О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 и от 13 января 2009 года № 6
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2009 года № 890
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 "О Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы":
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы, одобренном указанным постановлением:
в разделе "Цель и направления Плана":
в абзаце седьмом слова "Национальный холдинг "КазАгро" заменить словами "Национальный управляющий холдинг "КазАгро";
раздел "Развитие агропромышленного комплекса" дополнить абзацами следующего содержания:
"Для обеспечения прозрачности и гласности процедур отбора заемщиков, которые будут реализовывать инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе, будут созданы общественные комиссии, в состав которых будут входить депутаты Парламента, представители партий, общественных объединений и представители Холдинга "КазАгро" и его дочерних организаций и прочие.
Реализация указанных инвестиционных проектов имеет приоритетный характер в рамках направлений настоящего Плана.
Вместе с тем в целях поддержки субъектов агропромышленного комплекса денежные средства, заимствованные из Национального фонда Республики Казахстан, временно не вовлеченные в реализацию инвестиционных проектов в 2009 - 2010 годы (в связи с процедурными и технологическими причинами), в установленном законодательством порядке будут направлены на финансирование субъектов агропромышленного комплекса путем закупа зерна, кредитования субъектов агропромышленного комплекса, в том числе на проведение весенне-полевых и уборочных работ и для последующего финансирования сельхозтоваропроизводителей посредством осуществления закупок сельскохозяйственной продукции.
При этом Холдингом "КазАгро" в течение 2009 - 2010 годов должен быть обеспечен поэтапный возврат субъектами агропромышленного комплекса указанных средств для своевременной реализации инвестиционных проектов.";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 және 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 11 маусымдағы N 890 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 қаулысында :
көрсетілген қаулымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Жоспардың мақсаты мен бағыты" деген бөлімде:
жетінші абзацта "ҚазАгро" ұлттық холдингі" деген сөздер "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту" деген бөлім мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Агроөнеркәсіптік кешенде инвестициялық жобаларды іске асыратын қарыз алушыларды таңдау рәсімдерінің ашықтығы мен жариялылығын қамтамасыз ету мақсатында құрамына Парламент депутаттары, партиялардың, қоғамдық бірлестіктердің өкілдері және "ҚазАгро" холдингі мен оның еншілес ұйымдарының өкілдері және басқалар кіретін қоғамдық комиссиялар құрылатын болады.
Көрсетілген инвестициялық жобаларды іске асыру осы Жоспардың бағыттары шеңберінде басым сипатқа ие болады.
Сонымен қатар агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан қарызға алынған, 2009 - 2010 жылдары инвестициялық жобаларды іске асыруға уақытша тартылмаған (рәсімдік және технологиялық себептерге байланысты) ақшалай қаражат заңнамада белгіленген тәртіппен астық сатып алу, агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін, оның ішінде көктемгі-егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге кредит беру арқылы қаржыландыруға және ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуды жүзеге асыру арқылы кейіннен ауыл шаруашылығы тауар өндірушілерін қаржыландыруға бағытталатын болады.
Бұл ретте "ҚазАгро" холдингі 2009 - 2010 жылдар ішінде агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің көрсетілген қаражатты инвестициялық жобаларды уақтылы іске асыру үшін кезең-кезеңімен қайтаруын қамтамасыз етуі тиіс.";

2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы":
в пункте 4 слова "Национальный холдинг "КазАгро" заменить словами "Национальный управляющий холдинг "КазАгро";
в Плане мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
по тексту слова "АО "НХ "Казагро" заменить словами "АО "Холдинг "КазАгро";
в разделе VII. "Развитие агропромышленного комплекса":
строки, порядковые номера 2.2 и 2.5 изложить в следующей редакции:
"
2.2
Отбор заемщиков для
реализации инвестиционных
проектов
АО «Холдинг
«КазАгро»
Решение
общественной
комиссии
В течение
года
2.5
Финансирование субъектов
агропромышленного
комплекса за счет средств,
заимствованных из
Национального фонда
Республики Казахстан и
временно не вовлеченных в
реализацию инвестиционных
проектов, путем закупа
зерна у субъектов
агропромышленного
комплекса, кредитования
субъектов агропромышлен-
ного комплекса, в том
числе на проведение
весенне-полевых и
уборочных работ и для
последующего финансирова-
ния сельхозтоваропроизво-
дителей посредством
осуществления закупок
сельскохозяйственной
продукции.
МСХ,
АО «Холдинг
«КазАгро»
Информация
в Правительство
По итогам
2009 года,
2010 года
";
в Примечании: в расшифровке аббревиатур:
строку "АО "НХ "КазАгро" - акционерное общество "Национальный холдинг "КазАгро" заменить строкой следующего содержания: "АО "Холдинг "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысында :
4-тармақта "ҚазАгро" ұлттық холдингі" деген сөздер "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
мәтін бойынша "ҚазАгро" ҰХ" АҚ" деген сөздер "ҚазАгро" холдингі" АҚ" деген сөздермен ауыстырылсын;
"VII. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 2.2 және 2.5-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.2
Инвестициялық жобаларды іске асыру үшін қарыз алушыларды таңдау
"ҚазАгро" холдингі" АҚ
Қоғамдық комиссияның шешімі
Жыл бойы
2.5
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінен астық сатып алу агроөнеркәсіптік кешені субъектілеріне, оның ішінде көктемгі-егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге және ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуды жүзеге асыру жолымен ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді кейіннен қаржыландыруға кредит беру арқылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан қарызға алынған және инвестициялық жобаларды іске асыруға уақытша тартылмаған қаражат есебінен агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржыландыру
АШМ, "ҚазАгро" холдингі" АҚ
Үкіметке ақпарат
2009 жылдың, 2010 жылдың қорытындылары бойынша
";
Ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ҚазАгро" ҰХ" АҚ - "ҚазАгро" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы" деген жол мынадай мазмұндағы жолмен ауыстырылсын:
"ҚазАгро" холдингі" АҚ - "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов