О некоторых вопросах социально-предпринимательских корпораций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2010 года № 185. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 266
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.03.2010 № 266.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать:
1) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Оңтүстік» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шымкент», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қызылорда», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тараз»;
2) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тобол» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Костанай», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Солтүстік»;
3) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Ертіс» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шығыс», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Павлодар»;
4) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Батыс» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Ақтөбе», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Орал»;
5) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Каспий» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Маңғыстау», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Атырау»;
6) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Сарыарқа» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Астана», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қарағанды», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Көкшетау»;
7) акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Жетісу» путем разделения на акционерные общества «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Алматы», «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Талдықорған», «Хоргос».

Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 наурыздағы № 185 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 наурыздағы № 266 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.03.31 № 266 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) «Оңтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Шымкент» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Қызылорда» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Тараз» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен;
2) «Тобыл» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Қостанай» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Солтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен;
3) «Ертіс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Шығыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Павлодар» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен;
4) «Батыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Ақтөбе» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Орал» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен;
5) «Каспий» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Маңғыстау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Атырау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен;
6) «Сарыарқа» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Астана» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Қарағанды» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Көкшетау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен;
7) «Жетісу» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы «Алматы» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Талдықорған» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы», «Қорғас» акционерлік қоғамдарына бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.

2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан передачу в оплату уставных капиталов юридических лиц, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) пункта 1 настоящего постановления, за исключением акционерного общества «Хоргос», имущества реорганизуемых социально-предпринимательских корпораций в соответствии с их территориальным размещением;
2) передачу государственных долей участия товариществ с ограниченной ответственностью, указанных в приложении 1 к настоящему постановлению, в оплату уставных капиталов социально-предпринимательских корпораций в соответствии с их территориальным размещением до передачи социально-предпринимательских корпораций в коммунальную собственность;
3) совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан передачу 100 % пакета акций акционерного общества «Международный центр приграничного сотрудничества «Хоргос» в оплату уставного капитала акционерного общества «Хоргос»;
4) передачу государственных пакетов акций акционерных обществ:
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шымкент» в коммунальную собственность Южно-Казахстанской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қызылорда» в коммунальную собственность Кызылординской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тараз» в коммунальную собственность Жамбылской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қостанай» в коммунальную собственность Костанайской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Солтүстік» в коммунальную собственность Северо-Казахстанской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шығыс» в коммунальную собственность Восточно-Казахстанской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Павлодар» в коммунальную собственность Павлодарской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Ақтөбе» в коммунальную собственность Актюбинской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Орал» в коммунальную собственность Западно-Казахстанской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Маңғыстау» в коммунальную собственность Мангистауской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Атырау» в коммунальную собственность Атырауской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Астана» в коммунальную собственность города Астана;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қарағанды» в коммунальную собственность Карагандинской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Көкшетау» в коммунальную собственность Акмолинской области;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Алматы» в коммунальную собственность города Алматы;
«Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Талдықорған» в коммунальную собственность Алматинской области;

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп, олардың аумақтық орналасуына сәйкес қайта ұйымдастырылатын әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың мүліктерін «Қорғас» акционерлік қоғамын қоспағанда, осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын төлеуге беруді;
2) әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар коммуналдық меншікке берілгенге дейін осы қаулыға 1-қосымшада көрсетілген жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің мемлекеттік қатысу үлестерін олардың аумақтық орналасуына сәйкес әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың жарғылық капиталдарын төлеуге беруді;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігімен бірлесіп, «Қорғас» шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы» акционерлік қоғамының акциялары пакетінің 100 %-ын «Қорғас» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын төлеуге беруді;
4) мыналардың:
«Шымкент» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Оңтүстік Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне;
«Қызылорда» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Қызылорда облысының коммуналдық меншігіне;
«Тараз» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Жамбыл облысының коммуналдық меншігіне;
«Қостанай» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Қостанай облысының коммуналдық меншігіне;
«Солтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Солтүстік Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне;
«Шығыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Шығыс Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне;
«Павлодар» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Павлодар облысының коммуналдық меншігіне;
«Ақтөбе» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Ақтөбе облысының коммуналдық меншігіне;
«Орал» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Батыс Қазақстан облысының коммуналдық меншігіне;
«Маңғыстау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Маңғыстау облысының коммуналдық меншігіне;
«Атырау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Атырау облысының коммуналдық меншігіне;
«Астана» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Астана қаласының коммуналдық меншігіне;
«Қарағанды» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Қарағанды облысының коммуналдық меншігіне;
«Көкшетау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Ақмола облысының коммуналдық меншігіне;
«Алматы» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Алматы қаласының коммуналдық меншігіне;
«Талдықорған» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін Алматы облысының коммуналдық меншігіне беруді;

5) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества «Хоргос» Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан;
6) совместно с Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан, местными исполнительными органами утверждение уставов и государственную регистрацию юридических лиц, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) пункта 1 настоящего постановления, в органах юстиции Республики Казахстан;
7) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке после принятия в коммунальную собственность акций социально-предпринимательских корпораций, указанных в подпункте 4) пункта 2 настоящего постановления, обеспечить передачу в оплату уставных капиталов указанных социально-предпринимательских корпораций имущества согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2010 года № 185
Перечень
товариществ с ограниченной ответственностью,
государственные доли участия которых передаются в оплату
уставных капиталов социально-предпринимательских корпораций
п/п
Наименование
организации
Наименование
области
Государственная
доля %
АО «Национальная компания
«Социально-предпринимательская корпорация «Атырау»
1
ТОО «Агрофирма «Асыл»
Атырауская
70
АО «Национальная компания
«Социально-предпринимательская корпорация «Маңғыстау»
2
ТОО «Мангистауская
межбольничная аптека»
Мангистауская
50
АО «Национальная компания
«Социально-предпринимательская корпорация «Орал»
3
ТОО «Уральскгордорстрой»
Западно-
Казахстанская

5) «Қорғас» акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне беруді;
6) Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігімен, жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп, осы қаулының 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген заңды тұлғалардың жарғыларын бекітуді және оларды Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
7) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 2-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың акциялары коммуналдық меншікке қабылданғаннан кейін осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың мүліктерін жарғылық капиталдарды төлеуге беруді қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 10 наурыздағы
№ 185 қаулысына
1-қосымша
Мемлекеттік қатысу үлестері әлеуметтік-кәсіпкерлік
корпорациялардың жарғылық капиталдарын төлеуге берілетін
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің тізбесі
Р/с
Ұйымның атауы
Облыстың атауы
Мемлекеттік  үлесі, %
«Атырау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
1.
«Асыл» агрофирмасы» ЖШС
Атырау
70
«Маңғыстау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
2.
«Маңғыстау ауруханааралық дәріханасы» ЖШС
Маңғыстау
50
«Орал» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
3.
«Оралқалажолқұрылысы» ЖШС
Батыс Қазақстан

23,08
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 марта 2010 года № 185
Дополнения и изменения,
которые вносятся в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 «О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях» (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
1) в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к коммунальной собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел «Акмолинская область» дополнить строкой, порядковый номер 68-9, следующего содержания:
«68-9. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Көкшетау»;
раздел «Астана» дополнить строкой, порядковый номер 107-8, следующего содержания:
«107-8. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Астана»;
раздел «Алматинская область» дополнить строкой, порядковый номер 198-18, следующего содержания:
«198-18. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Талдықорған»;
раздел «Алматы» дополнить строкой, порядковый номер 292-56, следующего содержания:
«292-56. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Алматы»;
раздел «Актюбинская область» дополнить строкой, порядковый номер 346-5, следующего содержания:
«346-5. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Ақтөбе»;
раздел «Атырауская область» дополнить строкой, порядковый номер 384-4, следующего содержания:
«384-4. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Атырау»;
раздел «Восточно-Казахстанская область» дополнить строкой, порядковый номер 495-10, следующего содержания:
«495-10. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шығыс»;
раздел «Жамбылская область» дополнить строкой, порядковый номер 545-9, следующего содержания:
«545-9. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тараз»;
раздел «Западно-Казахстанская область» дополнить строкой, порядковый номер 600-6, следующего содержания:
«600-6. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Орал»;
раздел «Карагандинская область» дополнить строкой, порядковый номер 751-3, следующего содержания:
«751-3. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қарағанды»;

23,08
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 10 наурыздағы
№ 185 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері коммуналдық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Ақмола облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 68-9-жолмен толықтырылсын:
«68-9. «Көкшетау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Астана» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 107-8-жолмен толықтырылсын:
«107-8. «Астана» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Алматы облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 198-18-жолмен толықтырылсын:
«198-18. «Талдықорған» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Алматы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 292-56-жолмен толықтырылсын:
«292-56. «Алматы» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Ақтөбе облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 346-5-жолмен толықтырылсын:
«346-5. «Ақтөбе» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Атырау облысы» бөлімінде мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 384-4-жолмен толықтырылсын:
«384-4. «Атырау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Шығыс Қазақстан облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 495-10-жолмен толықтырылсын:
«495-10. «Шығыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Жамбыл облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 545-9-жолмен толықтырылсын:
«545-9. «Тараз» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Батыс Қазақстан облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 600-6-жолмен толықтырылсын:
«600-6. «Орал» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Қарағанды облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 751-3-жолмен толықтырылсын:
«751-3. «Қарағанды» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;

раздел «Кызылординская область» дополнить строкой, порядковый номер 768-4, следующего содержания:
«768-4. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қызылорда»;
раздел «Костанайская область» дополнить строкой, порядковый номер 822-16, следующего содержания:
«822-16. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қостанай»;
раздел «Мангистауская область» дополнить строкой, порядковый номер 871-5, следующего содержания:
«871-5. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Маңғыстау»;
раздел «Павлодарская область» дополнить строкой, порядковый номер 967-17, следующего содержания:
«967-17. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Павлодар»;
раздел «Северо-Казахстанская область» дополнить строкой, порядковый номер 1015-27, следующего содержания:
«1015-27. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Солтүстік»;
раздел «Южно-Казахстанская область» дополнить строкой, порядковый номер 1078-9, следующего содержания:
«1078-9. Акционерное общество «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шымкент»;
2) в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Алматинская область»:
строку, порядковый номер 38-3, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 38-5, следующего содержания:
«38-5. Акционерное общество «Хоргос».
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 «О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности»:
в приложении к указанному постановлению:
в разделе «Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан»:
строки, порядковые номера 237-18, 237-35, 237-36, 237-37, 237-38, 237-39, 237-40, 237-41, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 237-43, следующего содержания:
«237-43. Акционерное общество «Хоргос».
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2004 года № 182 «Об утверждении перечня национальных компаний» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 8, ст. 101):
в перечне национальных компаний, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, исключить.
дополнить строками, порядковые номера 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, следующего содержания:

«Қызылорда облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 768-4-жолмен толықтырылсын:
«768-4. «Қызылорда» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Қостанай облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 822-16-жолмен толықтырылсын:
«822-16. «Қостанай» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Маңғыстау облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 871-5-жолмен толықтырылсын:
«871-5. «Маңғыстау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Павлодар облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 967-17-жолмен толықтырылсын:
«967-17. «Павлодар» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Солтүстік Қазақстан облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1015-27-жолмен толықтырылсын:
«1015-27. «Солтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
«Оңтүстік Қазақстан облысы» бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1078-9-жолмен толықтырылсын:
«1078-9. «Шымкент» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
«Алматы облысы» бөлімінде:
реттік нөмірі 38-3-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 38-5-жолмен толықтырылсын:
«38-5. «Қорғас» акционерлік қоғамы».
2. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне» бөлімінде:
реттік нөмірлері 237-18, 237-35, 237-36, 237-37, 237-38, 237-39, 237-40, 237-41-жолдар алынып тасталсын:
мынадай мазмұндағы реттік нөм ірі 237-43-жолмен толықтырылсын:
«237-43. «Қорғас» акционерлік қоғамы».
3. «Ұлттық компаниялардың тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 ақпандағы № 182 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 8,101-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық компаниялар тізбесінде:
реттік нөмірлері 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39-жолдармен толықтырылсын:

«24. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шымкент»
25. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қызылорда»
26. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Тараз»
27. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қостанай»
28. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Солтүстік»
29. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Шығыс»
30. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Павлодар»
31. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Ақтөбе»
32. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Орал»
33. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Маңғыстау»
34. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Атырау»
35. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Астана»
36. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Қарағанды»
37. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Көкшетау»
38. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Алматы»
39. АО «Национальная компания «Социально-предпринимательская корпорация «Талдықорған»».
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 1237 «Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 47, ст. 586):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Акционерные общества»:
строки, порядковые номера 11, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 30, следующего содержания:
«30. Акционерное общество «Хоргос».
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2007 года № 483 «О некоторых вопросах республиканской государственной собственности» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 19, ст. 214):
в перечне акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), с государственным участием, необходимых для выполнения общегосударственных задач, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан» дополнить строкой, порядковый номер 20-2, следующего содержания:
«20-2. Акционерное общество «Хоргос».
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1403 «О некоторых вопросах развития социально-предпринимательских корпораций» (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 51, ст. 650):

«24. «Шымкент» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
25. «Қызылорда» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
26. «Тараз» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
27. «Қостанай» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
28. «Солтүстік» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
29. «Шығыс» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
30. «Павлодар» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
31. «Ақтөбе» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
32. «Орал» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
33. «Маңғыстау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
34. «Атырау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
35. «Астана» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
36. «Қарағанды» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
37. «Көкшетау» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
38. «Алматы» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ
39. «Талдықорған» әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы» ұлттық компаниясы» АҚ».
4. «Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 47, 586-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
«Акционерлік қоғамдар» бөлімінде:
реттік нөмірі 11, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-жолмен толықтырылсын:
«30. «Қорғас» акционерлік қоғамы».
5. «Республикалық мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 маусымдағы № 483 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 19, 214-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген жалпымемлекеттік міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тізбесінде:
«Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне» бөлімі мынадай мазмұндағы 20-2-жолмен толықтырылсын:
«20-2. «Қорғас» акционерлік қоғамы».
6. «Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды дамытудың кейбір мэселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы № 1403 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 51, 650-құжат):

пункт 2, подпункты 1), 2), 4), 6) пункта 4, пункты 4-1, 4-2, 6 исключить.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2009 года № 1070 «Об утверждении перечней национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан и решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан»:
в перечне национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» на праве собственности или доверительного управления, акции которых отчуждаются или передаются в доверительное управление по решению Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 27, исключить;
в перечне национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц, более пятидесяти процентов голосующих акций (долей участия) которых принадлежат акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» на праве собственности или доверительного управления, решение о ликвидации, реорганизации которых принимается Правительством Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 27, исключить.

2-тармақ, 4-тармақтың 1), 2), 4), 6) тармақшалары, 4-1, 4-2, 6-тармақтар алынып тасталсын.
7. «Дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен айырылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін және оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 шілдедегі № 1070 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамына тиесілі, акциялары Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша иеліктен шығарылатын немесе сенімгерлік басқаруға берілетін ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 27-жолдар алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген дауыс беретін акцияларының (қатысу үлестерінің) елу пайыздан астамы меншік немесе сенімгерлік басқару құқығында «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамына тиесілі, оларды тарату, қайта ұйымдастыру туралы шешімді Қазақстан Республикасы Үкіметі қабылдайтын ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялардың және басқа да заңды тұлғалардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 27-жолдар алынып тасталсын.