О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2002 года № 941"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2009 года № 1144
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2002 года № 941".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении дополнений в Указ Президента Республики Казахстан
от 29 августа 2002 года № 941
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 29 августа 2002 года № 941 "Об утверждении Положения о порядке присвоения дипломатических рангов" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 28, ст. 309) следующие дополнения:
в Положении о порядке присвоения дипломатических рангов, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 3 дополнить абзацами вторым, третьим, четвертым и пятым следующего содержания:
"Представление на присвоение вышеперечисленных дипломатических рангов вносится Министром иностранных дел Республики Казахстан Президенту Республики Казахстан с учетом эффективности реализации внешнеполитических инициатив Президента Республики Казахстан, развития политического и экономического сотрудничества Республики Казахстан с иностранными государствами и международными организациями, организации и проведения важных внешнеполитических мероприятий.
Дипломатический ранг Чрезвычайного и Полномочного Посла может быть присвоен Министру иностранных дел Республики Казахстан, Первому заместителю Министра иностранных дел Республики Казахстан, ответственному секретарю Министерства иностранных дел Республики Казахстан, заместителю Министра иностранных дел Республики Казахстан, Чрезвычайному и Полномочному Послу Республики Казахстан, Постоянному представителю Республики Казахстан при международной организации.
Дипломатический ранг Чрезвычайного и Полномочного Посланника I класса может быть присвоен сотрудникам, занимающим должность не ниже председателя комитета, директора департамента, посла по особым поручениям Министерства иностранных дел Республики Казахстан.
Дипломатический ранг Чрезвычайного и Полномочного Посланника  II класса может быть присвоен сотрудникам, занимающим должность не ниже поверенного в делах Республики Казахстан, заместителя Постоянного представителя Республики Казахстан при международной организации, Генерального консула Республики Казахстан, советника-посланника загранучреждения Республики Казахстан, заместителя председателя комитета, заместителя директора департамента Министерства иностранных дел Республики Казахстан.".

"Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 тамыздағы N 941 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 шілдедегі N 1144 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 тамыздағы N 941 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 тамыздағы N 941 Жарлығына толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Дипломаттық дәрежелерді беру тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 тамыздағы N 941 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 28, 309-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Дипломаттық дәрежелерді беру тәртібі туралы ережеде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші, үшінші, төртінші және бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"Жоғарыда аталған дипломаттық дәрежелерді беруге арналған ұсынымды Қазақстан Республикасының Президентіне Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі Қазақстан Республикасы Президентінің сыртқы саяси бастамаларын іске асырудың, Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен саяси және экономикалық ынтымақтастығын дамытудың, маңызды сыртқы саяси іс-шараларды ұйымдастыру мен өткізудің тиімділігін есепке ала отырып енгізеді.
Төтенше және Өкілетті Елші дипломаттық дәрежесі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министріне, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасарына, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің жауапты хатшысына, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасарына, Қазақстан Республикасының Төтенше және Өкілетті Елшісіне, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйым жанындағы Тұрақты өкіліне берілуі мүмкін.
I сыныпты Төтенше және Өкілетті Уәкіл дипломаттық дәрежесі Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің комитет төрағасынан, департамент директорынан, ерекше тапсырмалар жөніндегі елшісінен төмен емес лауазымды иеленетін қызметкерлерге берілуі мүмкін.
II сыныпты Төтенше және Өкілетті Уәкіл дипломаттық дәрежесі Қазақстан Республикасының істеріндегі сенімді өкілден, Қазақстан Республикасының халықаралық ұйым жанындағы Тұрақты өкілінің орынбасарынан, Қазақстан Республикасының Бас консулынан, Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемесінің кеңесші-уәкілінен, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің комитет төрағасының орынбасарынан, департамент директорының орынбасарынан төмен емес лауазымды иеленетін қызметкерлерге берілуі мүмкін.".

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                         Н.Назарбаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастан қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                    Н. Назарбаев