Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на строительно-монтажные работы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1034
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.12.2015 № 1034 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра национальной экономики РК от 27.03.2015 г. № 276.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 31.08.2012 № 1128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность";
3) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы";
4) исключен постановлением Правительства РК от 31.08.2012 № 1128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования);
5) исключен постановлением Правительства РК от 31.08.2012 № 1128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.08.2012 № 1128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 18.09.2013 № 983 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на производство строительно-монтажных работ
(начало строительства) по объектам местного значения"
Сноска. Стандарт исключен постановлением Правительства РК от 31.08.2012 № 1128 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата
лицензии на проектную деятельность"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 22.11.2013 № 1254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на проектную деятельность" (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.

"Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру", "Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1034 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.12.2015 № 1034 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Қоса беріліп отырған:
1) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.31 № 1128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
2) «Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
4) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.31 № 1128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен;
5) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.31 № 1128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.31 № 1128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.09.2013 № 983 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
«Жергілікті маңызы бар объектілер бойынша құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізуге (құрылысты бастауға) рұқсат беру» мемлекеттік қызметтер көрсету стандарты
Ескерту. Стандарт алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.08.31 № 1128 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
«Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.11.2013 № 1254 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: «Жобалау қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.

3. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства регионального развития Республики Казахстан и департаментами государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель) через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – центр), адреса и графики работ которых указаны в приложении 1 к настоящему стандарту;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в центр или портал составляет пятнадцать рабочих дней для выдачи и переоформления лицензии, и два рабочих дня для выдачи дубликата лицензии (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 15 минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача лицензии, переоформление и выдача дубликата лицензии на проектную деятельность, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и бумажная.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии, переоформлением и выдачей дубликата лицензии на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және лицензиялау департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші):
1) мекенжайлары мен жұмыс кестелері осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) www.e.gov.kz «электронды үкімет» веб-порталы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) орталыққа немесе порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап лицензия беру және қайта ресімдеу үшін он бес жұмыс күнін, лицензияның телнұсқасын беру үшін екі жұмыс күнін құрайды (өтініш пен құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ күту уақыты – 15 минуттан аспайды;
3) жүгінген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі жобалау қызметіне лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу және лицензияның телнұсқасын беру не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға, қайта ресімдеуге және лицензияның телнұсқасын қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолымен және мөрмен куәландырылады.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

7. Государственная услуга оказывается платно.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии взимается в соответствии со статьей 471 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» и составляет 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП) за выдачу лицензии и 100% от ставки за выдачу лицензии при выдаче дубликата лицензии, 10% от ставки за выдачу лицензии, но не более 4 МРП при переоформлении лицензии.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии на проектную деятельность,  оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства».
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) центр – государственная услуга оказывается ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
2) портала – круглосуточно.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет перечень документов:
1) в центр при получении лицензии:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 2 и 3 настоящего стандарта;
копия устава (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригиналов для сверки) и справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица заявителя – для юридического лица;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копия свидетельства о государственной регистрации заявителя в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки) – для индивидуального предпринимателя;
копия свидетельства о постановке заявителя на учет в налоговом органе (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
для юридического лица, не менее одного из учредителей которого имеет международный опыт в области проектирования не менее тридцати лет и выполнявшего проектирование объектов первого уровня ответственности, рекомендация от юридического лица со стопроцентным участием государства в уставном капитале, основным предметом деятельности которого являются организация и проведение международной специализированной выставки на территории Республики Казахстан;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта;
в случае обращения иностранного лица, при необходимости получения лицензии І или ІІ категории, копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на проектную деятельность;
2) в центр при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копии документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
3) в центр при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копия документа, удостоверяющего личность, – для физического лица;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта;

7. Мемлекеттік қызмет ақылы түрде көрсетіледі.
Лицензияны беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 471-бабына сәйкес алынады және ол лицензия беру үшін 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) және лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын құрайды, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 АЕК-тен аспайды.
Жобалау қызметіне лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруге электрондық сұрау берілген жағдайда, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
8. Жұмыс кестесі:
1) орталық – көрсетілетін мемлекеттік қызмет еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесі бойынша күн сайын, дүйсенбі мен сенбі аралығында сағат 9.00-ден 20-00-ге дейін үзіліссіз көрсетіледі.
Қабылдау «электрондық кезек» тәртібімен жеделтетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады. Қызмет алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «брондауға» болады;
2) порталда – тәулік бойы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
9. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы мынадай құжаттардың тізбесін ұсынады:
1) лицензия алған кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
заңды тұлға үшін – жарғының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған) және өтініш беруші – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелгені (қайта тіркелгені) туралы анықтама;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
дара кәсіпкер үшін – өтініш берушінің дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелгені туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
өтініш берушіні салық органында есепке қою туралы куәліктің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқалары берілмеген жағдайда, нотариалды куәландырылған);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
құрылтайшыларының кемінде біреуінің жобалау саласында кемінде отыз жыл халықаралық тәжірибесі бар және бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді жобалауды орындаған заңды тұлғалар үшін қызметінің негізгі нысанасы Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық мамандандырылған көрмені ұйымдастыру және өткізу болып табылатын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаның ұсынымдары;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;
шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін жобалау қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі;
2) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
3) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке тұлға үшін – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны;

4) в центр при выдаче дубликата лицензии:
заявление по установленной форме для юридического и физического лица согласно приложениям 7 и 8 настоящего стандарта;
документ, удостоверяющий личность – для сверки;
копии лицензии и приложения к лицензии (в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале.
Сведения документов, удостоверяющих личность; о государственной регистрации юридического лица; о государственной регистрации индивидуального предпринимателя; сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, сотрудник центра получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
5) на портал при получении лицензии:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 2 и 3 к настоящему стандарту;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 4 настоящего стандарта, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
в случае обращения иностранного лица для получения лицензии І или ІІ категории – копия лицензии или соответствующего разрешительного документа иностранного государства, имеющего соответствующее заверение для иностранных лиц на проектную деятельность, которая в форме электронной копии прикрепляется к электронному запросу;
6) на портал при переоформлении лицензии по причинам изменения фамилии, имени, отчества физического лица, перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса, реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сканированная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";

4) лицензияның телнұсқасын берген кезде орталыққа:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 7 және 8-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
жеке басын куәландыратын құжат – салыстырып тексеру үшін;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда);
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алым төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі, төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа;
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшалар жоғалған, бүлінген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алуға мүмкіндік болмаған жағдайда ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын; заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы; дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін; лицензия туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында орталықтың қызметкері өзі алады;
5) лицензия алған кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде қоса беріледі);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
шетелдік тұлға өтініш берген жағдайда, І немесе ІІ санаттағы лицензия алу қажет болғанда, лицензияның немесе шет мемлекеттің шетелдік тұлғалар үшін жобалау қызметіне тиісті растамасы бар тиісті рұқсат беру құжатының көшірмесі, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі;
6) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде, дара кәсіпкер қайта тіркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген кезде, заңды тұлға бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған кезде, заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылған жағдайлардан басқа, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың сканерленген көшірмесі;

7) на портал при переоформлении лицензии по причине присвоения категории:
запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП получателя государственной услуги, по установленной форме для юридического и физического лица, согласно приложениям 5 и 6 настоящего стандарта;
копии лицензии и приложения к лицензии (прикрепляется в виде сканированной копии, в случае отсутствия сведений о лицензии в государственных информационных системах);
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 4 настоящего стандарта, которые в форме электронных копий документов прикрепляются к электронному запросу.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах по форме, представленной центром, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
при приеме документов через центр услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, сведения о лицензии, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через портал в форме электронных документов, подписанные ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов;
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, если:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении заявителя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;

7) санат берілуіне байланысты лицензияны қайта ресімдеген кезде порталға:
заңды және жеке тұлға үшін осы стандартқа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысан бойынша қызмет алушының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау;
лицензияның және лицензияға қосымшаның көшірмесі (мемлекеттік ақпараттық жүйелерде лицензия туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі);
осы стандартқа 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарға сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны, ол электронды көшірме түрінде электрондық сұрауға қоса беріледі.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға орталық ұсынған нысан бойынша жазбаша келісім береді;
құжаттар орталық арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналарды:
сұратудың нөмірі мен қабылданған күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауларын;
құжаттардың берілетін күнін (уақытын) және орнын;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдап алған орталық қызметкерінің тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын, көрсетілетін қызметті алушының өкілінің тегін, атын, әкесінің атын және олардың байланыс телефондарын көрсете отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы құжаттардың мәліметтерін, лицензия туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ қойылған электронды құжаттар нысанында қызмет беруші өзі алады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
10. Егер:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынса;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмесе;
3) қызмет алушы біліктілік талаптарына сай келмесе;
4) өтініш берушіге қатысты оның қызметтің жекелеген түрімен айналысуына тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімі болса;

5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии;
При отказе в приеме документов работником центра услугополучателю выдается расписка согласно приложению 9 настоящего стандарта с указанием недостающих документов.
Сноска. Пункт 10 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок обжалования
11. Жалобы, в случаях несогласия с результатом оказанной государственной услуги, направляются по выбору услугополучателя путем обращения:
1) к руководителю услугодателя, график приема граждан размещен на интернет–ресурсе услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz;
2) на "телефон доверия" услугодателя по номерам 8 (7172) 74–22–43, 74–19–45;
3) в раздел "вопросы–ответы" интернет–ресурса услугодателя: www.ads.gov.kz;
4) на блог руководителя услугодателя (страница "Блог председателя услугодателя" интернет–ресурса услугодателя по адресу: www.ads.gov.kz);
5) через ящик для жалоб и предложений, расположенный у услугодателя по адресу: 010000, г. Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10;
6) с письменной жалобой к услугодателю по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, подъезд 10.
12. Жалобы на не корректное обслуживание при оказании государственной услуги услугополучателем направляются путем обращения:
1) в центр – непосредственно руководителю филиала центра либо руководителю центра по адресу: город Астана, проспект Республики, дом 43А, телефон: 8 (7172) 94–99–95, интернет – ресурс: www.con.gov.kz;
2) на портале – по номеру телефона единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг (1414).
13. Жалоба должна адресоваться субъекту или должностному лицу, в компетенцию которого входит разрешение поставленных в жалобе вопросов.
В жалобе указываются фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), почтовый адрес, дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем. При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя и центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации услугодателя, при этом услугополучателю выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение (жалобу).
В центре подтверждением принятия жалобы, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе) в канцелярии центра. Услугополучателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указывается номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
О результатах рассмотрения жалобы услугополучателю сообщается в письменном виде по почте в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
После отправки электронного обращения через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения в государственном органе (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот қызмет алушыға лицензия алуға тыйым салса, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда, орталық қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып, осы стандартқа 9-қосымшаға сәйкес қолхат береді.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
3. Шағымдану тәртібі
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым қызмет алушының қалауы бойынша;
1) азаматтарды қабылдау кестесі қызмет берушінің интернет-ресурсында: www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша орналасқан қызмет берушінің басшысына;
2) қызмет берушінің 8 (7172) 74-22-43, 74-19-45 нөмірлері бойынша «сенім телефонына»;
3) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсындағы «сұрақ-жауап» бөліміне;
4) қызмет беруші басшысының блогына (www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша қызмет берушінің интернет-ресурсының «Қызмет беруші төрағасының блогы» парағына);
5) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіде орналасқан шағымдар мен ұсыныстарға арналған жәшік арқылы;
6) 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, 10-кіреберіс мекенжайы бойынша қызмет берушіге жазбаша шағым беру арқылы жіберіледі.
12. Мемлекеттік қызметті ұсыну кезінде дөрекі қызмет көрсету туралы шағымды қызмет алушы мынадай жолмен береді:
1) орталықта – орталық филиалының басшысына тікелей не Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А үй мекенжайы, 8 (7172) 94-99-95 телефоны, www.con.gov.kz. интернет-ресурсы бойынша орталық басшысына береді;
2) порталда – мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірі бойынша (1414) береді.
13. Шағым құзыретіне шағымда көтерілген мәселелерді шешу кіретін субъектінің немесе лауазымды адамның атына жіберілуге тиіс.
Шағымда шағым берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болса), пошталық мекенжайы, күні көрсетіледі. Шағымға қызмет алушы қол қоюға тиіс. Шағым берген кезде іс-әрекетіне шағым беріліп отырған субъектінің атауы немесе лауазымды адамдардың лауазымы, тегі және аты-жөні, шағым беру себебі мен талаптары көрсетіледі.
14. Қызмет беруші мен орталықтың атына түскен қызмет алушының шағымы ол тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Қабылданған шағым қызмет берушінің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі, бұл ретте қызмет алушыға күні мен уақыты, өтінішті (шағымды) қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Орталықта қолма-қол және пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның орталықтың кеңсесiнде тіркелгені болып табылады (мөртабан, кiрiс нөмiрi және тiркелген күні шағымның екiншi данасына немесе шағымға iлеспе хатқа қойылады). Қызмет алушының шағымы қабылданғаны туралы растау үшін оған шағымды қабылдаған адам талон береді, онда шағымның нөмiрi, күнi, шағымды қабылдаған адамның тегi, байланыс деректерi көрсетiледі.
Шағым тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қызмет алушыға оны қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Қызмет алушының уәкілетті органның атына түскен мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі шағымы ол тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағым тіркелген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қызмет алушыға оны қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
Портал арқылы электрондық өтініш жіберілгеннен кейін порталда қызмет алушы өзінің «жеке кабинетінен» өтініш туралы ақпаратқа қол жеткізе алады, ол мемлекеттік орган өтінішті өңдеген кезде жаңартылады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау туралы немесе қараудан бас тарту туралы жауап).

15. В случаях несогласия с результатами рассмотрения жалобы услугодателя, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования
16. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в центр, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками центра (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
17. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя kds.gov.kz и государственного органа, разработавшего стандарт государственной услуги minregion.gov.kz.
Адреса центров размещены на интернет-ресурсе: www.con.gov.kz.
Сноска. Пункт 17 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

15. Қызмет берушінің шағымды қарау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Өзге талаптар
16. Денсаулық жағдайына байланысты орталыққа өзінің келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыдан (қағаз жеткізгішті толтырған кезде) мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды орталықтың қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
17. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің kds.gov.kz және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлеген мемлекеттік органның minregion.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Орталықтардың мекенжайлары www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

18. При обращении услугополучателя через веб-портал «электронного правительства» или веб-портал «Е-лицензирование» посылается запрос в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
Государственная услуга оказывается через портал при условии наличия у услугополучателя ЭЦП.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

18. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ қойылған электронды құжат нысанындағы сұрау жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда, мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).

19. Возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа осуществляется через "личный кабинет" услугополучателя;
20. Номер Единого контакт–центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Адреса и графики работ центров
№ п/п
Наименование центра
Адрес
расположения центра
Номер телефона операционного зала
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Акмолинской области
город Кокшетау, улица Ауезова, 189 "а"
40-10-76
40-10-76
приемная
2
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Актюбинской области
город Актобе, улица Тургенева, 109
56-40-34
56-57-87
приемная
3
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Алматинской области
город Талдыкорган, улица Тауелсиздик, 67 "б"
21-24-35
24-41-33
приемная
4
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Атырауской области
город Атырау, улица Авангардская, 2-23 "б"
21-29-42
21-37-17
приемная
5
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Восточно-
Казахстанской области
город Усть-Каменогорск, улица Белинского, 37 "а"
78-42-90
78-42-36
приемная
6
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Жамбылской области
город Тараз, проспект Абая, 232
56-90-07
56-90-01
приемная
7
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Западно-Казахстанской
области
город Уральск, улица Жамбыла, 81
28-29-14
28-29-14
приемная
8
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области
город Караганда, улица Чкалова, 7
44-64-61
41-12-85
приемная
9
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Костанайской области
город Костанай, улица Тарана, 114
53-46-15
54-10-20
приемная
10
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области
город Кызылорда, улица Муратбаева, б/н
23-08-05
23-07-16
приемная
11
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Мангистауской области
город Актау, 15 микрорайон, 67 "б"
42-21-25
42-23-11
приемная
12
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Павлодарской области
город Павлодар, улица Павлова, 48
33-47-54
33-47-35
приемная
13
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Северо-Казахстанской области
город Петропавловск, улица Ауэзова, 157
33-31-03
33-12-57
приемная
14
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по Южно-Казахстанской области
город Шымкент, улица Мадели кожа, б/н
21-48-96
30-06-79
приемная
15
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по городу Алматы
город Алматы, улица Жандосова, 51
247-14-33
247-16-25
приемная
16
Филиал РГП "Центр обслуживания населения" по городу Астана
город Астана, проспект Республики, 43А
57-07-71
57-07-71
приемная
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _____
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа
в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Физическое лицо _________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
(в случае наличия)        Дата заполнения: "___" ________20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный
номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на
бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них
может быть направлена любая информация
по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель _________ ______________________________________________
(подпись)    фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: " ___ " _________ 20 __ года
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма сведений к лицензии на проектную деятельность
Сведения о квалификации заявителя для физического лица и инженерно-
технических работников юридического лица
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензии на І категорию)
1) ФИО ______________________________________________________________
2) Должность ________________________________________________________
3) Работает в данной организации ____________________________________
(указать постоянно или временно)

19. Қашықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету дәрежесі туралы ақпарат алу мүмкіндігі қызмет алушының «жеке кабинеті» арқылы жүзеге асырылады.
20. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының нөмірі – 1414.
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Орталықтардың мекенжайлары мен жұмыс кестесі
Р/с
Орталықтың атауы
Орталық орналасқан мекенжай
Операциялық залдың телефон нөмірі
Басшының телефон нөмірі
1
2
3
5
6
1
Ақмола облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Көкшетау қаласы, Әуезов көшесi, 189 «а»
40-10-76
40-10-63 қабылдау бөлмесі
2
Ақтөбе облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Ақтөбе қаласы, Тургенев көшесi, 109
56-40-34
56-57-87 қабылдау бөлмесі
3
Алматы облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Талдықорған қаласы, Тәуелсiздiк көшесi, 67 «б»
21-24-35
24-41-33 қабылдау бөлмесі
4
Атырау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Атырау қаласы, Авангардская көшесi, 2-23 «б»
21-29-42
21-37-17 қабылдау бөлмесі
5
Шығыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Өскемен қаласы, Белинский көшесi, 37 «а»
78-42-90
78-42-36 қабылдау бөлмесі
6
Жамбыл облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Тараз қаласы, Абай даңғылы, 232
56-90-07
56-90-01 қабылдау бөлмесі
7
Батыс Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Орал қаласы, Жамбыл көшесi, 81
28-29-14
28-29-14 қабылдау бөлмесі
8
Қарағанды облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Қарағанды қаласы, Чкалов көшесi, 7
44-64-61
41-12-85 қабылдау бөлмесі
9
Қостанай облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Қостанай қаласы, Таран көшесi, 114
53-46-15
54-10-20 қабылдау бөлмесі
10
Қызылорда облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесi, н/ж
23-08-05
23-07-16 қабылдау бөлмесі
11
Маңғыстау облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Ақтау қаласы, 15-шағын аудан, 67 «б»
42-21-25
42-23-11 қабылдау бөлмесі
12
Павлодар облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Павлодар қаласы, Павлов көшесi, 48
33-47-54
33-47-35 қабылдау бөлмесі
13
Солтүстiк Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Петропавл қаласы, Әуезов көшесi, 157
33-31-03
33-12-57 қабылдау бөлмесі
14
Оңтүстiк Қазақстан облысы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Шымкент қаласы, Мәделi қожа көшесi, н/ж
21-48-96
30-06-79 қабылдау бөлмесі
15
Алматы қаласы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51
247-14-33
247-16-25 қабылдау бөлмесі
16
Астана қаласы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалы
Астана қаласы, Республика даңғылы, 43А
57-07-71
57-07-71 қабылдау бөлмесі
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін
жеке тұлғаның
ӨТІНІШІ
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________ беруді сұраймын.
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
Жеке тұлғаның тұратын жері __________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді
мекен, көшенің аты, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызмет жүзеге асырылатын мекенжай(лар) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар _______________________________________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс деректері болып
табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сот лицензияланатын қызмет түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні
әрі жарамды болып табылатыны куәландырылады.
Жеке тұлға ____________         _____________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны
(бар болса)             Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» _________.
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін
заңды тұлғаның
ӨТІНІШІ
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште ________________________________________ беруді сұраймын.
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет
болған жағдайда, Х белгісін қою керек)
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық поштасы _________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызмет жүзеге асырылатын мекенжай(лар) ______________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көшенің аты,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Қоса берілген құжаттар _______________________________________ парақ.
Осы арқылы:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыс деректері болып
табылатыны және лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша оларға кез келген
ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге сот лицензияланатын қызмет түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні
әрі жарамды болып табылатыны куәландырылады.
Басшы ____________              _____________________________________
(қолы)                 (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны             Толтырылған күні: 20__ жылғы «___» _________.
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
4-қосымша
Жобалау қызметіне лицензияға мәліметтер нысаны
Жеке тұлға үшін өтініш берушінің біліктілігі және заңды тұлға үшін
инженер-техник қызметкерлері туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ лицензияны І санатқа қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
1) ТАӘ ______________________________________________________________
2) Лауазымы _________________________________________________________
3) Осы ұйымда ________________________________________ жұмыс істейді.
(тұрақты немесе уақытша жұмыс істейтінін көрсету)

4) Стаж работы ______________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения __________________________________
6) Год окончания ____________________________________________________
7) Квалификация по диплому __________________________________________
8) Наличие допуска для работ в районах повышенной сейсмической
опасности ___________________________________________________________
(указать номер документа, дату и место выдачи)
Сведения о производственной базе
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии вне
зависимости от запрашиваемой категории, а также при переоформлении
лицензиий с присвоением категорий)
9) Адрес производственной базы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
10) Площадь _________________________________________________________
11) Номер свидетельства о регистрации недвижимости __________________
_____________________________________________________________________
12) Номер договора об аренде ________________________________________
13) База оснащена (необходимо поставить знак "Х" в случае наличия):
Административно-производственными зданиями и помещениями,
необходимыми для выполнения заявленных видов работ, подвида
лицензируемого вида деятельности ____________________________________
Рабочими местами, организованными в соответствии с условиями труда
_____________________________________________________________________
14) Реквизиты утвержденной инструкции по системе контроля качества,
регламентирующей надлежащие выполнение работ и обеспечение качества
(нормоконтроль, контроль качества производства работ)
_____________________________________________________________________
15) Реквизиты утвержденных правил и инструкций по системе охраны
труда и техники _____________________________________________________
Иные требования
(заполняется при получении и переоформлении лицензий І и ІІ
категорий)
16) Опыт работы:_____________________________________________________
17) Реализованные объекты ___________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

4) Жұмыс өтілі ______________________________________________________
(мамандығы бойынша және атқарып отырған жұмысындағы
өтілін көрсету)
5) Оқу орнының атауы ________________________________________________
6) Бітірген жылы ____________________________________________________
7) Дипломы бойынша біліктілігі ______________________________________
8) Сейсмикалық қаупі жоғары аудандарда жұмыс істеуге рұқсатының болуы
_____________________________________________________________________
(құжаттың нөмірін, берілген күні мен орнын көрсету)
Өндірістік база туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде, сондай-ақ санат бере отырып, лицензияны қайта
ресімдеген кезде толтырылады)
9) Өндірістік базаның мекенжайы _____________________________________
_____________________________________________________________________
10) Ауданы __________________________________________________________
11) Жылжымайтын мүлікті тіркеу туралы куәліктің нөмірі ______________
_____________________________________________________________________
12) Жалға алу туралы шарттың нөмірі _________________________________
13) База мыналармен жарақталған: (болған жағдайда, «Х» белгісін қою
қажет)
Өтініш берілген жұмыс түрлерін, лицензияланатын қызмет түрінің кіші
түрін орындау үшін қажетті әкімшілік-өндірістік ғимараттармен және
үй-жайлармен ________________________________________________________
Еңбек шарттарына сәйкес ұйымдастырылған жұмыс орындарымен ___________
_____________________________________________________________________
14) Жұмыстардың тиісінше орындалуын және сапаның қамтамасыз етілуін
регламенттейтін сапаны бақылау жүйесі бойынша бекітілген нұсқаулықтың
деректемелері (норманы бақылау, жұмыс жүргізудің сапасын бақылау) ___
_____________________________________________________________________
15) Еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы жүйесі бойынша
бекітілген қағидалар мен нұсқаулықтардың деректемелері ______________
_____________________________________________________________________
Өзге талаптар
(лицензия алған және лицензияны І және ІІ қайта ресімдеген кезде
толтырылады)
16) Жұмыс тәжірибесі ________________________________________________
17) Іске қосылған объектілер ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

18) Реквизиты актов ввода в эксплуатацию и актов выполненных работ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19) Реквизиты отзывов по реализованным объектам _____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
(заполняется при получении лицензии и/или приложения к лицензии
вне зависимости от запрашиваемой категории)
20) Наименование: ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
21) Единица измерения _______________________________________________
22) Количество ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
23) Срок эксплуатации _______________________________________________
24) Характеристики (марки, мощности) качественный состав ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
25) Примечание ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
_____________________________________________________________________
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________ ___________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
_______________ 20 ____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиара)
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс,
е-mail)
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)            (фамилия, имя, отчество)
Место печати ______________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20 __ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица, реквизиты ИИН)
_____________________________________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на
осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид и (или) подвиды деятельности)
_____________________________________________________________________
Местожительство _____________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: вид _______, серия _______________
№ _____________________ выдан _______________________________________
дата выдачи  ________________________________________________________
Банковский счет (если имеется) ______________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________ __________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество)
_______________ 20 ____ года
Заявление принято к рассмотрению ______________ 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица лицензиар)
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии ,
переоформление, выдача
дубликата лицензии на
проектную деятельность"
Форма
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
От __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон,
факс, е-mail)
_____________________________________________________________________
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _______________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель __________________ _____________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество)
Место печати ______________ 20 __ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20 __ года
__________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица)
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликата лицензии на
проектную деятельность»
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
______________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Сноска. Приложение 9 дополнено постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3.....
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОНа)                        (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О./подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 октября 2010 года № 1036
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на строительно-монтажные работы"
Сноска. Стандарт в редакции постановления Правительства РК от 22.11.2013 № 1254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.02.2014 № 166 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Наименование государственной услуги: "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на строительно-монтажные работы" (далее – государственная услуга).
2. Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего стандарт государственной услуги: Министерство регионального развития Республики Казахстан.

18) Пайдалануға беру актілерінің және орындалған жұмыстар актілерінің
деректемелері _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
19) Іске қосылған объектілер бойынша пікірлердің деректемелері ______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жарақтандырылуы туралы мәліметтер
(сұрау салынған санатқа қарамастан лицензияны және/немесе лицензияға
қосымшаны алған кезде толтырылады)
20) Атауы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
21) Өлшем бірлігі ___________________________________________________
22) Саны ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
23) Пайдалану мерзімі _______________________________________________
24) Сипаттамасы (маркасы, қуаты), сапалық құрамы ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
25) Ескертпе ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуді сұраймын.
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі _________, сериясы ____________,
№ ______________, кім берді _______________ қашан берді _____________
Банктік шоты (бар болса) ____________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________                     ____________________________________
(қолы)                            (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта
ресімдеуді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс,
e-mail)
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдігі, объектілері, пункттері, учаскелері) ___________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________               ____________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны                      20__ жылғы _________________________
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, ЖСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беруді сұраймын.
Тұратын жері ________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат: түрі __________, сериясы ___________,
№ ______________, кім берді _______________ қашан берді _____________
Банктік шоты (бар болса) ____________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________                     ____________________________________
(қолы)                             (тегі, аты, әкесінің аты)
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(лицензиардың жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік қызмет стандартына
8-қосымша
Нысан
Кімге _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін көрсету)
жүзеге асыруға лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның
телнұсқасын беруді сұраймын.
Мекенжайы ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс, көше, үйдің нөмірі, телефон, факс,
e-mail)
Банктік шоты ________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдары (өкілдігі, объектілері, пункттері, учаскелері) ___________
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса берілген құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Басшы ____________               ____________________________________
(қолы)                       (тегі, аты, әкесінің аты)
Мөрдің орны 20__ жылғы ___________________
Өтініш 20__ жылғы _______________________________ қарауға қабылданды.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты)
«Жобалау қызметіне лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
9-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, бар болса – әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
ұйымының атауы)
________________________________________________________
(көрсетілетін қызмет алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
Ескерту. Стандарт 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 28.02.2014 № 166 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ….
ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Аты-жөні (ХҚО қызметкері)                                (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Алдым: Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ ж. «___» ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2010 жылғы 7 қазандағы
№ 1036 қаулысымен
бекітілген
«Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.11.2013 № 1254 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы: «Құрылыс-монтаж жұмыстарына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы: Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі.