О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 82
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О мерах по реализации Послания Главы государства народу
Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый
экономический подъем - новые возможности Казахстана"
В целях реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый Общенациональный план мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана" (далее - Общенациональный план).
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана, а также проведение на системной основе информационно-разъяснительной работы по положениям Послания Главы государства народу Казахстана от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический подъем - новые возможности Казахстана";
2) ежегодно, к 25 января и 25 июля, по итогам полугодия и года представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Общенационального плана.
3. Первым руководителям государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных и местных исполнительных органов, других государственных органов обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение мероприятий Общенационального плана.
4. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
5. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от " " 2010 года №
Общенациональный план мероприятий
по реализации Послания Главы государства народу Казахстана

"Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы "Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 ақпандағы № 82 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жалпыұлттық жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) Жалпыұлттық жоспар іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын, сондай-ақ Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауының қағидалары бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмысын жүйелі негізде жүргізуді қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша 25 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Жалпыұлттық жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, басқа да мемлекеттік органдардың бірінші басшылары жалпыұлттық жоспардың іс-шараларының мүлтіксіз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы «__» ________
№ ___ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН

от 29 января 2010 года "Новое десятилетие - новый экономический
подъем - новые возможности Казахстана"
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1. Меры по реализации Стратегического плана развития
Республики Казахстан до 2020 года
Диверсификация экономики - ключ к успеху
1.
Принятие
межотраслевого
плана
научно-
технологического
развития страны до
2020 года
Постановление
Правительства
МИТ, МОН, МЭМР,
МСХ, МТК, МЭБП,
МЗ, МООС, МТСЗН,
АДСиЖКХ, АИС, АО
"ФНБ
"Самрук-Казына",
АО "НУХ "КазАгро"
Сентябрь
2010 года
2.
Создание
управляющих центров
(штабов) по
реализации
инвестиционных
проектов в рамках
Карты
индустриализации на
республиканском и
региональном
уровнях
Распоряжение
Премьер-
Министра
МИТ, МЭБП,
заинтересованные
государственные
органы, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
Февраль
2010 года
3.
Разработка и
внесение в
Парламент нового
проекта Закона
Республики
Казахстан "О науке"
Проект Закона
МОН, МСХ
Февраль
2010 года
Привлечение инвестиций
4.
Принятие Закона
Республики
Казахстан,
предусматривающего
внесение изменений
и дополнений в
законодательство по
вопросам концессий
Закон
МЭБП, МИТ, МТК,
МЭМР, МОН, МТСЗН,
МТС, МЗ, МФ, АЗК,
АРЕМ, АФН, НБ (по
согласованию),
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
До 1 июля
2010 года
Предпринимательство - движущая сила новой экономики
5.
Разработка
бюджетной программы
по развитию
предпринимательства
в регионах
"Дорожная карта
бизнеса - 2020"
Информация в
Администрацию
Президента
МЭБП, МИТ, МСХ,
МЭМР, МТСЗН,
акимы областей,
гг. Астаны и
Алматы
Апрель
2010 года
6.
Проведение
реорганизации СПК с
учетом их создания
во всех регионах и
принятие решения о
передаче СПК
местным
исполнительным
органам
Постановление
Правительства
МИТ, МФ, МЭМР,
МЭБП, СПК, АО
"ФНБ
"Самрук-Казына",
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
I квартал
2010 года
7.
Завершение передачи
СПК местным
исполнительным
органам
Информация в
Администрацию
Президента
МФ, МИТ, МЭМР,
МЭБП, СПК, АО
"ФНБ
"Самрук-Казына",
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
II квартал
2010 года
8.
Принятие Закона
Республики
Казахстан "О
специальных
экономических
зонах"
Закон
МИТ, МФ, МЭБП,
МЮ, МЭМР, МТК,
МТС, МИД, МТСЗН,
МОН, АИС, АО"ФНБ
"Самрук-Казына",
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
Декабрь
2010 года
Развитие регионов - развитие страны
9.
Разработка проектов
программ развития
территорий
Информация в
Администрацию
Президента
МЭБП, МЧС, МСХ,
АЗК, АДСиЖКХ,
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
Июль
2010 года
Базовые условия реализации Стратегического плана развития
Республики Казахстан до 2020 года
10.
Разработка и
внесение в
Парламент проекта
Закона Республики
Казахстан "О
внесении изменений
и дополнений в
Закон Республики
Казахстан "О
республиканском
бюджете на 2010 -
2012 годы"
Проект Закона
МЭБП
Февраль
2010 года
11.
Разработка проекта
Концепции
формирования и
использования
средств
Национального фонда
Республики
Казахстан
Проект Указа
Президента
МЭБП, МФ, НБ, АФН
Март
2010 года
12.
Разработка и
внесение в
Парламент проекта
Закона Республики
Казахстан по
вопросам
регулирования
банковской
деятельности и
финансовых
организаций в части
минимизации рисков
Проект Закона
АФН, НБ, МФ, МЭБП
До 1 июля
2010 года
13.
Принятие мер по
дальнейшему росту
капитализации и
ликвидности
фондового рынка
страны
Информация в
Администрацию
Президента
АРДРФЦА, МФ, НБ,
АФН, МЭБП, МИТ,
АО "ФНБ
"Самрук-Казына"
По итогам
полугодия

Мемлекет басшысының 2010 жылғы 29 қаңтардағы «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпыұлттық іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1. Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарын іске асыру жөніндегі шаралар
Экономиканы әртараптандыру - табыс кілті
1.
Елдің 2020 жылға дейінгі ғылыми-технологиялық дамуының салааралық жоспарын қабылдау
Үкімет қаулысы
ИСМ, БҒМ, ЭМРМ, АШМ, ККМ, ЭБЖМ, ДСМ, Қоршаганортамині, Еңбекмині, ҚжТКШІА, АБА, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, «ҚазАгро» ҰБХ» АҚ
2010 жылғы қыркүйек
2.
Республикалық және өңірлік деңгейлерде Индустрияландыру картасының шеңберінде инвестициялық жобаларды іске асыру жөніндегі басқару орталықтарын (штабтарды) құру
Премьер-Министрдің өкімі
ИСМ, ЭБЖМ, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы ақпан
3.
Жаңа «Ғылым туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
БҒМ, АШМ
2010 жылғы ақпан
Инвестициялар тарту
4.
Заңнамаға концессиялар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Заң
ЭБЖМ, ИСМ, ККМ, ЭМРМ, БҒМ, Еңбекмині, ТСМ, ДСМ, Қаржымині, БҚА, ТМРА, ҚНРА, ҰБ (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы 1 шілдеге дейін
Кәсіпкерлік - жаңа экономиканың қозғаушы күші
5.
Өңірлерде кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі «Бизнестің жол картасы - 2020» бюджеттік бағдарламасын әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ЭБЖМ, ИСМ, АШМ, ЭМРМ, Еңбекмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы сәуір
6.
Барлық өңірлерде ӘКК құруды ескере отырып, оларды қайта ұйымдастыруды жүргізу және ӘКК-ларды жергілікті атқарушы органдарға беру туралы шешім қабылдау
Үкімет қаулысы
ИСМ, Қаржымині, ЭМРМ, ЭБЖМ, ӘКК, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы I тоқсан
7.
ӘКК-ларды жергілікті атқарушы органдарға беруді аяқтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
Қаржымині, ИСМ, ЭМРМ, ЭБЖМ, ӘКК, «Самұрық- Қазына» ҰӘҚ» АҚ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы II тоқсан
8.
«Арнайы экономикалық аймақтар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын қабылдау
Заң
ИСМ, Қаржымині, ЭБЖМ, Әділетмині, ЭМРМ, ККМ, ТСМ, СІМ, Еңбекмині, БҒМ, АБА, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы желтоқсан
Өңірлердің дамуы - елдің дамуы
9.
Аумақтарды дамыту бағдарламаларының жобаларын әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
ЭБЖМ, ТЖМ, АШМ, БҚА, ҚжТКШІА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы шілде
Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарын іске асырудың базалық шарттары
10.
«2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
ЭБЖМ
2010 жылғы ақпан
11.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және оның қаражатын пайдалану тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
Президент Жарлығының жобасы
ЭБЖМ, Қаржымині, ҰБ, ҚНРА
2010 жылғы наурыз
12.
Тәуекелдерді азайту бөлігінде банк қызметін және қаржы ұйымдарын реттеу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
ҚНРА, ҰБ, Қаржымині, ЭСЖКА
2010 жылғы 1 шілдеге дейін
13.
Елдің қор нарығын капиталдандыруды және оның өтімділігін одан әрі өсіру жөнінде шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
АӨҚОҚРА, Қаржымині, ҰБ, ҚНРА, ЭБЖМ, ИСМ, «Самұрық- Қазына» ҰӘҚ » АҚ
Жарты жылдың қорытындылары бойынша

2. Человек - главное богатство страны
Образование
14.
Разработка
отраслевой
программы
"Балапан",
направленной на
повышение
обеспечения детей
дошкольным
образованием и
воспитанием
Информация в
Администрацию
Президента
МОН
До 1 мая
2010 года
15.
Разработка и
внесение в
Парламент проекта
Закона Республики
Казахстан "О
статусе Назарбаев
Университета,
Назарбаев Фонда,
Назарбаев
Интеллектуальные
школы", в том числе
регулирующего
создание трех
научных центров:
"Центр науки о
жизни",
"Международный
инструментальный
центр" и "Центр
альтернативной
энергетики"
Проект Закона
МОН, МИТ,
заинтересованные
государственные
органы
Апрель
2010 года
Здравоохранение
16.
Разработка и
внесение в
Парламент проекта
Закона Республики
Казахстан "О
внесении изменений
и дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
государственных
предприятий в
сферах образования
и здравоохранения"
Проект Закона
МЭБП, МОН, МЗ,
МФ, МЮ
Март
2010 года
17.
Выработка комплекса
мер по развитию
массового спорта в
Казахстане
Предложения в
Администрацию
Президента,
Канцелярию
Премьер-
Министра
МТС, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
До 1 апреля
2010 года
Политика в области жилищно-коммунального сектора и
водообеспечения
18.
Принятие отраслевой
Программы
модернизации
жилищно-
коммунального
хозяйства до 2020
года
предусматривающей
продолжение работы
по водообеспечению
сельских населенных
пунктов и малых
городов
Постановление
Правительства
АДСиЖКХ, МСХ,
МЭМР, МООС, АРЕМ,
АЗК, акимы
областей, г.г.
Астаны и Алматы
Ноябрь
2010 года
3. Внутриполитическая стабильность - надежный фундамент
реализации Стратегического плана развития Республики
Казахстан до 2020 года
19.
Выработка
предложений по
проведению
административной
реформы в
правоохранительных
органах
Предложения в
Администрацию
Президента
МЮ, ГП, МВД, МЧС,
КНБ, АБЭКП
Апрель
2010 года
20.
Проведение широкой
информационно-
пропагандистской
работы по
разъяснению
основных положений
Стратегического
плана развития
Республики
Казахстан до 2020
года и Послания
Главы государства
народу Казахстана
"Новое десятилетие
- новый
экономический
подъем - новые
возможности
Казахстана"
совместно с НПО
Информация в
Администрацию
Президента
МКИ,
заинтересованные
государственные
органы
Июль,
декабрь
2010 года
4. Внешняя политика
21.
Проведение
неформального СМИД
ОБСЕ в г.Алматы
(июль 2010 г.)
Информация в
Администрацию
Президента
МИД, МЮ, КНБ, МО,
МВД, ГП, МЧС,
МТК, МЗ, МКИ,
МОН, АИС, акимы
г.г.Астаны и
Алматы
Декабрь
2010 года
22.
Проведение саммита
ОБСЕ в г.Астане
(ноябрь - декабрь
2010 г.) по
актуальным
проблемам
безопасности в зоне
ответственности
ОБСЕ, ситуации в
Афганистане и
вопросам
толерантности
Информация в
Администрацию
Президента
МИД, МЮ, КНБ, МО,
МВД, ГП, МЧС,
МТК, МЗ, МКИ,
МОН, АИС, акимы
г.г.Астаны и
Алматы
Декабрь
2010 года
Примечания: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
АДСиЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АФН - Агентство по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций Республики Казахстан
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АРДРФЦА - Агентство по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
АО "Самрук-Казына" - акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НУХ "КазАгро" - акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "КазАгро"
СПК - социально-предпринимательские корпорации
НПА - нормативно-правовой акт
СНГ - Содружество Независимых Государств
НПО - неправительственные организации
ОБСЕ - Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе
СМИД - Совет министров иностранных дел

2. Адам - елдің басты байлығы
Білім беру
14.
Балаларды мектепке дейінгі оқытумен және тәрбиелеумен қамтамасыз етуді арттыруға бағытталған «Балапан» салалық бағдарламасын әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
БҒМ
2010 жылғы 1 мамырға дейін
15.
«Назарбаев Университеті», «Назарбаев Қоры», «Назарбаев Интелектуалдық мектептері» мәртебесі туралы, оның ішінде «Өмір туралы ғылым орталығы», «Халықаралық инструменталды орталық» және «Баламалы энергетика орталығы» атты үш ғылыми орталық құруды реттейтін» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
БҒМ, ИСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2010 жылғы сәуір
Денсаулық сақтау
16.
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне білім беру және денсаулық сақтау салаларындағы мемлекеттік кәсіпорындар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу және Парламентке енгізу
Заң жобасы
ЭБЖМ, БҒМ, ДСМ, Қаржымині, Әділетмині
2010 жылғы наурыз
17.
Қазақстанда бұқаралық спортты дамыту жөнінде шаралар кешенін әзірлеу
Президент Әкімшілігіне, Премьер-Министрдің Кеңсесіне ұсыныстар
ТСМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы 1 сәуірге дейін
Тұрғын үй-коммуналдық сектор және сумен қамтамасыз ету саласындағы саясат
18.
Ауылдық елді мекендерді және шағын қалаларды сумен қамтамасыз ету жөніндегі жұмыстарды жалғастыруды көздейтін Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғыртудың 2020 жылға дейінгі салалық бағдарламасын қабылдау
Үкімет қаулысы
ҚжТКШІА, АШМ, ЭМРМ, Қоршағанортамині, ТМРА, БҚА, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы қараша
3. Ішкі саяси тұрақтылық - Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарын іске асырудың сенімді іргетасы
19.
Құқық қорғау органдарында әкімшілік реформа жүргізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
Әділетмині, БП, ІІМ, ТЖМ, ҰҚК, ЭСЖКА
2010 жылғы сәуір
20.
ҮЕҰ-мен бірлесіп, Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарының және Мемлекет басшысының «Жаңа онжылдық - жаңа экономикалық өрлеу - Қазақстанның жаңа мүмкіндіктері» атты Қазақстан халқына Жолдауының негізгі қағидаларын түсіндіру жөнінде ауқымды ақпараттық-насихаттау жұмысын жүргізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
МАМ, мүдделі мемлекеттік органдар
2010 жылғы шілде, желтоқсан
4. Сыртқы саясат
21.
Алматы қаласында бейресми ЕҚЫҰ СІМК өткізу (2010 жылғы шілде)
Президент Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, Әділетмині, ҰҚК, Қорғанысмині, ІІМ, БП, ТЖМ, ККМ, ДСМ, МАМ, БҒМ, АБА, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы желтоқсан
22.
ЕҚЫҰ-ның жауапкершілігі аймағындағы қауіпсіздіктің өзекті проблемалары, Ауғанстандағы жағдай және төзімділік мәселелері бойынша Астанада ЕҚЫҰ саммитін өткізу (2010 жылғы қараша-желтоқсан)
Президент Әкімшілігіне ақпарат
СІМ, Әділетмині, ҰҚК, Қорғанысмині, ІІМ, БП, ТЖМ, ККМ, ДСМ, МАМ, БҒМ, АБА, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2010 жылғы желтоқсан
Ескертпелер: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині             - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
СІМ                   - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
ИСМ                   - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
министрлігі
ЭБЖМ                  - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині             - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Әділетмині            - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ                   - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ДСМ                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
МАМ                   - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
АШМ                   - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ККМ                   - Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникация министрлігі
ЭМРМ                  - Қазақстан Республикасы Энергетика және
минералдық ресурстар министрлігі
ТЖМ                   - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
министрлігі
ІІМ                   - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Қорғанысмині          - Қазақстан Республикасын Қорғаныс министрлігі
ТСМ                   - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
ҰҚК                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
БП                    - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ЭСЖКА                 - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа
және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігі (қаржы полициясы)
ҚжТКШІА               - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
ҚНРА                  - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі
БҚА                   - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау
агенттігі
АӨҚОҚРА               - Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қызметін реттеу агенттігі
АБА                   - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
байланыс агенттігі
ҰБ                    - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
«Самұрық-Қазына» АҚ   - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры»
акционерлік қоғамы
«ҚазАгро» ҰБХ» АҚ     - «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі»
акционерлік қоғамы
ӘКК                   - әлеуметтік-кәсіпкерлер корпорациялар
НҚА                   - нормативтік-құқықтық акт
ТМД                   - Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
ҮЕҰ                   - үкіметтік емес ұйымдар
ЕҚЫҰ                  - Еуропада қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
СІМК                  - Сыртқы істер министрлерінің кеңесі