О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2009 года № 906
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2010 года № 1027. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 492.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.06.2023 № 492 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2009 года № 906 "Об утверждении Правил определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства" следующие дополнения и изменения:
в Правилах определения лимита правительственного долга и долга местного исполнительного органа, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства, утвержденных указанным постановлением:
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Уточнение лимита правительственного долга производится в случае изменения объема дефицита республиканского бюджета, установленного на планируемый финансовый год, при уточнении республиканского бюджета в течение соответствующего финансового года.";
в пункте 8:
слово "государственному" заменить словом "бюджетному";
цифру "1" заменить цифрами "15";
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Уточнение лимита долга местных исполнительных органов производится в случае изменения бюджетных параметров, при уточнении республиканского бюджета в течение соответствующего финансового года";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Лимит предоставления государственных гарантий и поручительств государства на соответствующий год формируется исходя из объемов дохода республиканского бюджета, затрат на обслуживание и погашение правительственного долга, затрат, связанных с выполнением обязательств по государственным гарантиям и поручительствам государства на планируемый трехлетний период";
в пункте 10 слово "государственному" заменить словом "бюджетному";
в приложении 1 к указанным Правилам:
абзацы седьмой, восьмой, девятый, десятый и одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"При определении лимита правительственного долга на планируемый финансовый год должны соблюдаться следующие требования:
В1 < (InGB * 0,15) - В2, где
B1 - объем затрат на обслуживание и погашение правительственного долга на планируемый трехлетний период;
InGB - объем доходов республиканского бюджета на планируемый трехлетний период;
B2 - объем затрат, связанных с выполнением обязательств по государственным гарантиям и поручительствам государства на планируемый трехлетний период";
абзац двенадцатый исключить;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 906 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 5 қазандағы № 1027 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 492 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.06.2023 № 492 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 маусымдағы № 906 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Үкіметтік борыштың және жергілікті атқарушы орган борышының лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін айқындау ережесінде:
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Үкіметтік борыш лимитін нақтылау жоспарланатын қаржы жылына белгіленген республикалық бюджет тапшылығының көлемі өзгерген жағдайда республикалық бюджетті тиісті қаржы жылы ішінде нақтылау кезінде жүргізіледі.";
8-тармақта:
"Мемлекеттік" деген сөз "Бюджеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
"1" деген сан "15" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Жергілікті атқарушы органдар борышының лимитін нақтылау бюджеттік өлшемдер өзгерген жағдайда республикалық бюджетті тиісті қаржы жылы ішінде нақтылау кезінде жүргізіледі.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін берудің тиісті жылға арналған лимиті жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет кірісінің, үкіметтік борышқа қызмет көрсетуге және оны өтеуге арналған шығындардың, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктері бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты шығындардың көлемдерін негізге ала отырып қалыптастырылады.";
10-тармақта "Мемлекеттік" деген сөз "Бюджеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген Ереженің 1-қосымшасында:
жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы және он бірінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоспарланатын қаржы жылына арналған үкіметтік борыш лимитін айқындау кезінде мынадай талаптар орындалуы тиіс:
В1< (ІnGВ*0,15) - В2, мұнда
B1 - жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған үкіметтік борышқа қызмет көрсетуге және оны өтеуге арналған шығындардың көлемі;
ІnGВ - жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет кірістерінің көлемі;
B2 - жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктері бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты шығындар көлемі.";
он екінші абзац алынып тасталсын;
көрсетілген Ереженің 3-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 октября 2010 года № 1027
Приложение 3
к Правилам определения лимита
правительственного долга и долга
местного исполнительного органа,
лимитов предоставления
государственных гарантий и
поручительств государства
Формулы определения лимита предоставления государственных
гарантий и поручительств государства
При определении лимита предоставления государственных гарантий и поручительств государства должны соблюдаться следующие требования:
B2 < (InGB * 0,15) - В1, где
В2 - объем затрат, связанных с выполнением обязательств по государственным гарантиям и поручительствам государства на планируемый трехлетний период;
InGB - объем доходов республиканского бюджета на планируемый трехлетний период;
В1 - объем затрат на обслуживание и погашение правительственного долга на планируемый трехлетний период.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 5 қазандағы
№ 1027 қаулысына
қосымша
Үкіметтік борыштың және
жергілікті атқарушы орган
борышының лимитін, мемлекеттік
кепілдіктер мен мемлекет
кепілгерліктерін беру лимиттерін
айқындау ережесіне
3-қосымша
Мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимитін айқындау формулалары
Мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимитін айқындау кезінде мынадай талаптар орындалуы тиіс:
В2 < (ІnGВ * 0,15) - В1, мұнда
В2 - жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктері бойынша міндеттемелерді орындауға байланысты шығындардың көлемі;
ІnGВ - жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған республикалық бюджет кірістерінің көлемі;
В1 - жоспарланатын үш жылдық кезеңге арналған үкіметтік борышқа қызмет көрсетуге және оны өтеуге арналған шығындардың көлемі.