О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании благоприятных тарифных условий на перевозки казахстанских грузов по территории Российской Федерации и российских грузов по территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2009 года № 1878
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании благоприятных тарифных условий на перевозки казахстанских грузов по территории Российской Федерации и российских грузов по территории Республики Казахстан.
2. Уполномочить Ответственного секретаря Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Касымбека Жениса Махмудовича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о создании благоприятных тарифных условий на перевозки казахстанских грузов по территории Российской Федерации и российских грузов по территории Республики Казахстан, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 ноября 2009 года № 1878
Проект
СОГЛАШЕНИЕ
между Правительством Республики Казахстан и Правительством
Российской Федерации о создании благоприятных тарифных условий
на перевозки казахстанских грузов по территории Российской
Федерации и российских грузов по территории
Республики Казахстан
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, в дальнейшем именуемые Сторонами,
исходя из Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об особенностях правового регулирования деятельности предприятий, учреждений и организаций железнодорожного транспорта от 18 октября 1996 г.,
руководствуясь Концепцией установления согласованной тарифной политики на железнодорожном транспорте государств участников Содружества Независимых Государств, согласованной Решением Совета глав правительств от 18 октября 1996 г. и Тарифным Соглашением железнодорожных администраций (железных дорог) государств-участников Содружества Независимых Государств, подписанным 17 февраля 1993 г.,
имея целью осуществлять скоординированные действия по созданию благоприятных тарифных условий для перевозок российских грузов по территории Республики Казахстан и казахстанских грузов по территории Российской Федерации,
стремясь повышать эффективность использования транспортного потенциала Республики Казахстан и Российской Федерации,
учитывая принимаемые государствами Сторон меры по созданию единой таможенной территории и формированию таможенного союза,
согласились о нижеследующем:

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясының аумағы арқылы Қазақстан жүктерінің және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей жүктерінің тасымалына қолайлы тарифтік жағдайлар жасау туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 18 қарашадағы N 1878 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясының аумағы арқылы Қазақстан жүктерінің және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей жүктерінің тасымалына қолайлы тарифтік жағдайлар жасау туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің жауапты хатшысы Жеңіс Махмұдұлы Қасымбекке қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясының аумағы арқылы Қазақстан жүктерінің және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей жүктерінің тасымалына қолайлы тарифтік жағдайлар жасау туралы келісімге қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 18 қарашадағы
N 1878 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының
Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясының аумағы арқылы Қазақстан
жүктерінің және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей
жүктерінің тасымалына қолайлы тарифтік жағдайлар жасау туралы
КЕЛІСІМ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі,
1996 жылғы 18 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясы Үкіметінің арасындағы темір жол көлігі кәсіпорындарының, мекемелері мен ұйымдарының қызметін құқықтық реттеудің ерекшеліктері туралы келісімді негізге ала отырып,
1996 жылғы 18 қазандағы Үкімет басшылары кеңесінің шешімімен келісілген, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің темір жол көлігінде келісілген тарифтік саясат белгілеу тұжырымдамасын және 1993 жылғы 17 ақпанда қол қойылған Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің темір жол әкімшіліктерінің (темір жолдар) тарифтік келісімін басшылыққа ала отырып,
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы Ресей жүктерінің және Ресей Федерациясының аумағы арқылы Қазақстан жүктерінің тасымалдары үшін қолайлы тарифтік жағдайлар жасау жөніндегі үйлестірілген іс-қимылдарды жүзеге асыруды мақсат ете отырып,
Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының көлік әлеуетін пайдалану тиімділігін арттыруға ұмтыла отырып,
Тараптар мемлекеттері қабылдайтын бірыңғай кеден аумағын құру және кеден одағын қалыптастыру жөніндегі шараларды ескере отырып,
төмендегілер туралы келісті:

Статья 1
Настоящее Соглашение определяет правовые основы применения тарифов при перевозке грузов по железным дорогам Республики Казахстан и Российской Федерации.
Статья 2
Компетентными органами по выполнению настоящего Соглашения являются:
с Казахстанской стороны - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
с Российской стороны - Министерство транспорта Российской Федерации.
Статья 3
При перевозке грузов со станций российских железных дорог назначением на станции казахстанских железных дорог, а также при порожнем пробеге собственных (арендованных) вагонов из-под перевозки этих грузов на казахстанских железных дорогах применяются тарифы, действующие в Республике Казахстан в республиканском (межобластном) сообщении, с учетом установления исключительных тарифных ставок к ним на равных условиях для казахстанских и российских грузов.
Статья 4
При перевозке грузов со станций казахстанских железных дорог назначением на станции российских железных дорог, а также при порожнем пробеге собственных (арендованных) вагонов из-под перевозки этих грузов на российских железных дорогах применяются тарифы, действующие в Российской Федерации во внутригосударственном сообщении, с учетом установления исключительных тарифных ставок к ним на равных условиях для российских и казахстанских грузов.
Статья 5
Стороны проводят скоординированную тарифную политику в отношении перевозок грузов транзитом по железным дорогам Республики Казахстан и Российской Федерации, обеспечивающую конкурентоспособность товаров казахстанских и российских товаропроизводителей на рынках третьих государств в соответствии с Концепцией установления согласованной тарифной политики на железнодорожном транспорте государств-участников Содружества Независимых Государств, согласованной Решением Совета глав правительств Содружества Независимых Государств от 18 октября 1996 г.
Статья 6
В настоящее Соглашение по взаимному согласию Сторон могут быть внесены изменения, которые оформляются отдельными протоколами.
Статья 7
Споры между Сторонами, связанные с толкованием и применением настоящего Соглашения, компетентные органы разрешают путем консультаций и переговоров.
Статья 8
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу, и действует до истечения шести месяцев с даты письменного уведомления одной из Сторон о своем намерении прекратить его действие.
Совершенно в г. ________ "__" __________ 2009 г. в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Соглашения используется текст на русском языке.
За Правительство                              За Правительство
Республики Казахстан                         Российской Федерации

1-бап
Осы Келісім Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының темір жолдары арқылы жүк тасымалдау кезінде тарифтерді қолданудың құқықтық негіздерін айқындайды.
2-бап
Осы Келісімді орындау жөніндегі құзыретті органдар мыналар болып табылады:
Қазақстан тарапынан - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі;
Ресей тарапынан - Ресей Федерациясы Көлік министрлігі.
3-бап
Ресей темір жолдарының станцияларынан қазақстандық темір жол станцияларына бағытталатын жүктерді тасымалдау кезінде, сондай-ақ осы жүктер тасымалданған меншікті (жалға алынған) вагондардың бос жүрісі кезінде қазақстандық темір жолдарда Қазақстан Республикасында республикалық (облысаралық) қатынаста қолданылатын тарифтер оларға Қазақстан және Ресей жүктері үшін тең жағдайларда айрықша тарифтік ставкаларды белгілеуді ескере отырып қолданылады.
4-бап
Қазақстандық темір жол станцияларынан Ресей темір жолдарының станцияларына бағытталатын жүктерді тасымалдау кезінде, сондай-ақ осы жүктер тасымалданған меншікті (жалға алынған) вагондардың бос жүрісі кезінде ресейлік темір жолдарда Ресей Федерациясында мемлекетішілік қатынаста қолданылатын тарифтер оларға Ресей және Қазақстан жүктері үшін тең жағдайларда айрықша тарифтік ставкаларды белгілеуді ескере отырып қолданылады.
5-бап
Тараптар 1996 жылғы 18 қазандағы Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Үкімет басшылары кеңесінің шешімімен келісілген Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің темір жол көлігінде келісілген тарифтік саясат белгілеу тұжырымдамасына сәйкес қазақстандық және ресейлік тауар өндірушілер тауарларының үшінші мемлекеттер нарығындағы бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы темір жолдары арқылы транзитпен жүктерді тасымалдауларға қатысты үйлестірілген тарифтік саясатты жүргізеді.
6-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара келісімі бойынша жеке хаттамалармен ресімделетін өзгерістер енгізілуі мүмкін.
7-бап
Осы Келісімді түсіндіру мен қолдануға байланысты Тараптар арасындағы дауларды құзыретті органдар консультациялар және келіссөздер жолымен шешеді.
8-бап
Осы Келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап күшіне енеді және Тараптардың бірі оның қолданылуын өзінің тоқтату ниеті туралы жазбаша хабардар өткен күннен бастап алты ай өткенге дейін қолданылады.
_________ қаласында 2009 жылғы "__" ___________ әрқайсысы қазақ және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіннің күші бірдей.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда орыс тіліндегі мәтін пайдаланылады.
Қазақстан Республикасының           Ресей Федерациясының
Үкіметі үшін                        Үкіметі үшін