Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2010 года № 91.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 февраля 2010 года № 91
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2010 года областными бюджетами, бюджетами городов
Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2010 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" и определяют порядок использования областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы целевых текущих трансфертов, выделенных за счет средств республиканского бюджета 2010 года по бюджетной программе 087 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда".
2. Средства на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее - бюджетные субсидии) предназначаются для частичного возмещения отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее - СХТП) стоимости затрат на:

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсіруді қамтамасыз етуге 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 ақпандағы № 91 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі және "2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсіруді қамтамасыз етуге 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 15 ақпандағы
№ 91 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары
бюджеттерінің жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің
көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсіруді қамтамасыз
етуге 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсіруді қамтамасыз етуге 2010 жылғы республикалық бюджеттен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі, "2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2009 жылғы 7 желтоқсандағы заңдарына сәйкес әзірленді және облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2010 жылғы республикалық бюджеттің қаражаты есебінен 087 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсіруді қамтамасыз етуге арналған қаражат (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі - АШТӨ):

1) закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (сады, ягодники и виноградники интенсивного типа), произведенную осенью 2009 года и (или) весной 2010 года, и их выращивание в 2010 году.
При этом закладка многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда должна быть осуществлена:
на площади не менее 5 гектаров;
с применением систем капельного орошения;
с установкой шпалер: в случае закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур карликовыми подвоями - в первый год закладки, в случае выращивания многолетних насаждений винограда - во второй год;
сортами, включенными в Государственный реестр селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, или в перечень перспективных сортов сельскохозяйственных растений;
в соответствии с утвержденным типовым проектом для закладки садов, ягодников и виноградников (подтверждающим проведение почвенно-мелиоративных изысканий на садопригодность), разработанным лицом, имеющим соответствующую лицензию (на занятие деятельностью по производству землеустроительных, топографо-геодезических и картографических работ) и имеющим привязку к земельному участку СХТП, на котором осуществляется закладка многолетних насаждений;
2) выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда первого года роста, закладка которых была произведена осенью 2008 года и (или) весной 2009 года за счет средств республиканского бюджета, выделенных в 2009 году по бюджетной программе 087 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда";
3) выращивание (уход) многолетних насаждений плодовых культур и винограда второго года роста, закладка которых была произведена осенью 2007 года и (или) весной 2008 года за счет средств республиканского бюджета, выделенных в 2008 году по подпрограмме 106 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства";
4) выращивание (уход) многолетних насаждений плодовых культур и винограда третьего года роста, закладка которых была произведена осенью 2006 года и (или) весной 2007 года за счет средств республиканского бюджета, выделенных в 2007 году по подпрограмме 106 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда" бюджетной программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".

1) 2009 жылғы күзде және (немесе) 2010 жылғы көктемде жүргізілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін (қарқынды типті бақтар, жидектер және жүзімдіктер) отырғызуға және оларды 2010 жылы өсіруге арналған.
Бұл ретте жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу:
кемінде 5 гектар алаңда;
тамшылатып суару жүйесін қолданып;
тіреуіш бағаналарды орнатып: жеміс-жидек дақылдарының көп жылдық екпелері аласа бойлы телітушілермен отырғызылған жағдайда - бірінші отырғызылған жылы, жүзімнің көп жылдық екпелерін өсірген жағдайда - екінші жылы;
Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне немесе ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сұрыптарының тізбесіне енгізілген сұрыптармен;
тиісті лицензиясы (жерге орналастырумен, топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыспен айналысуға) бар және АШТӨ-нің көп жылдық екпелерді отырғызу жүзеге асырылатын жер учаскесімен байланысқан адам әзірлеген бақтарды, жидек ағаштарды және жүзімдіктерді отырғызу үшін бекітілген (бақ отырғызу үшін жарамдылығына топырақтық-мелиоративтік зерттеулердің жүргізілгенін растайтын) үлгі жобаға сәйкес жүзеге асырылуы тиіс;
2) 2008 жылғы күзде және (немесе) 2009 жылғы көктемде 087 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасы бойынша 2009 жылы бөлінген республикалық бюджеттің қаражаты есебінен отырғызылған жеміс дақылдары мен жүзімнің бірінші өсу жылғы көп жылдық екпелерін өсіруге (күтуге);
3) 2007 жылғы күзде және (немесе) 2008 жылғы көктемде 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының 106 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша 2008 жылы бөлінген республикалық бюджеттің қаражаты есебінен отырғызылған жеміс дақылдары мен жүзімнің екінші өсу жылғы көп жылдық екпелерін өсіруге (күтуге);
4) 2006 жылғы күзде және (немесе) 2007 жылғы көктемде 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының 106 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша 2007 жылы бөлінген республикалық бюджеттің қаражаты есебінен отырғызылған жеміс дақылдары мен жүзімнің үшінші өсу жылғы көп жылдық екпелерін өсіруге (күтуге) кеткен шығындардың құнын ішінара өтеуге арналған.

3. Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам в соответствии с утвержденными в установленном порядке объемами субсидирования по областям на основании индивидуального плана финансирования по платежам бюджетной программы 087 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда", а также в рамках Соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам, подписанного между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. СХТП, получившим бюджетные субсидии на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, предоставляются бюджетные субсидии на их выращивание в последующие годы до наступления момента плодоношения, но не более четырех лет, при условии выделения на эти цели средств из республиканского бюджета на соответствующий финансовый год.
5. Бюджетная субсидия устанавливается в размере до 40 % от стоимости закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, не превышающей размер затрат на 1 гектар, дифференцированно в зависимости от характеристики многолетних насаждений, в соответствии с приложением 1 к настоящим Правилам, при условии соблюдения параметров, указанных в заявлении на получение бюджетных субсидий.
2. Порядок получения и использования бюджетных субсидий на
частичное возмещение затрат на закладку и выращивание
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
6. Решением акима района (города областного значения) для рассмотрения заявок СХТП, составления актов закладки и актов обследования многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда создается межведомственная комиссия (далее - МВК) в составе представителей местного исполнительного органа района (города областного значения), районной (городской) территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе (далее - АПК) Министерства, районного (городского) отдела по земельным отношениям, научных и общественных организаций.
Рабочим органом МВК является отдел сельского хозяйства акимата района (города областного значения) (далее - отдел сельского хозяйства).
7. СХТП для получения бюджетных субсидий, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, в срок до 1 марта текущего года представляют в МВК заявку, состоящую из следующих документов:

3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде 087 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін нысаналы трансферттер" бюджеттік бағдарламасының төлемдері бойынша жеке қаржыландыру жоспары негізінде облыстар бойынша белгіленген тәртіппен бекітілген субсидиялау көлеміне сәйкес, сондай-ақ облыс әкімі мен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі арасында қол қойылған Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімнің шеңберінде ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге аударады.
4. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге бюджеттік субсидиялар алған АШТӨ-ге осы мақсаттарға тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджеттен қаражат бөлу шартымен келесі жылдары, бірақ төрт жылдан аспайтын уақытқа жеміс беру сәті туындағанға дейін оларды өсіруге арналған бюджеттік субсидиялар беріледі.
5. Бюджеттік субсидия жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу мен өсірудің осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес көп жылдық екпелердің сипаттамасына байланысты сараланып, бюджеттік субсидияларды алуға берілген өтінімде көрсетілген параметрлерді сақтау шартымен 1 гектарға арналған шығындардың мөлшерінен аспайтын құнының 40%-ына дейінгі мөлшерде белгіленеді.
2. Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық
екпелерін отырғызуға және өсіруге кеткен шығындарды
ішінара өтеуге арналған бюджеттік субсидияларды алу
және пайдалану тәртібі
6. АШТӨ өтінімдерін қарау, жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу актілерін және тексеру актілерін жасау үшін аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының, Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі (бұдан әрі - АӨК) мемлекеттік инспекциясы комитетінің аудандық (қалалық) аумақтық инспекциясының, жер қатынастары жөніндегі аудандық бөлімнің, ғылыми және қоғамдық ұйымдардың өкілдері құрамында ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - ВАК) құрылады.
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - ауыл шаруашылығы бөлімі) ВАК-тың жұмыс органы болып табылады.
7. АШТӨ осы Ереженің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидияларды алу үшін ағымдағы жылғы 1 наурызға дейінгі мерзімде ВАК-қа мынадай құжаттардан тұратын өтінімді тапсырады:

1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) копия идентификационного документа на земельный участок;
3) копия свидетельств о регистрации (перерегистрации) юридического лица либо о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
4) копии договоров:
на проведение работ по привязке типового проекта для закладки садов, ягодников и виноградников к конкретному земельному участку СХТП;
купли-продажи и (или) финансового лизинга на посадочный материал для закладки насаждений и систему капельного орошения.
8. СХТП, получившие бюджетные субсидии в предшествующих годах, для получения бюджетных субсидий, указанных в подпунктах 2), 3), 4) пункта 2 настоящих Правил, в срок до 1 мая текущего года представляют в МВК заявку, состоящую из следующих документов:
1) заявление по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) копии акта закладки многолетних насаждений плодовых (плодово-ягодных) культур и винограда, составленного в предшествующих годах;
3) копии документов, свидетельствующих о получении бюджетных субсидий в предшествующих годах.
9. МВК:
1) в течение десяти рабочих дней проверяет полноту и достоверность представленных заявок;
2) в срок до 10 марта текущего года формирует и направляет на утверждение акиму района (города областного значения) предварительный перечень СХТП, претендующих на получение бюджетных субсидий, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил (далее - предварительный перечень по району (городу областного значения).
10. Утвержденный акимом района (города областного значения) предварительный перечень по району (городу областного значения) в течение трех рабочих дней с момента представления МВК направляется отделом сельского хозяйства в Управление сельского хозяйства области, являющееся рабочим органом по рассмотрению заявок СХТП в области (далее - Управление сельского хозяйства).
11. Управление сельского хозяйства:
1) в течение пяти рабочих дней рассматривает предварительные перечни по районам (городам областного значения). При этом, если сумма заявок превышает сумму выделенных бюджетных средств, то площади, подлежащие бюджетному субсидированию, распределяются пропорционально между СХТП в зависимости от заявленных размеров площадей;
2) составляет предварительный перечень СХТП по области на получение бюджетных субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и представляет его на утверждение акиму области.
12. МВК:
1) в срок до 20 сентября текущего года, с выездом на место, составляет:
акт закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее - акт закладки);
акт обследования многолетних насаждений плодовых (плодово-ягодных) культур и винограда по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее - акт обследования);

1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
3) заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы не жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің көшірмесі;
4) мына:
АШТӨ нақты жер учаскесіне бақтарды, жидек ағаштарды және жүзімдіктерді отырғызуға арналған типтік жобаны тіркеуі бойынша жұмыстарды өткізу;
екпелерді отырғызу үшін отырғызу материалына және тамшылатып суару жүйесіне арналған сатып алу-сату және/немесе қаржылық лизинг шарттарының көшірмелері.
8. Алдыңғы жылдары бюджеттік субсидиялар алған АШТӨ осы Ереженің 2-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген бюджеттік субсидияларды алу үшін ағымдағы жылдың 1 мамырына дейінгі мерзімде ВАК-қа мынадай құжаттардан тұратын өтінімді тапсырады:
1) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) алдыңғы жылдары жасалған жеміс (жеміс-жидек) дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу актісінің көшірмелері;
3) өткен жылдары бюджеттік субсидиялар алғаны туралы куәландыратын құжаттардың көшірмелері.
9. ВАК:
1) он жұмыс күні ішінде ұсынылған өтінімдердің толықтығы мен нақтылығын тексереді;
2) ағымдағы жылғы 10 наурызға дейінгі мерзімде осы Ереженің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген бюджеттік субсидияларды алуға үміткер АШТӨ-нің алдын-ала тізбесін (бұдан әрі - аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша алдын ала тізбе) қалыптастырады және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкіміне бекітуге жібереді.
10. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі бекіткен аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша алдын-ала тізім ВАК ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде ауыл шаруашылығы бөлімі АШТӨ өтінімдерін облыста қарау жөніндегі жұмыс органы болып табылатын облыстың Ауыл шаруашылығы басқармасына (бұдан әрі - Ауыл шаруашылығы басқармасы) жібереді.
11. Ауыл шаруашылығы басқармасы:
1) бес жұмыс күні ішінде аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бойынша алдын-ала тізбелерді қарайды. Бұл ретте, егер өтінімдер сомасы бөлінген бюджет қаражатының сомасынан асып кетсе, онда бюджеттік субсидиялауға жататын алаңдар АШТӨ арасында алаңдардың өтінім берілген мөлшеріне байланысты барабар бөлінеді;
2) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидияларды алуға облыс бойынша АШТӨ-нің алдын-ала тізбесі жасалады және оны облыс әкіміне бекітуге ұсынады.
12. ВАК:
1) ағымдағы жылғы 20 қыркүйекке дейінгі мерзімде жергілікті жерге барып:
осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу актісін (бұдан әрі - отырғызу актісі);
осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс (жеміс-жидек) дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін тексеру актісін (бұдан әрі - тексеру актісі);

2) в срок до 25 сентября текущего года формирует окончательный перечень СХТП, претендующих на получение бюджетных субсидий (далее - окончательный перечень по району (городу областного значения) в пределах выделенных средств и представляет его вместе с заявками на утверждение акиму района (города областного значения).
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.09.2010 № 941.
13. Утвержденные акимом района (города областного значения) окончательный перечень по району (городу областного значения), заявки, акт закладки по каждому СХТП и акт обследования по каждому СХТП в течение трех рабочих дней с момента представления МВК направляются отделом сельского хозяйства в Управление сельского хозяйства.
14. Управление сельского хозяйства после получения представленных отделом сельского хозяйства заявок СХТП рассматривает их в течение пятнадцати рабочих дней.
15. Управление сельского хозяйства после рассмотрения заявок СХТП в течение трех рабочих дней:
1) составляет окончательный перечень СХТП по области на получение бюджетных субсидий по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и представляет его на утверждение акиму области;
2) направляет СХТП, представившим заявки, письменное уведомление о принятом решении, в случае:
отрицательного решения - с указанием причины отклонения заявки;
в случае пропорционального распределения заявленных площадей - с указанием размера площади, которая будет подлежать субсидированию после закладки;
3) на основании подтверждающих документов, представленных СХТП, формирует ведомость на выплату бюджетных субсидий по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
16. Управление сельского хозяйства в течение трех рабочих дней представляет в территориальное подразделение казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестр счетов к оплате и счета к оплате в двух экземплярах.
17. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств, Министерство в установленном законодательством Республики Казахстан порядке вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 год.
18. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств на закладку плодово-ягодных культур и (или) винограда Управление сельского хозяйства вправе перераспределить субсидии между культурами в пределах средств бюджетной программы, предусмотренных в бюджете.
19. СХТП, получившие бюджетные субсидии, представляют в Управление сельского хозяйства отчет о целевом и эффективном использовании полученных бюджетных субсидий за отчетный период по форме, утвержденной Министерством.

2) ағымдағы жылғы 25 қыркүйекке дейінгі мерзімде бюджеттік субсидиялар алуға үміткер АШТӨ-ның түпкілікті тізбесін (бұдан әрі - аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша түпкілікті тізбені) бөлінген қаражат шегінде қалыптастырады және оны өтінімдермен бірге аудан (облыстық маңызы бар қала) әкіміне бекітуге ұсынады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.09.14 № 941 Қаулысымен.
13. Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімі бекіткен аудан (облыстық маңызы бар қала) бойынша түпкілікті тізбені, өтінімдерді, әрбір АШТӨ бойынша отырғызу актісін және әрбір АШТӨ бойынша тексеру актісін ауыл шаруашылығы бөлімі ВАК ұсынған сәттен бастап үш жұмыс күні ішінде Ауыл шаруашылығы басқармасына жібереді.
14. Ауыл шаруашылығы басқармасы ауыл шаруашылығы бөлімі ұсынған АШТӨ өтінімдерін алғаннан кейін оларды он бес жұмыс күні ішінде қарайды.
15. Ауыл шаруашылығы басқармасы АШТӨ-нің өтінімдерін қарағаннан кейін үш жұмыс күні ішінде:
1) осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша облыс бойынша АШТӨ-нің бюджеттік субсидиялар алуға арналған түпкілікті тізбесін жасайды және оны облыс әкіміне бекітуге ұсынады;
2) өтінімдерді берген АШТӨ-ге қабылданған шешім туралы жазбаша хабарламаны:
теріс шешім болған жағдайда өтінімді қайтарып беру себептерін көрсетіп;
өтінім білдірілген алаңдар барабар бөлінген жағдайда отырғызғаннан кейін субсидиялауға жататын алаңның көлемін көрсете отырып жібереді;
3) АШТӨ ұсынған растаушы құжаттардың негізінде осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған ведомость қалыптастырады.
16. Ауыл шаруашылығы басқармасы үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесіне екі данада төлем шоттарының тізілімін және төлем шоттарын ұсынады.
17. Қандай да бір облыс бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Министрлік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2010 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде облыстар бойынша субсидияларды қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
18. Қандай да бір облыс жеміс-жидек дақылдарын және (немесе) жүзімді отырғызуға бөлінген қаражатты толық игермеген жағдайда Ауыл шаруашылығы басқармасы бюджетте көзделген бюджеттік бағдарлама қаражаты шегінде субсидияларды дақылдар арасында қайта бөлуге құқылы.
19. Бюджеттік субсидиялар алған АШТӨ Ауыл шаруашылығы басқармасына Министрлік бекіткен нысан бойынша есепті кезеңде алынған бюджеттік субсидиялардың нысаналы және тиімді пайдаланылғаны туралы есеп береді.

20. СХТП, получившим бюджетные субсидии на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда в предшествующих годах, но не сохранившим заложенные насаждения в последующие годы, бюджетные субсидии на выращивание не выплачиваются.
21. Управление сельского хозяйства ежемесячно, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным, и не позднее 25 декабря соответствующего года представляет в Министерство отчет об объемах выплаченных бюджетных субсидий и площадях закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда в разрезе культур и сортов.
22. Управление сельского хозяйства обеспечивает публикацию порядка работы МВК в местных средствах массовой информации с указанием сроков приема документов от СХТП и места подачи заявок СХТП.
23. Акимы областей, городов Астаны и Алматы представляют в Министерство промежуточный отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам полугодия не позднее 30 июля, а итоговый отчет - не позднее 1 февраля следующего финансового года.
24. Министерство несет ответственность за неперечисление целевых текущих трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах по целевым текущим трансфертам.
25. Аким области, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) и первые руководители соответствующих администраторов местных бюджетных программ несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, недостижение прямых и конечных результатов, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
Приложение 1
к Правилам
Нормы затрат
на закладку и выращивание многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда
тенге/га
Характеристика
многолетних насаждений
Закладка с
учетом затрат
на приобретение
и монтаж
ирригационного
оборудования
капельного
орошения
Субси-
дия
(40%)
2
веге-
тация
Субси-
дия
(40%)
3
веге-
тация
Субси-
дия
(40%)
4
веге-
тация
Субси-
дия
(40%)
Косточко-
вые сады:
заложенные
полукарликовыми
и высокорос-
лыми подвоями
без приме-
нения шпалер

20. Алдыңғы жылдары жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға бюджеттік субсидиялар алған, бірақ отырғызылған екпелерді кейінгі жылдары сақтап қалмаған АШТӨ-ге өсіруге бюджеттік субсидиялар төленбейді.
21. Ауыл шаруашылығы басқармасы ай сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей және тиісті жылдың 25 желтоқсанынан кешіктірмей Министрлікке төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі және дақылдар мен сұрыптар бөлінісінде жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу және өсіру алаңдары туралы есепті ұсынады.
22. Ауыл шаруашылығы басқармасы АШТӨ-ден құжаттарды қабылдау мерзімін және АШТӨ өтінімдер беру орнын көрсете отырып, жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында ВАК-тың жұмыс тәртібін жариялауды қамтамасыз етеді.
23. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Министрлікке тікелей және түпкілікті нәтижелердің нақты жетістіктері туралы аралық есепті жарты жылдық қорытындылары бойынша 30 шілдеден кешіктірмей, ал қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
24. Министрлік ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттерді төмен тұрған бюджеттерге аудармағаны үшін жауапты болады.
25. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімі және жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшілерінің бірінші басшылары нысаналы трансферттерді нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімге сәйкес пайдаланылмағаны, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізілмегені, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті ұсынбағаны үшін жауапты болады.
Ережеге
1-қосымша
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін
отырғызуға және өсіруге арналған шығындардың нормалары
Көп жылдық екпелердің сипаттамасы
Тамшылатып суарудың ирригациялық жабдықтарын сатып алуға және монтаждауға кеткен шығындарды ескере отырып отырғызу
Субсидия (40%)
2 вегетация
Субсидия (40%)
3 вегетация
Субсидия (40%)
4 вегетация
Субсидия (40%)
Дәнекті бақтар
тіреуіш бағаналарды қолданбай жартылай аласа бойлы және ұзын бойлы телітушілермен отырғызылған

* применимо только для выплаты бюджетных субсидий на выращивание (уход) многолетних насаждений плодово-ягодных культур, закладка которых была произведена осенью 2008 года и (или) весной 2009 года, осенью 2007 года и (или) весной 2008 года, осенью 2006 года и (или) весной 2007 года, в рамках данной бюджетной программы
Приложение 2
к Правилам
Межведомственная комиссия
__________________ района
(города областного значения)
Заявление
на получение бюджетных субсидий на обеспечение закладки и
выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и
винограда
1.____________________________________________________________,
(сельхозтоваропроизводитель)
действующий на основании ___________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование учредительного документа)
в лице первого руководителя ________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим заявляет о выделении бюджетных субсидий на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур/винограда (нужное подчеркнуть) на площади______га.
2. К заявлению прилагаются:
копия идентификационного документа на земельный участок;
копии свидетельств о регистрации (перерегистрации) юридического лица либо о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
копии договоров:
на проведение работ по привязке типового проекта для закладки садов, ягодников и виноградников к конкретному земельному участку СХТП;
купли-продажи и (или) финансового лизинга на посадочный материал для закладки насаждений и систему капельного орошения.
3. Для осуществления закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур/винограда на площади ____ га требуется:
1) саженцев* _______ штук на сумму ______ тенге;
2) шпалер ________ штук на сумму ________ тенге;
3) проектирование, в том числе:
- топосъемка в масштабе 1:2000 с сечением рельефа через 0,5 метров на сумму ______ тенге;
- почвенно-мелиоративные и почвенно-геологические изыскания (при необходимости солевая съемка) в масштабе 1:5000 на сумму___тенге;
- капельное орошение на сумму ____ тенге;
- генеральный план закладки многолетних насаждений (схема посадки, сортовой состав, организация территории дорожной и оросительной сети, лесополос и т.д.) на сумму _______ тенге;
4) удобрения на сумму _____ тенге;
5) средства защиты растений с вредителями и болезнями на сумму ________ тенге.
Юридический адрес и банковские реквизиты сельхозтоваропроизводителя:
____________________
____________________
____________________
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)

* осы бюджеттік бағдарламаның шеңберінде ғана 2008 жылғы күзде және (немесе) 2009 жылғы көктемде, 2007 жылғы күзде және (немесе) 2008 жылғы көктемде, 2006 жылғы күзде және (немесе) 2007 жылғы көктемде отырғызылған жеміс-жидек дақылдарының көп жылдық екпелерін өсіруге (күтуге) арналған бюджеттік субсидияларды төлеуге қолданылады
Ережеге 2-қосымша
______________ ауданының
(облыстық маңызы бар қала)
ведомствоаралық комиссиясы
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық
екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге
арналған бюджеттік субсидиялар алуға
өтініш
1._____________________________________________________________
(құрылтайшы құжаттың атауы)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
атынан бірінші басшы ________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен ____ га алаңға жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің (қажеттісінің астын сызу керек) көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге арналған бюджеттік субсидияларды бөлу туралы өтініш білдіреді.
2. Өтінішке мыналар қоса беріледі:
жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы не жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктердің көшірмелері;
мына:
АШТӨ нақты жер учаскесіне бақтарды, жидек ағаштарды және жүзімдіктерді отырғызуға үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жұмыстарды жүргізуге;
екпелерді отырғызу үшін отырғызу материалына және тамшылатып суару жүйесіне сатып алу-сату және (немесе) қаржылық лизингіне шарттардың көшірмелері.
3. ____ га алаңға жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуды жүзеге асыру үшін:
1) ____ теңге сомаға ______ дана көшет*;
2) ____ теңге сомаға ______ дана тіреуіш бағаналары**;
3) жобалау, оның ішінде:
- _____ теңге сомаға рельефті 0,5 метр сайын жара отырып, 1:2000 масштабта топотүсіру;
- _____ теңге сомаға 1:5000 масштабта топырақты мелиоративтік және топырақты геологиялық ізденістер (қажет болған кезде тұзды түсіру);
- _____ теңге соммаға тамшылатып суару;
- _____ теңге сомаға көп жылдық екпелердің бас жоспары (отырғызу сызбасы, сұрыптық құрамы, жол және суармалы желі аумағын ұйымдастыру және т.б);
4) ____ теңге сомаға тыңайтқыштар;
) ____ теңге сомаға өсімдіктерді зиянкестерден және аурулардан қорғау құралдары.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекен-жайы және банктік деректемелері
_________________
_________________
_________________
___________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)

* - количество саженцев для карликовых подвоев должно быть не менее 1600 штук на 1 гектаре, для полукарликовых подвоев не менее 800 штук и для высокорослых подвоев не менее 400 штук;
* - количество саженцев для винограда должно быть не менее 2000 штук.
Приложение 3
к Правилам
Заявление
на получение бюджетной субсидии на обеспечение выращивания
многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
1. ______________________, действующий на основании __________
(сельхозтоваропроизводитель)
____________________________________________________________________
(наименование учредительного документа)
в лице первого руководителя ________________________________________
(Ф.И.О., должность)
настоящим заявляет о выделении бюджетной субсидий на выращивание многолетних насаждений плодовых культур/винограда (нужное подчеркнуть) "___" ______ года роста, заложенных осенью 200____ года и (или) весной 200__ года на площади _______ га.
2. К заявлению прилагаются копии:
акта закладки многолетних насаждений плодовых культур и винограда, составленного в предшествующих годах;
документа, свидетельствующего о получении бюджетных субсидий в предшествующих годах.
Юридический адрес и банковские реквизиты сельхозтоваропроизводителя:
____________________
____________________
____________________
_________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
Приложение 4
к Правилам
"Утверждаю"
аким _________ области
______________________
Ф.И.О., подпись, печать)
"__" ________ 200__год
Предварительный перечень
сельхозтоваропроизводителей по области, претендующих
на получение бюджетной субсидии
п/
п
Наименование
района
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
Культура
Площадь
закладки и
выращивания,
га
Размер
бюджетных
субсидий на 1
га закладки и
выращивания,
тенге
Сумма
бюджетных
субсидий,
тенге
Итого:
Начальник Управления сельского хозяйства
____________________ области _________________ " __ " _____ 200 __ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к Правилам
Акт
закладки многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда
от "__" ____ 20__ года № __
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
_________________________________ района (города областного значения)
_____________________________ области (далее - комиссия), в составе:
Председателя комиссии ______________________________________________
___________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии:
представителя районного (городского) отдела сельского хозяйства ___________________________________________________________________
___________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районной (городской) территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК Министерства _______________________
___________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районного (городского) отдела земельных отношений ____
___________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя научной организации __________________________________
___________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя общественной организации _____________________________
___________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
руководителя _______________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
составили настоящий акт о том, что _________________________________
____________________________________________________________________
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
осуществлена закладка многолетних насаждений
_____________________________________________ на площади ________ га.
(название культуры, сорта, схема закладки)
_____________________________________________ на площади ________ га.
(название культуры, сорта, схема закладки)
_____________________________________________ на площади ________ га.
(название культуры, сорта, схема закладки)
Председатель комиссии ___________________
(подпись)
члены комиссии:
представитель районного (городского)
отдела сельского хозяйства ___________________
(подпись)
представитель районной (городской)
территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК
Министерства ___________________
(подпись)
представитель районного
(городского) отдела
земельных отношений ___________________
(подпись)
представитель научной организации ___________________
(подпись) представитель общественной
организации ___________________
(подпись)
сельхозтоваропроизводитель ___________________
(подпись, печать)
Приложение 6
к Правилам
Акт
обследования многолетних насаждений плодовых
(плодово-ягодных) культур и винограда
от "__" _____ 20__ года № _
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
_________________________________ района (города областного значения)
____________________________ области (далее - комиссия), в составе:
Председателя комиссии _____________________________________________
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии:
Председателя комиссии _____________________________________________
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
членов комиссии:
представителя районного (городского) отдела сельского хозяйства
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районной (городской) территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК Министерства ______________________
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя районного (городского) отдела земельных отношений ___
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя научной организации ________________________________
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
представителя общественной организации ____________________________
__________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
руководителя ______________________________________________________
__________________________________________________________________,
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
составили настоящий акт о том, что ________________________________
__________________________________________________________________,
(наименование сельхозтоваропроизводителя)
осуществляется выращивание многолетних насаждений "__"___года роста,
заложенных в 200__ году:
_____________________________________________ на площади ________ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
_____________________________________________ на площади ________ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
_____________________________________________ на площади ________ га,
(название культуры, сорта, схема закладки)
Председатель комиссии ___________________
(подпись)
члены комиссии:
представитель районного (городского)
отдела сельского хозяйства ___________________
(подпись)
представитель районной (городской)
территориальной инспекции Комитета
государственной инспекции в АПК
Министерства ___________________
(подпись)
представитель районного
(городского) отдела
земельных отношений ___________________
(подпись)
представитель научной организации ___________________
(подпись)
представитель общественной
организации ___________________
(подпись)
сельхозтоваропроизводитель ___________________
(подпись, печать)
Приложение 7
к Правилам
Утверждаю аким
_________________ области
_________________________
Ф.И.О., подпись, печать)
"__" ________ 20___ год
Окончательный перечень
сельхозтоваропроизводителей на получение бюджетной субсидии на
закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда на 2010 год
п/п
Наименование
района
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
Культура
Площадь
закладки и
выращивания,
га
Площадь
выращивания
(1 года
роста), га
Площадь
выращивания
(2 года
роста), га
Площадь
выращи-
вания
(3 года
роста), га
Итого:
продолжение таблицы
Размер
бюджетных
субсидий на
1 га
закладки и
выращивания,
тенге
Размер бюджетных
субсидий на 1 га
выращивания
(1 года роста),
тенге
Размер
бюджетных
субсидий на
1 га
выращивания
(2 года
роста),
тенге
Размер бюджетных
субсидий на 1 га
выращивания
(3 года
роста), тенге
Сумма бюджетных
субсидий, тенге
Начальник управления сельского хозяйства ____________________ области
________________________ "__" ____ 20__ г.
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 8
к Правилам
Утверждаю
начальник управления сельского хозяйства
________________________________ области
________________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
" __ " ________ 20__ год
Ведомость
для выплаты бюджетных субсидий на обеспечение закладки и
выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и
винограда на 2010 год
п/п
Наименование
района
Наименование
сельхозтоваро-
производителя
Культура
Площадь закладки
и выращивания, га
Площадь
выращивания
(1 года роста),
га
Площадь
выращивания
(2 года
роста), га
Итого:
продолжение таблицы
Площадь
выращивания
(3 года
роста), га
Размер
бюджетных
субсидий
на 1 га
закладки
и выращива-
ния, тенге
Размер
бюджетных
субсидий на 1 га
выращивания
(1 года роста),
тенге
Размер бюджетных
субсидий на 1 га
выращивания
(2 года роста),
тенге
Размер бюджетных
субсидий на 1 га
выращивания
(3 года роста),
тенге
Подлежит к
оплате, тенге
Сумма к оплате ______________________________________________________
(прописью)
Руководитель структурного подразделения управления сельского хозяйства ___________________________________________________________
области _____________________________________________________________
(Ф.И.О., подпись)

* - аласа бойлы телітушілер үшін көшеттердің саны 1 гектарда 1600 данадан, жартылай аласа, бойлы телітушілер үшін 800 данадан және ұзын бойлы телітушілер үшін 400 данадан кем болмауы тиіс;
** - жүзім үшін көшеттердің саны 2000 данадан кем болмауы тиіс.
Ережеге
3-қосымша
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін
өсіруді қамтамасыз етуге арналған бюджеттік субсидиялар
алуға өтініш
1. ____________________________________________________________
(құрылтай құжатының атауы)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндіруші)
атынан бірінші басшы ________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
осымен _________ га алаңға 200 жылғы күзде және (немесе) 200 __ жылғы көктемде отырғызылған "___" өсу жылындағы жеміс дақылдарының/жүзімнің (қажеттісінің астын сызу керек), көп жылдық екпелерін өсіруге арналған бюджеттік субсидиялар бөлу туралы өтінім білдіреді.
2. Өтінішке:
өткен жылдарда жасалған жеміс дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызу актісінің;
өткен жылдарда бюджеттік субсидиялардың алынғаны туралы куәландыратын құжаттың көшірмелері қоса беріледі.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің заңды мекен-жайы және банктік деректемелері:
____________________
____________________
____________________
____________________
____________________
____________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Ережеге
4-қосымша
"Бекітемін"
_____________ облысының әкімі
___________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
200 _____ жылғы "___" ___
Облыс бойынша бюджеттік субсидияны алуға үміткер ауыл
шаруашылығы тауарын өндірушілердің алдын ала тізбесі
Р/с
Ауданның атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Дақыл
Отырғызу және өсіру алаңы, га
Отырғызудың және өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері, теңге
Бюджеттік субсидиялардың сомасы, теңге
Жиыны:
_____________________________________________________ облысының Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
_________________________ 20 ____ ж. "___" _________ (Т.А.Ә., қолы)
Ережеге
5-қосымша
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің
көп жылдық екпелерін отырғызудың
20____ жылғы "___" _______ № _____ актісі
Біз, төменде қол қойған, _________________ облысы _____________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық комиссиясының
(бұдан әрі - комиссия) мүшелері құрамында:
комиссия төрағасы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімінің өкілі _________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Министрліктің АӨК-дегі мемлекеттік инспекция комитеті аудандық
(қалалық) аумақтық инспекциясының өкілі _____________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
аудандық (қалалық) жер қатынастары бөлімінің өкілі __________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ғылыми ұйымның өкілі ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
қоғамдық ұйымның өкілі ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ басшысы болып,
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
мынадай көп жылдық екпелерді:
________________ га алаңға __________________________________________
(дақылдың атауы, сұрпы, егу схемасы)
________________ га алаңға __________________________________________
(дақылдың атауы, сұрпы, егу схемасы)
________________ га алаңға __________________________________________
(дақылдың атауы, сұрпы, егу схемасы)
отырғызуды іске асырғаны туралы осы актіні жасадық.
Комиссия төрағасы ______________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы
бөлімінің өкілі ______________________
(қолы)
Министрліктің
АӨК-дегі мемлекеттік инспекция комитеті
аудандық (қалалық) аумақтық
инспекциясының өкілі ______________________
(қолы)
аудандық (қалалық) жер қатынастары
бөлімінің өкілі ______________________
(қолы)
ғылыми ұйымның өкілі ______________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі ______________________
(қолы)
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші ______________________
(қолы, мөрі)
Ережеге
6-қосымша
Жеміс (жеміс-жидек) дақылдары мен жүзімнің көп жылдық
екпелерін тексерудің
20____ жылғы "___" _______ № _______ актісі
Біз, төменде қол қойған, __________ облысы ____________________
ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық комиссиясының (бұдан әрі - комиссия) мүшелері құрамында:
Комиссия төрағасы ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімінің өкілі _________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
Министрліктің АӨК-дегі мемлекеттік инспекция комитеті аудандық
(қалалық) аумақтық инспекциясының өкілі _____________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
аудандық (қалалық) жер қатынастары бөлімінің өкілі __________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
ғылыми ұйымның өкілі _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
қоғамдық ұйымның өкілі ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
______________________________________________________ басшысы болып,
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
_____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы)
200___ отырғызылған "___" өсу жылындағы көп жылдық екпелерді
_____________________ га алаңға _____________________________________
(дақылдың атауы, сұрпы, егу схемасы)
_____________________ га алаңға ____________________________________
дақылдың атауы, сұрпы, егу схемасы)
_____________________ га алаңға _____________________________________
(дақылдың атауы, сұрпы, егу схемасы)
өсіруді жүзеге асырып жатқандағы туралы осы актіні жасадық.
Комиссия төрағасы ______________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы
басқармасының (бөлімінің) өкілі ______________________
(қолы)
Министрліктің
АӨК-дегі мемлекеттік инспекция комитеті
аудандық (қалалық) аумақтық
инспекциясының өкілі ______________________
(қолы)
аудандық (қалалық) жер қатынастары
бөлімінің өкілі ______________________
(қолы)
ғылыми ұйымның өкілі ______________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі ______________________
(қолы)
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші ______________________
(қолы, мөрі)
Ережеге
7-қосымша
"Бекітемін"
____________________ облысының әкімі
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20____ жылғы "___" _____
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің жеміс-жидек дақылдары
мен жүзімнің көп жылдық екпелерін отырғызуға және өсіруге
2010 жылға арналған бюджеттік субсидияны алуға түпкілікті
тізбесі
Р/с
Ауданның атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Дақыл
Отырғызу және өсіру алаңы, га
Өсіру алаңы (1 өсу жылы), га
Өсіру алаңы (2 өсу жылы), га
Өсіру алаңы (3 өсу жылы), га
Отырғызудың және өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері, теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (1 өсу жылы) теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (2 өсу жылы) теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (3 өсу жылы) теңге
Бюджеттік субсидиялардың сомасы теңге
Жиыны:
____________________ облысының Ауыл шаруашылығы басқармасының бастығы
__________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20____ ж. "___" ____
Ережеге
8-қосымша
"Бекітемін"
________________ облысы
Ауыл шаруашылығы
басқармасының бастығы
_______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
20____ жылғы "___" _____
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көп жылдық екпелерін
отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге 2010 жылға арналған
бюджеттік субсидияларды төлеу үшін ведомость
Р/с
Ауданның атауы
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушінің атауы
Дақыл
Отырғызу және өсіру алаңы, га
Өсіру алаңы (1 өсу жылы), га
Өсіру алаңы (2 өсу жылы), га
Өсіру алаңы (3 өсу жылы), га
Отырғызудың және өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері, теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (1 өсу жылы) теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (2 өсу жылы) теңге
Өсірудің 1 гектарына арналған бюджеттік субсидиялардың мөлшері (3 өсу жылы) теңге
Бюджеттік субсидиялардың сомасы теңге
Жиыны:
Төленетін сома _____________________________________________________
(жазумен)
______________________________ облысының Ауыл шаруашылығы басқармасы құрылымдық бөлімшесінің басшысы
___________________________________
(Т.А.Ә., қолы)