Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение проезда и на выплату единовременной материальной помощи к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2010 года № 284
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 7 декабря 2009 года "О республиканском бюджете на 2010-2012 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение проезда и на выплату единовременной материальной помощи к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне (далее - Правила).
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете, проезд и выплату единовременной материальной помощи к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне согласно Правилам;
2) целевое использование бюджетных средств и по итогам полугодия и года до 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представление в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан отчета о прямых и конечных результатах.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 2010 года № 284
Правила
использования целевых текущих трансфертов областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение
проезда и на выплату единовременной материальной помощи к
65-летию Победы в Великой Отечественной войне
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение проезда и на выплату единовременной материальной помощи к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне (далее - Правила) определяют порядок использования местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее - местные исполнительные органы) целевых текущих трансфертов, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 год, на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией", лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны (далее - единовременная материальная помощь) и на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане (далее - обеспечение проезда для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане) к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне.

Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруді қамтамасыз етуге және біржолғы материалдық көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 3 сәуірдегі № 284 Қаулысы
«2010 - 2012 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 7 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруді қамтамасыз етуге және біржолғы материалдық көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) бекітілсін.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) Ережеге сәйкес республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруді және біржолғы материалдық көмек төлеуді;
2) бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын және есепті кезеңнен кейінгі айдың 15 күніне дейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне жарты жылдық қорытындылары бойынша тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 3 сәуірдегі
№ 284 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына
орай жол жүруді қамтамасыз етуге және біржолғы материалдық
көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай жол жүруді қамтамасыз етуге және біржолғы материалдық көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының (бұдан әрі - жергілікті атқарушы органдар) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген адамдарға; 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекті қоса алғандағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941 - 1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен наградталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай еңбек еткен (қызмет өткерген) адамдарға берілетін біржолғы материалдық көмекті төлеуге (бұдан әрі - біржолғы материалдық көмек) және Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдеріне, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруді қамтамасыз етуге, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Мәскеу және Астана қалаларында тамақтану және тұру, мерекелік іс-шараларға қатысу үшін жол жүру шығыстарын төлеуге (бұдан әрі - Мәскеу және Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін жол жүруді қамтамасыз ету) 2010 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібін айқындайды.

2. Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство) перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы (далее - целевые текущие трансферты) на выплату единовременной материальной помощи и на обеспечение проезда для участия в праздничных мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию годовщины Победы в Великой Отечественной войне в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
2. Порядок использования целевых текущих трансфертов
на выплату единовременной материальной помощи к 65-летию Победы
в Великой Отечественной войне
3. Выплата единовременной материальной помощи за внесенный вклад в Победу в Великой Отечественной войне осуществляется в следующих размерах:
военнослужащим, проходившим службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войн - 65 000 тенге;
военнослужащим действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн, а также рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненных по пенсионному обеспечению к военнослужащим - 65 000 тенге;
военнослужащим, а также лицам начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившим в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - 65 000 тенге;
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшим штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившимся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии - 65 000 тенге;
лицам, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг - 65 000 тенге;
лицам, принимавшим участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований - 65 000 тенге;
работникам спецформирований Народного комиссариата путей сообщения, Народного комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств - 25 000 тенге;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда" - 25 000 тенге;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны - 25 000 тенге;
военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте - 25 000 тенге;
лицам, начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте - 25 000 тенге;

2. Қазақстан Республикасы Еңбек,-және, халықты әлеуметтік-қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай біржолғы материалдық көмек төлеуге және Мәскеу, Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін жол жүруді қамтамасыз етуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді (бұдан әрі - ағымдағы нысаналы трансферттер) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес аударады.
2. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай
біржолғы материалдық көмек төлеуге берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
3. Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске қосқан үлесі үшін біржолғы материалдық көмек төлеу мынадай мөлшерде жүзеге асырылады:
бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майдандағы армия мен флот құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшілерге, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілеріне - 65 000 теңге;
бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілеріне, партизандары мен астыртын күрес жүргізушілеріне, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майданда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерінің, әскери-теңіз базалары мен аэродромдардың құрылыстарында жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған әрі зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшілерге теңестірілген тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілерге - 65 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдікті шарттарда зейнетақы тағайындау үшін 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдарына қосып есептелген қалаларда қызмет өткерген, бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының әскери қызметшілеріне, сондай-ақ басшы және қатардағы құрамының адамдарына - 65 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде штаттық қызмет атқарған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік әскерлері мен органдарының ерікті жалдамалы құрамының адамдарына, не тиісті кезеңдерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдікті шарттарда зейнетақы тағайындау үшін 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек сіңірген жылдарына қосып есептелген қалаларда болған адамдарға - 65 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия мен флоттың құрамына кірген әскери бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк баласы (тәрбиеленушісі) және юнга ретінде болған адамдарға - 65 000 теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс жылдарында шет елдердің аумағында партизан отрядтары, астыртын топтар мен басқа да антифашистік құрамалар құрамында фашистік Германия мен оның одақтастарына қарсы ұрыс қимылдарына қатысқан адамдарға - 65 000 теңге;
бұрынғы КСР Одағы Қатынас жолдары халық комиссариаты, Байланыс халық комиссариаты арнайы құрамаларының, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзу құрамы мен авиацияның ұшу-көтерілу құрамының, Балық өнеркәсібі халық комиссариатының, теңіз және өзен флотының, Солтүстік теңіз жолдары бас басқармасының ұшу-көтерілу құрамының Ұлы Отан соғысы кезеңінде әскери қызметшілер жағдайына ауыстырылған және ұрыс майдандарының тылдағы шептері, флоттардың оперативтік аймақтары шегінде майдандағы армия мен флот мүдделеріне орай міндеттер атқарған қызметкерлеріне, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының бас кезінде басқа мемлекеттердің порттарында еркінен айрылған көлік флоты кемелері экипаждарының мүшелеріне - 25 000 теңге;
қоршаудағы кезеңде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен немесе «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған азаматтарға - 25 000 теңге;
екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына - 25 000 теңге;
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы немесе майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған әскери қызметшілерге - 25 000 теңге;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы салдарынан не майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған бұрынғы КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына - 25 000 теңге;

лицам из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах и отрядах - 25 000 тенге;
военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью "За Победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг." или медалью "За победу над Японией" - 25 000 тенге;
родителям и не вступившим в повторный брак супруге (супругу) военнослужащих, партизан, подпольщиков, погибших (пропавших без вести) во время Великой Отечественной войны - 25 000 тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов Великой Отечественной войны, которые не вступали в другой брак - 25 000 тенге;
женам (мужьям) умерших участников Великой Отечественной войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак - 25 000 тенге;
женам (мужьям) военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, которые не вступали в другой брак - 25 000 тенге;
женам (мужьям) лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, которые не вступали в другой брак - 25 000 тенге;
женам (мужьям) лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах и отрядах, которые не вступали в другой брак - 25 000 тенге;

1944 жылғы 1 қаңтардан бастап 1951 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде Украин ССР-і, Белорусь ССР-і, Литва ССР-і, Латвия ССР-і, Эстон ССР-і аумақтарында әрекет еткен жойғыш батальондардың, халықты қорғау взводтары мен жасақтарының жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтар мен жасақтарда қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе жарақат алуы салдарынан мүгедек болып қалған адамдарға - 25 000 теңге;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекті қоса алғандағы кезеңде майдандағы армия құрамына кірмеген әскери бөлімдерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызмет өткерген, «1941 - 1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгені үшін» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен наградталған әскери қызметшілерге, оның ішінде запасқа (отставкаға) шыққандарға - 25 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы уақытында қаза тапқан (хабарсыз кеткен) әскери қызметшілердің, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің ата-аналарына және қайталап некеге отырмаған зайыбына (жұбайына) - 25 000 теңге;
қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің басқа некеге отырмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 25 000 теңге;
қайтыс болған Ұлы Отан соғысына қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен немесе «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған, жалпы ауру, еңбек жарақаты немесе басқа да себептердің (құқыққа қарсы әрекеттерді қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың басқа некеге отырмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 25 000 теңге;
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде жаралануы, контузия алуы немесе жарақат алуы салдарынан немесе майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған адамдардың басқа некеге отырмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 25 000 теңге;
қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе жарақат алуы салдарынан не майданда болуына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған КСР Одағы ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының басшы және қатардағы құрамы адамдарының басқа некеге отырмаған әйеліндеріне (күйеулеріне) - 25 000 теңге;
1944 жылғы 1 қаңтардан бастап 1951 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезеңде Украин ССР-і, Белорусь ССР-і, Литва ССР-і, Латвия ССР-і, Эстон ССР-і аумақтарында әрекет еткен жойғыш батальондардың, халықты қорғау взводтары мен жасақтарының жауынгерлері мен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтар мен жасақтарда қызметтік міндеттерін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе жарақат алуы салдарынан мүгедек болып қалған адамдардың басқа некеге отырмаған әйелдеріне (күйеулеріне) - 25 000 теңге;

лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в тылу в годы Великой Отечественной войны - 10 000 тенге.
Лицам, имеющим одновременно право на получение единовременной материальной помощи по нескольким основаниям, единовременная материальная помощь выплачивается по одному основанию по их выбору.
4. Филиалы Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - филиалы Центра) передают акимам областей, городов Астаны и Алматы в срок до 8 апреля 2010 года списки лиц, перечисленных в пункте 3 настоящих Правил, получающих социальные выплаты из филиалов Центра по состоянию на 1 апреля 2010 года, до 1 июля 2010 года - списки вновь прибывших лиц, перечисленных в пункте 3 настоящих Правил, ранее не получивших единовременную материальную помощь по месту прежнего проживания, в разрезе городов и районов по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях.
5. Министерства обороны, внутренних дел, Комитет национальной безопасности, Республиканская гвардия, представляют акимам областей, городов Астаны и Алматы в срок до 8 апреля 2010 года списки лиц, перечисленных в пункте 3 настоящих Правил, состоящих на учете в указанных органах по состоянию на 1 апреля 2010 года, до 1 июля 2010 года - списки вновь прибывших лиц, перечисленных в пункте 3 настоящих Правил, ранее не получивших единовременную материальную помощь по месту прежнего проживания, в разрезе городов и районов по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях.
6. Акимы областей, городов Астаны и Алматы:
формируют списки получателей единовременной материальной помощи для выплаты с учетом списков, представленных в соответствии с пунктами 4, 5 настоящих Правил;
осуществляют выплату единовременной материальной помощи каждому получателю на основании сформированных списков, путем перечисления средств на их лицевые счета, открытые для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций либо в акционерном обществе "Казпочта" в срок до 30 апреля 2010 года, вновь прибывшим после 30 апреля 2010 года лицам, перечисленным в пункте 3 настоящих Правил, ранее не получившим единовременную материальную помощь по месту прежнего проживания, - до 31 июля 2010 года.

Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға, сондай-ақ Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырға дейін кемінде алты ай еңбек еткен (қызмет өткерген) адамдарға - 10 000 теңге.
Бір мезгілде бірнеше негіздеме бойынша біржолғы материалдық көмек алуға құқығы бар адамдарға біржолғы материалдық көмек олардың таңдауына қарай бір негіздеме бойынша беріледі.
4. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының филиалдары (бұдан әрі - Орталық филиалдары) 2010 жылғы 8 сәуірге дейінгі мерзімде қалалар мен аудандар бөлінісінде осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес электронды және қағаз жеткізгіштерде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне осы Ереженің 3-тармағында санамаланған, 2010 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша Орталық филиалдарынан әлеуметтік төлемдер алатын адамдардың тізімдерін, 2010 жылғы 1 шілдеге дейін - осы Ереженің 3-тармағында санамаланған, бұрынғы тұрған жері бойынша біржолғы материалдық көмекті алмаған, жаңадан келген адамдардың тізімдерін жібереді.
5. Қорғаныс, Ішкі істер министрліктері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Республикалық ұлан облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне қалалар мен аудандар бөлінісінде осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес электронды және қағаз жеткізгіштерде 2010 жылғы 8 сәуірге дейінгі мерзімде осы Ереженің 3-тармағында санамаланған, 2010 жылғы 1 сәуірдегі жағдай бойынша көрсетілген органдарда есепте тұрған адамдардың, ал 2010 жылғы 1 шілдеге дейін - осы Ереженің 3-тармағында санамаланған, бұрынғы тұрған жері бойынша біржолғы материалдық көмекті алмаған, жаңадан келген адамдардың тізімдерін жібереді.
6. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
осы Ереженің 4, 5-тармақтарына сәйкес ұсынылған тізімдерді ескере отырып, біржолғы материалдық көмекті алушылардың тізімдерін қалыптастырады;
қалыптастырылған тізімдердің негізінде әрбір алушының банктік операцияларды жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда не «Қазпочта» акционерлік қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есептеу үшін ашылған жеке шоттарына аудару жолымен оларға біржолғы материалдық көмек төлеуді 2010 жылғы 30 сәуірге дейінгі мерзімде, ал 2010 жылғы 30 сәуірден кейін жаңадан келген, осы Ереженің 3-тармағында санамаланған, бұрынғы тұрған жерінде біржолғы материалдық көмекті алмаған адамдарға - 2010 жылғы 31 шілдеге дейінгі мерзімде жүзеге асырады.

