О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 238
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2010 года № 537. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 марта 2009 года № 238 "Об утверждении Правил ценообразования на регулируемых рынках" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 13, ст. 93) следующие дополнения и изменения:
в Правилах ценообразования на регулируемых рынках, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) отпускная цена - цена товара (работы, услуги), применяемая субъектом регулируемого рынка для его производства и (или) реализации;";
абзац второй подпункта 6) после слов "включенные в" дополнить словом "Государственный";
в подпункте 7) слово "рынках." заменить словом "рынках;";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) предельная цена - цена товара (работы, услуги), установленная субъектом регулируемого рынка на основании затрат и прибыли, необходимых для их производства и (или) реализации в соответствии с настоящими Правилами, и признанная уполномоченным органом обоснованной по результатам проведения экспертизы цены.";
подпункт 2) части второй пункта 7 после слов "товары (работы, услуги)" дополнить словами "выше предельной цены";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. В целях контроля за соблюдением порядка ценообразования на регулируемых рынках, а также в случаях, предусмотренных абзацами третьим и четвертым подпункта 1) статьи 7-3 Закона, уполномоченный орган осуществляет мониторинг цен Субъектов.
По результатам проведения мониторинга цен и (или) на основании жалоб, информации, сведений, указывающих на установление необоснованной цены, уполномоченный орган проводит экспертизу цены в соответствии с настоящими Правилами.";
в пункте 10:
в части первой после слова "ценах" дополнить словами ", или информации, предоставленной в рамках контроля за соблюдением порядка ценообразования на регулируемых рынках";
в подпункте 2) слова "с порядком ценообразования" заменить словами "с настоящими Правилами";
пункт 11 дополнить словами "либо информации, предоставленной в рамках контроля за соблюдением порядка ценообразования на регулируемых рынках";

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 238 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 маусымдағы № 537 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 наурыздағы № 238 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 13, 93-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Реттелетін нарықтардағы бағаны белгілеу ережесінде:
2-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
«1-1) босатылу бағасы - реттелетін нарық субъектісі тауарды (жұмысты, көрсетілетін қызметті) өндіру және (немесе) өткізу үшін қолданатын оның бағасы;»;
6) тармақшаның екінші абзацы «субъектілерінің» деген сөзден кейін «Мемлекеттік» деген сөзбен толықтырылсын;
7) тармақшада «орган.» деген сөз «орган;» деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) шекті баға - тауарды (жұмысты, көрсетілетін қызметті) өндіру және (немесе) өткізу үшін қажетті шығындар мен пайданың негізінде реттелетін нарық субъектісі осы Ережеге сәйкес белгілеген және бағаға сараптама жүргізу нәтижелері бойынша уәкілетті орган негізді деп таныған тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) бағасы.»;
7-тармақтың екінші бөлігінің 2) тармақшасы «бағалардың» деген сөзден кейін «шекті бағадан жоғары» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
«7-1. Реттелетін нарықтарда баға белгілеу тәртібінің сақталуын бақылау мақсатында, сондай-ақ Заңның 7-3-бабының 1) тармақшасының үшінші және төртінші абзацтарында көзделген жағдайларда уәкілетті орган Субъектілер бағаларының мониторингін жүзеге асырады.
Бағаларға мониторинг жүргізу нәтижелері бойынша және (немесе) негізсіз баға белгіленгенін көрсететін шағымдардың, ақпараттың, мәліметтердің негізінде уәкілетті орган осы Ережеге сәйкес бағаға сараптама жүргізеді.»;
10-тармақта:
бірінші бөлікте «ақпаратты» деген сөзден кейін «, немесе реттелетін нарықтарда баға белгілеу тәртібінің сақталуын бақылау шеңберінде берілген ақпаратты» деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақшада «баға белгілеу тәртібіне» деген сөздер «осы Ережеге» деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақта «ақпаратты» деген сөзден кейін «, не реттелетін нарықтарда баға белгілеу тәртібінің сақталуын бақылау шеңберінде берілген ақпаратты» деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Субъект, не превышая предельной цены, вправе самостоятельно снижать и повышать цены на производимые (реализуемые) товары (работы, услуги) с предоставлением в уполномоченный орган информации, указывающей на причины снижения или повышения, не позднее пяти рабочих дней со дня снижения или повышения цены.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
«11-1. Субъект шекті бағаны көтерместен, уәкілетті органға бағаның төмендеу немесе көтерілу себептерін көрсететін ақпаратты баға төмендеген немесе көтерілген күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей бере отырып, өндірілетін (өткізілетін) тауарларға (жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге) бағаларды дербес төмендетуге және көтеруге құқылы.».
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов