Об утверждении состава Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 1237. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2012 года № 1491
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.11.2012 № 1491.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года № 983 "О Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый состав Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2008 года № 1150 "О составе Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 45, ст. 521).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2010 года № 1237
Состав
Комиссии по присуждению Государственной молодежной
премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан
Жумагулов                  - Министр образования и науки Республики
Бакытжан Турсынович          Казахстан, председатель
Сарыбеков                  - вице-министр образования и науки
Махметгали Нургалиевич       Республики Казахстан, заместитель
председателя
Кожахмет                   - директор Департамента воспитательной
Мадияр Дуйсенбаевич          работы и молодежной политики
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, секретарь
Секция "Театр и кино, литература, журналистика"
Мынбай                     - заведующий Отделом внутренней политики
Дархан Камзабекулы           Администрации Президента Республики
Казахстан, руководитель секции
(по согласованию)
Онербай                    - депутат, член Комитета по социально-
Нурлан Алтаевич              культурному развитию Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Оразалин                   - председатель правления Союза писателей
Нурлан Мыркасымович          Казахстана, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Сахариянов                 - первый заместитель председателя
Канат Акылбаевич             Правления акционерного общества
"Агентство "Хабар" (по согласованию)
Малдыбаев                  - заместитель главного редактора
Сабит Галымович              акционерного общества "Республиканская
газета "Казахстанская правда"
(по согласованию)
Секция "Эстрада, классическая музыка, народное творчество"
Мусаходжаева               - народная артистка Республики Казахстан,
Айман Кожабековна            обладатель почетного звания
"Артист мира", академик Международной
академии творчества, профессор, ректор
Государственного учреждения "Казахский
национальный университет искусств"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, руководитель
секции
Абельдинова                - заместитель председателя Комитета
Алия Сапабековна             по культуре Министерства культуры
Республики Казахстан
Альпиев                    - директор Республиканского
Толеубек Ныгметович          государственного казенного предприятия
"Национальный театр оперы и балета
имени Куляш Байсеитовой"
Комитета культуры Министерства культуры
Республики Казахстан
Забирова                   - певица, заслуженный деятель Республики
Толкын Тохтаубаевна          Казахстан, доцент Государственного
учреждения "Казахская национальная
академия искусств имени Т.К. Жургенова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Силин                      - заслуженный работник культуры Республики
Михаил Анисимович            Казахстан, деятель культуры Республики
Казахстан, почетный работник образования
Республики Казахстан, руководитель
танцевальной труппы Государственного
коммунального казенного предприятия
"Дворец школьников" имени Махамбета
Утемисова Управления образования
города Астаны
Секция "Дизайн и изобразительное искусство"
Асылханов                  - дизайнер, профессор высшей
Ермек Сабырович              аттестационной комиссии искусств
Республики Казахстан, доктор по теории и
методике художественного проектирования
(дизайн) и декоративно-прикладного
искусства, профессор живописи,
руководитель секции (по согласованию)
Аймагамбетов               - художник, лауреат Международного
Даулет Амантаевич            конкурса "Шабыт", член Союза художников
Республики Казахстан (по согласованию)
Дузелханов                 - лауреат Государственной премии
Агымсалы Дузелханович        Республики Казахстан, заслуженный
деятель Республики Казахстан, член Союза
писателей Республики Казахстан, доцент,
профессор Государственного учреждения
"Казахская национальная академия
искусств имени Т.К. Жургенова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Жамбыршиев                 - заслуженный деятель Республики
Орынбасар Жексенович         Казахстан, член Союза писателей
Республики Казахстан, профессор
Государственного учреждения "Казахская
национальная академия искусств имени
Т.К. Жургенова" Министерства образования
и науки Республики Казахстан
Махат                      - художник, доктор изобразительного
Лейла Болатовна              искусства, лауреат Европейской
Унии искусств, почетный член академии
им. Масарика (по согласованию)
Секция "Наука и общественная деятельность"
Раманкулов                 - генеральный директор Республиканского
Ерлан Мирхайдарович          государственного предприятия на праве
хозяйственного ведения "Национальный
центр биотехнологий Республики
Казахстан" Комитета науки Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, руководитель секции
Сыздыкова                  - депутат, член Комитета по социально-
Бахыт Ахметовна              культурному развитию Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию)
Мажитов                    - директор Республиканского
Саттар Фазылович             государственного казенного предприятия
"Институт истории и этнологии
им. Ш. Валиханова" Комитета науки
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Орсариев                   - ректор Академии государственного
Арын Амангельдиевич          управления при Президенте Республики
Казахстан (по согласованию)
Утешев                     - исполнительный секретарь молодежного
Нурлан Сулейменович          крыла "Жас Отан" Народно-Демократической
партии "Hуp Отан" (по согласованию)
Секция "Спорт"
Абенов                     - депутат, секретарь Комитета по
Мурат Абдуламитович          экономической реформе и региональному
развитию Мажилиса Парламента Республики
Казахстан, руководитель секции
(по согласованию)
Канагатов                  - председатель Комитета по спорту
Елсияр Баймухамедович        Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Жанпеисов                  - директор Республиканского
Кайыргельди Масыгутович      государственного казенного предприятия
"Дирекция штатной национальной команды"
Комитета по спорту Министерства туризма
и спорта Республики Казахстан
Мельниченко                - директор Республиканского
Юрий Васильевич              государственного казенного предприятия
"Центр олимпийской подготовки по видам
борьбы" Комитета по спорту Министерства
туризма и спорта Республики Казахстан,
чемпион Олимпийских игр
Артаев                     - чемпион Олимпийских игр, мастер спорта
Бахтияр Карипуллаевич        по боксу (по согласованию)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 1237 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 қарашадағы № 1491 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.26 № 1491 Қаулысымен.
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығы туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 7 тамыздағы № 983 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамы бекітілсін.
2. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамы» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 желтоқсандағы № 1150 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 45, 521-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы «23» қарашадағы
№ 1237 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Дарын» мемлекеттік жастар
сыйлығын беру жөніндегі комиссияның құрамы
Жұмағұлов             - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Бақытжан Тұрсынұлы      министрі, төраға
Сарыбеков             - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Махметғали Нұрғалиұлы   вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қожахмет              - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Мадияр Дүйсенбайұлы     министрлігі Тәрбие жұмысы және жастар саясаты
департаментінің директоры, хатшы
«Театр және кино, әдебиет, журналистика» секциясы
Мыңбай                - Қазақстан Республикасы Президентінің
Дархан Қамзабекұлы      Әкімшілігі Ішкі саясат бөлімінің меңгерушісі,
секция жетекшісі (келісім бойынша)
Өнербай               - депутат, Қазақстан Республикасы Парламенті
Нұрлан Әлтайұлы         Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Оразалин              - Қазақстан Жазушылар одағы басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы      төрағасы, Қазақстан Республикасы мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келісім бойынша)
Сахариянов            - «Хабар» Агенттігі» акционерлік қоғамының
Қанат Ақылбайұлы        Басқарма төрағасының бірінші орынбасары
(келісім бойынша)
Малдыбаев             - «Казахстанская правда» республикалық газеті»
Сәбит Ғалымұлы          акционерлік қоғамы бас редакторының
орынбасары (келісім бойынша)
«Эстрада, классикалық музыка, халық шығармашылығы» секциясы
Мұсаходжаева          - Қазақстан Республикасының халық әртісі,
Айман Қожабекқызы       құрметті «Әлем әртісі» атағының иегері,
Халықаралық шығармашылық академиясының
академигі, профессор, Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігінің «Қазақ ұлттық
музыка академиясы» мемлекеттік мекемесінің
ректоры, секция жетекшісі
Әбілдинова            - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
Әлия Сапабекқызы        Мәдениет комитеті төрағасының орынбасары
Әлпиев                - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
Төлеубек Нығметұлы      Мәдениет комитетінің «Күләш Байсейітова
атындағы ұлттық опера және балет театры»
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының директоры
Забирова              - әнші, Қазақстан Республикасының еңбек
Толқын Тоқтаубайқызы    сіңірген қайраткері, Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігінің «Т.Қ.
Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер
академиясы» мемлекеттік мекемесінің доценті
Силин                 - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген
Михаил Анисимович       мәдениет қызметкері, Қазақстан
Республикасының мәдениет қайраткері,
Қазақстан Республикасының құрметті білім
қызметкері, Астана қаласының Білім басқармасы
Махамбет Өтемісұлы атындағы «Оқушылар сарайы»
мемлекеттік қазыналық коммуналдық
кәсіпорнының би группасының жетекшісі
«Дизайн және бейнелеу өнері» секциясы
Асылханов             - дизайнер, Қазақстан Республикасы жоғары
Ермек Сабырұлы          аттестаттау комисссиясының өнер профессоры,
көркем жобалау (дизайн) және
декоративті-қолданбалы өнер теориясы мен
әдістемесі бойынша доктор, кескіндеме
профессоры, секция жетекшісі (келісім
бойынша)
Аймағамбетов          - суретші, халықаралық «Шабыт» конкурсының
Дәулет Амантайұлы       лауреаты, Қазақстан Суретшілер одағының
мүшесі (келісім бойынша)
Дүзелханов            - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
Ағымсалы Дүзелханұлы    лауреаты, Қазақстан Республикасының еңбек
сіңірген қайраткері, Қазақстан Республикасы
Жазушылар одағының мүшесі, доцент, Қазақстан
Республикасы Білім және ғылым министрлігінің
«Т.Қ. Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер
академиясы» мемлекеттік мекемесінің
профессоры
Жамбыршиев            - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген
Орынбасар Жексенұлы     қайраткері, Қазақстан Республикасы Жазушылар
одағының мүшесі, Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігінің «Т.Қ. Жүргенов
атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы»
мемлекеттік мекемесінің профессоры
Махат                 - суретші, бейнелеу өнерінің докторы, Еуропалық
Ләйла Болатқызы         Өнер одағының лауреаты, Масарик атындағы
академияның құрметті мүшесі (келісім бойынша)
«Ғылым және қоғамдық қызмет» секциясы
Раманқұлов            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Ерлан Мірхайдарұлы      министрлігі Ғылым комитетінің «Қазақстан
Республикасы Ұлттық биотехнология орталығы»
шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық
мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры,
секция жетекшісі
Сыздықова             - депутат, Қазақстан Республикасы Парламенті
Бақыт Ахметқызы         Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Мәжитов               - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Саттар Фазылұлы         министрлігі Ғылым комитетінің «Ш.Уәлиханов
атындағы тарих және этнология институты»
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының директоры
Өрсариев              - Қазақстан Республикасы Президентінің
Арын Амангелдіұлы       жанындағы Мемлекеттік басқару академиясының
ректоры (келісім бойынша)
Өтешев                - «Нұр Отан» халықтық демократиялық партиясының
Нұрлан Сүлейменұлы      «Жас Отан» жастар қанатының атқарушы хатшысы
(келісім бойынша)
«Спорт» секциясы
Әбенов                - депутат, Қазақстан Республикасы Парламенті
Мұрат Абдуламитұлы      Мәжілісінің Экономикалық реформа және өңірлік
даму комитетінің хатшысы, секция жетекшісі
(келісім бойынша)
Қанағатов             - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
Елсияр Баймұхамедұлы    министрлігі Спорт комитетінің төрағасы
Жанпейісов            - Қазақстан Республикасы Туризм жене спорт
Қайыргелді Масығұтұлы   министрлігі Спорт комитетінің «Ұлттық штаттық
командалар дирекциясы» республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры
Мельниченко           - Қазақстан Республикасы Туризм жене спорт
Юрий Васильевич         министрлігі Спорт комитетінің «Күрес түрлері
бойынша олимпиадалық даярлау орталығы»
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының директоры, Олимпиада ойындарының
чемпионы
Артаев                - Олимпиада ойындарының чемпионы, бокстан
Бақтияр Кәріполлаұлы    спорт шебері (келісім бойынша)