7. Оплата услуг организациям, имеющим соответствующую лицензию на осуществление банковских операций, акционерному обществу "Казпочта" по выплате единовременной материальной помощи, производится на основании заключенного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке договора между указанными организациями и местными исполнительными органами.
8. Местные исполнительные органы в срок до 2 мая 2010 года информируют Министерство о выплате единовременной материальной помощи, до 2 августа 2010 года - о выплате единовременной материальной помощи, вновь прибывшим, ранее не получившим ее по месту прежнего проживания.
3. Порядок использования целевых текущих трансфертов на
обеспечение проезда для участия в праздничных
мероприятиях в городах Москве, Астане к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне
9. Военнослужащим, проходившим службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн, партизанам и подпольщикам гражданской и Великой Отечественной войн, военнослужащим действующей армии и флота, партизанам и подпольщикам первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн, а также рабочим и служащим соответствующих категорий, ставшим инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской, Великой Отечественной войн, на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненных по пенсионному обеспечению к военнослужащим (далее - участники войны) предоставляется бесплатный проезд (туда и обратно):
1) по странам Содружества Независимых Государств одна поездка железнодорожным и (или) воздушным транспортом;
2) по территории Республики Казахстан:
одна поездка железнодорожным и (или) воздушным транспортом по Казахстану;
четыре поездки пассажирским автобусом по внутриобластному сообщению;
в течение мая-месяца пассажирским автобусом по внутригородскому сообщению.
Участникам войны, а также сопровождающим их лицам (далее - участники делегаций) предоставляется проезд железнодорожным и (или) воздушным транспортом в города Астана и Москва на парады, посвященные празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной войне, а также оплата расходов на питание и проживание в период проведения праздничных мероприятий в городах Астане и Москва.
10. Органы занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) (далее - органы занятости и социальных программ) представляют в территориальные подразделения центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета счет к оплате с приложением списков участников войны или участников делегаций, которым выданы проездные документы (билеты) с указанием периода и суммы выплат для перечисления средств организациям по выдаче проездных документов (билетов).
При возмещении стоимости проезда участникам войны органы занятости и социальных программ перечисляют средства на их лицевые счета в банке второго уровня либо акционерном обществе "Казпочта".
3.1 Порядок использования целевых текущих трансфертов на
обеспечение проезда участникам войны к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне, железнодорожным и (или) воздушным
транспортом по странам Содружества Независимых Государств,
территории Республики Казахстан

7. Банктік операцияларды жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдардың, «Қазпочта» акционерлік қоғамының біржолғы материалдық көмек төлеу жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу көрсетілген ұйымдар мен жергілікті атқарушы органдардың арасында Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жасалған шарт негізінде жүргізіледі.
8. Жергілікті атқарушы органдар Министрлікті 2010 жылғы 2 мамырға дейін біржолғы материалдық көмекті төлеу туралы, 2010 жылғы 2 тамызға дейін бұрынғы тұрған жерінде оны алмаған, жаңадан келгендерге біржолғы материалдық көмек төлеу туралы хабардар етеді.
3. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Мәскеу,
Астана қалаларындағы мерекелік іс-шараларға қатысу үшін жол
жүруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану тәртібі
9. Бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майдандағы армия мен флот құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет өткерген әскери қызметшілер, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргізушілері, бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшілеріне, партизандары мен астыртын күрес жүргізушілеріне, сондай-ақ бірінші дүниежүзілік, азамат, Ұлы Отан соғыстары кезеңінде майданда, ұрыс қимылдары жүргізілген аудандарда, майдан маңындағы темір жол учаскелерінде, қорғаныс шептерінің, әскери-теңіз базалары мен аэродромдардың құрылыстарында жаралануы, контузия алуы, жарақат алуы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болып қалған әрі зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшілерге теңестірілген тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілері (бұдан әрі - соғысқа қатысушылар):
1) Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдеріне темір жол және (немесе) әуе көлігімен бір рет;
2) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша:
Қазақстан бойынша темір жол және (немесе) әуе көлігімен бір рет;
облысішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен төрт рет;
мамыр айының ішінде қалаішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен тегін жол жүреді (барады және кері қайтады).
Соғысқа қатысушылар, сондай-ақ олармен бірге жүрген адамдар (бұдан әрі - делегация мүшелері) Астана және Мәскеу қалаларына Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге темір жол және (немесе) әуе көлігімен жол жүреді, сондай-ақ Астана және Мәскеу қалаларында мерекелік іс-шараларды өткізу кезеңінде олардың тамақтану және тұру шығыстарының ақысы төленеді.
10. Республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары (бұдан әрі - жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары) бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне жол жүру құжаттарын (билеттерді) беру жөніндегі ұйымдарға қаражат аудару үшін, кезеңі мен төлем сомасы көрсетілген жол жүру құжаттары (билеттер) берілген соғысқа қатысушылардың немесе делегацияға қатысушылардың тізімімен қоса төлем шоттарын ұсынады.
Соғысқа қатысушылардың жол жүру құнын өтеу кезінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары қаражатты олардың екінші деңгейдегі банктегі не «Қазпочта» акционерлік қоғамындағы жеке шоттарына аударады.
3.1 Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай
соғысқа қатысушылардың Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының
елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша темір
жол және (немесе) әуе көлігімен жол жүруін
қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттерді пайдалану тәртібі

11. Участники войны обеспечиваются бесплатными проездными документами (билетами) для проезда железнодорожным и (или) воздушным транспортом один раз в год по странам Содружества Независимых Государств, территории Республики Казахстан.
12. Проездные документы (билеты) предоставляются на полный маршрут следования (от пункта отправления до пункта назначения и обратно) на железнодорожном транспорте в купированных и плацкартных вагонах всех категорий поездов и (или) на воздушном транспорте классом "Экономический".
Полный маршрут следования может состоять из нескольких пунктов прибытия и убытия.
13. Проездные документы (билеты) выдаются железнодорожными кассами или кассами авиакомпаний (далее - организации по выдаче проездных документов).
14. Участники войны для получения проездных документов (билетов) обращаются в органы занятости и социальных программ по месту жительства до 1 декабря 2010 года, но не позднее, чем за пятнадцать рабочих дней до отъезда со следующими документами:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) удостоверение участника войны;
3) документ, удостоверяющий личность.
15. Органы занятости и социальных программ на основании полученных заявлений в течение трех рабочих дней готовят и представляют в органы координации занятости и социальных программ областей, городов Астаны, Алматы (далее - органы координации занятости и социальных программ) заявку на получение проездных документов (билетов) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
16. Органы координации занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней сводят полученные заявки от органов занятости и социальных программ и передают в организации по выдаче проездных документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
17. Организации по выдаче проездных документов в течение пяти рабочих дней готовят проездные документы (билеты) на полный маршрут следования, указанный в заявке, и передают их органам координации занятости и социальных программ в соответствии с актом приема-передачи проездных документов (билетов), составляемым в двух экземплярах, по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
18. В случае невозможности предоставления проездных документов (билетов) на маршрут следования, указанный в заявке, организация по выдаче проездных документов в течение пяти рабочих дней письменно уведомляет органы координации занятости и социальных программ по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

11. Соғысқа қатысушылар Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдері, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша бір рет темір жол және (немесе) әуе көлігімен жол жүруге арналған тегін жол жүру құжаттарымен (билеттерді) қамтамасыз етіледі.
12. Жол жүру құжаттары (билеттері) темір жол көлігінде поездардың барлық санаттарындағы купелі және плацкарт вагондарына және (немесе) «Экономикалық» сыныбындағы әуе көлігіне сапардың толық бағытына (шығу пунктінен бару пунктіне дейін және кері қарай) беріледі.
Сапардың толық бағыты бірнеше келу және кету пункттерінен тұруы мүмкін.
13. Жол жүру құжаттарын (билеттерді) темір жол кассалары немесе
авиакомпаниялардың кассалары (бұдан әрі - жол жүру құжаттарын беру
жөніндегі ұйымдар) береді.
14. Соғысқа қатысушылар жол жүру құжаттарын (билеттерді) алу үшін тұрғылықты жері бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына 2010 жылғы 1 желтоқсанға дейін, бірақ сапарға шығу алдында он бес жұмыс күнінен кешіктірмей, мынадай құжаттарымен барады:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) соғысқа қатысушының куәлігі;
3) жеке басын куәландыратын құжат.
15. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған өтініштердің негізінде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерді) алуға арналған өтінімді үш жұмыс күні ішінде дайындайды және облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына (бұдан әрі - жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары) ұсынады.
16. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан алынған өтінімдерді екі жұмыс күнінің ішінде жинақтайды және осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымға береді.
17. Жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар бес жұмыс күнінің ішінде өтінімде көрсетілген сапардың толық бағытына жол жүру құжаттарын (билеттерін) дайындайды және оларды осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалатын жол жүру құжаттарын (билеттерді) қабылдау-беру актісіне сәйкес жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына береді.
18. Өтінімде көрсетілген сапардың толық бағытына жол жүру құжаттарын (билеттерді) беру мүмкін болмаған жағдайда, жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйым бес жұмыс күні ішінде жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарын осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша хабардар етеді.

19. Органы координации занятости и социальных программ полученные проездные документы (билеты) в течение двух рабочих дней передают органам занятости и социальных программ по доверенности формы № М - 2а.
20. Органы занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней передают проездные документы (билеты) участникам войны.
21. Ежемесячно между органами координации занятости и социальных программ и организациями по выдаче проездных документов составляется акт сверки, являющийся основанием для оплаты представленных участникам войны проездных документов (билетов) организациям по выдаче проездных документов.
Акт сверки составляется в двух экземплярах по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
22. Оплата стоимости проездных документов (билетов) производится органами занятости и социальных программ в организации по выдаче проездных документов в безналичной форме на основании подписанного акта сверки, указанного в пункте 21 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
23. Органы занятости и социальных программ ежемесячно представляют в органы координации занятости и социальных программ отчет об использованных проездных документах (билетах), составленный на основе возвращенных участниками войны использованных (не использованных) проездных документов (билетов) либо письменных подтверждений организаций по выдаче проездных документов о возврате проездных документов (билетов).
24. В случае, если участник войны отказался от поездки, возврат проездных документов (билетов) производится участником войны в органы занятости и социальных программ под роспись.
25. В случае, если участником войны возврат проездных документов (билетов), полученных от органов занятости и социальных программ, будет осуществлен в организации по выдаче проездных документов, возврат стоимости указанных проездных документов (билетов) организациями по выдаче проездных документов осуществляется в органы занятости и социальных программ в безналичной форме в течение трех рабочих дней. При этом организациями по выдаче проездных документов выдается участникам войны письменное подтверждение о возврате проездных документов (билетов).
26. Органы занятости и социальных программ возвращают неиспользованные проездные документы (билеты) в органы координации занятости и социальных программ по доверенности формы № М - 2а.

19. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған жол жүру құжаттарын (билеттерді) екі жұмыс күні ішінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына № М - 2а нысанындағы сенімхат бойынша береді.
20. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары жол жүру құжаттарын (билеттерді) екі жұмыс күні ішінде соғысқа қатысушыларға береді.
21. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары мен жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдардың арасында ай сайын салыстырып тексеру актілері жасалады, ол жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға соғысқа қатысушыларға берілген жол жүру құжаттарының (билеттердің) ақысын төлеу үшін негіздеме болып табылады.
Салыстырып тексеру актілері осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалады.
22. Жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнын төлеуді жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары он жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес осы Ереженің 21-тармағында көрсетілген қол қойылған салыстырып тексеру актісінің негізінде қолма-қол ақшасыз нысанда жүргізеді.
23. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары соғысқа қатысушылар қайтарған пайдаланылған (пайдаланылмаған) жол жүру құжаттарының (билеттердің) не жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымның жол жүру құжаттарының (билеттердің) қайтарылғаны туралы жазбаша растамасының негізінде жасалған, пайдаланылған жол жүру құжаттары (билеттер) туралы есепті жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына ұсынады.
24. Егер соғысқа қатысушы жол жүруден бас тартқан жағдайда, соғысқа қатысушы жол жүру құжаттарын (билеттерді) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына қолын қойып қайтарады.
25. Егер соғысқа қатысушы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан алынған жол жүру құжаттарын (билеттерді) қайтаруды жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда жүзеге асырған жағдайда, жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйым жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына көрсетілген жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнын қайтаруды үш жұмыс күні ішінде қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырады. Бұл ретте жол жүру құжаттарын (билеттерді) беру жөніндегі ұйымдар соғысқа қатысушыларға жол жүру құжаттарының (билеттердің) қайтарылғаны туралы жазбаша растама береді.
26. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары пайдаланылмаған жол жүру құжаттарын (билеттерді) жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына № М - 2а нысанындағы сенімхат бойынша қайтарады.

27. Органы координации занятости и социальных программ возвращают неиспользованные проездные документы (билеты) в организации по выдаче проездных документов следующим образом:
если стоимость проезда возмещена органами занятости и социальных программ, проездные документы (билеты) в срок не позднее трех часов после отправления поезда или не ранее трех часов до отправления самолета предъявляются в организации по выдаче проездных документов для возврата мест. При этом общая сумма, предъявляемая к оплате, указываемая в акте сверки, уменьшается на сумму, равную стоимости возвращаемых проездных документов (билетов) за минусом удержаний от стоимости проездного документа (билета);
если стоимость проезда не возмещена органами занятости и социальных программ, проездные документы (билеты) в срок не позднее трех часов после отправления поезда или не ранее трех часов до отправления самолета предъявляются в организации по выдаче проездных документов для возврата мест. При этом в общую сумму, предъявляемую к оплате, указываемую в акте сверки, включается сумма удержаний от стоимости возвращаемого проездного документа (билета).
28. В случае, когда участник войны совершил поездку, не обращаясь в органы занятости и социальных программ, то ему при обращении в срок до 1 декабря 2010 года с заявлением по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и предъявлении использованных проездных документов (билетов), а также документов, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 14 настоящих Правил, органы занятости и социальных программ возмещают полную стоимость проездных документов (билетов) за проезд один раз в течение года в оба конца путем перечисления средств на его лицевой счет в банке второго уровня либо акционерном обществе "Казпочта", указанных в заявлении, в течение месяца со дня подачи заявления.
В случае утраты проездных документов (билетов) вследствие их хищения или иной утери участникам войны, совершившим поездку, не обращаясь в органы занятости и социальных программ, возмещается стоимость проезда железнодорожным и (или) воздушным транспортом на основании документа организаций по выдаче проездных документов, подтверждающего приобретение проездных документов (билетов), а также документов, указанных в подпунктах 2), 3) пункта 14 настоящих Правил.
3.2 Порядок использования целевых текущих трансфертов на
обеспечение проезда участникам войны к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне, пассажирским автобусом по
внутриобластному сообщению

27. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары пайдаланылмаған жол жүру құжаттарын (билеттерді) жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға мынадай тәртіппен қайтарады.
егер жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары жол жүру құнын өтеген болса, жол жүру құжаттары (билеттер) орындарды қайтару үшін поезд жолға шыққаннан кейін үш сағаттан кешіктірмейтін немесе ұшақ ұшып шыққанға дейін үш сағаттан аспайтын мерзімде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымға ұсынылады. Бұл ретте, салыстырып тексеру актісінде көрсетілген төлеуге ұсынылатын жалпы сома жол жүру құжатының (билеттің) құнынан ұстап қалулар шегеріліп, қайтарылатын жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнына тең сомаға азайтылады;
егер жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары жол жүру құнын өтемеген болса, жол жүру құжаттары (билеттері) орындарды қайтару үшін поезд жолға шыққаннан кейін үш сағаттан кешіктірмейтін немесе ұшақ ұшып шыққанға дейін үш сағаттан аспайтын мерзімде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымға ұсынылады. Бұл ретте, салыстырып тексеру актісінде көрсетілген төлеуге ұсынылатын жалпы сомаға қайтарылатын жол жүру құжатының (билеттің) құнынан ұстап қалу сомасы қосылады.
28. Соғысқа қатысушы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына өтініш жасамай, сапарда болып қайтса, онда ол 2010 жылғы 1 желтоқсанға дейінгі мерзімде осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішпен барған және пайдаланылған жол жүру құжаттарын (билеттерін), сондай-ақ осы Ереженің 14-тармағы 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынған кезде, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары өтініш берілген күнінен бастап бір ай ішінде қаражатты екінші деңгейдегі банктегі не «Қазпочта» акционерлік қоғамындағы оның жеке шотына аудару жолымен бір жыл ішінде бір рет барып-қайтуға жол жүру құжаттарының (билеттердің) толық құнын өтейді.
Жол жүру құжаттарының (билеттердің) ұрлануы немесе өзге де жоғалуы салдарынан олар жоғалған жағдайда жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына өтініш жасамай жол жүрген соғысқа қатысушыларға жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымның жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатып алғанын растайтын құжатының, сондай-ақ осы Ереженің 14-тармағы 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың негізінде темір жол және (немесе) әуе көлігімен жол жүру құны өтеледі.
3.2 Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай
соғысқа қатысушылардың облысішілік қатынас бойынша
жолаушылар автобусымен жол жүруін қамтамасыз етуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану тәртібі

29. Участникам войны возмещается полная стоимость проезда (от пункта отправления до пункта назначения и обратно) пассажирским автобусом по внутриобластному сообщению, но не более четырех поездок в год.
30. Для возмещения стоимости проезда пассажирским автобусом по внутриобластному сообщению участники войны обращаются в органы занятости и социальных программ по месту жительства с заявлением по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам и предоставляют документы, указанные в подпунктах 2), 3) пункта 14 настоящих Правил, а также документы, подтверждающие стоимость проезда в оба конца (билет либо справка организации, осуществляющей перевозку, подписанную уполномоченным лицом и заверенную печатью или штампом) (далее - подтверждающие документы).
31. Органы занятости и социальных программ на основании представленных заявлений и подтверждающих документов возмещают участнику войны стоимость проезда пассажирским автобусом по внутриобластному сообщению путем перечисления средств на его лицевой счет в банке второго уровня либо акционерном обществе "Казпочта", указанном в заявлении, в течение месяца со дня подачи заявления.
3.3. Порядок использования целевых текущих трансфертов на
обеспечение проезда участникам войны к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне, пассажирским автобусом по
внутригородскому сообщению
32. Участники войны обеспечиваются бесплатными проездными документами (билетами) для проезда пассажирским автобусом по внутригородскому сообщению в течение мая месяца.
33. Для получения проездных документов (билетов) для проезда пассажирским автобусом по внутригородскому сообщению участники войны обращаются в органы занятости и социальных программ по месту жительства не позднее 20 апреля 2010 года с заявлением по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и представляют документы, указанные в подпунктах 2), 3) пункта 14 настоящих Правил.
34. Органы занятости и социальных программ после завершения приема заявлений в течение двух рабочих дней формируют и передают заявку на получение проездных документов (билетов) для проезда участникам войны пассажирским автобусом по внутригородскому сообщению по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам в соответствующие предприятия (организации), имеющие право реализации проездных документов (билетов).
35. Предприятия (организации), имеющие право реализации проездных документов (билетов) в течение трех рабочих дней согласно заявке готовят проездные документы (билеты), дающие право осуществлять бесплатный проезд пассажирским автобусом по внутригородскому сообщению в течение мая месяца, и передают их органам занятости и социальных программ в соответствии с актом приема-передачи проездных документов (билетов), составляемым в двух экземплярах по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

