О некоторых вопросах Министерства культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2010 года № 252
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 12 марта 2010 года № 936 "О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать:
1) Комитет культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан в Комитет по культуре Министерства культуры Республики Казахстан;
2) Комитет по делам религий Министерства юстиции Республики Казахстан в Комитет по делам религий Министерства культуры Республики Казахстан.
2. Передать организации, находящиеся в ведении Министерства юстиции Республики Казахстан, в ведение Комитета по делам религий Министерства культуры Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Министерству культуры Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2010 года № 252
Перечень
организаций, передаваемых в ведение Комитета по делам
религий Министерства культуры Республики Казахстан
1. Государственное учреждение "Международный центр культур и религий" Комитета по делам религий Министерства культуры Республики Казахстан.
2. Государственное учреждение "Научно-исследовательский и аналитический центр по вопросам религии" Комитета по делам религий Министерства культуры Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2010 года № 252
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
заголовок раздела "Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Комитету по культуре Министерства культуры Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 наурыздағы N 252 Қаулысы
«Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 наурыздағы № 936 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Діни істер комитеті Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Діни істер комитеті болып қайта аталсын.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қарамағындағы ұйымдар Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Діни істер комитетінің қарамағына берілсін.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 252 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Діни
істер комитетінің қарамағына берілетін ұйымдардың
тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Діни істер комитетінің «Мәдениеттер мен діндердің халықаралық орталығы» мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Діни істер комитетінің «Дін мәселелері жөніндегі ғылыми-зерттеу және талдау орталығы» мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 31 наурыздағы
№ 252 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
3. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулыға қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті» деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің Мәдениет комитеті».

4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
1) в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 слова ", Комитет по делам религий" исключить;
абзацы восемьдесят пятый, восемьдесят шестой, восемьдесят седьмой, восемьдесят восьмой, восемьдесят девятый, девяносто второй, девяносто третий, девяносто четвертый, девяносто пятый, девяносто шестой, девяносто седьмой, девяносто восьмой и сотый пункта 14 исключить;
2) в Перечне организаций, находящихся в ведении Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 7 и 37, исключить.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года № 103 "Вопросы Комитета по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 6, ст. 53):
в заголовке и в пункте 1 слова "и информации" исключить;
в Перечне организаций, находящихся в ведении Комитета по языкам Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке слова "и информации" исключить.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.02.2012  № 209(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.02.2013 № 195 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.12.2012 № 1641 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
11. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2008 года № 610 "Некоторые вопросы Министерства культуры и информации Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 31, ст. 316):
в заголовке слова "и информации" исключить;
в пункте 1:
слова "и информации" исключить;
слова "Комитет культуры" заменить словами "Комитет по культуре";
в Перечне организаций, передаваемых в ведение Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке слова "Комитета культуры Министерства культуры и информации" заменить словами "Комитета по культуре Министерства культуры";
строку, порядковый номер 7, раздела "Театры" дополнить словами "имени Куддуса Кужамьярова";

4. «Қазакстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацында «, Діни істер комитеті» деген сөздер алынып тасталсын;
14-тармақта сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші, сексен сегізінші, сексен тоғызыншы, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, тоқсан төртінші, тоқсан бесінші, тоқсан алтыншы, тоқсан жетінші, тоқсан сегізінші және бір жүзінші абзацтар алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 7 және 37-жолдар алынып тасталсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
6. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Тіл комитетінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы № 103 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 6, 53-құжат):
тақырыбындағы және 1-тармағындағы «және ақпарат» деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Тіл комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
тақырыбындағы «және ақпарат» деген сөздер алынып тасталсын.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.02.07 № 209 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2013 № 195 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.12.2012 № 1641 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
11. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. «Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 маусымдағы № 610 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 31, 316-құжат):
тақырыбындағы «және ақпарат» деген сөздер алынып тасталсын;
1-тармақтағы «және ақпарат» деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің қарамағына берілетін ұйымдардың тізбесінде:
тақырыбындағы «және ақпарат» деген сөздер алынып тасталсын;
«Театрлар» бөлімінің реттік нөмірі 7-жолында «Республикалық» деген сөз «Құдыс Қожамияров атындағы Республикалық» деген сөздермен ауыстырылсын;

раздел "Историко-культурные заповедники" дополнить строкой, порядковый номер 30-2, следующего содержания:
"30-2. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Берел".
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.03.2012 № 340 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).

«Тарихи-мәдени қорықтар» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-2-жолмен толықтырылсын:
«30-2. «Берел» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны».
13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.03.19 № 340 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.