О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2009 года № 1464
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 «Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 13:
в подпункте 4):
в абзаце пятом слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
«ветеринарии;»;
в подпункте 24) после слова «регистрационных» дополнить словом «, производственных»;
в подпункте 26):
слово «утверждает» заменить словом «согласовывает»;
слова «и карантинных мероприятий» заменить словами «мероприятий и мероприятий по карантину растений»;
в подпункте 31) слово «государственные» исключить;
подпункт 32) дополнить словами «и государственных инспекторов по карантину растений»;
подпункт 39) изложить в следующей редакции:
«39) утверждает ветеринарные мероприятия, ветеринарные (ветеринарно-санитарные) правила и нормы, формы ветеринарного учета и отчетности, включая идентификационный учет, порядок ведения ветеринарного учета и отчетности, их представления, а также других нормативных правовых актов в области ветеринарии в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;»;
в подпункте 41):
слова «разрабатывает и» исключить;
слова «людей и животных» заменить словами «животных и человека»;
в подпункте 140):
слово «(грузов)» исключить;
в подпунктах 148) и 149) слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
дополнить подпунктами 163), 164), 165), 166), 167), 168), 169), 170), 171), 172), 173), 174), 175), 176), 177), 178), 179), 180), 181), 182), 183) следующего содержания:
«163) утверждает по представлению местного исполнительного органа области (города республиканского значения, столицы) перечень энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляются за счет бюджетных средств;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 29 қыркүйектегі N 1464 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж.,  N 14, 168-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
13-тармақта:
4) тармақшада:
бесінші абзацтағы "ветеринариялық қадағалауға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"ветеринария;";
24) тармақшада "тіркеу" деген сөзден кейін ", өндіру" деген сөзбен толықтырылсын;
26) тармақшада:
"бекітеді" деген сөз "келіседі" деген сөзбен ауыстырылсын;
"және карантиндік іс-шараларды" деген сөздер "іс-шараларды және өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
31) тармақшада "мемлекеттік" деген сөз алынып тасталсын;
32) тармақшада "инспектордың" деген сөзден кейін "және өсімдіктер карантині жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың" деген сөздермен толықтырылсын;
39) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"39) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық іс-шараларды, ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелер мен нормаларды, бірдейлендіру есебін қоса алғанда, ветеринариялық есеп пен есептілік нысандарын, ветеринариялық есеп пен есептілікті жүргізу, оларды табыс ету тәртібін, сондай-ақ ветеринария саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерді бекітеді;";
41) тармақшада:
"әзірлейді және" деген сөздер алынып тасталсын;
"адамдар мен жануарлардың" деген сөздер "жануарлар мен адам" деген сөздермен ауыстырылсын;
140) тармақшада:
"(жүктерді)" деген сөз алынып тасталсын;
148) және 149) тармақшаларда "ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 163), 164), 165), 166), 167), 168), 169), 170), 171), 172), 173), 174), 175), 176), 177), 178), 179), 180), 181), 182), 183) тармақшалармен толықтырылсын:
"163) облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органының ұсынуы бойынша профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесін бекітеді;

164) разрабатывает проекты квалификационных требований и правил лицензирования деятельности в области ветеринарии;
165) утверждает правила аттестации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
166) определяет порядок деления территории на зоны;
167) согласовывает план ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории соответствующей административно-территориальной единицы;
168) утверждает порядок и нормативы формирования, использования и списания республиканского запаса ветеринарных препаратов;
169) организует государственный закуп, хранение, использование и списание республиканского запаса ветеринарных препаратов;
170) утверждает порядок и нормативы списания ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок при их использовании, а также уничтожения по истечении сроков их хранения или признания непригодными для использования по назначению по результатам лабораторных исследований;
171) определяет порядок осуществления транспортировки перемещаемых (перевозимых) объектов на территории Республики Казахстан;
172) утверждает порядок выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории;
173) выносит решение о проведении государственного ветеринарно-санитарного контроля и об определении организаций, из которых разрешается импорт перемещаемых (перевозимых) объектов;
174) разрабатывает порядок присвоения и присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
175) осуществляет государственный ветеринарно-санитарный контроль за использованием, транспортировкой (доставкой), хранением и уничтожением используемых в области ветеринарии штаммов возбудителей болезней животных в организациях;
176) определяет порядок отбора проб перемещаемых (перевозимых) объектов;
177) согласовывает рекомендации и методические указания по
осуществлению ветеринарных мероприятий;
178) разрабатывает типовое положение о подразделениях местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии;
179) разрабатывает порядок идентификации сельскохозяйственных животных;
180) утверждает правила формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных;

164) ветеринария саласындағы қызметті лицензиялаудың біліктілік талаптары мен ережелерінің жобаларын әзірлейді;
165) ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау ережесін бекітеді;
166) аумақты аймақтарға бөлу тәртібін айқындайды;
167) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар жоспарын келіседі;
168) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қалыптастыру, пайдалану және есептен шығару тәртібі мен нормативін бекітеді;
169) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын мемлекеттік сатып алуды, сақтауды, пайдалануды және есептен шығаруды ұйымдастырады;
170) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын пайдалану кезінде оларды есептен шығару, сондай-ақ оларды сақтау мерзімдері өткеннен кейін жою немесе зертханалық зерттеу нәтижелері бойынша мақсатына қарай пайдалануға жарамсыз деп тану тәртібі мен нормативін бекітеді;
171) Қазақстан Республикасының аумағында орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды жүзеге асыру тәртібін айқындайды;
172) тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру тәртібін бекітеді;
173) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау жүргізу туралы және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің импортына рұқсат беретін ұйымдарды айқындау туралы шешім шығарады;
174) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру тәртібін әзірлейді және береді;
175) ұйымдарда ветеринария саласында пайдаланылатын жануарлар ауруларын қоздырушы штаммдардың пайдаланылуына, тасымалдануына (жеткізілуіне), сақталуына және жойылуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды жүзеге асырады;
176) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің сынамалар іріктеу тәртібін айқындайды;
177) ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыру жөніндегі ұсынымдар мен әдістемелік нұсқауларды келіседі;
178) ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелері туралы үлгі ережені әзірлейді;
179) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру тәртібін әзірлейді;
180) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды қалыптастыру және жүргізу ережелерін бекітеді;

181) предоставляет физическим и юридическим лицам информации об эпизоотической ситуации в стране экспорта, импорта и транзита;
182) разрабатывает порядок организации проведения убоя сельскохозяйственных животных, предназначенных для последующей реализации;
183) разрабатывает и реализует программы по профилактике и диагностике особо опасных болезней животных;»;
в пункте 14:
в подпункте 3) слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
«24) выдачу заключений на новые ветеринарные препараты, корма и кормовые добавки, приборы, инструменты;»;
в подпункте 25) слова «ветеринарному надзору грузов» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю перемещаемые (перевозимые) объекты»;
в подпункте 30) слово «выдачу» заменить словами «государственную регистрацию пестицидов (ядохимикатов) и выдачу»;
подпункт 31) изложить в следующей редакции:
«31) организацию проведения мероприятий по карантину растений и осуществление контроля за их проведением;»;
в подпункте 37) слова «обязательных мероприятий в этих зонах» заменить словами «мероприятий по карантину растений в этих зонах и осуществление контроля за их проведением;»;
подпункт 71) изложить в следующей редакции:
«71) проведение эпизоотического мониторинга по болезням животных, обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;»;
в подпункте 72) слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
подпункты 73) и 74) изложить в следующей редакции:
«73) ведение Государственных реестров ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
74) согласование нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, на производство пищевой продукции, кормов и кормовых добавок с уполномоченным органом;»;
в подпункте 75) слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
в подпункте 112) слово «странах» заменить словом «государствах»;
подпункт 113) изложить в следующей редакции:
«113) осуществление государственных закупок пестицидов (ядохимикатов), работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению для проведения мероприятий по карантину растений в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;»;

181) жеке және заңды тұлғаларға экспорттау, импорттау және транзиттеу еліндегі эпизоотиялық жағдай туралы ақпарат береді;
182) кейіннен өткізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларын союды ұйымдастыру тәртібін әзірлейді;
183) жануарлардың аса қауіпті ауруларының профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі бағдарламаларды әзірлейді және іске асырады;";
14-тармақта:
3) тармақшада "ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"24) жаңа ветеринариялық препараттарға, жемшөп пен жемшөп қоспаларына, аспаптарға, құрал-саймандарға қорытындылар беру;";
25) тармақшада "ветеринариялық қадағалау бақылайтын жүктердің" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақыланатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің" деген сөздермен ауыстырылсын;
30) тармақшада "Қазақстан" деген сөздің алдында "пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу және" деген сөздермен толықтырылсын;
31) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"31) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізуді ұйымдастыру және олардың жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру;";
37) тармақшада "осы аймақтарда міндетті іс-шараларды жүргізу тәртібін әзірлейді" деген сөздер "осы аймақтарда өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу тәртібін әзірлеу және олардың жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
71) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"71) жануарлар аурулары бойынша эпизоотиялық мониторинг жүргізу, эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды зерттеу;";
72) тармақшада "ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
73) және 74) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"73) ветеринариялық препараттардың, жемшөп пен жемшөп қоспаларының мемлекеттік тізілімін жүргізу;
74) жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, тамақ өнімін, жемшөп, жемшөп қоспаларын өндіруге арналған нормативтік-техникалық құжаттаманы уәкілетті органмен келісу;";
75) тармақшада "ветеринарлық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауға" деген сөздермен ауыстырылсын;
112) тармақшада "елдерде" деген сөз "мемлекеттерде" деген сөзбен ауыстырылсын;
113) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"113) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін пестицидтерді (улы химикаттарды), оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру;";

дополнить подпунктом 113-1 следующего содержания:
«113-1) создание запаса пестицидов (ядохимикатов) для проведения мероприятий по карантину растений в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;»;
подпункт 114) изложить в следующей редакции:
«114) распределение по территории Республики Казахстан пестицидов (ядохимикатов), приобретенных за счет бюджетных средств, для проведения мероприятий по карантину растений;»;
подпункты 121), 122) и 123) изложить в следующей редакции:
«121) организацию ветеринарных научных исследований и переподготовку специалистов в области ветеринарии;
122) осуществление государственного закупа ветеринарных препаратов и услуг по их хранению, транспортировке (доставке) и использованию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
123) участие в государственных комиссиях по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;»;
в подпункте 124) слово «ветеринарных» заменить словами «ветеринарно-санитарных»;
подпункт 125) изложить в следующей редакции:
«125) определение территории или ее части, свободной от болезней или с незначительной распространенностью болезней, осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля за экспортируемыми перемещаемыми (перевозимыми) объектами из этих территорий, предоставление подтверждений импортирующей стране и обеспечение доступа ее представителям для проведения инспектирования этих территорий в случаях, предусмотренных ратифицированными международными договорами;»;
в подпункте 126) слово «страны» заменить словами «Республики Казахстан»;
в подпункте 134) слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
в подпунктах 162) и 163) слова «ветеринарного надзора» заменить словами «ветеринарно-санитарного контроля»;
подпункт 165) изложить в следующей редакции:
«165) осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля на объектах внутренней торговли, на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, а также при транспортировке (перемещении) подконтрольных государственному ветеринарно-санитарному контролю перемещаемых (перевозимых) объектов;»;
подпункт 177) изложить в следующей редакции:
«177) осуществление апробации, контроля ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок, приборов, инструментов, их регистрационных испытаний;»;

мынадай мазмұндағы 113-1) тармақшамен толықтырылсын:
"113-1) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен пестицидтердің (улы химикаттардың) қорын құру;";
114) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"114) өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін бюджет қаражаты есебінен сатып алынған пестицидтерді (улы химикаттарды) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бөлу;";
121), 122) және 123) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"121) ветеринариялық ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және ветеринария саласындағы мамандарды қайта даярлау;
122) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ветеринариялық препараттарды және оларды сақтау, тасымалдау (жеткізу) және пайдалану жөніндегі қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру;
123) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларға қатысу;";
124) тармақшада "ветеринариялық" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық" деген сөздермен ауыстырылсын;
125) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"125) ауру таралмаған немесе ауру аз таралған аумақты немесе оның бөліктерін айқындау, осы аумақтардан экспортталатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды жүзеге асыру, импортталатын елге растауды беру және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген жағдайларда, оның өкілдерінің осы аумақтарда инспекция жүргізуге қол жеткізуін қамтамасыз ету;";
126) тармақшада "ел" деген сөз "Қазақстан Республикасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
134) тармақшада "ветеринариялық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
162) тармақшада "ветеринариялық қадағалауды" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
163) тармақшада "ветеринариялық қадағалау" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылау" деген сөздермен ауыстырылсын;
165) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"165) ішкі сауда объектілерінде, жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда, сондай-ақ мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақыланатын орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (өткізу) кезінде мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды жүзеге асыру;";
177) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"177) ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын, аспаптарды, құрал-саймандарды байқаудан өткізуді, бақылауды, оларды тіркеу сынақтарын жүзеге асыру;";

дополнить подпунктом 186-1) следующего содержания:
«186-1) осуществление государственного контроля в области карантина растений;»;
в подпунктах 187) и 190) слова «пограничных пунктах и постах по карантину растений» заменить словами «фитосанитарных контрольных постах»;
в подпункте 191) слова «рынках и предприятиях республики» заменить словами «объектах внутренней торговли и в организациях Республики Казахстан»;
в подпункте 192):
слово «рынков» заменить словами «объектов внутренней торговли»;
слова «вне зависимости от ведомственной принадлежности и форм собственности» исключить;
подпункт 193) исключить;
подпункт 194) изложить в следующей редакции:
«194) выдачу и контроль исполнения предписания:
об устранении выявленных нарушений законодательства Республики Казахстан в области карантина растений;
о выполнении мероприятий по карантину растений;»;
дополнить подпунктом 194-1) следующего содержания:
«194-1) направление искового заявления в суд о запрещении или приостановлении деятельности индивидуальных предпринимателей и юридических лиц в порядке и на основаниях, установленных законодательными актами Республики Казахстан;»;
подпункт 196) исключить;
подпункт 199) изложить в следующей редакции:
«199) организация и осуществление государственного фитосанитарного контроля;»;
подпункт 200) исключить;
в абзаце втором подпункта 213) слова «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарному контролю»;
в подпунктах 214) и 215) слова «ветеринарного надзора», «ветеринарному надзору» заменить словами «ветеринарно-санитарного контроля», «ветеринарно-санитарному контролю»;
подпункт 224) изложить в следующей редакции:
«224) утверждение, организация и обеспечение ветеринарных мероприятий по профилактике, диагностике и ликвидации особо опасных болезней животных;»;
дополнить подпунктами 236), 237), 238), 239) и 240) следующего содержания:
«236) контроль безопасности объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля, ветеринарно-санитарной обстановки; выявление и установление причин и условий возникновения и распространения болезней животных и их пищевых отравлений;
237) контроль за проведением идентификации сельскохозяйственных животных;

