О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 и от 16 января 2009 года № 11
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 сентября 2009 года № 1335
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 декабря 2008 года № 1184 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2009-2011 годы":
в приложении 1 к указанному постановлению:
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
по администратору 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
в программе 005 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения":
в графе 3 строки "Строительство городской поликлиники на 500 посещений в смену в районе "Жилгородок" города Актобе Актюбинской области" цифры "874 253" заменить цифрами "851 976";
в графе 3 строки "Строительство городской поликлиники на 500 посещений в смену в районе "Авиагородок" города Актобе Актюбинской области" цифры "798 810" заменить цифрами "821 087";
в графе 3 строки "Строительство городской детской инфекционной больницы на 250 коек в городе Астане" цифры "1 500 000" заменить цифрами "1 000 000";
в графе 3 строки "Строительство многопрофильного стационара на 500 коек в районе пересечения улиц № 12 и проспекта Абылай-хана в городе Астане" цифры "1 897 800" заменить цифрами "1 397 800";
в графе 3 строки "Строительство городской многопрофильной детской больницы на 350 коек с консультативно-диагностической поликлиникой на 250 посещений в смену в городе Астане" цифры "508 035" заменить цифрами "1 508 035";
приложение 26 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 января 2009 года № 11 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на здравоохранение" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 1-2, ст. 3):
в Правилах использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на здравоохранение, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 және 2009 жылғы 16 қаңтардағы N 11 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 қыркүйектегі N 1335 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 желтоқсандағы N 1184 қаулысында:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасында:
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" әкімшісі бойынша:
005 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері" бағдарламасында:
"Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының "Жилгородок" ауданында бір ауысымда 500 адам қабылдайтын қалалық емхана салу" деген жолдың 3-бағанындағы "874 253" деген сандар "851 976" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының "Авиагородок" ауданында бір ауысымда 500 адам қабылдайтын қалалық емхана салу" деген жолдың 3-бағанындағы "798 810" деген сандар "821 087" деген сандармен ауыстырылсын;
"Астана қаласында 250 төсектік қалалық балалар жұқпалы аурулар ауруханасын салу" деген жолдың 3-бағанындағы "1 500 000" деген сандар "1 000 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"Астана қаласында N 12 көше мен Абылай хан даңғылының қиылысындағы 500 төсектік көп бейінді стационарды салу" деген жолдың 3-бағанындағы "1 897 800" деген сандар "1 397 800" деген сандармен ауыстырылсын;
"Астана қаласында бір ауысымда 250 адам қабылдайтын консультациялық-диагностикалық емханасы бар 350 төсектік қалалық көп бейінді балалар ауруханасын салу" деген жолдың 3-бағанындағы "508 035" деген сандар "1 508 035" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулының 26-қосымшасы осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "2009 жылға арналған республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтауға бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 қаңтардағы N 11 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., N 1-2, 3-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтауға бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесінде:

в подпункте 2) пункта 3 слова "и государственных центров крови" исключить;
в пунктах 4 и 5 слова "и санитарного автотранспорта" исключить;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне используются на приобретение медицинского оборудования, изделий медицинского назначения.";
приложения 1, 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2009 года № 1335
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 декабря 2008 года № 1184
Распределение
сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию
Государственной программы реформирования и развития
здравоохранения Республики Казахстан
на 2005-2010 годы
в тыс. тенге
№ п/п
Наименование
областей и городов
Сумма
расходов
в том числе:
на материально-
техническое
оснащение
медицинских
организаций
здравоохранения
на местном
уровне
на обеспечение
и расширение
гарантирован-
ного объема
бесплатной
медицинской
помощи
1
2
3
4
5
Всего

3-тармақтың 2) тармақшасында мемлекеттік тілдегі мәтінінде "ұйымдары мен мемлекеттік қан орталықтарына арналған" деген сөздер "ұйымдарына арналған" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта мемлекеттік тілдегі мәтінінде "бұйымдар мен санитарлық автокөлікті" деген сөздер "бұйымдарды" деген сөзбен ауыстырылсын;
5-тармақта мемлекеттік тілдегі мәтінінде ", медициналық мақсаттағы бұйымдар мен санитарлық көлікті қоспағанда, қан орталықтары үшін жабдықтарды" деген сөздер "қоспағанда" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті деңгейдегі медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер медициналық жабдықтар, медициналық мақсаттағы бұйымдар сатып алуға пайдаланылады.";
көрсетілген Ереженің 1, 2-қосымшалары осы қаулының 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 9 қыркүйектегі
N 1335 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 18 желтоқсандағы
N 1184 қаулысына
26-қосымша
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін
реформалау мен дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған
мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
мың теңге
Р/с
N
Облыстар мен қалалардың атауы
Шығыстар сомасы
соның ішінде:
жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге
1
2
3
4
5
Барлығы

778 635
16.
г. Астана
508 635
172 067
336 568
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2009 года № 1335
Приложение 1
к Правилам использования целевых текущих
трансфертов из республиканского бюджета
на 2009 год областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы
на здравоохранение
Перечень
закупаемого медицинского оборудования и изделий медицинского
назначения в 2009 году в рамках целевых текущих трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на
материально-техническое оснащение медицинских организаций на
местном уровне, единым организатором конкурса по которым
является Министерство здравоохранения Республики Казахстан
п/п
Наименование
1
2
1
Многофункциональный рентгенодиагностический цифровой аппарат для
противотуберкулезных учреждений
2
Аппарат ультразвуковой диагностики для противотуберкулезных
учреждений
3
Торакоэндовидескопический комплекс для противотуберкулезных
учреждений
4
Биохимический анализатор для противотуберкулезных учреждений
5
Гематологический анализатор для противотуберкулезных учреждений
6
Микробиологический анализатор для противотуберкулезных учреждений
7
Иммуноферментный анализатор для противотуберкулезных учреждений
8
Биологический шкаф безопасности-ламинар для противотуберкулезных
учреждений
9
Аппарат искусственной вентиляции легких для детских больниц
(отделений)
10
Аппарат искусственной вентиляции легких для новорожденных
стационарный с расширенным мониторингом частоты сердечных
сокращений, электрокардиографии, сатурации, температуры для
детских больниц (отделений)
11
Аппарат рентгеновский диагностический передвижной для детских
больниц (отделений)
12
Аппарат рентгеновский диагностический стационарный цифровой для
детских больниц, поликлиник (отделений)
13
Аппарат для ингаляционного наркоза для детских больниц
(отделений)
14
Аппарат для ингаляционного наркоза новорожденных для детских
больниц (отделений)
15
Инкубатор (кювез) для детских больниц (отделений)
16
Аппарат ультразвуковой диагностики с комплектом датчиков,
доплером и принтером для детских больниц (отделений)
17
Анализатор биохимический для детских больниц (отделений)
18
Анализатор гематологический для детских больниц (отделений)
19
Стол реанимации с подогревом для детских больниц (отделений)
20
Аппарат искусственной вентиляции легких для недоношенных
новорожденных с проведением неинвазивной вентиляции легких для
родовспомогательных организаций
21
Аппарат искусственной вентиляции легких для новорожденных
стационарный с расширенным мониторингом частоты сердечных
сокращений, электрокардиографии, сатурации, температуры для
родовспомогательных организаций
22
Инкубатор для недоношенных новорожденных с встроенной системой
мониторинга для родовспомогательных организаций
23
Транспортный инкубатор с аппаратом искусственной вентиляции
легких и мониторингом новорожденных для родовспомогательных
организаций
24
Аппарат искусственной вентиляции легких для родовспомогательных
организаций
25
Инкубатор для новорожденных для родовспомогательных организаций
26
Стол для реанимации новорожденных для родовспомогательных
организаций
27
Портативный неонатальный монитор для родовспомогательных
организаций
28
Монитор для новорожденного с системой чрезкожного мониторирования
газов крови для родовспомогательных организаций
29
Набор для эндоскопической хирургии для родовспомогательных
организаций
30
Аппараты лучевой терапии для онкологических организаций
31
Медицинское оборудование и изделия медицинского назначения для
кардиохирургических центров (отделений), включая расходный
материал
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 сентября 2009 года № 1335
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов из республиканского
бюджета на 2009 год областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы
на здравоохранение
Распределение
сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение
организаций здравоохранения на местном уровне в 2009 году
в тыс. тенге
п/п
Наименование
регионов
Оснащение
противоту-
беркулезных
учреждений
Доведение
уровня
оснащенности
детских и
родовспомога-
тельных
организаций
до минималь-
ного норматива
оснащения
медицинским
оборудованием
Оснащение
онкологи-
ческих
организа-
ций
рентген-
лучевыми
аппара-
тами
Оснаще-
ние
кардио-
хирур-
гических
центров
(отделе-
ний)
Оснащение
центров
ПМСП,
городских
поликлиник
и поликли-
ник в
сельской
местности
медицинс-
ким обору-
дованием
Всего
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Акмолинская
область

778 635
16.
Астана қаласы
508 635
172 067
336 568
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 9 қыркүйектегі
N 1335 қаулысына
2-қосымша
2009 жылға арналған республикалық бюджеттен
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне денсаулық
сақтауға бөлінетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану ережесіне
1-қосымша
Конкурстың бірыңғай ұйымдастырушысы Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі болып табылатын жергілікті
деңгейдегі медициналық ұйымдарды материалдық-техникалық
жарақтандыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттердің шеңберінде 2009 жылы сатып алынатын медициналық
жабдықтардың және медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізбесі
Р/с
N
Атауы
1
2
1.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін көп функционалды рентгендідиагностикалық сандық аппарат
2.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін ультрадыбыстық диагностика аппараты
3.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін торакоэндовидескопиялық кешен
4.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін биохимиялық талдағыш
5.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін гематологиялық талдағыш
6.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін микробиологиялық талдағыш
7.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін иммундық-ферменттік талдағыш
8.
Туберкулезге қарсы мекемелер үшін биологиялық қауіпсіздік шкафы-ламинар
9.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін өкпені жасанды желдету аппараты
10.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін жаңа туған нәрестелерге арналған жүрек жиырылуының жиілігін кеңейтілген мониторингпен өкпені жасанды желдету жүргізетін, электрокардиография, сатурация, температура стационарлық аппараты
11.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін рентгендік диагностикалық жылжымалы аппарат
12.
Балалар ауруханалары, емханалары (бөлімшелері) үшін рентгендік диагностикалық стационарлық сандық аппарат
13.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін ингаляциялық наркозға арналған аппарат
14.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін жаңа туған нәрестелердің ингаляциялық наркозына арналған аппарат
15.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін инкубатор (кювез)
16.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін бергіштер, доплер мен принтер кешенімен ультрадыбыстық диагностика аппараты
17.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін биохимиялық талдағыш
18.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін гематологиялық талдағыш
19.
Балалар ауруханалары (бөлімшелері) үшін жылытқышы бар реанимация үстелі
20.
Босандыру ұйымдары үшін өкпені инвазиялық емес желдетуді жүргізе отырып, шала туған нәрестелер үшін өкпені жасанды желдету аппараты
21.
Босандыру ұйымдары үшін жаңа туған нәрестелерге арналған жүрек жиырылуының жиілігін кеңейтілген мониторингпен өкпені жасанды желдету жүргізетін, электрокардиография, сатурация, температура стационарлық аппараты
22.
Босандыру ұйымдары үшін құрылған мониторинг жүйесі бар шала туған нәрестелерге арналған инкубатор
23.
Босандыру ұйымдары үшін жаңа туған нәрестелердің өкпені жасанды желдету аппараты мен мониторингі бар көліктік инкубатор
24.
Босандыру ұйымдары үшін өкпені жасанды желдету аппараты
25.
Босандыру ұйымдары үшін жаңа туған нәрестелерге арналған инкубатор
26.
Босандыру ұйымдары үшін жаңа туған нәрестелерге арналған реанимация үстелі
27.
Босандыру ұйымдары үшін портативті неонатальды монитор
28.
Босандыру ұйымдары үшін жаңа туған нәрестелерге арналған қан газдарын тері арқылы мониторингтеу жүйесі бар монитор
29.
Босандыру ұйымдары үшін эндоскопиялық хирургияға арналған жиынтық
30.
Онкологиялық ұйымдар үшін сәулелік терапия аппараттары
31.
Шығыс материалын қоса алғанда, кардиохирургиялық орталықтар (бөлімшелер) үшін медициналық жабдық пен медициналық мақсаттағы бұйымдар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 9 қыркүйектегі
N 1335 қаулысына
3-қосымша
2009 жылға арналған республикалық бюджеттен
облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне денсаулық
сақтауға бөлінетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану ережесіне
2-қосымша
2009 жылы облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне жергілікті деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарын
материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
мың теңге
Р/с
N
Өңірлердің атауы
Туберкулезге қарсы мекемелерді жарақтандыру
Балалар мен босандыру ұйымдарының медициналық жабдықтармен жарақтандырылу деңгейін жарақтандырудың ең төменгі нормативіне дейін жеткізу
Онкологиялық ұйымдарды рентгенді сәулелі аппараттармен жарақтандыру
Кардио-хирургиялық орталықтарды (бөлімшелерді) жарақтандыру
БМСК орталықтарын, қалалық емханаларды және ауылдық жерлердегі емханаларды медициналық жабдықтармен жарақтандыру
Барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Ақмола облысы