Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции дальнейшего совершенствования рыночных отношений в электроэнергетике Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2009 года № 1096. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1396
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.12.2010 N 1396 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2009 года № 465 "О Концепции дальнейшего совершенствования рыночных отношений в электроэнергетике Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Концепции дальнейшего совершенствования рыночных отношений в электроэнергетике Республики Казахстан (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам и заинтересованным организациям (по согласованию) ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставлять в Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан ежеквартально, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июля 2009 года № 1096
План мероприятий
по реализации Концепции дальнейшего совершенствования
рыночных отношений в электроэнергетике Республики Казахстан
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственный
исполнитель
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1
Анализ результатов
применения предельных
тарифов на электрическую
энергию по группам
энергопроизводящих
организаций
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ,
электростанции
(по
согласованию)
Ежегодно,
20 января
2010 г.,
20 января
2011 г.,
20 января
2012 г.
2
Совершенствование методов
регулирования деятельности
субъектов в сфере
электроэнергетики,
направленных на повышение
инвестиционной
привлекательности отрасли
и развитие конкурентных
отношений на рынке
электрической энергии
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ, АЗК
20 апреля
2010 года
3
Разработка предложений
по совершенствованию
рыночных отношений в
электроэнергетике и
формированию модели
оптимальной структуры
рынка электрической
энергии
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ, АЗК,
АО «KEGOC» (по
согласованию),
АО «КОРЭМ» (по
согласованию),
КЭА (по
согласованию)
20 июля
2010 года
4
Разработка основных
параметров развития
электроэнергетической
отрасли на период до
2020 года
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ, АЗК
20 октября
2010 года
5
Формирование модели
межгосударственного рынка
электрической энергии на
основе Центральноазиатской
энергетической торговой
площадки с использованием
торговой площадки
оператора рынка
централизованной торговли
электрической энергией
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АО «КОРЭМ» (по
согласованию),
АО «KEGOC» (по
согласованию),
КЭА (по
согласованию)
20 января
2011 года
6
Разработка модели рынка
электрической мощности
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР (созыв),
АРЕМ, АЗК АО
«KEGOC» (по
согласованию),
АО «КОРЭМ» (по
согласованию)
20 апреля
2011 года
7
Разработка концепции
законопроекта «О внесении
изменений и дополнений в
Закон Республики Казахстан
«Об электроэнергетике»
по вопросам развития
рыночных отношений в
электроэнергетике»
Внесение
концепции
законопроекта
на
рассмотрение
Межведом-
ственной
комиссии по
вопросам
законопроект-
ной
деятельности
МЭМР (созыв),
АРЕМ, АЗК,
МЭБП
20 октября
2011 года
Примечания: расшифровка аббревиатур :
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
КЭА - Казахстанская электроэнергетическая ассоциация
АО "KEGOC" - акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Elektricity Grid Operating Company) "KEGOC"
АО "КОРЭМ" - акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности"
электростанции - энергопроизводящие организации, заключившие с уполномоченным органом соглашения, предусматривающие инвестиционные обязательства энергопроизводящих организаций по реализации мероприятий, направленных на создание новых активов, расширение, обновление, поддержку, реконструкцию и техническое перевооружение существующих активов.

Қазақстан Республикасының электр энергетикасындағы нарықтық қатынастарды одан әрі жетілдіру тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 шілдедегі N 1096 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1396 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.12.22 № 1396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының электр энергетикасындағы нарықтық қатынастарды одан әрі жетілдіру тұжырымдамасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 сәуірдегі N 465 қаулысының 2-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының электр энергетикасындағы нарықтық қатынастарды одан әрі жетілдіру тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар мен мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 18 шілдедегі
N 1096 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының электр энергетикасындағы нарықтық
қатынастарды одан әрі жетілдіру тұжырымдамасын іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Энергия өндіруші ұйымдардың топтары бойынша электр энергиясына шекті тарифтерді қолдану нәтижелерін талдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, электр станциялары (келісім бойынша)
Жыл сайын, 2010 жылғы 20 қаңтар, 2011 жылғы 20 қаңтар, 2012 жылғы 20 қаңтар
2
Электр энергетикасы саласындағы субъектілердің қызметін реттеудің саланың инвестициялық тартымдылығын арттыруға және электр энергиясы нарығындағы бәсекелестік қатынастарды дамытуға бағытталған әдістерін жетілдіру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, БҚА
2010 жылғы 20 сәуір
3
Электр энергиясындағы нарықтық қатынастарды жетілдіру және электр энергиясы нарығының оңтайлы құрылымының моделін қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, БҚА,"КЕGОС" АҚ (келісім бойынша), "КОРЭМ" АҚ (келісім бойынша), ҚЭҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 20 шілде
4
Электр энергетикасы саласын дамытудың 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған негізгі өлшемдерін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, БҚА
2010 жылғы 20 қазан
5
Электр энергиясының орталықтандырылған сауда нарығы операторының сауда алаңын пайдалана отырып, Орталық Азия энергетикалық сауда алаңы негізінде электр энергиясының мемлекетаралық нарығының моделін қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), "КОРЭМ" АҚ (келісім бойынша), "КЕGОС" АҚ (келісім бойынша), ҚЭҚ (келісім бойынша)
2011 жылғы 20 қаңтар
6
Электр қуаты нарығының моделін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, БҚА, "КЕGОС" АҚ (келісім бойынша), "КОРЭМ" АҚ (келісім бойынша)
2011 жылғы 20 наурыз
7
"Электр энергетикасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына электр энергетикасында нарықтық қатынастарды дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобасының тұжырымдамасын Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қарауына енгізу
ЭМРМ (жинақтау), ТМРА, БҚА, ЭБЖМ
2011 жылғы 20 қазан
Ескертпе: аббревиатураларды ң толы қ жазылуы:
БҚА                - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті
қорғау агенттігі
ТМРА               - Қазақстан Республикасы Табиғи
монополияларды реттеу агенттігі
ЭБЖМ               - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ЭМРМ               - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі
ҚЭҚ                - Қазақстан электр энергетикалық қауымдастығы
"КЕGОС" АҚ         - "Электр желілерін басқару жөніндегі
қазақстан компаниясы" "КЕGОС" (Каzаkhstаn
Еlеktrісіtу Grіd Ореrаtіng Соmраny)
акционерлік қоғамы
"КОРЭМ" АҚ         - "Электр энергиясы мен қуаты нарығының
қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы
электр станциялары - уәкілетті органмен энергия өндіруші
ұйымдардың жаңа активтерді құруға, қолда бар
активтерді кеңейтуге, жаңартуға, қолдауға,
қайта жаңартуға және техникалық қайта
жарақтандыруға бағытталған іс-шараларды іске
асыру жөніндегі инвестициялық
міндеттемелерін көздейтін келісім
жасасқан энергия өндіруші ұйымдар