Об утверждении стандартов оказания государственных услуг в области технической инспекции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2010 года № 215. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2014 года № 171
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.03.2014 № 171 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан 4 декабря 2008 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача удостоверений на право управления тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости»;
3) стандарт государственной услуги «Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности»;
4) стандарт государственной услуги «Регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков».
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2011 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года № 215
Стандарт государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства о государственной
регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе
самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным специальным оборудованием, самоходных
сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных
машин и механизмов, а также специальных машин повышенной
проходимости»

Техникалық инспекция саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 18 наурыздағы № 215 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 3 наурыздағы № 171 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.03.2014 № 171 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу, қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 наурыздағы
№ 215 қаулысымен
бекітілген
«Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен
жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы
жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ
өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга по регистрации и выдаче свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости (далее - государственная услуга) предоставляется территориальными инспекциями Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекции), по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 30 июня 1998 года «О регистрации залога движимого имущества» и приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 октября 2005 года № 597 «Об утверждении Правил регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов» (далее - Приказ).
4. Информация о предоставлении государственной услуги и стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.gov.kz, в разделе «нормативные правовые акты» в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», на стендах в местах оказания государственной услуги, указанных в приложении 1 к настоящему Стандарту, либо опубликовываются в местной печати.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога (дубликата) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости, либо мотивированный отказ.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі - аумақтық инспекциялар) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы Заңының 4-бабының 1-тармағы және «Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар механизмдерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдердің, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналардың кепілін тіркеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2005 жылғы 14 қазандағы № 597 бұйрығы (бұдан әрі - Бұйрық) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» деген бөлімде «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» деген кіші бөлімде, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерде орналасқан немесе жергілікті баспасөзде жарияланады.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік немесе дәлелді бас тарту болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
8. За оказание государственной услуги взимается регистрационный сбор, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет (наличный или безналичный):
1) с физических лиц - в размере 1 месячного расчетного показателя;
2) с юридических лиц - в размере 5 месячных расчетных показателей;
3) за выдачу дубликата документа, удостоверяющего регистрацию залога машин - 0,5 месячного расчетного показателя.
Регистрационный сбор уплачивается до подачи документов в регистрирующий орган через банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
9. Государственная услуга предоставляется согласно графику, утвержденному теринспекцией в рабочие дни за исключением выходных с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания теринспекций оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требования к ним для получения государственной услуги:
1) заявление по установленной форме (форма установлена Приказом);
2) документ, удостоверяющий личность, а для представителя - документ, подтверждающий его полномочия, а также документы, удостоверяющие его личность;
3) документ об уплате регистрационного сбора;
4) договор о залоге или договор, содержащий условия залога;
5) в случае последующего залога (перезалога) машин - письма предыдущих залогодержателей о том, что они извещены и не возражают против перезалога машин.
12. Бланк можно получить в теринспекциях по адресам указанным в  приложении 1 к настоящему Стандарту или в интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz.

6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес тіркеу алымы алынады, ол (қолма-қол немесе қолма-қол ақшалай емес):
1) жеке тұлғалардан - 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерін;
2) заңды тұлғалардан - 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерін;
3) машиналар кепілін тіркеуді куәландыратын құжаттың телнұсқасын бергені үшін - 0,5 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Тіркеу алымы құжаттар тіркеуші органға тапсырылғанға дейін банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерін қоспағанда, аумақтық инспекция бекіткен кестеге сәйкес жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған кресло, құжаттарды толтыру орындары қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады). Аумақтық инспекцияның ғимараты физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар:
1) белгіленген нысан бойынша өтініш (нысан Бұйрықпен белгіленген);
2) жеке басын куәландыратын құжат, ол өкіл үшін - оның өкілеттігін растайтын құжат, сондай-ақ оның жеке басын куәландыратын құжаттар;
3) тіркеу алымының төленгені туралы құжат;
4) кепіл туралы шарт немесе кепілдің талаптарын қамтитын шарт;
5) машиналар келесі кепілге салынған жағдайда (қайта кепілге салу) - бұрынғы кепіл ұстаушылардың хабардар екендігі және машиналарды қайта кепілге салуға қарсы еместігі туралы хаттары.
12. Бланкіні осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша аумақтық инспекциялардан немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.

13. Указанные в пункте 11 настоящего Стандарта документы для получения государственной услуги потребителю необходимо сдать в теринспекцию по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
14. При сдаче потребителем всех необходимых документов для получения государственной услуги проставляется на копии заявления отметка о регистрации заявления, с указанием входящего номера, даты, фамилия и инициалы лица, принявшего заявление и даты получения потребителем государственной услуги.
15. Государственная услуга предоставляется путем личного посещения потребителя, либо уполномоченного представителя, действующего на основании доверенности.
16. Основаниями для отказа в предоставлении государственной услуги:
1) несоответствия договора о залоге или иного договора требованиям статьи 307 Гражданского кодекса Республики Казахстан;
2) непредставления документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности сотрудники теринспекций, оказывающие государственную услугу руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействия) специалистов теринспекций, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляется сотрудниками канцелярии теринспекций, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги потребитель может направить жалобу на имя Председателя Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.tehnika@minagri.kz, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.

13. Мемлекеттік қызмет алу үшін осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекцияға тапсыруы қажет.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде өтініштің көшірмесіне өтініштің тіркелгендігі туралы шығыс нөмірі, күні, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіліп белгі қойылады.
15. Мемлекеттік қызмет тұтынушының өзінің келуі немесе сенім хат негізінде әрекет ететін уәкілетті өкіл арқылы көрсетіледі.
16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері:
1) кепіл туралы шарттың немесе өзге де шарттың Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 307-бабының талаптарына сай келмеуі;
2) осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды табыс етпеу болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуші аумақтық испекциялардың қызметкерлері өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын, оның ішінде көлік, сервистік және өзге де қызметтерді алу кезінде баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтер көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Аумақтық инспекция мамандарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді мекенжайлары осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық инспекция кеңсесінің қызметкерлері жүзеге асырады.
21. Тұтынушы көрсетілген қызметтің нәтижелеріне келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті төрағасының атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-761, www.tehnika@minagri.kz, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін шағым жасай алады.

22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на имя начальника теринспекций в рабочие дни, за исключением выходных дней с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы потребитель представляет следующие документы:
1) заявление в произвольной форме;
2) копия мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги (в случае наличия).
25. Потребителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию потребитель может получить в канцелярии теринспекций, по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства о
государственной регистрации залога тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со
смонтированным специальным оборудованием,
самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных
и дорожно-строительных машин и механизмов, а
также специальных машин повышенной
проходимости»
Адреса и телефоны областных, районных,
городов Астана и Алматы территориальных инспекций
Наименование
Юридический адрес
Номера телефонов
Акмолинская область
Акмолинская областная
территориальная инспекция
г. Кокшетау, ул. Абая,
89
8(7162)401494
Аккольская районная
территориальная инспекция
г. Акколь, ул.
Нурмагамбетова, 81
8(71638) 21100, 22312,
20188
Аршалынская районная
территориальная инспекция
п. Аршалы, ул.
Комсомольская, 3
8(71644)22483, ф. 21634
Астраханская районная
территориальная инспекция
с. Астраханка, ул.
Аль-фараби, 49
8(71641) 22808, 22286
Атбасарская районная
территориальная инспекция
г. Атбасар, ул. Жениса,
67
ф. 8(71643)42902, 41388
Буландинская районная
территориальная инспекция
г. Макинка, ул.
Углинского, 42
8(71646) 21530, ф.21009
Егиндыкольская районная
территориальная инспекция
с. Егиндыколь, ул.
Победы, 7
8(71642) 21965, ф.21334
Енбекшильдерская районная
территориальная инспекция
г. Степняк, ул.
Рыскулова, 2
8(71639) 21154, ф.21512
Ерейментауская районная
территориальная инспекция
г. Ерейментау, ул.
Степная, 1
8(71633) 23770, ф.23798
Есильская районная
территориальная инспекция
г. Есиль, ул.
Мырзашева, 96а
8(71647) 29387, 21437,
ф. 21387
Жаксынская районная
территориальная инспекция
с. Жаксы, ул.
Туктубаева, 1

22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым демалыс күндерін қоспағанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30 дейін аумақтық инспекция бастығының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Тұтынушы шағым беру үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартудың көшірмесі (бар болған жағдайда).
25. Тұтынушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын, берілген шағымға жауап алу күні мен уақыты, мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы қосымша ақпаратты осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша аумақтық инспекциялардың кеңсесінен ала алады.
«Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдердің, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстық, аудандық, Астана және Алматы қалалары аумақтық
инспекцияларының мекенжайлары мен телефондары
Атауы
Заңды мекенжайы
Телефон нөмірі
Ақмола облысы
Ақмола облыстық аумақтық инспекциясы
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89
8 (7162) 401494
Ақкөл аудандық аумақтық инспекция
Ақкөл кенті, Нұрмағамбетов көшесі, 81
8 (71638) 21100, 22312, 20188
Аршалы аудандық аумақтық инспекция
Аршалы кенті, Комсомол көшесі, 3
8 (71644)22483, ф. 21634
Астрахан аудандық аумақтық инспекция
Астраханка ауылы, Әл-Фараби көшесі, 49
8 (71641) 22808, 22286
Атбасар аудандық аумақтық инспекция
Атбасар қаласы, Жеңіс көшесі, 67
ф. 8 (71643)42902, 41388
Бұланды аудандық аумақтық инспекция
Макинка қаласы, Углинский көшесі, 42
8 (71646) 21530, ф.21009
Егіндікөл аудандық аумақтық инспекция
Егіндікөл ауылы, Жеңіс көшесі, 7
8 (71642) 21965, ф.21334
Еңбекшілер аудандық аумақтық инспекция
Степняк кенті, Рысқұлов к., 2
8 (71639)21154, ф.21512
Ерейментау аудандық аумақтық инспекция
Ерейментау қаласы, Степная көшесі, 1
8 (71633) 23770, ф.23798
Есіл аудандық аумақтық инспекция
Есіл қаласы, Мырзашев көшесі, 96а
8 (71647) 29387, 21437, ф. 21387
Жақсы аудандық аумақтық инспекция
Жақсы ауылы, Тұқтыбаев көшесі, 1

8(71635) 21168, ф.21672
Жаркаинская районная
территориальная инспекция
г. Державинск,
ул. Ленина, 24
8(71648) 91437,91336
Зерендинская районная
территориальная инспекция
с. Зеренда, ул. Ленина,
23а
8(71632) 21250, ф.22558
Коргалжинская районная
территориальная инспекция
с. Коргалжын, ул. Абая,
72
8(71637) 21869, ф.21236
Сандыктауская районная
территориальная инспекция
с. Балкашино, ул.
Ленина, 126 а
8(71640) 91674, ф.92200
Целиноградская районная
территориальная инспекция
с. Акмола, ул.
Гагарина, 14
8(71651) 31153,31152
Шортандинская районная
территориальная инспекция
п. Шортанды, пер. Зеленый, 5
8 (71631) 22520, 21744
Щучинская районная
территориальная инспекция
г. Щучинск
ул. Железнодорожная,
105
8(71636) 36236
Степногорская городская
территориальная инспекция
г. Степногорск, 2 мкр.,
Д.16
8(71645) 64997, ф. 61993
Актюбинская область
Актюбинская областная
территориальная инспекция
г. Актобе, ул. Сымағұл,
11
8(7132) 244089, ф.
241819
Айтекебийская районная
территориальная инспекция
с. Комсомольское, ул.
Кұлымбет, 6
8(71339) 21712;
21182; 21577
Алгинская районная
территориальная инспекция
г. Алга, ул. Тамды, 1
8(71337) 31475; ф.
31475
Байганинская районная
территориальная инспекция
п. Байганин, ул.
Метеостанция, 33
8(71345) 22998; 22076
Иргизская районная
территориальная инспекция
п. Иргиз, ул.
Барысбаева, 7
8 (71343) 21643; 21848
Каргалинская районная
территориальная инспекция
п. Батамша, ул.
Айтекеби, 40
8(71342) 23106; 23156
Кобдинская районная
территориальная инспекция
п. Кобда, ул. Алиаты,
21
8(71341) 21122
Мартукская районная
территориальная инспекция
п. Мартук, ул.
Панфилова, 50
8(71331) 22778; 21747
Мугалжарская районная
территориальная инспекция
г. Кандыагаш, ул.
Калиева, 14
8(71333) 35550
Темирская районная
территориальная инспекция
п. Шубаркудук, ул.
Желтоксан, 5
8(71346) 22152; 23217
Уилская районная
территориальная инспекция
п. Уил, ул. Бакаева, 6
8(71332) 21821
Хромтауская районная
территориальная инспекция
г. Хромтау, ул.
Спортивная, 2
8(71336) 21741
Шалкарская районная
территориальная инспекция
г. Шалкар, ул.
Үргенішбаев, 26
8(71335) 21748
Актюбинская городская
территориальная инспекция
г. Актобе, ул. Иманова,
33
8(7132) 962558; 230299
Алматинская область
Алматинская областная
территориальная инспекция
г. Талдыкорган, ул.
Лесная 1
8(7282) 261297
Аксуская районная
территориальная инспекция
п. Жансугурова,
ул. Сатпаева 2
8(72832) 21315
Алакольская районная
территориальная инспекция
г. Ушарал, ул. Шуакова,
30
8(72833) 21455
Балхашская районная
территориальная инспекция
с. Баканас,
ул. Бижанова, 4
8(72773) 91466
Енбекшиказахская районная
территориальная инспекция
г. Иссык, ул. Пугачева,
б/н
8(72775) 41379
Ескельдинская районная
территориальная инспекция
п. Карабулак,
ул. Оразбекова 52

8 (71635)21168, ф.21672
Жарқайын аудандық аумақтық инспекция
Державинск қаласы, Ленин көшесі, 24
8 (71648) 91437, 91336
Зеренді аудандық аумақтық инспекция
Зеренді ауылы, Ленин көшесі, 23а
8 (71632) 21250, ф. 22558
Қорғалжын аудандық аумақтық инспекция
Қорғалжын ауылы, Абай көшесі, 72
8 (71637) 21869, ф. 21236
Сандықтау аудандық аумақтық инспекция
Балхашино ауылы, Ленин көшесі, 126а
8 (71640) 91674, ф. 92200
Целиноград аудандық аумақтық инспекция
Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 14
8 (71651)31153, 31152
Шортанды аудандық аумақтық инспекция
Шортанды кенті, Зеленый айналымы, 5
8 (71631)22520, 21744
Щучье аудандық аумақтық инспекция
Щучье қаласы, Железнодорожная кенті, 105
8 (71636) 36236
Степногор қалалық аумақтық инспекция
Степногор қаласы, 2 шағын ауданы, 16 үй
8 (71645)64997, ф. 61993
Ақтөбе облысы
Ақтөбе облыстық аумақтық инспекция
Ақтөбе қаласы, Смағұл көшесі, 11
8 (7132) 244089, ф. 241819
Әйтеке би аудандық аумақтық инспекция
Комсомольское ауылы, Құлымбет көшесі, 6
8 (71339) 21712; 21182; 21577
Алға аудандық аумақтық инспекция
Алға қаласы, Тамды көшесі, 1
8 (71337) 31475; ф. 31475
Байғанин аудандық аумақтық инспекция
Байғанин кенті, Метеостанция көшесі, 33
8 (71345) 22998; 22076
Ырғыз аудандық аумақтық инспекция
Ырғыз кенті, Барысбай көшесі, 7
8 (71343) 21643; 21848
Қарғалы аудандық аймақтық инспекциясы
Бадамша кенті, Әйтеке би көшесі, 40
8 (71342) 23106; 23156
Қобда аудандық аумақтық инспекция
Қобда кенті, Алиата көшесі, 21
8 (71341) 21122
Мәртөк аудандық аумақтық инспекциясы
Мәртөк кенті, Панфилов к., 50
8 (71331) 22778; 21747
Мұғалжар аудандық аумақтық инспекция
Қандыағаш қаласы, Қалиев көшесі, 14
8 (71333)35550
Темір аудандық аймақтық инспекция
Шұбарқұдық кенті, Желтоқсан көшесі, 5
8 (71346) 22152; 23217
Ойыл аудандық аумақтық инспекция
Ойыл кенті, Бақаев көшесі, 6
8 (71332) 21821
Хромтау аудандық аумақтық инспекция
Хромтау қаласы, Спортивная к., 2
8 (71336) 21741
Шалқар аудандық аумақтық инспекция
Шалқар қаласы, Үргенішбаев көшесі, 26
8 (71335) 21748
Ақтөбе аудандық аймақтық инспекция
Ақтөбе қаласы, Иманов көшесі, 33
8 (7132) 962558; 230299
Алматы облысы
Алматы облыстық аумақтық инспекция
Талдықорған қаласы, Лесная көшесі, 1
8 (7282) 261297
Ақсу аудандық аумақтық инспекция
Жансүгіров кенті, Сәтпаев көшесі, 2
8 (72832) 21315
Алакөл аудандық аумақтық инспекция
Үшарал қаласы, Шуақов көшесі, 30
8 (72833) 21455
Балқаш аудандық аумақтық инспекция
Бақанас ауылы, Бижанов көшесі, 4
8 (72773) 91466
Еңбекшіқазақ аудандық аумақтық инспекция
Есік қаласы, Пугачев көшесі, н-з
8 (72775) 41879
Ескелді аудандық аумақтық инспекция
Қарабұлақ кенті, Оразбек көшесі, 52

8(72836) 30130
Жамбылская районная
территориальная инспекция
с. Узунагаш,
ул. Сатпаева, 117
8(72770) 22731
Илийская районная
территориальная инспекция
п. Отеген Батыр, ул.
Титова, 33 а
8(72752) 22286
Карасайская районная
территориальная инспекция
г. Каскелен, ул. 10 лет
Независимости, 23
8(72771) 23572
Каратальская районная
территориальная инспекция
Г. Уштобе, ул. Оспанова, 8
8(72834) 21849
Кербулакская районная
территориальная инспекция
п. Сарыозек, ул.
Рыскулова, 20
8(72840) 31280
Коксуская районная
территориальная инспекция
п. Балпык Би, ул.
Сейфуллина, 5
8(72838) 20565
Панфиловская районная
территориальная инспекция
г. Жаркент ул. Иванова,
94
8(72831) 51034
Райымбекская районная
территориальная инспекция
с. Кегеен, ул. Лебаева,
43
8(72777) 21911
Саркандская районная
территориальная инспекция
г. Сарканд, ул.
Кабанбай Батыра, 6
8(72839) 21089
Талгарская районная
территориальная инспекция
г. Талгар, ул.
Аблайхана, 98
20783
Уйгурская районная
территориальная инспекция
с. Чунжа, ул. Ж.
Кудайбергенова, 119
8(72778) 21800
Талдыкорганская городская
территориальная инспекция
г. Талдыкорган, ул.
Каблиса Жырау, 207
8(7282) 301980
Атырауская область
Атырауская областная
территориальная инспекция
г. Атырау, мкр. Лесхоз,
49 а
8(7122) 282941
Жылыойская районная
территориальная инспекция
г. Кульсары, 8 участок
8(71237) 55730
Макатская районная
территориальная инспекция
п. Макат, центральная
площадь, 2
8(71239) 31110
Махамбетская районная
территориальная инспекция
с. Махамбет,
Ветстанция, 1
8(71236) 30210
Кызылкогинская районная
территориальная инспекция
с. Миялы, ул.
Куттыбаева, 16
8(71238) 21324
Индерская районная территориальная инспекция
п. Индер, ул.
Каражанова, 9
8(71234) 22244
Исатайская районная территориальная инспекция
с. Аккистау, ул.
Ынтымак, 45
8(71231) 20952
Курмаганзинская районная территориальная инспекция
с. Ганюшкино,
Ветстанция, 1
8(71233) 23063
Восточно-Казахстанская область
В-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г.Усть-Каменогорск, ул.
Крылова, 40
8(7232) 259920, 254008
ф.
Абайская районная
территориальная инспекция
с. Караул, ул. Баяна, 25
8(72252) 91308
Аягозская районная
территориальная инспекция
г. Аягоз, Осенний
переулок, 48 А
8(72237) 33540
Бескарагайская районная
территориальная инспекция
с. Большая
Владимировка,
ул. Совхозная, 38
8(7222) 91604
Бородулихинская районная
территориальная инспекция
с. Бородулиха, СТО, 4
8(72351) 21932
Глубоковская районная
территориальная инспекция
с. Глубоковское, ул.
Пирогова, 6
8(72331) 22870, 21552
Жарминская районная
территориальная инспекция
с. Калбатау, ул.
Мусылманкулова, 21
8(72347) 65582
Зайсанская районная
территориальная инспекция
г. Зайсан,
ул. Стамбетова, 10

8 (72836) 30130
Жамбыл аудандық аймақтық инспекция
Ұзынағаш ауылы, Сәтпаев көшесі, 117
8 (72770) 22731
Іле аудандық аумақтық инспекция
Өтеген батыр кенті, Титов көшесі, 33а
8 (72752) 22286
Қарасай аудандық аумақтық инспекция
Қаскелең қаласы, Тәуелсіздікке 10 жыл көшесі, 23
8 (72771) 23572
Қаратал аудандық аумақтық инспекция
Үштөбе қаласы, Оспанов көшесі, 8
8 (72834) 21849
Кербұлақ аудандық аумақтық инспекциясы
Сарыөзек кенті, Рысқұлов к., 20
8 (72840) 31280
Көксу аудандық аумақтық инспекция
Балпық би кенті, Сейфуллин көшесі, 5
8 (72838) 20565
Панфилов аудандық аумақтық инспекция
Жаркент қаласы, Иванов көшесі, 94
8 (72831) 51034
Райымбек аудандық аумақтық инспекция
Кеген ауылы, Лебаев көшесі, 43
8 (72777) 21911
Сарқанд аудандық аймақтық инспекция
Сарқанд қаласы, Қабанбай Батыр көшесі, 6
8 (72839) 21089
Талғар аудандық аумақтық инспекция
Талғар қаласы, Абылай хан көшесі, 98
20783
Ұйғыр аудандық аумақтық инспекция
Шонжы ауылы, Ж. Құдайбергенов көшесі, 119
8 (72778) 21800
Талдықорған қалалық аумақтық инспекция
Талдықорған қаласы, Қабліс жырау көшесі, 207
8 (7282) 301980
Атырау облысы
Атырау облыстық аумақтық инспекция
Атырау қаласы, Орманшар шағын ауданы, 49а
8 (7122) 282941; 292071
Жылыой аудандық аймақтық инспекция
Құлсары қаласы, 8-учаске
8 (71237) 55730
Мақат аудандық аумақтық инспекция
Мақат кенті, Орталық алаң, 2
8 (71239)31110
Махамбет аудандық аумақтық инспекция
Махамбет қаласы, Ветстанция, 1
8 (71236) 30210
Қызылқоға аудандық аумақтық инспекция
Миялы ауылы, Құттыбаев көшесі, 16
8 (71238)21324
Индер аудандық аумақтық инспекция
Индер кенті, Қаражанов көшесі, 9
8 (71234) 22244
Исатай аудандық аумақтық инспекция
Аққыстау ауылы, Ынтымақ көшесі, 45
8 (71231) 20952
Құрманғазы аудандық аумақтық инспекция
Ганюшкино ауылы, Ветстанция, 1
8 (71233) 23063
Шығыс Қазақстан облысы
Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекция
Өскемен қаласы, Крылов көшесі, 40
8 (7232) 259920, 254008 ф.
Абай аудандық аумақтық инспекция
Қарауыл ауылы, Баян көшесі, 25
8 (72252) 91308
Аягөз аудандық аумақтық инспекция
Аягөз қаласы, Осенний орамы, 48а
8 (72237) 33540
Бесқарағай аудандық аумақтық инспекция
Большая Владимировка ауылы, Совхозная көшесі, 38
8 (7222) 91604
Бородулиха аудандық аумақтық инспекция
Бородулиха ауылы, СТО, 4
8 (72351) 21932
Глубокое аудандық аумақтық инспекция
Глубокое ауылы, Пирогов көшесі, 6
8 (72331) 22870, 21552
Жарма аудандық аумақтық инспекция
Қалбатау ауылы, Мұсылманқұлов көшесі, 21
8 (72347) 65582
Зайсан аудандық аумақтық инспекция
Зайсан қаласы, Стамбетова көшесі, 10

8(72340) 21393
Зыряновская районная
территориальная инспекция
г. Зыряновск, ул.
Бриллина, 55
8(72335) 61718
Катон-Карагайская районная
территориальная инспекция
с. Большенарым, ул.
Слямова, 136
8(72341) 21833
Кокпектинская районная
территориальная инспекция
с. Кокпекты, ул.
Кабанбая, 81
8(72348) 21808
Курчумская районная
территориальная инспекция
с. Курчум, ул.
Момышулы, 12
8(72339) 31280
Тарбагатайская районная
территориальная инспекция
с. Аксуат, ул.
Кабанбая, 24
8(72346) 21405
Урджарская районная
территориальная инспекция
с. Урджар, ул.
Калинина, 1
8(72230) 34739
Уланская районная
территориальная инспекция
пос. Молодежный
8(72338) 27366
Шемонаихинская районная
территориальная инспекция
с Шемонаиха, Мичурина,
21
8(72332) 30630
Риддерская городская
территориальная инспекция
г. Риддер, ул. Кунаева,
40
8(72336) 40930
Семипалатинская городская
территориальная инспекция
г. Семей, ул.
Павлодарская, 106
8(72226) 36101
Жамбылская область
Жамбылская областная
территориальная инспекция
г. Тараз, ул. Пушкина,
140-б
8(7262) 453362
Байзакская районная
территориальная инспекция
с. Сарыкемер,
ул. Орынкулова, 89
8(72637) 22559, 21931
Жамбылская районная
территориальная инспекция
с. Аса, ул.
Промышленная, 3
8(72633) 21707,21257
Жуалынская районная
территориальная инспекция
080300 с.Б.Момышұлы, 93
8(72635) 21592, 21311
Кордайская районная
территориальная инспекция
с. Қордай, ул. Жибек
жолы, 108
8(72636) 42170,26438
Меркенская районная
территориальная инспекция
с. Мерке, ул.
Панфилова, 6
8(72632) 24888, 24887
Мойынкумская районная
территориальная инспекция
с. Мойынқұм, ул.
Кошенова, 5
8 (72642) 24820, 24970
Территориальная инспекция
района Т. Рыскулова
с. Құлан, ул. Асылова,
54
8(72631) 21975, 21221
Сарысуская районная
территориальная инспекция
с. Саудакент, ул.
Асанова, 7
8 (72639) 22052,
Таласская районная
территориальная инспекция
с. Акколь, ул. Конаева,
17
8(72641) 21446, 21169
Шуйская районная
территориальная инспекция
с. Толеби, ул, Асатұлы,
21
8(72638) 32587, 32568
Таразская городская
территориальная инспекция
г. Тараз,12 мкр., д.
23, кв. 22
8(7262) 347201, 347179
Западно-Казахстанская область
3-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Уральск, ул. К.
Аманжолова, 75
9(7112) 515446
Акжайская районная
территориальная инспекция
с. Чапаево,
ул. Мендалиева, 23
8(71136) 92424
Бурлинская районная
территориальная инспекция
г. Аксай, ул.
Советская, 81/2
8(71133) 21710
Бокейординская районная
территориальная инспекция
с. Сайхин, ул.
Жаникешова, 16
8(71140) 21320
Жангалинская районная
территориальная инспекция
с. Жангала, ул.
Заправочная, 2
8(71141) 21712
Жанибекская районная
территориальная инспекция
с. Жанибек, ул. Чурина,
19

8 (72340) 21393
Зырян аудандық аумақтық инспекция
Зырян қаласы, Бриллин көшесі, 55
8 (72335) 61718
Қатонқарағай аудандық аумақтық инспекция
Үлкен нарым ауылы, Слямов көшесі, 136
8 (72341) 21833
Көкпекті аудандық аумақтық инспекция
Көкпекті ауылы, Қабанбай көшесі, 81
8 (72348) 21808
Күршім аудандық аумақтық инспекция
Күршім ауылы, Момышұлы көшесі, 12
8 (72339) 31280
Тарбағатай аудандық аумақтық инспекция
Ақсуат ауылы, Қабанбай көшесі, 24
8 (72346) 21405
Үржар аудандық аймақтық инспекция
Үржар ауылы, Калинин көшесі, 1
8 (72230) 34739
Ұлан аудандық аймақтық инспекция
Молодежный кенті
8 (72338) 27366
Шемонаиха аудандық аумақтық инспекция
Шемонаиха ауылы, Мичурина көшесі, 21
8 (72332) 30630
Риддер аудандық аумақтық инспекция
Риддер қаласы, Қонаев көшесі, 40
8 (72336) 40930
Семей қаласы бойынша аумақтық инспекция
Семей қаласы, Павлодарская көшесі, 106
8 (72226) 36101
Жамбыл облысы
Жамбыл облыстық аумақтық инспекция
Тараз қаласы, Пушкин көшесі, 140-б
8 (7262) 453362
Байзақ аудандық аумақтық инспекция
Сарыкемер ауылы, Орынқұлов көшесі, 89
8 (72637) 22559, 21931
Жамбыл аудандық аумақтық инспекция
Аса ауылы, Промышленная көшесі, 3
8 (72633) 21707, 21257
Жуалы аудандық аумақтық инспекция
080300
Б.Момышұлы ауылы, 93
8 (72635) 21592, 21311
Қордай аудандық аумақтық инспекция
Қордай ауылы, Жібек жолы көшесі, 108
8 (72636) 42170, 26438
Меркі аудандық аумақтық инспекция
Меркі ауылы, Панфилов көшесі, 6
8 (72632) 24888, 24887
Мойынқұм аудандық аумақтық инспекция
Мойынқұм ауылы, Көшенов көшесі, 5
8 (72642) 24820, 24970
Т. Рысқұлов аудандық аумақтық инспекция
Құлан ауылы, Асылов көшесі, 54
8 (72631) 21975, 21221
Сарысу аудандық аумақтық инспекция
Саудакент ауылы, Асанов көшесі, 7
8 (72639) 22052, 22130
Талас аудандық аумақтық инспекция
Ақкөл ауылы, Қонаев көшесі, 17
8 (72641) 21446, 21169
Шу аудандық аумақтық инспекция
Төле би ауылы, Асатұлы көшесі, 21
8 (72638) 32587, 32568
Тараз қалалық аумақтық инспекция
Тараз қаласы, 12 шағын аудан, 23-үй, 22-пәтер
8 (7262) 347201, 347179
Батыс Қазақстан облысы
Батыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекция
Орал қаласы, Қ. Аманжолов көшесі, 75
8 (7112) 515446, 507529
Ақжай аудандық аумақтық инспекция
Чапаев ауылы, Меңдалиев көшесі, 23
8 (71136) 92424
Бөрлі аудандық аумақтық инспекция
Ақсай қаласы, Советская көшесі, 81/2
8 (71133) 21710
Бөкейорда аудандық аумақтық инспекция
Сайқын ауылы, Жәнікешов көшесі, 16
8 (71140) 21320
Жаңақала аудандық аймақтық инспекция
Жаңақала ауылы, Заправочная көшесі, 2
8 (71141) 21712
Жәнібек аудандық аумақтық инспекция
Жәнібек ауылы, Чурин көшесі, 19

8(71235) 21898
Зеленовская районная
территориальная инспекция
с. Переметное, ул.
Набережная, 59
8(71130) 22708
Зеленовская районная
территориальная инспекция
с. Даринск ул. 40 лет
Победы, 43
8(71131) 21985
Казталовская районная
территориальная инспекция
с. Казталовка, ул.
Ветстанция, 1
8(71144) 31129
Каратобинская районная
территориальная инспекция
с. Каратюба, ул.
Курмангалиева, 13
8(71145) 21468
Сырымская районная
территориальная инспекция
с. Джамбейта, ул.
Казахстанская, 15
8(71134) 31267
Таскалинская районная
территориальная инспекция
с. Таскала, ул.
Ветстанция
8(71139) 21897
Теректинская районная
территориальная инспекция
с. Федоровка, ул.
Ленина, 162
8(71132) 21953
Чингирлауская районная
территориальная инспекция
с. Чингирлау, ул. Сырым
Датова, 108
8(71137) 33155
Уральская городская
территориальная инспекция
г. Уральск, ул.
Конкина, 5
8(7112) 37585
Карагандинская область
Карагандинская областная
территориальная инспекция
г. Караганда, ул.
Лободы, 20
8(7212) 563595 567819
ф.
Карагандинская городская
территориальная инспекция
г. Караганда, ул.
Прогресса, 23
8(7212) 437823
Каражалская городская
территориальная инспекция
г. Каражал, ул.
Сардары Сарытока,1
8(71032) 26879
Абайская районная
территориальная инспекция
г. Абай, 3 мкр., д 42
8(72131) 44560
Актогайская районная
территориальная инспекция
п. Актогай, ул.
Оразалина, 14
8(71037) 21861
Бухаржырауская районная
территориальная инспекция
п. Ботакара, ул.
Шопаная, 3
8(72154) 21798
Жанааркинская районная
территориальная инспекция
п. Атасу, ул. Жамбула, 124
8(71030) 27502
Каркаралинская районная
территориальная инспекция
г. Каркаралинск, ул.
Игенсартова, 35
8(72146) 31432
Нуринская районная
территориальная инспекция
п. Киевка, ул. Ленина,
2 а
8(72144) 22657
Осакаровская районная
территориальная инспекция
п. Осакаровка, ул.
Шеткебулак, 1
8(72149) 42072
Шетская районная
территориальная инспекция
п. Аксу-Аюлэ, ул.
Жезказганская, 62
8(71031) 22280
Улытауская районная
территориальная инспекция
с. Улытау, ул.
Булкушева, 30
8(71035) 21204
Балхашская городская
территориальная инспекция
г. Балхаш, ул.
Желтоксан, 20
8(71036) 65426
Жезказганская городская
территориальная инспекция
г. Жезказган, ул.
Балычная, 16
8(71027) 60557, ф.
63922
Темиртауская городская
территориальная инспекция
г. Темиртау, 7 мкр., д.
55
8(72139) 88114
Саранская городская
территориальная инспекция
г. Сарань, ул. Сарань,
дом 2/1
8(72137) 25684
Костанайская область
Костанайская областная
территориальная инспекция
г. Костанай, ул.
Гоголя, 79 а
8(7142) 501199
Алтынсаринская районная
территориальная инспекция
с. Убаган, ул.
Строительная, 2
8(71445) 34113
Амангельдинская районная
территориальная инспекция
с. Амангельды, ул. Б.
Майлина, 18

8 (71235) 21898
Зеленов аудандық аумақтық инспекция
Переметное ауылы, Набережная көшесі, 59
8 (71130) 22708
Зеленов аудандық аумақтық инспекция
Даринск ауылы, Жеңістің 40 жылдығы көшесі, 43
8 (71131) 21985
Қазталов аудандық аумақтық инспекция
Қазталов ауылы, Ветстанция көшесі, 1
8 (71144) 31129
Қаратөбе аудандық аумақтық инспекция
Қаратөбе ауылы, Құрманғали көшесі, 13
8 (71145) 21468
Сырым аудандық аумақтық инспекция
Жымпиты ауылы, Қазақстан көшесі, 15
8 (71134) 31267
Тасқала аудандық аймақтық инспекция
Тасқала ауылы, Ветстанция көшесі
8 (71139) 21897
Теректі аудандық аумақтық инспекция
Федоровка ауылы, Ленин көшесі, 162
8 (71132) 21953
Орал қалалық аумақтық инспекция
Орал қаласы, Конкин көшесі, 5
8 (7112) 37585
Қарағанды облысы
Қарағанды облыстық аумақтық инспекция
Қарағанды қаласы, Лобода көшесі, 20
8 (7212) 563595 567819 ф.
Қарағанды аудандық аумақтық инспекция
Қарағанды қаласы, Прогресс көшесі, 23
8 (7212) 437823
Қаражал аудандық аумақтық инспекция
Қаражал кенті, Сардары Сарытоқа көшесі, 1
8 (71032) 26879
Абай аудандық аумақтық инспекция
Абай қаласы, 3 шағын ауданы, 42 үй
8 (72131) 44560
Ақтоғай аудандық аумақтық инспекция
Ақтоғай кенті, Оразалин көшесі, 14
8 (71037) 21861
Бұқар жырау аудандық аумақтық инспекция
Ботақара кенті, Шопанай көшесі, 3
8 (72154) 21798
Жаңаарқа аудандық аумақтық инспекция
Атасу кенті, Жамбыл көшесі, 124
8 (71030) 27502
Қарқаралы аудандық аумақтық инспекция
Қарқаралы қаласы, Игенсартов көшесі, 35
8 (72146) 31432
Нұра аудандық аумақтық инспекция
Киевка кенті, Ленин көшесі, 2а
8 (72144) 22657
Осакаров аудандық аумақтық инспекция
Осакаров кенті, Шеткебұлақ көшесі, 1
8 (72149) 42072
Шет аудандық аумақтық инспекция
Ақсу-Аюлы кенті, Жезқазған көшесі, 62
8 (71031) 22280
Ұлытау аудандық аумақтық инспекция
Ұлытау ауылы, Бұлқышев көшесі, 30
8 (71035) 21204
Балқаш қалалық аумақтық инспекция
Балқаш қаласы, Желтоқсан көшесі, 20
8 (71036) 65426
Жезқазған қалалық аумақтық инспекция
Жезқазған қаласы, Балычная көшесі, 16
8 (71027) 60557
Теміртау қалалық аумақтық инспекция
Теміртау қаласы, 7 шағын ауданы, 55-үй
8 (72139) 88114
Саран қалалық аумақтық инспекция
Саран қаласы, Саран көшесі 2/1 үй
8 (72137)25684
Қостанай облысы
Қостанай облыстық аумақтық инспекция
Қостанай қаласы, Гоголь көшесі, 79а
8 (7142)501199
Алтынсарин аудандық аумақтық инспекция
Обаған ауылы, Строительная көшесі, 2
8 (71445) 34113
Амангелді аудандық аумақтық инспекция
Амангелді ауылы, Б. Майлин көшесі, 18

8(71440) 21548
Аулиекольская районная
территориальная инспекция
с. Аулиеколь, ул.
Байтурсынова, 48
8(71453) 21072
Жангельдинская районная
территориальная инспекция
с. Торгай, ул.
Кульжановых, 66
8(71439) 21580
Денисовская районная
территориальная инспекция
с. Денисовка, ул.
Дорожная, 1
8(71434) 91837
Житикаринская районная
территориальная инспекция
г. Житикара, ул.
Д. Асанбаева, д. 51
8(71435) 27656
Камыстинская районная
территориальная инспекция
с. Камысты, ул. Ленина,
61
8(71437) 22218
Карабалыкская районная
территориальная инспекция
п. Карабалык, ул.
Космонавтов, 16
8(71441) 33285
Карасуская районная
территориальная инспекция
п. Карасу, ул. Исакова,
66
8(71452) 22062
Костанайская районная
территориальная инспекция
п. Затобольск
ул. Терешковой, 13/1
8(71455) 21403
Мендыкаринская районная
территориальная инспекция
с. Боровское, ул.
Алтынсарина, 83
8(71443) 21894
Наурзумская районная
территориальная инспекция
п. Караменды, ул.
Шаяхметова, 2
8(71454) 21652
Сарыкольская районная
территориальная инспекция
п. Сарыкол, ул.
Миронова, 1а
8(71451) 22740
Тарановская районная
территориальная инспекция
с. Тарановское,
ул. Западная, 3
8(71436) 36157
Узункольская районная
территориальная инспекция
с. Узункул, ул. 60 лет
Октября, 23
8(71444) 21842
Федоровская районная
территориальная инспекция
с. Федоровка, ул.
Пушкина, 56
8(71442) 22150
Аркалыкская городская
территориальная инспекция
г. Аркалык, пр. Абая,
29
8(71430) 70364
Кызылординская область
Кызылординская областная
территориальная инспекция
г. Кызылорда, ул.
Мостовая, 2
8(7242) 212562, 212568
Аральская районная
территориальная инспекция
г. Арал, ул. М.
Сәдібеков, 118
8(72433) 21951
Казалинская районная
территориальная инспекция
Казалинский р-н, ул.
Түктібаева, 78
8(72438) 23645
Кармакчинская районная
территориальная инспекция
Кармакчинский р-н,
ул. Момышулы, 101
8(72437) 21286
Жалагашская районная
территориальная инспекция
Жалагашский р-н,
ул. Бұқарбай батыра,
224
8(7243) 131882
Сырдаринская районная
территориальная инспекция
Сырдаринский р-н, ул.
Г. Муратбаева, 93
8(72436) 21133
Шиелийская районная
территориальная инспекция
Шиелинский р-н, ул.
Богенбай батыра, 21
8(72432) 43788
Жанакорганская районная
территориальная инспекция
Жанакорганский р-н, ул.
Мусаханова, 105
8(72435) 22185
Мангыстауская область
Мангыстауская областная
территориальная инспекция
г. Актау, мкр. 23, дом
39
8(7292) 605040
Жана-Озенская городская
территориальная инспекция
г. Жанаозен, ул.
Нефтяников, 8
8(7234) 32639
Бейнеуская районная
территориальная инспекция
п. Бейнеу, Бизнес центр
8(72932) 21167
Каракиянская районная
территориальная инспекция
с. Курык, ул. Босан
батыра, 6
8(72937) 22330
Мангистауская районная
территориальная инспекция
П. Шетпе, Центральная
библиотека

8 (71440) 21548
Әулиекөл аудандық аумақтық инспекция
Әулиекөл ауылы, Байтұрсынов көшесі, 48
8 (71453) 21072
Жангелдин аудандық аумақтық инспекция
Торғай ауылы, Құлжановтар көшесі, 66
8 (71439) 21580
Денисов аудандық аумақтық инспекция
Денисовка ауылы, Дорожная көшесі, 1
8 (71434) 91837
Жітіқара аудандық аумақтық инспекция
Жітіқара қаласы, Д. Асанбаев көшесі, 51 үй
8 (71435)27656
Қамысты аудандық аумақтық инспекция
Қамысты ауылы, Ленин көшесі, 61
8 (71437) 22218
Қарабалық аудандық аумақтық инспекция
Қарабалық кенті, Космонавттар көшесі, 16
8 (71441) 33285
Карасу аудандық аумақтық инспекция
Қарасу кенті, Исаков көшесі, 66
8 (71452) 22062
Қостанай аудандық аумақтық инспекция
Затобольск кенті, Терешкова көшесі, 13/1
8 (71455) 21463
Меңдіқара аудандық аумақтық инспекция
Боровской ауылы, Алтынсарин көшесі, 83
8 (71443) 21894
Наурызым аудандық аумақтық инспекция
Қарамеңді кенті, Шаяхметов көшесі, 2
8 (71454) 21652
Сарыкөл аудандық аумақтық инспекция
Сарыкөл кенті, Миронов көшесі, 1а
8 (71451) 22740
Таран аудандық аумақтық инспекция
Таран ауылы, Западная көшесі, 3
8 (71436) 36157
Ұзынкөл аудандық аумақтық инспекция
Ұзынкөл ауылы, Октябрьдің 60 жылдығы көшесі, 23
8 (71444) 21842
Федоров аудандық аумақтық инспекция
Федоров ауылы, Пушкин көшесі, 56
8 (71442) 22150
Арқалық қалалық аумақтық инспекция
Арқалық қаласы, Абай даңғылы, 29
8 (71430) 70364
Қызылорда облысы
Қызылорда облыстық аумақтық инспекция
Қызылорда қаласы, Мостовая көшесі, 2
8 (7242) 212562, 212568
Арал аудандық аумақтық инспекция
Арал қаласы, М. Сәдібеков көшесі, 118
8 (72433) 21951
Қазалы аудандық аумақтық инспекция
Қазалы ауданы, Түктібаев көшесі, 78
8 (72438) 23645
Қармақшы аудандық аумақтық инспекция
Қармақшы ауданы, Момышұлы көшесі, 101
8 (72437) 21286
Жалағаш аудандық аумақтық инспекция
Жалағаш ауданы, Бұқарбай батыр көшесі, 224
8 (7243) 131882
Сырдария аудандық аумақтық инспекция
Сырдария ауданы, Ғ. Мұратбаев к., 93
8 (72436)21133
Шиелі аудандық аумақтық инспекция
Шиелі ауданы, Бөгенбай Батыр көшесі, 21
8 (72432) 43788
Жаңақорған аудандық аумақтық инспекция
Жаңақорған ауданы, Мұсаханов көшесі, 105
8 (72435) 22185
Маңғыстау облысы
Маңғыстау облыстық аумақтық инспекция
Ақтау қаласы, 23 шағын ауданы, 39-үй
8 (7292) 605040
Жаңаөзен қалалық аумақтық инспекция
Жаңаөзен қаласы, Мұнайшылар көшесі, 8
8 (7234) 32639
Бейнеу аудандық аумақтық инспекция
Бейнеу кенті, Бизнес орталық
8 (72932) 21167
Қарақия аудандық аумақтық инспекция
Құрық ауылы, Босан батыр көшесі, 6
8 (72937) 22330
Маңғыстау аудандық аумақтық инспекция
Шетпе кенті, Орталық кітапхана

8(72931) 21499
Тупкараганская районная
территориальная инспекция
Форт-Шевченко, ул. Ж.
Мынбаева, д. 46
8(72938) 22573
Павлодарская область
Павлодарская областная
территориальная инспекция
г. Павлодар, ул.
Крупская, 71
8(7182) 512078
Актогайская районная
территориальная инспекция
с. Актогай, веткомплекс
8(71841) 21999
Аксуская городская
территориальная инспекция
г. Аксу, ул.
Вокзальная, 17
8(71837) 60742
Баянаульская районная
территориальная инспекция
с. Баянауыл, ул.
Ауэзова, 1
8(71840) 91506
Железинская районная
территориальная инспекция
с. Железинка, ул.
Чкалова, 21
8(71831) 21154
Иртышская районная
территориальная инспекция
с. Иртышск, ул.
Интернациональная, 6
8(71832) 21189
Качирская районная
территориальная инспекция
с. Теренколь, ул.
Байтурсынова, 234
8(71833) 22394
Лебяжинская районная
территориальная инспекция
с. Лебяжье, ул.
Идрисханова, 39
8(71839) 21754
Майская районная
территориальная инспекция
с. Коктобе, Веткомплекс
8(71838) 91654
Павлодарская районная
территориальная инспекция
г. Павлодар, ул.
Ленина, 145
8(7182) 324301
Успенская районная
территориальная инспекция
с. Успенка, ул.
Терешкова, 18
8(71834) 91636
Щербактинская районная
территориальная инспекция
с. Щербакты,
веткомплекс
8(71836) 21692
Экибастузская городская
территориальная инспекция
г. Экибастуз, ул.
Геологическая, 205 А
8(71873) 36057
Северо-Казахстанская область
С-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Петропавловск,
ул. Казахстанская
правда, 66
8(7152) 360141
Айыртуская районная
территориальная инспекция
с. Саумалколь ул.
Озерная 4
8(71533) 21190
Акжарская районная
территориальная инспекция
с. Талшик
ул. Ветеринарная 1
8(71546) 21562
Аккайынская районная
Территориальная инспекция
с. Смирново
ул. Жумабаева 3
8 (71532) 22489
Территориальная инспекция
района Габита Мусрепова
с. Новоишимка
ул. Ауельбекова 34
8(71535) 21640
Есильская районная
территориальная инспекция
с. Явленка
ул. Фурманова 12
8(71543) 22485
Жамбылская районная
территориальная инспекция
с. Пресновка
ул. Интернациональная
35
8 (71544) 22855
Кызылжарская районная
территориальная инспекция
с. Бескол
ул. Новая 20
8(71538) 28177
Территориальная инспекция
района Магжана Жумабаева
с. Булаево
ул. Водопроводная 20
8(71531) 22759
Мамлютская районная
территориальная инспекция
с. Мамлютка
Больничный городок
8(71541) 22259
Тайыншинская районная
территориальная инспекция
с. Тайынша
ул. Советская 191
8(71536) 23037
Тимирязевская районная
территориальная инспекция
с. Тимирязево
ул. Целинная 13
8(71537) 20125
Уалихановская районная
территориальная инспекция
с. Кишкенеколь
ул. С. Маликова 124
8(71542) 22139
Территориальная инспекция
района Шал акына
с. Сергеевка
ул. Степная 2

8 (72931)21499
Түпқараған аудандық аумақтық инспекция
Форт-Шевченко қаласы, Ж. Мыңбаев көшесі, 46-үй
8 (72938) 22573
Павлодар облысы
Павлодар облыстық аумақтық инспекция
Павлодар қаласы, Крупская көшесі, 71
8 (7182) 512078
Ақтоғай аудандық аумақтық инспекция
Ақтоғай ауылы, ветеринарлық кешен
8 (71841) 21999
Ақсу қалалық аумақтық инспекция
Ақсу қаласы, Вокзальная көшесі, 17
8 (71837) 60742
Баянауыл аудандық аумақтық инспекция
Баянауыл ауылы, Әуезов көшесі, 1
8 (71840) 91506
Железин аудандық аумақтық инспекция
Железин ауылы, Чкалов көшесі, 21
8 (71831) 21154
Ертіс аудандық аумақтық инспекция
Ертіс ауылы, Интернациональная көшесі, 6
8 (71832) 21189
Қашыр аудандық аумақтық инспекция
Тереңкөл ауылы, Байтұрсынов көшесі, 234
8 (71833) 22394
Лебяжі аудандық аумақтық инспекция
Лебяжі ауылы, Ыдырысханов көшесі, 39
8 (71839) 21754
Май аудандық аумақтық инспекция
Көктөбе ауылы, ветеринарлық кешен
8 (71838) 91654
Павлодар аудандық аумақтық инспекция
Павлодар қаласы, Ленин көшесі, 145
8 (7182) 324301
Успен аудандық аумақтық инспекция
Успенка ауылы, Терешкова көшесі, 18
8 (71834) 91636
Шарбақты аудандық аумақтық инспекция
Шарбақты ауылы, ветеринарлық кешен
8 (71836) 21692
Екібастұз қалалық аумақтық инспекция
Екібастұз қаласы, Геологическая көшесі, 205а
8 (71873) 36057
Солтүстік Қазақстан облысы
Солтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекция
Петропавл қаласы, Казахстанская правда көшесі, 66
8 (7152) 360141
Айыртау аудандық аумақтық инспекция
Саумалкөл ауылы, Озерная көшесі, 4
8 (71533) 21190
Ақжар аудандық аумақтық инспекция
Талшық ауылы, Ветеринарная к., 1
8 (71546) 21562
Аққайың аудандық аумақтық инспекция
Смирнов ауылы, Жұмабаев көшесі, 3
8 (71532) 22489
Ғабит Мүсірепов аудандық аумақтық инспекция
Новоишим ауылы, Ауелбеков көшесі, 34
8 (71535) 21640
Есіл аудандық аумақтық инспекция
Явленка ауылы, Фурманов көшесі, 12
8 (71543) 22485
Жамбыл аудандық аумақтық инспекция
Преснов ауылы, Интернациональная көшесі, 35
8 (71544) 22855
Қызылжар аудандық аумақтық инспекциясы
Бескөл ауылы, Новая көшесі, 20
8 (71538) 28177
Мағжан Жұмабаев аудандық аумақтық инспекция
Булаев ауылы, Водопроводная көшесі, 20
8 (71531) 22759
Мамлют аудандық аумақтық инспекция
Мамлют ауылы, Больничный городок
8 (71541) 22259
Тайынша аудандық аумақтық инспекция
Тайынша аулы, Советская көшесі, 191
8 (71536) 23037
Тимирязев аудандық аумақтық инспекция
Тимирязев ауылы, Целинная к., 13
8 (71537) 20125
Шал ақын аудандық аумақтық инспекция
Сергеевка ауылы, Степная көшесі, 2

8(71534) 21435
Южно-Казахстанская область
Ю-Казахстанская областная
территориальная инспекция
г. Шымкент, ул.
Кабанбай батыра, б/н
8(7252) 551417
Арысская городская
территориальная инспекция
г. Арысь, ул.Толеби,
б/н
8(72540) 21052, 21255 Ф
Туркестанская городская
территориальная инспекция
г. Туркестан, ул.
Т. Мынбасы, 16
8(72533) 43052, 43167
ф.
Байдибекская районная
территориальная инспекция
с. Шаян, ул.
Кадырбаева, 32
8(72548) 22012, 21459
ф.
Казыгуртская районная
территориальная инспекция
с. Казыгурт, ул.
Ауезова, б/н
8(72539) 22889,21405 Ф.
Махтааральская районная
территориальная инспекция
г. Жетисай, ул.
Маханбет, 1
8(72534) 67344,67250 ф.
Отрарская районная
территориальная инспекция
с. Шауилдир, пр. Жибек
жолы, 17
8(72544) 21578, 21337
Ф.
Ордабасинская районная
территориальная инспекция
с. Темирлан, ул.
Кажымукана, б/н
8(72530) 21586,21757 ф.
Сайрамская районная
территориальная инспекция
с. Карасу, ул.
Панфилова, б/н
8(72531)20281, 20208 Ф.
Сарыагашская районная
территориальная инспекция
г. Сарыагаш, ул. Майлы
кожа, б/н
8(72537) 22840,21413 ф.
Созакская районная
территориальная инспекция
с. Шолаккорган, ул.
Турекулова,1
8(72546) 42420, 41305
Ф.
Толебийская районная
территориальная инспекция
т. Ленгер, ул.
Есенкулова, 55
8(72547) 61427, 62585 Ф.
Тюлькубасская районная
территориальная инспекция
с. Т. Рыскулова, ул.
Жантурова, 17
8(72538) 52440 ф.
Шардаринская районная
территориальная инспекция
г. Шардара, ул.
Касымова, 17
8(72535) 21309,22369 Ф.
г. Алматы
Территориальная инспекция по
городу Алматы
г. Алматы, Медеуский
р-н, ул. Макатаева, 15
8(7272) 302792, 738776
г. Астана
Территориальная инспекция по
городу Астана
г. Астана, ул.
Фурманова, 6
299278
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация и выдача свидетельства о
государственной регистрации залога тракторов и
изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы
со смонтированным оборудованием,
самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества
и эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля)
случаев
предоставления
услуги в
установленный срок
с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
качеством процесса
предоставления
услуги
З. Доступность
3.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
качеством и
информацией о
порядке
предоставления
услуги

8 (71534) 21435
Оңтүстік Қазақстан облысы
Оңтүстік Қазақстан облыстық аумақтық инспекция
Шымкент қаласы, Қабанбай батыр көшесі нөмірсіз
8 (7252) 551417
Арыс қалалық аумақтық инспекция
Арыс қаласы, Төле би көшесі, нөмірсіз
8 (72540) 21052, 21255 ф.
Түркістан қалалық аумақтық инспекция
Түркістан қаласы, Т. Мыңбасы көшесі, 16
8 (72533) 43052, 43167 ф.
Бәйдібек аудандық аумақтық инспекция
Шаян ауылы, Қадырбаев көшесі, 32
8 (72548) 22012, 21459 ф.
Қазығұрт аудандық аймақтық инспекция
Қазығұрт ауылы, Әуезов көшесі, нөмірсіз
8 (72539) 22889, 21405 ф.
Мақтаарал аудандық аумақтық инспекция
Жетісай қаласы, Маханбет көшесі, 1
8 (72534) 67344, 67250 ф.
Отырар аудандық аумақтық инспекция
Шәуілдір ауылы, Жібек жолы даңғылы, 17
8 (72544) 21578, 21337 ф.
Ордабасы аудандық аумақтық инспекция
Темірлан ауылы, Қажымұқан көшесі, н-з
8 (72530) 21586, 21757 ф.
Сайрам аудандық аумақтық инспекция
Қарасу ауылы, Панфилов көшесі, н-з
8 (72531)20281, 20208 ф.
Сарыағаш аудандық аумақтық инспекция
Сарыағаш қаласы, Майлы қожа көшесі, н-з
8 (72537) 22890, 21413 ф.
Созақ аудандық аумақтық инспекция
Шолаққорған ауылы, Төреқұлов көшесі, 1
8 (72546) 42420, 41305 ф.
Төле би аудандық аумақтық инспекция
Леңгір қаласы, Есенқұлов көшесі, 55
8 (72547) 61427, 62585 ф.
Түлкібас аудандық аумақтық инспекция
Т. Рысқұлов ауылы, Жантұров көшесі, 17
8 (72538) 52440 ф.
Шардара аудандық аумақтық инспекция
Шардара қаласы Қасымов көшесі, 17
8 (72535) 21309, 22369 ф.
Алматы қаласы
Алматы қаласы бойынша аумақтық инспекция
Алматы қаласы, Медеу ауданы Мақатаев көшесі, 15
8 (7272) 302792, 738776
Астана қаласы
Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Астана қаласы, Фурманов көшесі, 6
8 (7172) 299278
«Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдердің, монтаждалған
арнайы жабдығы бар тіркемелерді
қоса алғанда, олардың тіркемелерінің,
өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы,
мелиоративтік және жол-құрылыс
машиналары мен механизмдерінің,
сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы
машиналардың кепілін тіркеу және
мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайы көрсету %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %- ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)

3.2. % (доля) услуг
информации, которые
доступны в
электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
существующим
порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года № 215
Стандарт государственной услуги «Выдача удостоверений на право
управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными
шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а
также специальными машинами повышенной проходимости»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга по выдаче удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее - государственная услуга) предоставляется территориальными инспекциями Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекции), по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 24) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 января 2004 года № 33 «Об утверждении Правил о приемке экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами» (далее - Приказ).
4. Информация о предоставлении государственной услуги и стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.gov.kz, в разделе «нормативные правовые акты» в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», на стендах в местах оказания государственной услуги, указанных в приложении 1 к настоящему Стандарту, либо опубликовываются в местной печати.

3.2. Ақпаратына электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 наурыздағы
№ 215 қаулысымен
бекітілген
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі - аумақтық инспекциялар) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 1-бабының 24) тармақшасы және «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін жүргізу құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру жөніндегі ережелерді бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 29 қаңтардағы № 33 бұйрығы (бұдан әрі - Бұйрық) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» деген бөлімде «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» деген кіші бөлімде, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерде орналасқан немесе жергілікті баспасөзде жарияланады.

5. Результатом предоставляемой государственной услуги является выдача удостоверений тракториста-машиниста (дубликат), либо мотивированный отказ.
6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта, осуществляется согласно графику, утвержденному теринспекцией, но не более 30 (тридцати) рабочих дней;
2) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении документов - не более 30 (тридцати) минут.
8. За оказание государственной услуги установлена государственная пошлина, которая в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)», составляет (наличный или безналичный) 0,5 месячного расчетного показателя.
Государственная пошлина уплачивается через банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, до подачи документов в регистрирующий орган.
9. Государственная услуга предоставляется согласно графику, утвержденному теринспекцией в рабочие дни за исключением выходных с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания теринспекций оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требования к ним для получения государственной услуги:
1) заявление по установленной форме (форма установлена Приказом);
2) копии диплома и выписки из семестровых и экзаменационных ведомостей или приложений к диплому;
3) свидетельство о прохождении обучения по программе соответствующих категорий машин;
4) медицинская справка (форма установлена Приказом);
5) квитанция об уплате государственной пошлины за выдачу удостоверений;
6) копия документа, удостоверяющего личность;
7) две фотографии размерами 3,5 х 4,5 сантиметров с белым и цветным фоном в правом нижнем углу.
12. Бланк можно получить в теринспекциях по адресам указанным в  приложении 1 к настоящему стандарту или в интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri. gov.kz.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тракторшы-машинистің куәліктерін (телнұсқаларын) беру немесе дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен бастап аумақтық инспекция бекіткен кестеге сәйкес жүзеге асырылады, бірақ күнтізбелік 30 күннен аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес 0,5 айлық есептік көрсеткішті (қолма-қол немесе қолма-қол ақшалай емес) құрайтын мемлекеттік баж белгіленген.
Мемлекеттік баж құжаттар тіркеуші органға тапсырылғанға дейін банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төленеді.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерін қоспағанда, аумақтық инспекция бекіткен кестеге сәйкес жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған кресло, құжаттарды толтыру орындары қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады). Аумақтық инспекцияның ғимараты физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар:
1) белгіленген нысандағы өтініш (нысан Бұйрықпен белгіленген);
2) дипломның және семестрлік және емтихандық ведомостардан үзінді көшірмелерінің немесе дипломға қосымшалардың көшірмелері;
3) машиналардың тиісті санаттарының бағдарламасы бойынша оқудан өткендігі туралы куәлік;
4) медициналық анықтама (нысан Бұйрықпен белгіленген);
5) куәліктер бергені үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртек;
6) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
7) өлшемі 3,5 х 4,5 сантиметр, төменгі оң жақ бұрышы ақ және түрлі-түсті екі фотосурет.
12. Бланкіні осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша аумақтық инспекциялардан немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.

13. Указанные в пункте 11 настоящего Стандарта документы для получения государственной услуги потребителю необходимо сдать в теринспекцию по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю проставляется на копии заявления отметка о регистрации заявления, с указанием входящего номера, даты, фамилия и инициалы лица, принявшего заявление и даты получения потребителем государственной услуги.
15. Государственная услуга предоставляется путем личного посещения потребителя.
16. Основаниями для отказа государственной услуги:
1) непредставления лицом документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) лишение заявителем права на управление машинами;
3) ограничения права управления транспортным средством в судебном порядке;
4) если заявитель:
не достиг 17-летнего возраста (при предоставлении права на управление колесными тракторами класса 30 кН (3,0 тс) и гусеничными тракторами (категории «А» и «В»);
не достиг 20-летнего возраста (при предоставлении права на управление колесными тракторами класса до 60 кН (6,0 тс) и самоходными машинами транспортными средствами (категории «Б» и «Г»);
не представил документы, подтверждающие наличие стажа управления транспортными средствами не менее двенадцати месяцев (при предоставлении права на управление машинами категории «Д»);
не представил документы, подтверждающие наличие стажа работы на соответствующих машинах не менее одного года и прошедшего переподготовку по установленным программам и сдавшим теоретический и практические экзамены (при предоставлении права на управление машинами категории «Г»);
не представил документы, подтверждающие наличие стажа работы на соответствующих машинах не менее одного года и прошедшего переподготовку по установленным программам и сдавшим практический экзамен (при предоставлении права на управление машинами категории «Д»).
3. Принципы работы
17. В своей деятельности сотрудники теринспекций, оказывающие государственную услугу руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечивать сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему Стандарту.

13. Мемлекеттік қызмет алу үшін осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекцияға тапсыруы қажет.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде өтініштің көшірмесіне өтініштің тіркелгендігі туралы шығыс нөмірі, күні, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіліп белгі қойылады.
15. Мемлекеттік қызметті ұсыну тұтынушының өзінің келуі арқылы көрсетіледі.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздемелері:
1) адамның осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмауы;
2) өтініш берушінің машиналарды басқару құқығынан айырылуы;
3) сот тәртібімен көлік құралын басқару құқығының шектелуі;
4) егер өтініш беруші:
17 жасқа толмаған болса(30 кН (3,0 тк) сыныптағы доңғалақты тракторларды және шынжыр табанды тракторларды басқаруға құқық берген кезде («А» және «В» санаттары)
20 жасқа толмаған болса (60 кН (6,0 тк) сыныптағы доңғалақты тракторларды және өздігінен жүретін машиналарды басқаруға құқық берген кезде («Б» және «Г» санаттары);
көлік құралдарын кемінде он екі ай басқару өтілінің бар екендігін растайтын құжаттарды ұсынбаса («Д» санатындағы машиналарды басқаруға құқық берген кезде);
тиісті машиналарда кемінде бір жыл жұмыс өтілінің бар екендігін және белгіленген бағдарлама бойынша қайта даярлаудан өткендігін және теориялық және практикалық емтихандарды тапсырғанын растайтын құжаттарды ұсынбаса («Г» санатындағы машиналарды басқаруға құқық берген кезде);
тиісті машиналарда кемінде бір жыл жұмыс өтілінің бар екендігін және белгіленген бағдарлама бойынша қайта даярлаудан өткендігін және практикалық емтихандарды тапсырғанын растайтын құжаттарды ұсынбаса («Д» санатындағы машиналарды басқаруға құқық берген кезде).
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуші аумақтық инспекциялардың қызметкерлері өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын, оның ішінде көлік, сервистік және өзге де қызметтерді алу кезінде баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.

19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) специалистов теринспекций, а также оказания содействия в подготовке жалобы осуществляется сотрудниками канцелярии теринспекций, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги потребитель может направить жалобу на имя Председателя Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.tehnika@minagri.kz, в рабочие дни с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
22. В случаях некорректного обслуживания жалоба подается на Начальника теринспекций в рабочие дни, за исключением выходных дней с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Для подачи жалобы потребитель представляет следующие документы:
1) заявление в произвольной форме;
2) копия мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги (в случае наличия).
25. Потребителю в подтверждение о принятии его жалобы, выдается талон с указанием даты и времени, срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
26. Дополнительную информацию потребитель может получить в канцелярии теринспекций, по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача удостоверений на право управления
тракторами и изготовленных на их базе самоходными
шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и
дорожно-строительными машинами и механизмами, а
также специальными машинами повышенной
проходимости»
Адреса и телефоны областных, районных,
городов Астана и Алматы территориальных инспекций
Наименование
Юридический адрес
Номера телефонов
Акмолинская область
Акмолинская областная
территориальная инспекция
г. Кокшетау, ул. Абая,
89
8(7162)401494
Аккольская районная
территориальная инспекция
г. Акколь, ул.
Нурмагамбетова, 81
8(71638) 21100, 22312,
20188
Аршалынская районная
территориальная инспекция
п. Аршалы, ул.
Комсомольская, 3

19. Мемлекеттік қызметтер көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Аумақтық инспекция мамандарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді, сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді мекенжайлары осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық инспекция кеңсесінің қызметкерлері жүзеге асырады.
21. Тұтынушы көрсетілген қызметтің нәтижелеріне келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті төрағасының атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-761, www.telmika@minagri.kz, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін шағым жасай алады.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым демалыс күндерін қоспағанда, жұмыс күндері caғат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30 дейін аумақтық инспекция бастығының атына беріледі.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
24. Тұтынушы шағым беру үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартудың көшірмесі (бар болған жағдайда).
25. Тұтынушыға оның шағымының қабылданғанын растайтын, берілген шағымға жауап алу күні мен уақыты, мерзімі мен орны, шағымның қаралу барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон беріледі.
26. Тұтынушы қосымша ақпаратты осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар аумақтық инспекциялардың кеңсесінен ала алады.
«Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және
жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі
жоғары арнайы машиналарды жүргізу
құқығына куәліктер беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Облыстық, аудандық, Астана және Алматы қалалары аумақтық
инспекцияларының мекенжайлары мен телефондары
Атауы
Заңды мекенжайы
Телефон нөмірі
Ақмола облысы
Ақмола облыстық аумақтық инспекциясы
Көкшетау қаласы, Абай көшесі, 89
8 (7162) 401494
Ақкөл аудандық аумақтық инспекция
Ақкөл кенті, Нұрмағамбетов көшесі, 81
8 (71638) 21100, 22312, 20188
Аршалы аудандық аумақтық инспекция
Аршалы кенті, Комсомол көшесі, 3

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев
предоставления услуги в
установленный срок с
момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством
процесса предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных качеством и
информацией о порядке
предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг
информации, которые
доступны в электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных
существующим порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей,
удовлетворенных вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года № 215
Стандарт государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их
базе самоходными шасси и механизмами, самоходными
сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также специальными машинами
повышенной проходимости по доверенности»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга по регистрации лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости (далее - государственная услуга) предоставляется территориальными инспекциями Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - теринспекции), по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 24) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий».
4. Информация о предоставлении государственной услуги и стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан - www.minagri.gov.kz, в разделе «нормативные правовые акты» в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», на стендах в местах оказания государственной услуги, указанных в приложении 1 к настоящему Стандарту, либо опубликовываются в местной печати.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является проставление штампа в доверенности на управление, либо мотивированный отказ.

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайы %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 наурыздағы
№ 215 қаулысымен
бекітілген
«Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауылшаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды сенімхат бойынша басқаратын адамдарды тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжайлар бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі - аумақтық инспекциялар) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 1-бабының 24) тармақшасы негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» деген бөлімде «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» деген кіші бөлімде, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерде орналасқан немесе жергілікті баспасөзде жарияланады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі басқаруға арналған сенімхатқа мөртабан қою немесе дәлелді бас тарту болып табылады.

6. Государственная услуга оказывается физическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта, осуществляется в течение одного рабочего дня;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцать) минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга предоставляется согласно графику, утвержденному теринспекцией в рабочие дни за исключением выходных с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания теринспекций оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требования к ним для
получения государственной услуги:
1) заявление в произвольной форме;
2) подлинник и копия доверенности на право управления транспортом;
3) копию документа, удостоверяющего личность;
4) копию технического паспорта.
12. Заявление на оказание государственной услуги предоставляется в теринспекцию в произвольной форме.
13. Указанные в пункте 11 настоящего Стандарта документы для получения государственной услуги потребителю необходимо сдать в теринспекцию по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю проставляется на копии заявления отметка о регистрации заявления, с указанием входящего номера, даты, фамилия и инициалы лица, принявшего заявление и даты получения потребителем государственной услуги.
15. Государственная услуга предоставляется путем личного посещения потребителя.
16. Основанием для отказа государственной услуги является непредоставление заявителем документов, указанных в пункте 11 настоящего стандарта.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности сотрудники теринспекций, оказывающие государственную услугу руководствуются следующими принципами:

6. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен бастап күнтізбелік бір күні ішінде жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерін қоспағанда, аумақтық инспекция бекіткен кестеге сәйкес жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған кресло, құжаттарды толтыру орындары қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады). Аумақтық инспекцияның ғимараты физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықтаған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар:
1) еркін нысандағы бойынша өтініш;
2) көлікті басқару құқығына сенімхаттың түпнұсқасы мен көшірмесі;
3) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
4) техникалық паспорттың көшірмесі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш аумақтық инспекцияға еркін нысанда беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін осы Стаңдарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекцияға тапсыруы қажет.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде өтініштің көшірмесіне өтініштің тіркелгендігі туралы шығыс нөмірі, күні, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіліп белгі қойылады.
15. Мемлекеттік қызмет тұтынушының өзінің келуі арқылы жүзеге асырылады.
16. Өтініш берушінің осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбауы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуші аумақтық инспекциялардың қызметкерлері өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:

8(7272) 302792, 738776
г. Астана
Территориальная инспекция по
городу Астана
г. Астана, ул.
Фурманова, 6
299278
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация лиц, управляющих тракторами
и изготовленными на их базе самоходными шасси
и механизмами, самоходными сельскохозяйственными,
мелиоративными и дорожно-строительными
машинами и механизмами, а также
специальными машинами повышенной
проходимости по доверенности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели
качества и
эффективности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя в
отчетном
году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля)
случаев
предоставления
услуги в
установленный срок
с момента сдачи
документа
2. Качество
2.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
качеством процесса
предоставления
услуги
3. Доступность
3.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
качеством и
информацией о
порядке
предоставления
услуги
3.2. % (доля)
услуг информации,
которые доступны в
электронном
формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
существующим
порядком
обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля)
потребителей,
удовлетворенных
вежливостью
персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года № 215
Стандарт государственной услуги «Регистрация, перерегистрация
тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и
механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным
специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных,
мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а
также специальных машин повышенной проходимости с выдачей
регистрационных номерных знаков»
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 31.03.2011 № 301 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга по регистрации, перерегистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков является государственной услугой (далее - государственная услуга) предоставляется территориальными инспекциями Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее — теринспекции), по адресам указанным в приложении 1 к настоящему Стандарту.

8 (7272) 302792, 738776
Астана қаласы
Астана қаласы бойынша аумақтық инспекциясы
Астана қаласы, Фурманов көшесі, 6
8 (7172) 299278
«Тракторларды және олардың базасында
жасалған өздігінен жүретін шассилер
мен механизмдерді, өздігінен жүретін
ауыл шаруашылығы, мелиоративтік
және жол-құрылыс машиналары мен
механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі
жоғары арнайы машиналарды сенімхат
бойынша басқаратын адамдарды тіркеу»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну жағдайы %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Ақпаратына электронды форматта қол жеткізуге болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 18 наурыздағы
№ 215 қаулысымен
бекітілген
«Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу, қайта тіркеу» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.03.31 № 301 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. «Нөмірлік тіркеу белгілерін бере отырып, тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды тіркеу, қайта тіркеу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі - аумақтық инспекциялар) көрсетеді.

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 24) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2008 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» и приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан — Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 сентября 2003 года № 467 «Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости» (далее - Приказ).
4. Информация о предоставлении государственной услуги и стандарт государственной услуги (далее - стандарт) размещены на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан www.minagri.gov.kz, в разделе «нормативные правовые акты» в подразделе «постановления Правительства Республики Казахстан», на стендах в местах оказания государственной услуги, указанных в приложении 1 к настоящему стандарту, либо опубликовываются в местной печати.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача регистрационных документов (дубликатов) и государственных номерных знаков, либо мотивированный отказ.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее - потребитель).
7. Государственная услуга предоставляется в следующие сроки:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего Стандарта, в течение 15 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
8. За оказание государственной услуги взимаются регистрационный сбор и государственная пошлина (при получении нового технического паспорта и государственного регистрационного номерного знака), которые в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежей в бюджет (Налоговый кодекс)» составляют (наличный или безналичный):
1) государственный сбор за регистрацию - 0,25 месячного расчетного показателя;
2) пошлина за выдачу технического паспорта на машину - 0,5 месячного расчетного показателя;
3) за выдачу государственного регистрационного номерного знака на машину - 1 месячного расчетного показателя.
Регистрационный сбор и государственная пошлина уплачиваются до подачи документов в регистрирующий орган через банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасы 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 1-бабының 4) тармақшасы және «Тракторларды және олардың базасында жасалған өзі жүретін шассилер мен механизмдерді, олардың тіркемелерін, соған қоса арнайы жабдық орнатылған тіркемелерді, өзі жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жоғары өтімді арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2003 жылғы 8 қыркүйектегі № 467 бұйрығы (бұдан әрі - Бұйрық) негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету туралы ақпарат және мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсында, «нормативтік құқықтық актілер» деген бөлімде «Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары» деген кіші бөлімде, сондай-ақ осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерде орналасқан немесе жергілікті баспасөзде жарияланады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тіркеу құжаттарын (телнұсқаларын) және мемлекеттік тіркеу белгілерін беру немесе дәлелді бас тарту болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі - тұтынушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет мынадай мерзімдерде көрсетіледі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі осы Стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тұтынушы тапсырған сәттен бастап күнтізбелік 15 күн ішінде жүзеге асырылады;
2) мемлекеттік қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 30 (отыз) минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін тіркеу алымы мен мемлекеттік баж (жаңа техникалық паспортты және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісін алған кезде) алынады, олар «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес мыналарды құрайды (қолма қол немесе қолма қол ақшалай емес):
тіркеу үшін мемлекеттік алым - 0,25 айлық есептік көрсеткіш;
машинаға техникалық паспорт бергені үшін баж - 0,5 айлық есептік көрсеткіш;
машинаға мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісін бергені үшін - 1 айлық есептік көрсеткіш.
Тіркеу алымы және мемлекеттік баж құжаттар тіркеуші органға тапсырылғанға дейін банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төленеді.

9. Государственная услуга предоставляется согласно графику, утвержденному теринспекцией в рабочие дни, за исключением выходных с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Для предоставления государственной услуги создаются условия для ожидания и подготовки необходимых документов (кресла для ожидания, места для заполнения документов оснащаются стендами с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения). Здания теринспекций оборудованы входом с пандусами, предназначенными для доступа людей с ограниченными физическими возможностями.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Перечень необходимых документов и требования к ним для получения государственной услуги:
1) заявление по установленной форме (форма установлена Приказом);
2) для физических лиц - копия и оригинал документа, удостоверяющего личность и место жительства потребителя;
3) для юридических лиц - учредительные документы юридического лица (копии статистической карты свидетельства, регистрационный номер налогоплательщика (РНН), свидетельства о регистрации (перерегистрации), заверенные печатью юридического лица);
4) документ об уплате сборов за государственную регистрацию, перерегистрацию и выдачу дубликата регистрационного документа машины;
5) машину, за исключением случаев:
ее утилизации (выбраковка, списание);
при наличии объективных обстоятельств, препятствующих предоставлению машины в регистрационный пункт для осмотра (поломка, не позволяют габариты и (или) технические характеристики), допускается предоставление акта технического осмотра машин, составленного инженером-инспектором по месту нахождения машины, при этом срок действия такого акта составляет 30 календарных дней;
6) нотариально заверенную копию договора (купли-продажи, мены, дарения, займа и другие), акта приема-передачи машины или иного документа, подтверждающего право собственности на машину (справка-счет, квитанция к приходному кассовому ордеру, решение суда или иные документы, подтверждающие право собственности);
7) документ, подтверждающий оплату государственных пошлин за регистрационный документ машины и государственный регистрационный номерной знак;
8) сертификат соответствия Республики Казахстан на новые и самодельные машины или ввезенные на территорию Республики Казахстан или другой документ, подтверждающий его соответствие установленным требованиям техники безопасности;
9) грузовую таможенную декларацию (при приобретении машины из заграницы), копии таможенных документов заверяются только таможенным органом, выдавшим их, за исключением случая, установленного подпунктом 10) настоящего пункта;

9. Мемлекеттік қызмет демалыс күндерін қоспағанда, аумақтық инспекция бекіткен кестеге сәйкес жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін ұсынылады. Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін күтуге және қажетті құжаттарды дайындауға жағдай жасалады (күтуге арналған кресло, құжаттарды толтыру орындары қажетті құжаттар тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стендтермен жарақталады). Аумақтық инспекцияның ғимараты физикалық мүмкіндіктері шектеулі адамдардың кіруіне арналған пандусы бар кіреберіспен жабдықталған.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі және оларға қойылатын талаптар:
1) белгіленген нысандағы өтініш (нысан Бұйрықпен белгіленген);
2) жеке тұлғалар үшін - өтінім берушінің жеке басын және тұрғылықты жерін куәландыратын құжаттың көшірмесі мен түпнұсқасы;
3) заңды тұлғалар үшін - заңды тұлғаның құрылтай құжаттары (куәліктің статистикалық картасының көшірмелері, салық төлеушіні тіркеу нөмірі (СТН), заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік);
4) машинаны мемлекеттік тіркегені, қайта тіркеуге және тіркеу құжатының телнұсқасын бергені үшін алымдардың төленгені туралы құжат;
5) мынадай:
кәдеге жарату (жарамсыз деп тану, есептен шығару) жағдайларын қоспағанда, машинаның өзін
машиналарды тіркеу пунктіне алып келуге кедергі болатын объективті жағдайлар болса (бұзылып қалу, габариті және (немесе) техникалық сипаттамасы мүмкіндік бермесе), машинаның тұрған жері бойынша инженер-инспектор жасаған машиналардың техникалық байқау актісін ұсынуға рұқсат етіледі. Бұл ретте, актінің жарамдылық мерзімі күнтізбелік 30 күнді құрайды;
6) шарттың (сату-сатып алу, айырбастау, сыйға тарту, қарыз және басқалары), машинаны қабылдау-беру актісінің немесе машинаға меншік құқығын растайтын өзге де құжаттың (анықтама-шот, кассалық кіріс ордерінің түбіртегі, соттың шешімі немесе меншік құқығын растайтын өзге де құжаттар) нотариалды куәландырылған көшірмесі;
7) машинаның тіркеу құжаты және мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
8) жаңа және қолдан жасалған немесе Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген машиналарға берілген Қазақстан Республикасының сәйкестік сертификаты немесе оның қауіпсіздік техникасының белгіленген талаптарына сәйкестігін растайтын басқа құжат;
9) осы тармақтың 10) тармақшасында белгіленген жағдайды қоспағанда, кедендік жүк декларациясы (машинаны шетелден сатып алған жағдайда), кедендік құжаттардың көшірмелерін осы құжаттарды берген кеден органы ғана куәландырады;

10) копию сертификата происхождения товара, копию и оригинал заявления о ввозе машины, являющегося товаром таможенного союза, и об уплате косвенных налогов, содержащую отметку налогового органа об уплате косвенных налогов для проведения сверки;
11) документ, подтверждающий уплату налога на транспортные средства либо документ, подтверждающий освобождение от уплаты налога на транспортные средства - для физических лиц.
В случае представления документов представителем к заявлению прилагается документ, подтверждающий его полномочия (доверенность).
К иным документам, подтверждающим права собственности на машины и номерные агрегаты, относятся:
подлинники документов, подтверждающих приобретение, а также ввоз на таможенную территорию Республики Казахстан машин (ГТД);
договоры, свидетельства, документы о праве на наследование имущества и другие документы, удостоверенные в нотариальном порядке, а также иные документы, составленные в соответствии с действующим законодательством;
знаки «Транзит» и регистрационные документы машин, ввезенных в Республику Казахстан;
приказ (распоряжение) юридического лица о реализации машины физическому лицу, заверенные печатью.
Регистрация машин юридических лиц, состоящих на учете в теринспекциях и реализованных (переданных) новым владельцам, юридическим или физическим лицам, производится на основании имеющихся регистрационных документов, протокола общего собрания, решения высшего органа согласно устава, выписки из приказа по данной организации, заверенных печатью и подписью первого руководителя, актов приема-передачи основных средств, платежных документов, подтверждающих оплату за реализованную машину, разрешений территориальных органов по государственному имуществу (для юридических лиц, находящихся в государственной собственности).
В случаях, когда при осуществлении регистрационных действий от имени собственника или владельца, имеют место действия представителей данных лиц, помимо документов, установленных настоящим пунктом, в регистрационный пункт предоставляются документы, удостоверяющие полномочия лица-представителя представлять интересы собственника или соответственно владельца при совершении регистрационных действий.
В случаях, если к государственной регистрации предоставляется машина, ранее не находившаяся на государственной регистрации в Республике Казахстан, то помимо документов, установленных настоящим пунктом, в регистрационный пункт предоставляется копия формуляра на машину, выданного заводом-изготовителем.
В случаях, если к государственной регистрации предоставляется машина, ранее находившаяся на государственной регистрации в Республике Казахстан, то помимо документов, установленных настоящим пунктом, в регистрационный пункт предоставляется прежний регистрационный документ, однако непредставление данного документа не является основанием для отказа в произведении государственной регистрации.
В случаях, когда совершение регистрационных действий, включая государственную регистрацию машин, производится за лицами, не являющимися собственниками, то помимо документов, установленных для физических и юридических лиц, инициаторы регистрационных действий, обязаны предоставить в регистрационный пункт нотариально заверенную копию договоров (аренды, субаренды, лизинга, сублизинга, заклада или другие) и акта приема-передачи машины, или иной документ, подтверждающий право владения на машину, а также письменное согласие собственника машины на совершение соответствующего регистрационного действия, подписанное собственником (для физических лиц) или первым руководителем юридического лица, заверенное печатью (для юридических лиц).
Регистрация машин, приобретаемых юридическими и физическими лицами через аукционы и торговые биржи, производится после предоставления в регистрационный пункт протокола-аукциона и договора купли-продажи, заверенных соответствующими печатями и подписями уполномоченных лиц.
Самостоятельно сконструированные и изготовленные машины принимаются к совершению регистрационных действий после предоставления заверенных уполномоченным органом копий документов, подтверждающих соответствие машин стандартам Республики Казахстан (сертификат соответствия) и требованиям безопасности дорожного движения.

10) тауардың шығу сертификатының көшірмесін, Кеден одағының тауары болып табылатын машиналарды әкелу туралы және салыстырып тексеру үшін жанама салықтардың төленгені туралы салық органының белгісі бар жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің көшірмесі мен түпнұсқасы;
11) жеке тұлғалар үшін көлік құралдарына салық төлегенін растайтын құжат немесе көлік құралдарына салық төлеуден босатылғанын растайтын құжат.
Құжаттарды өкіл ұсынған жағдайда өтінішке оның өкілдігін растайтын құжат (сенімхат) қоса беріледі.
Машиналарға және нөмірлі агрегаттарға меншік құқығын растайтын басқа да құжаттарға мыналар жатады:
машиналарды сатып алғанын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелгенін растайтын құжаттардың түпнұсқалары (МКД);
нотариалды тәртіппен куәландырылған шарттар, куәліктер, мүлікке құқығы туралы құжаттар және басқа да құжаттар, сондай-ақ қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған өзге де құжаттар;
Қазақстан Республикасына әкелінген машиналардың «Транзит» белгілері және тіркеу құжаттары;
заңды тұлғаның машинаны жеке тұлғаға сату туралы мөрмен куәландырылған бұйрығы (өкімі).
Аумақтық инспекцияларда есепте тұрған және жаңа иелеріне, заңды немесе жеке тұлғаларға сатылған (берілген) заңды тұлғалардың машиналарын тіркеу қолда бар тіркеу құжаттарының, жалпы жиналыстың хаттамасы, жарғыға сәйкес жоғары органның шешімі, бірінші басшының қолы қойылып, мөрмен расталған осы ұйым бойынша бұйрықтың үзінді көшірмесі, негізгі құралдарды қабылдау-тапсыру актілері сатылған машина үшін төлемді растайтын төлем құжаттары, мемлекеттік мүлік жөніндегі аумақтық органдардың рұқсаттары (мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалар үшін) негізінде жүргізіледі.
Меншік иесі немесе иеленуші атынан тіркеу іс-қимылдарын олардың өкілдері жүзеге асыру жағдайы орын алса, онда олар тіркеу пунктіне осы тармақта белгіленген құжаттардан басқа өкіл-тұлғаның тіркеу іс-қимылдарын жүргізу кезінде меншік иесінің немесе иеленушінің мүдделерін білдіруге өкілеттілігін куәландыратын құжаттар ұсынылады.
Егер мемлекеттік тіркеуге Қазақстан Республикасында бұрын мемлекеттік тіркеуде болмаған машина ұсынылса, онда тіркеу пунктіне осы тармақта белгіленген құжаттардан басқа жасаушы зауыт берген формулярдың көшірмесі беріледі.
Егер мемлекеттік тіркеуге Қазақстан Республикасында бұрын мемлекеттік тіркеуде болған машина ұсынылса, тіркеу пунктіне осы тармақта белгіленген құжаттардан басқа бастапқы тіркеу құжаты ұсынылады, бірақ аталған құжатты ұсынбау мемлекеттік тіркеу жүргізуден бас тартуға негіз болып табылмайды.
Егер машиналарды мемлекеттік тіркеуді қоса алғанда, тіркеу іс-қимылдарын жасауды меншік иелері болып табылмайтын тұлғалар жүргізсе, онда тіркеу іс-қимылдарының бастамашылары жеке және заңды тұлғалар үшін белгіленген құжаттардан басқа, тіркеу пунктіне шарттардың (жалдау, суб-жалдау, лизинг, сублизинг, кепілге беру және басқалар) нотариалды куәландырылған көшірмесін және машинаны қабылдау-беру актісін немесе машинаны иелену құқығын растайтын өзге құжатты, сондай-ақ меншік иесінің тиісті мемлекеттік тіркеу жүргізуге қолы қойылған (жеке тұлғалар үшін) немесе заңды тұлғаның бірінші басшысы қол қойып, мөрмен куәландырылған (заңды тұлғалар үшін) машинаның меншік иесінің жазбаша келісімін ұсынуға міндетті.
Заңды және жеке тұлғалар аукциондар мен сауда биржалары арқылы сатып алатын машиналарды тіркеу тіркеу пунктіне өкілетті тұлғалардың мөрлерімен әрі қолдарымен куәландырылған аукцион хаттамасын және сатып алу-сату шартын бергеннен кейін жүргізіледі.
Қолдан құрастырылған және дайындалған машиналар машиналардың Қазақстан Республикасының стандарттарына (сәйкестік сертификаты) және жол қозғалысы қауіпсіздігінің талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарының уәкілетті орган куәландырған көшірмелері берілгеннен кейін тіркеу іс-қимылдарын жасауға қабылданады.

12. Бланк можно получить в теринспекциях по адресам указанным в  приложении 1 к настоящему стандарту или в интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан: www.minagri.gov.kz.
13. Указанные в пункте 11 настоящего Стандарта документы для получения государственной услуги потребителю необходимо сдать в теринспекцию по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги потребителю проставляется на копии заявления отметка о регистрации заявления, с указанием входящего номера, даты, фамилии и инициалов лица, принявшего заявление, и даты получения потребителем государственной услуги.
15. Государственная услуга предоставляется путем личного посещения потребителя.
16. Основанием для отказа в представлении государственной услуги является представление неполного перечня документов, перечисленных в пункте 11 настоящего стандарта.
Запись об отказе в регистрации машин производится в заявлении владельца, которая удостоверяется подписью должностного лица и печать регистрационного пункта. В этом случае заявление возвращается владельцу машины.
3. Принципы работы
17. В своей деятельности сотрудники теринспекций, оказывающие
государственную услугу руководствуются следующими принципами:
1) проявлять скромность, не подчеркивать и не использовать свое должностное положение, в том числе при получении транспортных, сервисных и иных услуг;
2) быть вежливыми и корректными;
3) не допускать проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении документов, в установленные сроки принимать по ним необходимые меры;
4) обеспечить сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и эффективности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Порядок обжалования
20. Разъяснение порядка обжалования действия (бездействия) специалистов теринспекций, а также оказания содействия в подготовке жалобы осуществляется сотрудниками канцелярии теринспекции, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги потребитель может направить жалобу на имя председателя Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан по адресу: город Астана, улица Кенесары, 36, кабинет 701, телефон (8-7172) 555-961, www.tehnika@minagri.kz, в рабочие дни, за исключением выходных дней с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.

12. Бланкілерді мекенжайлары осы Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген тіркеу орны бойынша аумақтық инспекциялардан немесе Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсынан алуға болады.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін осы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұтынушы осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген мекенжай бойынша аумақтық инспекцияға тапсыруы қажет.
14. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде тұтынушыға өтініштің көшірмесіне өтініштің тіркелгендігі туралы шығыс нөмірі, күні, өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты-жөні және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетіліп белгі қойылады.
15. Мемлекеттік қызмет тұтынушының өзінің келуі арқылы жүзеге асырылады.
16. Осы стандарттың 11-тармағындағы құжаттардың толық тізбесін бермеу мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Машинаны тіркеуден бас тарту туралы жазба лауазымды адамның қолымен және тіркеу пунктінің мөрімен куәландырылатын өтініште жүргізіледі. Мұндай жағдайда өтініш машина иесіне қайтарылады.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Мемлекеттік қызмет көрсетуші аумақтық инспекциялардың қызметкерлері өз қызметінде мынадай қағидаттарды басшылыққа алады:
1) қарапайымдылық таныту, өзінің лауазымдық жағдайын, оның ішінде көлік, сервистік және өзге де қызметтерді алу кезінде баса көрсетпеу және пайдаланбау;
2) сыпайы және әдепті болу;
3) құжаттарды қарау кезінде төрешілдік пен сөзбұйдаға салу көріністеріне жол бермеу, олар бойынша белгіленген мерзімде қажетті шаралар қабылдау;
4) қызметті тұтынушы құжаттарының сақталуын, қорғалуын және мазмұны туралы ақпараттың құпиялылығын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Мемлекеттік қызметтер көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Аумақтық инспекция мамандарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіруді сондай-ақ шағымды дайындауда жәрдем көрсетуді мекенжайлары осы Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық инспекция кеңсесінің қызметкерлері жүзеге асырады.
21. Тұтынушы көрсетілген қызметтің нәтижелеріне келіспеген жағдайда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті төрағасының атына мына мекенжай бойынша: Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36, 701-кабинет, телефон (8-7172) 555-761, www.tеhnika@minagri.kz, жұмыс күндері сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін шағым жасай алады.