О реорганизации некоторых республиканских государственных предприятий на праве хозяйственного ведения Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2010 года № 658
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный научный медицинский центр", "Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней", "Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова", "Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова" путем преобразования в акционерные общества "Национальный научный медицинский центр", "Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней", "Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова", "Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова" (далее - общества) соответственно со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основными предметами деятельности обществ осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения и науки.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) утверждение уставов обществ;
2) государственную регистрацию обществ в органах юстиции Республики Казахстан;
3) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций обществ Министерству здравоохранения Республики Казахстан;
4) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2010 года № 658
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы кейбір республикалық мемлекеттік кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 28 маусымдағы № 658 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Ұлттық ғылыми медициналық орталық», «Құрмет белгісі» орденді Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты», «Академик Б.О.Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығы», «А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындары тиісінше жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын «Ұлттық ғылыми медициналық орталық», «Құрмет белгісі» орденді Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты», «Академик Б.О.Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығы», «А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы» акционерлік қоғамдары (бұдан әрі - қоғамдар) етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғамдар қызметінің негізгі мәні денсаулық сақтау және ғылым саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғамдардың жарғыларын бекітуді;
2) қоғамдардың Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
3) қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне беруді;
4) осы қаулыны іске асыру жөнінде өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 28 маусымдағы
№ 658 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. «Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:

раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-118, следующего содержания:
"21-118. АО "Национальный научный медицинский центр"";
раздел "г. Алматы" дополнить строками, порядковые номера 123-126, 123-127, 123-128, следующего содержания:
"123-126. АО "Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней"
123-127. АО "Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова"
123-128. АО "Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова"".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству здравоохранения Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 227-3, 227-4, 227-5, 227-6, следующего содержания:
"227-3. АО "Национальный научный медицинский центр"
227-4. АО "Казахский ордена "Знак Почета" научно-исследовательский институт глазных болезней"
227-5. АО "Научный центр урологии имени академика Б.У. Джарбусынова"
227-6. АО "Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова"".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.

«Астана қаласы» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-118-жолмен толықтырылсын:
«21-118. «Ұлттық ғылыми медициналық орталық» АҚ»;
«Алматы қаласы» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 123-126, 123-127, 123-128-жолдармен толықтырылсын:
«123-126. «Құрмет белгісі» орденді Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты» АҚ
123-127. «Академик Б.О.Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығы» АҚ
123-128. «А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы» АҚ».
3. «Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулының қосымшасында:
«Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 227-3, 227-4, 227-5, 227-6-жолдармен толықтырылсын:
«227-3. «Ұлттық ғылыми медициналық орталық» АҚ
227-4. «Құрмет белгісі» орденді Қазақ көз аурулары ғылыми-зерттеу институты» АҚ
227-5. «Академик Б.О. Жарбосынов атындағы Урология ғылыми орталығы» АҚ
227-6. «А.Н.Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы» АҚ».
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.