О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 1198 и от 26 декабря 2008 года № 1265
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 91
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 1198 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности железобетонных, бетонных конструкций":
в Техническом регламенте "Требования к безопасности железобетонных, бетонных конструкций", утвержденном указанным постановлением:
в пункте 4:
слова "Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Республики Казахстан (ТН ВЭД РК)" заменить словами "единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (ТН ВЭД ТС)";
слова "Классификатору продукции по видам экономической деятельности (КП ВЭД) ГК РК 04-2003" заменить словами "Классификатору продукции по видам экономической деятельности (КП ВЭД) ГК РК 04-2008";
раздел 6 исключить;
приложение 1 к Техническому регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
приложение 6 к Техническому регламенту исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2008 года № 1265 "Об утверждении Технического регламента "Требования к безопасности деревянных конструкций":
в Техническом регламенте "Требования к безопасности деревянных конструкций", утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2:
слова "Товарной номенклатуры внешней экономической деятельности Республики Казахстан (ТН ВЭД РК)" заменить словами "единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (ТН ВЭД ТС)";
слова "Классификатору продукции по видам экономической деятельности (КП ВЭД) ГК РК 04-2003" заменить словами "Классификатору продукции по видам экономической деятельности (КП ВЭД) ГК РК 04-2008";
раздел 6 исключить;
приложение 1 к Техническому регламенту изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
приложение 3 к Техническому регламенту исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 февраля 2011 года № 91
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2008 года № 1198
Перечень
железобетонных и бетонных конструкций
п/п
Код
ТН ВЭД ТС
Наименование
1 2 3
Конструкции фундаментов
1
6810 11 900 0
Блоки фундаментов преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
2
6810 11 900 0
Фундаменты стаканного типа и башмаки с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
3
6810 11 900 0
Плиты фундаментов преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
4
6810 91 900 0
Детали ростверков с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
5
6810 99 000 0
Сваи преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
Конструкции каркаса зданий и сооружений
6
6810 11 900 0
Балки стропильные и подстропильные
преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
7
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Балки подкрановые преднапряженные из тяжелого и
легкого цементного бетона и с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
8
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Балки обвязочные, фундаментные и для сооружений
преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
9
6810 11 900 0
Распорки преднапряженные и с обычным армированием
из тяжелых и легких цементных бетонов
10
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ригели и прогоны преднапряженные из тяжелого
цементного бетона и с обычным армированием из
тяжелого и легкого цементного бетона
11
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Фермы преднапряженные из тяжелого и легкого
цементного бетона и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
12
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Элементы рам преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
13
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Колонны преднапряженные и с обычным армированием
из тяжелого цементного бетона
14
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Перемычки преднапряженные из тяжелого цементного
бетона и с обычным армированием из тяжелого
цементного бетона и ячеистого силикатного бетона
Конструкции стен и перегородки
15
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Перегородки преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелых, легких и ячеистых
бетонов
16
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Блоки стеновые преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелых, легких и ячеистых
бетонов
17
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Панели стеновые внутренние преднапряженные и с
обычным армированием из тяжелых, легких и
ячеистых бетонов
18
6810 11 100 0
6810 91 900 0
Панели стеновые наружные преднапряженные и с
обычным армированием из тяжелых, легких и
ячеистых бетонов и бетона с
теплозвукоизоляционными материалами
19
6810 11 100 0
6810 11 900 0
6810 91 900 0
Стены и диафрагмы сборные и монолитные из
тяжелого и легкого цементного бетона
20
6810 11 100 0
6810 91 900 0
Блоки для стен подвалов из тяжелого бетона,
керамзитобетона и силикатного бетона средней
плотности
Плиты, панели и настилы перекрытий и покрытий
21
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Плиты покрытий преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелых, легких и ячеистых
бетонов
22
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Плиты перекрытий преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого и легкого бетона
23
6810 19 310 0
Плиты дорожные преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого бетона
24
6810 19 310 0
Плиты специальные аэродромные преднапряженные из
тяжелого бетона
Конструктивные и архитектурно-строительные элементы зданий и
сооружений
25
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Блоки коммуникаций преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
26
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Детали лифтовых и вентиляционных шахт с обычным
армированием из тяжелого и легкого цементных
бетонов и бетона на гипсоцементно-пуццолановом
вяжущем
27
6810 99 000 0
Архитектурно-строительные элементы зданий и
сооружений преднапряженные из тяжелого цементного
бетона и с обычным армированием из тяжелых
бетонов, легких и ячеистых цементных бетонов
28
6810 99 000 0
Элементы входов и приямков зданий с обычным
армированием из тяжелого и легкого цементных
бетонов
29
6810 99 000 0
Элементы оград с обычным армированием из тяжелого
цементного бетона
30
6810 99 000 0
Элементы лестниц с обычным армированием из
тяжелого и легкого цементного бетона
31
6810 99 000 0
Санитарно-технические кабины с обычным
армированием из тяжелого и легкого цементных
бетонов и гипсоцементного бетона
32
6810 99 000 0
Элементы лоджий и балконов преднапряженные и с
обычным армированием из тяжелого и легкого
цементного бетона
Конструкции инженерных сооружений
33
6810 99 000 0
Конструкции и детали пролетных строений мостов
преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого бетона
34
6810 99 000 0
Конструкции и детали ГЭС преднапряженные и с
обычным армированием из тяжелого бетона
35
6810 99 000 0
Конструкции и детали каналов и открытых водоводов
преднапряженные с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
36
6810 99 000 0
Детали водопропускных труб преднапряженные и с
обычным армированием (включая плиты днищ, блоки
плитных перекрытий, оголовки) из тяжелого бетона
37
6810 99 000 0
Детали смотровых колодцев с обычным армированием
из тяжелого цементного бетона
38
6810 99 000 0
Конструкции и детали силосов и градирен
преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
39
6810 99 000 0
Элементы траверс трубопроводов с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
40
6810 99 000 0
Конструкции и детали инженерных гидротехнических
сооружений и прочие
Конструкции специального назначения
41
6810 99 000 0
Трубы напорные преднапряженные из тяжелого
цементного бетона и с металлическим цилиндром
42
6810 99 000 0
Трубы безнапорные преднапряженные и с обычным
армированием из тяжелого цементного бетона
43
6810 99 000 0
Опоры ЛЭП, связи и элементы контактной сети
электрифицированных дорог осветительной сети
преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
44
6810 99 000 0
Шпалы преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
45
6810 99 000 0
Блоки и тюбинги для тоннелей и шахтная крепь
преднапряженные и с обычным армированием из
тяжелого цементного бетона
46
6810 99 000 0
Приставки и столбики шпалерные для ограждения
пастбищ преднапряженные и с обычным армированием
из тяжелого цементного бетона
47
6810 99 000 0
Специальный железобетон: жаростойкий и прочий
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 февраля 2011 года № 91
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2008 года № 1265
Перечень
деревянных конструкций
п/п
Код
ТН ВЭД ТС
Наименование
1
2
3
1
4403
Бревна для столбов (лесоматериалы для линий связи
и электропередач)
2
4403
Столбы, опоры деревянные для изгородей и прочего
назначения
3
4403
Долготье рудничное и стойка рудничная
4
4403
Бревна гидростроительные (лесоматериалы для свай,
гидротехнических сооружений и элементов мостов)
5
4403
Бревна строительные и подтоварник (лесоматериалы
для строительства, вспомогательных и временных
построек различного назначения)
6

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 1198 және 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 1265 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 91 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) «Темір-бетон, бетон конструкцияларының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 желтоқсандағы № 1198 қаулысында:
көрсетілген бекітілген «Темір-бетон, бетон конструкцияларының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентінде:
4-тармақта:
«Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасының (СЭҚ ТН)» деген сөздер «Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (КО СЭҚ ТН)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«ҚР МЖ 04-2003 Экономикалық қызмет түрлері жөніндегі өнім сыныптауышы (ЭҚТ ӨС)» деген сөздер «ҚР МЖ 04-2008 Экономикалық қызмет түрлері бойынша өнім сыныптауышы (ЭҚТ ӨС)» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бөлім алынып тасталсын;
Техникалық регламентке 1-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Техникалық регламентке 6-қосымша алынып тасталсын;
2) «Ағаш конструкцияларының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 желтоқсандағы № 1265 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген «Ағаш конструкцияларының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар» техникалық регламентінде:
2-тармақта:
«Қазақстан Республикасы Сыртқы экономикалық қызметінің тауарлық номенклатурасының (ҚР СЭҚ ТН)» деген сөздер «Кеден одағының Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (КО СЭҚ ТН)» деген сөздермен ауыстырылсын;
«ҚР МЖ 04-2003 Экономикалық қызметінің түрлері жөніндегі өнім жіктемесі (ЭҚТ ӨЖ)» деген сөздер «ҚР МЖ 04-2008 Экономикалық қызметінің түрлері бойынша өнім жіктемесі (ЭҚТ ӨЖ)» деген сөздермен ауыстырылсын;
6-бөлім алынып тасталсын;
Техникалық регламентке 1-қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Техникалық регламентке 3-қосымша алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 8 ақпандағы
№ 91 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1198 қаулысына
1-қосымша
Темір-бетон және бетон конструкцияларының тізбесі
Р/с
КО СЭҚ ТН коды
Атауы
1
2
3
Іргетастар конструкциялары
1
6810 11 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған іргетас блоктары
2
6810 11 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған стакан тәрізді іргетастар және табандар
3
6810 11 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған іргетас такталары
4
6810 91 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған ростверктер белшектері
5
6810 91 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған кадалар
Ғимараттар мен құрылыстар қаңқасының конструкциялары
6
6810 11 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған және итарқа және итарқа асты арқалықтар
7
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және ауыр цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған кран асты арқалықтар
8
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған іргетастық және имараттарға арналған байлағыш арқалықтар
9
6810 11 900 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған көрмелер
10
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және ауыр және жеңіл цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған ригельдер мен жүгіртпелер
11
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және ауыр цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған фермалар
12
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған раманың элементтері
13
6810 11 900 0
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған бағаналар
14
6810 91 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және ауыр цементті бетоннан және кеуек силикатты бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған маңдайшалар
Қабырғалар мен арақабырғалар конструкциялары
15
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Ауыр, жеңіл және кеуек бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған арақабырғалар
16
6810 11 900 0
6810 11 900 0
Ауыр, жеңіл және кеуек бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған қабырға блоктар
17
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Ауыр, жеңіл және кеуек бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған ішкі қабырғалық панельдер
18
6810 11 100 0
6810 91 900 0
Ауыр, жеңіл және кеуек бетондардан және жылу оқшаулағыш материалдар қосылған бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған сыртқы қабырға панельдері
19
6810 11 900 0
6810 11 900 0
6810 91 900 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан жасалған құрама және монолитті диафрагмалар және қабырғалар
20
6810 11 100 0
6810 91 900 0
Ауыр бетоннан, керамзитбетоннан және тығыздығы орташа силикатты бетоннан жасалған үй асты қабырғаларының блоктары
Аражабындардың және жабындардың тақталары, панельдері және төсемдері
21
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Ауыр, жеңіл және кеуек бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған жабын тақталар
22
6810 11 100 0
6810 91 900 0
Ауыр және жеңіл бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған аражабын тақталар
23
6810 19 310 0
Ауыр бетоннан жасалған алдын ала және керілген кәдімгі арматураланған жол тақталар
24
6810 19 310 0
Ауыр бетоннан жасалған алдын ала керілген әуеайлақтық тақталар
Ғимараттардың және құрылыстардың конструктивтік және сәулеттік-құрылыстық элементтері
25
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған коммуникациялар блоктары
26
6810 11 100 0
6810 11 900 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан және гипсті цемент-пуццоланды байланыстырғыш негізіндегі бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған желдету шахталарының және лифттердің детальдары
27
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және ауыр, жеңіл және кеуекті цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған сәулеттік-құрылыстық әлементтер
28
6810 99 000 0
Ауыр және жеңіл бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған ғимараттардың шұңқыршалары және кіру элементтері
29
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған қоршау элементтері
30
6810 99 000 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан кәдімгі
арматураланған баспалдақ элементтері
31
6810 99 000 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан және гипсті цемент байланыстырғыш негізіндегі бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған санитарлық-техникалық кабиналар
32
6810 99 000 0
Ауыр және жеңіл цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған балкон мен лоджиялардың әлементтері
Инженерлік құрылыстардың конструкциялары
33
6810 99 000 0
Ауыр бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған көпірлердің аралық құрылыстарының құрастырмалары мен бөлшектері
34
6810 99 000 0
Ауыр бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған ГЭС конструкциялары мен детальдары
35
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған арналардың және ашық су тасығыштардың конструкциялары мен детальдары
36
6810 99 000 0
Ауыр бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған су өткізгіш құбырлардың детальдары (түп тақталарын, тақталы аражабындардың блоктарын, баулықтармен қоса алғанда)
37
6810 99 000 0
Ауыр цемент бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған қарау құдықтарының детальдары
38
6810 99 000 0
Ауыр цемент бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған градирен және силос конструкциялары мен детальдары
39
6810 99 000 0
Ауыр цемент бетоннан жасалған кәдімгі арматураланған құбырлардың траверс элементтері
40
6810 99 000 0
Инженерлік гидротехникалық құрылыстардың конструкциялары мен детальдары, өзгелері
Арнайы мақсаттағы конструкциялар
41
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған және металл цилиндрі бар алдын ала керілген қысымды құбырлар
42
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған қысымсыз құбырлар
43
6810 99 000 0
Ауыр цементті бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған ЭБЖ, байланыс тіреулері және электрлендірілген жолдардың байланыс желілерінің жарықтандырғыш желісінің әлементтері
44
6810 99 000 0
Ауыр цемент бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған шпалдар
45
6810 99 000 0
Ауыр цемент бетоннан жасалған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған тоннельдер және шахтаның бекітпесі үшін арналған блоктар мен тюбинттер
46
6810 99 000 0
Ауыр цемент бетоннан жасалған жайылымдарды қоршауға арналған алдын ала керілген және кәдімгі арматураланған жапсырмалар және шпалер бағанашалар
47
6810 99 000 0
Арнайы темір-бетон: ыстыққа төзімді және өзге де
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 8 ақпандағы
№ 91 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1198 қаулысына
1-қосымша
Ағаш конструкцияларының тізбесі
Р/с
КО СЭҚ ТН коды
Атауы
1
2
3
1
4403
Бағанға арналған бөренелер (байланыс және электр тарату желілеріне арналған ағаш материалдар)
2
4403
Шарбақтарға және басқа мақсаттарға арналған бағандар, тіректер
3
4403
Кен долготьесі және кен бағанасы
4
4403
Гидроқұрылысқа арналған бөренелер (тіреуіштерге, гидротехникалық құрылыстарға және көпір элементтеріне арналған ағаш материалдар
5
4403
Құрылыс бөренелері және тауардың астына қойғыштар (әртүрлі мақсатта салынған қосалқы және уақытша құрылыстарға арналған ағаш материалдар)
6