О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2011 года № 43
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2011 года № 365. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2012 года № 505
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2012 № 505.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 2011 года № 43 "О Стратегическом плане Министерства связи и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы" следующие дополнения и изменения:
в Стратегическом плане Министерства связи и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Анализ текущей ситуации и тенденций развития":
в подразделе "Обеспечение устойчивого развития, повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства":
"Основные параметры развития" дополнить частью пятой следующего содержания:
"С целью оперативного информирования и поддержки интересов населения республики к событиям и явлениям, происходящим в стране, а также ознакомления зрителей с новыми интересными фактами и людьми, Министерство планирует усовершенствовать деятельность государственных телеканалов за счет внедрения современного высокотехнологического оборудования.";
в разделе 3 "Стратегические направления деятельности, цели, целевые индикаторы, задачи, мероприятия, показатели результатов":
в стратегическом направлении 1. "Развитие услуг, производства и инфраструктуры ИКТ, базирующейся на современных технологиях, ориентированной на предоставление мультимедийных услуг":
в цели 1.1. "Обеспечения достижения роста доли сектора ИКТ в ВВП, включая развитие инфокоммуникационной инфраструктуры":

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 43 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 сәуірдегі № 365 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 сәуірдегі № 505 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.04.20 № 505 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Казақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 қаңтардағы № 43 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Байланыс  және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы жағдайды талдау және даму үрдістері» деген 2-бөлімде:
«Отандық ақпараттық кеңістіктің тұрақты дамуын қамтамасыз ету  және бәсекеге қабілеттілігін арттыру» деген кіші бөлімде:
«Дамудың негізгі параметрлері» мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
«Республика халқын жедел ақпараттандыру және елде болып жатқан оқиғалар мен құбылыстарға қызығушылығын қолдау, сондай-ақ көрермендерді жаңа қызықты фактілермен және адамдармен таныстыру мақсатында Министрлік қазіргі заманғы жоғарғы технологиялық жабдықты енгізу есебінен мемлекеттік телеарналардың қызметін жетілдіруді жоспарлап отыр.»;
«Қызметтің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, мақсатты индикаторлары, міндеттері, іс-шаралары, нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Мультимедиялық қызметтерді ұсынуға қызметтерді көрсетуге бағдарланған, қазіргі заманғы технологияларға негізделген өндірісті және АКТ инфрақұрылымын дамыту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Ақпараттық коммуникациялық инфрақұрылымының дамуын қоса алғанда ЖІӨ-дегі АКТ секторы үлесінің өсуіне қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1.1-мақсатта:

в задаче 1.1.1. "Уровень доступности базовых услуг в сфере ИКТ и обеспечение 100-процентного охвата домохозяйств Республики Казахстан услугами телефонной связи, широкополосного доступа к Интернету" в графах "2012 год", "2013 год" строки "4. Плотность пользователей Интернет" цифры "28,4", "32,1" заменить соответственно цифрами "34,6", "35,2";
в задаче 1.1.2 "Обеспечение услугами мобильной связи всех населенных пунктов с численностью от 1000 человек и более":
в графе "2015 год" строки "2. Число абонентов сотовой связи, имеющих доступ к передаче данных" цифры "47000000" заменить цифрами "4700000";
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
строку "2. Внедрение стандарта сотовой связи нового поколения 3G в г.г. Астане и Алматы и областных центрах х - - - - " изложить в следующей редакции:
"
2 Обеспечение операторами услуг сотовой связи
сетями третьего поколения стандарта 3G:
х
х
х
х
-
";
дополнить строками следующего содержания:
"

«Қазақстан Республикасының үй шаруашылықтарын телефон байланысымен. Интернетке кең жолақты қолжетімділікпен АКТ саласындағы базалық қызметтерге кен жолақты қолжетімділікпен қамтуды 100%-ға жеткізу» деген 1.1 1-міндетте «4. Интернет пайдаланушылардың тығыздығы» деген жолдың «2012 жыл», «2013 жыл» деген бағандарындағы «28,4», «32,1» деген сандар тиісінше «34,6», «35,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«Тұрғындар саны 1000 адам және одан жоғары барлық елді мекендерді ұялы байланыс қызметтерімен қамтамасыз ету» деген 1.1.2-міндетте:
«2. Деректер беруге қолжетімділігі бар ұялы байланыс абоненттерінің саны» деген жолдың «2015 жыл» деген бағанындағы «47 000 000» деген сандар «4 700 000» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелерге қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
«2. Астана және Алматы қалаларында және облыс орталықтарында 3G жаңа буын ұялы байланыс стандартын енгізу х - - - -» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2. Ұялы байланыс қызметтерінің операторларын 3G үшінші буын стандартының желілерімен қамтамасыз ету:
X
X
X
X
-
»;
мынадай жолдармен толықтырылсын:
«

в цели 3.1. "Повышение эффективности реализации государственной информационной политики, архивного дела и издательства":
в задаче 3.1.1. "Проведение государственной информационной политики через электронные и печатные СМИ":
в заголовке слова "электронные и печатные" исключить;
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строкой следующего содержания:
"
5. Развитие информационного
портала baq kz
X
X
X
X
X
";
задачу 3.1.4. "Повышение правовой культуры средств массовой информации и обеспечение соблюдения законодательства" дополнить строкой 2 следующего содержания:
"
2. Количество Интернет-
ресурсов, охваченных
мониторингом
Отчет
ед
-
-
135
-
-
-
";
в разделе 7.1 "Бюджетные программы":
в графе "2011 год" бюджетной программы 001 "Услуги по развитию инфраструктуры и конкурентного рынка в области связи и информации":
в строке "Показатели прямого результата" цифры "126" заменить цифрами "161";
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "574702" заменить цифрами "661674";
в бюджетной программе 008 "Капитальные расходы Министерства связи и информации Республики Казахстан":
в строке "Показатели прямого результата":
в графе "2011 год":
в строке "Приобретение серверов" цифры "14" заменить цифрами "16";
в строке "Приобретение компьютеров и ноутбуков" цифры "50" заменить цифрами "93";
в строке "Приобретение антивирусного программного обеспечения" цифры "56" заменить цифрами "91";
дополнить строками следующего содержания:
"
Приобретение источника
бесперебойного питания
шт.
2
Приобретение дискового массива
шт.
1
Приобретение серверного шкафа
шт.
1
Приобретение оборудования для
видеонаблюдения
шт.
161
Приобретение видеоконференцсвязи
шт.
15
Приобретение видеосистемы
шт.
1
";
в строке "Объем бюджетных расходов" цифры "17348" заменить цифрами "339240";
в бюджетной программе 010 "Обеспечение функционирования межведомственных информационных систем":
строку "Показатели прямого результата" дополнить строкой 17 следующего содержания:
"

«Мемлекеттік ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат ісін іске асырудың тиімділігін жоғарылату» деген 3.1-мақсатта:
«Мемлекеттік ақпараттық саясатты электрондық және баспа БАҚ-тары арқылы жүргізу» деген 3.1.1-міндетте:
тақырыбындағы «электрондық және баспа БАҚ-тары» деген сөздер «БАҚ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
5. baq.kz ақпараттық порталын дамыту
X
X
X
X
X
»;
«Бұқаралык ақпарат құралдарының құқықтық мәдениетін көтеру және заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету» деген 3.1.4-міндет мынадай мазмұндағы 2-жолмен толықтырылсын:
«
2. Мониторингпен қамтылған Интернет-ресурстардың саны
Есеп
бірл.
-
-
135
-
-
-
-
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-бөлімде:
001 «Байланыс және ақпарат саласындағы инфрақұрылымды және бәсекелі нарықты дамыту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламаның «2011 жыл» деген бағанында:
«Нәтиженің нақты көрсеткіші» деген жолдағы «126» деген сандар «161» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «574 702» деген сандар «661 674» деген сандармен ауыстырылсын;
008 «Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Нәтиженің нақты көрсеткіші» деген жолда:
«2011 жыл» деген бағанда:
«Серверлер сатып алу» деген жолдағы «14» деген сандар «16» деген сандармен ауыстырылсын;
«Компьютерлер мен ноутбуктер сатып алу» деген жолдағы «50» деген сандар «93» деген сандармен ауыстырылсын;
«Вирусқа қарсы бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу» деген жолдағы «56» деген сандар «91» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Үзіліссіз қоректендіру көзін сатып алу
дана
2
Дискілі массив сатып алу
дана
1
Серверлік шкаф сатып алу
дана
1
Бейне бақылау жабдықтарын сатып алу
дана
161
Бейне конференц байланыстарын сатып алу
дана
15
Бейнежүйе сатып алу
дана
1
»;
«Бюджеттік шығындардың көлемі» деген жолдағы «17 348» деген сандар «339 240» деген сандармен ауыстырылсын;
010 «Ведомствоаралық ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету» деген бюджеттік бағдарламада:
«Нәтиженің нақты көрсеткіші» деген жол мынадай мазмұндағы 17-жолмен толықтырылсын:
«

после бюджетной программы 025 "Проведение государственной информационной политики" дополнить бюджетными программами 027, 028, 030, 031 следующего содержания:
"
Бюджетная
программа
027 «Международно-правовая защита и координация
орбитально-частотного ресурса Республики Казахстан»
Описание
Международно-правовая защита и координация орбитально-
частотного ресурса Республики Казахстан
вид бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление государственных функций, полномочий
и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости
от способа
реализации
индивидуальный
текущая/
развитие
текущая
Наименование
показателя бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчет
за 2009
год
План
на 2010
год
Плановый период
Проектируемый
год 2014 год
Проектируемый
год 2015 год
2011 год
2012год
2013 год
Показатели прямого
результата
Экспертиза заявляемых
в Международный союз
электросвязи
зарубежных
спутниковых сетей на
предмет их
совместимости со
спутниковыми сетями
системы «KazSat»
кол-
во
экс-
пер-
тиз,
ед
-
-
18
24
24
Выдача технических
заключений по
обоснованию
необходимости
координации
спутниковых систем
«KazSat»
кол-
во
зак-
люче-
ний,
ед.
-
-
18
24
24
Внедрение специального
программного
обеспечения по расчету
Электромагнитная
совместимость между
геостационарными
спутниковыми сетями
Комп-
лект
-
-
2
-
-
Проведение
координационных встреч
по координации
частотных присвоений с
зарубежными
Администрациями связи
Кол-
во
встреч,
ед.
-
-
14
14
14
Подготовка
специалистов в области
международно-правовой
защиты орбитально-
частотного ресурса
человек
-
-
5
5
5
Показатели конечного
результата
Предложения по
координации частотных
присвоений между
спутниковыми сетями
системы «KazSat» и
зарубежными
спутниковыми сетями с
целью определения
условий их использования
Орби-
таль-
ная
пози-
ция
-
-
1
1
2
Показатели качества
Запись орбитально-
частотной позиции в
международную таблицу
распределения частот
кол-
во
час-
тот-
ных
прис-
вое-
ний
-
-
1
1
2
Показатели
эффективности
Признание орбитально-
частотной позиции
Республики Казахстан
на международном
уровне
%
-
-
100
100
100
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тенге
-
-
134 568
-
-
Бюджетная
программа
028 «Увеличение уставного капитала республиканского
государственного предприятия «Центр технического
сопровождения и анализа в области телекоммуникаций»
Описание
секретно
вид бюджетной
программы
в зависимости
от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости
от способа
реализации
индивидуальная
текущая/
развитие
развития
Наименование
показателя бюджетной
программы
Ед.
изм.
Отчет
за 2009
год
План
на 2010
год
Плановый период
Проектируемый
год 2014 год
Проектируемый
год 2015 год
2011 год
2012 год
2013 год
Показатели прямого
результата
секретно
Показатели конечного
результата секретно
Показатели качества
секретно
Показатели
эффективности
секретно
Объем бюджетных
расходов
тыс.
тг.
-
-

025 «Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу» деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы 027, 028, 030, 031 бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
027 «Қазақстан Республикасының орбиталық-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру»
Мазмұны
Қазақстан Республикасының орбиталық-жиілік ресурсын халықаралық-құқықтық қорғау және үйлестіру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және оның ішінен туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/дамыту
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлш. бірл.
2009 жыл есебі
2010 жыл жоспары
Жоспарлы кезең
Жобаланатын жыл 2014 жыл
Жобаланатын жыл 2015 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Нәтиженің нақты көрсеткіші Халықаралық электрбайланысы одағы шетелдік спутниктік желілеріне олардың «KazSat» жүйесінің спутниктік желілерімен үйлесімділік мәніне өтініш берілетін сараптама
сараптамалар саны, бірл.
-
-
18
24
24
«KazSat» спутниктік жүйелерін үйлестіру қажеттілігін негіздеу бойынша техникалық қорытындыларды беру
қорытындылар саны, бірл.
-
-
18
24
24
Геостационарлық спутниктік желілер арасында Электромагниттік үйлесімдік есебі бойынша арнайы бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізу
жиынтық
-
-
2
-
-
Шетелдік байланыс әкімшіліктерімен жиіліктер тағайындауды үйлестіру бойынша үйлестіру кездесулерін өткізу
кездесулер саны, бірл.
-
-
14
14
14
Орбиталық-жиілік ресурстарын халықаралық-құқықтық қорғау саласында мамандарды даярлау
адам
-
-
5
5
5
Нәтиженің соңғы көрсеткіші «KazSat» жүйесінің спутниктік желілері мен шетелдік спутниктік желілері арасында оларды пайдалану шарттарын анықтау мақсатында жиіліктер тағайындауды үйлестіру бойынша ұсыныстар
Орбиталық ұстаным
-
-
1
1
2
Сапа көрсеткіштері Жиіліктерді бөлудің халықаралық кестесіне орбиталық-жиілік ұстанымдарын жазу
Жиіліктер тағайындаулардың саны
-
-
1
1
2
Тиімділік көрсеткіштері Халықаралық деңгейде Қазақстан Республикасының орбиталық-жиілік ұстанымдарын тану
%
-
-
100
100
100
Бюджеттік шығындардың көлемі
мың теңге
-
-
134 568
Бюджеттік бағдарлама
028 «Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту»
Мазмұны
құпия
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/ даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткішінің атауы
Өлш. бірл.
жыл есебі
жыл жоспары
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
Жобаланатын жыл 2014 жыл
Жобаланатын жыл 2015 жыл
Нәтиженің нақты көрсеткіші құпия
Нәтиженің соңғы көрсеткіші құпия
Сапа көрсеткіштері құпия
Тиімділік көрсеткіштер құпия
Бюджеттік шығындардың көлемі
мың теңге
-
-

4 244 400
";
строке "Бюджетные программы развития":
в графе "2011 год" цифры "1095677" заменить цифрами "2046368";
после строки 014 "Увеличение уставного капитала АО "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде" дополнить строкой следующего содержания:
"
028 «Увеличение уставного
капитала республиканского
государственного
предприятия «Центр
технического сопровождения
и анализа в области
телекоммуникаций»
тыс.
тг.
0
0
527 626
";
после строки 029 "Увеличение уставных капиталов юридических лиц, осуществляющих деятельность в области информации" дополнить строкой следующего содержания:
"
030 «Создание системы
мониторинга информационно-
коммуникационных сетей»
тыс.
тг.
0
0
423 065
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

4 244 400
»;
«Бюджеттік даму бағдарламалары:» деген жолда:
«2011 жыл» деген бағандағы «1 095 677» деген сандар «2 046 368» деген сандармен ауыстырылсын;
014 «Зерде» ұлттық инфокоммуникациялық холдингі» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
028 «Телекоммуникация саласындағы техникалық сүйемелдеу және талдау орталығы» республикалық мемлекеттік Кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту»
мың тг.
0
0
527 626
»;
029 «Ақпарат саласында қызмет ететін заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту» деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
030 «Ақпараттық-коммуникациялық желілер мониторингі жүйесін құру»
мың тг.
0
0
423 065
»;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов