Об утверждении Заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2011 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2010 № 1433
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2011 год (далее - Заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2010 года направить Заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2010 года № 1433
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и испытательных
пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2011 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской Стороной (исх. МИД Российской Федерации № 13617и/3дснг от 16 ноября 2010 года):
1) План запусков космических аппаратов в рамках Федеральной космической программы России, федеральной целевой программы "Глобальная навигационная система", программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома "Байконур" на 2011 год, в том числе запуск космического аппарата "КазСат-2" совместно с космическим аппаратом "ОС-2" ракетой-носителем "Протон-М" по трассе полета с наклонением 48о, за исключением запусков космических аппаратов, выведение которых на космические орбиты потребует использования не предусмотренных международными договорами районов падения отделяющихся частей ракет-носителей;
2) План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома "Байконур" на 2011 год, за исключением запуска космических аппаратов ракетой-носителем "Протон-К" в связи с тем, что в отделяющихся частях указанной ракеты-носителя содержится значительное количество остатков высокотоксичных компонентов ракетного топлива.

"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2011 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 желтоқсандағы № 1433 Қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2011 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі - Қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2010 жылғы 30 желтоқсанға дейін Қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарапына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикаcының
Премьер-Министрі                                 Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1433 қаулысымен
бекітілген
«Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және
зымырандарды сынақтық ұшырудың 2011 жылға арналған
жоспарлары бойынша қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2010 жылғы 16 қарашадағы шығ. № 13617 және/3дснг):
1) Ғарыштық орбиталарға шығарылуы зымыран-тасығыштарының бөлінетін бөлшектерінің халықаралық шарттарда көзделмеген құлау аудандарын пайдалануды талап ететін ғарыш аппараттарын ұшыруды қоспағанда, Ресейдің федералдық ғарыштық бағдарламасы, «Ғаламдық навигациялық жүйе» федералдық нысаналы бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары және коммерциялық жобалар шеңберінде «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2011 жылға арналған жоспарымен, оның ішінде «КазСат-2» ғарыш аппаратын «ОС-2» ғарыш аппаратымен бірге «Протон-М» зымыран-тасығышымен 48о көлбеу ұшу трассасы арқылы ұшыру;
2) Ғарыш аппараттарын «Протон-К» зымыран-тасығышымен ұшыруды қоспағанда, көрсетілген зымыран-тасығышынан бөлінетін бөлшектерде зымыран отынының жоғары уытты компоненттерінің қомақты мөлшердегі қалдықтарының болуына байланысты «Байқоңыр» ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2011 жылға арналған жоспарымен келіседі.

Правительство Республики Казахстан не согласовывает представленный Российской Стороной (исх. МИД Российской Федерации № 13617и/3дснг от 16 ноября 2010 года) План испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2011 год в связи с прохождением трассы полета МБР РС-18 вблизи столицы Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2010 жылғы 16 қарашадағы шығ. № 13617 және/3дснг) PC-18 КБЗ зымырандарының ұшу трассасы Қазақстан Республикасы астанасының маңынан өтуіне байланысты «Байқоңыр» ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2011 жылға арналған жоспарымен келіспейді.