29. Соғысқа қатысушыларға облысішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен жол жүрудің (жолға шығу пунктінен бару пунктіне дейін және кері қарай) толық құны, бірақ жылына төрт сапардан асырмай өтеледі.
30. Облысішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен жол жүру құнын өтеу үшін соғысқа қатысушылар тұрғылықты жеріндегі жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына осы Ережеге 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті және Ереженің 14-тармағы 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды, сондай-ақ барып қайту үшін жол жүру құнын растайтын құжаттарды (билетті не тасымалды жүзеге асыратын ұйымның уәкілетті тұлғасы қол қойған және мөртабанмен немесе мөртаңбамен расталған анықтамасын (бұдан әрі - растаушы құжаттар) ұсынады.
31. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары ұсынылған өтініштер мен растаушы құжаттардың негізінде өтініш берілген күннен бастап бір ай ішінде қаражатты соғысқа қатысушының екінші деңгейдегі банктегі не «Қазпочта» акционерлік қоғамындағы жеке шотына аудару жолымен оған облысішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен жол жүру құнын өтейді.
3.3 Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай
соғысқа қатысушылардың қалаішілік қатынас бойынша
жолаушылар автобусымен жол жүруін қамтамасыз
етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану тәртібі
32. Соғысқа қатысушылар мамыр айының ішінде қалаішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен жол жүруге арналған тегін жол жүру құжаттарымен (билеттермен) қамтамасыз етіледі.
33. Қалаішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен жол жүруге арналған жол жүру құжаттарын (билеттерді) алу үшін соғысқа қатысушылар 2010 жылғы 20 сәуірден кешіктірмей тұрғылықты жеріндегі жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына осы Ережеге 9-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінішімен барады және осы Ереженің 14-тармағы 2), 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
34. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары өтініштерді қабылдау аяқталғаннан кейін, екі жұмыс күні ішінде осы Ережеге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша соғысқа қатысушылардың қалаішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен жол жүру құжаттарын (билеттерді) алуға арналған өтінімді қалыптастырады және оны жол 11 құжаттарын (билеттерді) сатуға құқығы бар тиісті кәсіпорындарға (ұйымдарға) береді.
35. Жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуға құқығы бар кәсіпорындар (ұйымдар) өтінімге сәйкес мамыр айы ішінде қалаішілік қатынас бойынша жолаушылар автобусымен тегін жол жүруді жүзеге асыруға құқық беретін жол жүру құжаттарын (билеттерді) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалатын жол жүру құжаттарын (билеттерді) қабылдау-тапсыру актісіне сәйкес үш жұмыс күні ішінде дайындайды және оларды жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына береді.

36. Органы занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней передают проездные документы (билеты) участникам войны под роспись.
37. В случае, если участник войны при выдаче проездного документа (билета) отказался от проезда пассажирским автобусом по внутригородскому сообщению, отказ фиксируется в письменной форме.
38. Органы занятости и социальных программ до 25 апреля 2010 года представляют в органы координации занятости и социальных программ отчет о полученных участниками войны проездных документах (билетах) и количестве отказов от их получения.
39. Между органами занятости и социальных программ и предприятиями (организациями), имеющими право реализации проездных документов (билетов), до 25 апреля 2010 года составляется акт сверки, являющийся основанием для оплаты представленных участникам войны проездных документов (билетов) соответствующим предприятиям (организациям), имеющим право реализации проездных документов (билетов).
Акт сверки составляется в двух экземплярах по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
40. Органы занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней возвращают проездные документы (билеты) от которых отказались участники войны в предприятия (организации), имеющие право реализации проездных документов (билетов) по доверенности формы № М - 2а. При этом общая сумма, предъявляемая к оплате, указываемая в акте сверки, уменьшается на сумму, равную стоимости возвращаемых проездных документов (билетов).
41. Оплата стоимости проездных документов (билетов) производится органами занятости и социальных программ в соответствующие предприятия (организации), имеющие право реализации проездных документов (билетов) в безналичной форме на основании подписанного акта сверки, указанного пункте 39 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
3.4 Порядок использования целевых текущих трансфертов на
обеспечение проезда участникам делегаций к 65-летию Победы в
Великой Отечественной войне, железнодорожным и (или) воздушным
транспортом на парады, посвященные празднованию 65-летия Победы
в Великой Отечественной войне в городах Астане и Москве
42. Участникам делегаций предоставляются проездные документы для проезда железнодорожным и (или) воздушным транспортом на парады, посвященные празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной войне в городах Астане и Москве, а также оплата расходов на питание и проживание в период проведения праздничных мероприятий в городах Астане и Москве.

36. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары екі жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын (билеттерді) соғысқа қатысушыларға қолын қойғызып береді.
37. Жол жүру құжатын (билетті) беру кезінде соғысқа қатысушы қала ішінде жүретін жолаушылар автобусымен жол жүруден бас тартқан жағдайда, бас тарту жазбаша түрде тіркеледі.
38. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары 2010 жылғы 25 сәуірге дейін жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына соғысқа қатысушылар алған жол жүру құжаттары (билеттер) мен оларды алудан бас тартулардың саны туралы есеп береді.
39. 2010 жылғы 25 сәуірге дейін жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары мен жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуға құқығы бар кәсіпорындардың (ұйымдардың) арасында соғысқа қатысушыларға берілген жол жүру құжаттарына (билеттерге) тиісті кәсіпорындарға (ұйымдарға) ақы төлеу үшін негіздеме болып табылатын салыстырып тексеру актісі жасалады.
Салыстырып тексеру актісі осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалады.
40. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары екі жұмыс күні ішінде соғысқа қатысушылар бас тартқан жол жүру құжаттарын (билеттерді) жол жүру құжаттарын (билеттерді) сатуға құқығы бар кәсіпорындарға (ұйымдарға) № М - 2а нысанындағы сенімхат бойынша қайтарады. Бұл ретте төлеуге ұсынылатын, салыстырып тексеру актісінде көрсетілетін жалпы сома қайтарылатын жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнына тең сомаға азайтылады.
41. Жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнын төлеуді жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары тиісті жол жүру құжаттарын (билеттерді) сату құқығы бар кәсіпорындарға (ұйымдарға) осы Ереженің 39-тармағында көрсетілген қол қойылған салыстырып тексеру актісінің негізінде қолма қол ақшасыз нысанда, Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес он жұмыс күні ішінде жүргізеді.
3.4 Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай
делегацияға қатысушылардың Астана және Мәскеу қалаларындағы
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге
арналған шеруге темір жол және (немесе) әуе көлігімен
жол жүруін қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
42. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған Астана және Мәскеу қалаларындағы шеруге бару үшін делегацияға қатысушыларға темір жол және (немесе) әуе көлігімен жол жүру үшін жол жүру құжаттары, сондай-ақ Астана және Мәскеу қалаларында мерекелік іс-шаралардың өту кезеңіндегі тамақтану мен тұру шығыстарының ақысы беріледі.

43. Органы координации занятости и социальных программ в срок до 10 апреля 2010 года формируют и утверждают списки участников делегаций на парады, посвященные празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной войне в городах Астане и Москве (далее - делегации) по разнарядке по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, определяют ответственное лицо из числа сопровождающих для каждой делегации и направляют в органы занятости и социальных программ.
44. Органы занятости и социальных программ в течение трех рабочих дней после получения списков участников делегаций осуществляют сбор документов на каждого участника делегации:
заявление по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
копию документа, удостоверяющего личность;
копию лицевого счета в банке второго уровня либо акционерном обществе "Казпочта";
копию удостоверения участника войны (для участников войны);
справку с медицинской организации об отсутствии противопоказаний к проезду (для участников войны).
45. Органы занятости и социальных программ на основании полученных заявлений и документов в течение двух рабочих дней готовят и представляют в органы координации занятости и социальных программ заявку на получение проездных документов (билетов) по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
46. Проездные документы (билеты) на парад, посвященный празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной войне, в город Москву предоставляются участникам делегаций:
из пункта отправления до города Астаны железнодорожным и (или) воздушным транспортом;
из города Астаны в город Москву воздушным транспортом.
47. Органы координации занятости и социальных программ не позднее, чем за пятнадцать рабочих дней до отъезда делегации формируют и передают заявку на получение проездных документов (билетов) в организации по выдаче проездных документов по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
48. Организации по выдаче проездных документов в течение пяти рабочих дней готовят проездные документы (билеты) на полный маршрут следования, указанный в заявке, и передают их органам координации занятости и социальных программ в соответствии с актом приема-передачи проездных документов (билетов), составляемым в двух экземплярах по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
49. Органы координации занятости и социальных программ полученные проездные документы (билеты) в течение двух рабочих дней передают органам занятости и социальных программ по доверенности формы № М - 2а.

43. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары 2010 жылғы 10 сәуірге дейінгі мерзімде Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған Астана және Мәскеу қалаларындағы шеруге баратын делегация мүшелерінің (бұдан әрі - делегациялар) тізімін жасайды және осы Ережеге 11-қосымшаға сәйкес нысандағы тәртіптемелер бойынша бекітеді, әр делегациямен бірге жүретін адамдардың қатарынан жауапты адамды белгілейді әрі жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына жібереді.
44. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегациялардың тізімдерін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде делегацияның әрбір мүшесіне мынадай құжаттарды жинауды жүзеге асырады:
осы Ережеге 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
екінші деңгейлі банктегі не «Қазпочта» акционерлік қоғамындағы жеке шотының көшірмесі;
соғысқа қатысушы куәлігінің көшірмесі (соғысқа қатысушылар үшін);
медициналық ұйымның жол жүруге қарсы айғақтамалардың жоқ екені туралы анықтамасы (соғысқа қатысушылар үшін).
45. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған өтініштер мен құжаттардың негізінде екі жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға арналған өтінімді осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысанда дайындайды және жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына береді.
46. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған Мәскеу қаласындағы шеруге бару үшін делегация мүшелеріне жол жүру құжаттары (билеттер):
шығу пунктінен Астана қаласына дейін - темір жол және (немесе) әуе көлігіне;
Астана қаласынан Мәскеу қаласына дейін - әуе көлігіне беріледі.
47. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегацияның сапарға шығу күніне дейін он бес жұмыс күнінен 13 кешіктірмей жол жүру құжаттарын (билеттерді) алуға осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім жасайды және жол жүру құжаттарын (билеттерді) беру жөніндегі ұйымға береді.
48. Жол жүру құжаттарын (билеттерді) беру жөніндегі ұйымдар бес жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген сапардың толық бағытына жол жүру құжаттарын (билеттерді) дайындайды және оларды жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалатын жол жүру құжаттарын (билеттерді) қабылдау-тапсыру актісіне сәйкес береді.
49. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған жол жүру құжаттарын (билеттерді) екі жұмыс күні ішінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына № М - 2а нысандағы сенімхат бойынша береді.

50. Органы занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней передают проездные документы (билеты) участникам делегаций под роспись.
51. После подписания акта приема-передачи проездных документов (билетов) между органами координации занятости и социальных программ и организациями по выдаче проездных документов составляется акт сверки, являющийся основанием для оплаты представленных участникам делегаций проездных документов (билетов) организациям по выдаче проездных документов.
Акт сверки составляется в двух экземплярах по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
52. Оплата стоимости проездных документов (билетов) производится органами занятости и социальных программ в организации по выдаче проездных документов в безналичной форме на основании подписанного акта сверки, указанного в пункте 51 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
53. Участникам делегаций оплачиваются расходы на питание и проживание единовременно в следующих размерах:
1) на парад, посвященный празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городе Астане на одного человека в расчете на пять суток - 63585 тенге;
2) на парад, посвященный празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городе Москве на одного человека в расчете на пять суток - 225000 тенге.
54. Органы занятости и социальных программ не позднее, чем за пять рабочих дней до отъезда делегации, оплачивают каждому участнику делегации расходы на питание и проживание путем перечисления средств на его лицевой счет в банке второго уровня либо акционерном обществе "Казпочта".
55. Органы занятости и социальных программ ежемесячно в период с апреля по май 2010 года представляют в органы координации занятости и социальных программ отчет об использованных проездных документах (билетах), составленный на основе возвращенных участниками делегаций использованных (не использованных) проездных документов (билетов) либо письменных подтверждений организаций по выдаче проездных документов о возврате проездных документов (билетов).
56. В случае отказа от поездки, участник делегации возвращает органам занятости и социальных программ полученные проездные документы (билеты) под роспись, а также средства, перечисленные на его лицевой счет в срок не позднее 31 мая 2010 года.
57. В случае, если участником делегации возврат проездных документов (билетов), полученных от органов занятости и социальных программ, будет осуществлен в организациях по выдаче проездных документов, возврат стоимости указанных проездных документов (билетов) организациями по выдаче проездных документов осуществляется в органы занятости и социальных программ в безналичной форме в течение трех рабочих дней. При этом организациями по выдаче проездных документов выдается участникам делегаций письменное подтверждение о возврате проездных документов (билетов).

50. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары екі жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын (билеттерді) делегация мүшелеріне қолын қойғызып береді.
51. Жол жүру құжаттарын (билеттерді) қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейін жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдары мен жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдардың арасында жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымға делегация қатысушыларына берілген жол жүру құжаттарына (билеттерге) ақы төлеу үшін негіздеме болып табылатын салыстырып тексеру актісі жасалады.
Салыстырып тексеру актісі осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалады.
52. Жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнын төлеуді жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда осы Ереженің 51-тармағында көрсетілген қол қойылған салыстырып тексеру актісінің негізінде қолма қол ақшасыз нысанда Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамасына сәйкес он жұмыс күні ішінде жүргізеді.
53. Делегация мүшелеріне тамақтану және тұру шығындары мынадай:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған Астана қаласындағы шеруге бір адамға бес тәулікке есептегенде - 63585 теңге;
2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған Мәскеу қаласындағы шеруге барған бір адамға бес тәулікке есептегенде - 225000 теңге мөлшерінде бір рет төленеді.
54. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегацияның сапарға шығу күніне дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей делегацияның әрбір мүшесіне тамақтану және тұру шығыстарын, оның екінші деңгейдегі банктегі не «Қазпочта» акционерлік қоғамындағы жеке шотына қаражат аудару жолымен төлейді.
55. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар органдарына 2010 жылғы сәуірден бастап мамыр айына дейінгі кезеңде, ай сайын делегация мүшелері қайтарған пайдаланылған (пайдаланылмаған) жол жүру құжаттарының (билеттердің) не жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымның жол жүру құжаттарының (билеттердің) қайтарылғаны туралы жазбаша растамаларының негізінде жасалған пайдаланылған жол жүру құжаттары (билеттер) туралы есепті ұсынады.
56. Сапардан бас тартқан жағдайда, делегация мүшесі жол жүру құжаттарын (билеттерді), сондай-ақ оның жеке шотына аударылған қаражатты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына қол қою арқылы 2010 жылғы 31 мамырдан кешіктірмейтін мерзімде қайтарады.
57. Егер делегация мүшесі жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан алынған жол жүру құжаттарын (билеттерді) қайтаруды жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда жүзеге асыратын болса, жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар көрсетілген жол жүру құжаттарының (билеттердің) құнын қайтаруды жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына қолма қол ақшасыз нысанда үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады. Бұл ретте жол жүру құжаттарын (билеттерді) беру жөніндегі ұйымдар делегация мүшелеріне жол жүру құжаттарының (билеттердің) қайтарылғаны туралы жазбаша растама береді.

170
19
19
32
19
20
Приложение 12
к Правилам
Начальнику органа занятости и социальных программ
________________________________________________
от _____________________________________________,
проживающего по адресу _________________________
_______________________________________________,
удостоверение личности (паспорт) _______________
удостоверение участника (инвалида) войны (при
наличии такого статуса) ________________________
Заявление
Прошу предоставить проездные документы (билеты) на парад,
посвященный празднованию 65-летия Победы в Великой Отечественной
войне (указать место проведения парада: в городе Астане, в городе
Москве), в том числе оплатить расходы на питание и проживание в
период проведения праздничных мероприятий.
В случае невозможности совершения поездки обязуюсь в срок не
позже трех суток до отъезда возвратить проездные документы (билеты),
а также полученные мною денежные средства на питание и проживание в
органы занятости и социальных программ.
В течение месяца после приезда обязуюсь вернуть в органы
занятости и социальных программ использованные проездные документы
(билеты).
Дата ________________
Подпись участника делегации __________________
Заявление принято ______________________________________________
(дата, Ф.И.О., роспись специалиста органа занятости и социальных
программ)
Отметка о получении проездных документов (билетов):
Проездные документы (билеты) выдал:
Дата __________________________
Подпись специалиста органа занятости и социальных программ _______
Проездные документы (билеты) получил:
Дата _______________
Подпись участника делегации ____________

170
19
19
32
19
20
Ережеге
12-қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
органының бастығы __________________________
____________________________________________
_________________ мекенжайы бойынша тұратын,
жеке куәлігі (паспорты) ____________________
соғысқа қатысушының (соғыс мүгедегінің)
куәлігі (мұндай мәртебесі болған жағдайда)__
____________________________________________
Өтініш
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығын мерекелеуге арналған (шерудің қай қалада болатынын көрсету керек: Астана қаласында, Мәскеу қаласында) өткізілетін шеруге баруға жол жүру құжаттарын (билеттерді) беруіңізді, оның ішінде мерекелік іс-шаралар өткізілетін кезеңде тамақтану және тұру шығыстарын төлеуіңізді сұраймын.
Сапарға шығу мүмкіндігі болмай қалған жағдайда, жол жүру құжаттарын (билеттерді), сондай-ақ тамақтануға және тұруға мен алған ақшалай қаражатты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына жол жүруге дейін үш тәуліктен кешіктірілмейтін мерзімде қайтаруға міндеттенемін,
Келгеннен кейін бір айдың ішінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына пайдаланылған жол жүру құжаттарын (билеттерді) қайтаруға міндеттенемін.
Күні ______________________________
Делегацияға қатысушының қолы _______________
Өтініш қабылданды _______________________
(күні, Т.А.Ә., жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы маманының қолы)
Жол жүру құжаттарын (билеттерді) алғаны туралы белгі:
Жол жүру құжаттарын (билеттерді) берді:
Күні ______________________________
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы маманының қолы _______________
Жол жүру құжаттарын (билеттерді) алды:
Күні ________________________________
Делегацияға қатысушының қолы ________