О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2311
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 1421
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2311 "О Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2010 - 2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г. № 4, ст. 58) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Агентства Республики Казахстан по статистике на 2010 - 2014 годы, утвержденным указанным постановлением:
в разделе 8. "Бюджетные программы":
в бюджетной программе 004 "Прикладные научные исследования в области государственной статистики":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "18 792" заменить цифрами "15 914";
в бюджетной программе 006 "Проведение Национальной переписи":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "21 045" заменить цифрами "15 386";
в бюджетной программе 007 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Агентства Республики Казахстан по статистике":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "43 483" заменить цифрами "43 181";
в бюджетной программе 009 "Услуги по распространению статистических данных":
в графе "2010" строки "Расходы на реализацию программы" цифры "118 033" заменить цифрами "92 872";
дополнить бюджетной программой 011 "Создание и развитие интегрированной информационной системы "е-Статистика" согласно приложению к настоящему постановлению;
в "Распределение расходов по стратегическим направлениям, целям и бюджетным программам":
в графе "2010":
в строках "Стратегическое направление 1. Совершенствование статистической методологии и статистического инструментария" и "Цель 1.1. Совершенствование статистической методологии" цифры "5 735 279" заменить цифрами "5 706 938";
в строках "Задача 1.1.1. Проведение аналитических исследований" и "Программа 004 "Прикладные научные исследования в области государственной статистики" цифры "18 792" заменить цифрами "15 914";
в строке "Задача 1.1.3. Совершенствование методологии отраслей статистики" цифры "5 716 487" заменить цифрами "5 691 024";
в строке "Программа 007 Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Агентства Республики Казахстан по статистике" цифры "43 483" заменить цифрами "43 181";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2311 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 1421 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2010 - 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2311 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 4, 58-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2010-2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 8-бөлімде:
004 «Мемлекеттік статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанында «18 792» деген сандар «15 914» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Ұлттық санақ өткізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанында «21 045» деген сандар «15 386» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанында «43 483» деген сандар «43 181» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Статистикалық деректерді тарату жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдың «2010» деген бағанында «118 033» деген сандар «92 872» деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 011 «е-Статистика» интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар мен бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстардың бөлінуінде»:
«2010» деген бағанда:
«1-стратегиялық бағыт. Статистикалық әдіснаманы және статистикалық құралды жетілдіру» және «1.1-мақсат. Статистикалық әдіснаманы жетілдіру» деген жолдарда «5 735 279» деген сандар «5 706 938» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.1-міндет. Талдамалық зерттеулерді өткізу» және «004 Мемлекеттік статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» бағдарламасы» деген жолдарда «18 792» деген сандар «15 914» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.3-міндет. Статистика салаларының әдіснамасын жетілдіру» деген жолда «5 716 487» деген сандар «5 691 024» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» бағдарламасы» деген жолда «43 483» деген сандар «43 181» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Программа 009 Услуги по распространению статистических данных" цифры "118 033" заменить цифрами "92 872";
в строках "Стратегическое направление 3. Совершенствование работы с пользователями статистической информации" и "Цель 3.1. Повышение доверия к государственной статистике" цифры "21 045" заменить цифрами "49 386";
в строке "Задача 3.1.1. Расширение распространения статистической информации через Интернет-ресурс" дополнить цифрами "34 000";
после строки "Задача 3.1.1. Расширение распространения статистической информации через Интернет-ресурс":
дополнить строкой следующего содержания:
"
Программа 011 "Создание и
развитие интегрированной
информационной системы
"е-Статистика"
34 000
";
в строках "Задача 3.1.3. Проведение Национальной переписи" и "Программа 006 Проведение Национальной переписи" цифры "21 045" заменить цифрами "15 386";
в "Свод бюджетных расходов":
в графе "2010":
в строке 004 "Прикладные научные исследования в области государственной статистики" цифры "18 792" заменить цифрами "15 914";
в строке 006 "Проведение Национальной переписи" цифры "21 045" заменить цифрами "15 386";
в строке 007 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Агентства Республики Казахстан по статистике" цифры "43 483" заменить цифрами "43 181";
в строке 009 "Услуги по распространению статистических данных" цифры "118 033" заменить цифрами "92 872";
в строке "Итого по текущим программам" цифры "5 756 324" заменить цифрами "5 722 324";
после строки:
"
"Бюджет развития"
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
011
Создание и развитие
интегрированной
информационной
системы "е-Статистика"
34 000
";
строку "Итого по программам развития" дополнить цифрами "34 000";
в "Свод бюджетных расходов":
после строки:
"
"Услуги"
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
011
Создание и развитие
интегрированной
информационной
системы "е-Статистика"
34 000
";
в графе "2010":
в строке 004 "Прикладные научные исследования в области государственной статистики" цифры "18 792" заменить цифрами "15 914";
в строке 006 "Проведение Национальной переписи"" цифры "21 045" заменить цифрами "15 386";
в строке 009 "Услуги по распространению статистических данных цифры "118 033" заменить цифрами "92 872";
в строке "Итого по услугам" цифры "5 699 128" заменить цифрами "5 665 430";

«009 Статистикалық деректерді тарату жөніндегі қызмет көрсетулер бағдарламасы» деген жолда «118 033» деген сандар «92 872» деген сандармен ауыстырылсын;
«3-стратегиялық бағыт. Статистикалық ақпаратты пайдаланушылармен жұмысты жетілдіру» және «3.1-мақсат. Мемлекеттік статистика деректеріне сенімді арттыру» деген жолдарда «21 045» деген сандар «49 386» деген сандармен ауыстырылсын;
«3.1.1-міндет. Интернет-ресурс арқылы статистикалық ақпаратты таратуды кеңейту» деген жол «34 000» деген сандармен толықтырылсын;
«3.1.1-міндет. Интернет-ресурс арқылы статистикалық ақпаратты таратуды кеңейту» деген жолдан кейін:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
011 «е-Статистика» интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту» бағдарламасы
34 000
»;
«3.1.3-міндет. Халықтың ұлттық санағын өткізу және қорытындыларын тарату» және 006 «Ұлттық санағын өткізу» бағдарламасы» деген жолдарда «21 045» деген сандар «15 386» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстар жиынтығында»:
«2010» деген бағанда:
004 «Мемлекеттік статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген жолда «18 792» деген сандар «15 914» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Ұлттық санақ өткізу» деген жолда «21 045» деген сандар «15 386» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» деген жолда «43 483» деген сандар «43 181» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Статистикалық деректерді тарату жөніндегі қызметтер» деген жолда «118 033» деген сандар «92 872» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бағдарламалар бойынша жиыны» деген жолда «5 756 324» деген сандар «5 722 324» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
«Даму бюджеті»
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
011
«е-Статистика» интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту
34 000
»;
«Даму бағдарламалары бойынша жиыны» деген жол «34 000» деген сандармен толықтырылсын;
«Бюджеттік шығыстар жиынтығында»:
мына:
«
«Қызметтер»
»;
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
011
«е-Статистика» интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту
34 000
»;
«2010» деген бағанда:
004 «Мемлекеттік статистика саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген жолда «18 792» деген сандар «15 914» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Ұлттық санақ өткізу» деген жолда «21 045» деген сандар «15 386» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Статистикалық деректерді тарату жөніндегі қызметтер» деген жолда «118 033» деген сандар «92 872» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қызмет көрсетулер бойынша жиыны» деген жолда «5 699 128» деген сандар «5 665 430» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке 007 "Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Агентства Республики Казахстан по статистике" цифры "43 483" заменить цифрами "43 181";
в строке "Итого по капитальным расходам" цифры "57 196" заменить цифрами "56 894".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2010 года № 1421
Приложение 3
Администратор
Агентство Республики Казахстан по статистике
Бюджетная
программа
011 "Создание и развитие интегрированной информационной системы
"е-Статистика"
подпрограммы
Описание
Стратегическое
направление 3.
Совершенствование работы с пользователями статистической информации
Цель 3.1.
Повышение доверия к государственной статистике
Задача 3.1.1.
Расширение распространения статистической информации через
интернет-ресурс
Показатели
Ед.
изм.
2008
2009
2010
2011
2012
Показатели
количества
Увеличение числа обращений
пользователей статистической
информации на интернет-ресурс
ед.
менее
1000
75 тыс.
не
менее
120 тыс.
не
менее
200 тыс.
не
менее
300 тыс.
Показатели
качества
Повышение уровня доверия к
данным государственной
статистики
%
70
75
80
Показатели
Ед.
изм.
2008
2009
2010
2011
2012
Показатели
эффективности
Доступ пользователей к
статистической информации
через веб-портал Агентства
%
100
Показатели
результата
Начальное внедрение
информационно-аналитической
системы на интернет-ресурсе
ед.
1
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге

007 «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің ғимараттарын, үй-жайлары мен құрылыстарын күрделі жөндеу» деген жолда «43 483» деген сандар «43 181» деген сандармен ауыстырылсын;
«Күрделі шығыстар бойынша жиыны» деген жолда «57 196» деген сандар «56 894» деген сандармен ауыстырылсын;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1421 қаулысына
қосымша
3-қосымша
Әкімші
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
Бюджеттік бағдарлама
011 «е-Статистика» интеграцияланған ақпарат жүйесін құру және дамыту»
кіші бағдарламалар
Сипаттау
3-стратегиялық бағыт
Статистикалық ақпаратты пайдаланушылармен жұмысты жетілдіру
3.1-мақсат
Мемлекеттік статистикаға сенімді арттыру
3.1.1-міндет
Интернет-ресурс арқылы статистикалық ақпаратты таратуды кеңейту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
2008
2009
2010
2011
2012
Сандық көрсеткіштер
Статистикалық ақпаратты пайдаланушылардың интернет-ресурсқа өтініштері санының ұлғаюы
бірлік
1000 кем
75 мың
Кемінде 120 мың
Кемінде 200 мың
Кемінде 300 мың
Сапалық көрсеткіштер
Мемлекеттік статистика деректеріне сенім деңгейінің жоғарылауы
%
70
75
80
Тиімділік көрсеткіштері
Агенттіктің веб-порталы арқылы пайдаланушылардың статистикалық ақпаратқа қол жеткізуі
%
100
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
2008
2009
2010
2011
2012
Нәтиже көрсеткіштері
Ақпараттық-талдамалық жүйені интернет-ресурсқа бастапқы енгізу
бірлік
1
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге