О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2007 года № 413
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2010 года № 1300
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2007 года № 413 "Об утверждении Правил исключения из-под контроля лекарственных препаратов, содержащих малое количество наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, из которых указанные средства и вещества не могут быть извлечены легкодоступными способами, и списка указанных препаратов" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 16, ст. 184) следующие дополнения:
список лекарственных препаратов, содержащих малое количество наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, из которых указанные средства и вещества не могут быть извлечены легкодоступными способами, и не подлежащих контролю в Республике Казахстан, утвержденный указанным постановлением, дополнить строками, порядковые номера 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, следующего содержания:
"
34.
Антиспазм
Состав на 1 таблетку, в
мг:
парацетамола - 300 мг
дротаверин
гидрохлорида - 40 мг
кодеина - 8 мг
Таблетки
№ 20
Таблица III
раздел А
пункт 1
35.
Беллатаминал
Состав на 1 таблетку,
в г:
сумма алкалоидов
красавки - 0,0001 г
фенобарбитал - 0,02 г
эрготамина тартрат -
0,0003 г
Таблетки
№ 10
Таблица III
раздел В № 54
Таблица IV
Перечень 1
36.
Гликодин
Состав на 5 мл
препарата, в мг:
декстраметорфана
гидробромида - 10 мг
левоментол - 75 мг
терпингидрат - 10 мг
Сироп во
флаконах
50 мл,
100 мл
Таблица II
раздел А № 43
(примечание)
37.
Коделак®фито
Состав на 120 г
препарата, в г:
кодеин фосфат - 0,09 г
солодки голой корней
густого экстракт - 4 г
термопсиса экстракт
сухой - 0,2 г
экстракт чабреца жидкого
- 20 г
Сироп во
флаконах
100 мл
Таблица III
раздел А
пункт 1
38.
Корвалин-РТ
Состав на 100 мл
препарата, в г:
масло мяты перечной -
0,142 г
фенобарбитал - 1,826 г
этиловый эфир a -
бромизовалериановой
кислоты - 2 г
Капли для
приема
внутрь
20 мл,
25 мл
Таблица III
раздел В № 54
39.
Корватаблет
Состав на 1 таблетку,
в мг:
фенобарбитал - 7,5 мг
этиловый эфир a -
бромизовалериановой
кислоты - 8,2 мг
Таблетки
№ 10,
№ 20,
№ 100
Таблица III
раздел В № 54
40.
Сантопералгин
Состав на 1 таблетку,
в мг:
кодеин - 8 мг
кофеин - 50 мг
метамизол натрия - 300 мг
парацетамол - 300 мг
фенобарбитал - 10 мг
Таблетки
№ 10
Таблица III
раздел А
пункт 1
Таблица III
раздел В № 54
41.
Сантотитралгин
Состав на 1 таблетку,
в мг:
кодеин - 8 мг
кофеин - 50 мг
метамизол натрия - 300 мг
фенобарбитал - 10 мг
Таблетки
№ 10
Таблица III
раздел А
пункт 1
Таблица III
раздел В № 54
".

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 мамырдағы № 413 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қарашадағы № 1300 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Құрамында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың аз мөлшері бар, олардан көрсетілген құралдар мен заттар оңай қол жеткізілетін тәсілдермен алынуы мүмкін емес дәрілік препараттарды бақылаудан алу ережесін және көрсетілген препараттардың тізімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 23 мамырдағы № 413 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 16, 184-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген құрамында есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың аз мөлшері бар, олардан көрсетілген құралдар мен заттар оңай қол жеткізілетін тәсілдермен алынуы мүмкін емес және Қазақстан Республикасында бақылауға жатпайтын дәрілік препараттардың тізімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41-жолдармен толықтырылсын:
«
34.
Антиспазм
1 таблеткаға құрамы, мг-да:
парацетамол - 300 мг
дротаверин
гидрохлорид - 40 мг
кодеин — 8 мг
№ 20 таблеткалар
III кесте
А бөлімі
1-тармақ
35.
Беллатаминал
1 таблеткаға құрамы, г-да:
итжидек алкалоидтар қосындысы - 0,0001 г
фенобарбитал - 0,02 г
эрготаминтартраты - 0,0003 г
№ 10 таблеткалар
III кесте
В бөлімі
№ 54
IV кесте
1-тізбе
36.
Гликодин
5 мл препаратқа құрамы, мг:
декстраметорфан гидробромиді - 10 мг
левоментол - 3,975 мг
терпингидрат - 10 мг
50 мл, 100 мл сауыттағы шәрбат
II кесте
А бөлімі
№ 43
(ескертпе)
37.
Коделак(R) фито
120 г препаратқа құрамы, г-да:
кодеин фосфат - 0,09 г
жалаңаш мия тамырларының қою сығындысы - 4 г
термопсистің қою сығындысы - 0,2 г
сұйық тасшөптің сығындысы - 20 г
100 мл сауыттағы шәрбат
ІІІ кесте
А бөлімі
1-тармақ
38.
Корвалин-РТ
100 мл препаратқа құрамы, г-да:
бұрыш жалбыз майы - 0,142 г
фенобарбитал - 1,826 г а-бромизовалериан қышқылының
этил эфирі - 2 г
Ішуге арналған тамшылар 20 мл, 25 мл
III кесте
В бөлімі
№ 54
39.
Корватаблет
1 таблеткаға құрамы, мг-да:
фенобарбитал - 7,5 мг а-бромизовалериан қышқылының
этил эфирі - 8,2 мг
№ 10,
№ 20,
№ 100 таблеткалар
III кесте
В бөлімі
№ 54
40.
Сантопералгин
1 таблеткаға құрамы, мг-да:
кодеин - 8 мг
кофеин - 50 мг
натрий метамизолы - 300 мг
парацетамол - 300 мг
фенобарбитал - 10 мг
№ 10 таблеткалар
III кесте
А бөлімі
1-тармақ
III кесте
В бөлімі
№ 54
41.
Сантотитралгин
1 таблеткаға құрамы, мг-да:
кодеин - 8 мг
кофеин - 50 мг
натрий метамизолы - 300 мг
фенобарбитал - 10 мг
№ 10 таблеткалар
III Кесте
A бөлімі
1-тармақ
III кесте
В бөлімі
№ 54
».

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Mинистр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов