Об утверждении Правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты на 2009 - 2011 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2009 года № 726
В соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты на 2009 - 2011 годы.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 мая 2009 года № 726
Правила
выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат
по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных
пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных
пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент
приобретения получателем права на пенсионные выплаты
на 2009-2011 годы 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты на 2009 - 2011 годы (далее - Правила) разработаны в целях реализации статьи 6 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон) и статьи 9 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы".
Правила определяют порядок выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты путем выплаты разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты.

2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін орындау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 мамырдағы N 726 Қаулысы
"2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 9-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін орындау ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 15 мамырдағы
N 726 қаулысымен
бекітілген
2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы төлемдерін алушыларға
алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі
инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы
қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген
міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі
мемлекеттің кепілдіктерін орындау ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы 2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін орындау ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 6-бабын және "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 9-бабын іске асыру мақсатында әзірленді.
Ереже зейнетақы төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы төлеу жолымен орындау тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
государственный орган - территориальные органы Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, осуществляющие в пределах своей компетенции назначение разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты;
уполномоченная организация (далее - Центр) - юридическое лицо, уполномоченное Правительством Республики Казахстан осуществлять функции на условиях, предусмотренных Законом;
выплата разницы - единовременная выплата за счет средств государственного бюджета, определенная как разница между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в накопительном пенсионном фонде на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты;
получатель выплаты разницы - физическое лицо, которому на момент приобретения права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов назначается выплата разницы;
накопительный пенсионный фонд (далее - Фонд) - юридическое лицо, осуществляющее деятельность по привлечению пенсионных взносов и пенсионным выплатам, а также деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
момент приобретения права на пенсионные выплаты из накопительных пенсионных фондов за счет обязательных пенсионных взносов наступает при возникновении условий, предусмотренных:
подпунктом 1) пункта 1 статьи 23 Закона - на дату достижения пенсионного возраста, в соответствии с пунктами 1-3 статьи 9 Закона;
подпунктом 3) пункта 1 статьи 23 Закона - на дату установления инвалидности первой или второй группы бессрочно;
подпунктом 4) пункта 1 статьи 23 Закона - на дату назначения пенсионных выплат по выслуге лет в соответствии с пунктом 1 статьи 60 Закона;
подпунктом 5) пункта 1 статьи 23 Закона - на дату оформления документа, подтверждающего намерение или факт выезда.
В случае смерти лица, имеющего право на выплату разницы из накопительного пенсионного фонда за счет обязательных пенсионных взносов, сумма выплаты разницы осуществляется наследнику в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Лицо, имеющее право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов для получения информации о сумме обязательных пенсионных взносов, фактически внесенных в накопительный пенсионный фонд, с учетом уровня инфляции обращается в структурное подразделение Центра.
Структурное подразделение Центра на дату приобретения данным лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов в двухдневный срок предоставляет ему информацию о суммах обязательных пенсионных взносов, фактически внесенных в Фонд, с учетом уровня инфляции по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

2. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
мемлекеттік орган - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің өз құзыреті шегінде алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырманы тағайындауды жүзеге асыратын аумақтық органдары;
уәкілетті ұйым (бұдан әрі - Орталық) - Қазақстан Республикасының Үкіметі функцияларды Заңда көзделген шарттармен жүзеге асыруға уәкілеттік берген заңды тұлға;
айырма төлемі - алушының зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма ретінде белгіленген, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен төленетін біржолғы төлем;
айырма төлемін алушы - міндетті зейнетақы жарналарының есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте айырма төлемі тағайындалатын жеке тұлға;
жинақтаушы зейнетақы қоры (бұдан әрі - Қор) - зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдері жөніндегі қызметті, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлға;
жинақтаушы зейнетақы қорларынан міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болу сәті:
Заңның 23-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде - Заңның 9-бабының 1-3-тармақтарына сәйкес зейнеткерлік жасқа толған күні;
Заңның 23-бабы 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде - мерзімсіз бірінші немесе екінші топтағы мүгедектігі белгіленген күні;
Заңның 23-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде - Заңның 60-бабының 1-тармағына сәйкес еңбек сіңірген жылдары бойынша зейнетақы төлемдері тағайындалған күні;
Заңның 23-бабы 1-тармағының 5) тармақшасында көзделген жағдайлар туындаған кезде - кету ниетін немесе фактісін дәлелдейтін құжатты ресімдеу күні басталады.
Міндетті зейнетақы жарналары есебінен жинақтаушы зейнетақы қорынан айырма төлемін алуға құқығы бар адам қайтыс болған жағдайда, айырма төлемінің сомасы мұрагерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
3. Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар тұлға инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы қорына нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомалары туралы ақпаратты алу үшін Орталықтың құрылымдық бөлімшесіне өтініш береді.
Орталықтың құрылымдық бөлімшесі екі күн мерзімде осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы адамның міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнге оған инфляция деңгейін ескере отырып, Қорға нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомалары туралы ақпаратты ұсынады.

4. Для получения информации о сумме пенсионных накоплений лицо, имеющее право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов, обращается в Фонд, вкладчиком которого является.
Фонд на дату приобретения данным лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов в двухдневный срок предоставляет информацию о пенсионных накоплениях по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
2. Порядок обращения за выплатой разницы
5. Для получения выплаты разницы лицо, имеющее право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов, обращается в отделение Центра по месту жительства с заявлением по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
6. К заявлению прилагаются следующие документы лица, имеющего право на выплату разницы:
1) копии документов, удостоверяющих личность (удостоверения личности, паспорта гражданина Республики Казахстан, удостоверения лица без гражданства, вида на жительство иностранного гражданина);
2) копия свидетельства о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
3) информация по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (копия книги регистрации граждан либо справка адресного бюро; либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) копия свидетельства регистрационного номера налогоплательщика (РНН).
В случае, если за выплатой разницы обращается получатель пенсионных и иных выплат из Центра, к заявлению прилагается только информация по формам, предусмотренным подпунктом 3) пункта 6 настоящих Правил, которые приобщаются к макетам дел по пенсионным или иным выплатам из Центра.
7. Для назначения выплаты разницы лицам, решением суда признанным недееспособными или ограниченно дееспособными и нуждающимися в опеке или попечительстве, заявление и необходимые документы подаются их опекунами или попечителями.
8. При подаче заявления о выплате разницы через средства почтовой связи документы, удостоверяющие личность получателя выплаты разницы, а также его подпись нотариально свидетельствуются. В случае проживания за пределами Республики Казахстан нотариальное свидетельствование документов производится в государстве проживания.
9. При обращении с заявлением о назначении выплаты разницы поверенного, он, помимо документов, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, предоставляет:
1) копию документа, удостоверяющего личность поверенного и его оригинал для обозрения;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию (если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях).

4. Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар тұлға зейнетақы жинақтарының сомасы туралы ақпарат алу үшін өзі салымшы болып табылатын Қорға өтініш береді.
Қор екі күн мерзімде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы адамның міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнгі зейнетақы жинақтары туралы ақпаратты ұсынады.
2. Айырма төлеміне өтініш беру тәртібі
5. Міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар тұлға айырма төлемін алу үшін тұрғылықты жеріндегі Орталықтың бөлімшесіне осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
6. Өтінішке айырма төлемін алуға құқығы бар адамның мынадай құжаттары қоса беріледі:
1) жеке басын куәландыратын құжаттардың (жеке куәлігінің, Қазақстан Республикасының азаматы паспортының, азаматтығы жоқ адамның куәлігінің, шетел азаматының тұру куәлігінің) көшірмелері;
2) әлеуметтік жеке код (ӘЖК) берілгені туралы куәліктің көшірмесі;
3) осы Ережеге 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ақпарат;
4) тұрақты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не село және/немесе ауыл әкімдерінің анықтамасы);
5) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН) куәлігінің көшірмесі.
Егер айырма төлеміне Орталықтан зейнетақы мен өзге де төлемдерді алушы өтініш берген жағдайда, өтінішке осы Ереженің 6-тармағының 3) тармақшасында көзделген нысандар бойынша ақпарат қана қоса беріледі, олар Орталықтан берілетін зейнетақы немесе өзге де төлемдер бойынша іс-қағаздар макеттеріне жинақталады.
7. Сот шешімімен іс-әрекетке қабілетсіз немесе іс-әрекетке қабілеті шектеулі деп танылған және қамқоршылыққа немесе қорғаншылыққа мұқтаж адамдарға айырма төлемін тағайындау үшін өтініш пен қажетті құжаттарды олардың қамқоршылары немесе қорғаншылары береді.
8. Айырма төлемі туралы өтінішті почта байланысы арқылы берген кезде айырма төлемін алушының жеке басын куәландыратын құжаттар, сондай-ақ оның қойылған қолы нотариалды куәландырылады. Қазақстан Республикасынан тысқары жерде тұратын жағдайда құжаттарды нотариалды куәландыру тұрғылықты тұратын мемлекетте жүргізіледі.
9. Айырма төлемін тағайындау туралы өтінішті сенім білдірген өкіл берген кезде ол осы Ереженің 6-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа:
1) сенім білдірген өкілдің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және шолу үшін оның түпнұсқасын;
2) сенімхаттың түпнұсқасын немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесін (егер сенімхатта сенім білдірушінің бір мезгілде бірнеше ұйымда мүддесін білдіру жөніндегі уәкілеттігі қамтылса) ұсынады.

3. Порядок осуществления выплаты разницы
10. Центр в течение двух рабочих дней со дня принятия заявления о выплате разницы направляет уведомления во все фонды о предоставлении сведений о наличии индивидуального пенсионного счета у данного лица и суммах пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов на дату приобретения права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. Фонды в течение двух рабочих дней с момента поступления запроса в электронном формате представляют Центру сведения о суммах пенсионных накоплений лица, имеющего право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов. В случае, если лицо, имеющее право на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов, не является вкладчиком Фонда, то в графе 5 приложения 2 к настоящим Правилам указывается "не является".
12. Центр в течение одного рабочего дня производит сверку сведений о суммах пенсионных накоплений, полученных из фондов, с суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции.
Если на момент приобретения лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов сумма пенсионных накоплений в Фонде меньше суммы фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, Центр в течение одного рабочего дня производит расчет суммы выплаты разницы.
13. В течение пяти рабочих дней после осуществления расчета суммы выплаты разницы электронный (бумажный) макет дела получателя выплаты разницы по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, а также проект решения о назначении (об отказе в назначении) выплаты разницы по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам направляются в государственный орган.
14. В течение трех рабочих дней со дня поступления электронных (бумажных) макетов дел государственный орган принимает решение о назначении либо об отказе в назначении выплаты разницы.
Если на момент приобретения лицом права на пенсионные выплаты за счет обязательных пенсионных взносов сумма пенсионных накоплений в Фонде больше или равна сумме фактически внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции, государственный орган выносит решение об отказе в назначении выплаты разницы.
15. В трехдневный срок со дня принятия решения государственный орган направляет электронный (бумажный) макет дела получателя выплаты разницы и решение о назначении либо об отказе в назначении выплаты разницы в структурное подразделение Центра.
Структурное подразделение Центра в трехдневный срок со дня получения электронного (бумажного) макета дела получателя выплаты разницы уведомляет заявителя об отказе в назначении выплаты разницы и возвращает представленные документы заявителю с письмом государственного органа о причинах отказа.

3. Айырма төлемін жүзеге асыру тәртібі
10. Орталық айырма төлемі туралы өтінішті қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде барлық қорларға осы адамның міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнге жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналарының есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтерді осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсыну туралы хабарлама жібереді.
11. Қорлар сұрау келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адамның зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметті Орталыққа электронды форматта ұсынады. Егер міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адам Қордың салымшысы болып табылмаған жағдайда, онда осы Ережеге 2-қосымшаның 5-бағанында "болып табылмайды" деп көрсетіледі.
12. Орталық бір жұмыс күні ішінде қорлардан алынған зейнетақы жарналарының сомалары туралы мәліметтерді, инфляция деңгейі ескерілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасымен салыстырып тексеруді жүргізеді.
Егер алушының міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте Қордағы зейнетақы жинақтарының сомасы инфляция деңгейі ескерілген нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасынан темен болған жағдайда, Орталық бір жұмыс күні ішінде айырма төлемі сомасының есебін жүргізеді.
13. Айырма төлемі сомасының есебін жүзеге асырғаннан кейінгі бес жұмыс күні ішінде осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айырма төлемін алушының электронды (қағаздағы) іс-қағаздар макеті, сондай-ақ осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айырма төлемін тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы) шешімнің жобасы мемлекеттік органға жіберіледі.
14. электронды (қағаздағы) іс-қағаздар макеті келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде мемлекеттік орган айырманы төлеуді тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Егер міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте Қордағы зейнетақы жинақтарының сомасы инфляция деңгейі ескерілген нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасынан артық немесе оған тең болған жағдайда мемлекеттік орган айырма төлемін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
15. Шешім қабылданған күннен бастап үш күн ішінде мемлекеттік орган айырма төлемін алушының электронды (қағаздағы) іс-қағаздар макеті мен айырма төлемін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімді Орталықтың құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Орталықтың құрылымдық бөлімшесі айырма төлемін алушының электронды (қағаздағы) іс-қағаздар макетін алған күннен бастап үш күн ішінде өтініш берушіні айырма төлемін тағайындаудан бас тартылғаны туралы хабардар етеді және ұсынылған құжаттарды мемлекеттік органның тағайындаудан бас тарту себептері туралы хатымен бірге өтініш берушіге қайтарады.

16. На основании полученных решений о назначении выплаты разницы, а также ежедневного графика выплаты, утвержденного Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство), Центр ежемесячно формирует потребность в бюджетных средствах на выплату разницы и представляет к 25 числу месяца, предшествующему месяцу выплаты, в Министерство.
17. Министерство согласно потребности бюджетных средств на выплату разницы осуществляет перечисление бюджетных средств в Центр в пределах сумм, предусмотренных на отчетный период, согласно индивидуальному плану финансирования по платежам.
18. Центр, получив бюджетные средства, формирует платежные поручения с кодом назначения платежа 030 и перечисляет суммы выплаты разницы на банковский счет получателя.
Приложение 1
к Правилам выполнения гарантий государства
получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных
пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в
размере фактически внесенных обязательных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения
получателем права на пенсионные выплаты
на 2009-2011 годы
Информация
о суммах обязательных пенсионных взносов, фактически внесенных
в накопительный пенсионный фонд, с учетом уровня инфляции
Фамилия, имя, отчество ______________________________
дата рождения (дд.мм.гггг.) __________________________
СИК __________________________________
Сумма поступивших
обязательных пенсионных
взносов
Количество
поступивших
обязательных
пенсионных
взносов
Сумма фактически
внесенных
обязательных
пенсионных
взносов с учетом
уровня инфляции
М.Ш. Начальник отделения ГЦВП ________________ ________________
(Ф.И.О.)        (подпись)
Специалист отделения ГЦВП ____________________ ________________
(Ф.И.О.)        (подпись)
Приложение 2
к Правилам выполнения гарантий государства
получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных
пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в
размере фактически внесенных обязательных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения
получателем права на пенсионные выплаты
на 2009-2011 годы
Сведения
о наличии индивидуального пенсионного счета и суммах
пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных
взносов на дату приобретения права на пенсионные выплаты
______________________________________________________
Наименование накопительного пенсионного фонда
заявки
ФИО
вкладчика
Дата
рождения
вкладчика
СИК
вкладчика
Является ли
вкладчиком
НПФ
Общая сумма
пенсионных
накоплений
1
2
3
4
5
6
Приложение 3
к Правилам выполнения гарантий государства
получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных
пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в
размере фактически внесенных обязательных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения
получателем права на пенсионные выплаты
на 2009-2011 годы
Код района ______________
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по __________________________ области
Заявление
От гражданина (ки)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество полностью)
Дата рождения "____" ________ 19__г., проживающего по адресу: ______
____________________________________________________________________
№ счета в банке _______ Филиал банка № _______ Отд. связи № ________
Мой (РНН) ___________________________ СИК __________________________
Данные удостоверения личности (паспорта): № ________________________
Кем выдан ___________________________ Дата выдачи __________________
Прошу назначить мне выплату разницы между суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений на момент приобретения права на пенсионные выплаты.
Являюсь вкладчиком накопительного пенсионного фонда __________
____________________________________________________________________
Несу ответственность за подлинность представленных в отделение Центра документов.
Прошу Центр запросить в накопительном(ных) пенсионном(ных) фонде (ах) сведения о наличии индивидуального пенсионного счета и суммах пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов.
Дата подачи _______________ Подпись заявителя _________________
Заявление гражданина
_______________________________________________________
принято "____" __________ 20__г. № ________
Ф.И.О., должность и подпись принявшего документы: ___________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
№ п/п
Наименование
документа
Количество листов в
документе
Примечание
_______________________________________________________
(линия отреза)
Заявление гр. ___________________________________
зарегистрировано за № _____ Дата принятия документов ___________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы: ______________
Приложение 4
к Правилам выполнения гарантий государства
получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных
пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в
размере фактически внесенных обязательных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения
получателем права на пенсионные выплаты
на 2009-2011 годы
Дело
получателя выплаты разницы между суммой фактически
внесенных обязательных пенсионных взносов с учетом
уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
Дело получателя выплаты разницы между суммой
обязательных пенсионных взносов с учетом уровня
инфляции и суммой пенсионных накоплений
№ _______
Республика Казахстан
Область
Город (район)
Телефон
Фамилия
Имя
Отчество
Накопительный пенсионный фонд
Индивидуальный пенсионный счет
Филиал банка
Банковский счет
Приложение 5
к Правилам выполнения гарантий государства
получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных
пенсионных взносов в накопительных пенсионных фондах в
размере фактически внесенных обязательных пенсионных
взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения
получателем права на пенсионные выплаты
на 2009-2011 годы
Код _____________
Решение № _______ от "____" ________ 200_ года
Департамента по контролю и социальной защите
по ________________________________ области
№ дела __________
О назначении (об отказе в назначении) суммы выплаты разницы между суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений на момент приобретения права на пенсионные выплаты
Гражданина (ки) _____________________________________________
Пол _______ Дата рождения "____" ________ 19__г.
Дата обращения "____" ________ 20__г. № _______

16. Айырма төлемін тағайындау туралы алынған шешімдердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бекіткен төлемнің күнделікті кестесінің негізінде Орталық ай сайын айырма төлеміне бюджет қаражатына қажеттілікті қалыптастырады және төлеу айының алдындағы айдың 25-күніне Министрлікке ұсынады.
17. Министрлік айырма төлеміне бюджет қаражаты қажеттілігіне сәйкес төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес есепті кезеңге көзделген сома шегінде бюджет қаражатын Орталыққа аударуды жүзеге асырады.
18. Орталық бюджет қаражатын алып, 030 төлем тағайындау кодымен төлем тапсырмаларын қалыптастырады және айырма төлемінің сомаларын алушының банктік шотына аударады.
2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы
төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы
төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі
инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы
зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы
жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін
орындау ережесіне 1-қосымша
Инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы зейнетақы қорына
нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомалары
туралы ақпарат
Тегі, аты, әкесінің аты______________________________________
туған күні (кк.аа.жжжж)______________________________________
ӘЖК______________________________________
Келіп түскен міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
Келіп түскен міндетті зейнетақы жарналарының саны
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы
М.О. ЗТМО бөлімшесінің бастығы ________________________ ____________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
ЗТМО бөлімшесінің маманы ______________________________ ____________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы
төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы
төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі
инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы
зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы
жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін
орындау ережесіне 2-қосымша
Зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған күнге жеке
зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналарының
есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметтер
_______________________________________________________
Жинақтаушы зейнетақы қорының атауы
Өтінімнің
N
Салымшының
Т.А.Ә
Салымшының туған күні
Салымшының
ӘЖК
ЖЗҚ-ның салымшысы болып табылады ма
Зейнетақы жинақтарының жалпы сомасы
1
2
3
4
5
6
2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы
төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы
төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі
инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы
зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы
жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін
орындау ережесіне 3-қосымша
Ауданның коды__________________
Қазақстан Республикасы
_________________________облысы бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
Өтініш
Азамат (ша)____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты толық)
Туған күні 19___ ж. "___"______________,_____________________________
мекен жайында тұратын
банктегі шотының N____________ Банк филиалының N____________ Байланыс
бөлімшесінің N__________________
Менің (СТН)______________________ ӘЖК________________________________
Жеке куәліктің (паспорттың) деректері: N_____________________________
Кім берді_________________ Берілген күні_____________________________
Маған зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәтте инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін тағайындауды сұраймын.
Мен____________________________________________________________
жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы болып табыламын.
Орталық бөлімшесіне ұсынылған құжаттардың түпнұсқалылығы үшін жауап беремін.
Орталықтан жинақтаушы зейнетақы қорындағы (-ларындағы) жеке зейнетақы шотының болуы және міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарының сомалары туралы мәліметке сұрау салуды өтінемін.
Берілген күні_______________ Өтініш берушінің қолы___________________
Азамат________________________________________________________өтініші
20___ ж."____" N____________ қабылданды.
Құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:_______________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
N
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтың саны
Ескертпе
__________________________________________________________________
(қию сызығы)
Азамат________________________________ өтініші N___________ тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн_____________________
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы:____________
2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы
төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы
төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі
инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы
зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы
жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін
орындау ережесіне 4-қосымша
Инфляция деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы
арасындағы айырма төлемін алушының іс-қағазы
Инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемін алушының іс-қағазы
N_____________
Қазақстан Республикасы
Облыс
Қана(аудан)
Телефоны
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Жинақтаушы зейнетақы қоры
Жеке зейнетақы шоты
Банк филиалы
Банктік шоты
2009 - 2011 жылдарға арналған зейнетақы
төлемдерін алушыларға алушының зейнетақы
төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі
инфляция деңгейін ескере отырып, жинақтаушы
зейнетақы қорларындағы міндетті зейнетақы
жарналарының нақты енгізілген міндетті
зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы
жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін
орындау ережесіне 5-қосымша
Коды_______________
_______________________облысы бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаментінің
2009 жылғы "____"______________ N______ шешімі
Іс-қағаз N____________
Зейнетақы төлемдерін алу құқығына ие болған сәттегі инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасын тағайындау туралы (тағайындаудан бас тарту туралы)
Азамат (ша) ___________________________________________________
Жынысы________ Туған күні 19___ ж. "____" ___________________.
Өтініш берген күні 20___ ж. "____"___________ N______________

1. Сумма обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции составляет _________ тенге
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
2. Сумма пенсионных накоплений в накопительном пенсионном фонде составляет __________________ тенге
____________________________________________________________ тенге
(сумма прописью)
3. Назначить сумму выплаты разницы между суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений в соответствии с п. 1 ст. 6 Закона РК от 20 июня 1997 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»:
В размере ___________________________________________ тенге.
(сумма прописью)
4. Отказать в назначении суммы выплаты разницы
___________________________________________________________________
(основание)
М.П. Директор департамента __________________ ___________
(Ф.И.О.)      (подпись)
Начальник управления (отдела) __________________ ___________
(Ф.И.О.)      (подпись)
Специалист по назначению __________________ ___________
(Ф.И.О.)      (подпись)
___________________________________________________________
Проект решения подготовлен:
М.Ш. Начальник отделения ГЦВП __________________ ___________
(Ф.И.О.)      (подпись)
Специалист отделения ГЦВП __________________ ___________
(Ф.И.О.)      (подпись)

1. Инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы________________________ теңгені құрайды.
_______________________________________________________________теңге.
(сомасы жазбаша)
2. Жинақтаушы зейнетақы қорындағы зейнетақы жинақтарының сомасы
_____________________________ теңгені құрайды.
_______________________________________________________________теңге.
(сомасы жазбаша)
3. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес инфляция деңгейін ескере отырып, міндетті зейнетақы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемінің сомасы
_____________________________________________________________________
______________________________________теңге мөлшерінде тағайындалсын.
(сомасы жазбаша)
4. Айырма төлемінің сомасын тағайындаудан бас тартылсын
_____________________________________________________________________
(негіздеме)
М.О. Департамент директоры____________________________ ______________
(Т.А.Ә.)               (қолы)
Басқарма (бөлім) бастығы______________________________ ______________
(Т.А.Ә.)               (қолы)
Тағайындау жөніндегі маман____________________________ ______________
(Т.А.Ә.)               (қолы)
_____________________________________________________________________
Шешім жобасы дайындалды:
М.О. ЗТМО бөлімшесінің бастығы__________________________ ____________
(Т.А.Ә.)             (қолы)
ЗТМО бөлімшесінің маманы________________________________ ____________
(Т.А.Ә.)             (қолы)