О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2010 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2010 года № 1364
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2010 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Распоряжение Президента Республики Казахстан О присуждении государственных стипендий
в области культуры в 2010 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2010 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от " " 2010 года №
Персональный состав лиц,
выдвигаемых на соискание государственных стипендий
в области культуры в 2010 году
Деятели литературы
Абдикакимов Тыныштыкбек     - 1953 года рождения, поэт
Ахметова Куляш              - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
Государственной премии
Байгут Мархабат             - 1945 года рождения, прозаик
Балкыбек Амирхан            - 1969 года рождения, поэт
Бердыбаев Рахманкул         - 1927 года рождения, литератор, академик
Ершуова Маржан              - 1972 года рождения, поэтесса
Ибраев Маралтай             - 1969 года рождения, поэт, лауреат
государственной молодежной премии
"Дарын"
Ильясова Танакоз            - 1977 года рождения, поэтесса
Исабаев Нуртас              - 1954 года рождения, поэт
Какишев Турсынбек           - 1927 года рождения, литератор, критик
Кемелбаева Айгуль           - 1965 года рождения, прозаик
Кумарова Шарбану            - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
литературной премии "Алаш"
Момышулы Бакытжан           - 1941 года рождения, писатель
Мынбай Раш                  - 1930 года рождения, писатель-сатирик,
награжден медалью "Ерен еңбегі үшін"
Нуржан Светкали             - 1962 года рождения, поэт, лауреат
Государственной молодежной премии
"Дарын"
Салыкбаева Гульнар          - 1963 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана,
литературной премии "Алаш"
Сарсек Жарас                - 1968 года рождения, поэт, лауреат
литературной премии "Алаш"
Чернова Надежда             - 1947 года рождения, поэтесса
Шапай Тұрсынжан             - 1957 года рождения, критик, лауреат
литературной премии "Алаш"
Деятели искусства
Абдинуров Серикжан          - 1962 года рождения, композитор, лауреат
республиканских, международных
конкурсов
Абилтаев Ертай              - 1935 года рождения, певец, заслуженный
деятель Казахстана
Ажибекулы Казакбай          - 1966 года рождения, художник, участник
международных выставок
Акмолда Дулыга              - 1971 года рождения, актер, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Аравин Юрий Петрович        - 1941 года рождения, музыковед,
заслуженный деятель Казахстана
Аспетова Кульжахан          - 1946 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Алширбекова Роза            - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Аширов Нуркен               - 1985 года рождения, домбрист, лауреат
республиканских, международных
конкурсов
Баяхунов Бакир Яхиянович    - 1933 года рождения, композитор,
народный артист Казахстана
Бисенгалиев Амир            - 1986 года рождения, скрипач, лауреат
международных конкурсов
Гатауов Таир                - 1984 года рождения, солист балета,
лауреат международных конкурсов
Глымов Даурен               - 1974 года рождения, дирижер, лауреат
Государственной премии "Дарын"
Даурбаева Гульзат           - 1967 года рождения, певица, лауреат
международных конкурсов
Жунисбаев Малик             - 1957 года рождения, скульптор, участник
международных выставок
Жузбай Жангали              - 1961 года рождения, домбрист, лауреат
республиканских конкурсов
Имашева Баян                - 1941 года рождения, актриса,
заслуженная артистка Казахстана
Илиясов Марат               - 1959 года рождения, композитор,
заслуженный артист Казахстана
Казакбаев Алькуат           - 1972 года рождения, кобызист, лауреат
республиканских, международных
конкурсов
Какенулы Женис              - 1969 года рождения, художник
Кудайбергенов Ерболат       - 1982 года рождения, певец,
лауреат международных конкурсов
Куттыбадамова Гульмира      - 1968 года рождения, хормейстер-дирижер,
лауреат республиканских, международных
конкурсов
Кыстыкбаев Куандык          - 1977 года рождения, актер, лауреат
республиканских, международных
конкурсов
Назаркулов Ерлан            - 1969 года рождения, художник, лауреат
Президентской премии
Ниязова Айгуль              - 1978 года рождения, солистка оперы,
лауреат республиканских, международных
конкурсов
Нурымбет Ержан              - 1976 года рождения, актер, лауреат
республиканских конкурсов
Ракымбеков Ердос            - 1976 года рождения, мастер прикладного
искусства, участник международных
выставок
Саламат Данияр              - 1970 года рождения, режиссер, лауреат
кинофестиваля "Звезды Шакена"
Серкебаев Мурат             - 1940 года рождения, дирижер, народный
артист Казахстана
Смагулова Актокты           - 1966 года рождения, художник, участник
международных выставок
Тасыбекова Торгын           - 1938 года рождения, актриса, народная
артистка Казахстана
Шыбыкбаев Жанат             - 1968 года рождения, певец, заслуженный
деятель Казахстана

"2010 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 желтоқсандағы № 1364 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2010 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы» Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2010 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар
беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2010 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жариялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н. Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2010 жылғы "__" _______
№ ___ өкіміне
ҚОСЫМША
2010 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендияларға
ұсынылатын адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлері
Ахметова Күләш          - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Әбдікәкімов Тыныштықбек - 1953 жылы туған, ақын
Байғұт Мархабат         - 1945 жылы туған, прозашы
Балқыбек Әмірхан        - 1969 жылы туған, ақын
Бердібаев Рахманқұл     - 1927 жылы туған, әдебиетші, академик
Ершуова Маржан          - 1972 жылы туған, ақын
Исабаев Нұртас          - 1954 жылы туған, ақын
Кәкішев Тұрсынбек       - 1927 жылы туған, әдебиетші, сыншы
Кемелбаева Айгүл        - 1965 жылы туған, прозашы
Комарова Шәрбану        - 1936 жылы туған, прозашы, «Алаш»
әдеби сыйлығының лауреаты
Момышұлы Бақытжан       - 1941 жылы туған, жазушы
Мыңбай Рәш              - 1930 жылы туған, жазушы-сатирик,
«Ерен еңбегі үшін» медалімен
марапатталған
Нұржан Светқали         - 1962 жылы туған, ақын, Мемлекеттік
«Дарын» жастар сыйлығының лауреаты
Салықбаева Гүлнар       - 1963 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жастар одағы сыйлығының, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Сәрсек Жарас            - 1968 жылы туған, ақын, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Чернова Надежда         - 1947 жылы туған, ақын
Шапай Тұрсынжан         - 1957 жылы туған, сыншы, «Алаш» әдеби
сыйлығының лауреаты
Ыбыраев Маралтай        - 1969 жылы туған, ақын, Мемлекеттік
«Дарын» жастар сыйлығының лауреаты
Ілиясова Танакөз        - 1977 жылы туған, ақын
Өнер қайраткерлері
Ақмолда Дулыға          - 1971 жылы туған, актер, Қазақстан Жастар
одағы сыйлығының лауреаты
Аравин Юрий Петрович    - 1941 жылы туған, музыкатанушы,
Қазақстанның еңбек сіңірген қайраткері
Әбдінұров Серікжан      - 1962 жылы туған, композитор,
республикалық, халықаралық конкурстардың
лауреаты
Әбілтаев Ертай          - 1935 жылы туған, әнші, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері
Әжібекұлы Қазақбай      - 1966 жылы туған, суретші, халықаралық
көрмелерге қатысушы
Әспетова Күлжахан       - 1946 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Әшірбекова Роза         - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Әшіров Нұркен           - 1985 жылы туған, домбырашы, республикалық,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Баяхунов Бәкір Яхияұлы  - 1933 жылы туған, композитор, Қазақстанның
халық әртісі
Бисенғалиев Әмір        - 1986 жылы туған, скрипкашы, халықаралық
конкурстардың лауреаты
Гатауов Тайыр           - 1984 жылы туған, балет солисі, халықаралық
конкурстардың лауреаты
Ғылымов Дәурен          - 1974 жылы туған, дирижер, Мемлекеттік
«Дарын» сыйлығының лауреаты
Дәуірбаева Гүлзат       - 1967 жылы туған, әнші, халықаралық
конкурстардың лауреаты
Жүнісбаев Мәлік         - 1957 жылы туған, мүсінші, халықаралық
көрмелерге қатысушы
Жүзбай Жанғали          - 1961 жылы туған, домбырашы, республикалық
конкурстардың лауреаты
Имашева Баян            - 1941 жылы туған, актриса, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі
Кәкенұлы Жеңіс          - 1969 жылы туған, суретші
Қазақбаев Әлқуат        - 1972 жылы туған, қобызшы, республикалық,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Құдайбергенов Ерболат   - 1982 жылы туған, әнші, халықаралық
конкурстардың лауреаты
Құлтыбадамова Гүлмира   - 1968 жылы туған, хормейстер-дирижер,
республикалық, халықаралық конкурстардың
лауреаты
Қыстықбаев Қуандық      - 1977 жылы туған, актер, республикалық,
халықаралық конкурстардың лауреаты
Назарқұлов Ерлан        - 1969 жылы туған, суретші, Президент
сыйлығының лауреаты
Ниязова Айгүл           - 1978 жылы туған, опера солисі,
республикалық, халықаралық конкурстардың
лауреаты
Нұрымбет Ержан          - 1976 жылы туған, актер, республикалық
конкурстардың лауреаты
Рақымбеков Ердос        - 1976 жылы туған, қолданбалы өнер шебері,
халықаралық көрмелерге қатысушы
Саламат Данияр          - 1970 жылы туған, режиссер, «Шәкен
жұлдыздары» кинофестивалінің лауреаты
Серкебаев Мұрат         - 1940 жылы туған, дирижер, Қазақстанның
халық әртісі
Смағұлова Ақтоқты       - 1966 жылы туған, суретші, халықаралық
көрмелерге қатысушы
Тасыбекова Торғын       - 1938 жылы туған, актриса, Қазақстанның
халық әртісі
Шыбықбаев Жанат         - 1968 жылы туған, әнші, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері
Ілиясов Марат           - 1959 жылы туған, композитор, Қазақстанның
еңбек сіңірген әртісі