О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 года № 1136
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072 "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан до 15 января 2011 года проинформировать Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан о принятых мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072 "О мерах по оптимизации штатной численности органов, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" и пункта 1 настоящего постановления.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы провести функциональный анализ государственных учреждений, финансируемых из местных бюджетов, и по результатам проведенного анализа провести их оптимизацию с последующим представлением информации о проведенной работе в Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан до 1 мая 2011 года.
4. Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан:
до 1 апреля 2011 года провести функциональный анализ государственных учреждений, подведомственных центральным исполнительным органам, за исключением государственных учреждений, лимиты штатной численности которых сокращены в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления, и внести предложения в Правительство Республики Казахстан по их оптимизации;
провести анализ и обеспечить предоставление в Правительство Республики Казахстан информации об исполнении пункта 2 настоящего постановления к 15 февраля 2011 года, пункта 3 настоящего постановления к 10 июля 2011 года.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 ноября 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2010 года № 1136
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 октября 1998 года № 1108 "О штатной численности аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан":

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қазандағы № 1136 Қаулысы
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары 2011 жылғы 15 қаңтарға дейін «Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған органдардың штат санын оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын және осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөнінде қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігін хабардар етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге функционалдық талдау өткізсін және кейіннен 2011 жылғы 1 мамырға дейін Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігіне жүргізілген жұмыс туралы ақпарат бере отырып, өткізілген талдау нәтижелері бойынша оларды оңтайландыруды жүргізсін.
4. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі:
2011 жылғы 1 сәуірге дейін осы қаулының 1-тармағына сәйкес штат санының лимиттері қысқартылған мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, орталық атқарушы органдарға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерге функционалдық талдау жүргізсін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне оларды оңтайландыру жөнінде ұсыныстар енгізсін;
талдау жүргізсін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2011 жылғы 15 ақпанға осы қаулының 2-тармағының, 2011 жылғы 10 шілдеге осы қаулының 3-тармағының орындалуы туралы ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қарашадан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 29 қазандағы
№ 1136 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. «Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы аппаратының штат саны туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 29 қазандағы № 1108 қаулысында:

в пункте 1 цифры "44" заменить цифрами "37".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 марта 2000 года № 368 "Вопросы Министерства обороны Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 15, ст. 142):
в подпункте 2) пункта 1 цифры "575" заменить цифрами "489".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327):
в пункте 3 цифры "636" заменить цифрами "590".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 49, ст. 627):
в приложении 1 к указанному постановлению:
в графе 2 "Всего, штатная численность (ед.)":
в строке "Акмолинская" цифры "3498" заменить цифрами "2973";
в строке "Актюбинская" цифры "2562" заменить цифрами "2178";
в строке "Алматинская" цифры "3978" заменить цифрами "3381";
в строке "Атырауская" цифры "1628" заменить цифрами "1384";
в строке "Восточно-Казахстанская" цифры "4099" заменить цифрами "3484";
в строке "Жамбылская" цифры "2693" заменить цифрами "2289";
в строке "Западно-Казахстанская" цифры "2408" заменить цифрами "2047";
в строке "Карагандинская" цифры "3529" заменить цифрами "3000";
в строке "Костанайская" цифры "3693" заменить цифрами "3139";
в строке "Кызылординская" цифры "1902" заменить цифрами "1617";
в строке "Мангистауская" цифры "1207" заменить цифрами "1026";
в строке "Павлодарская" цифры "2985" заменить цифрами "2537";
в строке "Северо-Казахстанская" цифры "2878" заменить цифрами "2446";
в строке "Южно-Казахстанская" цифры "4133" заменить цифрами "3513";
в строке "г. Алматы" цифры "1329" заменить цифрами "1196";

1-тармақтағы «44» деген сандар «37» деген сандармен ауыстырылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 наурыздағы № 368 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 15, 142-құжат):
1-тармақтың 2) тармақшасындағы «575» деген сандар «489» деген сандармен ауыстырылсын.
3. «Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 29, 327-құжат):
3-тармақтағы «636» деген сандар «590» деген сандармен ауыстырылсын.
4. «Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 49, 627-құжат):
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
«Барлығы, штат саны (бірлік)» деген 2-бағанда:
«Ақмола» деген жолдағы «3498» деген сандар «2973» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ақтөбе» деген жолдағы «2562» деген сандар «2178» деген сандармен ауыстырылсын;
«Алматы» деген жолдағы «3978» деген сандар «3381» деген сандармен ауыстырылсын;
«Атырау» деген жолдағы «1628» деген сандар «1384» деген сандармен ауыстырылсын;
«Шығыс Қазақстан» деген жолдағы «4099» деген сандар «3484» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жамбыл» деген жолдағы «2693» деген сандар «2289» деген сандармен ауыстырылсын;
«Батыс Қазақстан» деген жолдағы «2408» деген сандар «2047» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қарағанды» деген жолдағы «3529» деген сандар «3000» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қостанай» деген жолдағы «3693» деген сандар «3139» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қызылорда» деген жолдағы «1902» деген сандар «1617» деген сандармен ауыстырылсын;
«Маңғыстау» деген жолдағы «1207» деген сандар «1026» деген сандармен ауыстырылсын;
«Павлодар» деген жолдағы «2985» деген сандар «2537» деген сандармен ауыстырылсын;
«Солтүстік Қазақстан» деген жолдағы «2878» деген сандар «2446» деген сандармен ауыстырылсын;
«Оңтүстік Қазақстан» деген жолдағы «4133» деген сандар «3513» деген сандармен ауыстырылсын;
«Алматы қаласы» деген жолдағы «1329» деген сандар «1196» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "г. Астана" цифры "936" заменить цифрами "796";
в строке "Итого:" цифры "43458" заменить цифрами "37006".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных, центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3:

«Астана қаласы» деген жолдағы «936» деген сандар «796» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жиыны:» деген жолдағы «43458» деген сандар «37006» деген сандармен ауыстырылсын.
5. «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бағанда:

строки, порядковый номер 1, цифры "1377" заменить цифрами "1344";
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан с учетом
его территориальных органов и подведомственных ему
государственных учреждений, в том числе:
105734
Административная полиция органов внутренних дел,
содержащаяся за счет областных бюджетов и бюджетов города
республиканского значения,
столицы, из них:

реттік нөмірі 1-жолдағы «1377» деген сандар «1344» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
105734
Облыстық бюджеттер мен республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының әкімшілік полициясы, оның ішінде:

цифры "18149**" заменить цифрами "17779**";
цифры "18133**" заменить цифрами "17766**";
цифры "19562" заменить цифрами "19160";
цифры "56" заменить цифрами "48";
цифры "540" заменить цифрами "459";
цифры "120" заменить цифрами "102";
цифры "105" заменить цифрами "89";
цифры "32" заменить цифрами "27";
цифры "40" заменить цифрами "34";
цифры "32" заменить цифрами "27";
цифры "32" заменить цифрами "27";
цифры "32" заменить цифрами "27";
цифры "25" заменить цифрами "21";
цифры "24" заменить цифрами "20";
цифры "285" заменить цифрами "242";
цифры "410" заменить цифрами "349";
цифры "1072" заменить цифрами "911";
строки, порядковый номер 4, цифры "445" заменить цифрами "378";
строки, порядковый номер 5, цифры "1052" заменить цифрами "997";
строки, порядковый номер 6, цифры "12626" заменить цифрами  "11537";
строки, порядковый номер 7, цифры "1496" заменить цифрами  "1272";
строки, порядковый номер 8, цифры "1532" заменить цифрами  "1322";
строки, порядковый номер 9, цифры "22950" заменить цифрами  "20406";
строки, порядковый номер 10, цифры "359" заменить цифрами  "306";
строки, порядковый номер 11:
цифры "24743" заменить цифрами "23600";
цифры "17753" заменить цифрами "17659";
цифры "218" заменить цифрами "185";
цифры "300" заменить цифрами "255";
цифры "41" заменить цифрами "35";
цифры "64" заменить цифрами "54";
строки, порядковый номер 12, цифры "2800,5" заменить цифрами "2696,5";
строки, порядковый номер 13, цифры "9755" заменить цифрами "8736";
строки, порядковый номер 14, цифры "174" заменить цифрами "152";
строки, порядковый номер 15, цифры "1274" заменить цифрами "1126";
строки, порядковый номер 16, цифры "839" заменить цифрами "713";
строки, порядковый номер 17, цифры "1001" заменить цифрами "976";
строки, порядковый номер 18, цифры "478" заменить цифрами "446";
строки, порядковый номер 19, цифры "3730" заменить цифрами "3170";
строки, порядковый номер 20, цифры "397" заменить цифрами "360";
строки, порядковый номер 21, цифры "85" заменить цифрами "72";
строки, порядковый номер 22, цифры "256" заменить цифрами "218";
строки, порядковый номер 23, цифры "85" заменить цифрами "72".
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от от 23.11.2010 № 1231 (вводится в действие с 01.11.2010).

«18149**» деген сандар «17779**» деген сандармен ауыстырылсын;
«18133**» деген сандар «17766**» деген сандармен ауыстырылсын;
«19562» деген сандар «19160» деген сандармен ауыстырылсын;
«56» деген сандар «48» деген сандармен ауыстырылсын;
«540» деген сандар «459» деген сандармен ауыстырылсын;
«120» деген сандар «102» деген сандармен ауыстырылсын;
«105» деген сандар «89» деген сандармен ауыстырылсын;
«32» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«40» деген сандар «34» деген сандармен ауыстырылсын;
«32» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«32» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«32» деген сандар «27» деген сандармен ауыстырылсын;
«25» деген сандар «21» деген сандармен ауыстырылсын;
«24» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«285» деген сандар «242» деген сандармен ауыстырылсын;
«410» деген сандар «349» деген сандармен ауыстырылсын;
«1072» деген сандар «911» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4-жолдағы «445» деген сандар «378» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолдағы «1052» деген сандар «997» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 6-жолдағы «12626» деген сандар «11537» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7-жолдағы «1496» деген сандар «1272» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жолдағы «1532» деген сандар «1322» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 9-жолдағы «22950» деген сандар «20406» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10-жолдағы «359» деген сандар «306» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 11-жолда:
«24743» деген сандар «23600» деген сандармен ауыстырылсын;
«17753» деген сандар «17659» деген сандармен ауыстырылсын;
«218» деген сандар «185» деген сандармен ауыстырылсын;
«300» деген сандар «255» деген сандармен ауыстырылсын;
«41» деген сандар «35» деген сандармен ауыстырылсын;
«64» деген сандар «54» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 12-жолдағы «2800,5» деген сандар «2696,5» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 13-жолдағы «9755» деген сандар «8736» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 14-жолдағы «174» деген сандар «152» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 15-жолдағы «1274» деген сандар «1126» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 16-жолдағы «839» деген сандар «713» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 17-жолдағы «1001» деген сандар «976» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 18-жолдағы «478» деген сандар «446» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 19-жолдағы «3730» деген сандар «3170» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 20-жолдағы «397» деген сандар «360» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 21-жолдағы «85» деген сандар «72» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 22-жолдағы «256» деген сандар «218» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 23-жолдағы «85» деген сандар «72» деген сандармен ауыстырылсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.11.23 № 1231 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.