О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2339
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1532
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2009 года № 2339 "О Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 5, ст. 75) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан на 2010 - 2014 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Стратегические направления, цели, задачи":
в Стратегическом направлении 1. "Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО":
в задаче 1.1.1. "Повышение урожайности и качества продукции растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности, посредством применения мер государственной поддержки, а также своевременное обеспечение деятельности уполномоченного государственного органа, в сфере развития агропромышленного комплекса и развития сельских территорий":
в графе 5:
в строке "Обеспечение агротехнического цикла производства в т.ч. приоритетных культур (посредством субсидирования)" цифры "21,5" и "21,2" заменить цифрами "21,4" и "19,0";
в строке "Проведение химической борьбы на прогнозируемой площади развития и распространения: особо опасных вредных организмов и болезней карантинных вредителей, болезней растений и сорняков (расходы)" цифры "148,7" заменить цифрами "146,8";
строку:
"
Развитие производства
плодоовощных культур с
применением технологии
капельного орошения в
южных регионах страны
объем
выращенной
плодоовощной
продукции
(тонн)
8383
-
до
50940
до
71350
до
84565
до
92615
до
92615
"
изложить в следующей редакции:
"
Развитие производства
плодоовощных культур с
применением капельного
орошения в южных регионах
страны, а также
сопутствующего
производства
объем
выращенной
плодоовощной
продукции
(тонн)
8383
-
до
40 000
до
71350
до
84565
до
92 615
до
92615
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Закуп зерна урожая 2010 года для
обеспечения внутреннего рынка
страны
тыс. тонн
до
150
";
графу 1 строки "Объем закупленного зерна" изложить в следующей редакции:
"Финансирование мероприятий по повышению качества зерна, в т.ч. посредством закупа";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2339 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1532 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2010 – 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 желтоқсандағы № 2339 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 5, 75-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2010 – 2014 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер» деген бөлімде:
«Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу» деген 1-Стратегиялық бағытта:
«Мемлекеттік қолдау шараларын қолдану арқылы өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түсімділігі мен сапасын арттыру және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сонымен қатар ауылдық аймақтарды дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында уәкілетті мемлекеттік органның қызметін уақытылы қамтамасыз ету» деген 1.1.1–міндетте:
5-бағанда:
«Өндірістің, соның ішінде басым дақылдардың агротехникалық циклін қамтамасыз ету (субсидиялау арқылы)» деген жолдағы «21,5» және «21,2» деген сандар «21,4» және «19,0» деган сандармен ауыстырылсын;
«Карантинді зақымдаушылардың аса қауіпті зиянды организмдері мен ауруларының, өсімдіктер мен арам шөптер ауруларының дамуы мен таралуы болжанған алаңдарда химиялық күрес жүргізу (шығындар)» деген жолдағы «148,7» деген сандар «146,8» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
Елдің оңтүстік өңірлерінде тамшылап суару технологиясын қолданумен көкөніс жеміс дақылдарын өндіруді дамыту
өсірілген және жиналған көкөністер мен жемістердің мөлшері (тонна)
8383
-
50 940 дейін
71 350 дейін
84 565 дейін
92 615 дейін
92 615 дейін
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Елдің оңтүстік өңірлерінде тамшылап суаруды қолданумен көкөніс жеміс дақылдарын өңдеуді дамыту, сондай-ақ ілеспе өндірісті дамыту
өсірілген және жиналған көкөністер мен жемістердің мөлшері (тонна)
8383
-
40 000 дейін
71 350 дейін
84 565 дейін
92 615 дейін
92 615 дейін
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылғы егіннің астығын сатып алу
мың тонна
150 дейін
»;
«Сатып алынған астықтың көлемі» деген жолдың 1-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Астық сапасын арттыру жөніндегі іс-шараларды, оның ішінде астық сатып алу арқылы қаржыландыру»;

в абзаце "сахар" графы 5 строки "Доля импорта по отдельным пищевым продуктам к общему объему потребления:" цифры "14" заменить цифрами "40";
в задаче 1.2.1 "Производство качественной конкурентоспособной продукции агропромышленного комплекса для занятия экспортных ниш":
дополнить строками следующего содержания:
"
Создание племенных
хозяйств-репродукторов
голов
-
до 496
до 446
до 942
Финансирование закупа племенных пород
крупного рогатого скота в целях
создания и воспроизводства племенного
стада
голов
1 655
";
в задаче 1.3.1. "Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей агропромышленного комплекса":
в строке "Кредитование производства и переработки сельхозпродукции, в том числе через систему кредитных товариществ":
графу 1 дополнить словами следующего содержания "(с нарастающим итогом)";
в графе 5 цифры "161" заменить словами "до 161";
в строке "Стимулирование создания путем льготного кредитования объединений сельхозтоваропроизводителей и сельского населения по ведению совместного производства, заготовки, переработке, сбыту, хранению, транспортировке сельхозпродукции, снабжения товарно-материальными ценностями (кредитование)":
в графе 1 слово "(кредитование)" заменить словами следующего содержания "(с нарастающим итогом)";
в графе 5 цифры "144" заменить словами "до 144";
в графе 5 строки "Развитие несельскохозяйственных видов предпринимательской деятельности в сельской местности (кредитование)" слова "до 20" заменить словами "до 10";
в графе 5 строки "Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции (с региональными терминалами), в том числе: - строительство регионального терминала оптового рынка сельскохозяйственной продукции в Южно-Казахстанской области" аббревиатуру "ПСД" исключить;
графу 6 дополнить аббревиатурой "ПСД";
в задаче 2.1.2. "Сохранение, воспроизводство и рациональное использование ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда":
в графе 5 строки "Обеспечение роста численности сайгаков (расходы)" цифры "10,0" заменить цифрами "5,5";
в Стратегическом направлении 3. "Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) на основе оптимизации сельского расселения, обеспечение роста потенциала сельских территорий через интегрирование программ сельского развития":
в цели 3.1. "Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) и обеспечение роста потенциала сельских территорий":
в графе 5 строки "Привлечение специалистов социальной сферы для работы в сельских населенных пунктах" цифру "4000" заменить цифрами "5499";

«Тұтынудың жалпы көлеміне тамақ өнімдерінің жекелеген түрлері бойынша импорттың үлесі:» деген жолдың 5-бағанындағы «қант» деген абзацтағы «14» деген сандар «40» деген сандармен ауыстырылсын;
«Экспорттық текшелерді алу үшін АӨК-нің сапалы бәсекеге қабілетті өнімдерін өндіру» деген 1.2.1-міндетте:
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Асыл тұқымды шаруашылықтар-репродукторларды құру
бас
-
496 дейін
446 дейін
942 дейін
Асыл тұқымды табынды құру және өнімін молайту мақсатында ірі қара малдың асыл тұқымдарын сатып алуды қаржыландыру
бас
1655
»;
«АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту» деген 1.3.1-міндетте:
«Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруге және қайта өңдеуге несие беру, оның ішінде несие серіктестіктерінің жүйесі арқылы» деген жолда:
1-баған «(үдемелі жиынымен)» деген сөздермен толықтырылсын;
5-бағанда «161» деген сандар «161 дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Ауыл шаруашылығы өнімдерін бірлесе отырып өндіру, дайындау, қайта өңдеу, өткізу, сақтау, тасымалдау және тауарлы-материалдық құндылықтармен жабдықтау бойынша жеңілдікті несие беру арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілері мен ауыл тұрғындарын біріктіруді ынталандыру (несие беру)» деген жолда:
1-бағанда «(несие беру)» деген сөздер «(үдемелі жиынымен)» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-бағанда «144» деген сандар «144 дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
«Ауылдық жерлерде кәсіпкерлік қызметтің ауыл шаруашылығы емес түрлерін дамыту (несие беру)» деген жолдағы «20 дейін» деген сөзді «10 дейін» деген сөзбен ауыстырылсын;
5-бағанда:
«Аймақтық терминалдары бар ауыл шаруашылығы өнімінің көтерме нарығын салу, оның ішінде: - Оңтүстік Қазақстан облысында ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме нарығының аймақтық терминалын салу» деген жолдағы «ЖСҚ» деген аббревиатура алынып тасталсын;
6-баған «ЖСҚ» деген аббревиатурамен толықтырылсын;
«Жануарлар әлемі ресурстарын және табиғи-қорық қорлары объектілерін сақтау, ұдайы өндіру және тиімді пайдалану» деген 2.1.2-міндетте:
«Ақ бөкендер санының өсуін қамтамасыз ету (шығындар)» деген жолдың 5-бағанындағы «10,0» деген сандар «5,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ауыл халқын қоныстандыруды оңтайландыру негізінде селоның (ауылдың) тіршілігіне жақсы жағдайлар жасау, қаланы және ауылды дамыту бағдарламаларын ықпалдастыру арқылы ауылдық аумақтардың әлеуетін өсіруді қамтамасыз ету» деген 3-Стратегиялық бағытта:
«Селоның (ауылдың) тіршілігіне жақсы жағдайлар жасау және ауылдық аумақтардың әлеуетін өсіруді қамтамасыз ету» деген 3.1-мақсатта:
«Ауылдық елді мекендерде жұмыс істеу үшін әлеуметтік сала мамандарын тарту (шығындар)» деген жолдың 5-бағанындағы «4000» деген сандар «5499» деген сандармен ауыстырылсын;

в задаче 3.1.2. "Обеспечение доступа сельского населения к микрокредитным ресурсам":
в графе 5 строки "Охват микрокредитованием целевых групп сельского населения" цифры "2,3" заменить словами "до 2,3";
в приложении 3 к Стратегическому плану:
в бюджетной программе 003 "Борьба с особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифры "3 383,5" заменить цифрами "3 241,1";
в "Показателях эффективности" цифры "867,1" заменить цифрами "858,0";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "2 934 066,0" заменить цифрами "2 780 784,0";
в бюджетной программе 010 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения":
в графе "2010 год":
в "Показателях качества" цифры "1 939 140" заменить цифрами "1 981 829";
в "Показателях эффективности" цифры "486" заменить цифрами "511";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "2 868 600,0" заменить цифрами "3 019 649,0";
в бюджетной программе 011 "Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лабораторий, биохранилища и здания подведомственного учреждения":
в графе "2010 год":
в "Показателях результата" цифры "23" заменить цифрами "20";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "1 016 448,0" заменить цифрами "983 625,0";
после таблицы бюджетной программы 011 "Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лабораторий, биохранилища и здания подведомственного учреждения" дополнить бюджетной программой "012" следующего содержания:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
012 «Целевые текущие трансферты бюджету Атырауской области для
обновления специальными оборудованиями и морской техникой субъекта
государственной монополий в сфере рыбного хозяйства»
Описание
Целевые текущие трансферты в Атыраускую область для обеспечения
деятельности субъекта государственной монополии в сфере рыбного
хозяйства, осуществляющий закуп осетровых видов рыб, переработку и
реализацию их икры.
Стратегическое
направление

«Ауыл халқының шағын несие ресурстарына қол жетімділігін қамтамасыз ету» деген 3.1.2-міндетте:
«Ауыл тұрғындарының нысаналы топтарын шағын несиемен қамту» деген жолдың 5-бағанындағы «2,3» деген сандар «2,3 дейін» деген сөздермен ауыстырылсын;
Стратегиялық жоспарға 3-қосымшада:
003 «Ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіпті зиянды организмдерімен күрес жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «3 383,5» деген сандар «3 241,1» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде» «867,1» деген сандар «858,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «2 934 066,0» деген сандар «2 780 784,0» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сапалық көрсеткіштерінде» «1 939 140» деген сандар «1 981 829» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде» «486» деген сандар «511» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «2 868 600,0» деген сандар «3 019 649,0» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Ветеринариялық зертханаларды, биосақтау орны мен ведомстволық бағыныстағы мекеменің ғимаратын салу, реконструкциялау және жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Нәтиже көрсеткіштерінде» «23» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «1 016 448,0» деген сандар «983 625,0» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Ветеринариялық зертханаларды, биосақтау орны мен ведомстволық бағыныстағы мекеменің ғимаратын салу, реконструкциялау және жарақтандыру» деген бюджеттік бағдарлама кестесінен кейін мынадай мазмұндағы «012» бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
012 «Атырау облысының бюджетіне балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік монополия субъектісінің арнайы жабдықтарын және теңіз техникасын жаңартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттау
Атырау облысына бекіре балық түрлерін сатып алумен, қайта өңдеу және оның уылдырығын сатумен шұғылданатын балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі қызметін қамтамасыз ету үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Стратегиялық бағыты

в "Расходах на реализацию программы" цифры "519 593,0" заменить цифрами "154 000,0";
в бюджетной программе 016 "Постприватизационная поддержка сельского хозяйства":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Количество модернизированных агрометеостанций" цифры "36" исключить;
в строке "Услуги компании по "Управлению ценовыми рисками" в области: нормативно-правовой базы; институционального укрепления товарных бирж; развития инновационных продуктов." цифру "1" исключить;
в строке "Количество семинаров для участников товарных бирж" цифру "1" исключить;
в строке "Аудит лизинговых компаний и УМФУ" цифру "5" исключить;
в строке "Услуги международного консультанта по мониторингу и оценке проекта" цифру "2" исключить;
в "Расходах на реализацию программы" цифры "246 512,0" заменить цифрами "24 652,0";
в бюджетной программе 017 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Строительство и реконструкция объектов питьевого водоснабжения" цифры "252" заменить цифрами "254";
после строки "Строительство и реконструкция объектов питьевого водоснабжения кол-во 261 174 252 178 84" дополнить строкой следующего содержания:
"
Разработка проектно-сметной
документации по водоснабжению
кол-во
объектов
154
";
в графе "2010 год":
в "Показателях результата" цифры "97" заменить цифрами "105";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "20 212 113,0" заменить цифрами "25 145 003,0";
в бюджетной программе 019 "Методологические услуги в области охраны водных объектов":
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "20 501,0" заменить цифрами "30 804,0";
после таблицы бюджетной программы 019 "Методологические услуги в области охраны водных объектов" дополнить бюджетной программой "020" следующего содержания:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
020 «Целевые текущие трансферты бюджету Акмолинской области на
создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги «Астана-Щучинск»
на участках «Шортанды-Щучинск»
Описание
Создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги «Астана-Щучинск»
на участках «Шортанды-Щучинск»
Стратегическое
направление

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «519 593,0» деген сандар «154 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
016 «Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жаңғыртылған аграрлық метеостанциялардың саны.» деген жолда «36» сандары алынып тасталсын;
«Баға тәуекелдерін басқару» жөніндегі консалтингтік компания бойынша келесі саладағы қызметтер: нормативтік-құқықтық базалар; тауарлық биржаларды институционалдық нығайту; инновациялық өнімдерді дамыту.» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Тауарлық биржа қатысушыларына арналған семинарлар саны» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Лизинг компанияларының және қатысушы шағын қаржылық ұйымдардың аудиті» деген жолдағы «5» деген сан алынып тасталсын;
«Жоба мониторингі және бағалау жөніндегі халықаралық консультант қызметтері» деген жолдағы «2» деген сан алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «246 512,0» деген сандар «24 652,0» деген сандармен ауыстырылсын;
017 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңғырту және салу» деген жолда «252» деген сандар «254» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сумен жабдықтау объектілерін қайта жаңғырту және салу саны 261 174 252 178 84» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Сумен жабдықтау бойынша жобалық-сметалық құжаттамалар әзірлеу
Объектілер саны
154
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«Нәтиже көрсеткіштерінде» «97» деген сандар «105» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «20 212 113,0» деген сандар «25 145 003,0» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Су объектілерін қорғау саласындағы әдіснамалық қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «20 501,0» деген сандар «30 804,0» деген сандармен ауыстырылсын;
019 «Су объектілерін қорғау саласындағы әдіснамалық қызметтер» деген бюджеттік бағдарлама кестесінен кейін мынадай мазмұндағы «020» бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
020 «Ақмола облысының бюджетіне «Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттау
«Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызу
Стратегиялық бағыты

2. Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных,
лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов
природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого
водообеспечения и эффективного уровня водопользования
Цель
2.1. Обеспечение сохранения, воспроизводства и рационального
использования рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира,
объектов природно-заповедного фонда
Задача
2.1.2. Сохранение, воспроизводство и рациональное использование
ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Возмещение убытков
землепользователям
за изъятие земельных
участков
га
1 828,7
Разработка
землеустроительного
проекта
штук
1
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
56 072,0
";
после таблицы бюджетной программы 023 "Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для проведения мероприятий по поддержке субъектов агропромышленного комплекса" дополнить бюджетными программами "024", "025" следующего содержания:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
024 «Удешевление стоимости затрат на транспортные расходы при
экспорте зерна урожая 2009 года»
Описание
Поддержка экспортеров зерна путем возмещения трансопртных расходов
при перевозке зерна на экспорт транзитом через территорию
Российской Федерации и Китайской Народной Республики, а также в
Китайскую Народную Республику.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост
их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной
безопасности и адаптация аграрного производства к условиям
вступления в ВТО
Цель
1.2. Развитие национальных конкурентных приемуществ отечественной
продукции
Задача
1.2.1. Производство качественной конкурентоспособной продукции АПК
для занятия экспортных ниш
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2008 год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
размер возмещения
для экспортеров
затрат на перевозку
1 тонны зерна
тенге
5 876
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
поставка зерна на
экспорт в страны
дальнего зарубежья
транзитом через
территорию
Российской
Федерации и
Китайской Народной
Республики, а также
в Китайскую
Народную Республику
тыс.
тонн

2. Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау
Мақсаты
2.1. Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету
Міндеті
2.1.2. Жануарлар әлемі ресурстарын және табиғи-қорық қорлары объектілерін сақтау, ұдайы өндіру және тиімді пайдалану
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Жер учаскелерін алып қойған үшін жер пайдаланушыларға шығындарды өтеу
га
1 828,7
Жер орналастыру жобасын әзірлеу
дана
1
Сапалық көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
56 072,0
»;
023 «Агроөнеркәсіп кешені субъектілерін қолдау жөніндегі іс-шараларды жүргізу үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-ын несиелеу» деген бюджеттік бағдарлама кестесінен кейін мынадай мазмұндағы «024», «025» бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
024 «2009 жылғы астықты экспортқа шығарғанда көлік шығындарының құнын арзандату»
Сипаттау
Ресей Федерациясының және Қытай Халық Республикасының аумағы арқылы, сол сияқты Қытай Халық Республикасына экспортқа астық тасымалдағанда көлік шығындарын өтеу арқылы астық экспорттаушыларды қолдау
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты
1.2. Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдылығын дамыту
Міндеті
1.2.1. Экспорттық текшелерді алу үшін АӨК-нің сапалы бәсекеге қабілетті өнімдерін өндіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Экспортқа тасымалдау кезінде 1 тонна астыққа көлік шығындарын өтеу мөлшері
теңге
5 876
Сандық көрсеткіштері
Экспортқа тасымалдау кезінде 1 тонна астыққа көлік шығындарын өтеу мөлшері
теңге
5 876
Сапалық көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Алыс шет елдерге Ресей Федерациясының және Қытай Халық Республикасының аумағы арқылы, сол сияқты Қытай Халық Республикасына экспортқа астық шығару
мың тонна

1 323,8
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
7 778 866,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
025 «Целевые трансферты на развитие бюджету Жамбылской области на
берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы
Республики Казахстан»
Описание
Аварийно-восстановительные и берегоукрепительные работы на реке Шу в
Сортобинском, Аухатинском, Карасуском, Кордайском и Сарыбулакском
сельских округах Кордайского района Жамбылской области.
Стратегическое
направление
2. Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных,
лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов
природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого
водообеспечения и эффективного уровня водопользования
Цель
2.2. Регулирование использования и охраны водных ресурсов
Задача
2.2.3. Обеспечение безопасной и надежной эксплуатации систем
водоснабжения, гидротехнических и гидромелиоративных сооружений, а
также межхозяйственных каналов
Показатели
Наименование показателя
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Протяженность, на
которых произведены
берегоукрепительные
работы
км
3
Показатели
качества
Соответствие
качества выполненных
работ требованиям
строительных норм и
правил
%
100
Показатели
эффективности
Сохранения жилых
строений населенных
пунктов от угрозы
разрушения
%
6,7
Показатели
результата
Обеспечение
нормального
функционирования
стратегических
объектов и снижение
риска возникновения
чрезвычайных
ситуаций.
количество
участков
2
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
100 000,0
";
в бюджетной программе (подпрограмм) 029 "Строительство и реконструкция системы водоснабжения", 004 "За счет внешних займов", 005 "За счет внутренних источников", 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Разработка проектно-сметной документации по групповым водопроводам" цифру "5" заменить цифрами "15";
в строке "Строительство и реконструкция групповых водопроводов" цифру "21" заменить цифрами "20";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "9 656 866,0" заменить цифрами "9 705 902,0";
в бюджетной программе 031 "Реконструкция гидротехнических сооружений":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Количество объектов на которых произведена реконструкция" цифры "32" заменить цифрами "40";

1 323,8
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
7 778 866,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
025 «Жамбыл облысының бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттау
Жамбыл облысы Қордай ауданының Сортөбе, Аухатты, Қарасу, Қордай және Сарыбұлақ ауылдық аймақтарында Шу өзеніндегі апаттық-қалпына келтіру және жағалауды нығайту жұмыстары
Стратегиялық бағыты
2. Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау
Мақсаты
2.2. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу
Міндеті
2.2.3. Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық және гидромелиоративтік құрылыстарды, сонымен қатар шаруашылықаралық арналарды қауіпсіз және сенімді пайдалануды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Жағалауды нығайту жұмыстары жүргізілген қашықтық
км
3
Сапалық көрсеткіштері
Орындалған жұмыстардың сапасы Құрылыс ережелері мен нормаларының талаптарына сәйкес болуы
пайыз
100
Тиімділік көрсеткіштері
Елді мекендердің тұрғын құрылыстарын қирау қауіп-қатерінен сақтау
пайыз
6,7
Нәтиже көрсеткіштері
Стратегиялық нысандардың қалыпты қызмет көрсетілуін қамтамасыз ету және төтенше жағдайлардың пайда болу қауіп-қатерін төмендету
учаскелер саны
2
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
100 000,0
»;
029 «Сумен жабдықтау жүйесін салу және реконструкциялау», 004 «Сыртқы қарыздар есебінен», 005 «Ішкі көздер есебінен», 016 «Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламаларда):
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Топтық су құбырлары бойынша жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу» деген жолдағы «5» деген сан «15» деген сандармен ауыстырылсын;
«Топтық су құбырларын салу және қайта жаңарту» деген жолдағы «21» деген сандар «20» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «9 656 866,0» деген сандар «9 705 902,0» деген сандармен ауыстырылсын;
031 «Гидротехникалық құрылыстарды реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Қайта жаңарту жүргізілген нысандардың саны» деген жолдағы «32» деген сандар «40» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "Количество разработанной проектно-сметной документации" цифры "1" заменить цифрами "7";
в "Показателях результата" цифры "19" заменить цифрами "22";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "15 304 940,0" заменить цифрами "17 306 416,0";
в бюджетной программе (подпрограмм) 032 "Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске", 004 "За счет внешних займов", 006 "За счет софинансирования гранта из республиканского бюджета", 016 "За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета", 018 "За счет гранта":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Закуп оборудования для обнаружения утечек из водопроводных сетей и контроля качества воды для лабораторий горводоканала и контрольно-надзорных служб региона." дополнить цифрой "47";
в строке "Заключение контрактов на осуществление услуг по мониторингу и детальному проектированию" цифру "2" заменить цифрой "1";
в "Показателях эффективности":
в строке "Стоимость закупаемого оборудования на 1 лабораторию" цифры "499 000" заменить цифрами "68 987";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "783 178,0" заменить цифрами "532 557,0";
в бюджетной программе 034 "Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Инженерно-техническое оснащение" цифры "24" заменить цифрами "46";
после строки "Инженерно-техническое оснащение 16 24" дополнить строкой следующего содержания:
"
Оформление правоустанавливающих
документов водохозяйственных
объектов
кол-во
объектов
9
";
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "2 267 790,0" заменить цифрами "2 563 500,0";
в бюджетной программе 035 "Создание Казахстанско-Израильского фонда аграрных исследований":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифры "2" и "1" исключить;
в "Показателях результата" цифры "1" и "7" исключить;
в "Расходах на реализацию программы" цифры "150 000,0" заменить цифрами "0,0";
в бюджетной программе 037 "Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов":
в графе "2010 год":
в "Показателях результата":
в строке "Количество охваченных государственным учетом и мониторингом водоемов местного значения" цифры "72" заменить цифрами "59";

«Әзірленген жобалық-сметалық құжаттама саны» деген жолдағы «1» деген сан «7» деген санмен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштерінде» «19» деген сандар «22» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «15 304 940,0» деген сандар «17 306 416» деген сандармен ауыстырылсын;
032 «Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту», 004 «Сыртқы қарыздар есебінен», 006 «Республикалық бюджеттен грантты бірлесіп қаржыландыру есебінен», 016 «Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды бірлесіп қаржыландыру есебінен», 018 «Грант есебінен» деген бюджеттік бағдарламада (кіші бағдарламаларда):
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Қалалық водоканалдар мен аймақтың бақылау-қадағалау қызметтерінің зертханалары үшін су құбырлары жүйелерінен судың ысырап болуын анықтайтын және судың сапасын бақылайтын жабдықтар сатып алу» деген жол «47» деген сандармен толықтырылсын;
«Мониторинг және нақтылы жобалау бойынша қызмет көрсетуге келісім-шарттар жасау.» деген жолдағы «2» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«1 зертханаға сатып алынатын жабдықтардың құны» деген жолдағы «499 000» деген сандар «68 987» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «783 178,0» деген сандар «532 557,0» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Инженерлік-техникалық жарақтандыру» деген жолда «24» деген сандар «46» деген сандармен ауыстырылсын;
«Инженерлік-техникалық жарақтандыру 16 24» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Су шаруашылығы объектілеріне құқық беру құжаттарын рәсімдеу
Объектілер саны
9
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолдағы «2 267 790,0» деген сандар «2 563 500,0» деген сандармен ауыстырылсын;
035 «Қазақстандық-Израильдік аграрлық зерттеулер қорын құру» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «2» және «1» деген сандар алынып тасталсын;
«Нәтиже көрсеткіштерінде» «1» және «7» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «150 000,0» деген сандар «0,0» деген сандармен ауыстырылсын;
037 «Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және оның кадастры» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Нәтиже көрсеткіштерінде»:
«Жергілікті маңызы бар су айдындарын мемлекеттік есеппен және мониторингпен қамту» деген жолда «72» деген сандар «59» деген сандармен ауыстырылсын;

в "Расходах на реализацию программы" цифры "132 603,0" заменить цифрами "124 287,0";
в бюджетной программе 038 "Воспроизводство рыбных ресурсов":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Выпуск в водоемы молоди рыб" цифры "159,9" заменить цифрами "156,443";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "802 602,0" заменить цифрами "746 583,0";
бюджетную программу 043 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" изложить в следующей редакции:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий
холдинг «КазАгро» для реализации государственной политики по
стимулированию развития агропромышленного комплекса»
Описание
Кредитование сельхозтоваропроизводителей на проведение
весенне-полевых и уборочных работ и мероприятий по повышению
урожайности зерновых культур.
Финансирование мероприятий по повышению качества зерна, в т.ч.
посредством закупа.
Развитие производства плодоовощных культур с применением
технологий капельного орошения в южных регионах страны.
Мероприятие по закупу зерна урожая 2010 года для обеспечения
внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные
изделия.
Материально-техническое оснащение дочерних компаний АО
«Национальный управляющий холдинг «КазАгро».
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост
их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной
безопасности и адаптация аграрного производства к условиям
вступления в ВТО
Цель
1.1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на
основе стабильного роста производства продукции АПК
Задача
1.1.1. Повышение урожайности и качества продукции растениеводства
и обеспечение продовольственной безопасности, посредством
применения мер государственной поддержки, а также своевременное
обеспечение деятельности уполномоченного государственного органа,
в сфере развития агропромышленного комплекса и развития сельских
территорий
Показатели
Наименование показателя
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(от-
чет)
2009
год
(план
теку-
щего)
2010
год
2011
год
2012
год
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Обеспечение кредитными
ресурсами субъектов
АПК
тыс.
тенге
1 000 000,0
Объем финансирования
мероприятий по
повышению качества
зерна, в т. ч.
посредством закупа
тыс.
тенге

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «132 603,0» деген сандар «124 287,0» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Балық ресурстарын молайту» деген бюджеттік бағдарламасында:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Су айдындарына балық шабақтарын жіберу» деген жолда «159,9» деген сандар «156,443» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «802 602,0» деген сандар «746 583» деген сандармен ауыстырылсын;
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Астық дақылдарының өнімділігін арттыруға арналған шаралар мен көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге кредит беру.
Астық сапасын арттыруға арналған шараларды қаржыландыру, с.і. сатып алу арқылы.
Еліміздің оңтүстік өңірлерінде тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс дақылдарының өндірісін дамыту.
Нан өнімдерінің бағасын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың астығын сатып алу бойынша іс-шаралар.
«ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ-ның еншілес компанияларын материалдық-техникалық жарақтандыру.
Стратегиялық бағыт
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ-ға кіру шарттарына бейімдеу.
Мақсаты
1.1. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Міндеті
1.1.1. Өсімдік шаруашылығы өнімдерінің шығымын және сапасын жоғарылату және мемлекеттік қолдау шараларын қолдану арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сонымен қатар ауылдық аймақтарды дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында уәкілетті мемлекеттік органның қызметін уақытылы қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл
(ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
АӨК субъектілерін кредит ресурстарымен қамтамасыз ету
мың теңге
1 000 000,0
Астық сапасын арттыруға арналған шараларды қаржыландыру көлемі, с.і. сатып алу арқылы
мың теңге

7 700 000,0
Развитие производства
плодоовощных культур с
применением технологий
капельного орошения в
южных регионах страны
га(освое-
ние
земель)
141
1 020
до 1 310
до 2 900
до 3 640
Объем финансирования
мероприятий по закупу
зерна урожая 2010 года
для обеспечения
внутреннего рынка
страны в целях
стабилизации цен на
хлебобулочные изделия
тыс.
тенге
3 110 000,0*
Проведение
аналитических
исследований отраслей
сельского хозяйства
темы
5
Приобретение офисных
помещений для филиалов
и представительства АО
«Фонд финансовой
поддержки сельского
хозяйства»
ед.
6
Приобретение зданий
(помещений) для
областных филиалов АО
"Казагромаркетинг»
ед.
15
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Количество
прокредитованных
субъектов АПК
коли-
чество
субъек-
тов АПК
до 200
Объем закупленного
зерна
тыс.
тонн
до 520
Объем выращенных и
собранных овощей и
фруктов
тонн/в
год
8 383
до 33 800
до 40 000
до 71 350
до 84 565
Объем переработки
плодоовощной
продукции
тонн/в
год
до 3 700
до 6 020
до 6 020
Объем хранения
плодоовощной продукции
тонн/в
год
до 5 000
до 8 000
Площади, охваченные
системой капельного
орошения
га
до 1 875
до 2 085
Площади, освоенные под
производство
рассадочного материала
га
до 3
Объем закупленного
зерна для обеспечения
внутреннего рынка
страны в целях
стабилизации цен на
хлебобулочные изделия
тыс.
тонн
до 150*
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
934 100,0
1 000 000,0
10 610 000,0
Примечание:
* на закуп зерна урожая 2010 года для обеспечения внутреннего рынка страны в целях стабилизации цен на хлебобулочные изделия предусмотрены средства в сумме 3 110,0 млн.тенге, из них 1 000,0 млн.тенге – средства 2009 года реинвестированы с проекта «Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции (с региональными терминалами)».
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий
холдинг «КазАгро» для реализации государственной политики по
стимулированию развития агропромышленного комплекса»
Описание
Финансирование приобретения основных средств для создания
крупно-товарных животноводческих ферм (в том числе для последующей
передачи в лизинг) и частичное кредитование оборотных средств для
создания крупно-товарных животноводческих ферм.
Развитие интенсивного животноводства.
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО
Цель

7 700 000,0
Еліміздің оңтүстік өңірлерінде тамшылатып суару технологиясын қолдану арқылы жеміс-көкөніс дақылдарының өндірісін дамыту
га (жерді игеру)
141
1 020
1 310 дейін
2 900 дейін
3 640 дейін
Нан өнімдерінің бағасын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың астығын сатып алу бойынша іс-шараларды қаржыландыру көлемі
мың теңге
3 110 000,0*
Ауыл шаруашылығы саласында талдамалық зерттеулер жүргізу
тақырып
5
«Ауыл шаруашылығын қаржылай қолдау қоры» АҚ филиалдары мен өкілдіктері үшін кеңсе ғимараттарын сатып алу
бірлік
6
«Қазагромаркетинг» АҚ облыстық филиалдары үшін ғимараттар (үй-жайлар) сатып алу
бірлік
15
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Кредит берілген АӨК субъектілерінің саны
АӨК субъектілерінің саны
200 дейін
Сатып алынған астықтың көлемі
мың тонна
520 дейін
Өсірілген және жиналған көкөніс пен жемістің көлемі
тонна/ жылына
8 383
33 800 дейін
40 000 дейін
71 350 дейін
84 565 дейін
Жеміс-көкөніс дақылдары өндірісінің көлемі
тонна/ жылына
3 700 дейін
6 020 дейін
6 020 дейін
Жеміс-көкөніс өнімдерін сақтау көлемі
тонна/ жылына
5 000 дейін
8 000 дейін
Тамшылатып суару жүйесімен қамтылған алқаптар
га
1 875 дейін
2 085 дейін
Көшет материалдары үшін игерілген алқаптар
га
3 дейін
Нан өнімдерінің бағасын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін сатып алынатын астық көлемі
мың тонна
150 дейін*
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
934 100,0
1 000 000,0
10 610 000,0
Ескертпе:
* нан өнімдерінің бағасын тұрақтандыру мақсатында елдің ішкі нарығын қамтамасыз ету үшін 2010 жылдың астығын сатып алуға 3 110,0 млн.теңге сомасында қаражат көзделген, оның 1 000,0 млн.теңгесі – «Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысы (аймақтық терминалдары бар)» жобасынан қайта инвестицияланған 2009 жылғы қаражат.
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермасын құру үшін негізгі құралдар сатып алуды қаржыландыру (оның ішінде кейіннен лизингке беру үшін) және ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құру үшін айналым қаражатына ішінара кредит беру. Қарқынды мал шаруашылығын дамыту.
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты

1.1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе
стабильного роста производства продукции АПК
Задача
1.1.2 Повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Показатели
Наименование показателя
ед. изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(от-
чет)
2009
год
(план
теку-
щего)
2010 год
2011 год
2012 год
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Финансирование создания и
развития крупных
товарно-животноводческих
ферм
фермы
до 6
Финансирование субъектов
АПК для осуществления
отгонного овцеводства
субъекты
АПК
1
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Увеличение поголовья
высокопродуктивного
племенного скота
голов
до 1 735
Увеличение поголовья
мелкого рогатого скота
голов
до 7 000
Увеличение поголовья
высокопродуктивного
племенного скота в
молочно-товарных фермах
голов
до 1 200
Увеличение объемов
производства
высококачественной
животноводческой продукции
(надоев молока на 1
фуражную корову в МТФ)
тыс.л/в
год
до 6,0
до 6,0
Расходы на реализацию программы
тыс.
тенге
5 270 000,0
100 000,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий
холдинг «КазАгро» для реализации государственной политики по
стимулированию развития агропромышленного комплекса»
Описание
Организация и проведение закупа, производство импортозамещающей
животноводческой продукции, переработка, транспортировка, хранение и
реализацию животноводческой продукции и продуктов ее переработки на
внутреннем и внешнем рынках
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО
Цель

1.1. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету.
Міндеті
1.1.2. Өнімділікті және мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын арттыру.
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есептілік кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл(есеп)
2009 жыл(ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Ірі-тауарлы мал шаруашылығы фермаларын құруды және дамытуды қаржыландыру
фермалар
6 дейін
Шалғайдағы мал шаруашылығын дамытуды жүзеге асыру үшін АӨК субъектілерін қаржыландыру
АӨК субъектілері
1
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Өнімділігі жоғары асыл тұқымды малды көбейту
бас
1 735 дейін
Ұсақ мүйізді мал басын арттыру
бас
7 000 дейін
Сүт-тауарлы фермаларда жоғары өнімді асыл тұқымды мал басын көбейту
бас
1 200 дейін
Сапасы жоғары мал өнімдері өндірісінің көлемін ұлғайту (СТФ-да 1 сауынды сиырдан сауылатын сүт).
мың л./ жылына
6,0 дейін
6,0 дейін
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
5 270 000,0
100 000,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу, импорт алмастырушы мал өнімдерін өндіру мен оны қайта өңдеу, тасымалдау, сақтау және ішкі және сыртқы нарықтарда мал шаруашылығының өнімдерін және оның қайта өңделген өнімдерін сату
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық- түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты

1,66
1,72
молоко и
молокопродукты
%
0,47
Удельный вес
реализации на экспорт
животноводческой
продукции от объема
закупа**:
Шерсть
%
13,5
до 15
15
15
Объем экспорта
продукции переработки
кожсырья
тыс.
кв. м.
до 62,5
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
1 000 000,0
1 500 000,0
1 500 000,0
1 500 000,0
Примечание:
* удельный вес – отношение объема заготовки животноводческой продукции (молока и мяса) АО «Мал онімдері корпорациясы» к общему объему заготовки молока и мяса по Республике Казахстан.
** удельный вес реализации животноводческой продукции (грубой шерсти) на экспорт от общего объема закупа животноводческой продукции на планируемый период.
Форма бюджетной программы
Администра-
тор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий холдинг
«КазАгро» для реализации государственной политики по стимулированию
развития агропромышленного комплекса»
Описание
Строительство завода по производству сортового семенного материала
хлопчатника.
Строительство завода по производству биоэтанола.
Строительство завода по производству биодизеля.
Строиельство мельничного комплекса в порту Баку.
Строительство и оснащение зерновых терминалов в морских портах, в т.ч.
в порту Амирабад.
Создание современных откормочных площадок с развитой инфраструктурой,
племенных хозяйств-репродукторов.
Развитие интенсивного животноводства.
Стратеги-
ческое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель

1,66
1,72
Сүт және сүт өнімдері
пайыз
0,47
Мал шаруашылығы өнімдерін экспортқа өткізудің сатып алу көлемінен үлес салмағы**:
жүн
пайыз
13,5
15 дейін
15
15
Тері шикізатының қайта өңделген өнімі экспортының көлемі
мың текше метр
62,5 дейін
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
1 000 000,0
1 500 000,0
1 500 000,0
1 500 000,0
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы бойынша сүт пен ет дайындаудың жалпы көлеміне «Мал өнімдері корпорациясы» АҚ мал шаруашылығы өнімдерін дайындау көлемінің үлес салмағы (сүт және ет).
** жоспарланған кезеңге мал шаруашылығы өнімдерін (қылшық жүн) сатып алудың жалпы көлемінен мал шаруашылығы өнімін экспортқа өткізудің үлес салмағы.
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытының құрылысы.
Биоэтанол өндірісі бойынша зауыт салу.
Биодизель өндірісі бойынша зауыт салу.
Баку портында диірмен кешенін салу.
Теңіз порттарында, соның ішінде Әмірабад портында астық терминалдарын салу және жарақтандыру.
Қазіргі заманғы инфрақұрылымы дамыған мал бордақылау алаңдарын және асыл тұқымды репродуктор-шаруашылықтарын құру.
Қарқынды мал шаруашылығын дамыту.
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсіптік кешен салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты

1.2. Развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной
продукции.
Задача
1.2.1. Производство качественной конкурентоспособной продукции АПК для
занятия экспортных ниш.
Показатели
Наименование показателя
ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2008
год
(отчет)
2009 год
(план
текущего)
2010
год
2011
год
2012
год
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Строительство
завода по
производству
сортового семенного
материала
хлопчатника
(разработка
ТЭО и ПСД),
ед.
1
(объем
выполнения
СМР), %
20
100
Строительство
завода по
производству
биоэтанола
(разработка
ТЭО и ПСД),
ед.
1
Строительство
завода по
производству
биодизеля
(разработка
ТЭО и ПСД),
ед.
1
Строительство
мельничного
комплекса в порту
Баку
(объем
выполнения
СМР), %
70
100
Строительство и
оснащение зернового
терминала в морском
порту
(разработка
ТЭО и ПСД),
ед.
1
Строительство и
оснащение зернового
терминала в морском
порту Амирабад
(разработка
ТЭО и ПСД),
ед.
1
(объем
выполнения
СМР), %
40
100
Показатели
количества
Финансирование
создания
откормочных
площадок с развитой
инфраструктурой
ед.
2
1
Финансирование
создания хозяйств-репродукторов
ед.
до 2
Поддержка субъектов
АПК, в целях
создания и
воспроизводства
племенного стада
субъекты
АПК
до 2
Показатели
качества
х
Показатели
эффектив-
ности
х
Показатели
результата
Производственная
мощность завода по
производству
сортового семенного
материала
хлопчатника (с
производственной
мощностью до 5
тыс.тонн в год)
тыс.тонн/в
год.
1,3
1,6
2,2
Ввод в эксплуатацию
мельничного
комплекса в порту
Баку
ед.
1
Строительство и
оснащение зерновых
терминалов в
морских портах, в
т.ч. в порту
Амирабад
ед.
1
Производственная
мощность и экспорт
мяса с откормочных
площадок:
мяса говядины
тонн/год
от 500 до 2 200
от 750 до 3 700
Реализация
поголовья
высокопродуктивного
племенного скота в
хозяйствах-
репродукторах
количество голов
до 496
Закуп племенных
пород крупного
рогатого скота для
дальнейшей передачи
в лизинг
количество
голов
до 1 655
Расходы на
реализацию
программы
тыс. тенге
8 272 400,0
476 800,0
2 900 000,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий
холдинг «КазАгро» для реализации государственной политики по
стимулированию развития агропромышленного комплекса»
Описание
Создание кредитных товариществ.
Кредитование СХТП через систему кредитных товариществ, для увеличения
производства и переработки сельскохозяйственной продукции.
Кредитование объединений сельхозтоваропроизводителей и сельского
населения по совместному производству, заготовке, сбыту, переработке,
хранению, транспортировке сельскохозяйственной продукции и снабжению
товарно-материальными ценностями.
Кредитование несельскохозяйственных видов предпринимательской
деятельности в сельской местности.
Кредитование предприятий по переработке сельскохозяйственного сырья и
производства продуктов питания, для обеспечения продовольственной
безопасности страны.
Развитие региональной сети АО "Казагромаркетинг".
Создание информационно-логистических центров на оптовых рынках
Республики Казахстан.
Строительство выставочно-ярмарочного комплекса г. Астана.
Строительство оптового рынка сельскохозяйственной продукции (с
региональными терминалами).
Стратегическое
направление

1.2. Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдылығын дамыту
Міндеті
1.2.1. Экспорттық текшелерде орын алу үшін АӨК-нің бәсекеге қабілетті сапалы өнімдерін өндіру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есептік кезең
Жоспарлау кезеңі
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру зауытын салу
(ТЭН мен ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
(ҚМЖ орындалу көлемі), пайыз
20
100
Биоэтанол өндірісі бойынша зауыт салу
(ТЭН мен ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
Биодизель өндірісі бойынша зауыт салу
(ТЭН мен ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
Баку портында диірмен кешенін салу
(ҚМЖ орындалу көлемі), пайыз
70
100
Теңіз портында астық терминалын салу және жарақтандыру
(ТЭН мен ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
Әмірабад портында астық терминалын салу және жарақтандыру
(ТЭН мен ЖСҚ әзірлеу), бірлік
1
(ҚМЖ орындалу көлемі), пайыз
40
100
Инфрақұрылымы дамыған мал бордақылау алаңдарын салу
бірлік
2
1
Репродуктор шаруашылықтарды құруды қаржыландыру
бірлік
2 дейін
Асыл тұқымды табын құру және өсіру мақсатында АӨК субъектілерін қолдау
АӨК субъектілері
2 дейін
Сапа көрсеткіштері
Х
Тиімділік көрсеткіштері
Х
Нәтиже көрсеткіштері
Мақтаның сортты тұқымдық материалын өндіру бойынша зауыттың өндірістік қуаты (өндірістік қуаты жылына 5 мың тоннаға дейін).
жылына/мың тонна
1,3
1,6
2,2
Баку портында диірмен кешенін іске қосу
бірлік
1
Әмірабад теңіз портында астық терминалының құрылысы және жарақтандыру.
бірлік
1
Мал бордақылау алаңдарынан етті экспорттау және өндірістік қуаттылығы:
сиыр еті
тонна/жылына
500-ден 2 200-ге дейін
750-ден 3700-ге дейін
Репродуктор- шаруашылықтардағы жоғары өнімді асыл тұқымды мал басын сату
бас саны
496-ға дейін
Кейіннен лизингке беру үшін асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу
бас саны
1 655 дейін
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
8 272 400,0
476 800,0
2 900 000,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Кредиттік серіктестіктер құру
Ауыл шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеуді ұлғайту үшін кредиттік серіктестер жүйесі арқылы ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілеріне кредит беру.
Ауыл шаруашылығы өнімін бірлесіп өндіру, даярлау, сату, қайта өңдеу және сақтау бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірлестіктеріне және ауыл тұрғындарына кредит беру және тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау.
Ауылдық жердегі ауыл шаруашылығынан тыс кәсіпкерлік қызмет түрлерін кредит беру.
Елдің азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін ауыл шаруашылық шикiзатын қайта өңдеу және тамақ өнімдерінің өндірісі кәсіпорындарына кредит беру.
«Қазагромаркетинг» АҚ өңірлік желісін дамыту.
Қазақстан Республикасының көтерме нарығында ақпараттық-логистикалық орталықтар құру.
Астана қаласында көрме-жәрмеңке кешенін салу.
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарын салу (өңірлік терминалдары бар).
Стратегиялық бағыты

1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО.
Цель
1.3. Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение
технической оснащенности.
Задача
1.3.1. Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК.
Показатели
Наименование показателя
ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(от-
чет)
2009
год
(план
текуще-
го)
2010
год
2011
год
2012
год
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Создание кредитных
товариществ
ед.
8
Стимулирование создания
объединений
сельхозтоваропроизводителей и
сельского населения по
ведению совместного
производства, заготовки,
сбыта, переработки и хранения
сельскохозяйственной
продукции, снабжения
товарно-материальными
ценностями
ед.
48
6
до 12
до 12
до 12
Количество прокредитованных
проектов
несельскохозяйственного
бизнеса в сельской местности
ед.
53
до 10
до 10
до 20
до 20
Кредитование предприятий по
переработке
сельскохозяйственного сырья и
производства продуктов
питания
ед.
до 8
Прирост доли охвата субъектов
АПК информационно-
консультационными услугами
%
до 6
Создание информационно-
логистических центров
ед.
до 2
до 18
Строительство
выставочно-ярмарочного
комплекса г.Астана
(раз-
работ-
ка
ТЭО),
ед.
1
Строительство оптового рынка
сельхозпродукции (с
региональными терминалами), в
том числе:
- строительство регионального
терминала оптового рынка
сельскохозяйственной
продукции в
Южно-Казахстанской области;
(объем
выпол-
нения
СМР),
%
65
85
- строительство оптового
рынка сельскохозяйственной
продукции в г.Астана и
региональных терминалов в
Мангистауской и Восточно-
Казахстанской областях.
(объем
выпол-
нения
СМР),
%
20
Показатели
качества
х
Показатели
эффективности
х
Показатели
результата
Кредитование кредитных
товариществ
ед.
158
до 98
до 161
Кредитование Объединений СХТП
и сельского населения
ед.
68
27
до 20
до 32
до 32
Кредитование
несельскохозяйственного
бизнеса в сельской местности
ед.
53
8
до 10
до 20
до 20
Количество охваченных рынков,
предоставляющих информацию об
оптовых ценах и объемах
плодовоовощной продукции
%
до 10
до 100
Строительство оптового рынка
сельскохозяйственной
продукции в г.Астана
(раз-
работ-
ка
ТЭО),
ед.
1
(раз-
работ-
ка
ПСД),
ед.
1
Строительство регионального
терминала оптового рынка
сельскохозяйственной
продукции в
Южно-Казахстанской области
(раз-
работ-
ка
ТЭО),
ед.
1
(раз-
работ-
ка
ПСД),
ед.
1
Строительство региональных
терминалов Мангистауской и
Восточно-Казахстанской
областях
(раз-
работ-
ка
ТЭО),
ед.
1
(раз-
работ-
ка
ПСД),
ед.
1
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
7 313 200,0
2 200 000,0
12 000 000,0
3 996 843,0

1. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты
1.3. АӨК салаларының қазіргі инфрақұрылымын дамыту және техникалық жабдықталуын арттыру
Міндеті
1.3.1. АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Кредиттік серіктестіктер құру
бірлік
8
0
0
0
0
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді, даярлауды, сатуды, қайта өңдеуді және сақтауды бірлесіп жүргізу бойынша ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер бірлестіктерін және ауыл тұрғындарын ынталандыру, тауарлық-материалдық құндылықтармен жабдықтау
бірлік
48
6
12 дейін
12 дейін
12 дейін
Ауылдық жердегі ауыл шаруашылығынан тыс кәсіпкерлік қызмет түрлерінің кредит берілген жобаларының саны
бірлік
53
10 дейін
10 дейін
20 дейін
20 дейін
Ауыл шаруашылығы шикiзатын қайта өңдеу және тамақ өнiмдерiн өндiру жөнiндегi кәсiпорындарға кредит беру
бірлік
8 дейін
АӨК субъектілерін ақпараттық-кеңес беру қызметтерімен қамту үлесінің артуы
пайыз
6 дейін
Ақпараттық-логистикалық орталықтар құру
бірлік
2 дейін
18 дейін
Астана қаласында көрме-жәрмеңке кешенін салу
(ТЭН әзірлеу), бір
1
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарының құрылысы (өңірлік терминалдары бар), оның ішінде:
Оңтүстік Қазақстан облысында ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме базарының өңірлік терминалын салу
(ҚМЖ орындалу көлемі), пайыз
65
85
Астана қаласында ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме базарын және Маңғыстау мен Шығыс Қазақстан облыстарында аймақтық терминалдарын салу
(ҚМЖ орындалу көлемі), пайыз
20
Сапа көрсеткіштері
х
Тиімділік көрсеткіштері
х
Нәтиже көрсеткіштері
Кредиттік серіктестіктерге кредит беру
бірлік
158
98 дейін
161 дейін
Бірлестіктерге және ауыл тұрғындарына кредит беру
бірлік
68
27
20 дейін
32 дейін
32 дейін
Ауылдық жердегі ауыл шаруашылығынан тыс бизнеске кредит беру
бірлік
53
8
10 дейін
20 дейін
20 дейін
Жеміс-көкөніс өнімдерінің көлемі мен көтерме сауда бағалары туралы ақпарат ұсыну үшін қамтылған нарық саны
пайыз
10 дейін
100 дейін
Астана қаласында көрме-жәрмеңке кешенін салу
ТЭН әзірлеу
1
ЖСҚ әзірлеу
1
Оңтүстік Қазақстан облысында ауыл шаруашылығы өнімдерінің көтерме сауда базарының өңірлік терминалын салу
ТЭН әзірлеу
1
ЖСҚ әзірлеу
1
Маңғыстау және Шығыс Қазақстан облыстарында өңірлік терминалдар салу
ТЭН әзірлеу
1
ЖСҚ әзірлеу
1
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
7 313 200,0
2 200 000,0
12 000 000,0
3 996 843,0

7 042 154,0
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Национальный управляющий
холдинг «КазАгро» для реализации государственной политики по
стимулированию развития агропромышленного комплекса»
Описание
Финансирование приобретения сельхозтехники, технологического
оборудования и специальной техники, оборудования по переработке
сельскохозяйственной и рыбной продукции (в т.ч. для последующей
передачи в лизинг) и частичное кредитование оборотных средств для
предприятий, перерабатывающих сельскохозяйственную и рыбную продукцию
Стратегичес-
кое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО
Цель

7 042 154,0
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
043 «Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттау
Ауыл шаруашылығы техникаларын, арнайы техниканы және технологиялық жабдықтарын ауыл шаруашылық және балық өнімдерін өңдеу бойынша жабдықтарды (с.і. кейіннен лизингке беру үшін) сатып алуды қаржыландыру және ауыл шаруашылығы және балық өнімдерін өңдеу кәсіпорындары үшін айналым қаражатына ішінара кредит беру
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты

8 123*
до 2 500
до 5 000
до 5 000
до 5 000
Проведение семинаров для
сельских жителей населенных
пунктов
ед.
14 611
Создание центра технической
поддержки микрокредитных
организаций
ед.
1
Показатели
качества
Х
Показатели
эффективности
Х
Показатели
результата
Охват целевых групп
микрокредитованием
%
0,7
0,2*
0,36*
0,36*
0,36*
Присвоение рейтинга
микрокредитным организациям
ед.
до 3 МКО
Прохождение аудита
микрокредитных организаций
ед.
до 3 МКО
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
2 821
000,0
1 000 000,0
2 300 000,0
2 000 000,0
2 000 000,0
Примечание:
* Охват микрокредитованием домохозяйств за счет выделяемых в соответствующем году бюджетных инвестиций.
Доля сельского населения с доходами ниже прожиточного минимума и средними доходами, получивших микрокредиты.";
в бюджетной программе 044 "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифры "8", "516", "7", "11 000", "6 500", "800" заменить соответственно цифрами "7", "446", "4", "8 600", "4 400", "700";
в "Показателях качества" цифры "8 500" заменить цифрами "8 600";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "2 490 294,0" заменить цифрами "1 977 055,0";
после таблицы бюджетной программы 044 "Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики" дополнить бюджетной программой "045" следующего содержания:
"
Форма бюджетной программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
045 «Проведение обследований водохозяйственных систем и
гидротехнических сооружений»
Описание
Проведение обследований необходимого количества для дальнейшего
улучшения инфраструктуры сельских населенных пунктов; планирование,
восстановление, реабилитация, строительство систем водоснабжения и
гидротехнических сооружений.
Стратегическое
направление
2. Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных,
лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов
природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого
водообеспечения и эффективного уровня водопользования
Цель
2.2. Регулирование использования и охраны водных ресурсов
Задача
2.2.3. Обеспечение безопасной и надежной эксплуатации систем
водоснабжения, гидротехнических и гидромелиоративных сооружений, а
также межхозяйственных каналов
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(от-
чет)
2009
год
(план
текуще-
го)
2010
год
2011
год
2012
год
Показатели
количества
Обследование объектов
питьевого водоснабжения
объект

8 123*
2 500 дейін
5 000 дейін
5 000 дейін
5 000 дейін
Ауылдық жерлерде ауыл тұрғындары үшін семинарлар өткізу
бірлік
14 611
Шағын кредиттік ұйымдарын техникалық қолдау орталығын құру
бірлік
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтижелік көрсеткіштері
Мақсатты топтарды шағын кредиттермен қамту
пайыз
0,7
0,2*
0,36*
0,36*
0,36*
Шағын кредиттік ұйымдарына рейтинг беру
бірлік
3 ШКҰ дейін
Шағын кредиттік ұйымдарының аудитін өткізу
бірлік
3 ШКҰ дейін
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
2 821 000,0
1 000 000,0
2 300 000,0
2 000 000,0
2 000 000,0
Ескертпе:
* тиісті жылды бөлінетін бюджеттік инвестициялар есебінен үй шаруашылықтарын шағын кредитпен қамту.
Шағын кредит алған табысы күн көріс деңгейінен төмен және орташа табысы бар ауыл тұрғындарының үлесі.
»;
044 «Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «8», «516», «7», «11 000», «6 500», «800» деген сандар тиісінше «7», «446», «4», «8 600», «4 400», «700» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштерінде» «8 500» деген сандар «8 600» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «2 490 294,0» деген сандар «1 977 055,0» деген сандармен ауыстырылсын;
044 «Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламаның кестесінен кейін мынадай мазмұндағы «045» бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
045 «Су шаруашылығы жүйелеріне және гидротехникалық құрылыстарына зерттеулер жүргізу»
Сипаттау
Сумен жабдықтау жүйелерін, гидротехникалық имараттарды қажетті көлемде және кепілдігі бар сапалы ауыз сумен тұрғындарды қамтамасыз ету, ауылдық елді мекендер құрылымын жақсарту, жобалау, қалпына келтіру, жаңарту үшін зерттеулер жүргізу.
Стратегиялық бағыты
2. Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау
Мақсаты
2.2. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу
Міндеті
2.2.3. Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық және гидромелиоративтік құрылыстарды, сонымен қатар шаруашылықаралық арналарды қауіпсіз және сенімді пайдалануды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
Сандық көрсеткіштері
Сумен жабдықтау жүйелерін зерттеу
объект

561
Обследование объектов
гидротехнических сооружений
объект
2
Показатели
качества
Выполнение обследований в
соответствии с нормами и
правилами
СНиП
Показатели
эффективности
Эффективное использование
бюджетных средств путем
выдачи технического задания
на проектирования, в
котором будут отражены
современные методы
строительства и
реконструкции
водохозяйственных систем и
гидротехнических сооружений
%
100
Показатели
результата
Проведение обследований для
дальнейшего улучшения жизни
населения путем
строительства объектов
питьевого водоснабжения и
гидротехнических
сооружений
объект
563
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
550 000,0
";
в бюджетной программе 047 "Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов":
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "101 602,0" заменить цифрами "99 674,0";
в бюджетной программе 049 "Локализация и ликвидация карантинных вредителей, болезней растений и сорняков":
в графе "Ед.изм":
в "Показателях эффективности" слова "тыс." исключить;
в графе "2010 год":
в "Показателях эффективности" цифры "7017,5" заменить цифрами "5284,4";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "1 043 505,0" заменить цифрами "785 793,0";
в бюджетной программе 051 "Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции":
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "60 000,0" заменить цифрами "42 609,0";
в бюджетной программе 053 "Противоэпизоотические мероприятия":
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "1 768 630,0" заменить цифрами "1 724 000,0";
в бюджетной программе 054 "Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифру "9" заменить цифрами "13";
в "Показателях результата" цифру "9" заменить цифрами "4";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "550 000,0" заменить цифрами "756 706,0";
в бюджетной программе 056 "Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строках "Проектирование и надзор за строительством Национальной референтной лаборатории", "Улучшение лабораторной практики посредством привлечения международных консультантов" и "Повышение квалификации преподавателей аграрных ВУЗов и колледжей за рубежом" соответственно цифры "94", "3" и "40" исключить;

561
Гидротехникалық ғимараттарды зерттеу
объект
2
Сапалық көрсеткіштері
Зерттеулерді Құрылыс ережелері мен нормаларының талаптарына сәйкес орындау
ҚЕмН
Тиімділік көрсеткіштері
Гидротехникалық ғимараттар және су шаруашылығы жүйелерін қайта жаңарту мен құрылысын салудың қазіргі заманғы әдістері көрсетілген, жобалауға арналған техникалық тапсырыстарды беру арқылы бюджеттік қаражаттарды тиімді пайдалану
пайыз
100
Нәтиже көрсеткіштері
ауылдық елді мекендердің құрылымын жақсарту арқылы сумен жабдықтау жүйелеріне, гидротехникалық ғимараттарға зерттеулер жүргізу
объект
563
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
550 000,0
»;
047 «Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «101 602,0» деген сандар «99 674» деген сандармен ауыстырылсын;
049 «Карантиндік зиянкестерді, өсімдік ауруларын анықтау, оқшаулау және жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«Өлшем бірлігі» деген бағанда:
«Тиімділік көрсеткіштерінде» «мың» деген сөз алынып тасталсын;
«2010 жыл» деген бағанда:
«Тиімділік көрсеткіштерінде» «7017,5» деген сандар «5284,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «1 043 505,0» деген сандар «785 793,0» деген сандармен ауыстырылсын;
051 «Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «60 000,0» деген сандар «42 609,0» деген сандармен ауыстырылсын;
053 «Эпизоотияға қарсы шаралар» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «1 768 630,0» деген сандар «1 724 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
054 «Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «9» деген сан «13» деген санмен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштерінде» «9» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «550 000,0» деген сандар «756 706,0» деген сандармен ауыстырылсын;
056 «Ауыл шаруашылығы өнімінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Ұлттық референттік зертхананың құрылысын жобалау және қадағалау», «Зертханалық практиканы халықаралық консультант шақыру арқылы жақсарту» және «Шет елдерде аграрлық ЖОО және колледждер оқытушыларының біліктілігін арттыру» деген жолдарда тиісінше «94», «3» және «40» деген сандар алынып тасталсын;

в строке "Повышение квалификации молодых ученых за рубежом" цифры "20" заменить цифрами "12";
в "Показателях качества":
в строке "Не менее % преподавателей аграрных ВУЗов и колледжей удовлетворены курсом обучения за рубежом" цифры "90" исключить;
в "Расходах на реализацию программы" цифры "1 443 680,0" заменить цифрами "1 060 281,0";
в бюджетной программе 081 "Мониторинг, референция, лабораторная диагностика и методология в ветеринарии":
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "99 827,0" заменить цифрами "106 564,0";
таблицу бюджетной программы 083 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на поддержку племенного животноводства" изложить в следующей редакции:
"
Форма бюджетной программы
Форма
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
083 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астана и Алматы на поддержку племенного животноводства»
Описание
Частичное удешевление (до 50 %) стоимости реализованного
(использованной) племенной продукции (материала)
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО
Цель

«Жас ғалымдардың біліктілігін шет елдерде арттыру» деген жолда «20» деген сандар «12» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштерінде»:
«__% кем емес аграрлық ЖОО және колледждер оқытушылары шет елдердегі оқыту курстары сапасына қанағаттанды.» деген жолда «90» деген сандар алынып тасталсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар» деген жолда «1 443 680,0» деген сандар «1 060 281,0» деген сандармен ауыстырылсын;
081 «Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «99 827,0» деген сандар «106 564,0» деген сандармен ауыстырылсын;
083 «Облыстық бюджеттерге, Алматы және Астана қалаларының бюджетіне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламаның кестесі мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
083 «Облыстық бюджеттерге, Алматы және Астана қалаларының бюджетіне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттау
Сатылған (қолданылған) асыл тұқымды өнімнің (материал) бағасын жартылай арзандату (50 пайызға дейін)
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу
Мақсаты

1 879 495,0
2 497 397,0
3 429 554,0
2 949 597,0
2 949 597,0
";
в бюджетной программе 084 "Целевые текущие трансферты областными бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "дизельного топлива" цифры "1165,78" заменить цифрами "744,2";

1 879 495,0
2 497 397,0
3 429 554,0
2 949 597,0
2 949 597,0
»;
084 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Дизель отыны» деген жолдағы «1165,78» деген сандар «744,2» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке "гербицидов" цифры "16 151,2" заменить цифрами "1 591,8";
в "Показателях эффективности":
в строке "Частичное удешевление стоимости дизельного топлива" цифры "15,5" заменить цифрами "25";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "16 593 560,0" заменить цифрами "14 205 685,0";
в бюджетной программе 085 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифры "128" заменить цифрами "129";
в "Показателях эффективности" цифры "8 394 715" заменить цифрами "8 509 217";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "1 062 338,0" заменить цифрами "1 492 338,0";
в бюджетной программе 087 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества":
в строке "Размер площади закладки плодовых культур" цифры "2 224,1" заменить цифрами "1 306,5";
в строке "Размер площади закладки винограда" цифры "1 050,0" заменить цифрами "915,0";
в "Показателях качества":
в строке "Размер субсидий на 1 га плодовых культур" цифры "495,9" заменить цифрами "425,5";
в строке "Размер субсидий на 1 га на уход 3 года роста плодовых культур" цифру "0" заменить цифрами "86,0";
в строке "Размер субсидий на 1 га на уход 3 года роста винограда" цифру "0" заменить цифрами "162,9";
в "Показателях эффективности":
в строке "Увеличение площадей садов по республике" цифры "39,0" заменить цифрами "40,0";
в строке "Увеличение площадей виноградников по республике" цифры "11,9" заменить цифрами "12,2";
в графе 2:
в "Показателях результата":
слова "(показатель указан в 2012 году, так как заложенные сады будут плодоносить на 4 год)" заменить словами "(показатель указан в 2011 году, так как заложенные в 2007 году сады будут плодоносить на 4 год)";
слова "(показатель указан в 2012 году, так как заложенные виноградники будут плодоносить на 4 год)" заменить словами "(показатель указан в 2011 году, так как заложенные в 2007 году виноградники будут плодоносить на 4 год)";
в графе "2010 год":

«Гербицидтер» деген жолдағы «16 151,2» деген сандар «1 591,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«Дизель отынының бағасын ішінара арзандату» деген жолдағы «15,5» деген сандар «25» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «16 593 560,0» деген сандар «14 205 685,0» деген сандармен ауыстырылсын;
085 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «128» деген сандар «129» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде» «8 394 715» деген сандар «8 509 217» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «1 062 338,0» деген сандар «1 492 338,0» деген сандармен ауыстырылсын;
087 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде»:
«Жеміс дақылдарын отырғызу алқаптарының көлемі» деген жолдағы «2 224,1» деген сандар «1 306,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жүзім отырғызу алқаптарының көлемі» деген жолдағы «1 050,0» деген сандар «915,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштерінде»:
«1 га жеміс дақылдарына бөлінетін субсидия көлемі» деген жолдағы «495,9» деген сандар «425,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«3 жылдық 1 га жеміс дақылдарына бөлінетін субсидия көлемі» деген жолдағы «0» деген сан «86,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«3 жылдық 1 га жүзімге бөлінетін субсидия көлемі» деген жолда «0» деген сан «162,9» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде»:
«Бақтар көлемін республика бойынша арттыру» деген жолдағы «39,0» деген сандар «40,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жүзім отырғызу көлемін республика бойынша арттыру» деген жолдағы «11,9» деген сандар «12,2» деген сандармен ауыстырылсын;
2-бағанда:
«Нәтиже көрсеткіштерінде»:
«(көрсеткіш 2012 жылға көрсетілген, өйткені отырғызылған бақтар 4 жылда жемісін береді)» деген сөздер «(көрсеткіш 2011 жылға көрсетілген, өйткені 2007 жылда отырғызылған бақтар 4 жылда жемісін береді)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«(көрсеткіш 2012 жылға көрсетілген, өйткені отырғызылған жүзімдер 4 жылда жемісін береді)» деген сөздер «(көрсеткіш 2011 жылға көрсетілген, өйткені 2007 жылда отырғызылған жүзімдер 4 жылда жемісін береді)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«2010 жыл» деген бағанда:

в "Расходах на реализацию программы" цифры "2 059 078,0" заменить цифрами "1 513 025,0";
в бюджетной программе 091 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифры "3 000" заменить цифрами "2 700";
в "Показателях качества" цифры "1,5" заменить цифрами "1,0";
в "Показателях эффективности" цифры "1,5" заменить цифрами "1,0";
в "Показателях результата" цифры "180" заменить цифрами "150";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "5 004 050,0" заменить цифрами "3 214 995,0";
в бюджетной программе 093 "Интегрированное управление водными ресурсами и повышение эффективности водопользования":
в графе "2010 год":
в "Расходах на реализацию программы" цифры "197 785,0" заменить цифрами "193 397,0";
в бюджетной программе 095 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов":
в графе "2010 год":
в "Показателях количества" цифры "4 000" заменить цифрами "5 499";
в "Расходах на реализацию программы" цифры "502 463,0" заменить цифрами "650 776,0";
в бюджетной программе 099 "Услуги по организации и проведению идентификации сельскохозяйственных животных":
таблицу бюджетной программы 099 "Услуги по организации и проведению идентификации сельскохозяйственных животных" изложить в следующей редакции:
"
Форма бюджетной программы
Форма
бюджетной
программы
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Бюджетная
программа
099 «Услуги по организации и проведению идентификации
сельскохозяйственных животных»
Описание
Программа направлена на проведение идентификации всего поголовья
сельскохозяйственных животных (КРС, МРС, свиньи, лошади, верблюды)
Стратегическое
направление
1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их
конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и
адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО
Цель
1.1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе
стабильного роста производства продукции АПК
Задача
1.1.2.Повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Показатели
Наименование показателя
Ед.
изм.
Отчетный
период
Плановый период
2008
год
(от-
чет)
2009
год
(план
текуще-
го
года)
2010
год
2011
год
2012
год
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели
количества
Идентификация
сельскохозяйственных животных
поголовья животных:
- КРС
- МРС
- Лошади, свиньи, верблюды
млн.
голов

«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «2 059 078,0» деген сандар «1 513 025,0» деген сандармен ауыстырылсын;
091 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «3 000» деген сандар «2 700» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сапалық көрсеткіштерінде» «1,5» деген сандар «1,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тиімділік көрсеткіштерінде» «1,5» деген сандар «1,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«Нәтиже көрсеткіштерінде» «180» деген сандар «150» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «5 004 050,0» деген сандар «3 214 995,0» деген сандармен ауыстырылсын;
093 «Су ресурстарын бірыңғай басқару және су пайдаланудың тиімділігін арттыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «197 785,0» деген сандар «193 397,0» деген сандармен ауыстырылсын;
095 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2010 жыл» деген бағанда:
«Сандық көрсеткіштерінде» «4 000» деген сандар «5 499» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстарда» «502 463,0» деген сандар «650 776,0» деген сандармен ауыстырылсын;
099 «Ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді ұйымдастыру мен жүргізу қызметі» деген бюджеттік бағдарламаның кестесі мынадай редакцияда жазылсын:
«
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
099 «Ауыл шаруашылығы малдарын бiрдейлендiрудi ұйымдастыру мен жүргiзу қызметi»
Сипаттау
Бағдарлама жергiлiктi атқарушы органдардың ветеринария саласындағы құрылымдарын ұстауға және оларды материалдық-техникалық жабдықтауына бағытталған.
Стратегиялық бағыты
1. Агроөнеркәсiптiк кешенi салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру, азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету және аграрлық өндiрiстi ДСҰ кiру шарттарына бейiмдеу
Мақсаты
1.1. АӨК өнiмдерi өндiрiсiн тұрақты өсiру негiзiнде республиканың азық-түлiк қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
Міндеті
1.1.2. Мал шаруашылығы өнiмдерiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыру
Көрсеткіштер
Көрсеткіштердің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2008 жыл (есеп)
2009 жыл (ағымдағы жоспар)
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіру:
млн. бас
- ІММ

5,0-6,5
15,0-8,0
2,0-3,5
Приобретение и передача
местным исполнительным
органам областей (города
республиканского значения,
столицы)атрибуты и изделий
для проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных, оргтехники и
установка программного
продукта для ведения базы
данных по идентификации и его
установка:
- ушных бирок
млн.
ед.
5,0-6,5
- аппарат для биркования
таврения:
тыс.
ед.
5,0-6,0
5,0-5,6
- ветеринарного паспорта на
животное
млн.
ед.
6,0-6,5
15,0-18,0
2,0-3,5
- сканера для считывания
информации
тыс.
ед.
2,5-3,0
- оргтехника и установка
программного продукта для
ведения базы данных по
идентификации
тыс.
ед.
2,5-3,0
- внедрение и обучение работе
с базой данных по
идентификации
сельскохозяйственных животных
для местных исполнительных
органов
%
100
Показатели
качества
Учет поголовья животных:
- КРС
- МРС
- Лошади, свиньи, верблюды
млн.
голов
5,0-6,5
15,0-18,0
2,0-3,5
Показатели
эффективности
Контроль за перемещением
животных (внутри страны);
%
100
100
100
Показатели
результата
Передача местным
исполнительным органам
областей (города
республиканского значения,
столицы) закупленных
атрибутов и изделий для
проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных и оргтехники
%
100
100
100
Идентификация
сельскохозяйственных
животных
- КРС
- МРС
- Лошади, свиньи, верблюды
млн.
голов
5,0-6,5
15,0-18,0
2,0-3,5
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
1 142 125,0
2 332 779,0
695 044,0
";
в приложение 4 к Стратегическому плану:
в таблице "Свод бюджетных расходов"
в графе "2010 год" цифры "197 864 855,0", "101 974 456,0", "95 890 399,0", "94 632 594,0", "11 071 834,0", "83 560 760,0", "292 497 449,0", "113 046 290,0", "179 451 159,0" заменить соответственно цифрами "199 995 048,0", "98 893 170,0", "101 101 878,0", "102 989 555,0", "19 328 795,0", "83 660 760,0", "302 984 603,0", "118 221 965,0", "184 762 638,0";
в приложении 5 к Стратегическому плану:
в таблице "Распределение расходов по стратегическим направлениям, целям, задачам и бюджетным программам":
в графе "2010 год":
строки "Стратегическое направление 1. Устойчивое развитие отраслей агропромышленного комплекса, рост их конкурентоспособности, обеспечение продовольственной безопасности и адаптация аграрного производства к условиям вступления в ВТО" цифры "218 416 914,0" заменить цифрами "221 245 399,0";
строки "Цель 1. Обеспечение продовольственной безопасности республики на основе стабильного роста производства продукции АПК" цифры "187 883 970,0" заменить цифрами "183 690 473,0";
строки "Задача 1.1.1 Повышение урожайности и качества продукции растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности, посредством применения мер государственной поддержки, а также своевременное обеспечение деятельности уполномоченного государственного органа, в сфере развития агропромышленного комплекса и развития сельских территорий" цифры "145 050 912,0" заменить цифрами "140 891 342,0";

5,0 - 6,5
- ҰММ
15,0 - 18,0
- Жылқы, шошқа, түйе
2,0 - 3,5
Ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдар мен атрибуттарды және оргтехникаларды сатып алу және облыстардың (астана, республикалық деңгейдегі қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына беру:
- құлақ сырғалары
млн. бірлік
5,0 - 6,5
- белгіге арналған аппарат:
мың бірлік
5,0 - 6,0
5,0 - 5,6
- жануарларға арналған ветеринарлық паспорттар:
млн. бірлік
6,0 - 6,5
15,0 - 18,0
2,0 - 3,5
- ақпарат оқуға арналған сканер
мың бірлік
2,5 - 3,0
- бірдейлендіру бойынша ақпарат базасын жүргізу үшін бағдарлама орнату және оргтехника:
мың бірлік
2,5 - 3,0
- жергілікті атқарушы органдар үшін ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіру бойынша ақпарат базасымен жұмыс істеуді оқыту және енгізу
пайыз
100
Сапалық көрсеткіштері
Мал басын есептеу:
млн. бас
- ІММ
5,0 - 6,5
- ҰММ
15,0 - 18,0
- Жылқы, шошқа, түйе
2,0 - 3,5
Тиімділік көрсеткіштері
Малдардың ауыстырылуын бақылау
пайыз
100
100
100
Нәтиже көрсеткіштері
Ауыл шаруашылығы малдарын бiрдейлендiрудi жүргiзу үшiн сатып алынған бұйымдар мен атрибуттарды және оргтехникаларды облыстардың (астана, республикалық деңгейдегi қалалардың) жергiлiктi атқарушы органдарына беру
пайыз
100
100
100
Ауыл шаруашылығы малдарын бiрдейлендiру:
млн. бас
- ІММ
5,0 - 6,5
- ҰММ
15,0 - 18,0
- Жылқы, шошқа, түйе
2,0 - 3,5
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
1 142 125,0
2 332 779,0
695 044,0
»;
Стратегиялық жоспарға 4-қосымшада:
«Бюджеттік шығындардың жиынтығы» кестесінде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«197 864 855,0», «101 974 456,0», «95 890 399,0», «94 632 594,0», «11 071 834,0», «83 560 760,0», «292 497 449,0», «113 046 290,0», «179 451 159,0» деген сандар тиісінше «199 995 048,0», «98 893 170,0», «101 101 878,0», «102 989 555,0», «19 328 795,0», «83 660 760,0», «302 984 603,0», «118 221 965,0», «184 762 638,0» деген сандармен ауыстырылсын;
Стратегиялық жоспарға 5-қосымшада:
«Стратегиялық бағыты, мақсаттары, міндеттері және бюджеттік бағдарламалар бойынша қаражаттардың бөлінуі» деген кестеде:
«2010 жыл» деген бағанда:
«1-Стратегиялық бағыт. Агроөнеркәсіптік кешені салаларын тұрақты дамыту, олардың бәсекеге қабілеттілігін арттыру, азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету және аграрлық өндірісті ДСҰ кіру шарттарына бейімдеу» деген жолдағы «218 416 914,0» деген сандар «221 245 399,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1-мақсат. АӨК өнімдері өндірісін тұрақты өсіру негізінде республиканың азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету» деген жолдағы «187 883 970,0» деген сандар «183 690 473,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.1-міндет. Мемлекеттік қолдау шараларын қолдану арқылы өсімдік шаруашылығы өнімдерінің түсімділігі мен сапасын арттыру және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету, сонымен қатар ауылдық аймақтарды дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласында уәкілетті мемлекеттік органның қызметін уақытылы қамтамасыз ету» деген жолдағы «145 050 912,0» деген сандар «140 891 342,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "084 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ" цифры "16 593 560,0" заменить цифрами "14 205 685,0";
строки "091 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур" цифры "5 004 050,0" заменить цифрами "3 214 995,0";
строки "087 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" цифры "2 059 078,0" заменить цифрами "1 513 025,0";
строки "003 - Борьба с особо опасными вредными организмами сельскохозяйственных культур" цифры "2 934 066,0" заменить цифрами "2 780 784,0";
строки "049 - Локализация и ликвидация карантинных вредителей, болезней растений и сорняков" цифры "1 043 505,0" заменить цифрами "785 793,0";
строки "085 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям" цифры "1 062 338,0" заменить цифрами "1 492 338,0";
строки "014 - Усовершенствование ирригационных и дренажных систем" цифры "519 593,0" заменить цифрами "154 000,0";
строки "043 - Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "9 700 000,0" заменить цифрами "10 610 000,0";
строки "Задача 1.1.2 Повышение продуктивности и качества продукции животноводства" цифры "36 271 479,0" заменить цифрами "34 709 278,0";
строки "043 - Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "1 000 000,0" заменить цифрами "100 000,0";
строки "083 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства" цифры "2 497 397,0" заменить цифрами "3 429 554,0";

«084 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағармай және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандатуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «16 593 560,0» деген сандар «14 205 685,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«091 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «5 004 050,0» деген сандар «3 214 995,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«087 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «2 059 078,0» деген сандар «1 513 025,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«003 - Ауыл шаруашылығы дақылдарының аса қауіпті зиянды организмдерімен күрес жүргізу» деген жолдағы «2 934 066,0» деген сандар «2 780 784,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«049 - Карантиндік зиянкестерді, өсімдік ауруларын анықтау, оқшаулау және жою» деген жолдағы «1 043 505,0» деген сандар «785 793,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«085 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолда «1 062 338,0» деген сандар «1 492 338,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«014 - Ирригациялық және дренаждық жүйелерді жетілдіру» деген жолдағы «519 593,0» деген сандар «154 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 - Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуда ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдағы «9 700 000,0» деген сандар «10 610 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.2-міндет. Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыру» деген жолдағы «36 271 479,0» сандар «34 709 278,0» сандармен ауыстырылсын;
«043 - Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуда ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдағы «1 000 000,0» деген сандар «100 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«083 – Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «2 497 397,0» деген сандар «3 429 554,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "011 - Строительство, реконструкция и оснащения ветеринарных лаборатории, биохранилища и здания подведомственного учреждения" цифры "1 016 448,0" заменить цифрами "983 625,0";
строки "081 - Мониторинг, референция, лабораторная диагностика и методология в ветеринарии" цифры "99 827,0" заменить цифрами "106 564,0";
строки "053 - Противоэпизоотические мероприятия" цифры "1 768 630,0" заменить цифрами "1 724 000,0";
строки "099 - Услуги по организации и проведению идентификации сельскохозяйственных животных" цифры "2 665 767,0" заменить цифрами "1 142 125,0";
строки "Задача 1.1.3 Устойчивое развитие и поддержка перерабатывающих производств" цифры "6 561 579,0" заменить цифрами "8 089 853,0";
строки "051 - Субсидирование систем управления производством сельскохозяйственной продукции" цифры "60 000,0" заменить цифрами "42 609,0";
после строки "097 - Возмещение ставки вознаграждения по финансовому лизингу оборудования для предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции 3 555,0 4 369,0 1 579,0" дополнить строкой следующего содержания:
"
012 - Целевые текущие трансферты
бюджету Атырауской области для
обновления специальными оборудованиями
и морской техникой субъекта
государственной монополий в сфере
рыбного хозяйства
1 545 665,0
";
в графе "2010 год":
строки "Цель 2. Развитие национальных конкурентных преимуществ отечественной продукции" цифры "7 887 793,0" заменить цифрами "16 426 962,0";
строки "Задача 1.2.1 Производство качественной конкурентоспособной продукции АПК для занятия экспортных ниш", цифры "2 153 704,0" заменить цифрами "10 832 570,0";
после строки "089 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на экспертизу качества казахстанского хлопка-волокна 178 704,0 153 704,0 153 704,0 253 704,0 253 704,0" дополнить строкой следующего содержания:
"
024 - Удешевление стоимости затрат на
транспортные расходы при экспорте
зерна урожая 2009 года
7 778 866,0
";
в графе "2010 год":
строки "043 - Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "2 000 000,0" заменить цифрами "2 900 000,0";
строки "Задача 1.2.2 Обеспечение ускоренного научного и технологического развития АПК за счет построения эффективной системы создания, внедрения и распространения конкурентоспособных научных разработок и развития человеческого капитала" цифры "5 734 089,0" заменить цифрами "5 594 392,0";

«011 - Ветеринариялық зертханаларды, биосақтау орны мен ведомстволық бағыныстағы мекеменің ғимараттарын салу, реконструкциялау және жарақтандыру» деген жолдағы «1 016 448,0» деген сандар «983 625,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«081 - Ветеринариядағы мониторинг, референция, зертханалық диагностика және әдіснама» деген жолдағы «99 827,0» деген сандар «106 564,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«053 - Эпизоотияға қарсы шаралар» деген жолдағы «1 768 630,0» деген сандар «1 724 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«099 - Ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді ұйымдастыру мен жүргізу қызметі» деген жолдағы «2 665 767,0» деген сандар «1 142 125,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.1.3-міндет. Қайта өңдеу өндірісін тұрақты дамыту және қолдау» деген жолдағы «6 561 579,0» деген сандар «8 089 853,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«051 – Ауыл шаруашылығы өнімдері өндірісін басқару жүйелерін субсидиялау» деген жолдағы «60 000,0» деген сандар «42 609,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«097 - Ауыл шаруашылығы өнімдерін өңдейтін кәсіпорындарға арналған жабдықтардың қаржы лизингі бойынша сыйақы ставкасын өтеу 3 555,0 4 369,0 1 579,0» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
012 - Атырау облысының бюджетіне балық шаруашылығы саласындағы мемлекеттік монополия субъектісінің арнайы жабдықтарын және теңіз техникасын жаңартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 545 665,0
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«2-мақсат. Отандық өнімдердің ұлттық бәсекелестік басымдылығын дамыту» деген жолдағы «7 887 793,0» деген сандар «16 426 962,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.2.1-міндет. Экспорттық текшелерді алу үшін АӨК-нің сапалы бәсекеге қабілетті өнімдерін өндіру» деген жолдағы «2 153 704,0» деген сандар «10 832 570,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«089 – Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттеріне қазақстандық мақта талшығының сапасына сараптама жасауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 178 704,0 153 704,0 153 704,0 253 704,0 253 704,0» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
024 - 2009 жылғы астықты экспортқа шығарғанда көлік шығындарының құнын арзандату
7 778 866,0
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«043 - Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуда ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдағы «2 000 000,0» деген сандар «2 900 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.2.2-міндет. Бәсекеге қабілетті ғылыми әзірлемелерді құру, енгізу мен таратудың тиімді жүйесін құру және адам капиталын дамыту арқылы АӨК-нің жедел ғылыми және технологиялық дамуын қамтамасыз ету» деген жолдағы «5 734 089,0» деген сандар «5 594 392,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "035 - Создание Казахстанско-Израильского фонда аграрных исследований" цифры "150 000,0" заменить цифрами "0,0";
строки "019 - Методологические услуги в области охраны водных объектов" цифры "20 501,0" заменить цифрами "30 804,0";
строки "Цель 3. Развитие современной инфраструктуры отраслей АПК и повышение технической оснащенности" цифры "22 645 151,0" заменить цифрами "21 127 964,0";
строки "Задача 1.3.1 Развитие обслуживающей инфраструктуры отраслей АПК" цифры "16 504 000,0" заменить цифрами "14 988 741,0";
строки "043 - Увеличение уставного капитала АО "Национальный холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса" цифры "12 910 000,0" заменить цифрами "12 000 000,0";
строки "016 - Постприватизационная поддержка сельского хозяйства" цифры "246 512,0" заменить цифрами "24 652,0";
строки "056 - Повышение конкурентоспособности сельскохозяйственной продукции" цифры "1 443 680,0" заменить цифрами "1 060 281,0";
строки "Задача 1.3.2 Техническое и технологическое перевооружение" цифры "6 141 151,0" заменить цифрами "6 139 223,0";
строки "047 - Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов" цифры "101 602,0" заменить цифрами "99 674,0";
строки "Стратегическое направление 2. Сохранение, рациональное использование и воспроизводство рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда, а также создание условий для устойчивого водообеспечения и эффективного уровня водопользования" цифры "67 717 312,0" заменить цифрами "75 227 668,0";
строки "Цель 1. Обеспечение сохранения, воспроизводства и рационального использования рыбных, лесных ресурсов, ресурсов животного мира, объектов природно-заповедного фонда" цифры "10 884 958,0" заменить цифрами "10 363 456,0";
строки "Задача 2.1.1 Увеличение лесистости территории республики, озеленение населенных пунктов, создание и расширение зеленых зон вокруг них, развитие плантационного выращивания древесных пород и частного лесного фонда, рациональное использование лесных ресурсов" цифры "5 892 761,0" заменить цифрами "5 379 522,0";
строки "044 - Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики" цифры "2 490 294,0" заменить цифрами "1 977 055,0";

«035 – Қазақстандық-Израильдік аграрлық зерттеулер қорын құру» деген жолда «150 000,0» деген сандар «0,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«019 - Су объектілерін қорғау саласындағы әдіснамалық қызметтер» деген жолдағы «20 501,0» деген сандар «30 804,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«3-мақсат. АӨК салаларының қазіргі инфрақұрылымын дамыту және техникалық жабдықталуын арттыру» деген жолдағы «22 645 151,0» деген сандар «21 127 964,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.3.1-міндет. АӨК салаларының қызмет көрсететін инфрақұрылымын дамыту» деген жолдағы «16 504 000,0» деген сандар «14 988 741,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«043 - Агроөнеркәсіптік кешенді дамытуда ынталандыру жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдағы «12 910 000,0» деген сандар «12 000 000,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«016 «Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау» деген жолда «246 512,0» деген сандар «24 652,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«056 «Ауыл шаруашылығы өнімінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген жолдағы «1 443 680,0» деген сандар «1 060 281,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1.3.2-міндет. Техникалық және технологиялық қайта жабдықтау» деген жолдағы «6 141 151,0» деген сандар «6 139 223,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«047 «Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу» деген жолдағы «101 602,0» деген сандар «99 674,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2-Стратегиялық бағыт. Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтау, ұтымды пайдалану және өсімін молайту, сондай-ақ тұрақты сумен жабдықтау және су пайдаланудың тиімді деңгейі үшін жағдайлар жасау» деген жолдағы «67 717 312,0» деген сандар «75 227 668,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1-мақсат. Балық, орман ресурстарын, жануарлар әлемі ресурстарын, табиғи-қорық қорының объектілерін сақтауды, өсімін молайтуды және ұтымды пайдалануды қамтамасыз ету» деген жолдағы «10 884 958,0» деген сандар «10 363 456,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.1.1-міндет. Республика аумағында орманды жерлерді көбейту, елді мекендерді көгалдандыру, олардың айналасына жасыл аймақ жасау және кеңейту, ағаш түрлерін және жеке меншік орман қорларын плантациялық өсіруді дамыту, орман ресурстарын тиімді пайдалану» деген жолдағы «5 892 761,0» деген сандар «5 379 522,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«044 - Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту» деген жолдағы «2 490 294,0» деген сандар «1 977 055,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "Задача 2.1.2 Сохранение, воспроизводство и рациональное использование ресурсов животного мира и объектов природно-заповедного фонда" цифры "4 056 992,0" заменить цифрами "4 113 064,0";
после строки "073 - Сохранение и восстановление численности сайги, редких и исчезающих видов диких животных 192 062,0 221 159,0 250 087,0 325 750,0 355 068,0" дополнить строкой следующего содержания:
"
020 - Целевые текущие трансферты
областным бюджетам, бюджетам городов
Астана и Алматы на создание
лесонасаждений вдоль автомобильной
дороги «Астана-Щучинск» на участках
«Шортанды-Щучинск»
56 072,0
";
в графе "2010 год":
строки "Задача 2.1.3 Обеспечение охраны, воспроизводства рыбных ресурсов, государственного контроля и регулирования рыболовства" цифры "935 205,0" заменить цифрами "870 870,0";
строки "037 - Государственный учет и кадастр рыбных ресурсов" цифры "132 603,0" заменить цифрами "124 287,0";
строки "038 - Воспроизводство рыбных ресурсов" цифры "802 602,0" заменить цифрами "746 583,0";
строки "Цель 2. Регулирование использования и охраны водных ресурсов" цифры "56 832 354,0" заменить цифрами "64 864 212,0";
строки "Задача 2.2.1 Внедрение принципов интегрированного управления водными ресурсами" цифры "197 785,0" заменить цифрами "193 397,0";
строки "093 - Интегрированное управление водными ресурсами и повышение эффективности водопользования" цифры "197 785,0" заменить цифрами "193 397,0";
строки "Задача 2.2.3 Обеспечение безопасной и надежной эксплуатации систем водоснабжения, гидротехнических и гидромелиоративных сооружений, а также межхозяйственных каналов" цифры "23 278 435,0" заменить цифрами "26 181 706,0";
после строки "012 - Регулирование русла реки Сырдарьи и сохранение северной части Аральского моря (2-я фаза) 35 969,0 78 400,0" дополнить строкой следующего содержания:
"
025 - Целевые трансферты на развитие
бюджету Жамбылской области на
берегоукрепительные работы на реке Шу
вдоль государственной границы
Республики Казахстан
100 000,0
";
в графе "2010 год":
строки "031 - Реконструкция гидротехнических сооружений" цифры "15 304 940,0" заменить цифрами "17 306 416,0";
строки "032 - Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорск" цифры "783 178,0" заменить цифрами "532 557,0";
строки "034 - Эксплуатация республиканских водохозяйственных объектов, не связанных с подачей воды" цифры "2 267 790," заменить цифрами "2 563 500,0";

«2.1.2-міндет. Жануарлар әлемі ресурстарын және табиғи-қорық қорлары объектілерін сақтау, ұдайы өндіру және тиімді пайдалану» деген жолдағы «4 056 992,0» деген сандар «4 113 064,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«073 - Киіктердің, сирек кездесетін және құрып бара жатқан жабайы жануарлардың түрлерін сақтау және олардың санын қалпына келтіру 192 062,0 221 159,0 250 087,0 325 750,0 355 068,0» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
020 - Ақмола облысының бюджетіне «Шортанды - Щучинск» учаскесінде «Астана - Щучинск» автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
56 072,0
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«2.1.3-міндет. Балық қорларын қорғауды, ұдайы өндіруді, балық аулау кәсібін мемлекеттік бақылауды және реттеуді қамтамасыз ету» деген жолдағы «935 205,0» деген сандар «870 870,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«037 - Балық ресурстарын мемлекеттік есепке алу және оның кадастры» деген жолдағы «132 603,0» деген сандар «124 287,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«038 - Балық ресурстарын молайту» деген жолдағы «802 602,0» деген сандар «746 583,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2-мақсат. Су ресурстарын пайдалану мен қорғауды реттеу» деген жолдағы «56 832 354,0» деген сандар «64 864 212,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.2.1-міндет. Су қорларын интегралды басқару принциптерін енгізу» деген жолдағы «197 785,0» деген сандар «193 397,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«093 - Су ресурстарын бірыңғай басқару және су пайдаланудың тиімділігін арттыру» деген жолдағы «197 785,0» деген сандар «193 397,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«2.2.3-міндет. Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық және гидромелиоративтік құрылыстарды, сонымен қатар шаруашылықаралық арналарды қауіпсіз және сенімді пайдалануды қамтамасыз ету» деген жолдағы «23 278 435,0» деген сандар «26 181 706,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«012 – Сырдария өзенінің арнасын реттеу және Арал теңізінің солтүстік бөлігін сақтау (2-ші фаза) 35 969,0 78 400,0» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
025 - Жамбыл облысының бюджетіне Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
100 000,0
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«031 - Гидротехникалық құрылыстарды реконструкциялау» деген жолдағы «15 304 940,0» деген сандар «17 306 416,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«032 - Өскемен қаласында жер асты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту» деген жолдағы «783 178,0» деген сандар «532 557,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«034 - Су берумен байланысы жоқ республикалық су шаруашылығы объектілерін пайдалану» деген жолдағы «2 267 790,0» деген сандар «2 563 500,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "054 - Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений" цифры "550 000,0" заменить цифрами "756 706,0";
после строки "079 - Увеличение уставного капитала республиканских государственных предприятий Комитета по водным ресурсам, эксплуатирующих водохозяйственные объекты для обновления машинно-тракторного парка и оснащения техническими средствами 712 900,0 712 900,0 712 900,0" дополнить строкой следующего содержания:
"
045 - Проведение обследований
водохозяйственных систем и
гидротехнических сооружений
550 000,0
";
в графе "2010 год":
строки "Задача 2.2.4 Устойчивое развитие системы водоснабжения и водохозяйственных сооружений" цифры "32 737 579,0" заменить цифрами "37 870 554,0";
строки "010 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" цифры "2 868 600,0" заменить цифрами "3 019 649,0";
строки "017 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения" цифры "20 212 113,0" заменить цифрами "25 145 003,0";
строки "029 - Строительство и реконструкция системы водоснабжения" цифры "9 656 866,0" заменить цифрами "9 705 902,0";
строки "Стратегическое направление 3. Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) на основе оптимизации сельского расселения, обеспечение роста потенциала сельских территорий через интегрирование программ сельского развития" цифры "6 363 223,0" заменить цифрами "6 511 536,0";
строки "Цель 1. Создание нормальных условий жизнеобеспечения села (аула) и обеспечение роста потенциала сельских территорий" цифры "6 363 223,0" заменить цифрами "6 511 536,0";
строки "Задача 3.1.1 Устойчивое развитие сельских территорий республики на основе использования региональных конкурентных преимуществ, предоставления для сельского населения качественных услуг социальной сферы" цифры "4 063 223,0" заменить цифрами "4 211 536,0";
строки "095 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов" цифры "502 463,0" заменить цифрами "650 776,0";

«054 - Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру» деген жолдағы «550 000,0» деген сандар «756 706,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«079 - Машина-трактор паркін жаңарту және техникалық құралдарымен жарақтандыру үшін су шаруашылығы объектілерін пайдаланатын Су ресурстары комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының жарғылық капиталын ұлғайту 712 900,0 712 900,0 712 900,0» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
045 - Су шаруашылығы жүйелеріне және гидротехникалық құрылыстарына зерттеулер жүргізу
550 000,0
»;
«2010 жыл» деген бағанда:
«2.2.4-міндет. Сумен жабдықтау және су шаруашылығы имараттары жүйесінің тұрақты дамуы» деген жолдағы «32 737 579,0,0» деген сандар «37 870 554,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«010 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «2 868 600,0» деген сандар «3 019 649,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«017 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген жолдағы «20 212 113,0» деген сандар «25 145 003,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«029 - Сумен жабдықтау жүйесін салу және реконструкциялау» деген жолдағы «9 656 866,0» деген сандар «9 705 902,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«3-Стратегиялық бағыт. Ауыл халқын қоныстандыруды оңтайландыру негізінде селоның (ауылдың) тіршілігін қамтамасыз етуге қалыпты жағдай жасау, ауылды дамыту бағдарламаларын ықпалдастыру арқылы ауылдық аумақтардың әлеуетін өсіруді қамтамасыз ету» деген жолдағы «6 363 223,0» деген сандар «6 511 536,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«1-мақсат. Ауыл өмірін қамтамасыз етуге қалыпты жағдай жасау және ауылдық аумақтар әлеуетінің өсуін қамтамасыз ету» деген жолдағы «6 363 223,0» деген сандар «6 511 536,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«3.1.1-міндет. Аймақтық бәсекелік басымдықтарды пайдалану, ауыл халқына әлеуметтік саланың сапалы қызметін жасау негізінде республиканың ауылдық аймақтарының тұрақты дамуы» деген жолдағы «4 063 223,0» деген сандар «4 211 536,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«095 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «502 463,0» деген сандар «650 776,0» деген сандармен ауыстырылсын;

строки "Итого бюджет Министерства сельского хозяйства" цифры "292 497 449,0" заменить цифрами "302 984 603,0".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

«Ауыл шаруашылығы министрлігінің жалпы бюджеті» деген жолдағы «292 497 449,0» деген сандар «302 984 603,0» деген сандармен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов