О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2010 года № 1425. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2015 года № 862
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.10.2015 № 862 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года № 2030 "Об утверждении Правил возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 57, ст. 495) следующие изменения и дополнения:
в Правилах возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 5:
в абзаце втором слова "подушевой норматив" заменить словами "тариф первичной медико-санитарной помощи (подушевой норматив)";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"тариф - стоимость оказания медицинской помощи за один пролеченный случай в организациях здравоохранения, оказывающих стационарную, стационарозамещающую помощь; за один вызов в организациях, оказывающих скорую медицинскую помощь, санитарной авиации;";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"дополнительный компонент к тарифу первичной медико-санитарной помощи - стимулирующая составляющая к тарифу первичной медико-санитарной помощи, учитывающая результаты качества оказываемой медицинской помощи организации первичной медико-санитарной помощи.";
по всему тексту после слова "финансирования" дополнить словами "по возмещению затрат";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Возмещение затрат дополнительного компонента к тарифу первичной медико-санитарной помощи включает затраты на повышение квалификации и стимулирование труда с учетом дифференцированной оплаты и определяется согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.";
в пункте 12 слова "бюджетов областей, города республиканского значения и столицы" заменить словами "соответствующих бюджетов";
в пункте 18:
часть первую изложить в следующей редакции:
"Коммунальные и прочие расходы возмещаются для организаций здравоохранения по тарифам, утвержденным уполномоченным органом в области здравоохранения.";
часть вторую исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Оплата за лечение пациента при переводе его внутри медицинской организации из одного отделения в другое отделение по профилю заболевания осуществляется как за один пролеченный случай, за исключением случаев перевода пациента на восстановительное лечение и медицинскую реабилитацию.";
пункт 21 исключить;

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 27 желтоқсандағы № 1425 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 қазандағы № 862 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.10.2015 № 862 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 желтоқсандағы № 2030 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 57, 495-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты есебінен өтеу ережесінде:
5-тармақта:
екінші абзацтағы «жан басына шаққандағы норматив» деген сөздер «бастапқы медициналық-санитариялық көмек (жан басына шаққандағы норматив)» деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«тариф - стационарлық, стационарды алмастыратын көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарында емделген бір жағдайға; жедел медициналық көмек көрсететін ұйымдардағы, санитариялық авиацияны бір шақыру үшін медициналық көмек көрсету құны;»;
мынадай мазмұндағы сегізінші абзацпен толықтырылсын:
«бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне қосымша компонент - бастапқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдары көрсететін медициналық көмек сапасының нәтижелерін ескеретін, бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне ынталандыратын құрамдас бөлік.»;
бүкіл мәтін бойынша «қаржыландыру» деген сөздің алдынан «шығындарды өтеу бойынша» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
«11-1. Бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне қосымша компоненттің шығындарын өтеу біліктілікті арттыруға және сараланған төлемдерді ескере отырып, еңбекті ынталандыруға арналған шығындарды қамтиды және осы Ережеге 1-1-қосымшаға сәйкес айқындалады.»;
12-тармақтағы «облыстардың, республикалық маңызды қаланың және астананың бюджеттерінің» деген сөздер «тиісті бюджеттердің» деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Коммуналдық және басқа шығыстар денсаулық сақтау ұйымдары үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен тарифтер бойынша өтеледі.»;
екінші бөлік алып тасталсын;
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Пациентті қалпына келтіріп емдеуге және медициналық оңалтуға ауыстыру жағдайларын қоспағанда, медициналық ұйымның ішінде аурулардың бейімі бойынша ауруды бір бөлімшеден басқа бөлімшеге ауыстыру кезінде оны емдеу үшін ақы төлеу бір емделген жағдай ретінде жүзеге асырылады.»;
21-тармақ алып тасталсын;

дополнить приложением 1-1 согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 2 к Правилам возмещения затрат организаций здравоохранения за счет бюджетных средств:
в абзаце четвертом слова "бюджетов областей, города республиканского значения и столицы" заменить словами "соответствующих бюджетов";
в приложении 5 к Правилам возмещения затрат организаций здравоохранения за счет бюджетных средств:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Тст = ОМР + ДМР";
в абзаце третьем слова "MP - медицинские" заменить словами "ОМР - основные медицинские";
в абзаце девятом слова "HP - немедицинские" заменить словами "ДМР - дополнительные медицинские";
в приложении 7 к Правилам возмещения затрат организаций здравоохранения за счет бюджетных средств:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Тдн.ст. = ОМР + ДМР";
в абзаце третьем слова "MP - медицинские" заменить словами "ОМР - основные медицинские";
в абзаце восьмом слова "НР - немедицинские" заменить словами "ДМР - дополнительные медицинские".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования
Премьер-Министр
Республики Kaзaхстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2010 года № 1425
Приложение 1-1
к Правилам возмещения затрат
организациям здравоохранения
за счет бюджетных средств
Формула
определения объема финансирования по возмещению затрат
дополнительного компонента к тарифу
первичной медико-санитарной помощи
О дк регион = Ст балл. х Бал МО ПМСП региона,
где:
О дк регион - объем финансирования дополнительного компонента к тарифу первичной медико-санитарной помощи на очередной плановый период соответствующего региона (области, столицы, города республиканского значения);
Бал МО ПМСП региона - сумма баллов медицинских организаций здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, на очередной плановый период соответствующего региона (области, столицы, города республиканского значения);
Ст балл. = О фин. дк РК/ Бал МО ПMCП PK,
где:
О фин. дк РК - объем финансирования дополнительного компонента к тарифу первичной медико-санитарной помощи на очередной плановый период из средств республиканского бюджета;
Бал МО ПМСП РК - сумма баллов всех медицинских организаций здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную помощь, на очередной плановый период.

осы қаулыға қосымшаға сәйкес 1-1-қосымшамен толықтырылсын;
Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты есебінен өтеу ережесіне 2-қосымшада:
төртінші абзацтағы «облыстардың, республикалық маңызды қаланың және астананың кезекті жоспарлы кезеңге арналған бюджеттерінің» деген сөздер «кезекті жоспарлы кезеңге арналған тиісті бюджеттердің» деген сөздермен ауыстырылсын;
Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет-қаражаты есебінен өтеу ережесіне 5-қосымшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Тст = НМШ + ҚМШ»;
мемлекеттік тілдегі мәтіні мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
«Тст - стационарлық көмек тарифі.»;
екінші абзацтағы «МШ - медициналық» деген сөздер «НМШ - негізгі медициналық» деген сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы «МЕШ - медициналық емес» деген сөздер «ҚМШ - қосымша медициналық» деген сөздермен ауыстырылсын;
Денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражаты есебінен өтеу ережесіне 7-қосымшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Тк.ст. = НМШ + ҚМШ»;
үшінші абзацтағы «МШ - медициналық» деген сөздер «НМШ - негізгі медициналық» деген сөздермен ауыстырылсын;
сегізінші абзацтағы «МЕШ - медициналық емес» деген сөздер «ҚМШ - қосымша медициналық» деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1425 қаулысына
қосымша
Денсаулық сақтау
ұйымдарының шығындарын
бюджет қаражаты есебінен
өтеу ережесіне
1-1-қосымша
Бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне қосымша
компонент шығындарын өтеу жөніндегі қаржыландыру көлемін
айқындау формуласы
К қк өңір = Бал. құны х өңілердің БМСК МҰ балы,
мұнда:
К қк өңір - тиісті өңірдің (облыстың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың) кезекті жоспарлы кезеңіне арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне қосымша компонентті қаржыландыру көлемі;
өңір БМСК МҰ балы - тиісті еңірдің (облыстың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың) кезекті жоспарлы кезеңіне арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау медициналық ұйымдары баллдарының сомасы;
Бал. құны = ҚР қк қаржыл. К /ҚР БМСК МҰ балы,
мұнда:
ҚР қк қаржыл. К - республикалық бюджет қаражатынан кезекті жоспарлы кезеңге арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмек тарифіне қосымша компонентті қаржыландыру көлемі;
ҚР БМСК МҰ балы - кезекті жоспарлы кезеңге арналған бастапқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін барлық денсаулық сақтау медициналық ұйымдары баллдарының сомасы.