О проекте Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2011 - 2013 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2010 года № 856
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2011 - 2013 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Закон Республики Казахстан Об объемах трансфертов общего характера между республиканским
и областными бюджетами, бюджетами города республиканского
значения, столицы на 2011 - 2013 годы
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2011 - 2013 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемые
из областных бюджетов и бюджета города республиканского
значения в республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2011 год в сумме 111 190 063 тысячи тенге, в том числе:
Атырауской - 43 359 321 тысяча тенге;
Мангистауской - 13 490 396 тысяч тенге;
города Алматы - 54 340 346 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2012 год в сумме 110 794 270 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 41 235 583 тысячи тенге;
Мангистауской - 16 888 595 тысяч тенге;
города Алматы - 52 670 092 тысячи тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения в республиканский бюджет на 2013 год в сумме 130 342 827 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской - 46 116 400 тысяч тенге;
Мангистауской - 25 476 461 тысяча тенге;
города Алматы - 58 749 966 тысяч тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемые из
республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджету столицы
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджету столицы на 2011 год в сумме 785 566 988 тысяч тенге, в том числе:

"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2011-2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 тамыздағы № 856 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2011 - 2013 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Заңы Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар
қала, астана бюджеттері арасындағы 2011 — 2013 жылдарға
арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Осы Заң республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2011 - 2013 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік көріністегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы
бар қала бюджетінен республикалық бюджетке
берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2011 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 111 190 063 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 43 359 321 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 13 490 396 мың теңге;
Алматы қаласынан — 54 340 346 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2012 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 110 794 270 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 41 235 583 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 16 888 595 мың теңге;
Алматы қаласынан - 52 670 092 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала бюджетінен республикалық бюджетке 2013 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 130 342 827 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан - 46 116 400 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 25 476 461 мың теңге;
Алматы қаласынан - 58 749 966 мың теңге сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге,
астана бюджетіне берілетін бюджеттік
субвенциялардың көлемі
1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2011 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 785 566 988 мың теңге, оның ішінде:

Акмолинской - 49 340 811 тысяч тенге;
Актюбинской - 21 580 226 тысяч тенге;
Алматинской - 93 874 356 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 81 480 469 тысяч тенге;
Жамбылской - 75 670 680 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 13 471 093 тысячи тенге;
Карагандинской - 55 518 540 тысяч тенге;
Кызылординской - 64 238 754 тысячи тенге;
Костанайской - 48 397 233 тысячи тенге;
Павлодарской - 25 598 363 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 46 839 839 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 193 022 537 тысяч тенге;
города Астаны - 16 534 087 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджету столицы на 2012 год в сумме 875 967 586 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 53 353 875 тысяч тенге;
Актюбинской - 31 447 213 тысяч тенге;
Алматинской - 103 665 449 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 89 360 487 тысяч тенге;
Жамбылской - 84 978 896 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 16 564 323 тысячи тенге;
Карагандинской - 60 950 597 тысяч тенге;
Кызылординской - 71 425 646 тысяч тенге;
Костанайской - 52 107 242 тысячи тенге;
Павлодарской - 28 703 563 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 50 545 757 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской - 216 168 781 тысяча тенге;
города Астаны - 16 695 757 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджету столицы на 2013 год в сумме 860 838 727 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской - 52 832 167 тысяч тенге;
Актюбинской - 32 512 050 тысяч тенге;
Алматинской - 103 233 388 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской - 89 030 291 тысяча тенге;
Жамбылской - 86 952 456 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской - 12 898 238 тысяч тенге;
Карагандинской - 58 082 172 тысячи тенге;
Кызылординской - 70 963 566 тысяч тенге;
Костанайской - 50 988 960 тысяч тенге;
Павлодарской - 27 480 634 тысячи тенге;
Северо-Казахстанской - 50 636 143 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской - 220 035 656 тысяч тенге;
городу Астаны - 5 193 006 тысяч тенге.
Статья 3. Объемы расходов,
предусматриваемые в местных бюджетах
Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, с учетом расходов на амбулаторно-поликлиническую помощь кожно-венерологических, онкологических и наркологических диспансеров согласно приложению к настоящему Закону.

Ақмола облысына - 49 340 811 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 21 580 226 мың теңге;
Алматы облысына - 93 874 356 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 81 480 469 мың теңге;
Жамбыл облысына - 75 670 680 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына — 13 471 093 мың теңге;
Қарағанды облысына - 55 518 540 мың теңге;
Қызылорда облысына - 64 238 754 мың теңге;
Қостанай облысына - 48 397 233 мың теңге;
Павлодар облысына - 25 598 363 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 46 839 839 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына- 193 022 537 мың теңге;
Астана қаласына — 16 534 087 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2012 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 875 967 586 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 53 353 875 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 31 447 213 мың теңге;
Алматы облысына - 103 665 449 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына — 89 360 487 мың теңге;
Жамбыл облысына - 84 978 896 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына — 16 564 323 мың теңге;
Қарағанды облысына - 60 950 597 мың теңге;
Қызылорда облысына - 71 425 646 мың теңге;
Қостанай облысына - 52 107 242 мың теңге;
Павлодар облысына - 28 703 563 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына- 50 545 757 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 216 168 781 мың теңге;
Астана қаласына - 16 695 757 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне берілетін 2013 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 860 838 727 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына - 52 832 167 мың теңге;
Ақтөбе облысына — 32 512 050 мың теңге;
Алматы облысына - 103 233 388 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 89 030 291 мың теңге;
Жамбыл облысына - 86 952 456 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 12 898 238 мың теңге;
Қарағанды облысына - 58 082 172 мың теңге;
Қызылорда облысына - 70 963 566 мың теңге;
Қостанай облысына - 50 988 960 мың теңге;
Павлодар облысына - 27 480 634 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 50 636 143 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 220 035 656 мың теңге;
Астана қаласына - 5 193 006 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-бап. Жергілікті бюджеттерде көзделетін шығыстардың
көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға қосымшаға сәйкес тері-венерологиялық, онкологиялық және наркологиялық диспансерлердің амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуіне арналған шығыстарды ескере отырып, амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуіне бағытталатын бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін.