесе қапталған қағаз, мақталы толтырмалар, киіз, фетр және тоқылмаған материалдар
20.41.32
Жуғыш құралдар
20.41.4
Хош иісті заттар және балауыздар
20.41.42
Жасанды және дайын балауыздар
20.41.43
Аяқ киімге, жиһазға, еденге, жеңіл автомобиль шанақтарына, шыны немесе металдарға арналған жылтыратқыш құрамдар мен кремдер
20.41.44
Тазалағыш пасталар, тазалағыш ұнтақтар және өзге де құралдар
20.51
Жарылғыш заттар
20.51.1
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; тұтандырғыштар; жарғыштар және детонациялайтын баулар; электр детонаторлар; фейерверктер
20.51.11
Пропеллентті оқ-дәрілер және дайын жарылғыш заттар
20.51.12
Бикфорд баулары; детонациялайтын баулар; капсюль-детонаторлар; тұтандырғыштар; электр детонатарлар
20.51.14
Фейерверктерден басқа, сигнал беретін зымырандар, жаңбыр зымырандары және өзге де пиротехникалық бұйымдар
20.51.2
Сіріңкелер
20.51.20
Сіріңкелер
20.52
Желім
20.52.1
Желім
20.52.10
Желім
20.53
Эфир майлары
20.53.1
Эфир майлары
20.53.10
Эфир майлары
20.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.1
Фотопластинкалар және фотопленкалар; жылдам фотосуреттерге арналған пленкалар; суретке түсіруде қолданатын химиялық құрамдар және араласпаған өнімдер
20.59.11
Фотопластинкалар және фотопленкалар; жылдам фотосуреттерге арналған жарыққа сезімтал, экспонацияланбаған пленкалар; фотоқағаз
20.59.3
Жазуға немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар
20.59.30
Жазуға немесе сурет салуға арналған сиялар және өзге де сиялар

20.59.4
Материалы смазочные; присадки, антифризы
20.59.41
Материалы смазочные
20.59.42
Составы антидетонационные (антидетонаторы); присадки для масел минеральных и продуктов аналогичных
20.59.43
Жидкости тормозные гидравлические; антифризы и антиобледенители
20.59.5
Продукты химические прочие
20.59.51
Пептоны и их производные; вещества белковые прочие и их производные, не включенные в другие группировки (включая глутелины и проламины, глобулины, глицилин, кератиты, нуклепротеиды, изоляторы белковые)
20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и материалы на гипсовой основе, используемые в зубоврачебной практике, прочие; среды культурные для выращивания микроорганизмов; реагенты диагностические или лабораторные, не включенные в другие группировки
20.59.53
Элементы химические легированные, используемые в электронике
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашение или фиксирующие красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки; алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.6
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотности не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
22
Производство резиновых и пластмассовых изделий
22.11
Шины и камеры резиновые; восстановление шин резиновых
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для автобусов или автомобилей грузовых, для авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие (для машин сельского и лесного хозяйства, машин производственных прочих)

20.59.4
Майлайтын материалдар; жапсырмалар, антифриздер
20.59.41
Майлайтын материалдар
20.59.42
Детонацияға қарсы құрамдар (антидетонаторлар); минералды майлар мен ұқсас өнімдерге арналған жапсырмалар
20.59.43
Гидравликалық тежегіш сұйықтықтары; антифриздер және мұздауға қарсы заттар
20.59.5
Өзге де химиялық өнімдер
20.59.51
Пептондар және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген ақуыздық өзге де заттар және олардың туындылары (глутелиндерді және проламиндерді, глобулиндерді, глицилинді, кератиттерді, нуклепротеитерді, ақуыздық оқшаулағыштарды қоса)
20.59.52
Жабыстыруға арналған пасталар; тіс емдейтін балауыз және тіс емдеуде қолданылатын ғаныштық негіздегі өзге де материалдар; микроағзаларды өсіруге арналған мәдени орталар; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер
20.59.53
Электроникада пайдаланылатын қоспалаған химиялық элементтер
20.59.55
Әрлеу құралдары; бояуды күшейтетін бояйтын құрамдар немесе бекітетін бояғыштар және ұқсас өнімдер
20.59.56
Металды беттерді дәрілеуге арналған құрамдар; каучук вулканизациясын үдеткіштер, резеңке мен пластмассаларға арналған пластификаторлар мен стабилизаторлар; басқа топтамаларға енгізілмеген катализаторлар; аралас алкибензолдар және алкилнафталиндер
20.59.6
Желатиндер және желатиндердің туындылары, альбуминдерді қоса алғанда
20.59.60
Желатиндер және желатиндердің туындылары, альбуминдерді қоса алғанда
20.60
Жасанды талшықтар өндірісі
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Кардомен және тарақпен түтілмеген синтетикалық штапельді ширақжіп және талшықтар
20.60.12
Полиамидтерден және полиэфирлерден жасалған өте мықты филаментті жіптер
20.60.13
Синтетикалық филаментті өзге де дара жіптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес синтетикалық монофиламентті жіптер және синтетикалық ленталық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Кардомен және тарақпен түтілмеген жасанды штапельді ширақжіп және талшықтар
20.60.22
Вискоза талшықтарынан жасалған аса мықты филаментті жіптер
20.60.23
Жасанды филаментті өзге де дара жіптер
20.60.24
Жасанды монофиламентті жіптер; жасанды тоқымалы материалдардан жасалған ленталар мен ұқсас бұйымдар
22
Резеңке және пластмасса бұйымдар өндірісі
22.11
Резеңке шиналар мен камералар; резеңке шиналарды қалпына келтіру
22.11.1
Резеңке жаңа шиналар мен камералар
22.11.11
Пневматикалық резеңке жаңа шиналар
22.11.12
Мотоциклдерге немесе велосипедтерге арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар
22.11.13
Автобустар немесе жүк автомобильдеріне, авиацияға арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар
22.11.14
Пневматикалық резеңке жаңа өзге де шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, басқа өнеркәсіптік машиналарға арналған)

22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или подушечные, протекторы сменные и ленты ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.11.20
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.19
Продукция резиновая прочая
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки; эбонит, изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины вулканизированной, кроме пористой
22.21
Плиты, листы, трубы и профили пластмассовые
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс
22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из пластмасс
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими

22.11.15
Резеңке камералар, көлемді немесе жастықшалы шиналар, ауыспалы протекторлар және шеңберлі ленталар
22.11.16
Резеңке камераларды қалпына келтіруге арналған дайындаулар
22.11.2
Пневматикалық қалпына келтірілген резеңке шиналар
22.11.20
Пневматикалық қалпына келтірілген резеңке шиналар
22.19
Өзге де резеңке өнімдері
22.19.1
Бастапқы түрлеріндегі немесе пластиналардағы, табақтардағы немесе жолақтардағы регенерацияланған резеңке
22.19.10
Бастапқы түрлеріндегі немесе пластиналардағы, табақтардағы немесе жолақтардағы регенерацияланған резеңке
22.19.2
Вулкандалмаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластиналар, табақтар, жолақтар, өзектер және профильдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулкандалмаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластиналар, табақтар, жолақтар, өзектер және профильдер түріндегі резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңке (эбониттен басқа) құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер
22.19.30
Резеңке (эбониттен басқа) құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлік (транспортерлік) ленталар және жетекті белдіктер
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлік (транспортерлік) ленталар және жетекті белдіктер
22.19.5
Резеңкеленген тоқыма материалдар, арқаннан басқа
22.19.50
Резеңкеленген тоқыма материалдар, арқаннан басқа
22.19.6
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киім бұйымдары және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киім бұйымдары және оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгізілмеген резеңке бұйымдары; эбонит, эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар, емізіктерді қоса алғанда
22.19.72
Кеуектіден басқа, вулкандалған резеңкеден жасалған еден жабындары мен төсеніштер
22.21
Пластмасса тақталар, табақтар, құбырлар және профильдер
22.21.1
Пластмассалардан жасалған, көлденең қимасы 1 мм артық өлшемдегі моножіптер; шыбықтар, өзектер және профильдер
22.21.10
Пластмассалардан жасалған, көлденең қимасы 1 мм артық өлшемдегі моножіптер; шыбықтар, өзектер және профильдер
22.21.2
Пластмасса құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер және олардың фитингтері
22.21.21
Қатайған протеиннен немесе целлюлоза материалдардан жасалған жасанды қабықтар, пластмассалардан жасалған қатты құбырлар, түтіктер, жеңдер мен шлангілер
22.21.3
Өзге де материалдармен арматураланбаған немесе құрастырылмаған, пластмассалардан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.21.30
Өзге де материалдармен арматураланбаған немесе құрастырылмаған, пластмассалардан жасалған тақталар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар

22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс непористые
22.22
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс аналогичные
22.23
Изделия строительные из пластмасс
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки, бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные вместимостью более 300 литров из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила, линолеума и т, д,
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.29
Изделия пластиковые прочие
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах или плоской формы из пластмасс шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
23
Производство прочей неметаллической минеральной продукции
23.11
Стекло листовое
23.11.1
Стекло листовое
23.11.11
Стекло литое и прокатное, тянутое или выдувное, листовое или профилированное, но не обработанное другим способом
23.11.12
Стекло-флоат и стекло со шлифованной или полированной поверхностью листовое, но не обработанное другим способом

22.21.4
Пластмассалардан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.21.41
Пластмассалардан жасалған кеуекті пластиналар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.21.42
Пластмассалардан жасалған кеуексіз пластиналар, табақтар, пленка, жұқалтыр және жолақтар
22.22
Пластмассалардан жасалған орайтын бұйымдар
22.22.1
Пластмассалардан жасалған орайтын бұйымдар
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықты қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерінен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустықты қоса алғанда)
22.22.13
Пластмассалардан жасалған қораптар, жәшіктер, торлы ыдыс және ұқсас бұйымдар
22.22.14
Пластмассалардан жасалған бөтелдер, шөлмектер, флакондар және ұқсас бұйымдар
22.23
Пластмассалардан жасалған құрылыс бұйымдары
22.23.1
Пластмассалардан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және иілімді еден жабындары
22.23.11
Орамдарда немесе тақталар түріндегі, пластмассалардан жасалған, еденге, қабырғаларға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Пластмассалардан жасалған ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар және қақпақтар, су ағызу бактары және өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассалардан жасалған, сыйымдылығы 300 литрден артық резервуарлар, цистерналар, бактар мен ұқсас ыдыстар
22.23.14
Пластмассалардан жасалған есіктер, терезелер, есік қораптары және терезе рамалары, есік босағалары, терезе қақпақтары, жалюзилер және ұқсас бұйымдар мен олардың бөліктері
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум және т.б. түріндегі иілімді еден жабындары
22.23.2
Пластмассалардан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.23.20
Пластмассалардан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластик бұйымдар
22.29.1
Пластмассалардан жасалған киім бұйымдары мен оның аксессуарлары, қолғаптарды қоса
22.29.10
Пластмассалардан жасалған киім бұйымдары мен оның аксессуарлары, қолғаптарды қоса
22.29.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де пластик бұйымдары
22.29.21
Ені 20 см аспайтын орамдарда немесе жазық түрдегі, пластмасса ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, жұқалтыр
22.29.22
Пластмассалардан жасалған, өзге де өздігінен жапсырылатын ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, жұқалтыр және өзге де жазық пішіндер
23
Өзге бейметалл минералдық өнімдер өндіру
23.11
Табақты шыны
23.11.1
Табақты шыны
23.11.11
Құйылған және иленген, созылған немесе үрленген, табақты немесе кескінделген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.12
Флоат-шыны және беті тегістелген немесе жылтыратылған, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген табақты шыны

23.12
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.1
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.11
Стекло листовое гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или оправу
23.12.12
Стекло безосколочное
23.12.13
Изделия изолирующие многослойные из стекла; зеркала стеклянные
23.14
Стекловолокно
23.14.1
Стекловолокно
23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей
23.20
Производство огнеупорных изделий
23.20.1
Изделия огнеупорные
23.20.11
Кирпичи, блоки, плитки и изделия керамические прочие (включая плиты, панели, полые брикеты, цилиндры, трубы) из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.20.12
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и материалы строительные керамические огнеупорные аналогичные, кроме материалов из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых
23.31
Плитки и плиты керамические
23.31.1
Плитки и плиты керамические
23.31.10
Плитки и плиты керамические
23.32
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.1
Кирпичи, плитки и изделия строительные из глины обожженной
23.32.11
Кирпичи строительные керамические, блоки для полов, блоки несущие или блоки заполнения и изделия аналогичные керамические неогнеупорные
23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных, украшения архитектурные и изделия керамические строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб, керамические
23.42
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.43.10
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.52
Известь и гипс
23.52.1
Известь гашенная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашенная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный

23.12
Қалыптасқан және өңделген табақты шыны
23.12.1
Қалыптасқан және өңделген табақты шыны
23.12.11
Иілген, қырланған, оюланған, бұрғыланған, эмальданған немесе басқа тәсілмен өңделген, бірақ рамаға немесе оправаға қондырылмаған табақты шыны
23.12.12
Жарықшақсыз шыны
23.12.13
Шыныдан жасалған көпқабатты оқшаулайтын бұйымдар; шыны айналар
23.14
Шыны талшығы
23.14.1
Шыны талшығы
23.14.11
Шыны талшығынан жасалған таспалар, түзеткіш, иірімжіптер және шабылған тұлымдар
23.14.12
Шыны маталардан басқа, шыны талшығынан жасалған перделер, жөкелер, торлар, төсеніштер, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар
23.20
Отқа төзімді бұйымдар өндірісі
23.20.1
Отқа төзімді бұйымдар
23.20.11
Кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан жасалған кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және өзге де қыш бұйымдар (тақталарды, панельдерді, қуыс кесекшелерді, цилиндрларды, құбырларды қоса алғанда)
23.20.12
Отқа төзімді қыш кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және осыған ұқсас отқа төзімді құрылыстық қыш материалдар, кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан жасалған материалдардан басқа
23.31
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.1
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.31.10
Қыш тақтайшалар мен тақталар
23.32
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.1
Күйдірілген саздан жасалған кірпіштер, тақтайшалар және құрылыс бұйымдары
23.32.11
Қыш құрылыс кірпіштері, еденге арналған блоктар, көтергіш блоктар немесе толтыру блоктары және отқа төзімсіз ұқсас қыш бұйымдар
23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын қыш жабынқыш, дефлекторлар, түтіндіктер мен сорғы құбырларының қаптамасы, сәулет әшекейлері және өзге де құрылыстық қыш бұйымдар
23.32.13
Қыш құбырлар, құбыржолдар, су бұрғыштар және құбырларға арналған фитингтер
23.42
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.1
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.42.10
Санитариялық-техникалық қыш бұйымдар
23.43
Қыш электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы арматура
23.43.1
Электр машиналарға, құрылғыларға және жабдықтарға арналған қыш электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы арматура
23.43.10
Электр машиналарға, құрылғыларға және жабдықтарға арналған қыш электр оқшаулағыштары және оқшаулаушы арматура
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цементтік клинкерлер
23.51.12
Портландцемент, балшық-топырақты цемент, қожды цемент және ұқсас гидравликалық цементтер
23.52
Әк және ғаныш
23.52.1
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндірілген, сөндірілмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Ғаныш
23.52.20
Ғаныш
23.52.3
Кальцийленген және біріктірілген доломит
23.52.30
Кальцийленген және біріктірілген доломит

23.61
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.1
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.11
Плитки, плиты, кирпичи и изделия аналогичные из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.12
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.2
Конструкции строительные сборные из бетона
23.61.20
Конструкции строительные сборные из бетона
23.62
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.1
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.10
Изделия из гипса для строительных целей
23.63
Бетон товарный
23.63.1
Бетон товарный
23.63.10
Бетон товарный
23.64
Растворы строительные
23.64.1
Растворы строительные
23.64.10
Растворы строительные
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Изделия из фиброцемента
23.65.11
Панели, плиты, доски, бруски, блоки и изделия аналогичные из волокон растительных, соломы или отходов древесных, агломерированных с веществами связующими минеральными
23.65.12
Изделия из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы или из цементов аналогичного типа
23.91
Изделия абразивные
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и изделия аналогичные без обрамления для шлифовки и их части из камня природного, материалов абразивных агломерированных природных или искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или зерно на основе тканевой, бумажной, картонной или прочей
23.99
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или асбеста; материалы фрикционные для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
24
Металлургическая промышленность
24.10
Производство чугуна, стали и ферросплавов
24.10.1
Первичные материалы черной металлургии
24.10.11
Чугун передельный, литейный или зеркальный в чушках, болванках или в виде форм первичных прочих

23.61
Бетоннан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.61.1
Бетоннан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.61.11
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған тақтайшалар, тақталар, кірпіштер және ұқсас бұйымдар
23.61.12
Құрылыс үшін, соның ішінде азаматтық құрылыс үшін цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрастырмалы конструкциялар элементтері
23.61.2
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
23.61.20
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары
23.62
Ғаныштан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.62.1
Ғаныштан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.62.10
Ғаныштан жасалған құрылыстық мақсаттағы бұйымдар
23.63
Тауарлық бетон
23.63.1
Тауарлық бетон
23.63.10
Тауарлық бетон
23.64
Құрылыс ерітінділері
23.64.1
Құрылыс ерітінділері
23.64.10
Құрылыс ерітінділері
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Фиброцементтен жасалған бұйымдар
23.65.11
Минералды байланыстырғыш заттармен біріктірілген өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайлар, кесектер, блоктар және ұқсас бұйымдар
23.65.12
Целлюлоза талшықтары бар асбестцементтен, фиброцементтен немесе осыған ұқсас цементтерден жасалған бұйымдар
23.91
Түрпілі бұйымдар
23.91.1
Түрпілі бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, біріктірілген табиғи немесе жасанды түрпілі материалдардан немесе қыштан жасалған диірмен тастары, қайрақ тастар, ажарлайтын шарықтар және ажарлауға арналған жиектеусіз ұқсас бұйымдар және олардың бөліктері
23.91.12
Маталық, қағаздық, қатырма қағаздық немесе өзге де негіздегі табиғи немесе жасанды түрпілі ұнтақ
23.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл емес минералды бұйымдар
23.99.1
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Асбесттік өңделген талшықтар; асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежеуіштерге, муфталарға және осыған ұқсас үлгідегі бұйымдарға арналған құрастырылмаған күйдегі фрикциялық материалдар
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды тас материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негізделген битумдық қоспалар
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізіндегі өнімдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа жасанды корунд
24
Металлургия өнеркәсібі
24.10
Негізгі қара металдар: темір, шойын, болат және ферроқорытпалар
24.10.1
Қара металлургияның бастапқы материалдары
24.10.11
Құймалардағы, қалыптардағы немесе бастапқы қалыптардағы қайта жасалған, құйылған немесе айналы шойын

24.10.12
Ферросплавы
24.10.13
Металлопродукты, полученные путем прямого восстановления железа; железо губчатое прочее, в кусках, окатышах или формах аналогичных; железо, имеющее минимальную чистоту в весе 99,94%, в кусках, окатышах и формах аналогичных
24.10.14
Гранулы и порошки из чугуна передельного, чугуна зеркального, стали
24.10.2
Сталь нерафинированная
24.10.21
Сталь нелегированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали углеродистой (нелегированной)
24.10.22
Сталь нержавеющая в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали нержавеющей
24.10.23
Сталь легированная в слитках или формах первичных прочих и полуфабрикаты из стали легированной
24.10.3
Прокат плоский из стали горячекатанный без дальнейшей обработки
24.10.31
Прокат плоский из стали нелегированной горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.32
Прокат плоский из стали нелегированной горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 мм
24.10.33
Прокат плоский из стали нержавеющей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.34
Прокат плоский из стали нержавеющей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 мм
24.10.35
Прокат плоский из стали легированной прочей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.36
Прокат плоский из стали легированной прочей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 мм (кроме продукции из кремнистой электростали)
24.10.4
Прокат плоский из стали холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.41
Прокат плоский из стали нелегированной холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.42
Прокат плоский из стали нержавеющей холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.43
Прокат плоский из стали легированной прочей холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 мм
24.10.5
Прокат плоский из стали плакированный с гальваническим или прочим покрытием, прокат плоский из кремнистой электростали и стали быстрорежущей
24.10.51
Прокат плоский из стали нелегированной шириной не менее 600 мм, плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.10.52
Прокат плоский из стали легированной прочей шириной не менее 600 мм, плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.10.53
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной не менее 600 мм
24.10.54
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной менее 600 мм
24.10.55
Прокат плоский из стали быстрорежущей с шириной менее 600 мм

24.10.12
Ферроқорытпалар
24.10.13
Темірді тікелей қалпына келтіру жолымен алынған металл өнімдер; кесекті, шекемтасы немесе ұқсас пішіндегі өзге де кеуекті темір; кесекті, шекемтасы немесе ұқсас пішіндегі, салмағында таза түрде кемінде 99,94 % құрайтын темір
24.10.14
Қолданбалы шойынның, айналы шойынның, болаттың түйіршіктері мен ұнтақтары
24.10.2
Тазартылмаған болат
24.10.21
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспаланған болат және көміртекті (қоспаланған) болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.22
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі тоттанбайтын болат және тоттанбайтын болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.23
Құймалардағы немесе өзге де бастапқы пішіндегі қоспалаған болат және қоспалаған болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
24.10.3
Болаттан жасалған ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.31
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.32
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.33
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.34
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.35
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.36
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек (кремнийлі электр болаттан жасалған өнімнен басқа)
24.10.4
Болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.41
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.42
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.43
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
24.10.5
Болаттан жасалған гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек, кремнийлі электр болаттан және жылдам кескіш болаттан жасалған жазық илек
24.10.51
Қоспаланған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек
24.10.52
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған ені 600 мм кем емес, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар, жалатылған жазық илек
24.10.53
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 мм кем емес жазық илек
24.10.54
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 мм кем жазық илек
24.10.55
Жылдам кескіш болаттан жасалған ені 600 мм кем жазық илек

24.10.6
Стержни и прутки горячекатаные
24.10.61
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нелегированной
24.10.62
Стержни и прутки прочие из стали нелегированной, штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.63
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нержавеющей
24.10.64
Стержни и прутки прочие из стали нержавеющей, штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.65
Стержни и прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали легированной прочей
24.10.66
Стержни и прутки прочие из стали легированной прочей, штампованные, горячекатаные, горячепротянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки)
24.10.67
Стержни и прутки пустотелые
24.10.7
Профили открытые горячекатаные из стали, пакетированные листы из стали и материалы строительные для путей железнодорожных или трамвайных из стали
24.10.71
Профили открытые из стали нелегированной, горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.72
Профили открытые из стали нержавеющей, горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.73
Профили открытые из стали легированной прочей, горячекатаные, горячепротянутые или горячепрессованные, но без дальнейшей обработки
24.10.74
Профили сварные и конструкции шпунтовые из стали
24.10.75
Изделия из черных металлов для железнодорожных путей
24.20
Производство труб, трубопроводов, профилей, фитингов из стали
24.20.1
Трубы разных диаметров, профили полые бесшовные из стали
24.20.11
Трубы для нефте- и газопроводов бесшовные стальные
24.20.12
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, бесшовные, стальные
24.20.13
Трубы и трубки прочие круглого сечения стальные
24.20.14
Трубы и трубки некруглого сечения и профили пустотелые стальные
24.20.2
Трубы и трубки сварные круглого сечения с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.21
Трубы для нефте- и газопроводов сварные с наружным диаметром более 406,4 мм, стальные
24.20.22

24.10.6
Ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.61
Қоспаланған болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген шыбықтар
24.10.62
Қоспаланған болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.63
Тоттанбайтын болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.64
Тоттанбайтын болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.65
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
24.10.66
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса алғанда) өзге де өзектер мен шыбықтар
24.10.67
Іші қуыс өзектер мен шыбықтар
24.10.7
Болаттан жасалған ыстықтай илектелген ашық профильдер, болаттан жасалған пакеттелген табақтар және болаттан жасалған темір немесе трамвай жолдарына арналған құрылыс материалдары
24.10.71
Қоспаланған болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.72
Тоттанбайтын болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.73
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған немесе ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген ашық профильдер
24.10.74
Болаттан жасалған дәнекерлеу профильдері және шпунтты конструкциялар
24.10.75
Теміржолдарға арналған қара металдардан жасалған бұйымдар
24.20
Болаттан жасалған түрлі диаметрдегі құбырлар, іші қуыс профильдер және түрлі диаметрдегі құбырларға арналған фитингтер
24.20.1
Болаттан жасалған түрлі диаметрдегі құбырлар, іші қуыс жіксіз профильдер
24.20.11
Мұнай және газ құбырларына арналған жіксіз болат құбырлар
24.20.12
Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған шеген және бұрғылық жіксіз болат құбырлар
24.20.13
Қимасы дөңгелек өзге де болат құбырлар және түтіктер
24.20.14
Қимасы дөңгелек емес болат құбырлар мен түтіктер және іші қуыс профильдер
24.20.2
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық болат құбырлар мен түтіктер
24.20.21
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық, мұнай және газ құбырларына арналған болат құбырлар
24.20.22

Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых сварные с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.23
Трубы и трубки прочие круглого сечения сварные с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.24
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепанные или соединенные аналогичным способом круглого сечения с наружным диаметром более 406,4 мм стальные
24.20.3
Трубы и трубки сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.31
Трубы для нефте- и газопроводов сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.32
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.33
Трубы и трубки прочие сварные круглого сечения с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.34
Трубы и трубки некруглого сечения сварные с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.35
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или соединенные аналогичным способом с наружным диаметром не более 406,4 мм стальные
24.20.4
Фитинги для труб стальные не литые
24.20.40
Фитинги для труб стальные не литые
24.31
Прутки (стержни) холоднотянутые стальные
24.31.1
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.10
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нелегированной (углеродистой)
24.31.2
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.20
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали легированной, кроме стали нержавеющей
24.31.3
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нержавеющей
24.31.30
Прутки (стержни) и профили холоднотянутые из стали нержавеющей
24.32
Полосы узкие холоднокатаные стальные
24.32.1
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный без покрытия стальной
24.32.10
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный без покрытия стальной
24.32.2
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.32.20
Прокат плоский шириной менее 600 мм холоднокатаный плакированный с гальваническим или прочим покрытием
24.33
Изделия, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.1
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали
24.33.11
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нелегированной (углеродистой)

Мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған шеген және бұрғылық, дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық болат құбырлар
24.20.23
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.24
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм артық өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.3
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын болат құбырлар мен түтіктер
24.20.31
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай және газ құбырларына арналған болат құбырлар
24.20.32
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын, мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға арналған шеген және бұрғылық болат құбырлар
24.20.33
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.34
Дәнекерленген, қимасы дөңгелек емес, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын болат құбырлар мен түтіктер
24.20.35
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, сыртқы диаметрі 406,4 мм аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
24.20.4
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингтер
24.20.40
Құбырларға арналған құйылмаған болат фитингтер
24.31
Суықтай созылған болат шыбықтар (өзектер)
24.31.1
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) мен профильдер
24.31.10
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер)
24.31.2
Тоттанбайтын болаттан басқа, қоспалаған болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.31.20
Тоттанбайтын болаттан басқа, қоспалаған болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.31.3
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.31.30
Тоттанбайтын болаттан жасалған суықтай созылған шыбықтар (өзектер) және профильдер
24.32
Суықтай илектелген енсіз болат кесінділер
24.32.1
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жабылмаған жазық болат илек
24.32.10
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жабылмаған жазық болат илек
24.32.2
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жалатылған, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар жазық илек
24.32.20
Суықтай илектелген, ені 600 мм кем, жалатылған, гальваникалық немесе өзге де жабыны бар жазық илек
24.33
Болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған бұйымдар
24.33.1
Болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.11
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар

24.33.12
Профили и уголки, полученные холодной штамповкой или гибкой из стали нержавеющей
24.33.2
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.20
Листы ребристые из стали нелегированной (углеродистой)
24.33.3
Сэндвич-панели из покрытого стального листа
24.33.30
Сэндвич-панели из покрытого стального листа
24.34
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.1
Проволока, полученная путем холодного вытягивания
24.34.12
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали нержавеющей
24.34.13
Проволока, полученная путем холодного вытягивания, из стали легированной прочей
24.41
Металлы драгоценные
24.41.1
Серебро необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.10
Серебро необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.2
Золото необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.20
Золото необработанное и полуобработанное или в виде порошка
24.41.3
Платина и металлы драгоценные прочие, необработанные или полуобработанные, или в виде порошка
24.41.30
Платина и металлы драгоценные прочие, необработанные или полуобработанные, или в виде порошка
24.41.4
Металлы неблагородные (недрагоценные) или серебро полуобработанные, плакированные золотом, без дальнейшей обработки
24.41.40
Металлы неблагородные (недрагоценные) или серебро полуобработанные, плакированные золотом, без дальнейшей обработки
24.41.5
Металлы неблагородные (недрагоценные), полуобработанные, плакированные серебром, без дальнейшей обработки; металлы неблагородные (недрагоценные), серебро или золото, полуобработанные, плакированные платиной, без дальнейшей обработки
24.41.50
Металлы неблагородные (недрагоценные), полуобработанные, плакированные серебром, без дальнейшей обработки; металлы неблагородные (недрагоценные), серебро или золото, полуобработанные, плакированные платиной, без дальнейшей обработки
24.42
Алюминий и изделия алюминиевые
24.42.1
Алюминий необработанный; оксид алюминия
24.42.11
Алюминий необработанный
24.42.12
Оксид алюминия, кроме корунда искусственного
24.42.2
Полуфабрикаты из алюминия или сплавов алюминиевых
24.42.21
Порошки и чешуйки алюминиевые, кроме порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок
24.42.22
Прутки, стержни и профили из алюминия
24.42.23
Проволока алюминиевая
24.42.24
Плиты, листы, полосы и лента из алюминия толщиной более 0,2 мм
24.42.25
Фольга алюминиевая толщиной не более 0,2 мм (не считая основы)
24.42.26
Трубы большого и малого диаметров, фитинги для труб из алюминия
24.43
Свинец, цинк, олово и изделия из них
24.43.1
Свинец, цинк, олово необработанные

24.33.12
Тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтай пішіндеумен немесе июмен алынған профильдер мен бұрыштар
24.33.2
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған қырланған табақтар
24.33.20
Қоспаланған (көміртекті) болаттан жасалған қырланған табақтар
24.33.3
Жабылған болат табақтан жасалған сэндвич-панельдер
24.33.30
Жабылған болат табақтан жасалған сэндвич-панельдер
24.34
Суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.1
Суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.12
Тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтай созу жолымен алынған сым
24.34.13
Өзге де қоспалаған болаттан жасалған, суықтай созу жолымен алынған сым
24.41
Бағалы металдар
24.41.1
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі күміс
24.41.10
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі күміс
24.41.2
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.20
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі алтын
24.41.3
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина және өзге де қымбат металдар
24.41.30
Өңделмеген және жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина және өзге де қымбат металдар
24.41.4
Жартылай өңделген, алтынмен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар немесе күміс
24.41.40
Жартылай өңделген, алтынмен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар немесе күміс
24.41.5
Жартылай өңделген, күміспен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар; жартылай өңделген, платинамен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар, күміс немесе алтын
24.41.50
Жартылай өңделген, күміспен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар; жартылай өңделген, платинамен жалатылған, одан әрі өңделмеген асыл емес (бағалы емес) металдар, күміс немесе алтын
24.42
Алюминий және алюминий бұйымдары
24.42.1
Өңделмеген алюминий; алюминий оксиді
24.42.11
Өңделмеген алюминий
24.42.12
Алюминий оксиді, жасанды корундтан басқа
24.42.2
Алюминий мен алюминий қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.42.21
Алюминий ұнтақтары мен қабыршақтары, бояғыш заттар мен бояулар ретінде пайдалануға арналған ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа
24.42.22
Алюминийден жасалған шыбықтар, өзектер мен профильдер
24.42.23
Алюминий сым
24.42.24
Алюминийден жасалған, қалыңдығы 0,2 мм артық тақталар, табақтар, жолақтар мен ленталар
24.42.25
Қалыңдығы 2 мм аспайтын (негізді есептемегенде) алюминий жұқалтыр
24.42.26
Алюминийден жасалған құбырларға арналған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар, фитингтер
24.43
Қорғасын, мырыш, қалайы және олардан жасалған бұйымдар
24.43.1
Өңделмеген қорғасын, мырыш және қалайы

24.43.11
Свинец необработанный
24.43.12
Цинк необработанный
24.43.13
Олово необработанное
24.43.2
Полуфабрикаты из свинца, цинка и олова и их сплавы
24.43.21
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из свинца; порошки и чешуйки свинцовые, кроме порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок, электропровода изолированного
24.43.22
Пыль, порошки и чешуйки цинковые, кроме гранул, порошков и чешуек, предназначенных для использования в качестве красителей и красок, электропровода изолированного
24.43.23
Прутки, стержни, профили и проволока цинковые; плиты, листы, полосы, лента и фольга цинковые
24.43.24
Прутки, стержни, профили и проволока оловянные
24.44
Медь и изделия из нее
24.44.1
Медь необработанная; штейн медный; медь цементационная
24.44.11
Штейн медный; медь цементационная, кроме порошков
24.44.12
Медь нерафинированная (включая медь черновую); аноды медные для рафинирования электролитического, кроме меди для плакировки, анодов для нанесения покрытия электролитического
24.44.13
Медь рафинированная и сплавы медные, необработанные; лигатуры на основе меди
24.44.2
Полуфабрикаты из меди и сплавов медных
24.44.21
Порошки и чешуйки медные, кроме меди цементационной, порошков и красок, используемых при приготовлении красок ("бронзы" или "золота"), дроби
24.44.22
Прутки, стержни и профили из меди, кроме стержней и прутков, полученных литьем или спеканием заготовок для производства проволоки
24.44.23
Проволока медная
24.44.24
Плиты, листы, полосы и лента из меди и сплавов медных толщиной более 0,15 мм, кроме листа просечно-вытяжного, полосы электроизолированной
24.44.25
Фольга медная толщиной не более 0,15 мм
24.44.26
Трубы диаметров большого и малого из меди или фитинги для них
24.45
Металлы цветные прочие и изделия из них
24.45.1
Никель необработанный; продукты промежуточные металлургии никеля
24.45.11
Никель необработанный
24.45.12
Штейн никелевый, агломераты оксидов никеля, продукты промежуточные прочие металлургии никеля, включая оксиды никеля и ферроникель загрязненные, шпейзы никелевые
24.45.2
Полуфабрикаты из никеля или сплавов никелевых
24.45.21
Порошки и чешуйки никелевые, кроме агломератов оксидов никеля
24.45.22
Прутки, стержни, профили и проволока из никеля, кроме стержней, прутков и профилей, предназначенных для использования в конструкциях, стержней и проволоки изоляционной, проволоки эмалированной

24.43.11
Өңделмеген қорғасын
24.43.12
Өңделмеген мырыш
24.43.13
Өңделмеген қалайы
24.43.2
Қорғасын, мырыш пен қалайыдан жасалған жартылай фабрикаттар және олардың қорытпалары
24.43.21
Қорғасыннан жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, ленталар мен жұқалтыр; бояулар мен бояғыштар, оқшауланған электр сымдары ретінде қолдануға арналған ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа, қорғасын ұнтақтары мен қабыршақтары
24.43.22
Бояулар мен бояғыштар, оқшауланған электр сымдары ретінде қолдануға арналған түйіршіктер, ұнтақтар мен қабыршақтардан басқа мырыш тозаңдары, ұнтақтары және қабыршақтары
24.43.23
Мырыш шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар; мырыш тақталар, табақтар, плиты, жолақтар, ленталар, жұқалтыр
24.43.24
Қалайы шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар
24.44
Мыс және одан жасалған бұйымдар
24.44.1
Өңделмеген мыс; мыс штейн; цементтелген мыс
24.44.11
Мыс штейн; цементтелген мыс, ұнтақтардан басқа
24.44.12
Тазартылмаған мыс (таза емес мысты қоса); электролиттік тазартуға арналған мыс анодтары, жалатуға арналған мыстан, электролиттік жабуға арналған анодтардан басқа
24.44.13
Өңделмеген тазартылмаған мыс және мыс қорытпалары; мыс негізіндегі лигатуралар
24.44.2
Мыс пен мыс қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.44.21
Мыс ұнтақтары мен қабыршақтары, цементтеу мысынан, бояулар ("қола" немесе "алтын"), бытыра дайындауда пайдаланылатын ұнтақтар мен бояулардан басқа
24.44.22
Мыстан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер, сым өндірісіне арналған дайындамаларды құюмен немесе жентектеумен алынған өзектер мен шыбықтардан басқа
24.44.23
Мыс сым
24.44.24
Мыс пен мыс қорытпаларынан жасалған, қалыңдығы 0,15 мм артық тақталар, табақтар, жолақтар мен лента, кесіліп-тартылған табақтан, электр оқшаулайтын жолақтан басқа
24.44.25
Қалыңдығы 0,15 мм аспайтын мыс жұқалтыр
24.44.26
Мыстан жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингтер
24.45
Өзге де түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар
24.45.1
Өңделмеген никель; никель металлургиясының аралық өнімдері
24.45.11
Өңделмеген никель
24.45.12
Никельді штейн, никель оксидтері агломераттары, ластанған никель оксидтері мен ферроникельді, никельді шпейздерді қоса, никель металлургиясының өзге де аралық өнімдері
24.45.2
Никель мен никель қорытпаларынан жасалған жартылай фабрикаттар
24.45.21
Никель ұнтақтары мен қабыршақтары, никель оксидтері агломераттарынан басқа
24.45.22
Никельден жасалған шыбықтар, өзектер, профильдер мен сымдар, конструкцияларда пайдалануға арналған өзектер, шыбықтар мен профильдерден, оқшауланған өзектер мен сымдардан, эмальданған сымнан басқа

24.45.23
Плиты, листы, полосы, лента и фольга из никеля, кроме листа просечно-вытяжного
24.45.24
Трубы диаметров большого и малого из никеля или фитинги для них
24.45.3
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола и остатки, содержащие металлы или соединения металлов
24.45.30
Металлы цветные прочие и изделия из них; керметы, зола и остатки, содержащие металлы или соединения металлов
24.51.2
Трубы большого и малого диаметров; профили пустотелые из чугуна литейного
24.51.20
Трубы большого и малого диаметров; профили пустотелые из чугуна литейного
24.51.3
Трубы и фитинги литые для труб из чугуна литейного
24.51.30
Трубы и фитинги литые для труб из чугуна литейного
24.52.2
Трубы большого и малого диаметров из стали, отлитые центробежным способом
24.52.20
Трубы большого и малого диаметров из стали, отлитые центробежным способом
24.52.3
Трубы и фитинги литые для труб из стали литейной
24.52.30
Трубы и фитинги литые для труб из стали литейной
25
Производство готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования
25.11
Металлоконструкции и части конструкций
25.11.1
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.10
Металлоконструкции строительные сборные
25.11.2
Металлоконструкции и их части
25.11.21
Мосты и секции мостов из металлов черных
25.11.22
Башни и мачты решетчатые из металлов черных
25.11.23
Конструкции прочие, части конструкций, плиты, прутки, уголки, профили и изделия аналогичные из металлов черных или алюминия
25.12
Двери и окна металлические
25.12.1
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.12.10
Двери и пороги дверные, окна и их рамы металлические
25.21
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.1
Радиаторы и котлы центрального отопления
25.21.11
Радиаторы для центрального отопления, без нагрева электрического, из металлов черных
25.21.12
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с низким давлением
25.21.13
Части котлов центрального отопления
25.29
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.1
Цистерны, резервуары и контейнеры металлические прочие
25.29.11
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичного типа (кроме емкостей для газов сжатых или сжиженных) из металлов черных или алюминия вместимостью не менее 300 л, не оснащенные оборудованием механическим или тепловым

24.45.23
Никельден жасалған тақталар, табақтар, жолақтар, лента және жұқалтыр, кесіліп-тартылған табақтан басқа
24.45.24
Никельден жасалған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар немесе оларға арналған фитингтер
24.45.3
Өзге де түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдар немесе металдар қосылыстары бар керметтер, күл және қалдықтар
24.45.30
Өзге де түсті металдар және олардан жасалған бұйымдар; металдар немесе металдар қосылыстары бар керметтер, күл және қалдықтар
24.51.2
Үлкен және кіші диаметрлі құбырлар; құйма шойыннан жасалған іші қуыс профильдер
24.51.20
Үлкен және кіші диаметрлі құбырлар; құйма шойыннан жасалған іші қуыс профильдер
24.51.3
Құйма шойыннан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
24.51.30
Құйма шойыннан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
24.52.2
Орталықтан тебу тәсілімен болаттан құйылған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар
24.52.20
Орталықтан тебу тәсілімен болаттан құйылған үлкен және кіші диаметрлі құбырлар
24.52.3
Құйма болаттан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
24.52.30
Құйма болаттан құйылған құбырлар және құбырлар фитингтері
25
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдары өндірісі
25.11
Металл конструкциялар және олардың бөліктері
25.11.1
Құрама құрылыс металл конструкциялары
25.11.10
Құрама құрылыс металл конструкциялары
25.11.2
Металл конструкциялар және олардың бөліктері
25.11.21
Қара металдан жасалған көпірлер және көпірлердің секциялары
25.11.22
Қара металдан жасалған мұнаралар мен торлы діңгектер
25.11.23
Қара металдан немесе алюминийден жасалған өзге де конструкциялар, конструкциялардың бөліктері, тақталар, шыбықтар, бұрыштар, профильдер мен ұқсас бұйымдар
25.12
Металл есіктер және терезелер
25.12.1
Металл есіктер мен есік босағалары, терезелер және олардың жақтаулары
25.12.10
Металл есіктер мен есік босағалары, терезелер және олардың жақтаулары
25.21
Орталықтан жылыту радиаторлары мен қазандары
25.21.1
Орталықтан жылыту радиаторлары мен қазандары
25.21.11
Қара металдан жасалған, электрлік қыздырусыз орталықтан жылыту радиаторлары
25.21.12
Ыстық су немесе төмен қысымды бу өндіруге арналған орталықтан жылыту қазандары
25.21.13
Орталықтан жылыту қазандарының бөліктері
25.29
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар және контейнерлер
25.29.1
Өзге де металл цистерналар, резервуарлар және контейнерлер
25.29.11
Сыйымдылығы 300 л кем емес, механикалық немесе жылу жабдығымен жарақталмаған, қара металдан немесе алюминийден жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас үлгідегі сыйымдылықтар (сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған сыйымдылықтардан басқа)

25.29.12
Емкости для газов сжатых или сжиженных из металлов черных или алюминия
25.30
Производство паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
25.30.1
Парогенераторы и их части
25.30.11
Котлы паровые или парогенерирующие прочие; котлы, работающие на воде перегретой
25.30.12
Установки вспомогательные для использования вместе с котлами; конденсаторы для установок пароводяных или паросиловых прочих
25.30.13
Части парогенераторов
25.30.2
Реакторы ядерные и их части
25.30.21
Реакторы ядерные, кроме сепараторов изотопных
25.30.22
Части реакторов ядерных, кроме сепараторов изотопных
25.40
Производство оружия и боеприпасов
25.40.1
Оружие и боеприпасы и их части
25.40.11
Оружие боевое, кроме револьверов, пистолетов и изделий аналогичных
25.40.12
Револьверы, пистолеты, оружие огнестрельное не боевое и устройства аналогичные
25.40.13
Бомбы, снаряды и боеприпасы аналогичного типа; патроны, прочие боеприпасы и их части
25.40.14
Части оружия боевого и прочего
25.71
Изделия ножевые
25.71.1
Изделия ножевые
25.71.11
Ножи с кромками режущими, пилообразные и простые, кроме ножей для машин, ножницы, а также лезвия для них
25.72
Замки и петли
25.72.1
Замки и петли
25.72.11
Замки висячие, замки, предназначенные для установки в средствах транспортных, и замки, предназначенные для установки в мебели, из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.72.12
Замки для зданий из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.72.13
Шпингалеты и рамы со шпингалетами, снабженные замками; части замков
25.72.14
Петли, арматура монтажная, крепления и изделия аналогичные для средств автотранспортных, дверей, окон, мебели из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.73
Инструмент
25.73.1
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.10
Инструмент ручной для использования в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
25.73.2
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.20
Пилы ручные; полотна для пил всех типов
25.73.3
Инструмент ручной прочий
25.73.30
Инструмент ручной прочий
25.73.4
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.40
Части сменные для ручных инструментов, оснащенных или не оснащенных приводом механическим, или для станков
25.73.5
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс

25.29.12
Сығылған немесе сұйытылған газдарға арналған қара металдан немесе алюминийден жасалған сыйымдылықтар
25.30
Бу генераторлары, орталықтан жылыту су қазандарынан басқа
25.30.1
Бу генераторлары және олардың бөліктері
25.30.11
Өзге де бу немесе бу генераторлық қазандар; қыздырылған сумен жұмыс істейтін қазандар
25.30.12
Қазандармен бірге пайдалануға арналған қосалқы қондырғылар; өзге де бу-су немесе бу күшейтетін қондырғыларға арналған конденсаторлар
25.30.13
Бу генераторларының бөліктері
25.30.2
Ядролық реакторлар және олардың бөліктері
25.30.21
Ядролық реакторлар, изотоп сепараторларынан басқа
25.30.22
Ядролық реакторлардың бөліктері, изотоп сепараторларынан басқа
25.40
Қарулар мен оқ-дәрілер өндірісі
25.40.1
Қарулар мен оқ-дәрілер және олардың бөліктері
25.40.11
Револьверлер, тапаншалар және ұқсас бұйымдардан басқа әскери қарулар
25.40.12
Револьверлер, тапаншалар, дәрімен атылатын әскери емес қарулар және ұқсас құрылғылар
25.40.13
Бомбалар, снарядтар және ұқсас түрдегі оқ-дәрілер; оқтар, өзге де оқ-дәрілер мен олардың бөліктері
25.40.14
Әскери және өзге де қарулардың бөліктері
25.71
Пышақ бұйымдары
25.71.1
Пышақ бұйымдары
25.71.11
Кесетін жиектері бар пышақтар, ара тәріздес және жай пышақтар, машиналарға арналған пышақтардан басқа, қайшылар, сондай-ақ оларға арналған жүздер
25.72
Құлыптар және ілгектер
25.72.1
Құлыптар және ілгектер
25.72.11
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған аспалы құлыптар, көлік құралдарында орнатуға арналған құлыптар және жиһазда орнатуға арналған құлыптар
25.72.12
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған ғимараттарға арналған құлыптар
25.72.13
Сұқпатиектер мен құлыппен жабдықталған сұқпатиекті жақтаулар; құлыптар бөліктері
25.72.14
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған ілгектер, монтаждық, бекіту арматурасы және автокөлік құралдарына, есіктерге, терезелерге, жиһаздарға арналған ұқсас бұйымдар
25.73
Құрал-сайман
25.73.1
Ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдалануға арналған қол құрал-сайманы
25.73.10
Ауыл шаруашылығында, бағбаншылықта немесе орман шаруашылығында пайдалануға арналған қол құрал-сайманы
25.73.2
Қол аралары; аралардың барлық түрлеріне арналған төсемдер
25.73.20
Қол аралары; аралардың барлық түрлеріне арналған төсемдер
25.73.3
Өзге де қол құрал-сайманы
25.73.30
Өзге де қол құрал-сайманы
25.73.4
Механикалық жетекпен жабдықталған не жабдықталмаған қол құралдарына немесе станоктарға арналған ауыспалы бөліктер
25.73.40
Механикалық жетекпен жабдықталған не жабдықталмаған қол құралдарына немесе станоктарға арналған ауыспалы бөліктер
25.73.5
Қорамжәшіктер мен сауытқорамдар; құю табандықтары мен модельдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассалар құюға арналған қалыптар

25.73.50
Опоки и изложницы; поддоны и модели литейные; формы для литья металлов, карбидов металлов, стекла, материалов минеральных, резины или пластмасс
25.91
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.1
Барабаны стальные и емкости аналогичные
25.91.11
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью 50-300 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.91.12
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики (кроме заваренных и запаянных) и емкости аналогичные для веществ любых (кроме газов) из металлов черных вместимостью менее 50 л, не снабженные оборудованием механическим или тепловым
25.92
Емкости металлические легкие
25.92.1
Емкости металлические легкие
25.92.11
Банки консервные из металлов черных вместимостью менее 50л
25.92.12
Бочки, барабаны, банки, ящики емкости аналогичные из алюминия для веществ любых (кроме газа) вместимостью менее 300 л
25.92.13
Пробки корончатые и заглушки, колпачки и крышки из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.93
Изделия из проволоки
25.93.1
Изделия из проволоки
25.93.11
Провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из металлов черных без изоляции электрической
25.93.12
Проволока колючая из металлов черных; провод многожильный, тросы, канаты, шнуры плетеные и изделия аналогичные из меди или алюминия без изоляции электрической
25.93.13
Ткань, решетки, сетки и ограждения из проволоки стальной или медной; сетки металлические из металлов черных или меди
25.93.14
Гвозди, кнопки, кнопки чертежные, скобы и изделия аналогичные
25.93.15
Проволока, прутки, трубы, пластины, электроды с покрытием или сердечником из материала флюсового
25.93.16
Пружины и листы для пружин из металлов черных; пружины медные
25.93.17
Цепи, кроме цепей шарнирных, и их части
25.94
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанной
25.94.1
Изделия крепежные, изделия с резьбой нарезанной
25.94.11
Изделия с резьбой нарезанной из металлов черных, не включенные в другие группировки
25.94.12
Изделия крепежные ненарезные из металлов черных прочие
25.99
Металлоизделия готовые, не включенные в другие группировки
25.99.1
Металлоизделия для ванной и кухни
25.99.11
Раковины, мойки, ванны, изделия санитарно-технические прочие и их части из металлов черных, меди или алюминия

25.73.50
Қорамжәшіктер мен сауытқорамдар; құю табандықтары мен модельдері; металдар, металл карбидтерін, шыны, минералды материалдар, резеңке немесе пластмассалар құюға арналған қалыптар
25.91
Болат барабандар және ұқсас сыйымдылықтар
25.91.1
Болат барабандар және ұқсас сыйымдылықтар
25.91.11
Механикалық немесе жылу жабдығымен жарақталмаған, сыйымдылығы 50-300 л, қара металдардан жасалған, кез келген (газдан басқа) заттарға арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар
25.91.12
Механикалық немесе жылу жабдығымен жарақталмаған, сыйымдылығы 50 л кем, қара металдардан жасалған кез келген (газдан басқа) заттарға арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, канистралар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар (дәнекерленген және пісірілгендерден басқа)
25.92
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.1
Жеңіл металл сыйымдылықтар
25.92.11
Сыйымдылығы 50 л кем, қара металдан жасалған консерві банкілері
25.92.12
Сыйымдылығы 300 л кем, кез келген (газдан басқа) заттарға арналған, алюминийден жасалған бөшкелер, барабандар, банкілер, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар
25.92.13
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған үшкір тығындар мен бұқтырмалар, қалпақшалар мен қақпақтар
25.93
Сымнан жасалған бұйымдар
25.93.1
Сымнан жасалған бұйымдар
25.93.11
Электрлік оқшаулаусыз, қара металдардан жасалған көп тінді сым, арқансым, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар
25.93.12
Қара металдардан жасалған тікенді сым; электрлік оқшаулаусыз, мыстан немесе алюминийден жасалған көп тінді сым, арқансымдар, арқандар, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар
25.93.13
Болат немесе мыс сымнан жасалған тоқыма, керегетор, тор және қоршаулар; қара металдан немесе мыстан жасалған металл торлар
25.93.14
Шегелер, жапсырма шегелер, сызба жапсырма шегелері, қапсырма шегелер және ұқсас бұйымдар
25.93.15
Қаптамасы немесе флюстық материалдан жасалған өзекшесі бар сымдар, шыбықтар, құбырлар, пластиналар, электродтар
25.93.16
Қара металдардан жасалған серіппелерге арналған серіппелер мен табақтар; мыс серіппелер
25.93.17
Шынжырлар, топсалық шынжырлардан басқа және олардың бөлшектері
25.94
Бекітпе бұйымдары, кесілген бұрандасы бар бұйымдар
25.94.1
Бекітпе бұйымдары, кесілген бұрандасы бар бұйымдар
25.94.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қара металдардан жасалған кесілген бұрандасы бар бұйымдар
25.94.12
Қара металдардан жасалған кесілмеген өзге де бекітпе бұйымдары
25.99
Басқа топтамаларға енгізілмеген дайын металл бұйымдары
25.99.1
Ваннаға және ас үйге арналған металл бұйымдар
25.99.11
Қара металдан, мыстан немесе алюминийден жасалған раковиналар, қол жуғыштар, ванналар және өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар және олардың бөлшектері

25.99.12
Изделия столовые, кухонные или бытовые и их части из металлов черных, меди или алюминия
25.99.2
Изделия металлические из металлов неблагородных (недрагоценных)
25.99.21
Сейфы бронированные или армированные, включая сейфы и двери банковских кладовых, ящики, специально предназначенные для хранения денег и документов из металлов недрагоценных
25.99.22
Шкафы картотечные, ящики для бумаг деловых, картотек, для хранения печатей, лотки и подставки для бумаг и оборудование аналогичное конторское из металлов недрагоценных, кроме мебели офисной
25.99.26
Винты гребные судов и их лопасти
26
Производство компьютеров, электронной и оптической продукции
26.11
Детали электронные
26.11.1
Лампы и трубки термокатодные, холоднокатодные или фотокатодные, в том числе трубки электронно-лучевые
26.11.11
Трубки электронно-лучевые для приемников телевизионных; трубки для камер телевизионных; трубки электронно-лучевые прочие
26.11.12
Магнетроны, клистроны, лампы сверхвысокочастотные и трубки ламповые прочие
26.11.2
Диоды и транзисторы
26.11.21
Диоды; транзисторы; тиристоры; димисторы (тиристоры диодные) и симисторы (тиристоры триодные)
26.11.22
Приборы полупроводниковые; диоды светоизлучающие; кристаллы пьезоэлектрические собранные
26.11.3
Схемы интегральные
26.11.30
Схемы интегральные
26.12
Панели загрузки электронные
26.12.1
Панели загрузки электронные
26.12.10
Панели загрузки электронные
26.12.2
Карты звуковые, видео, сетевые и аналогичные для машин по автоматической обработке данных
26.12.20
Карты звуковые, видео, сетевые и аналогичные для машин по автоматической обработке данных
26.12.3
Смарт-карты
26.12.30
Смарт-карты
26.20
Компьютеры и периферийное оборудование
26.20.1
Техника электронно-вычислительная, ее детали и принадлежности
26.20.11
Машины вычислительные цифровые портативные массой не более 10 кг (лэптопы, ноутбуки, органайзеры и т,п,); машины цифровые и аналогичные
26.20.12
Терминалы торговые, автоматы торговые и машины аналогичные, связанные с машинами вычислительными или сетью
26.20.13
Машины вычислительные цифровые, содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный процессор и устройство ввода и вывода, комбинированные или размещенные в отдельных блоках
26.20.14
Машины цифровые для автоматизированной обработки данных, представленные в виде систем
26.20.15
Машины цифровые прочие для автоматизированной обработки данных, содержащие или не содержащие в одном и том же корпусе одно или два из устройств следующих типов: устройства запоминающие, устройства ввода или вывода

25.99.12
Қара металдардан, мыстан немесе алюминийден жасалған асханалық, ас үйлік немесе тұрмыстық бұйымдар және олардың бөліктері
25.99.2
Асыл емес (бағалы емес) металдардан жасалған металл бұйымдар
25.99.21
Бағалы емес металдардан жасалған брондалған немесе арматураланған сейфтер, арнайы ақша және құжаттарды сақтауға арналған сейфтерді және банктік қойма есіктерін, жәшіктерді қоса
25.99.22
Бағалы емес металдардан жасалған картотекалық шкафтар, іс-қағаздарына, картотекаларға, мөрлерді сақтауға арналған жәшіктер, қағаздарға арналған тартпалар мен түпқоймалар және ұқсас кеңсе жабдықтары, кеңсе жиһазынан басқа
25.99.26
Кемелердің ескіш бұрамалары және олардың қалақтары
26
Компьютерлер, электрондық және оптикалық бұйымдар өндірісі
26.11
Электронды бөлшектер
26.11.1
Термокатодты, суық катодты немесе фотокатодты шамдар мен түтіктер, оның ішінде электронды-сәулелік түтіктер
26.11.11
Теледидар қабылдағыштарына арналған электронды-сәулелік түтіктер; теледидар камераларына арналған түтіктер; өзге де электронды-сәулелік түтіктер
26.11.12
Магнетрондар, клистрондар, аса жоғары жиілікті шамдар және өзге де шамдық түтіктер
26.11.2
Диодтар және транзисторлар
26.11.21
Диодтар; транзисторлар; тиристорлар; димисторлар (диодты тиристорлар) және симисторлар (триодты тиристорлар)
26.11.22
Жартылай өткізгіш құралдар; жарық шығаратын диодтар; пьезоэлектр жиналған кристалдар
26.11.3
Интегралды схемалар
26.11.30
Интегралды схемалар
26.12
Электронды жүктеу панельдері
26.12.1
Электронды жүктеу панельдері
26.12.10
Электронды жүктеу панельдері
26.12.2
Деректерді автоматты өңдейтін машиналарға арналған дыбыстық, бейне, желілік және ұқсас карталар
26.12.20
Деректерді автоматты өңдейтін машиналарға арналған дыбыстық, бейне, желілік және ұқсас карталар
26.12.3
Смарт-карталар
26.12.30
Смарт-карталар
26.20
Компьютерлер және шалғай жабдықтар
26.20.1
Электронды-есептеу техникасы, оның бөліктері мен керек-жарақтары
26.20.11
Салмағы 10 кг аспайтын портативті сандық есептеуіш машиналар (лэпттоптар, ноутбуктар, органайзерлер және т.б.); сандық және ұқсас машиналар
26.20.12
Сауда терминалдары, сауда автоматтары және есептеуіш машиналарымен немесе желісімен байланысқан ұқсас машиналар
26.20.13
Бір корпуста, кем дегенде, орталық процессор мен енгізу мен шығару құрылғысы болатын, құрастырылған немесе жеке блоктарда орналастырылған сандық есептеуіш машиналар
26.20.14
Жүйелер түрінде ұсынылған, деректерді автоматты өңдеуге арналған сандық машиналар
26.20.15
Бір корпуста мынадай үлгілердің: есте сақтайтын құрылғының, енгізу мен шығару құрылғысының бір немесе екі құрылғысы бар немесе жоқ, деректерді автоматты өңдеуге арналған өзге де сандық машиналар

26.20.16
Устройства ввода-вывода, не включенные в другие группировки
26.20.17
Мониторы и проекторы, преимущественно используемые в автоматических системах обработки данных
26.20.18
Устройства, выполняющие две или более функций: печать, просмотр, копирование, отправление факсом
26.20.2
Устройства запоминающие (накопители) и устройства сохраняющие/записывающие прочие
26.20.21
Устройства запоминающие (накопители)
26.20.22
Устройства сохраняющие/записывающие
26.20.4
Части и принадлежности компьютеров и машин прочих для обработки информации
26.20.40
Части и принадлежности компьютеров и машин прочих для обработки информации
26.30
Производство коммуникационного оборудования
26.30.1
Аппаратура радио-, телепередающая; камеры телевизионные
26.30.11
Аппаратура радиопередающая с приемными устройствами
26.30.12
Аппаратура радиопередающая без приемных устройств
26.30.13
Камеры телевизионные
26.30.2
Аппаратура электрическая для линейной телефонной или телеграфной связи; видеотелефоны
26.30.21
Аппараты телефонные для проводной связи с беспроводными телефонными трубками
26.30.22
Телефоны для сотовой связи или для прочей беспроводной связи
26.30.23
Аппараты телефонные прочие и аппараты для передачи и приема голосовых, изобразительных и прочих данных, включая аппараты для общения в проводной и беспроводной сетях (таких как местная и глобальная сети)
26.30.3
Части электроаппаратуры телефонной и телеграфной связи
26.30.30
Части электроаппаратуры телефонной и телеграфной связи
26.30.4
Антенны и отражатели всех видов и их части; части радио и телевизионных передатчиков, телевизионных камер
26.30.40
Антенны и отражатели всех видов и их части; части радио и телевизионных передатчиков, телевизионных камер
26.30.5
Сигнализация тревожная или противопожарная и оборудование аналогичное
26.30.50
Сигнализация тревожная или противопожарная и оборудование аналогичное
26.30.6
Части сигнализации тревожной и противопожарной и оборудования аналогичного
26.30.60
Части сигнализации тревожной и противопожарной и оборудования аналогичного
26.40
Производство электронных приборов для пользователей
26.40.1
Радиоприемники переносные
26.40.11
Радиоприемники переносные (кроме радиоприемников для автомобилей, работающих от собственного источника электроэнергии)
26.40.12
Радиоприемники, работающие только от внешнего источника электроэнергии
26.40.2
Приемники телевизионные, объединенные или нет с приемниками радиовещательными или звуко- или видеозаписывающей или воспроизводящей аппаратурой

26.20.16
Басқа топтамаларға енгізілмеген енгізу-шығару құрылғылары
26.20.17
Көбінесе деректерді өңдеудің автоматты жүйелерінде қолданылатын мониторлар және проекторлар
26.20.18
Екі немесе одан көп функцияны: басу, көру, көшіру, факспен жіберуді орындайтын құрылғылар
26.20.2
Есте сақтайтын құрылғылар (жинақтағыштар) және өзге де сақтайтын/жазатын құрылғылар
26.20.21
Есте сақтайтын құрылғылар (жинақтағыштар)
26.20.22
Сақтайтын/жазатын құрылғылар
26.20.4
Компьютерлер мен ақпаратты өңдеуге арналған өзге де машиналардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.20.40
Компьютерлер мен ақпаратты өңдеуге арналған өзге де машиналардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.30
Коммуникациялық жабдықтар
26.30.1
Радио, телетаратушы аппаратура; теледидар камералары
26.30.11
Қабылдағыш құрылғылары бар радиотаратушы аппаратура
26.30.12
Қабылдағыш құрылғылары жоқ радиотаратушы аппаратура
26.30.13
Теледидар камералары
26.30.2
Телефондық немесе телеграфтық желілік байланысқа арналған электр аппаратура; бейнетелефондар
26.30.21
Сымсыз телефон түтіктері бар сымды байланысқа арналған телефон аппараттары
26.30.22
Ұялы байланысқа немесе өзге де сымсыз байланысқа арналған телефондар
26.30.23
Өзге де телефон аппараттары және дыбыстық, бейнелік және өзге де деректерді беруге және қабылдауға арналған аппараттар, сымды және сымсыз желілерде (жергілікті және әлемдік желілер) сөйлесуге арналған аппараттарды қоса алғанда
26.30.3
Телефондық және телеграфтық байланыс электр аппаратурасының бөліктері
26.30.30
Телефондық және телеграфтық байланыс электр аппаратурасының бөліктері
26.30.4
Антенналар мен барлық түрдегі шағылыстырғыштар және олардың бөліктері; радио мен теледидар қабылдағыштардың, теледидар камераларының бөліктері
26.30.40
Антенналар мен барлық түрдегі шағылыстырғыштар және олардың бөліктері; радио мен теледидар қабылдағыштардың, теледидар камераларының бөліктері
26.30.5
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілер және ұқсас жабдықтар
26.30.50
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілер және ұқсас жабдықтар
26.30.6
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілердің және ұқсас жабдықтардың бөліктері
26.30.60
Дабыл немесе өртке қарсы сигнал берушілердің және ұқсас жабдықтардың бөліктері
26.40
Пайдаланушыларға арналған электронды аспаптар
26.40.1
Тасымалданатын радиоқабылдағыштар
26.40.11
Тасымалданатын радиоқабылдағыштар (жеке электр энергия көзінен жұмыс істейтін, автомобильдерге арналған радиоқабылдағыштардан басқа)
26.40.12
Тек сыртқы энергия көзінен жұмыс істейтін тасымалданатын радиоқабылдағыштар
26.40.2
Радиотаратушы қабылдағыштармен немесе дыбыс немесе бейнені жазу немесе ойнату аппаратурасымен біріктірілген немесе біріктірілмеген теледидар қабылдағыштары

26.40.20
Приемники телевизионные, объединенные или нет с приемниками радиовещательными или звуко- или видеозаписывающей или воспроизводящей аппаратурой
26.40.3
Аппаратура звуко- и видеозаписывающая и воспроизводящая
26.40.31
Электрофоны, проигрыватели, плееры для воспроизведения звукозаписи, плееры кассетные и аппаратура звуковоспроизводящая прочая
26.40.32
Магнитофоны и аппаратура звукозаписывающая прочая
26.40.33
Видеокамеры записывающие и аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая прочая
26.40.34
Мониторы и проекторы, не включающие телеаппаратуру и преимущественно не используемые в системе автоматической обработки данных
26.40.4
Микрофоны, громкоговорители, аппаратура приемная для радиотелефонной или радиотелеграфной связи
26.40.41
Микрофоны и подставки для них
26.40.42
Громкоговорители; телефоны головные, наушники, в том числе установки, комбинированные с микрофоном или громкоговорителем
26.40.43
Электроусилители звуковых частот; устройства электрические для усиления звука
26.40.44
Аппаратура приемная для радиотелефонной или радиотелеграфной связи, не включенная в другие группировки
26.40.5
Части для аппаратуры звукозаписывающей и звуковоспроизводящей и видеоаппаратуры
26.40.51
Части и принадлежности для аппаратуры звукозаписывающей и звуковоспроизводящей и видеоаппаратуры
26.51
Оборудование для измерения, тестирования и навигации
26.51.1
Приборы навигационные, метеорологические, геофизические и инструменты аналогичного типа
26.51.11
Компасы для определения направления; приборы и инструменты навигационные прочие
26.51.12
Дальномеры, теодолиты и тахометры; приборы и инструменты геодезические, гидрографические, океанографические, гидрологические, метеорологические или геофизические прочие
26.51.2
Аппаратура радиолокационная и радионавигационная
26.51.20
Аппаратура радиолокационная и радионавигационная
26.51.3
Весы точные; приборы чертежные, счетные, приборы для измерения длины и других величин
26.51.31
Весы чувствительностью не менее 5 кг; части и принадлежности к ним
26.51.32
Столы и машины чертежные и инструменты для черчения, разметки или математических расчетов прочие
26.51.33
Приборы для измерения линейных размеров ручные (включая микрометры и кронциркули), не включенные в другие группировки
26.51.4
Приборы для измерения электрических величин и измерения излучений ионизирующих
26.51.41
Приборы и аппаратура для обнаружения и измерения излучений ионизирующих
26.51.42
Осциллоскопы и осциллографы электронно-лучевые
26.51.43
Приборы и аппаратура для измерения электрических величин без устройства записывающего

26.40.20
Радиотаратушы қабылдағыштармен немесе дыбыс немесе бейнені жазу немесе ойнату аппаратурасымен біріктірілген немесе біріктірілмеген теледидар қабылдағыштары
26.40.3
Дыбысты және бейнені жазу мен жаңғыртуға арналған аппаратура
26.40.31
Дыбысжазбаны жаңғыртуға арналған электрофондар, ойнатқыштар, плейерлер, кассеталық плейерлер мен өзге дыбысты жаңғыртатын аппаратура
26.40.32
Магнитофондар және өзге де дыбыс жазу аппаратурасы
26.40.33
Жазу бейнекамералары және өзге де бейне жазатын немесе бейне жаңғыртатын аппаратура
26.40.34
Телеаппаратура енбейтін және көбінесе деректерді өңдеудің автоматты жүйесінде қолданылмайтын мониторлар және проекторлар
26.40.4
Микрофондар, дауыс зорайтқыштар, радиотелефондық немесе радиотелеграфтық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы
26.40.41
Микрофондар және оларға арналған тұғырықтар
26.40.42
Дауыс зорайтқыштар; басқа ұстайтын телефондар, құлаққаптар және соның ішінде микрофонмен немесе дауыс зорайтқышпен құрастырылған қондырғылар
26.40.43
Дыбыс жиіліктерін электр күшейткіштер; дыбысты күшейтуге арналған электр құрылғылар
26.40.44
Басқа топтамаларға енгізілмеген, радиотелефондық немесе радиотелеграфтық байланысқа арналған қабылдау аппаратурасы
26.40.5
Дыбыс жазушы және дыбыс жаңғыртушы аппаратураға және бейнеаппаратураға арналған бөліктер
26.40.51
Дыбыс жазушы және дыбыс жаңғыртушы аппаратураға және бейнеаппаратураға арналған бөліктер мен керек-жарақтар
26.51
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтар
26.51.1
Навигациялық, метеорологиялық, геофизикалық аспаптар және ұқсас үлгідегі аспаптар
26.51.11
Бағытты анықтауға арналған компастар; өзге де навигациялық аспаптар мен құралдар
26.51.12
Алысты өлшеуіштер, теодолиттер және тахометрлер; өзге де геодезиялық, гидрографиялық, мұхитграфиялық, гидрологиялық, метеорологиялық немесе геофизикалық аспаптар мен құралдар
26.51.2
Радиолокациялық және радионавигациялық аппаратура
26.51.20
Радиолокациялық және радионавигациялық аппаратура
26.51.3
Дәл таразылар; сызу, есептеу құралдары, ұзындық пен басқа шамаларды өлшеуге арналған аспаптар
26.51.31
Сезімталдығы 5 сг кем емес таразылар; оларға қажет бөліктер мен керек-жарақтар
26.51.32
Сызу үстелдері мен машиналары және сызуға, белгілеуге немесе математикалық есептеулерге арналған өзге де құралдар
26.51.4
Электр шамаларды өлшеуге арналған және иондаушы сәулелерді өлшеуге арналған аспаптар
26.51.41
Иондаушы сәулелерді табу мен өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
26.51.42
Электронды-сәулелік осциллоскоптар мен осциллографтар
26.51.43
Жазу құрылғысы жоқ электр шамаларды өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура

26.51.44
Приборы и аппаратура для измерения параметров дистанционной связи
26.51.5
Приборы для контроля прочих физических величин
26.51.51
Ареометры, термометры, пирометры, барометры, гигрометры и психрометры
26.51.52
Приборы для измерения или контроля расхода, уровня, давления или прочих переменных характеристик жидкостей и газов
Приборы и инструменты для измерения, контроля и испытаний прочие
26.51.61
Микроскопы (кроме оптических) и аппараты дифракционные
26.51.62
Машины и приборы для испытания механических характеристик материалов
26.51.63
Счетчики производства или потребления газа, жидкости или электроэнергии
26.51.64
Счетчики числа оборотов и счетчики количества продукции, таксометры; спидометры и тахометры; стробоскопы
26.51.65
Приборы и аппаратура для автоматического регулирования или управления, гидравлические или пневматические
26.51.66
Приборы, инструменты и машины для измерения или контроля, не включенные в другие группировки
26.51.7
Термостаты, маностаты и приборы и аппаратура для автоматического регулирования или управления прочие
26.51.70
Термостаты, маностаты и приборы и аппаратура для автоматического регулирования или управления прочие
26.51.8
Части и принадлежности оборудования для измерения, тестирования и навигации
26.51.81
Части оборудования радиолокационного и аппаратуры радионавигационной
26.51.82
Части и принадлежности приборов и аппаратуры, относящихся к группировкам 26,51,12, 26,51,32, 26,51,33, 26,51,4 и 26,51,5; микрометры; части, не включенные в другие группировки
26.51.83
Части и принадлежности микроскопов (кроме оптических) и части и принадлежности аппаратуры дифракционной
26.51.84
Части и принадлежности изделий, относящихся к группировкам 26,51,63 и 26,51,64
26.51.85
Части и принадлежности приборов и аппаратуры, относящихся к группировкам 26,51,65, 26,51,66 и 26,51,70
26.51.86
Части и принадлежности приборов и аппаратуры, относящихся к группировкам 26,51,11 и 26,51,62
26.52
Часы
26.52.1
Часы, кроме механизмов часовых и частей часов
26.52.11
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, с корпусом из металла драгоценного или плакированные металлом драгоценным
26.52.12
Часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, с корпусом из металла недрагоценного или плакированные металлом недрагоценным
26.52.13
Часы, устанавливаемые на приборных панелях, и часы аналогичного типа для транспортных средств

26.51.44
Қашықтан байланыс параметрлерін өлшеуге арналған аспаптар мен аппаратура
26.51.5
Өзге де физикалық шамаларды бақылауға арналған аспаптар
26.51.51
Ареометрлер, термометрлер, пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер және психрометрлер
26.51.52
Сұйықтықтар мен газдардың шығынын, деңгейін, қысымын немесе өзге де ауыспалы сипаттамаларын өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар
26.51.6
Өлшеуге, бақылау мен сынауға арналған өзге де аспаптар мен құралдар
26.51.61
Микроскоптар (оптикалықтардан басқа) және дифракциялық аппараттар
26.51.62
Материалдардың механикалық сипаттамаларын сынауға арналған машиналар мен аспаптар
26.51.63
Газды, сұйықтықты немесе электр энергиясын өндіруін немесе тұтынуын есептеуіштер
26.51.64
Айналым сандарын есептеуіштер және өнім санын есептеуіштер, таксометрлер; спидометрлер және тахометрлер; стробоскоптар
26.51.65
Автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған гидравликалық немесе пневматикалық аспаптар мен аппаратура
26.51.66
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өлшеуге немесе бақылауға арналған аспаптар, құралдар және машиналар
26.51.7
Термостаттар, маностаттар және автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура
26.51.70
Термостаттар, маностаттар және автоматты реттеуге немесе басқаруға арналған өзге де аспаптар мен аппаратура
26.51.8
Өлшеуге, тестілеуге және навигацияға арналған жабдықтардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.51.81
Радиолокациялық жабдықтың және радионавигациялық аппаратураның бөліктері
26.51.82
26.51.12, 26.51.32, 26.51.33, 26.51.4 және 26.51.5 топтамаларына жататын аспаптар мен аппаратураның бөліктері және керек-жарақтары; микрометрлер; басқа топтамаларға енгізілмеген бөліктер
26.51.83
Микроскоптардың (оптикалықтан басқа) бөліктері мен керек-жарақтары және дифракциялық аппаратураның бөліктері мен керек-жарақтары
26.51.84
26.51.63; 26.51.64 топтамаларына жататын бұйымдардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.51.85
26.51.65, 26.51.66 және 26.51.70 топтамаларына жататын аспаптар мен аппаратураның бөліктері және керек-жарақтары
26.51.86
26.51.11 және 26.51.62 топтамаларына жататын аспаптар мен аппаратураның бөліктері және керек-жарақтары
26.52
Сағаттар
26.52.1
Сағаттар, сағат механизмдері мен сағат бөліктерінен басқа
26.52.11
Корпусы бағалы металдан жасалған немесе бағалы металмен қапталған, тағуға немесе бірге алып жүруге арналған қол, қалта және өзге де сағаттар
26.52.12
Корпусы бағалы емес металдан жасалған немесе бағалы емес металмен қапталған, тағуға немесе бірге алып жүруге арналған қол, қалта және өзге де сағаттар
26.52.13
Аспап панелдеріне орнатылатын сағаттар және көлік құралдарына арналған ұқсас үлгідегі сағаттар

26.52.14
Часы с часовым механизмом; будильники и часы настенные; часы прочие
26.52.2
Механизмы часовые и части часов
26.52.21
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные и собранные
26.52.22
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные и собранные
26.52.23
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные несобранные или частично собранные (комплекты механизмов часовых); неукомплектованные собранные
26.52.24
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, предварительно грубособранные
26.52.25
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения с собой или на себе, укомплектованные несобранные или частично собранные (комплекты механизмов часовых); неукомплектованные собранные; предварительно грубособранные
26.52.26
Корпуса часов и их части
26.52.27
Части часов всех видов прочие
26.52.28
Регистраторы времени, самописцы времени, счетчики времени парковки; выключатели временные с механизмом часовым
26.60
Производство облучающего, электромедицинского и электротерапевтического оборудования
26.60.1
Оборудование облучающее, электромедицинское и электротерапевтическое
26.60.11
Аппаратура, основанная на использовании рентгеновского, а также альфа-, бета-, или гамма- излучений
26.60.12
Аппаратура электродиагностическая, применяемая в медицине
26.60.13
Аппаратура, основанная на использовании ультрафиолетового или инфракрасного излучений, применяемая в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии
26.60.14
Костыли; аппараты слуховые
26.70
Производство оптических приборов и фотографического оборудования
26.70.1
Фотооборудование и его части
26.70.11
Объективы фотокамер, кинокамер, проекторов, фотоувеличителей или фотоуменьшителей
26.70.12
Фотокамеры для подготовки пластин или цилиндров печатных; фотокамеры для съемки документов на микропленку, микрофиши и изделия аналогичные
26.70.13
Камеры цифровые
26.70.14
Фотокамеры с моментальным получением готового снимка и фотокамеры прочие
26.70.15
Кинокамеры
26.70.16
Кинопроекторы; проекторы слайдов; прочие проекторы изображений
26.70.17
Фотовспышки; фотоувеличители; аппаратура для фотолабораторий; негатоскопы, экраны проекционные
26.70.18
Устройства для считывания микрофильмов, микрофиш и прочих микроносителей
26.70.19
Части и принадлежности фотооборудования
26.70.2
Приборы оптические прочие и их части

26.52.14
Сағат тетігі бар сағаттар; қоңыраулы және қабырға сағаттары; өзге де сағаттар
26.52.2
Сағат тетігі және сағат бөліктері
26.52.21
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналған сағаттар үшін жиынтықталған және құрастырылған сағат тетіктері
26.52.22
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналмаған сағаттар үшін, жиынтықталған және құрастырылған сағат тетіктері
26.52.23
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналған сағаттар үшін, жиынтықталған және құрастырылмаған немесе ішінара құрастырылған сағат тетіктері (сағаттық тетіктер жиынтықтары); жиынтықталмай құрастырылғандар
26.52.24
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналған сағаттар үшін, алдын ала өрескел құрастырылған сағат тетіктері
26.52.25
Бірге алып жүруге немесе тағуға арналмаған сағаттар үшін, жиынтықталған және құрастырылмаған немесе ішінара құрастырылған сағаттық механизмдер (сағаттық тетіктер жиынтықтары); жиынтықталмай құрастырылғандар; алдын ала өрескел құрастырылғандар
26.52.26
Сағаттардың корпустары және олардың бөліктері
26.52.27
Барлық түрдегі сағаттардың өзге де бөліктері
26.52.28
Уақытты тіркеушілер, уақытты өздігінен жазатындар, аялдау уақытын санауыштар; сағат тетіктері бар уақытша ажыратқыштар
26.60
Сәулелендіргіш электромедициналық және электротерапевтік жабдықтар
26.60.1
Сәулелендіргіш электромедициналық және электротерапевтік жабдықтар
26.60.11
Рентгендік, сондай-ақ альфа-, бета- немесе гамма- сәулелерді пайдалануға негізделген аппаратура
26.60.12
Медицинада қолданылатын электродиагностикалық аппаратура
26.60.13
Медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолданылатын ультракүлгін немесе инфрақызыл сәулелердің әсеріне негізделген аппаратура
26.60.14
Балдақтар; есту аппараттары
26.70
Оптикалық аспаптар және фотожабдықтар
26.70.1
Фотожабдықтар және олардың бөліктері
26.70.11
Фотокамералардың, кинокамералардың, проекторлардың, фотоүлкейткіштердің немесе фотокішірейткіштердің объективтері
26.70.12
Баспа пластиналарын немесе цилиндрлерін дайындауға арналған фотокамералар; құжаттарды микропленкаға, микрофишаларға және ұқсас бұйымдарға түсіруге арналған фотокамералар
26.70.13
Сандық камералар
26.70.14
Дайын суретті лезде алатын фотокамералар және өзге де фотокамералар
26.70.15
Кинокамералар
26.70.16
Кинопроекторлар; слайд проекторлары; өзге де бейне проекторлары
26.70.17
Фотожарқылдары; фотоүлкейткіштер; фотозертханаларға арналған аппаратура; негатоскоптар, проекциялық экрандар
26.70.18
Микрофильмдерді, микрофишаларды және өзге де микротасымалдағыштарды есептеуге арналған құрылғылар
26.70.19
Фотожабдықтардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.70.2
Өзге де оптикалық құралдар және олардың бөліктері

26.70.21
Листы, пластины из материала поляризационного; объективы, призмы, оптические зеркала и элементы оптические прочие (кроме стекол, не подвергнутых оптической обработке), установленные или нет, кроме камер, проекторов или фотоувеличителей или фотоуменьшителей
26.70.22
Бинокли, монокли и телескопы оптические прочие; приборы астрономические прочие; микроскопы оптические
26.70.23
Устройства на кристаллах жидких; лазеры (кроме диодов лазерных); приборы и аппараты оптические прочие, не включенные в другие группировки
26.70.24
Части и принадлежности биноклей, моноклей и телескопов оптических прочих; приборов астрономических прочих; микроскопов оптических
26.70.25
Части и принадлежности устройств на кристаллах жидких; лазеров (кроме диодов лазерных); приборов и аппаратов оптических прочих, не включенных в другие группировки
26.80
Производство магнитных и оптических средств передачи информации
26.80.1
Носители магнитные и оптические
26.80.11
Носители магнитные, не записанные, кроме карточек с магнитной полосой
26.80.12
Носители оптические, не записанные
26.80.13
Носители для записи прочие, включая матрицы и оригиналы для производства дисков
26.80.14
Карточки с магнитной полосой
27
Производство электрического оборудования
27.11
Электродвигатели, генераторы и трансформаторы
27.11.1
Электродвигатели мощностью не более 37,5 Вт; электродвигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока
27.11.10
Электродвигатели мощностью не более 37,5 Вт; электродвигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока
27.11.2
Электродвигатели универсальные переменного и постоянного тока мощностью более 37,5 Вт; электродвигатели переменного тока прочие; генераторы переменного тока
27.11.21
Электродвигатели универсальные переменного и постоянного тока мощностью более 37,5 Вт
27.11.22
Электродвигатели переменного тока однофазные
27.11.23
Электродвигатели переменного тока многофазные мощностью не более 750 Вт
27.11.24
Электродвигатели переменного тока многофазные мощностью более 0,75 кВт, но не более 75 кВт
27.11.25
Электродвигатели переменного тока многофазные мощностью свыше 75 кВт
27.11.26
Генераторы переменного тока синхронные
27.11.3
Установки электрогенераторные и преобразователи вращающиеся электрические
27.11.31
Установки электрогенераторные с двигателем внутреннего сгорания поршневым с воспламенением от сжатия
27.11.32
Установки электрогенераторные с двигателем поршневым с искровым зажиганием, установки электрогенераторные прочие; преобразователи электрические вращающиеся

26.70.21
Поляризациялық материалдан жасалған табақтар, пластиналар; орнатылмаған немесе жоқ объективтер, призмалар, оптикалық айналар және өзге де оптикалық элементтер (оптикалық өңдеуге ұшырамаған шыныдан басқа), камералардан, проекторлардан немесе фотоүлкейткіштерден не фотокішірейткіштерден басқа
26.70.22
Дүрбілер, монокльдер және өзге де оптикалық телескоптар; өзге де астрономиялық құралдар; оптикалық микроскоптар
26.70.23
Сұйық кристалдардағы құрылғылар; лазерлер (лазерлі диодтардан басқа); басқа топтамаларға енгізілмеген оптикалық өзге де аспаптар мен аппараттар
26.70.24
Дүрбілердің, монокулярлардың және өзге де оптикалық телескоптардың; өзге де астрономиялық аспаптардың; оптикалық микроскоптардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.70.25
Сұйық кристалдардағы құрылғылардың; лазерлердің (лазерлі диодтардан басқа); басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де оптикалық аспаптар мен аппараттардың бөліктері мен керек-жарақтары
26.80
Ақпарат берудің магниттік және оптикалық құралдары өндірісі
26.80.1
Магниттік және оптикалық тасымалдағыштар
26.80.11
Жазылмаған магниттік тасымалдағыштар, магниттік жолағы бар карточкалардан басқа
26.80.12
Жазылмаған магниттік тасымалдағыштар
26.80.13
Жазуға арналған өзге де тасымалдағыштар, дискілерді өндіруге арналған матрицалар мен түпнұсқаларды қоса
26.80.14
Магниттік жолағы бар тасымалдағыштар
27
Электр жабдықтар өндірісі
27.11
Электр қозғалтқыштар, генераторлар және трансформаторлар
27.11.1
Қуаты 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштар; өзге де тұрақты токтың электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.10
Қуаты 37,5 Вт аспайтын электр қозғалтқыштар; өзге де тұрақты токтың электр қозғалтқыштары; тұрақты ток генераторлары
27.11.2
Қуаты 37,5 Вт артық айнымалы және тұрақты токтың әмбебап электр қозғалтқыштары; өзге де айнымалы токтың электр қозғалтқыштары; айнымалы ток генераторлары
27.11.21
Қуаты 37,5 Вт артық айнымалы және тұрақты токтың әмбебап электр қозғалтқыштары
27.11.22
Айнымалы токтың бір фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.23
Қуаты 750 Вт аспайтын айнымалы токтың көп фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.24
Қуаты 0,75 кВт артық, бірақ 75 кВт аспайтын айнымалы токтың көп фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.25
Қуаты 75 кВт аспайтын айнымалы токтың көп фазалы электр қозғалтқыштары
27.11.26
Айнымалы токтың синхронды генераторлары
27.11.3
Электр генераторлық қондырғылар және айналмалы электр түрлендіргіштер
27.11.31
Қысудан тұтанатын іштен жанатын піспекті қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар
27.11.32
Ұшқынмен тұтанатын піспекті қозғалтқышы бар электр генераторлық қондырғылар, өзге де электр генераторлық қондырғылар; айналмалы электр түрлендіргіштер

27.11.4
Трансформаторы электрические
27.11.41
Трансформаторы с жидким диэлектриком
27.11.42
Трансформаторы прочие малой мощности (не более 16 кВА)
27.11.43
Трансформаторы прочие большой мощностью (более 16 кВА)
27.11.5
Сопротивления балластные для ламп или трубок газоразрядных; преобразователи статические; катушки индуктивности прочие
27.11.50
Сопротивления балластные для ламп или трубок газоразрядных; преобразователи статические; катушки индуктивности прочие
27.11.6
Части электродвигателей, генераторов и трансформаторов
27.11.61
Части электродвигателей и генераторов
27.11.62
Части трансформаторов электрических, катушек индуктивности и преобразователей статических
27.12
Аппаратура электрораспределительная и регулирующая
27.12.1
Аппаратура для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение более 1000 В (аппаратура высоковольтная)
27.12.10
Аппаратура для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение более 1000 В (аппаратура высоковольтная)
27.12.2
Аппаратура для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение не более 1000 В (аппаратура низковольтная)
27.12.21
Плавкие предохранители на напряжение не более 1000 В
27.12.22
Выключатели автоматические на напряжение не более 1000 В (низковольтные)
27.12.23
Аппаратура защиты электрических цепей, не включенная в другие группировки, на напряжение не более 1000 В
27.12.24
Реле на напряжение не более 1000 В
27.12.3
Щиты распределительные
27.12.31
Щиты распределительные и панели прочие, оборудованные аппаратурой для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение не более 1000 В
27.12.32
Щиты распределительные и панели прочие, оборудованные аппаратурой для отключения, переключения или защиты электрических цепей на напряжение более 1000 В
27.12.4
Части для электрораспределительной и регулирующей аппаратуры
27.12.40
Части для электрораспределительной и регулирующей аппаратуры
27.20
Производство батарей и аккумуляторов
27.20.1
Элементы первичные, батареи элементов первичных и их части
27.20.11
Элементы первичные и батареи элементов первичных
27.20.12
Части элементов первичных и батарей элементов первичных
27.20.2
Аккумуляторы электрические и их части
27.20.21
Аккумуляторы электрические свинцово-кислотные для запуска поршневых двигателей
27.20.22
Аккумуляторы электрические свинцово-кислотные, кроме аккумуляторов свинцово-кислотных для запуска поршневых двигателей
27.20.23
Аккумуляторы электрические никель-кадмиевые, никель-гидридные, литиево-ионные, литиево-полимерные, никель-железные и прочие

27.11.4
Электр трансформаторлар
27.11.41
Сұйық диэлектрлі трансформаторлар
27.11.42
Қуаты аз өзге де трансформаторлар (16 кВА аспайтын)
27.11.43
Қуаты үлкен өзге де трансформаторлар (16 кВА артық)
27.11.5
Газразрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статикалық түрлендіргіштер; өзге де индуктивтілік катушкалары
27.11.50
Газразрядты шамдарға немесе түтікшелерге арналған балласттық кедергілер; статикалық түрлендіргіштер; өзге де индуктивтілік катушкалары
27.11.6
Электр қозғалтқыштардың, генераторлар мен трансформаторлардың бөліктері
27.11.61
Электр қозғалтқыштардың және генераторлардың бөліктері
27.11.62
Электр трансформаторлардың, индуктивтілік катушкаларының және статикалық түрлендіргіштердің бөліктері
27.12
Электр бөлуші және реттеуші аппаратура
27.12.1
Кернеуі 1000 В артық электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.10
Кернеуі 1000 В жоғары электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратура (жоғары вольтты аппаратура)
27.12.2
Кернеуі 1000 В аспайтын электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратура (төмен вольтты аппаратура)
27.12.21
1000 В аспайтын кернеуге балқығыш сақтандырғыштар
27.12.22
1000 В аспайтын кернеуге автоматты сөндіргіштер (төмен вольтты)
27.12.23
Басқа топтамаларға енгізілмеген, 1000 В аспайтын кернеуге электр тізбектерді қорғайтын аппаратура
27.12.24
1000 В аспайтын кернеуге реле
27.12.3
Бөлу қалқандары
27.12.31
Кернеуі 1000 В аспайтын электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған бөлу қалқандары және өзге де панельдер
27.12.32
Кернеуі 1000 В жоғары электр тізбектерін ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған аппаратурамен жабдықталған бөлу қалқандары және өзге де панельдер
27.12.4
Электр бөлуші және реттеуші аппаратураға арналған бөліктер
27.12.40
Электр бөлуші және реттеуші аппаратураға арналған бөліктер
27.20
Аккумуляторлар және батареялар өндірісі
27.20.1
Бастапқы элементтер, бастапқы элементтердің батареялары және олардың бөліктері
27.20.11
Бастапқы элементтер, бастапқы элементтердің батареялары
27.20.12
Бастапқы элементтердің және бастапқы элементтер батареяларының бөліктері
27.20.2
Электр аккумуляторлар және олардың бөліктері
27.20.21
Піспекті қозғалтқыштарды қосуға арналған қорғасын-қышқылды электр аккумуляторлар
27.20.22
Піспекті қозғалтқыштарды қосуға арналған қорғасын-қышқылды аккумуляторлардан басқа қорғасын-қышқылды электр аккумуляторлар
27.20.23
Никель-кадмийлі, никель-гидридті, литий-ионды, литий-полимерлі, никель-темірлі және өзге де электр аккумуляторлар

27.20.24
Части аккумуляторов электрических, включая сепараторы
27.31
Кабели волоконно-оптические
27.31.1
Кабели волоконно-оптические
27.31.11
Кабели волоконно-оптические, составленные из волокон с индивидуальными оболочками
27.31.12
Волокна оптические, жгуты и кабели волоконно-оптические (кроме изготовленных из волокон с индивидуальными оболочками)
27.32
Провода и кабели электронные и электрические прочие
27.32.1
Провода и кабели электронные и электрические прочие
27.32.11
Провода изолированные обмоточные
27.32.12
Кабели коаксильные и проводники электрического тока коаксильные
27.32.13
Провода и кабели электрические, рассчитанные на напряжение не более 1000 В (низковольтные)
27.32.14
Провода и кабели электрические на напряжение более 1000 В (высоковольтные) прочие
27.33
Приспособления для электропроводки
27.33.1
Приспособления для электропроводки
27.33.11
Выключатели, не включенные в другие группировки, на напряжение не более 1000 В (низковольтные)
27.33.12
Патроны для ламп на напряжение не более 1000 В
27.33.13
Вилки и розетки штепсельные и аппаратура прочая для отключения, переключения или защиты электрических цепей, не включенные в другие группировки
27.33.14
Арматура электроизоляционная из пластмасс
27.40
Производство электроосветительного оборудования
27.40.1
Лампы накаливания газоразрядные, дуговые
27.40.11
Лампы направляемого света герметичные
27.40.12
Лампы накаливания галогенно-вольфрамовые, кроме ламп ультрафиолетовых или инфракрасных
27.40.13
Лампы накаливания мощностью не более 200 Вт на напряжение более 100 В, не включенные в другие группировки
27.40.15
Лампы газоразрядные, ультрафиолетовые, инфракрасные, дуговые
27.40.2
Светильники и устройства осветительные
27.40.21
Светильники электрические переносные
27.40.22
Светильники электрические настольные, напольные, ночные
27.40.23
Светильники и устройства осветительные неэлектрические
27.40.24
Знаки отличительные и информационные световые
27.40.25
Светильники электрические подвесные, потолочные и настенные
27.40.3
Светильники и устройства осветительные прочие
27.40.31
Лампы импульсные (фотовспышки, лампы-вспышки в форме куба и изделия аналогичные)
27.40.32
Наборы осветительные, используемые для украшения новогодних елок
27.40.33
Прожекторы и лампы осветительные узконаправленного света
27.40.39
Лампы электрические и устройства осветительные прочие
27.40.4
Части ламп и оборудования осветительного
27.40.41
Части ламп накаливания или ламп газоразрядных
27.40.42
Части светильников и устройств осветительных
27.51
Приборы бытовые электрические
27.51.1
Холодильники и морозильники; машины стиральные; одеяла электрические; вентиляторы

27.20.24
Сепараторларды қоса алғанда, электр аккумуляторлардың бөліктері
27.31
Талшықты-оптикалық кәбілдер
27.31.1
Талшықты-оптикалық кәбілдер
27.31.11
Жеке қабықтары бар талшықтардан жасалған талшықты-оптикалық кәбілдер
27.31.12
Оптикалық талшықтар, талшықты-оптикалық жгуттар мен кәбілдер (жеке қабықтары бар талшықтардан жасалғандардан басқа)
27.32
Өзге де электронды және электр сымдар мен кәбілдер
27.32.1
Өзге де электронды және электр сымдар мен кәбілдер
27.32.11
Оқшауланған орауыш сымдар
27.32.12
Коаксиалды кәбілдер мен электр тогының өзге де коаксиалды өткізгіштері
27.32.13
1000 В аспайтын кернеуге есептелген электр сымдар мен кәбілдер (төмен вольтты)
27.32.14
1000 В артық кернеуге электр сымдар мен кәбілдер (жоғары вольтты)
27.33
Электроөткізгіштерге арналған құралдар
27.33.1
Электроөткізгіштерге арналған құралдар
27.33.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, 1000 В аспайтын кернеуге сөндіргіштер (төмен вольтты)
27.33.12
1000 В аспайтын кернеуге шамдарға арналған патрондар
27.33.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, штепсельді айырлар мен розеткалар және электр тізбектерді ажыратуға, ауыстырып қосуға немесе қорғауға арналған өзге де аппаратура
27.33.14
Пластмассалардан жасалған электр оқшаулайтын арматура
27.40
Электрожарықтандыру жабдықтары
27.40.1
Газразрядты доғалы қыздыру шамдары
27.40.11
Бағытталатын жарықтың герметикалық шамдары
27.40.12
Ультракүлгін немесе инфрақызыл шамдардан басқа, галогенді-вольфрамды қыздыру шамдары
27.40.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, 100 В артық кернеуге қуаты 200 Вт аспайтын галогенді-вольфрамды қыздыру шамдары
27.40.15
Газразрядты, ультракүлгін, инфрақызыл доғалы шамдар
27.40.2
Шырақтар және жарық беретін құрылғылар
27.40.21
Тасымалданатын электр шырақтар
27.40.22
Үстелге, еденге қоятын, түнгі электр шырақтар
27.40.23
Электр емес шырақтар және жарық беретін құрылғылар
27.40.24
Айырмалық және ақпараттық жарық белгілері
27.40.25
Аспалы, төбеге және қабырғаға ілетін электр шырақтар
27.40.3
Өзге де шырақтар мен жарық беретін құрылғылар
27.40.31
Импульсті шамдар (фотожарқылдары, текше пішіндегі шам-жарқылдар және ұқсас бұйымдар)
27.40.32
Жаңа жылдық шыршаны әшекейлеуде қолданылатын жарықтандыру жинақтары
27.40.33
Прожекторлар және жіңішке бағытталған жарықтың шамдары
27.40.39
Өзге де электр шамдар және жарық беретін құрылғылар
27.40.4
Шамдар мен жарықтандыру жабдықтарының бөліктері
27.40.41
Газразрядты шамдар немесе қыздыру шамдарының бөліктері
27.40.42
Шырақтар мен жарық беретін құрылғылардың бөліктері
27.51
Тұрмыстық электр құралдар
27.51.1
Тоңазытқыштар мен мұздатқыштар; кір жуғыш машиналар; электр көрпелер; желдеткіштер

27.51.11
Холодильники и морозильники бытовые
27.51.12
Машины посудомоечные бытовые
27.51.13
Машины стиральные и машины для сушки одежды бытовые
27.51.14
Одеяла электрические
27.51.15
Вентиляторы и шкафы вытяжные или рециркуляционные бытовые
27.51.2
Приборы бытовые электрические прочие, не включенные в другие группировки
27.51.21
Приборы электромеханические бытовые со встроенным электродвигателем
27.51.22
Бритвы и машинки для стрижки волос со встроенным электродвигателем
27.51.23
Приборы электротермические для укладки и завивки волос, сушки волос или рук; утюги электрические
27.51.24
Приборы электронагревательные бытовые прочие
27.51.25
Водонагреватели электрические и приборы водонагревательные быстрого или продолжительного нагрева и нагреватели воды погружные
27.51.26
Электрообогреватели помещений или почвы
27.51.27
Печи микроволновые
27.51.28
Печи прочие; котлы варочные, плиты кухонные, жаровни; грили, ростеры
27.51.29
Сопротивления электрические нагревательные
27.51.3
Части приборов электрических бытовых
27.51.30
Части приборов электрических бытовых
27.52
Приборы бытовые неэлектрические
27.52.1
Приборы бытовые неэлектрические
27.52.11
Приборы бытовые неэлектрические из железа, стали и меди для приготовления и подогрева пищи
27.52.12
Приборы бытовые неэлектрические прочие
27.52.13
Воздухоподогреватели или распределители горячего воздуха из черных металлов неэлектрические, не включенные в другие группировки
27.52.14
Приборы водонагревательные быстрого или продолжительного действия неэлектрические
27.52.2
Части печей, плит, подогревателей для пищи и приборов бытовых неэлектрических аналогичных
27.52.20
Части печей, плит, подогревателей для пищи и приборов бытовых неэлектрических аналогичных
27.90
Производство прочего электрического оборудования
27.90.1
Оборудование электрическое прочее и его части
27.90.11
Машины и аппаратура электрические специализированного назначения
27.90.12
Изоляторы электрические; арматура изоляционная для электрических машин; трубки электроизоляционные
27.90.13
Электроды угольные и прочие изделия из графита или прочих видов углерода
27.90.2
Панели индикаторные с жидкокристаллическими устройствами или диодами светоизлучающими; электрооборудование звуковое или световое сигнализационное
27.90.20
Панели индикаторные с жидкокристаллическими устройствами или диодами светоизлучающими; электрооборудование звуковое или световое сигнализационное
27.90.3
Оборудование электрическое для пайки и сварки, машины и аппараты электрические для нанесения металлов или спеченных карбидов металлов в горячем состоянии

27.51.11
Тұрмыстық тоңазытқыштар мен мұздатқыштар
27.51.12
Тұрмыстық ыдыс жуатын машиналар
27.51.13
Кір жуғыш машиналар және киім құрғатуға арналған тұрмыстық машиналар
27.51.14
Электр көрпелер
27.51.15
Тұрмыстық желдеткіштер және сорғыш немесе рецеркуляциялық шкафтар
27.51.2
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де тұрмыстық электр құралдар
27.51.21
Электр қозғалтқышы қоса салынған тұрмыстық электромеханикалық құралдар
27.51.22
Электр қозғалтқышы қоса салынған, шаш қиюға арналған ұстаралар мен машинкалар
27.51.23
Шашты әсемдеуге және бұйралауға, шашты немесе қолды кептіруге арналған электртермиялық құралдар; электр үтіктер
27.51.24
Өзге де тұрмыстық электр қыздырғыш құралдар
27.51.25
Электр су жылытқыштар және тез немесе ұзақ жылытатын су жылыту құралдары мен батырмалы су жылытқыштар
27.51.26
Үй-жайларды немесе топырақты электр қыздырғыштар
27.51.27
Қысқа толқынды пештер
27.51.28
Өзге де пештер; пісіру қазандары, ас үй плиталары, тұтқалы табалар; грильдер, ростерлер
27.51.29
Электр қыздырғыш кедергілер
27.51.3
Тұрмыстық электр құралдардың бөліктері
27.51.30
Тұрмыстық электр құралдардың бөліктері
27.52
Тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.1
Тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.11
Темірден, болаттан және мыстан жасалған, тамақ дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.12
Өзге де тұрмыстық электр емес құралдар
27.52.13
Басқа топтамаларға енгізілмеген, қара металдардан жасалған, электр емес ауа жылытқыштар немесе ыстық ауаны таратқыштар
27.52.14
Су жылытатын, тез немесе ұзақ істейтін электр емес құралдар
27.52.2
Пештердің, плиталардың, тамақ жылытқыштардың және тұрмыстық электр емес ұқсас құралдардың бөліктері
27.52.20
Пештердің, плиталардың, тамақ жылытқыштардың және тұрмыстық электр емес ұқсас құралдардың бөліктері
27.90
Өзге де электр жабдықтар өндірісі
27.90.1
Өзге де электр жабдықтар және олардың бөліктері
27.90.11
Мамандандырылған мақсаттағы электр машиналар мен аппаратура
27.90.12
Электр оқшаулағыштар; электр машиналарға арналған оқшаулағыш арматура; электр оқшаулағыш түтіктер
27.90.13
Көмір электродтары және графиттен немесе көміртектің өзге де түрлерінен жасалған өзге де бұйымдар
27.90.2
Сұйық кристалды құрылғылардағы немесе жарық шығаратын диодтардағы индикаторлы панельдер; дыбыс немесе жарық сигналын беретін электр жабдықтар
27.90.20
Сұйық кристалды құрылғылардағы немесе жарық шығаратын диодтардағы индикаторлы панельдер; дыбыс немесе жарық сигналын беретін электр жабдықтар
27.90.3
Дәнекерлеуге және пісіруге арналған электр жабдықтар, ыстық күйде металдарды немесе металдардың біріккен карбидтерін бетке түсіруге арналған машиналар мен аппараттар

27.90.31
Оборудование электрическое для пайки и сварки; машины и аппараты электрические для нанесения металлов или спеченных карбидов металлов в горячем состоянии
27.90.32
Части оборудования электрического для пайки и сварки; машин и аппаратов электрических для нанесения металлов или спеченных карбидов металлов в горячем состоянии
27.90.4
Электрооборудование прочее, не включенное в другие группировки (включая электромагниты; муфты, сцепления и тормоза электромагнитные; приспособления электромагнитные подъемные; ускорители частиц электрические; генераторы сигналов электрические)
27.90.40
Электрооборудование прочее, не включенное в другие группировки (включая электромагниты; муфты, сцепления и тормоза электромагнитные; приспособления электромагнитные подъемные; ускорители частиц электрические; генераторы сигналов электрические)
27.90.5
Конденсаторы электрические
27.90.51
Конденсаторы постоянной емкости для цепей электрических с частотой 50/60 Гц, рассчитанные на мощность реактивную не менее 0,5 кВА
27.90.52
Конденсаторы электрические постоянной емкости
27.90.53
Конденсаторы электрические переменной и регулируемой емкости
27.90.6
Резисторы электрические, кроме нагревательных резисторов
27.90.60
Резисторы электрические, кроме нагревательных резисторов
27.90.7
Электросигнализация, оборудованная для обеспечения безопасности или управления транспортными потоками для железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних водных путей, стоянок для автомобилей, портовых сооружений или летных полей
27.90.70
Электросигнализация, оборудованная для обеспечения безопасности или управления транспортными потоками для железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних водных путей, стоянок для автомобилей, портовых сооружений или летных полей
27.90.8
Части конденсаторов электрических, резисторов, реостатов и потенциометров
27.90.81
Части конденсаторов электрических
27.90.82
Части резисторов, реостатов и потенциометров
28
Производство машин и оборудования, не включенных в другие категории
28.14
Краны и клапаны
28.14.1
Краны, вентили, клапаны и арматура аналогичная для трубопроводов, корпусов котлов, цистерн, баков и емкостей аналогичных
28.14.11
Клапаны редукционные, регулирующие, контрольные и предохранительные
28.14.12
Краны, вентили, клапаны для раковин, моек, биде, унитазов, ванн и арматура аналогичная; вентили для радиаторов центрального отопления
28.21
Печи и горелки печные

27.90.31
Дәнекерлеуге және пісіруге арналған электр жабдықтар, ыстық күйде металдарды немесе металдардың біріккен карбидтерін бетке түсіруге арналған машиналар мен аппараттар
27.90.32
Дәнекерлеуге және пісіруге арналған электр жабдықтардың; ыстық күйде металдарды немесе металдардың біріккен карбидтерін бетке түсіруге арналған машиналар мен аппараттардың бөліктері
27.90.4
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де электр жабдықтары (электр магниттерді; электромагнитті муфталарды, іліністерді және тежегіштерді; электромагнитті жүк көтергіш құрылғыларды; бөлшектерді электр үдеткіштер; сигналдардың электр генераторларын қоса алғанда)
27.90.40
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де электр жабдықтары (электр магниттерді; электромагнитті муфталарды, іліністерді және тежегіштерді; электромагнитті жүк көтергіш құрылғыларды; бөлшектерді электр үдеткіштер; сигналдардың электр генераторларын қоса алғанда)
27.90.5
Электр конденсаторлар
27.90.51
0,5 кВА кем емес реактивті қуатқа есептелген, жиілігі 50/60 Гц электр тізбектеріне арналған тұрақты сыйымдылықтың конденсаторлары
27.90.52
Тұрақты сыйымдылықтың электр конденсаторлары
27.90.53
Айнымалы және реттелетін сыйымдылықтың электр конденсаторлары
27.90.6
Қыздыратын резисторлардан басқа электр резисторлар
27.90.60
Қыздыратын резисторлардан басқа электр резисторлар
27.90.7
Теміржолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, ішкі су жолдарына, автомобиль тұрақтарына, порт ғимараттарына немесе ұшу алаңдарына арналған қауіпсіздікті қамтамасыз етуге немесе көлік ағымын басқаруға арналып жабдықталған электр сигналдар
27.90.70
Теміржолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, ішкі су жолдарына, автомобиль тұрақтарына, порт ғимараттарына немесе ұшу алаңдарына арналған қауіпсіздікті қамтамасыз етуге немесе көлік ағымын басқаруға арналып жабдықталған электр сигналдар
27.90.8
Электр конденсаторлардың, резисторлардың, реостаттардың және потенциометрлердің бөліктері
27.90.81
Электр конденсаторлардың бөліктері
27.90.82
Резисторлардың, реостаттардың және потенциометрлердің бөліктері
28
Басқа санаттарға енгізілмеген машиналар мен жабдықтарды өндіру
28.14
Шүмектер мен клапандар
28.14.1
Құбырларға, қазан корпустарына, цистерналарға, бактарға және ұқсас сыйымдылықтарға арналған шүмектер, шұралар, клапандар және ұқсас арматура
28.14.11
Редукциялық, реттегіш, бақылауыш және сақтандырғыш клапандар
28.14.12
Раковиналарға, жуғыштарға, бидеге, унитаздарға, ванналарға арналған шүмектер, шұралар, клапандар және ұқсас арматура; орталықтан жылыту радиаторларына арналған шұралар
28.21
Пештер мен пеш жанарғылары

28.21.1
Печи, горелки печные и их части
28.21.12
Печи и камеры промышленные или лабораторные, включая печи для сжигания отходов неэлектрические (кроме печей хлебопекарных)
28.21.13
Печи и камеры промышленные или лабораторные электрические; оборудование нагревательное индукционное или диэлектрическое
28.22
Оборудование подъемно-транспортное
28.22.1
Оборудование подъемно-транспортное и его части
28.22.16
Лифты, подъемники скиповые, эскалаторы и дорожки пешеходные движущиеся
28.22.17
Подъемники пневматические и прочие и конвейеры непрерывного действия для товаров или материалов
28.29
Оборудование общего назначения прочее, не включенное в другие группировки
28.29.12
Оборудование для фильтрования или очистки жидкостей
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.41
Центрифуги, не включенные в другие группировки
28.41
Станки для обработки металлов
28.41.1
Станки для обработки металлов лазером и станки аналогичные; центры обрабатывающие и аналогичные
28.41.11
Станки для обработки металлов путем удаления материала при помощи лазера, ультразвука и аналогичными способами
28.41.12
Центры обрабатывающие; станки агрегатные однопозиционные и многопозиционные для обработки металлов
28.41.2
Станки токарные, расточные, сверлильные и фрезерные
28.41.21
Станки металлорежущие токарные
28.41.22
Станки металлорежущие сверлильные, расточные и фрезерные; станки металлорежущие резьбонарезные или гайконарезные, не включенные в другие группировки
28.41.23
Станки для снятия заусенцев, станки заточные, шлифовальные и оборудование для прочих видов обработки металлов
28.41.24
Станки отрезные или строгально-пильные, пилы механические и оборудование для прочих видов резки металлов
28.41.3
Станки для обработки металлов прочие
28.41.31
Машины и прессы гибочные, кромкогибочные, правильные для обработки металла
28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы дыропробивные или вырубные для обработки металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные; прессы гидравлические и прессы для обработки металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала, не включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, пластмасс твердых или материалов твердых аналогичных; оборудование для гальванопокрытия

28.21.1
Пештер, пеш жанарғылары және олардың бөліктері
28.21.12
Өнеркәсіптік немесе зертханалық пештер мен камералар, электр емес (наубайхана пештерінен басқа) қалдықтарды жағуға арналған пештерді қоса
28.21.13
Өнеркәсіптік немесе зертханалық электр пештер мен камералар; индукциялық немесе диэлектрлік қызу жабдықтары
28.22
Көтергіш-көлік жабдықтары
28.22.1
Көтергіш-көлік жабдықтары және олардың бөліктері
28.22.16
Лифтілер, скиптік көтергіштер, эскалаторлар және жылжымалы жүргінші жолдары
28.22.17
Тауарлар немесе материалдарға арналған пневматикалық және өзге де көтергіштер және үздіксіз қозғалыс конвейерлері
28.29
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де жалпы мақсаттағы жабдықтар
28.29.12
Сұйықтықтарды сүзуге немесе тазартуға арналған жабдық
28.29.4
Центрифугалар, каландрлар және сауда автоматтары
28.29.41
Басқа топтамаларға енгізілмеген центрифугалар
28.41
Металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.1
Металдарды лазермен өңдеуге арналған станоктар және ұқсас станоктар; өңдеуші және ұқсас орталықтар
28.41.11
Лазердің, ультрадыбыстың көмегімен материалды жою арқылы және ұқсас тәсілдермен металдарды өңдеуге арналған станоктар
28.41.12
Өңдеу орталықтары; металдарды өңдеуге арналған бір бағытты және көп бағытты агрегаттық станоктар
28.41.2
Қырнағыш, бұрғылағыш және фрезерлік токарлық станоктар
28.41.21
Токарлық металл кескіш станоктар
28.41.22
Бұрғылағыш, қырнағыш және фрезерлік металл кескіш станоктар; басқа топтамаларға енгізілмеген, бұранданы қиятын немесе сомынды қиятын металл кескіш станоктар
28.41.23
Қабыршақтарды алып тастауға арналған станоктар, қайрау, тегістеу станоктары және металдарды өңдеудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.24
Қиятын немесе сүргілеп аралайтын станоктар, механикалық аралар және металдарды кесудің өзге де түрлеріне арналған жабдықтар
28.41.3
Металдарды өңдеуге арналған өзге де станоктар
28.41.31
Металдарды өңдеуге арналған иетін, жиек иетін, түзету машиналары мен баспақтары
28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесік ойғыш немесе шабу машиналары мен баспақтары
28.41.33
Шыңдау немесе қалыптау машиналары мен балғалары; гидравликалық баспақтар және металдарды өңдеуге арналған өзге де баспақтар
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды жоймай металдарды немесе металлқышты өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдейтін станоктардың бөлшектері мен құралдары
28.41.40
Металл өңдейтін станоктардың бөлшектері мен құралдары
28.49.12
Ағашты, тозды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальваникалық жабуға арналған жабдықтар

28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки дерева, пробки, камня, эбонита и материалов твердых аналогичных
28.91
Машины для металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов прокатных; части станов прокатных
29
Производство автотранспортных средств, трейлеров и полуприцепов
29.10
Производство автотранспортных средств
29.10.1
Двигатели внутреннего сгорания для автомобилей
29.10.11
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с искровым зажиганием (карбюраторные) для автомобилей с объемом цилиндра не более 1000 куб, см
29.10.12
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с искровым зажиганием (карбюраторные) для автомобилей, с объемом цилиндра более 1000 куб, см
29.10.13
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизельные и полудизельные) для автомобилей
29.10.2
Автомобили легковые пассажирские
29.10.21
Автомобили новые с двигателями внутреннего сгорания с искровым зажиганием (карбюраторными), объемом цилиндра не более 1500 куб, см
29.10.22
Автомобили легковые новые с карбюраторным двигателем внутреннего сгорания, объемом цилиндра более 1500 куб, см,
29.10.23
Автомобили легковые новые с дизельными или полудизельными двигателями внутреннего сгорания
29.10.24
Автомобили легковые специальные
29.10.3
Автомобили для перевозки десяти или более человек
29.10.30
Автомобили для перевозки десяти или более человек
29.10.4
Автомобили грузовые
29.10.41
Автомобили грузовые новые с дизельными или полудизельными двигателями внутреннего сгорания
29.10.42
Автомобили грузовые новые с карбюраторными двигателями внутреннего сгорания
29.10.43
Тягачи дорожные
29.10.44
Шасси с двигателями для автотранспортных средств
29.10.5
Автомобили специальные и специализированные
29.10.51
Автокраны
29.10.52
Автомобили специальные (снегоходы; автомобили для перевозки игроков в гольф (гольфокарты) и аналогичные, оснащенные двигателями)
29.10.59
Автомобили специализированные (пожарные, санитарные, аварийно-технические и прочие)
29.20
Производство кузовов для автотранспортных средств; производство трейлеров и полуприцепов

28.49.2
Станоктардың бөліктері мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұранданы қиятын бастиектер
28.49.22
Өңделетін бөлшектерге арналған тұтқыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға арналған өзге де арнайы құралдар
28.49.24
Ағашты, тозды, тасты, эбонитті немесе ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктарға бөлшектер мен құралдар
28.91
Металлургияға арналған машиналар
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөліктері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер, сауытқорамдар және құю машиналары; илек орнақтары
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөліктері; илек орнақтарына арналған біліктер; илек орнақтарының бөліктері
29
Автокөлік құралдарын, тіркемелер және жартылай тіркемелерді өндіру
29.10
Автокөлік құралдарын өндіру
29.10.1
Автомобильдерге арналған іштен жанатын қозғалтқыштар
29.10.11
Цилиндр көлемі 1000 текше см аспайтын, автомобильдерге арналған ұшқынмен оталатын (карбюраторлы) іштен жанатын піспекті қозғалтқыштар
29.10.12
Цилиндр көлемі 1000 текше см артық, автомобильдерге арналған ұшқынмен оталатын (карбюраторлы) іштен жанатын піспекті қозғалтқыштар
29.10.13
Автомобильдерге арналған қысыммен тұтанатын іштен жанатын (дизельді және жартылай дизельді) піспекті қозғалтқыштар
29.10.2
Жеңіл жолаушылар автомобильдері
29.10.21
Цилиндр көлемі 1500 текше см аспайтын ұшқынмен оталатын (карбюраторлы) іштен жанатын піспекті қозғалтқыштары бар жаңа автомобильдер
29.10.22
Цилиндр көлемі 1500 текше см артық карбюраторлы іштен жанатын піспекті қозғалтқыштары бар жаңа жеңіл автомобильдер
29.10.23
Іштен жанатын дизельді немесе жартылай дизельді қозғалтқыштары бар жаңа жеңіл автомобильдер
29.10.24
Арнайы жеңіл автомобильдер
29.10.3
Он немесе одан көп адамды тасымалдауға арналған автомобильдер
29.10.30
Он немесе одан көп адамды тасымалдауға арналған автомобильдер
29.10.4
Жүк автомобильдері
29.10.41
Іштен жанатын дизельді және жартылай дизельді қозғалтқыштары бар жаңа жүк автомобильдері
29.10.42
Іштен жанатын карбюраторлы қозғалтқыштары бар жаңа жүк автомобильдері
29.10.43
Жол тартқыштары
29.10.44
Автокөлік құралдарына арналған қозғалтқыштары бар шасси
29.10.5
Арнайы және мамандандырылған автомобильдер
29.10.51
Автокрандар
29.10.52
Арнайы автомобильдер (қарда жүргіштер; гольф (гольфкарталар) ойыншыларын тасуға арналған және қозғалтқыштармен жарақтандырылған ұқсас автомобильдер)
29.10.59
Мамандандырылған автомобильдер (өрт сөндіретін, санитариялық, авариялық-техникалық және өзгелері)
29.20
Автокөлік құралдарына арналған шанақтарды өндірісі; трейлерлерді және жартылай тіркемелер өндірісі

29.20.1
Кузова автомобильные
29.20.10
Кузова автомобильные
29.20.2
Прицепы и полуприцепы; контейнеры
29.20.21
Контейнеры, специально предназначенные для перевозки грузов одним или несколькими видами транспорта
29.20.22
Прицепы и полуприцепы для жилья или туризма
29.20.23
Прицепы и полуприцепы автомобильные
29.20.3
Части прицепов, полуприцепов и средств транспортных прочих, не оснащенных двигателями
29.20.30
Части прицепов, полуприцепов и средств транспортных прочих, не оснащенных двигателями
29.31
Оборудование электрическое и электронное для автомобилей
29.31.1
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, применяемые в транспортных средствах, летательных аппаратах или судах
29.31.10
Комплекты проводов для свечей зажигания и комплекты проводов прочие, применяемые в транспортных средствах, летательных аппаратах или судах
29.31.2
Оборудование электрическое прочее для автомобилей и его части
29.31.21
Свечи зажигания; магнето; генератор-магнето; магнитные маховики; распределители; катушки зажигания
29.31.22
Стартеры, включая работающие как стартеры-генераторы; генераторы прочие и оборудование прочее
29.31.23
Электрооборудование для транспортных средств прочее: осветительное, сигнализационное, стеклоочистители, стеклообогреватели, антиобледенители и противозапотеватели
29.31.3
Части электрооборудования прочего для автомобилей и мотоциклов

29.20.1
Автомобиль шанақтары
29.20.10
Автомобиль шанақтары
29.20.2
Тіркемелер және жартылай тіркемелер; контейнерлер
29.20.21
Көліктің бір немесе бірнеше түрімен жүк тасымалдауға арнайы арналған контейнерлер
29.20.22
Тұруға және туризмге арналған тіркемелер және жартылай тіркемелер
29.20.23
Автомобиль тіркемелері мен жартылай тіркемелері
29.20.3
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де көлік құралдарының бөліктері
29.20.30
Тіркемелердің, жартылай тіркемелердің және қозғалтқыштармен жарақтандырылмаған өзге де көлік құралдарының бөліктері
29.31
Автомобильдерге арналған электрлі және электронды жабдықтар
29.31.1
Тұтандыру оттықтарына арналған сымдардың жинақтары және көлік құралдарында, ұшу аппараттарында немесе кемелерде қолданылатын сымдардың өзге де жинақтары
29.31.10
Тұтандыру оттықтарына арналған сымдардың жинақтары және көлік құралдарында, ұшу аппараттарында немесе кемелерде қолданылатын сымдардың өзге де жинақтары
29.31.2
Көлік құралдарына арналған өзге де электр жабдықтар және олардың бөліктері
29.31.21
Тұтандыру оттықтары; магнето; генератор-магнето; магнитті маховиктер; бөлгіштер; тұтандыру орауыштары
29.31.22
Стартерлер, стартер-генераторлар сияқты жұмыс істейтіндерді қоса алғанда; өзге де генераторлар және өзге де жабдықтар
29.31.23
Көлік құралдарына арналған: жарықтандыратын, сигнал беретін, шыны тазалайтын, шыны жылытатын, мұз тұруға қарсы және булануға қарсы өзге де электр жабдықтар
29.31.3
Автомобильдерге және мотоциклдерге арналған өзге де электр жабдықтардың бөліктері

29.31.30
Части электрооборудования прочего для автомобилей и мотоциклов
29.32
Части и принадлежности прочие для автомобилей
29.32.1
Сидения для автомобилей
29.32.10
Сидения для автомобилей
29.32.2
Части и принадлежности к кузовам автомобилей
29.32.20
Части и принадлежности к кузовам автомобилей
29.32.3
Части и принадлежности автомобильные
29.32.30
Части и принадлежности автомобильные
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг) по видам
деятельности, соответствующим целям создания специальной
экономической зоны "Хоргос – Восточные ворота"
Сноска. Постановление дополнено перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 23.09.2013 № 993 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.02.2015 № 78 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 06.10.2017 № 624.
Код ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4
10
Производство продуктов питания
10.1
Мясо и продукты мясные и консервированные
10.13
Продукты из мяса и мяса птицы домашней
10.13.1
Продукты готовые и консервированные из мяса, субпродуктов мясных или крови животных
10.13.11
Свинина, разрезанная, соленая, сушеная или копченая (бекон и ветчина)
10.13.12
Говядина и телятина, соленая, сушеная или копченая
10.13.13
Мясо и субпродукты мясные пищевые прочие, соленые, в рассоле, сушеные или копченые (исключая свинину, мясо крупного рогатого скота); мука пищевая и порошок из мяса или субпродуктов мясных
10.13.15
Продукты готовые и консервированные из мяса, субпродуктов мясных или крови животных прочие, кроме полуфабрикатов готовых из мяса и субпродуктов мясных
10.13.16
Порошок, мука и гранулы из мяса, не пригодные для употребления человеком в пищу; шкварки
10.2
Рыба, ракообразные и моллюски переработанные и консервированные
10.20
Рыба, ракообразные и моллюски переработанные и консервированные
10.20.2
Рыба, приготовленная или консервированная другим способом; икра и ее заменители
10.20.25
Рыба, приготовленная или консервированная другим способом, кроме блюд готовых из рыбы
10.20.26
Икра и ее заменители
10.20.3
Ракообразные, моллюски и водные беспозвоночные прочие, мороженные, приготовленные или консервированные
10.20.34
Ракообразные, приготовленные или консервированные иным способом; моллюски и водные беспозвоночные прочие, приготовленные или консервированные иным способом

29.31.30
Автомобильдерге және мотоциклдерге арналған өзге де электр жабдықтардың бөліктері
29.32
Автомобильдерге арналған өзге де бөліктер мен керек-жарақтар
29.32.1
Автомобильдерге арналған орындықтар
29.32.10
Автомобильдерге арналған орындықтар
29.32.2
Автомобиль шанақтарының бөліктері мен керек-жарақтары
29.32.20
Автомобиль шанақтарының бөліктері мен керек-жарақтары
29.32.3
Автомобиль бөліктері мен керек-жарақтары
29.32.30
Автомобиль бөліктері мен керек-жарақтары
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағын құру
мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң)
тiзбесi
Ескерту. Қаулы тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2013 № 993 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.02.2015 № 78 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 06.10.2017 № 624 қаулыларымен.
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
10
Тамақ өнімдері өндірісі
10.1
Ет және консервіленген ет өнімдері
10.13
Еттен және үй құсының етінен жасалған өнімдер
10.13.1
Еттен, етті қосалқы өнімдерден немесе малдың қанынан жасалған дайын және консервіленген өнімдер
10.13.11
Туралған, тұздалған, кептірілген немесе сүрленген шошқа еті (бекон және ветчина)
10.13.12
Тұздалған, кептірілген немесе сүрленген сиыр және бұзау еті
10.13.13
Тұздалған, тұздықтағы, кептірілген немесе сүрленген ет және етті қосалқы өнімдер (шошқа етін, ірі қара мал етін қоспағанда); еттен немесе етті қосалқы өнімдерден жасалған тағамдық ұн және ұнтақ
10.13.15
Еттен және етті қосалқы өнімдерден жасалған дайын жартылай фабрикаттардан басқа, еттен, етті қосалқы өнімдерден немесе малдың қанынан жасалған дайын және консервіленген өзге де өнімдер
10.13.16
Адамның тамақ ретінде пайдалануына жарамсыз еттен жасалған ұнтақ, ұн және түйіршіктер; шыжықтар
10.2
Қайта өңделген және консервіленген балық, шаян тәрізділер және былқылдақ денелілер
10.20
Қайта өңделген және консервіленген балық, шаян тәрізділер және былқылдақ денелілер
10.20.2
Басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген балық; уылдырық және оны алмастырғыштар
10.20.25
Балықтан жасалған дайын тағамдардан басқа, басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген балық
10.20.26
Уылдырық және оны ауыстырғыштар
10.20.3
Мұздатылған, дайындалған немесе консервіленген өзге де шаян тәрізділер, былқылдақ денелілер және су омыртқасыздары
10.20.34
Басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген шаян тәрізділер; басқа тәсілмен дайындалған немесе консервіленген өзге де былқылдақ денелілер және су омыртқасыздары

10.3
Фрукты и овощи переработанные и консервированные
10.31
Картофель переработанный и консервированный
10.31.1
Картофель переработанный и консервированный
10.31.14
Картофель переработанный и консервированный
10.32
Соки фруктовые и овощные
10.32.1
Соки фруктовые и овощные
10.32.11
Сок томатный
10.32.12
Сок апельсиновый
10.32.13
Сок грейпфрутовый
10.32.14
Сок ананасовый
10.32.15
Сок виноградный
10.32.16
Сок яблочный
10.32.17
Смеси соков фруктовых и овощных
10.32.19
Соки фруктовые и овощные прочие
10.39
Фрукты и овощи переработанные и консервированные прочие
10.39.1
Овощи переработанные и консервированные, кроме картофеля
10.39.11
Овощи (кроме картофеля) и грибы (сырые или сваренные в воде или на пару), замороженные
10.39.12
Овощи и грибы, консервированные для кратковременного хранения
10.39.13
Овощи и грибы сушеные
10.39.14
Овощи и фрукты нарезанные и упакованные
10.39.15
Бобы, консервированные без применения уксуса или кислоты уксусной, кроме блюд овощных готовых
10.39.16
Горох, консервированный без применения уксуса или кислоты уксусной, кроме блюд овощных готовых
10.39.17
Овощи прочие (кроме картофеля), консервированные без применения уксуса или кислоты уксусной, кроме блюд овощных готовых
10.39.18
Овощи (кроме картофеля), фрукты, орехи и прочие съедобные части растений, консервированные без применения уксуса или кислоты уксусной
10.39.2
Плоды и орехи переработанные и консервированные
10.39.21
Плоды и орехи, свежие или вареные на пару или в воде, замороженные
10.39.22
Джемы, желе фруктовые, пюре или пасты фруктовые или ореховые
10.39.23
Орехи, обжаренные, соленые или обработанные другим способом
10.39.24
Плоды и орехи, консервированные для кратковременного хранения, но не готовые для непосредственного употребления в пищу
10.9
Корма готовые для животных
10.91.10
Корма готовые для животных сельскохозяйственные, кроме муки и гранул из люцерны
10.91.99
Услуги в области производства кормов готовых для животных сельскохозяйственные
13
Производство текстильных изделий
13.1
Пряжа и нити текстильные
13.10
Пряжа и нити текстильные
13.10.91
Шерсть или тонкий или грубый волос животных разволокненные
13.2
Ткани
13.20.1
Ткани (кроме тканей специальных) из волокон натуральных, кроме хлопка
13.20.11
Ткани из шелка или отходов шелка
13.20.12
Ткани из шерсти кардочесаной или гребнечесаной или из волоса животных грубого или волоса конского

10.3
Қайта өңделген және консервіленген жеміс-жидектер мен көкөністер
10.31
Қайта өңделген және консервіленген картоп
10.31.1
Қайта өңделген және консервіленген картоп
10.31.14
Қайта өңделген және консервіленген картоп
10.32
Жеміс-жидек және көкөніс шырындары
10.32.1
Жеміс-жидек және көкөніс шырындары
10.32.11
Томат шырыны
10.32.12
Апельсин шырыны
10.32.13
Грейпфрут шырыны
10.32.14
Ананас шырыны
10.32.15
Жүзім шырыны
10.32.16
Алма шырыны
10.32.17
Жеміс-жидек және көкөніс шырындарының қоспалары
10.32.19
Өзге де жеміс-жидек және көкөніс шырындары
10.39
Өзге де қайта өңделген және консервіленген жеміс-жидектер мен көкөністер
10.39.1
Картоптан басқа, қайта өңделген және консервіленген көкөністер
10.39.11
Көкөністер (картоптан басқа) және саңырауқұлақтар (шикі немесе суда не буға пісірілген), мұздатылған
10.39.12
Қысқа уақыт сақтауға арналған, консервіленген көкөністер мен саңырауқұлақтар
10.39.13
Кептірілген көкөністер мен саңырауқұлақтар
10.39.14
Кесілген және буып-түйілген көкөністер мен саңырауқұлақтар
10.39.15
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай консервіленген бұршақтар, дайын көкөніс тағамдарынан басқа
10.39.16
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай консервіленген ас бұршақтар, дайын көкөніс тағамдарынан басқа
10.39.17
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай консервіленген өзге де көкөністер (картоптан басқа), дайын көкөніс тағамдарынан басқа
10.39.18
Сірке суы немесе сірке қышқылы қосылып консервіленген көкөністер (картоптан басқа), жеміс-жидектер, жаңғақтар және өзге де өсімдіктердің жеуге жарамды бөліктері
10.39.2
Қайта өңделген және консервіленген жемістер және жаңғақтар
10.39.21
Мұздатылған, жаңа піскен немесе суға не буға пісірілген жемістер және жаңғақтар
10.39.22
Джем, жеміс-жидек тоңбасы, жеміс-жидекті немесе жаңғақты езбе немесе паста
10.39.23
Қуырылған, тұздалған немесе басқа тәсілдермен өңделген жаңғақтар
10.39.24
Қысқа уақыт сақтау үшін консервіленген бірақ тағамға тікелей қосу үшін дайын емес жемістер және жаңғақтар
10.9
Жануарларға арналған дайын азық
10.91.10
Жоңышқа түйіршіктерін және ұнды қоспағанда, ауыл шаруашылығы жануарларына арналған дайын азықтар
10.91.99
Ауыл шаруашылығы жануарларына арналған дайын азық өндірісі саласында көрсетілетін қызметтер
13
Тоқыма бұйымдары өндірісі
13.1
Иірімжіп және тоқыма жіптер
13.10
Иірімжіп және тоқыма жіптер
13.10.91
Малдың талшықталған жүні немесе қылдары жұқа не қатты жүні
13.2
Мата
13.20.1
Мақтадан басқа, табиғи талшықтардан жасалған маталар (арнайы маталардан басқа)
13.20.11
Жібек немесе жібек қалдықтарынан жасалған маталар
13.20.12
Кардтық таралған не тарақпен таралған жүннен алынған немесе малдың қатты қылынан не жылқы қылынан алынған маталар

13.20.13
Ткани из льна
13.20.14
Ткани из джута и волокон текстильных лубяных прочих (кроме льна, конопли обыкновенной и рами)
13.20.19
Ткани из волокон текстильных растительных прочих; ткани из пряжи бумажной
13.20
Ткани
13.20.2
Ткани хлопчатобумажные
13.20.3
Ткани (кроме тканей специальных) из волокон искусственных и штапельных
13.20.31
Ткани из нитей синтетических и искусственных комплексных
13.20.32
Ткани из волокон синтетических штапельных
13.20.33
Ткани из волокон искусственных штапельных
13.20.20
Ткани хлопчатобумажные
13.20.4
Ткани ворсовые, ткани махровые и ткани специальные прочие
13.20.41
Ткани ворсовые и ткани синельные (кроме тканей махровых и тканей узких)
13.20.42
Ткани махровые полотенечные и ткани махровые аналогичные (кроме тканей узких) из хлопка
13.20.43
Ткани махровые полотенечные и ткани махровые аналогичные прочие (кроме тканей узких)
13.20.44
Марля (кроме тканей узких)
13.20.45
Ткани тафтинговые, кроме ковров и напольных покрытий
13.20.46
Ткани (включая ткани узкие) из стекловолокна
13.20.5
Мех искусственный, произведенный ткацким способом
13.20.50
Мех искусственный, произведенный ткацким способом
13.9
Изделия текстильные прочие
13.91
Ткани трикотажные и вязаные
13.91.1
Ткани трикотажные и вязаные
13.91.11
Полотна трикотажные машинного или ручного вязания ворсовые
13.92
Изделия текстильные готовые, кроме одежды
13.92.1
Изделия текстильные готовые, кроме одежды, для домашнего хозяйства
13.92.11
Одеяла (кроме одеял электрических) и пледы дорожные
13.92.12
Белье постельное
13.92.13
Белье столовое
13.92.14
Белье туалетное и белье кухонное
13.92.2
Изделия текстильные готовые прочие
13.92.21
Мешки и пакеты упаковочные
13.92.22
Брезенты, паруса для лодок, яхт или средств десантных плавучих; навесы, маркизы, тенты и снаряжение для кемпингов (включая матрасы надувные)
13.92.23
Парашюты (включая парашюты для дирижаблей) и парашюты вращающиеся (ротошюты), их части
13.92.24
Одеяла стеганые, одеяла пуховые, подушки диванные, пуфы, подушки, мешки спальные и изделия аналогичные с набивкой из любого материала или из губчатой резины или пористых (губчатых) пластмасс
13.93
Ковры и изделия ковровые
13.93.1
Ковры и изделия ковровые
13.93.11
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие узелковые
13.93.12
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие тканые, не тафтингованные и не флокированные
13.93.13
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие тафтинговые

13.20.13
Зығырдан алынған маталар
13.20.14
Өзге де кендір немесе қабықтан алынған тоқыма талшықтарынан жасалған маталар (зығыр, кәдімгі кендір және рамиден басқа)
13.20.19
Өзге де өсімдік тоқыма талшықтарынан алынған маталар; қағаз иірімжіптен алынған маталар
13.20.2
Маталар
13.20.20
Мақта-мата маталар
13.20.3
Жасанды және штапельді талшықтардан алынған маталар (арнайы маталардан басқа)
13.20.31
Құрама синтетикалық және жасанды жіптерден жасалған маталар
13.20.32
Синтетикалық штапельді талшықтардан жасалған маталар
13.20.33
Жасанды штапельді талшықтардан жасалған маталар
13.20.4
Қылшықты маталар, түкті маталар және өзге де арнайы маталар
13.20.41
Қылшықты маталар және шашақжіпті маталар (түкті және енсіз маталардан басқа)
13.20.42
Мақтадан жасалған сүлгілік түкті маталар мен ұқсас түкті маталар (енсіз маталардан басқа)
13.20.43
Өзге де сүлгілік түкті маталар мен мақтадан жасалған ұқсас түкті маталар (енсіз маталардан басқа)
13.20.44
Дәке (енсіз маталардан басқа)
13.20.45
Кілем және еден жабындыларынан басқа, тафтингті маталар
13.20.46
Шыны талшықтарынан жасалған маталар (енсіз маталарды қоса алғанда)
13.20.5
Тоқыма тәсілдерімен өндірілген жасанды аң терісі
13.20.50
Тоқыма тәсілдерімен өндірілген жасанды аң терісі
13.9
Өзге де тоқыма бұйымдары
13.91
Трикотаж және тоқылған маталар
13.91.1
Трикотаж және тоқылған маталар
13.91.11
Машинамен немесе қолмен тоқылған қылшықты трикотаж төсем
13.92
Киімнен басқа, дайын тоқыма бұйымдар
13.92.1
Үй шаруашылығына арналған, киімнен басқа, дайын тоқыма бұйымдар
13.92.11
Көрпе (электрлі көрпелерден басқа) және жол жамылғылары
13.92.12
Төсек жайма
13.92.13
Асханалық жаймалар
13.92.14
Дәретхана жаймалары және ас үйлік жаймалар
13.92.2
Өзге де дайын тоқыма бұйымдары
13.92.21
Буып-түйетін қаптар мен пакеттер
13.92.22
Қайық, яхта немесе десанттық жүзетін заттарға арналған брезенттер, желкендер; бастырмалар, маркиздар, тенттер және кемпингтерге арналған жабдықтар (үрленетін матрастарды қоса алғанда)
13.92.23
Парашюттар (дирижабльдерге арналған парашюттерді қоса алғанда) және айналмалы парашюттер (ротошюттар), олардың бөліктері
13.92.24
Сырма көрпелер, мамық көрпелер, диван жастықтары, пуф, жастықтар, ұйықтайтын қаптар және кез-келген материалмен не кеуекті резеңкемен не тесікті (кеуекті) пластмассамен толтырылған ұқсас бұйымдар
13.93
Кілемдер және кілем бұйымдары
13.93.1
Кілемдер және кілем бұйымдары
13.93.11
Кілемдер және өзге де еденге төсейтін түйіншекті тоқыма төсеніштер
13.93.12
Тафтіленбеген және флокирленбеген өзге де маталық еденге төсейтін тоқыма төсеніштері мен кілемдер
13.93.13
Өзге де тафтіленген еденге төсейтін тоқыма төсеніштері мен кілемдер

13.93.19
Ковры и покрытия текстильные напольные прочие, включая войлочные
13.94
Изделия канатно-веревочные, тросы, канаты, шпагат и сети
13.94.1
Изделия канатно-веревочные, тросы, канаты, шпагат и сети, кроме отходов
13.94.11
Изделия канатно-веревочные, канаты, тросы и шпагат из волокон текстильных растительных
13.95
Материалы нетканые и изделия из материалов нетканых, кроме одежды
13.95.1
Материалы нетканые и изделия из материалов нетканых, кроме одежды
13.95.10
Материалы нетканые и изделия из материалов нетканых, кроме одежды
15
Производство кожаной и относящейся к ней продукции
15.1
Кожа дубленая и выделанная; чемоданы; саквояжи, сумки, портфели, изделия шорно-седельные; меха выделанные и окрашенные
15.11
Кожа дубленая и выделанная; меха выделанные и окрашенные
15.11.1
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.10
Шкуры меховые, дубленые или выделанные
15.11.2
Замша (включая замшу композиционную); кожа лаковая и лаковая ламинированная; кожа металлизированная
15.11.21
Замша (включая замшу композиционную)
15.11.22
Кожа лаковая и лаковая ламинированная; кожа металлизированная
15.11.3
Кожа из шкур скота крупного рогатого или шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова
15.11.31
Кожа из шкур целых скота крупного рогатого без волосяного покрова
15.11.32
Кожа из шкур не целых скота крупного рогатого без волосяного покрова
15.11.33
Кожа из шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова
15.11.4
Кожа из шкур овечьих, козьих или свиных без волосяного покрова
15.11.41
Кожа из шкур овечьих без волосяного покрова
15.11.42
Кожа из шкур козьих без волосяного покрова
15.11.43
Кожа свиная без волосяного покрова
15.11.5
Кожа животных прочих; кожа композиционная с основой из кожи натуральной
15.11.51
Кожа животных прочих без волосяного покрова
15.11.52
Кожа композиционная с основой из кожи натуральной или волокон кожевенных в пластинах, листах или полосе (ленте), в рулонах или не в рулонах
15.12
Чемоданы, саквояжи, сумки, портфели и изделия аналогичные, изделия шорно-седельные
15.12.1
Изделия шорно-седельные; чемоданы, саквояжи, сумки, портфели и изделия аналогичные; изделия кожаные прочие
15.12.11
Изделия шорно-седельные и упряжь для животного любого из материалов различных
15.12.12
Чемоданы, саквояжи, сумки, портфели, изделия кожгалантерейные мелкие и аналогичные из кожи натуральной или композиционной, пластмассы, текстильных материалов, волокна вулканизированного или картона; наборы дорожные для личной гигиены, шитья или чистки одежды или обуви

13.93.19
Киізділерді қоса алғанда, өзге де еденге төсейтін тоқыма төсеніштері мен кілемдер
13.94
Жіпті-арқанды бұйымдар, арқан сымдар, арқандар, шпагат және торлар
13.94.1
Қалдықтардан басқа жіпті-арқанды бұйымдар, арқан сымдар, арқандар, шпагат және торлар
13.94.11
Өсімдік тоқыма талшықтарынан жасалған жіпті-арқанды бұйымдар, арқандар, арқан сымдар және шпагаттар
13.95
Киімнен басқа, маталық емес материалдар және маталық емес материалдардан жасалған бұйымдар
13.95.1
Киімнен басқа, маталық емес материалдар және маталық емес материалдардан жасалған бұйымдар
13.95.10
Киімнен басқа, маталық емес материалдар және маталық емес материалдардан жасалған бұйымдар
15
Былғары және оған жататын өнімдер өндірісі
15.1
Иленген және өңделген былғары; чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер, әбзелдік ер-тұрман бұйымдары; өңделген және боялған аң терілері
15.11
Иленген және өңделген былғары; өңделген және боялған аң терілері
15.11.1
Иленген немесе өңделген аң терілері
15.11.10
Иленген немесе өңделген аң терілері
15.11.2
Күдері (композициялы күдеріні қоса алғанда); лакты және лакты ламинатталған былғары; металданған былғары
15.11.21
Күдері (композициялы күдеріні қоса алғанда)
15.11.22
Лакты және лакты ламинатталған былғары; металданған былғары
15.11.3
Ірі қара малдың терісінен немесе түгі жоқ жылқы тектес жануарлардың терісінен жасалған былғары
15.11.31
Түгі жоқ ірі қара малдың тұтас терісінен жасалған былғары
15.11.32
Түгі жоқ ірі қара малдың тұтас емес терісінен жасалған былғары
15.11.33
Түгі жоқ жылқы тектес жануарлардың терісінен жасалған былғары
15.11.4
Түгі жоқ қой, ешкі және шошқа терісінен жасалған былғары
15.11.41
Түгі жоқ қой терісінен жасалған былғары
15.11.42
Түгі жоқ ешкі терісінен жасалған былғары
15.11.43
Түгі жоқ шошқа терісі
15.11.5
Өзге де жануарлардың терісі; негізінде табиғи былғары бар композициялы былғары
15.11.51
Түгі жоқ өзге де жануарлардың терісі
15.11.52
Негізінде табиғи былғары немесе былғары талшықтары бар, пластина, парақ немесе жолақтардағы (лентада), орамдағы немесе орамсыз композициялы былғары
15.12
Чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер және ұқсас бұйымдар, әбзелдік ер-тұрман бұйымдары
15.12.1
Әбзелдік ер-тұрман бұйымдары; чемодандар; саквояждар, сөмкелер, портфельдер және ұқсас бұйымдар; өзге де былғары бұйымдары
15.12.11
Әртүрлі материалдардан кез келген жануарларға арналған жегуге қажетті жабдықтар және әбзелдік ер-тұрман бұйымдары
15.12.12
Чемодандар, саквояждар, сөмкелер, портфельдер, былғары галантериялық ұсақ және табиғи былғарыға ұқсас немесе композициялы бұйымдар, пластмассалар, тоқыма материалдар, қатты қағаз және вулкандалған талшықтар; жеке гигиена, тігіс және тазалыққа арналған жол жиынтықтары

15.12.13
Ремешки, ленты и браслеты для часов наручных и их части, неметаллические
15.2
Обувь
15.20
Обувь
15.20.1
Обувь, кроме спортивной и защитной и ортопедической
15.20.11
Обувь водонепроницаемая с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви с подноском защитным металлическим
15.20.12
Обувь с подошвой и верхом из резины или материалов полимерных, кроме обуви водонепроницаемой или спортивной
15.20.13
Обувь с верхом из кожи, кроме спортивной обуви, обуви с подноском защитным металлическим и обуви специальной разной
15.20.14
Обувь с верхом из материалов текстильных, кроме обуви спортивной
15.20.2
Обувь спортивная
15.20.21
Обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировок и аналогичная
15.20.29
Обувь спортивная прочая, кроме ботинок лыжных и коньков
15.20.3
Обувь защитная и прочая, не включенная в другие группировки
15.20.31
Обувь с подноском защитным металлическим
15.20.32
Обувь деревянная, различная специальная и прочая, не включенная в другие группировки
20
Производство продуктов химической промышленности
20.1
Вещества химические основные, удобрения и азотные соединения, пластмасса и синтетический каучук в первичных формах
20.11
Газы промышленные
20.11.1
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.12
Красители и пигменты
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические, используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.15
Удобрение и соединения азотные
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты
20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.31
Мочевина
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.34
Соли двойные и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями

15.12.13
Қол сағаттарына арналған баулар, ленталар және білезіктер және олардың металл емес бөліктері
15.2
Аяқ киім
15.20
Аяқ киім
15.20.1
Спорттық, қорғайтын және ортопедиялықтан басқа аяқ киім
15.20.11
Металл қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімдерден басқа, табаны бар және үсті резеңке мен полимер материалдардан жасалған су өткізбейтін аяқ киім
15.20.12
Спорттық немесе су өткізбейтін аяқ киімдерден басқа, табаны бар және үсті резеңке мен полимер материалдардан жасалған аяқ киімдер
15.20.13
Спорттық аяқ киімдерден басқа, үсті былғарыдан жасалған аяқ киімдер, металды қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімдер және әртүрлі арнайы аяқ киімдер
15.20.14
Спорттық аяқ киімдерден басқа, үсті тоқыма материалдардан жасалған аяқ киімдер
15.20.2
Спорттық аяқ киімдер
15.20.21
Теннис, баскетбол, гимнастика, жаттығуларға арналған және ұқсас аяқ киімдер
15.20.29
Шаңғы және коньки бәтеңкелерінен басқа, өзге де спорттық аяқ киімдер
15.20.3
Басқа топтамаларға енгізілмеген, өзге де қорғайтын аяқ киімдер
15.20.31
Металл қорғаныс тұмсығы бар аяқ киімдер
15.20.32
Басқа топтамаларға енгізілмеген, әртүрлі арнайы және өзге де ағаш аяқ киімдер
20
Химия өнеркәсібі өнімдері өндірісі
20.1
Негізгі химиялық заттар, тыңайтқыштар және азотты қосындылар, пластмасса және бастапқы пішіндегі синтетикалық каучук
20.11
Өнеркәсіп газдары
20.11.1
Өнеркәсіп газдары
20.11.11
Сутегі, аргон, асыл газдар (инертті), азот және оттегі
20.11.12
Көміртек диоксиді және өзге де бейорганикалық оттекті бейметалдардың қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.12
Бояғыштар және пигменттер
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді және пероксиді; титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксиді мен пероксиді
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сығындылар; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі қоспалар; ағартушы флуоресцентті заттар немесе люминофорлар ретінде қолданылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі қоспалар
20.15
Тыңайтқыштар мен азотты қосылыстар
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.20
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.3
Азотты, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.31
Несепнәр
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.34
Қосарлы тұздар және кальций нитраты мен аммоний нитратының қоспалары
20.15.35
Тыңайтқыш болып табылмайтын, кальций карбонаты немесе өзге де бейорганикалық заттары бар аммоний нитратының қоспалары

28.29.23
Прокладки и уплотнения аналогичные из металла листового в сочетании с материалами прочими
28.29.3
Оборудование для взвешивания и измерения прочее бытовое и для промышленных целей
28.29.31
Оборудование взвешивающее для промышленных целей; весы для непрерывного взвешивания товаров на конвейерах; весы, отрегулированные на постоянную массу, и весы, сбрасывающие вес определенной массы
28.29.32
Оборудование для взвешивания людей и весы бытовые
28.29.39
Оборудование для взвешивания и измерения прочее
28.29.4
Центрифуги, каландры и автоматы торговые
28.29.41
Центрифуги, не включенные в другие группировки
28.29.42
Каландры или машины валковые (роликовые) прочие, кроме машин валковых (роликовых) для металлов или стекла
28.29.5
Машины посудомоечные промышленные
28.29.50
Машины посудомоечные промышленные
28.29.6
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с использованием процессов, включающих изменение температуры
28.29.60
Оборудование, не включенное в другие группировки, для обработки материалов с использованием процессов, включающих изменение температуры
28.29.7
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.29.70
Оборудование неэлектрическое для пайки и сварки и части к нему; машины и аппараты для поверхностного отпуска, работающие на газе
28.3
Машины для сельского и лесного хозяйства
28.30
Машины для сельского и лесного хозяйства
28.30.1
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с дистанционным управлением
28.30.10
Тракторы для сельского и лесного хозяйства с дистанционным управлением
28.30.2
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие
28.30.21
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя не более 37 кВт
28.30.22
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя более 37 кВт, но не более 59 кВт
28.30.23
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие новые с мощностью двигателя более 59 кВт
28.30.3
Машины для сельского и лесного хозяйства, используемые для подготовки или культивации почвы
28.30.31
Плуги
28.30.32
Бороны, рыхлители, культиваторы, пропалыватели и мотыги
28.30.33
Сеялки, сажалки и машины рассадопосадочные
28.30.34
Навозоразбрасыватели и устройства для разбрасывания удобрений минеральных
28.30.39
Почвообрабатывающие машины прочие
28.30.5
Машины уборочные

28.29.23
Өзге де материалдармен үйлесімде табақты металдан жасалған төсемдер мен осыған ұқсас қымтағыштар
28.29.3
Тұрмыстық және өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өзге де өлшеу жабдықтары
28.29.31
Өнеркәсіптік мақсаттарға арналған өлшеу жабдықтары, конвейерлердегі тауарларды тұрақты өлшеп отыруға арналған таразылар; тұрақты салмаққа келтірілген таразылар мен белгілі салмақтағы жүкті алып тастап отыратын таразылар
28.29.32
Адамдарды өлшеуге арналған жабдықтар мен тұрмыстық таразылар
28.29.39
Өлшеуге арналған өзге де жабдықтар
28.29.4
Үйірткілер, каландрлар сауда автоматтары
28.29.41
Басқа топтамаларға енгізілмеген үйірткілер
28.29.42
Металдар мен шыныға арналған білікті (роликті) машиналардан басқа, өзге де каландрлар мен білікті (роликті) машиналар
28.29.5
Өнеркәсіптік ыдыс жуғыш машиналар
28.29.50
Өнеркәсіптік ыдыс жуғыш машиналар
28.29.6
Басқа топтамаларға енгізілмеген, температурасы өзгеріп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.60
Басқа топтамаларға енгізілмеген, температурасы өзгеріп отыратын процестерді қолдану арқылы материалдарды өңдеуге арналған жабдықтар
28.29.7
Балқытып біріктіру мен дәнекерлеуге арналған электрлі емес жабдықтар және олардың бөліктері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.29.70
Балқытып біріктіру мен дәнекерлеуге арналған электрлі емес жабдықтар және олардың бөліктері; газбен жұмыс істейтін, үстіне жіберілетін машиналар мен аппараттар
28.3
Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30
Ауыл және орман шаруашылығына арналған машиналар
28.30.1
Ауыл және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.10
Ауыл және орман шаруашылығына арналған қашықтықтан басқарылатын тракторлар
28.30.2
Ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар
28.30.21
Қозғалтқышының қуаты 37 кВт артық емес ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де жаңа тракторлар
28.30.22
Қозғалтқышының қуаты 37 кВт жоғары, бірақ 59 кВт артық емес ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де жаңа тракторлар
28.30.23
Қозғалтқышының қуаты 59 кВт артық ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де жаңа тракторлар
28.30.3
Топырақты дайындау немесе қопсыту үшін қолданылатын ауыл және орман шаруашылықтарына арналған машиналар
28.30.31
Соқалар
28.30.32
Тырмалар, қопсытқыштар, культиваторлар, отауыштар мен кетпендер
28.30.33
Сепкіштер, отырғызғыштар мен көшет отырғызу машиналары
28.30.34
Көң шашқыштар және минералды тыңайтқыштарды шашуға арналған құрылғылар
28.30.39
Өзге де топырақ өңдеу машиналары
28.30.5
Жинайтын машиналар

28.41.32
Ножницы механические, машины и прессы дыропробивные или вырубные для обработки металлов
28.41.33
Машины и молоты ковочные или штамповочные; прессы гидравлические и прессы для обработки металлов прочие
28.41.34
Станки для обработки металлов или металлокерамики без удаления материала, не включенные в другие группировки
28.41.4
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.41.40
Части и приспособления к станкам металлообрабатывающим
28.49
Станки прочие
28.49.1
Станки для обработки камня, дерева и материалов твердых аналогичных
28.49.11
Станки для обработки камня, керамики, бетона и материалов аналогичных или для холодной обработки стекла
28.49.12
Станки для обработки дерева, пробки, кости, эбонита, пластмасс твердых или материалов твердых аналогичных; оборудование для гальванопокрытия
28.49.2
Части и приспособления станков
28.49.21
Приспособления для закрепления инструмента и самооткрывающиеся резьбонарезные головки
28.49.22
Держатели для обрабатываемых деталей
28.49.23
Головки делительные и приспособления к станкам специальные прочие
28.49.24
Части и приспособления к станкам для обработки дерева, пробки, камня, эбонита и материалов твердых аналогичных
28.9
Оборудование специального назначения прочее
28.91
Машины для металлургии
28.91.1
Машины для металлургии и их части
28.91.11
Конвертеры, ковши, изложницы и машины разливочные; станы прокатные
28.91.12
Части машин для металлургии; валки для станов прокатных; части станов прокатных
28.92
Машины для горнодобывающей промышленности, разработки карьеров и строительства
28.92.1
Машины для горнодобывающей промышленности
28.92.11
Подъемники и конвейеры непрерывного действия для подземных работ
28.92.12
Комбайны выемочные для добычи угля и горных пород и машины туннеле-проходческие; машины бурильные и проходческие прочие
28.92.2
Машины и оборудование прочие для передвижения материалов, калибровки, выравнивания, скреперных работ, экскавации, трамбовки, уплотнения или выемки породы, минералов или руд (включая бульдозеры, экскаваторы одноковшовые механические и катки дорожные)
28.92.21
Бульдозеры, включая универсальные, самоходные
28.92.22
Грейдеры (автогрейдеры) и планировщики самоходные
28.92.23
Скреперы самоходные
28.92.24
Машины трамбовочные и катки дорожные самоходные

28.41.32
Металдарды өңдеуге арналған механикалық қайшылар, тесік қоятын немесе шабатын машиналар мен баспақтар
28.41.33
Соғатын немесе қалыптайтын машиналар мен тоқпақтар; гидравликалық баспақтар және металдарды өңдеуге арналған өзге де баспақтар
28.41.34
Басқа топтамаларға енгізілмеген, материалды жоймай металдарды немесе қышметалды өңдеуге арналған станоктар
28.41.4
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.41.40
Металл өңдеу станоктарына арналған бөлшектер мен құралдар
28.49
Өзге де станоктар
28.49.1
Тасты, ағашты және осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар
28.49.11
Тасты, қышты, бетонды және осыған ұқсас материалдарды өңдеуге немесе шыныны суықтай өңдеуге арналған станоктар
28.49.12
Ағашты, тығынды, сүйекті, эбонитті, қатты пластмассаларды немесе осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктар; гальваникалық жабындарға арналған жабдықтар
28.49.2
Станоктардың бөліктері мен құралдары
28.49.21
Аспапты бекітуге арналған құралдар және өздігінен ашылатын бұранда кесетін бастиектер
28.49.22
Өңделетін бөлшектерге арналған ұстағыштар
28.49.23
Бөлгіш бастиектер және станоктарға өзге де арнайы құралдар
28.49.24
Ағашты, тығынды, тасты, эбонитті және осыған ұқсас қатты материалдарды өңдеуге арналған станоктардың бөліктері мен құралдары
28.9
Арнайы мақсаттағы өзге де жабдықтар
28.91
Металлургияға арналған машиналар
28.91.1
Металлургияға арналған машиналар және олардың бөліктері
28.91.11
Конвертерлер, шөміштер, қалыптар және құю машиналары; илемдік орнақтар
28.91.12
Металлургияға арналған машиналардың бөліктері; илемдік орнақтарға арналған біліктер; илемдік орнақтардың бөліктері
28.92
Кен өндіру өнеркәсібіне, кен орындарын дайындауға және құрылысқа арналған машиналар
28.92.1
Кен өндіру өнеркәсібіне арналған машиналар
28.92.11
Жер асты жұмыстарына арналған үздіксіз жұмыс істейтін көтергіштер мен конвейерлер
28.92.12
Көмір мен тау жыныстарын өндіруге арналған шұңқырлау комбайндары және туннелден өту машиналары; бұрғылау және басқа өту машиналары
28.92.2
Материалдарды жылжытуға, калибрлеуге, тегістеуге, сырмалау жұмыстарына, экскавациялауға, таптауға, тығыздауға немесе жыныстарды, минералдар мен кендерді қазуға арналған машиналар мен өзге де жабдықтар (бульдозерлерді, бір шөмішті механикалық экскаваторлар мен жол аунақтарын қоса алғанда)
28.92.21
Өздігінен жүретіндерді қоса алғанда әмбебап бульдозерлер
28.92.22
Грейдерлер (автогрейдерлер) және өздігінен жүретін тегістеуіштер
28.92.23
Өздігінен жүретін скреперлер
28.92.24
Таптағыш машиналар мен өздігінен жүретін жол аунақтары

28.92.25
Погрузчики одноковшовые фронтальные самоходные
28.92.26
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и погрузчики ковшовые с поворотом кабины на 360 градусов (машины полноповоротные) (кроме погрузчиков одноковшовых фронтальных)
28.92.27
Экскаваторы одноковшовые механические самоходные и погрузчики ковшовые неполноворотные; машины самоходные для горнодобывающей промышленности прочие
28.92.28
Отвалы бульдозеров, включая универсальные
28.92.29
Автомобили-самосвалы для использования в условиях бездорожья
28.92.3
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения грунта, машины для общественных работ, строительства и аналогичных работ; снегоочистители
28.92.30
Машины прочие для выемки, трамбования или уплотнения грунта, машины для общественных работ, строительства и аналогичных работ; снегоочистители
28.92.4
Машины для сортировки, дробления, смешивания и аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.40
Машины для сортировки, дробления, смешивания и аналогичной обработки грунта, камня, руды и веществ минеральных прочих
28.92.5
Тракторы гусеничные
28.92.50
Тракторы гусеничные
28.92.6
Части машин для горнодобывающей промышленности, разработки карьеров и строительства
28.92.61
Части машин буровых или проходческих или машин для выемки грунта; части кранов
28.92.62
Части машин для сортировки, дробления или прочей обработки грунта, камня и материалов аналогичных
28.93
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков и изделий табачных
28.93.1
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков и изделий табачных, кроме ее частей
28.93.11
Сепараторы молочные центробежные
28.93.12
Оборудование для обработки и переработки молока
28.93.13
Оборудование для измельчения или обработки зерна или овощей сушеных, не включенное в другие группировки
28.93.14
Прессы и оборудование аналогичное для производства вина, сидра, соков фруктовых и напитков аналогичных
28.93.15
Печи хлебопекарные неэлектрические; оборудование небытовое для приготовления или подогрева пищи
28.93.16
Сушилки для продуктов сельскохозяйственных
28.93.17
Оборудование для промышленного приготовления или производства продуктов пищевых или напитков, в том числе жиров или масел, не включенное в другие группировки
28.93.19
Оборудование для производства изделий табачных, не включенное в другие группировки

28.92.25
Арнайы бір шөмішті, өздігінен жүретін фронталды тиегіштер
28.92.26
Бір шөмішті механикалық өздігінен жүретін экскаваторлар және кабинасы 360 градусқа бұрылатын шөмішті тиегіштер (толық бұрылатын машиналар) (арнайы бір шөмішті фронталды тиегіштерден басқа)
28.92.27
Бір шөмішті механикалық өздігінен жүретін экскаваторлар және толық бұрылмайтын шөмішті тиегіштер; кен өндіру өнеркәсібіне арналған өзге де өздігінен жүретін машиналар
28.92.28
Бульдозерлер қайырмасы, әмбебапты қоса
28.92.29
Жолсыз жағдайларда пайдалануға арналған автомобиль-самосвалдар
28.92.3
Топырақты қазуға, таптауға немесе тығыздауға арналған өзге де машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және осыған ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазартқыштар
28.92.30
Топырақты қазуға, таптауға немесе тығыздауға арналған өзге де машиналар, қоғамдық жұмыстарға, құрылысқа және осыған ұқсас жұмыстарға арналған машиналар; қар тазартқыштар
28.92.4
Топырақты, тасты, кенді және өзге де минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және осыған ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.40
Топырақты, тасты, кенді және өзге де минералды заттарды сұрыптауға, ұсақтауға, араластыруға және осыған ұқсас өңдеуге арналған машиналар
28.92.5
Шынжыр табан тракторлар
28.92.50
Шынжыр табан тракторлар
28.92.6
Кен өндіру өнеркәсібіне, кен орындарын дайындауға және құрылысқа арналған машиналардың бөліктері
28.92.61
Бұрғылау немесе қазба жүргізу машиналарының немесе топырақты қазуға арналған машиналардың бөліктері; крандардың бөліктері
28.92.62
Топырақты, тасты және ұқсас материалдарды сұрыптауға, ұсақтауға немесе басқа да өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.93
Тағам өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өңдеуге арналған жабдық
28.93.1
Тағам өнімдерін, сусындарды және темекі өнімдерін өңдеуге арналған жабдық, оның бөліктерінен басқа
28.93.11
Орталықтан тепкіш сүт сепараторлары
28.93.12
Сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдық
28.93.13
Бидайды немесе басқа топтамаларға енгізілмеген кептірілген көкөністерді ұсатуға немесе өңдеуге арналған жабдық
28.93.14
Шарап, сидра, жеміс шырындары мен осыған ұқсас сусындарды өндіруге арналған баспақтар мен осыған ұқсас жабдықтар
28.93.15
Электрлік емес нан пісіретін пештер; тағамды дайындауға және жылытуға арналған тұрмыстық емес жабдық
28.93.16
Ауыл шаруашылығы өнімдеріне арналған кептіргіштер
28.93.17
Тағам өнімдерін немесе сусындарды, соның ішінде басқа топтамаларға енгізілмеген тоң майлар мен майларды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдық
28.93.19
Басқа топтамаларға енгізілмеген темекі өнімдерін өндіруге арналған жабдық

28.93.2
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.93.20
Машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.93.3
Части машин для обработки продуктов пищевых, напитков и табака
28.93.31
Части машин для обработки напитков
28.93.32
Части оборудования для обработки продуктов пищевых
28.93.33
Части оборудования для обработки табака
28.93.34
Части машин для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или культур бобовых сухих
28.94
Оборудование для текстильной, швейной и кожевенной промышленности
28.94.1
Оборудование для подготовки волокон текстильных, прядения, ткачества и вязания изделий текстильных
28.94.11
Оборудование для экструдирования, вытягивания, текстурирования или резки материалов текстильных искусственных; машины для подготовки волокон текстильных
28.94.12
Прядильные машины; машины крутильные, мотальные или намоточные
28.94.13
Станки ткацкие
28.94.14
Машины вязальные; машины прошивные и аналогичные; машины чесально-вязальные
28.94.15
Оборудование вспомогательное для совместного применения с машинами по обработке материалов текстильных; оборудование для нанесения рисунка на ткань
28.94.2
Оборудование для текстильной и швейной промышленности, включая машины швейные, прочее
28.94.21
Оборудование для промывки, чистки, отжима, сушки, утюжки, влажно-тепловой обработки, крашения, наматывания и подобной обработки пряжи текстильной и тканей; оборудование для обработки фетра; оборудование для производства покрытий напольных
28.94.22
Машины стиральные для прачечных; машины для сухой чистки; машины сушильные емкостью свыше 10 кг
28.94.23
Сушилки центробежные для одежды
28.94.24
Машины швейные (кроме переплетных и швейных бытовых)
28.94.3
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий прочих
28.94.30
Машины для обработки шкур животных, кожи или выделанной кожи для изготовления или ремонта обуви и изделий прочих
28.94.4
Машины швейные бытовые
28.94.40
Машины швейные бытовые
28.94.5
Части и приспособления станков ткацких и машин прядильных и части машин для производства изделий текстильных и швейных прочих и для обработки кожи
28.94.51
Части и приспособления станков ткацких и машин прядильных
28.94.52
Части машин для производства изделий текстильных и швейных прочих и для обработки кожи

28.93.2
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.93.20
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар
28.93.3
Тағам өнімдерін, сусындар мен темекіні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.93.31
Сусындарды өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.93.32
Тағам өнімдерін өңдеуге арналған жабдықтардың бөліктері
28.93.33
Темекіні өңдеуге арналған жабдықтардың бөліктері
28.93.34
Тұқымдарды, дәндерді немесе құрғақ бұршақты дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94
Тоқыма, тігін және былғары өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.1
Тоқыма, иіру, тоқыма талшықтарын дайындауға және тоқыма бұйымдарын тоқуға арналған жабдық
28.94.11
Жасанды тоқыма материалдарын бөлуге, созуға, текстуралауға немесе кесуге арналған жабдық; тоқыма талшықтарын дайындауға арналған машиналар
28.94.12
Иіру машиналары; есу, орау немесе орама машиналар
28.94.13
Тоқу станоктары
28.94.14
Тоқу машиналары; тігу және осыған ұқсас машиналар; іліп тоқу - тарау машиналары
28.94.15
Тоқыма материалдарын өңдеу жөніндегі машиналармен бірге қолдануға арналған көмекші жабдық; матаға сурет салуға арналған жабдық
28.94.2
Тігін машиналарын, өзгелерін қоса алғанда, тоқыма және тігін өнеркәсібіне арналған жабдық
28.94.21
Тоқыма және мата иірімжіптерін жууға, тазалауға, сығуға, кептіруге, үтіктеуге, ылғалды-жылумен өңдеуге, бояуға, орауға және осыған ұқсас өңдеуге арналған жабдық; фетрді өңдеуге арналған жабдық; еден жабындарын өндіруге арналған жабдық
28.94.22
Кір жуатын орынға арналған кір жуғыш машиналар; құрғақтай тазалауға арналған машиналар; сыйымдылығы 10 кг жоғары кептіру машиналары
28.94.23
Киімге арналған орталықтан тепкіш кептіргіштер
28.94.24
Тігін машиналары (түптеу және тұрмыстық тігін машиналарынан басқа)
28.94.3
Аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге, аяқ киімді және өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған машиналар
28.94.30
Аң терісін, былғарыны немесе иленген теріні өңдеуге, аяқ киімді және өзге де бұйымдарды дайындауға немесе жөндеуге арналған машиналар
28.94.4
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.40
Тұрмыстық тігін машиналары
28.94.5
Тоқу станоктарының және иіру машиналарының бөліктері мен құрылғылары және тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері
28.94.51
Тоқу станоктарының және иіру машиналарының бөліктері мен құрылғылары
28.94.52
Тоқыма және өзге де тігін бұйымдарын өндіруге және теріні өңдеуге арналған машиналардың бөліктері

28.95
Оборудование для производства бумаги и картона
28.95.1
Оборудование для производства бумаги и картона и его части
28.95.11
Оборудование для производства бумаги и картона, кроме частей к нему
28.95.12
Части оборудования для производства бумаги и картона
28.96
Оборудование для обработки резины или пластмасс
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины или производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины или производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
41
Строительство зданий и сооружений
41.00
Работы по возведению зданий и сооружений
41.00.2
Здания нежилые
41.00.20
Здания нежилые
52
Складское хозяйство и вспомогательная транспортная деятельность
52.1
Услуги по хранению и складированию
52.10
Услуги по хранению и складированию
52.10.1
Услуги по хранению и складированию
52.10.11
Услуги по хранению охлажденных грузов
52.10.12
Услуги по хранению жидких или газообразных грузов
52.10.13
Услуги по хранению зерна
52.10.19
Услуги по хранению и складированию прочие
52.2
Услуги транспортные вспомогательные
52.21
Услуги в области сухопутного транспорта
52.21.1
Услуги в области железнодорожного транспорта
52.21.11
Услуги железнодорожного транспорта маневровые и буксировочные
52.21.2
Услуги в области автомобильного транспорта
52.21.22
Услуги по эксплуатации автомагистралей
52.21.23
Услуги по эксплуатации мостов и тоннелей
52.21.3
Услуги в области транспортирования по трубопроводам
52.21.30
Услуги вспомогательные по транспортированию по трубопроводам
52.23
Услуги в области воздушного транспорта

28.95
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық
28.95.1
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық және оның бөліктері
28.95.11
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық және оған арналған бөлшектерден басқа
28.95.12
Қағаз бен қатырма қағазды өндіруге арналған жабдық бөліктері
28.96
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған жабдық
28.96.1
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған өнімдерді өндіруге арналған жабдық
28.96.10
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған өнімдерді өндіруге арналған жабдық
28.96.2
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
28.96.20
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан жасалған бұйымдарды өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
41
Ғимараттар мен құрылыстар салу
41.00
Ғимараттар мен құрылыстарды салу бойынша жұмыстар
41.00.2
Тұрғын емес ғимараттар
41.00.20
Тұрғын емес ғимараттар
52
Қойма шаруашылығы және қосалқы көлік қызметі
52.1
Сақтау және жиып қою бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10
Сақтау және жиып қою бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.1
Сақтау және жиып қою бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.11
Тоңазытылған жүктерді сақтау бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.12
Сұйық немесе газ тәрізді жүктерді сақтау бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.13
Астық сақтау бойынша көрсетілетін қызметтер
52.10.19
Сақтау және жиып қою бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
52.2
Қосалқы көліктік көрсетілетін қызметтер
52.21
Құрлық көлігі саласындағы көрсетілетін қызметтер
52.21.1
Теміржол көлігі саласындағы көрсетілетін қызметтер
52.21.11
Теміржол көлігінің маневрлеу және буксирлеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.21.2
Автомобиль көлігі саласындағы көрсетілетін қызметтер
52.21.22
Автомагистральдарды пайдалану бойынша көрсетілетін қызметтер
52.21.23
Көпірлер мен тоннельдерді пайдалану бойынша көрсетілетін қызметтер
52.21.3
Құбырлармен тасымалдау саласындағы көрсетілетін қызметтер
52.21.30
Құбырлармен тасымалдау бойынша қосалқы көрсетілетін қызметтер
52.23
Әуе көлігі саласындағы көрсетілетін қызметтер

52.23.1
Услуги аэропортов, кроме обработки грузов; услуги по управлению воздушным движением и услуги вспомогательные для воздушного транспорта прочие
52.23.12
Услуги по управлению воздушным движением
52.24
Услуги по обработке грузов
52.24.1
Услуги по обработке грузов
52.24.11
Услуги по обработке контейнеров в портах
52.24.12
Услуги по обработке контейнеров прочие
52.24.13
Услуги по обработке грузов прочие в портах
52.24.19
Услуги по обработке грузов прочие
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 703
Перечень
товаров собственного производства (работ, услуг)
по видам деятельности, соответствующим целям
создания специальной экономической зоны
"Химический парк Тараз"
Сноска. Постановление дополнено перечнем в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.07.2014 № 792 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 916 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Код
ОКЭД
Код КПВЭД
Наименование
вид
подвид
1
2
3
4
20.11
Производство промышленных газов
20.11.1
Газы промышленные
20.11.11
Водород, аргон, благородные (инертные) газы, азот и кислород
20.11.12
Диоксид углерода и соединения неметаллов неорганические кислородные прочие
20.11.13
Воздух жидкий и сжатый
20.12
Производство красителей и пигментов
20.12
Красители и пигменты
20.12.1
Оксиды, пероксиды и гидроксиды
20.12.11
Оксид и пероксид цинка; оксид титана
20.12.12
Оксиды и пероксиды хрома, марганца, свинца и меди
20.12.19
Оксиды, пероксиды и гидроксиды прочих металлов
20.12.2
Экстракты дубильные или красящие; танины и их производные; вещества красящие, не включенные в другие группировки
20.12.21
Вещества красящие органические синтетические и составы на их основе; продукты органические синтетические, используемые в качестве веществ флуоресцентных отбеливающих или люминофоров; лаки красочные и составы на их основе
20.12.22
Экстракты дубильные растительного происхождения; танины и их соли, эфиры простые и сложные и производные прочие; вещества красящие растительного или животного происхождения
20.12.23
Вещества дубильные органические и синтетические; вещества дубильные неорганические; составы дубильные; смягчители
20.12.24
Вещества красящие, не включенные в другие группировки; неорганические продукты, применяемые в качестве люминофоров
20.13
Производство прочих основных неорганических химических веществ
20.13
Вещества неорганические химические основные прочие

52.23.1
Әуежайлардың көрсетілетін қызметтері, жүктерді өңдеуден басқа; әуе қозғалысын басқару бойынша көрсетілетін қызметтер және әуе көлігіне арналған өзге де қосалқы көрсетілетін қызметтер
52.23.12
Әуе қозғалысын басқару жөніндегі көрсетілетін қызметтер
52.24
Жүктерді өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.24.1
Жүктерді өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.24.11
Порттарда контейнерлерді өңдеу бойынша көрсетілетін қызметтер
52.24.12
Контейнерлерді өңдеу бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
52.24.13
Порттарда жүктерді өңдеу бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
52.24.19
Жүктерді өңдеу бойынша өзге де көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
№ 703 қаулысымен
бекітілген
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағын құру
мақсатына сәйкес келетiн қызмет түрлерi бойынша өзi өндiретiн
тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердiң) тiзбесi
Ескерту. Қаулы тізбемен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 15.07.2014 № 792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 29.12.2016 № 916 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулылырымен.
ЭҚЖЖ коды
ЭҚТӨЖ коды
Атауы
түрі
кіші түрі
1
2
3
4
20.11
Өнеркәсiп газдарын өндiру
20.11.1
Өнеркәсiп газдары
20.11.11
Сутегi, аргон, асыл (инерттi) газдар, азот және оттегi
20.11.12
Көмiртек диоксидi және өзге де бейорганикалық оттегiнiң металл еместерiнiң қосылыстары
20.11.13
Сұйық және қысылған ауа
20.12
Бояғыш заттар мен пигменттерді өндіру
20.12
Бояғыштар және пигменттер
20.12.1
Оксидтер, пероксидтер және гидроксидтер
20.12.11
Мырыш оксиді және пероксиді; титан оксиді
20.12.12
Хром, марганец, қорғасын және мыс оксиді мен пероксиді
20.12.19
Өзге де металдардың оксидтері, пероксидтері және гидроксидтері
20.12.2
Илегіш немесе бояғыш сығындылар; таниндер және олардың туындылары; басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар
20.12.21
Органикалық синтетикалық бояғыш заттар және олардың негізіндегі қоспалар; ағартушы флуоресцентті заттар немесе люминофорлар ретінде пайдаланылатын органикалық синтетикалық өнімдер; бояйтын лактар және олардың негізіндегі құрамдар
20.12.22
Өсімдіктен және алынған илеу сығындылары; таниндер және олардың тұздары, қарапайым, күрделі және өзге де туынды эфирлер; өсімдік немесе жануарлардан алынған бояғыш заттар
20.12.23
Органикалық және синтетикалық илеу заттары; бейорганикалық илегіш заттар; илеу құрамдары; жұмсартқыштар
20.12.24
Басқа топтамаларға енгізілмеген бояғыш заттар; люминофор ретінде қолданылатын бейорганикалық өнімдер
20.13
Басқа негізгі бейорганикалық химиялық заттарды өндіру
20.13
Өзге де негізгі химиялық бейорганикалық заттар

20.13.14
Элементы тепловыделяющие (кассеты), не облученные (для реакторов ядерных)
20.13.2
Элементы химические, не включенные в другие группировки; кислоты и соединения неорганические
20.13.21
Металлоиды
20.13.22
Соединения неметаллов галогенные или серные
20.13.23
Металлы щелочные и щелочноземельные;
металлы редкоземельные, скандий и иттрий;
ртуть
20.13.24
Водород хлорид; олеум; ангидрид фосфорный;
кислоты неорганические прочие; диоксид
кремния и серы
20.13.25
Оксиды, гидроксиды и пероксиды; гидразин и гидроксиламин и их неорганические соли
20.13.3
Галогениды металлов; гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.31
Галогениды металлов
20.13.32
Гипохлориты, хлораты и перхлораты
20.13.4
Сульфиды и сульфаты; нитраты, фосфаты и карбонаты
20.13.41
Сульфиды, сульфиты и сульфаты
20.13.42
Фосфинаты, фосфонаты, фосфаты, полифосфаты и нитраты (кроме калия)
20.13.43
Карбонаты
20.13.5
Соли металлов прочих
20.13.51
Соли кислот оксометаллических и пероксометаллических, коллоиды металлов драгоценных
20.13.52
Соединения неорганические, не включенные в другие группировки, включая воду дистиллированную, амальгамы, кроме амальгамы металлов драгоценных
20.13.6
Вещества неорганические химические основные прочие
20.13.61
Изотопы, не включенные в другие группировки, и их соединения (включая воду тяжелую (оксид дейтерия))
20.13.62
Цианиды, оксиды цианидов и цианиды комплексные; фульминаты, цианаты и тиоцианаты; силикаты; бораты; пербораты; соли кислот неорганических или пероксикислот
20.13.63
Пероксид водорода
20.13.64
Фосфиды; карбиды; гидриды; нитриды; азиды;
силициды и бориды
20.13.65
Соединения металлов редкоземельных, иттрия и скандия или смесей этих металлов
20.13.66
Сера, кроме сублимированной, осажденной и коллоидной
20.13.67
Пириты железа обожженные
20.13.68
Кварц пьезоэлектрический;
камни драгоценные или полудрагоценные искусственные или восстановленные необработанные
20.14
Производство прочих основных органических химических веществ
20.14.1
Углеводороды и их производные
20.14.11
Углеводороды ациклические
20.14.12
Углеводороды циклические
20.14.13
Галоидопроизводные углеводородов ациклических
20.14.14
Производные углеводородов сульфированные, нитрованные или нитрозированные, галогенированные или негалогенированные
20.14.19
Производные углеводородов
20.14.24
Фенолы, фенолоспирты и производные фенолов
20.14.3
Кислоты монокарбоновые жирные технические;
кислоты карбоновые и их производные

20.13.14
Жылу шығаратын элементтер (кассеттер), сәулеленбеген (ядролық реактивтер)
20.13.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген химиялық элементтер; қышқылдар және бейорганикалық қосындылар
20.13.21
Металлоидтар
20.13.22
Галогендi немесе күкiрттi металл емес қосындылары
20.13.23
Сiлтiлi және сiлтiлi жерлi; жерде сирек кездесетiн металдар, скандий және иттрий; сынап
20.13.24
Сутегi хлоридi; олеум; фосфорлы ангидрид; өзге де бейорганикалық қышқылдар; кремний және күкiрт диоксидi
20.13.25
Тотықтар, гидроксидтер мен переоксидтер; гидразин және гидроксиламин және олардың органикалық емес тұздары
20.13.3
Металдардың галогенидтерi; гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.31
Металдардың галогенидтерi
20.13.32
Гипохлориттер, хлораттар және перхлораттар
20.13.4
Сульфидтер және сульфаттар; нитраттар, фосфаттар және карбонаттар
20.13.41
Сульфидтер, сульфиттер және сульфаттар
20.13.42
Фосфинаттар, фосфонаттар, фосфаттар, полифосфаттар және нитраттар (калийден басқа)
20.13.43
Карбонаттар
20.13.5
Өзге металл тұздары
20.13.51
Оксометалды және пероксометалды қышқылдар тұздары, бағалы металдар коллоидтерi
20.13.52
Бағалы металдардың амальгамдарынан басқа амальгамдарды, тазартылған суды қоса алғанда, басқа топтамаларға енгiзiлмеген бейорганикалық қосындылар
20.13.6
Өзге де негiзгi химиялық бейорганикалық заттар
20.13.61
Басқа топтамаларға енгізілмеген изотоптар және олардың қосылыстары (ауыр суды қоса алғанда (дейтерий оксиді))
20.13.62
Цианидтер, цианид тотықтары және кешендi цианидтер; фульминаттар, цианаттар және тиоцианаттар; силикаттар; бораттар; пербораттар; бейорганикалық қышқылдар немесе өзге де пероксиқышқылдар тұздары
20.13.63
Сутегi пероксиді
20.13.64
Фосфидтер; карбидтер; гидридтер; нитридтер; азидтер; силицидтер және боридтер
20.13.65
Жерде сирек кездесетiн металдардың, иттрийдің және скандидің немесе осы металдар қоспаларының қоспалары
20.13.66
Сублимацияланған, тежелген және колоидтi күкiрттен басқа күкірт
20.13.67
Күйдiрiлген темiр пириттері
20.13.68
Пьезоэлектрлi кварц; бағалы немесе жартылай бағалы, жасанды немесе қалпына келтірілген, өңделмеген тастар
20.14
Өзге де негiзгi органикалық химиялық заттар өндiру
20.14.1
Көмiрсутектер және олардың туындылары
20.14.11
Ациклдi көмiрсутектер
20.14.12
Циклдi көмiрсутектер
20.14.13
Ациклдi көмiрсутектердiң галоидтi туындылары
20.14.14
Көмiрсутектердiң сульфиттелген, нитриттелген немесе нитрозирленген, галогенделген немесе галогенделмеген туындылары
20.14.19
Көмiрсутектердiң өзге де туындылары
20.14.24
Фенолдар, фенолоспирттер және фенолдардың туындылары
20.14.3
Монокарбонды техникалық майлы қышқылдар; карбонды қышқылдар және олардың туындылары

20.14.31
Кислоты монокарбоновые жирные промышленные (технические); кислотные масла после рафинирования
20.14.32
Кислоты насыщенные ациклические монокарбоновые и их производные
20.14.33
Кислоты насыщенные монокарбоновые, циклановые, цикленовые или циклотерпеновые, кислоты ациклические поликарбоновые и их производные
20.14.34
Кислоты ароматические поликарбоновые и карбоновые с дополнительными кислородсодержащими функциональными группами; их производные кроме салициловой кислоты и ее солей
20.14.4
Соединения органические с азотосодержащими функциональными группами
20.14.41
Соединения с аминной функциональной группой
20.14.42
Аминосоединения, включающие
кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
20.14.43
Уреины: соединения, содержащие функциональные карбоксимидные группы; соединения, содержащие функциональные нитрильные группы; их производные
20.14.44
Соединения с прочими азотсодержащими функциональными группами
20.14.5
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие; соединения гетероциклические прочие
20.14.51
Соединения сераорганические и органо-неорганические прочие
20.14.52
Соединения гетероциклические, не включенные в другие группировки
20.14.53
Эфиры сложные фосфорсодержащих кислот и кислот неорганических прочих (кроме, эфиров сложных кислоты галоидоводородной) и их соли; их производные галогенированные, сульфированные, нитрированные, нитрозированные
20.14.6
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали; соединения органические прочие
20.14.61
Соединения с альдегидной функцией
20.14.62
Соединения с кетоновой функцией и хиноновой функцией
20.14.63
Эфиры простые, пероксиды органические, эпоксиды, ацетали и полуацетали и их производные
20.14.64
Ферменты и соединения органические прочие
20.14.7
Продукты химические органические основные различные
20.14.71
Производные продуктов растительных или смол
20.14.72
Уголь древесный, включая агломерированный
20.14.73
Масла и продукты высокотемпературной перегонки каменноугольной смолы прочие и продукты аналогичные
20.14.8
Остатки щелочные от производства целлюлозы, кроме масла таллового
20.14.80
Остатки щелочные от производства целлюлозы, кроме масла таллового
20.15
Удобрения и соединения азотные
20.15
Производство удобрений и азотосодержащих смесей
20.15.1
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.10
Кислота азотная; кислота сульфоазотная; аммиак
20.15.2
Хлорид аммония; нитриты
20.15.20
Хлорид аммония; нитриты

20.14.31
Монокарбонды өнеркәсіптік майлы қышқылдар (техникалық); тазартылғаннан кейінгі қышқыл майлар
20.14.32
Қаныққан ациклдi монокарбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.33
Монокарбонды қаныққан, цикланды, циклендi немесе циклотерпендi қышқылдар, ациклдi поликарбонды қышқылдар және олардың туындылары
20.14.34
Хош иiстi поликарбонды және құрамында оттегi бар қосымша функционалдық топтармен карбонды қышқылдар; салицил қышқылы мен оның тұздарынан басқа олардың туындылары
20.14.4
Құрамында азот бар қосымша функционалдық топтармен органикалық қосылыстар
20.14.41
Амминдiк функционалдық топпен қосындылар
20.14.42
Лизиндi және глютаминдi қышқылдан басқа, құрамында оттегi бар функционалдық топты қамтитын аминоқосындылар
20.14.43
Уреиндер: функционалдық карбоксимидті топтардан тұратын қосылыстар; функционалдық нитрильді топтардан тұратын қосылыстар; олардың туындылары
20.14.44
Өзге де құрамында азот бар функционалдық топтармен қосындылар
20.14.5
Күкiрттi органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосындылар; өзге де гетероцикликалық қосындылар
20.14.51
Күкiрттi органикалық және өзге де органикалық-бейорганикалық қосындылар
20.14.52
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген гетероциклдiк қосындылар
20.14.53
Құрамында фосфор бар қышқылдардың және өзге де бейорганикалық қышқылдардың күрделi эфирлерi (галоидтi сутек қышқылының күрделi эфирлерiнен басқа) және олардың тұздары; олардың галогенденген, сульфиттелген, нитриттелген, нитрозирленген туындылары
20.14.6
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталилер және жартылай ацеталилер; өзге де органикалық қосындылар
20.14.61
Альдегидтi функциясы бар қосындылар
20.14.62
Кетонды функциясы және хинонды функциясы бар қосындылар
20.14.63
Қарапайым эфирлер, органикалық пероксидтер, эпоксидтер, ацеталилер және жартылай ацеталилер мен олардың туындылары
20.14.64
Ферменттер және өзге де органикалық қосындылар
20.14.7
Негiзгi түрлi химиялық органикалық өнiмдер
20.14.71
Өсiмдiк өнiмдерiнiң немесе шайырлардың туындылары
20.14.72
Агломератталғанды қоса алғанда, ағаш көмір
20.14.73
Майлар мен өзге де таскөмір шайырларын жоғары температурада айдау өнімдері және ұқсас өнімдер
20.14.8
Талл майынан басқа, целлюлоза өндірісінен қалған сілтілі қалдықтар
20.14.80
Талл майынан басқа, целлюлоза өндірісінен қалған сілтілі қалдықтар
20.15
Тыңайтқыштар мен азотты қосылыстар
20.15
Тыңайтқыштар мен құрамында азот бар қоспалар өндiру
20.15.1
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.10
Азот қышқылы; сульфоазот қышқылы; аммиак
20.15.2
Аммоний хлориді; нитриттер
20.15.20
Аммоний хлориді; нитриттер

20.15.3
Удобрения азотные, минеральные или химические
20.15.31
Мочевина
20.15.32
Сульфат аммония
20.15.33
Нитрат аммония
20.15.34
Соли двойные и смеси нитрата кальция и нитрата аммония
20.15.35
Смеси нитрата аммония с карбонатом кальция или неорганическими веществами прочими, не являющимися удобрениями
20.15.39
Удобрения азотные и их смеси прочие
20.15.4
Удобрения фосфорные, минеральные или химические
20.15.41
Суперфосфаты
20.15.49
Удобрения фосфорные прочие
20.15.5
Удобрения калийные, минеральные или химические
20.15.51
Хлорид калия
20.15.52
Сульфат калия
20.15.59
Удобрения калийные прочие
20.15.6
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.60
Нитрат натрия, кроме удобрений в таблетках, формах или упаковках аналогичных, весом не более 10 кг
20.15.7
Удобрения, не включенные в другие группировки
20.15.71
Удобрения, содержащие три питательных элемента: азот, фосфор и калий
20.15.72
Гидроортофосфат диаммония (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Удобрения, содержащие два питательных элемента: азот и фосфор
20.15.75
Удобрения, содержащие два питательных элемента: фосфор и калий
20.15.76
Нитрат калия
20.15.79
Удобрения минеральные или химические, содержащие не менее двух элементов (нитраты, фосфаты), не включенные в другие группировки
20.15.8
Удобрения животного и растительного происхождения
20.15.80
Удобрения животного и растительного происхождения
20.16
Производство пластмасс в первичной форме
20.16.1
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.10
Полимеры этилена в первичных формах
20.16.2
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.20
Полимеры стирола в первичных формах
20.16.3
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.30
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах
20.16.4
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.40
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах
20.16.5
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы ионообменные
20.16.51
Полимеры пропилена или олефинов прочих в первичных формах
20.16.52
Полимеры винилацетата или эфиров виниловых сложных прочих и полимеры виниловые прочие в первичных формах

20.15.3
Азотты, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.31
Несепнәр
20.15.32
Аммоний сульфаты
20.15.33
Аммоний нитраты
20.15.34
Қос тұздар және кальций нитраты мен аммоний нитратының қоспалары
20.15.35
Аммоний нитратының кальций карбонатымен немесе тыңайтқыштар болып табылмайтын өзге де бейорганикалық заттармен қоспалары
20.15.39
Азотты тыңайтқыштар және олардың өзге де қоспалары
20.15.4
Фосфорлы, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.41
Суперфосфаттар
20.15.49
Өзге де фосфорлы тыңайтқыштар
20.15.5
Калийлi, минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.51
Калий хлоридi
20.15.52
Калий сульфаты
20.15.59
Өзге де калийлi тыңайтқыштар
20.15.6
Таблеткалардағы, ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы салмағы 10 кг-нан аспайтын тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты
20.15.60
Таблеткалардағы, ұқсас нысандардағы немесе орамдардағы салмағы 10 кг-нан аспайтын тыңайтқыштардан басқа натрий нитраты
20.15.7
Өзге де топтамаларға енгiзiлмеген тыңайтқыштар
20.15.71
Үш қоректiк элементтен: азоттан, фосфордан және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.72
Диаммоний гидроортофосфаты (диаммоний фосфат)
20.15.73
Моноаммонийфосфат
20.15.74
Екi қоректiк элементтен: азоттан және фосфордан тұратын тыңайтқыштар
20.15.75
Екi қоректiк элементтен: фосфордан және калийден тұратын тыңайтқыштар
20.15.76
Калий нитраты
20.15.79
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, кемiнде екi элементтен (нитраттар, фосфаттар) тұратын минералды немесе химиялық тыңайтқыштар
20.15.8
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.15.80
Жануар және өсімдік текті тыңайтқыштар
20.16
Бастапқы нысандағы пластмассалар өндiру
20.16.1
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлерi
20.16.10
Бастапқы нысандардағы этилен полимерлерi
20.16.2
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлерi
20.16.20
Бастапқы нысандардағы стирол полимерлерi
20.16.3
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефин полимерлерi
20.16.30
Бастапқы нысандардағы галогенденген өзге де винилхлорид немесе олефиндер полимерлерi
20.16.4
Бастапқы нысандардағы спирттiң полиацеталилерi, полиэфирлерi және эпоксидтi шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидтi шайырлар, өзге де полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.40
Бастапқы нысандардағы спирттiң полиацеталилерi, полиэфирлерi және эпоксидтi шайырлар; бастапқы нысандардағы поликарбонаттар, алкидтi шайырлар, басқа полиаллилэфирлер мен полиэфирлер
20.16.5
Бастапқы нысандардағы өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар
20.16.51
Бастапқы нысандардағы өзге де пропилен немесе олефиндер полимерлерi
20.16.52
Бастапқы нысандардағы винилацетаттың немесе өзге де винилді күрделі эфирлердің полимерлері және өзге де винилді полимерлер

20.16.53
Полиакрилаты в первичных формах
20.16.54
Полиамиды в первичных формах
20.16.55
Смолы карбидные, тиомочевинные и меламиновые в первичных формах
20.16.56
Аминосмолы прочие, смолы фенольные и полиуретаны в первичных формах
20.16.57
Силиконы в первичных формах
20.16.59
Пластмассы прочие в первичных формах
20.17
Производство синтетического каучука в первичной форме
20.17.1
Каучук синтетический в первичных формах
20.17.10
Каучук синтетический в первичных формах
20.20
Производство пестицидов и прочей агрохимической продукции
20.20.1
Пестициды и продукты агрохимические прочие
20.20.11
Инсектициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.12
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.13
Средства против прорастания; регуляторы роста растений, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.14
Средства дезинфицирующие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.15
Фунгициды, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий
20.20.19
Пестициды прочие и продукты агрохимические прочие
20.30
Производство красок, лаков и аналогичных красящих веществ, типографской краски и мастики
20.30.1
Краски и лаки на основе полимеров
20.30.11
Краски и лаки на основе полимеров, диспергированные или растворенные в водной среде
20.30.12
Краски и лаки на основе сложных полиэфиров, акрилов или виниловых полимеров, диспергированные или растворенные в неводной среде
20.30.2
Краски и лаки и связанные с ними продукты прочие; краска для художников и краска типографская
20.30.21
Пигменты, глушители и краски готовые, эмали и глазури стекловидные, ангобы, глянцы жидкие; стеклоцемент
20.30.22
Краски и лаки; сиккативы готовые
20.30.23
Краски художественные, используемые художниками, учащимися или для оформления вывесок; красители оттеночные, краски для досуга и продукты аналогичные в наборах, таблетках, тюбиках, банках, флаконах, лотках или аналогичных формах или упаковках
20.30.24
Краски типографские
20.4
Производство мыла и моющих средств, чистящих и полирующих препаратов, парфюмерной продукции и косметических средств
20.41
Производство мыла и моющих, чистящих и полирующих средств
20.4
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие, средства парфюмерные и косметические
20.41
Мыло и средства моющие, препараты чистящие и полирующие

20.16.53
Бастапқы нысандардағы полиакрилаттар
20.16.54
Бастапқы нысандардағы полиамидтер
20.16.55
Бастапқы нысандардағы карбидтi, тионесепнәрлi және меламиндi шайырлар
20.16.56
Бастапқы нысандардағы өзге де аминошайырлар, фенолды шайырлар және полиуретандар
20.16.57
Бастапқы нысандардағы силикондар
20.16.59
Өзге де бастапқы нысандардағы пластмассалар
20.17
Бастапқы нысандағы синтетикалық каучук өндiру
20.17.1
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.17.10
Бастапқы нысандардағы синтетикалық каучук
20.20
Пестицидтердi және өзге де агрохимиялық өнiмдердi өндiру
20.20.1
Пестицидтер және өзге де агрохимиялық өнiмдер
20.20.11
Бөлшек сауда үшiн қалыптарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған инсектицидтер
20.20.12
Бөлшек сауда үшiн қалыптарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған өзге де гербициттер
20.20.13
Өсiп кетулерге қарсы құралдар; бөлшек сауда үшiн қалыптағы немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған өсiмдiктердiң өсуiн реттеуiштер
20.20.14
Бөлшек сауда үшiн қалыптағы немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған зарарсыздандыру құралдары
20.20.15
Бөлшек сауда үшiн нысандарға немесе орамдарға өлшеп салынған немесе дайын препараттар немесе бұйымдар түрiнде ұсынылған фунгицидтер
20.20.19
Өзге де пестицидтер және басқа агрохимиялық өнiмдер
20.30
Бояулар, лактар және ұқсас бояғыш заттар, типографиялық бояу мен мастика өндiру
20.30.1
Полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.11
Сулы ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.12
Судан басқа ортада ыдыратылған немесе ерiтiлген күрделi полиэфирлер, акрилдер немесе винилдi полимерлер негiзiндегi бояулар мен лактар
20.30.2
Бояулар мен лактар және олармен байланысты өзге де өнiмдер; суретшiлерге арналған бояулар және баспаханалық бояулар
20.30.21
Пигменттер, күңгiрттендiргiштер және дайын бояулар, эмальдар мен шыны тәрiздi әйнекшелер, ангобалар, сұйық жылтырақтар; шыныцемент
20.30.22
Бояулар мен лактар; дайын сиккативтер
20.30.23
Суретшiлер, оқушылар қолданатын немесе маңдайша жазуларын дайындау үшiн пайдаланылатын суретшiлер бояуы; реңк беретiн бояғыштар, бос уақытқа арналған бояулар мен жинақтардағы таблеткалардағы, тюбиктердегi, банкалардағы, құтылардағы, тартпалардағы немесе ұқсас қалыптардағы немесе орамдардағы ұқсас өнiмдер
20.30.24
Баспаханалық бояулар
20.4
Сабын және жуғыш құралдарын, тазалайтын және жылтырататын препараттар, парфюмерлік өнімдер мен косметикалық заттар өндіру
20.41
Сабын және жуғыш құралдарын, тазалағыш және жылтыратқыш заттар өндіру
20.4
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және өңдеу құралдары, парфюмериялық және косметикалық құралдар
20.41
Сабын және жуғыш құралдар, тазалағыш және өңдеу құралдары

20.59.52
Пасты для лепки; воск зубоврачебный и материалы на гипсовой основе, используемые в зубоврачебной практике, прочие; среды культурные для выращивания микроорганизмов; реагенты диагностические или лабораторные, не включенные в другие группировки
20.59.53
Элементы химические легированные, используемые в электронике
20.59.54
Уголь активированный
20.59.55
Средства отделочные; составы красящие, ускоряющие крашение или фиксирующие красители и продукты аналогичные
20.59.56
Составы травления металлических поверхностей; ускорители вулканизации каучука, пластификаторы и стабилизаторы для резины и пластмасс; катализаторы, не включенные в другие группировки; алкилбензолы и алкилнафталины смешанные
20.59.57
Вещества связующие для литейных форм или стержней; продукты химические и остаточные смежных производств, не включенные в другие группировки
20.59.59
Продукты химические прочие, не включенные в другие группировки
20.59.6
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.59.60
Желатины и производные желатинов, включая альбумины
20.60
Волокна химические
20.60
Производство искусственных волокон
20.60.1
Волокна синтетические
20.60.11
Жгут и волокна синтетические штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.12
Нити филаментные высокопрочные из полиамидов и полиэфиров
20.60.13
Нити филаментные синтетические прочие, одиночные
20.60.14
Нити монофиламентные синтетические линейной плотностью не менее 67 децитекс и нити синтетические ленточные
20.60.2
Волокна искусственные
20.60.21
Жгут и волокна искусственные штапельные некардочесаные и негребнечесаные
20.60.22
Нити филаментные высокопрочные из волокна
вискозного
20.60.23
Нити филаментные искусственные прочие, одиночные
20.60.24
Нити монофиламентные искусственные; лента и изделия аналогичные из материалов текстильных искусственных
22.11
Производство резиновых покрышек и камер; восстановление резиновых покрышек
22.11.1
Шины и камеры резиновые новые
22.11.11
Шины резиновые пневматические новые
22.11.12
Шины резиновые пневматические новые для мотоциклов или велосипедов
22.11.13
Шины резиновые пневматические новые для автобусов или автомобилей грузовых, авиации
22.11.14
Шины резиновые пневматические новые прочие (для машин сельского и лесного хозяйства, машин производственных прочих)
22.11.15
Камеры резиновые, шины массивные или подушечные, протекторы сменные и ленты ободные
22.11.16
Заготовки для восстановления шин резиновых
22.11.2
Шины резиновые пневматические восстановленные

20.59.52
Жапсыруға арналған пасталар; тіс дәрігерлік балауызы және тіс дәрігерлік тәжірибеде қолданылатын гипс негіздегі материалдар, өзгелер; микроорганизмдерді өсіруге арналған дақылдар ортасы; басқа топтамаларға енгізілмеген диагностикалық немесе зертханалық реагенттер
20.59.53
Электроникада пайдаланылатын химиялық қос элементтер
20.59.54
Белсенділендіріген көмір
20.59.55
Өңдеу құралдары; бояушы, бояуды тездететiн немесе бекiтушi бояғыштар және ұқсас өнiмдер
20.59.56
Металл бетiн улау құрамдары; каучукты вулканизациялауды жеделдеткiштер, резеңке мен пластмассаға арналған пластификаторлар мен тұрақтандырғыштар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген катализаторлар; алкилбензолдар мен аралас алкилнафталиндер
20.59.57
Құйма қалыптарға немесе өзектерге арналған байланыстырғыш заттар; басқа топтамаларға енгiзiлмеген аралас өндiрiстердiң химиялық және қалдықты өнiмдерi
20.59.59
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де химиялық өнімдер
20.59.6
Альбуминдерді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.59.60
Альбуминдерді қоса алғанда, желатин және желатин туындылары
20.60
Химиялық талшықтар
20.60
Жасанды талшықтар өндiру
20.60.1
Синтетикалық талшықтар
20.60.11
Жгут және кардотүтiлмеген және таралып түтiлмеген синтетикалық штапельдi талшықтар
20.60.12
Полиамидтерден және полиэфирлерден жасалған төзiмдiлiгi жоғары филаменттi жiптер
20.60.13
Өзге де жеке синтетикалық филаменттi жiптер
20.60.14
Сызықтық тығыздығы 67 децитекстен кем емес монофиламентті синтетикалық жіптер және таспалы синтетикалық жіптер
20.60.2
Жасанды талшықтар
20.60.21
Жгут және кардотүтiлмеген және таралып түтiлмеген штапельдi жасанды талшықтар
20.60.22
Вискозды талшықтан жасалған төзiмдiлiгi жоғары филаменттi жiптер
20.60.23
Өзге де жеке филаменттi жасанды жiптер
20.60.24
Жасанды монофиламенттi жiптер; жасанды тоқыма материалдардан жасалған лента мен ұқсас бұйымдар
22.11
Резеңке дөңгелекқап мен камералар жасау; резеңке дөңгелекқаптарды қалпына келтiру
22.11.1
Жаңа резеңке шиналар мен камералар
22.11.11
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар
22.11.12
Мотоциклдерге немесе велосипедтерге арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.13
Автобустарға немесе жүк автомобильдерiне, авиацияға арналған резеңке пневматикалық жаңа шиналар
22.11.14
Өзге де резеңке пневматикалық жаңа шиналар (ауыл және орман шаруашылығы машиналарына, өзге өндiрiстiк машиналарға арналған)
22.11.15
Резеңке камералар, тығыз немесе жастықшалы шиналар, ауысымды протекторлар және шеңберлi ленталар
22.11.16
Резеңке шиналарды қалпына келтiруге арналған дайындамалар
22.11.2
Қалпына келтiрiлген пневматикалық резеңке шиналар

22.11.20
Шины резиновые пневматические восстановленные
22.19
Производство прочей резиновой продукции
22.19.1
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.10
Резина регенерированная в первичных формах или пластинах, листах или полосах
22.19.2
Резина невулканизированная и изделия из нее; вулканизированная резина (кроме твердой резины) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Резина невулканизированная и изделия из нее; вулканизированная резина (кроме твердой резины) в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.2
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита), в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.20
Каучук невулканизированный и изделия из него; резина, (кроме эбонита), в виде нити, корда, пластин, листов, полос, стержней и профилей
22.19.3
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.30
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита)
22.19.4
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.40
Ленты конвейерные (транспортерные) и ремни приводные из резины
22.19.5
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.50
Материалы текстильные прорезиненные, кроме корда
22.19.6
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.60
Предметы одежды и ее аксессуары из резины, кроме эбонита
22.19.7
Изделия из резины, не включенные в другие группировки; эбонит; изделия из эбонита
22.19.71
Изделия из резины, кроме эбонита, гигиенические или фармацевтические, включая соски
22.19.72
Покрытия напольные и маты из резины, вулканизированной, кроме пористой
22.19.73
Изделия из резины прочие, не включенные в другие группировки; эбонит во всех формах и изделия из него; покрытия напольные и маты из пористой резины
22.2
Изделия из пластмасс
22.21
Производство пластмассовых листов, камер для шин и профилей
22.21.1
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.10
Мононити с размером поперечного сечения более 1 мм; прутки, стержни и профили из пластмасс
22.21.2
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс

22.11.20
Қалпына келтiрiлген пневматикалық резеңке шиналар
22.19
Өзге де резеңке бұйымдар жасау
22.19.1
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтiрiлген резеңке
22.19.10
Бастапқы нысандардағы немесе пластиналардағы, табақшалардағы немесе жолақтардағы қалпына келтiрiлген резеңке
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақтар, кесінділер, өзектер мен профильдер түріндегі вулканизацияланған резеңке (қатты резеңкеден басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жіп, арқан, пластина, табақтар, кесінділер, өзектер мен профильдер түріндегі вулканизацияланған каучук (қатты резеңкеден басқа)
22.19.2
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жiп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пiшiмдер түрiндегi резеңке (эбониттен басқа)
22.19.20
Вулканизацияланбаған каучук және одан жасалған бұйымдар; жiп, арқан, пластина, табақшалар, жолақтар, өзектер мен пiшiндер түрiндегi резеңке (эбониттен басқа)
22.19.3
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтiкшелер, жеңдер мен шлангiлер
22.19.30
Резеңкеден (эбониттен басқа) жасалған құбырлар, түтiкшелер, жеңдер мен шлангiлер
22.19.4
Резеңкеден жасалған конвейерлiк (тасымалдаушы) ленталар мен келтiргiш баулар
22.19.40
Резеңкеден жасалған конвейерлiк (тасымалдаушы) ленталар мен келтiргiш баулар
22.19.5
Арқаннан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.50
Арқаннан басқа резеңкеленген тоқыма материалдар
22.19.6
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киiм-кешек және оның аксессуарлары
22.19.60
Эбониттен басқа резеңкеден жасалған киiм-кешек және оның аксессуарлары
22.19.7
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген резеңкеден жасалған бұйымдар; эбонит; эбониттен жасалған бұйымдар
22.19.71
Емiзiктердi қоса алғанда, эбониттен басқа резеңкеден жасалған гигиеналық немесе фармацевтикалық бұйымдар
22.19.72
Кеуектiден басқа вулканизацияланған резеңкеден жасалған еден төсенiштерi мен жұмсақ төсенiштер
22.19.73
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, резеңкеден жасалған бұйымдар; барлық нысандардағы эбонит және одан жасалған бұйымдар; кеуектi резеңкеден жасалған еден төсенiштерi мен жұмсақ төсенiштер
22.2
Пластмассадан жасалған бұйымдар
22.21
Пластмасса табақтар, шиналар мен пiшiмдерге арналған камералар жасау
22.21.1
Көлденең қимасының мөлшерi 1 мм-ден астам моножiптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пiшiмдер
22.21.10
Көлденең қимасының мөлшерi 1 мм-ден астам моножiптер; пластмассадан жасалған шыбықшалар, өзектер мен пiшiмдер
22.21.2
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтiктер, айрықтар мен шлангiлер және олардың фитингтерi

22.21.21
Оболочки искусственные из протеина отверженного или материалов целлюлозных, трубы, трубки, рукава, шланги жесткие из пластмасс
22.21.29
Трубы, трубки, шланги и фитинги из пластмасс прочие
22.21.3
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.30
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс прочие
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс прочие, пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс прочие, непористые
22.21.4
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс
22.21.41
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс пористые
22.21.42
Пластины, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс непористые
22.22
Производство пластиковых упаковок для товаров
22.22.1
Изделия упаковочные из пластмасс
22.22.11
Мешки и сумки (включая конические) из полиэтилена
22.22.12
Мешки и сумки (включая конические) из полимеров прочих, кроме полимеров этилена
22.22.13
Коробки, ящики, тара решетчатая и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.14
Бутыли, бутылки, флаконы и изделия из пластмасс аналогичные
22.22.19
Изделия упаковочные прочие из пластмасс
22.23
Производство строительных пластиковых изделий
22.23.1
Изделия строительные из пластмасс; линолеум и эластичные напольные покрытия
22.23.11
Покрытия для пола, стен и потолка из пластмасс, в рулонах или в форме плиток
22.23.12
Ванны, раковины для умывальников, унитазы и крышки, бачки смывные и изделия санитарно-технические прочие из пластмасс
22.23.13
Резервуары, цистерны, баки и емкости аналогичные вместимостью более 300 литров из пластмасс
22.23.14
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс
22.23.15
Линолеум и эластичные напольные покрытия типа винила, линолеума и так далее
22.23.19
Изделия строительные из пластмасс прочие, не включенные в другие группировки
22.23.2
Конструкции строительные сборные из пластмасс

22.21.21
Ығыстырылған протеиннен немесе целлюлозалы материалдардан жасалған жасанды қабықшалар, пластмассадан жасалған құбырлар, түтiктер, айрықтар, қатты шлангiлер
22.21.29
Пластмассадан жасалған өзге де құбырлар, түтiктер, шлангiлер мен фитингтер
22.21.3
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.30
Өзге материалдармен қапталмаған немесе қиыстырылмаған пластмассадан жасалған тақталар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуекті пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуекті емес пластмассадан жасалған өзге де пластиналар, табақтар, үлдірлер, фольга мен жолақтар
22.21.4
Пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.41
Кеуектi пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.21.42
Кеуектi емес пластмассадан жасалған пластиналар, табақтар, пленка, фольга мен жолақтар
22.22
Тауарларға арналған пластикалық орамдар жасау
22.22.1
Пластмассадан жасалған орам бұйымдары
22.22.11
Полиэтиленнен жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.12
Этилен полимерлерiнен басқа, өзге де полимерлерден жасалған қаптар мен сөмкелер (конустыларды қоса алғанда)
22.22.13
Қораптар, жәшiктер, тор тесiктi ыдыс және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.14
Шөлмектер, шишалар, флакондар және пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар
22.22.19
Пластмассадан жасалған өзге де орам бұйымдары
22.23
Пластикалы құрылыс бұйымдарын жасау
22.23.1
Пластмассадан жасалған құрылыс бұйымдары; линолеум және созылмалы еден төсенiштерi
22.23.11
Орамдардағы немесе табақтар түрiндегi пластмассадан жасалған еденге, қабырғаға және төбеге арналған жабындар
22.23.12
Ванналар, қол жуғыштарға арналған раковиналар, унитаздар мен қақпақтар, су ағызу бөшкелерi және пластмассадан жасалған өзге де санитариялық-техникалық бұйымдар
22.23.13
Пластмассадан жасалған резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 литрден астам ыдыстар
22.23.14
Есiктер, терезелер, есiктерге арналған қораптар мен терезе рамалары, есiк табалдырықтары, терезе қақпақтары, жалюздер мен ұқсас бұйымдар және пластмассадан жасалған олардың бөлшектерi
22.23.15
Линолеум және винил, линолеум түрiндегi созылмалы еден төсенiштерi және т.б.
22.23.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген, пластмассадан жасалған өзге де құрылыс бұйымдары
22.23.2
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары

22.23.20
Конструкции строительные сборные из пластмасс
22.29
Производство прочих пластиковых изделий
22.29.1
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.10
Предметы одежды и ее аксессуары, включая перчатки, из пластмасс
22.29.2
Изделия пластиковые прочие, не включенные в другие группировки
22.29.21
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга в рулонах или плоской формы из пластмасс шириной не более 20 см
22.29.22
Ленты, плиты, полосы, листы, пленка, фольга и прочие плоские формы, самоклеящиеся из пластмасс, прочие
22.29.23
Предметы домашнего обихода столовые, кухонные, туалетные и прочие из пластмасс
22.29.24
Детали ламп и арматуры осветительной, указатели светящиеся и изделия аналогичные из пластмасс, не включенные в другие группировки
22.29.25
Принадлежности канцелярские и школьные из пластмасс
22.29.26
Фурнитура для мебели, транспортных средств, статуэтки и украшения прочие из пластмасс
22.29.29
Изделия из пластика прочие
23
Изделия минеральные неметаллические прочие
23.1
Стекло и изделия из стекла
23.11
Стекло листовое
23.11.1
Стекло листовое
23.11.11
Стекло литое и прокатное, тянутое или выдувное, листовое или профилированное, но не обработанное другим способом
23.11.12
Стекло - флоат и стекло со шлифованной или полированной поверхностью листовое, но не обработанное другим способом
23.12
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.1
Стекло листовое формированное и обработанное
23.12.11
Стекло листовое гнутое, граненое, гравированное, сверленое, эмалированное или обработанное иным способом, но не вставленное в раму или оправу
23.12.12
Стекло безосколочное
23.12.13
Изделия изолирующие многослойные из стекла; зеркала стеклянные
23.1
Производство стекла и изделия из стекла
23.13
Стекло полое
23.13.1
Стекло полое
23.13.11
Бутылки, банки, флаконы и прочая тара из стекла, кроме ампул; пробки, крышки и средства укупорочные прочие из стекла
23.13.12
Сосуды для питья (бокалы), кроме стеклокерамики
23.13.13
Изделия стеклянные, используемые для сервировки стола, для кухни, принадлежности туалетные и канцелярские, украшения интерьеров и изделия аналогичные
23.13.14
Колбы стеклянные для сосудов Дьюара и сосудов вакуумных прочих
23.14
Производство стекловолокна
23.14.1
Стекловолокно
23.14.11
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
23.14.12
Вуали, рогожа, сетки, маты, матрасы, панели и изделия прочие из стекловолокна, кроме стеклотканей

22.23.20
Пластмассадан жасалған құрастырмалы құрылыс конструкциялары
22.29
Өзге де пластикалық бұйымдар жасау
22.29.1
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.10
Қолғаптарды қоса алғанда, пластмассадан тiгiлген киiм-кешектер мен оның аксессуарлары
22.29.2
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге де пластикалық бұйымдар
22.29.21
Енi 20 см-ден аспайтын, пластмассадан жасалған орамдардағы немесе жалпақ нысандағы ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга
22.29.22
Пластмассадан жасалған, өздiгiнен желiмденетiн ленталар, тақталар, жолақтар, табақтар, пленка, фольга және өзге де жалпақ нысандар
22.29.23
Пластмассадан жасалған үй тұрмысында пайдаланылатын асханалық, ас үйлiк, дәретхана заттары және өзгелерi
22.29.24
Пластмассадан жасалған шамдар мен жарық арматураларының бөлшектерi, жарқырайтын көрсеткiштер және басқа топтамаларға енгiзiлмеген ұқсас бұйымдар
22.29.25
Пластмассадан жасалған кеңсе және мектеп керек-жарақтары
22.29.26
Жиһаз, көлiк құралдарына арналған фурнитура, мүсiндер мен пластмассадан жасалған өзге де әшекей бұйымдар
22.29.29
Пластиктен жасалған өзге де бұйымдар
23
Өзге де металл емес минералды бұйымдар
23.1
Шыны және шыныдан жасалған бұйымдар
23.11
Шұңғыл шыны
23.11.1
Шұңғыл шыны
23.11.11
Құйылған және жұқартылған, тартылған немесе үрленген, шұңғыл немесе пішінделген, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.11.12
Шыны-флоат және беті тегістелген немесе жылтыратылған, шұңғыл, бірақ басқа тәсілмен өңделмеген шыны
23.12
Қалыптасқан және өңделген шұңғыл шыны
23.12.1
Қалыптасқан және өңделген шұңғыл шыны
23.12.11
Иілген, қырланған, оюланған, бұрғымен тесілген, эмальданған немесе өзге де тәсілмен өңделген, бірақ рамаға немесе жиектемеге қойылмаған шұңғыл шыны
23.12.12
Жарықшақсыз шыны
23.12.13
Шыныдан жасалған көп қабатты оқшаулаушы бұйымдар; шыны айналар
23.1
Шыны және шыныдан жасалған бұйымдар
23.13
Шұңғыл шыны бұйымдарын өндiру
23.13.1
Шұңғыл шыны
23.13.11
Бөтелкелер, банкалар, флакондар және ампуладан басқа, шыныдан жасалған өзге де ыдыстар; шыныдан жасалған тығындар, қақпақтар және өзге де тығындау құралдары
23.13.12
Шыны керамикадан басқа, сусынға арналған ыдыстар (бокалдар)
23.13.13
Үстелді жабдықтауда, ас үйде қолданылатын шыны бұйымдар, дәретхана және кеңсе керек-жарақтары, интерьер әшекейлері және ұқсас бұйымдар
23.13.14
Дьюар ыдыстарына және өзге де вакуумды ыдыстарға арналған шыны колбалар
23.14
Шыны талшығын өндiру
23.14.1
Шыны талшық
23.14.11
Шыны талшықтан кесiлген ленталар, тегiстегiш, иiрiмжiп, тұлымдар
23.14.12
Шыны матадан басқа шыны талшықтан жасалған бетперделер, кiшкентай жөкелер, торлар, жұмсақ төсенiштер, матрастар, панельдер және өзге де бұйымдар

23.32.12
Черепица керамическая неогнеупорная кровельная, дефлекторы, облицовка дымоходов и труб вытяжных, украшения архитектурные и изделия керамические строительные прочие
23.32.13
Трубы, трубопроводы, водоотводы и фитинги для труб, керамические
23.42
Производство керамического гигиенического сантехнического оборудования
23.42
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.1
Изделия керамические санитарно-технические
23.42.10
Изделия керамические санитарно-технические
23.43
Производство керамических электроизоляторов и изолирующей арматуры
23.43
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические
23.43.1
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.43.10
Изоляторы электрические и арматура изолирующая керамические для машин, устройств и оборудования электрических
23.44
Производство прочих технических керамических изделий
23.44
Изделия керамические технические прочие
23.44.1
Изделия керамические технические прочие
23.44.11
Изделия керамические лабораторного, химического или прочего технического назначения из фарфора
23.44.12
Изделия керамические лабораторного, химического или прочего технического назначения, кроме изделий из фарфора
23.49
Производство прочих керамических изделий
23.49
Изделия керамические прочие
23.49.1
Изделия керамические прочие
23.49.11
Изделия керамические, используемые в сельском хозяйстве и для транспортировки и упаковки товаров
23.49.12
Изделия керамические нестроительные прочие
23.5
Производство цемента, извести и гипса
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Клинкеры цементные
23.51.12
Портландцемент, цемент глиноземистый, цемент шлаковый и цементы гидравлические аналогичные
23.52
Производство извести и строительного гипса
23.52.1
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.10
Известь гашеная, негашеная и гидравлическая
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.52.30
Доломит кальцинированный или агломерированный
23.6
Производство изделий из бетона, цемента и гипса для строительных целей
23.61
Производство строительных изделий из бетона
23.6
Изделия из бетона, гипса и цемента
23.61
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.1
Изделия из бетона для строительных целей
23.61.11
Плитки, плиты, кирпичи и изделия аналогичные из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.12
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного
23.61.2
Конструкции строительные сборные из бетона

23.32.12
Отқа төзімсіз төбе жабатын керамикалық жабынқыш, дефлекторлар, түтіндіктер мен тарту құбырларын қаптамалар, сәулет әшекейлері мен өзге де керамикалық құрылыс бұйымдары
23.32.13
Құбырларға арналған керамикалық түтіктер, құбырлар, су бұрғыштар мен фитингтер
23.42
Керамикалық гигиеналық сантехникалық жабдықтар өндірісі
23.42
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.42.1
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.42.10
Санитарлық-техникалық керамикалық бұйымдар
23.43
Керамикалық электр оқшаулағыштар мен оқшаулағыш жасау арматура
23.43
Электр оқшаулағыштары және оқшаулағыш керамикалық арматура
23.43.1
Электр оқшаулағыштар мен электр машина жабдықтарына арналған оқшаулағыш керамикалық арматура өндірісі
23.43.10
Электр оқшаулағыштар және электр машиналарына, құрылғыларына және жабдықтарына арналған оқшаулағыш керамикалық арматура
23.44
Өзге техникалық керамикалық бұйымдар өндірісі
23.44
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар
23.44.1
Өзге де техникалық керамикалық бұйымдар
23.44.11
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.44.12
Фарфордан жасалған бұйымдардан басқа, зертханалық, химиялық немесе өзге де техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
23.49
Өзге керамикалық бұйымдар өндірісі
23.49
Өзге де керамикалық бұйымдар
23.49.1
Өзге де керамикалық бұйымдар
23.49.11
Ауыл шаруашылығында пайдаланылатын және тауарларды тасымалдауға және орауға арналған керамикалық бұйымдар
23.49.12
Өзге де құрылыстық емес керамикалық бұйымдар
23.5
Цемент, ізбес (әк) және гипс
23.51
Цемент
23.51.1
Цемент
23.51.11
Цемент клинкерлерi
23.51.12
Портландцемент, сазбалшықты цемент, қожды цемент және гидравликалық ұқсас цемент
23.52
Әк және құрылыс гипсiн өндiру
23.52.1
Сөндiрiлген, сөндiрiлмеген және гидравликалық әк
23.52.10
Сөндiрiлген, сөндiрiлмеген және гидравликалық әк
23.52.2
Гипс
23.52.20
Гипс
23.52.3
Кальцийлендірілген немесе агломерленген доломит
23.52.30
Кальцийлендірілген немесе агломерленген доломит
23.6
Құрылыс мақсаттарына арналған бетоннан, цементтен және гипстен бұйымдар өндіру
23.61
Бетоннан жасалған құрылыс бұйымдарын өндіру
23.6
Бетоннан, гипстен және цементтен жасалған бұйымдар
23.61
Құрылыс мақсаттарына арналған бетоннан жасалған бұйымдар
23.61.1
Құрылыс мақсаттарына арналған бетоннан жасалған бұйымдар
23.61.11
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған тақтайшалар, тақталар, кірпіштер мен ұқсас бұйымдар
23.61.12
Құрылысқа, оның ішінде азаматтық құрылысқа арналған цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрастырмалы конструкция элементтері
23.61.2
Бетоннан жасалған құрылыс конструкциялары

23.61.20
Конструкции строительные сборные из бетона
23.62
Производство изделий из гипса для строительных целей
23.62.1
Изделия из гипса для строительных целей
23.62.10
Изделия из гипса для строительных целей
23.63
Производство бетона, готового для использования
23.63
Бетон товарный
23.63.1
Бетон товарный
23.63.10
Бетон товарный
23.64
Производство сухих бетонных смесей
23.64
Растворы строительные
23.64.1
Растворы строительные
23.64.10
Растворы строительные
23.65
Производство изделий из асбестоцемента и волокнистого цемента
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Изделия из фиброцемента
23.65.11
Панели, плиты, доски, бруски, блоки и изделия аналогичные из волокон растительных, соломы или отходов древесных, агломерированных с веществами связующими минеральными
23.65.12
Изделия из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы или из цементов аналогичного типа
23.69
Производство прочих изделий из бетона, строительного гипса и цемента
23.69
Изделия из гипса, бетона или цемента прочие
23.69.1
Изделия из гипса, бетона или цемента прочие
23.69.11
Изделия из гипса или смеси на основе гипса, не включенные в другие группировки
23.69.19
Изделия из цемента, бетона или камня искусственного, используемые для нестроительных целей
23.70
Резка, обработка и отделка камня
23.7
Камень обработанный для памятников, отделки и строительства
23.70
Камень обработанный для памятников, отделки и строительства
23.70.1
Камень обработанный для памятников, отделки и строительства
23.70.11
Мрамор, травертин, алебастр обработанные для памятников, отделки и строительства и изделия из них (кроме брусчатки, бордюрных камней, плит каменных, черепицы и изделий аналогичных); гранулы искусственно окрашенные, щебенка и порошок из мрамора, травертина и алебастра
23.70.12
Камень обработанный прочий для памятников, отделки и строительства и изделия из него; гранулы и порошки из камня природного прочего, искусственно окрашенного; изделия из сланца агломерированного
23.9
Производство абразивных изделий и прочей неметаллической минеральной продукции
23.9
Изделия минеральные неметаллические прочие
23.91
Изделия абразивные
23.91.1
Изделия абразивные
23.91.11
Жернова, камни точильные, круги шлифовальные и изделия аналогичные без обрамления для шлифовки и их части из камня природного, материалов абразивных агломерированных природных или искусственных, или из керамики
23.91.12
Порошок природный или искусственный абразивный или зерно на тканевой, бумажной, картонной или прочей основе
23.99
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки

23.61.20
Бетоннан жасалған құрылыс конструкциялары
23.62
Құрылыс мақсаттары үшiн гипстен жасалған бұйымдар өндiру
23.62.1
Құрылыс мақсаттары үшiн гипстен жасалған бұйымдар
23.62.10
Құрылыс мақсаттары үшiн гипстен жасалған бұйымдар
23.63
Пайдалануға дайын бетон өндіру
23.63
Тауарлық бетон
23.63.1
Тауарлық бетон
23.63.10
Тауарлық бетон
23.64
Құрғақ бетон қоспаларын өндіру
23.64
Құрылыс сылақтары
23.64.1
Құрылыс сылақтары
23.64.10
Құрылыс сылақтары
23.65
Асбестоцементтен және талшықты цементтен бұйымдар өндіру
23.65
Фиброцемент
23.65.1
Фиброцементтен жасалған бұйымдар
23.65.11
Өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе агломерацияланған минералды байланыстырушы заттары бар ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайшалар, келтек ағаштар, блоктар және ұқсас бұйымдар
23.65.12
Целлюлоза талшықтары бар асбестоцементтен, фиброцементтен немесе ұқсас типті цементтен жасалған бұйымдар
23.69
Бетоннан, құрылыс гипс пен цементтен жасалған өзге де бұйымдарды өндіру
23.69
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар
23.69.1
Гипстен, бетоннан немесе цементтен жасалған өзге де бұйымдар
23.69.11
Басқа топтамаларға енгізілмеген, гипстен немесе гипс негізіндегі қоспалардан жасалған бұйымдар
23.69.19
Құрылыстан тыс мақсаттарға қолданылатын цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған бұйымдар
23.70
Тасты кесу, өңдеу және әрлеу
23.7
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген тас
23.70
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген тас
23.70.1
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген тас
23.70.11
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген мәрмәр, травертин, алебастр және олардан жасалған бұйымдар (кеспе, жиек тастар, тас тақталар, жабынқыш және ұқсас бұйымдардан басқа); жасанды түрде боялған гранулалар, мәрмәрден, травертиннен және алебастрдан жасалған қиыршық тас пен ұнтақ
23.70.12
Ескерткіштер, әрлеу және құрылыс үшін өңделген өзге де тас және одан жасалған бұйымдар; өзге табиғи тастан жасалған қиыршық тас пен гранулалар түйіршіктер және ұнтақтар; агломерацияланған сланецтен жасалған бұйымдар
23.9
Абразивті бұйымдар және өзге бейметалл минералды өнім өндірісі
23.9
Өзге де минералды металл емес бұйымдар
23.91
Абразивті бұйымдар
23.91.1
Абразивті бұйымдар
23.91.11
Табиғи тастан, табиғи немесе жасанды агломерацияланған абразивті материалдардан немесе керамикадан жасалған диірмен тастар, қайрақ тастар, тегістеу шеңберлері және тегістеуге арналған жиектеусіз бұйымдар
23.91.12
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе мата, қағаз, қатырма қағаз немесе өзге де негізіндегі ұнтақ
23.99
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге металл емес минералды өнiм өндiру

23.99.1
Изделия минеральные неметаллические прочие, не включенные в другие группировки
23.99.11
Волокна асбестовые обработанные; смеси на основе асбеста и карбоната магния; изделия из таких смесей или асбеста; материал фрикционный для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
23.99.12
Изделия из асфальта или материалов аналогичных
23.99.13
Смеси битумные, основанные на материалах каменных природных или искусственных, битуме нефтяном, асфальте природном или связанных с ними субстанциях
23.99.14
Графит искусственный; графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита
23.99.15
Корунд искусственный, кроме смесей механических
23.99.19
Продукты минеральные неметаллические, не включенные в другие группировки
28.96
Производство оборудования для переработки резины, пластмасс и других полимерных
материалов
28.96.1
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.10
Оборудование для обработки пластмасс и резины или для производства продукции из этих материалов, не включенное в другие группировки
28.96.2
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
28.96.20
Части оборудования для обработки пластмасс и резины или для производства изделий из этих материалов, не включенного в другие группировки
41.00
Работы по возведению зданий и сооружений
41.00.2
Здания нежилые
41.00.4
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое строительство, ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)
41.00.40
Работы строительные по возведению нежилых зданий (новое строительство, ремонт, реконструкция, работы по восстановлению)

23.99.1
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге металл емес минералды бұйымдар
23.99.11
Өңделген асбест талшықтары; асбест және магний карбонаты негiзiндегi қоспалар; осындай қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар; тежегiштерге, муфталарға және құрастырылмаған қалыптағы ұқсас типтi бұйымдарға арналған фрикциялық материал
23.99.12
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
23.99.13
Табиғи немесе жасанды материалдарға, мұнай битумына, табиғи асфальтқа немесе олармен байланысты субстанцияларға негiзделген битум қоспалары
23.99.14
Жасанды графит; коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негiзiнде жасалған өнiмдер
23.99.15
Механикалық қоспалардан басқа жасанды корунд
23.99.19
Басқа топтамаларға енгiзiлмеген өзге металл емес минералды өнiмдер
28.96
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған жабдық
28.96.1
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
28.96.10
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
28.96.2
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан бұйымдарды өндіруге арналған жабдық
28.96.20
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе басқа топтамаларға енгізілмеген осы материалдардан өнім өндіруге арналған жабдық
41.00
Ғимараттар мен құрылыстарды салу жөніндегі жұмыстар
41.00.2
Тұрғын емес ғимараттар
41.00.4
Тұрғын емес ғимараттарды салу жөніндегі құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, реконструкциялау, қалпына келтіру жөніндегі жұмыстар)
41.00.40
Тұрғын үй ғимараттарды салу жөніндегі құрылыс жұмыстары (жаңа құрылыс, жөндеу, реконструкциялау, қалпына келтіру жөніндегі жұмыстар)