мынадай мазмұндағы 186-1) тармақшамен толықтырылсын:
"186-1) өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;";
187) тармақшада "өсімдіктер карантині жөніндегі шекаралық пункттер мен бекеттерге" деген сөздер "фитосанитариялық бақылау бекеттеріне" деген сөздермен ауыстырылсын;
190) тармақшада:
"өсімдіктер карантині бойынша" деген сөздер "фитосанитариялық бақылау бекеттерінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
"шекаралық пункттер мен бекеттерде" деген сөздер алынып тасталсын;
191) тармақшада "республиканың кәсіпорындарында және рыноктарда" деген сөздер "Қазақстан Республикасының ішкі сауда объектілерінде және ұйымдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
192) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"192) өсімдік текті өнімді өсіретін, дайындайтын, жинайтын, қайта өңдейтін және өткізетін ұйымдарға, ішкі сауда объектілеріне, шаруа (фермер), үй жанындағы және саяжай қожалықтарының аумағы мен үй-жайларына, ауыл шаруашылығы, орман, су және басқа да мақсаттағы жерлерге тұрақты бақылау іріктеу зерттеулерін жүргізу;";
193) тармақша алынып тасталсын;
194) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"194) мыналарды:
Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын бұзудың анықталып жойылғаны туралы;
өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шаралардың орындалғаны туралы нұсқаманы беру және оның орындалуын бақылау;";
мынадай мазмұндағы 194-1) тармақшамен толықтырылсын:
"194-1) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен және негіздерде дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың қызметіне тыйым салу немесе оны тоқтата тұру туралы сотқа талап арыз жіберу;";
196) тармақша алынып тасталсын;
199) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"199) мемлекеттік фитосанитариялық бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;";
200) тармақша алынып тасталсын;
213) тармақшада "ветеринариялық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
214) және 215) тармақшалардағы "ветеринариялық қадағалануға", "ветеринариялық қадағалауды" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылануға", "ветеринариялық-санитариялық бақылауды" деген сөздермен ауыстырылсын;
215) тармақшада "ветеринариялық қадағалануға" деген сөздер "ветеринариялық-санитариялық бақылануға" деген сөздермен ауыстырылсын;
224) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"224) жануарлардың аса қауіпті ауруларының алдын алу, диагностикасы және оларды жою жөніндегі ветеринариялық іс-шараларды бекіту, ұйымдастыру және қамтамасыз ету;";
мынадай мазмұндағы 236), 237), 238), 239) және 240) тармақшалармен толықтырылсын:
"236) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау объектілерінің қауіпсіздігін, ветеринариялық-санитариялық жағдайды бақылау; жануарлар ауруларының пайда болуы мен таралуы және олардың азықтан улану себептері мен жағдайларын табу әрі анықтау;
237) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендірудің жүргізілуін бақылау;

238) контроль за деятельностью подразделений местных исполнительных органов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии;
239) возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
240) контроль у лиц, осуществляющих следующие подвиды деятельности:
ветеринарную лечебно-профилактическую;
производство и реализацию препаратов ветеринарного назначения;
реализацию лекарственных средств для ветеринарных целей, биологических препаратов, изделий и атрибутов ветеринарного и зоогигиенического назначения;
ветеринарно-санитарную экспертизу.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

238) ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдар бөлімшелерінің қызметін бақылау;
239) жануарлар мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу;
240) қызметтің мынадай кіші түрлерін:
ветеринариялық емдеу-алдын алуды;
ветеринариялық мақсаттағы препараттарды өндіру мен өткізуді;
ветеринариялық мақсаттарға арналған дәрілік заттарды, биологиялық препараттарды, ветеринариялық және зоогигиеналық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды өткізуді;
ветеринариялық-санитариялық сараптаманы жүзеге асыратын тұлғаларды бақылау.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов