О некоторых вопросах Каспийского трубопроводного консорциума
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2010 года № 1365
В целях реализации проекта расширения пропускной способности нефтепровода Каспийского трубопроводного консорциума Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить:
1) Третью поправку к Договору о займе члена-основателя (Казахстан) от 16 мая 1997 года между Правительством Республики Казахстан, акционерным обществом "Национальная компания "КазМунайГаз", закрытым акционерным обществом "Каспийский Трубопроводный Консорциум-Р" и акционерным обществом "Каспийский Трубопроводный Консорциум-К" (далее - Третья поправка к Договору о займе);
2) Первую поправку к Договору между кредиторами КТК о субординировании от 16 мая 1997 года между Федеральным агентством по управлению государственным имуществом Российской Федерации, Правительством Республики Казахстан, АО "Национальная компания "КазМунайГаз", КТК Инвестментс Компани, КТК Компани Лимитед, Шеврон Каспиэн Инвестментс Б.В., Лукарко Файненс Б.В., Мобил Каспийская Трубопроводная Компания, Роснефть-Шелл Каспиан Венчурс Лтд, ЭНИ Интернэшнл (Н.А.) Н.В. С.А.Р.Л., БГ Оверсиз Холдингс Лтд, КОО Казахстан Пайплайн Венчурс и Шелл Каспиан Б.В. (далее - Поправка к Договору между кредиторами);
3) Договор о внесении изменений и дополнений в Договор о создании закрытого акционерного общества "Каспийский Трубопроводный Консорциум-Р" и закрытого акционерного общества "Каспийский Трубопроводный Консорциум - К" и Договор о реорганизации Каспийского трубопроводного консорциума и Договор акционеров от 6 декабря 1996 года между Правительством Российской Федерации, Правительством Республики Казахстан, ОАО "АК Транснефть", АО "Национальная компания "КазМунайГаз", КТК Компани Лимитед, Шеврон Каспиэн Пайплайн Консорциум Компани, Лукарко Б.В., Мобил Каспийская Трубопроводная Компания, Роснефть-Шелл Каспиан Венчурс Лтд, ЭНИ Интернэшнл (Н.А.) Н.В. С.А.Р.Л., БГ Оверсиз Холдингс Лтд, КОО Казахстан Пайплайн Венчурс, Орикс Каспиан Пайплайн Л.Л.К., ЗАО "Каспийский Трубопроводный Консорциум-Р" и АО "Каспийский Трубопроводный Консорциум-К" (далее - Договор о внесении изменений и дополнений).
2. Уполномочить вице-министра нефти и газа Республики Казахстан Киинова Ляззата Кетебаевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Третью поправку к Договору о займе, Поправку к Договору между кредиторами и Договор о внесении изменений и дополнений.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

Каспий құбыр консорциумының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 желтоқсандағы № 1365 Қаулысы
Каспий құбыр консорциумы мұнай құбырының өткізу қабілетін кеңейту жобасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) 1997 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі, «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы, «Каспий құбыр консорциумы-Р» жабық акционерлік қоғамы және «Каспий құбыр Консорциумы-Қ» жабық акционерлік қоғамы арасындағы негіз қалаушы мүшенің (Қазақстан) қарызы туралы шартқа Үшінші түзету (бұдан әрі - Қарыз туралы шартқа Үшінші түзету);
2) 1997 жылғы 16 мамырдағы Ресей Федерациясының Мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі федералдық агенттігі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» АҚ, КТК Инвестментс Компани, КТК Компани Лимитед, Шеврон Каспиэн Инвестментс Б.В., Лукарко Файненс Б.В., Мобил Каспий Құбыр Компаниясы, Роснефть-Шелл Каспиан Венчурс Лтд, ЭНИ Интернэшнл (Н.А.) Н.В. С.А.Р.Л., БГ Оверсиз Холдинге Лтд, Қазақстан Пайплайн Венчурс ЖШК және Шелл Каспиан Б.В. арасындағы КҚК кредиторлары арасындағы субординациялау туралы шартқа Бірінші түзету (бұдан әрі - Кредиторлар арасындағы шартқа Түзету);
3) 1996 жылғы 6 желтоқсандағы «Каспий құбыр консорциумы-Р» жабық акционерлік қоғамын және «Каспий құбыр консорциумы-Қ» жабық акционерлік қоғамын құру туралы шартқа және Каспий құбыр консорциумын қайта ұйымдастыру туралы шартқа және Ресей Федерациясының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, «Транснефть АК» АҚ, «ҚазМұнайГаз» ұлттық компаниясы» АҚ, КТК Компани Лимитед, Шеврон Каспиэн Пайплайн Консорциум Компани, Лукарко Б.В., Мобил Каспий Құбыр Компаниясы, Роснефть-Шелл Каспиан Венчурс Лтд, ЭНИ Интернэшнл (Н.А.) Н.В. С.А.Р.Л., БГ Оверсиз Холдинге Лтд, Қазақстан Пайплайн Венчурс ЖШК, Орикс Каспиан Пайплайн Л.Л.К., «Каспий құбыр Консорциумы-Р» ЖАҚ және «Каспий құбыр Консорциумы-Қ» АҚ арасындағы Акционерлердің шартына Өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шарт (бұдан әрі - Өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шарт) мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ вице-министрі Ләззат Кетебайұлы Қиыновқа Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан Қарыз туралы шартқа Үшінші түзетуге, Кредиторлар арасындағы шартқа Түзетуге және Өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шартқа қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов